lapkričio 25, 2020, 05:01:31

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Mergaičių supratimas apie dorovę prasideda nuo lėlių

Pradėjo Tomas M., vasario 13, 2015, 04:22:51

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Gražus reportažas apie vienos mamos iniciatyvą dabartinėm seksualizuotom lėlėm nuvalyti makiažą, aprengti močiutės numegztais drabužėliais ir duoti naują gyvenimą :)

O dar gražiau yra tai, kaip pasauliui patiko jos darbas. Anglų kalba, bet ir nesuprantant, visai gražu pažiūrėti:

Tree Change Dolls

Silvija

Liuks idėja!  :thumbup:

Bet pažiūrėkit to video paskutinius kadrus - vienos mergaitės, kuri žaidžia su lėlėm, nagai tai lakuoti! :)

Teofilė

Aš tai niekur nerandu pirkti tokių perdirbtinų lėlių - naujos jos nevertos kainos (be to, gali iš pirmo karto ir nepavykti), o kuistukuose tikrai nieko panašaus mūsuose nesu mačiusi, nors jau kuris laikas ieškau, įkvėpta būtent šios idėjos.

Silvija

Gal galima būtų organizuoti kokią akciją, kad tas bratz'es surinkti užkištas savo namuose ir sunešti į kokį renginį, tipo: įpūsk naują kvėpavimą :)

Galvoju dar, gal galima ir su barbėm tą patį daryti, tik joms jau reiktų pasiūti ir kūną.

Teofilė

Citata iš: Silvija  kovo 16, 2015, 04:46:56
Galvoju dar, gal galima ir su barbėm tą patį daryti, tik joms jau reiktų pasiūti ir kūną.

Nemanau, kad su barbėmis apskritai ką nors daryti reikia - sielą jos vis tiek vargiai turi, tai bent kūną palikti vertėtų ::) Barbės neproporcingos tik tiek, kad normaliai atrodytų aprengus - žmogaus rūbai tiek nepastorina, kiek tokią nedidelę lėlę, o visokios Bratz, Monster High yra nesusipratimas iš esmės.

Bet kuriuo atveju barbės nėra žaislai darželinukėms, tik deja priaugus "princesišką" amžių tų barbių su nurautomis galvomis jau būna pilnos pakampės.

Silvija

O argi ne Bratz lėles ta moteris "reanimavo"?

Dėl barbių tai mes jau esam užsiminę diskusijose sekant šia nuoroda:
https://youtu.be/IbpUb2DVa-k

Bet jei tas barbių " nurautas galvas" panaudojus siuvant minkštakūnes lėles, gal kas ir išeitų  :-\ Ir ne šiaip žaidimams, bet kaip prevencinė auklėjimo priemonė.

Teofilė

Citata iš: Silvija  kovo 16, 2015, 09:09:04
Bet jei tas barbių " nurautas galvas" panaudojus siuvant minkštakūnes lėles, gal kas ir išeitų  :-\

O koks tikslas siūti skudurines onutes su barbių galvomis ir dar ko gero perpieštais veidais?

Teofilė

Citata iš: Silvija  kovo 16, 2015, 09:09:04
Dėl barbių tai mes jau esam užsiminę diskusijose sekant šia nuoroda:
https://youtu.be/IbpUb2DVa-k

Aš tose diskusijose nedalyvavau. Rusiškai suprantu ne viską, bet manau, kad ta moteris bent iš dalies klysta - globėjiškus, motiniškus žaidimus ilgainiui keičia žaidimai vaidmenimis ir tikrai nėra viena gerai, o kita - blogai. Lėlę - kūdikį gali supti, migdyti, maitinti, bet ta lėlė "negyvens" savo gyvenimo - neis į parduotuvę ar į svečius, negamins valgyti, nebendraus su draugėmis, nebus mokytoja, gydytoja ar kosmonautė ir t.t.

Silvija

Teofile, tikslas būtų tas pats - deseksualizuoti :)

Iš tikrųjų tai nežinau, gal iš to nieko ir neišeitų, tik garsiai fantazuoju  :ashamed: Pavyzdžiui, kad ir kaip Tu sakai, pagaminti funkcines lėles, t.y. pagal temą "mokykla", "gydytojai ir pacientai", "profesijos" ir pan. Tai gali būti pirštinės formos lėlės, turinčios tik galvas, o rūbai - pati pirštinė. Vaikai labai mėgsta žaisti vaidybinius žaidimus.

Tomas M.

Citata iš: Teofilė  kovo 16, 2015, 12:45:58
Lėlę - kūdikį gali supti, migdyti, maitinti, bet ta lėlė "negyvens" savo gyvenimo - neis į parduotuvę ar į svečius, negamins valgyti, nebendraus su draugėmis, nebus mokytoja, gydytoja ar kosmonautė ir t.t.


Pas mane kelias dienas gyveno du sesers vaikai (4m berniukas ir 7m mergaitė), supratau, kad pas vaikus tokia fantazija, kad jie gali pasiimti akmenuką ar kažkokią visiškai primityvią figurėlę, ir ji galės būti tas personažas, kuris eis, gamins, bus mokytojas... :D

Teofilė

Straipsnelis, priminęs šią diskusiją. Net ir "barbės" gali būti kiek kitokios. ;)

Silvija

Aha, bet nepasakei, Teofile, savo nuomonės apie tokį mergaičių švietimą ;) Ar viskas su juo gerai?

Teofilė

Jei maždaug tokiame kontekste - nematau nieko blogo. Kur kas blogiau, kai mergaitė, ypač jei greičiau bręstanti, nei bendraamžės, sulaukusi pirmųjų mėnesinių pamano, jog susirgo vėžiu.

Bet ta nuoroda pasidalinau ne dėl pagrindinės straipsnelio minties - tiesiog norėjau atkreipti dėmesį į paauglystėn beįžiangiančioms mergaitėms skirtas lėles, kurios nėra nei "lėliukai", nei hiperseksualizuotos "barbės".

Silvija

Ačiū :thumbup:

Aš irgi manau, kad tokios Barbės gali būti nebent edukacinė priemonė. Visai kitaip, nei Tomo rasta idėja lėlėms (Įrašyta: Vasario 13, 2015, 09:22:51)

Teofilė

Tai kad aš taip anaiptol nemanau. :) Priedai - taip, bet pačios lėlės gali būti sėkmingai pritaikomos labai įvairiai.

Aukštyn