rugpjūčio 11, 2020, 04:39:57

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pokalbiai į sielą

Pradėjo Pilgrim, liepos 24, 2015, 08:37:02

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Giedrė

Kaštonai, malda man dabar labai būtina. Šiuo metu labai juodas gyvenimo laikotarpis. O kada bus nors koks spindulėlis, visai neaišku. Kada pasimelsi, tada bus gerai ir ačiū.

Piligrim, puiku, kad jau aiškėja data on-line susitikimams. Bus ko laukti.

Sėkmės visiems.

Varlė keliauninkė

O gal galima po 15 d ? Mat rugpjūčio 15 esu numačius mums nedidelį žygį. Va, Kaštonas žada eiti kartu :) Bet info parašysiu truputį vėliau.

Kaštonas

"Kaštonai,
melstis reikia už visus dalyvius. Ir tai labai svarbu, nepaprastai svarbu,
kadangi puolimas ateina netikėtai ir iš ten"
Pasižadėjau nedalyvauti šioje diskusijoje.

"Mat rugpjūčio 15 esu numačius mums nedidelį žygį. Va, Kaštonas žada eiti kartu "
Kaštonai 15 diena turi kitų planų.

Varlė keliauninkė


Silvija

Kas gerai?

Citata iš: Varlė keliauninkė  liepos 24, 2015, 17:37:12
O gal galima po 15 d ? Mat rugpjūčio 15 esu numačius mums nedidelį žygį. Va, Kaštonas žada eiti kartu :) Bet info parašysiu truputį vėliau.


15 rugpjūčio man klasės susitikimas, taigi, irgi kiti planai.

Pilgrim

Gyvename labai medijuotoje tikrovėje. Televizija, kompiuteriai, telefonai, spauda... Medija yra informacijos (žinios) sklaidos terpė. Tačiau medijos nėra neutralūs įrankiai. Šie įrankiai gerokai įtakoja informaciją (žinią), kuriai perteikti yra skirti. Kiekviena medija dėl savo savitumo keičia pranešimo (žinios) turinį. Kitaip tariant, komunikacija ir informacija (žinia) priklausomai nuo to, kokioje terpėje ji įkūnyta, arba kokia medija ją perduoda, ima mutuoti, keistis, įgyti tam tikrą pavidalą. Taip pat medijų vartojimas daro nemenką įtaką patiems vartotojams: jis keičia jų santykį su tikrove, o galbūt ir juos pačius. Taigi stengsimės Evangelijos šviesoje žvelgti į šią medijuotą tikrovę ir mokytis joje - BŪTI ŽINIA ... Tą padaryti ir turės padėti (ne)kasdieniški pamąstymai  :) BŪTI ŽINIA ...

Silvija

Oho! Neblogai čia. Raginčiau į šį "nuotykį" jungtis visus, kurie kažkaip, kažkada dalyvavo šiame forume. (Kaštonai, rekolekcijomis to nebevadinsime :))

Varlė keliauninkė

Citata iš: Silvija  liepos 25, 2015, 03:04:29
Kas gerai?

Čia mano egoizmas prakalbėjo.. pamaniau, kad be Kaštono turėtų būti žymiai lengviau.., atsiprašau Kaštone

Citata iš: Pilgrim  liepos 26, 2015, 17:28:24
komunikacija ir informacija (žinia) priklausomai nuo to, kokioje terpėje ji įkūnyta, arba kokia medija ją perduoda, ima mutuoti, keistis, įgyti tam tikrą pavidalą

Manau šitas teiginys labai ir labai ginčytinas ir negaliu su juo sutikti; jeigu media yra tik įrankis, o be abejo ji tokia ir yra, kaip įrankis nei gera nei bloga, o geram ar piktam ją naudoja tik žmonės, mes patys. Su peiliu galiu paraikyti duonos artimui, taip pat galiu juo pralieti kraują.. Nesinorėtų su tokia išankstine nuostata pradėti tų rekol, t.y apmąstymų.

kukulis

Čia su tuo pavidalu įdomus dalykas yra.

Yra toks posakis: dvasia kuria sau formą.

Analogiškai ir Mozė, kai aprašinėjo pasaulio sukūrimą, jis necitavo pažodžiui tai ką jam "sakė" Dievas. Nes Dievas kalbėjo greičiausiai ne žodžiais, o kažkokiais pavidalais/potyriais, kuriuos Mozė po to užrašė kad ir toje pačioje pradžios knygoje taip, kaip pats suprato tuos potyrius.

Kažkada per Marijos radiją buvo kalba, apie tai "kokia kalba kalba Dievas". Visų minčių neatsimenu, bet čia buvo viena iš jų :)


Todėl dėl tos formos vėl gi įdomus klausimas. Tarsi informacija nesikeičia, tačiau pasikeitus kalbai, tas kuris klauso, jau gali suprasti ne visai tą patį, ką turi omeny pats kalbėtojas, nes jis žodžiams gali priskirti kitus vaizdinius ar sąvokas nei kalbėtojas.

Silvija

Arba priklausomai nuo kalbėtojo moralumo keičiasi žinios priėmimo sėkmingumas. Štai pavyzdys:

CitataVladimiro Putino partija ,,Vieningoji Rusija", supykusi dėl to, kad homoseksualai tariamai savinasi vaivorykštės spalvas, sukūrė vėliavą tradicinių vertybių gynėjams, skelbia pinknews.co.uk.


Tarkim iš Putino lūpų ar pasaulis galėtų priimti Gerąją Naujieną? :-\ Rusijoje - galbūt, bet vakaruose?

Varlė keliauninkė

Tikras krikščionis neturėtų priimti ( Lk 6, 44 ir Mt 12, 34), o pasaulis tai kas jį žino.. vartys vartys, gromuluos, toleruos ir niekada aiškiai nepasakys.
Beto pasaulį Putinas gal ir gali apgauti, bet Gerajai Žiniai skelbti reikalingas atsivertimas ir atgaila - krikščioniškas pasaulis neturėtų apsigauti ar patikėti tokiu melu.


Tomas M.

Ironija šioje situacijoje yra tokia, kad krikščioniškos valstybės taip supasaulėjo, jog geras vertybes skatina diktatoriai (aišku siekdami to populistiniais sumetimais). Reikia pripažinti, kad idėja yra gera, o jos įgyvendintojas nėra geras. Tai yra politinis žaidimas, bet manau tokių buvo daug senovės Romoje.

Pažiūrėkime, kas vyksta EU - abortų, genderizmo, homo-kultūros stūmimas, o kas vyksta Rusijoje - norima įstatymiškai labai apriboti ar net uždrausti abortus, tradicinės šeimos gynimas. Tai yra akibrokštas, bet gal taip Dievas nori kažką parodyti išdavusiems Jį Vakarams?  :-\

Prieš kokį mėnesį šeimos gynėjai labai džiaugėsi, nes JT buvo priimtas įstatymas (o gal greičiau rezoliucija), ginantis tradicinę šeimą. Balsavimo rezultatas rodos buvo 14 vs 27 ar kažkas pan. Ištvirkusios sistemos blokui vadovavo JAV, o po jų vėliava ėjo praktiškai visa Vakarų Europa. JAV įvairiais metodais (gąsdino, norėjo papirkti ir pan.) bandė paveikti skurdžias Afrikos ir tikriausiai kitų regionų šalis, bet prigimtinis šeimos modelis nugalėjo! Kas vadovavo blokui, viso pasaulio mastu apgynusiam tradicinės šeimos vertę? Rusija ir Kinija.

Dievas mėgsta humorą.

Varlė keliauninkė

Ne humoras tai, o antikristo taktika. Is Rusijos niekad nieko gero negalima laukti, dar daugiau is ten nei taika, nei geris niekad neateis. Tokios jau yra istorijos pamokos.
Citata iš: kukulis  liepos 27, 2015, 09:27:44
Yra toks posakis: dvasia kuria sau formą.

Ta pirmine forma galvoju yra zmogus. Arba zodis. Sv. Augustinas apie Marija yra pasakes "Forma Dei". Piktoji dvasia matyt irgi turi savo formas?

Tomas M.

Mes jau anksčiau kalbėjome panašia tema apie islamą, kur Kreeft'as aiškina, kad musulmonai, atsispirdami vakarų įtakai laimi Dievo palaiminimus, o mes jų nelaimim... taip ir čia, jei Rusija darys tai, kas yra pakeliui tikėjimui, šalies žmonės kažkiek laimės, nes jie neįžeidinės Dievo.

Silvija

Kažin, Tomai, kažin... Gal kiaulė gavusi perlų sutryps juos į miltus, o apsigręžusi dar ir pačius rusus "suės"  :-\ (plg. Mt 7, 6)

Sakai, "ironija šioje situacijoje yra tokia, kad krikščioniškos valstybės taip supasaulėjo, jog geras vertybes skatina diktatoriai (aišku siekdami to populistiniais sumetimais)." Taip, bet kokią žinią gauna mąstymą jau pakeitęs (su visokių informacinių sistemų pagalba) vakarietis? Ogi, kad tai, ką sako Putinas yra blogis. Taigi, kaip minėjo Pilgrim, žinia "mutavo".

P.s. galvoju va dabar, ar ne panašiai "mutavusią" žinią gauna pasaulis iš neatsivertusio, bet apie Dievą daug šnekančio žmogaus?  Ar neprisidirbus yra Bažnyčia šia prasme? :-\

Tomas M.

Man šitoj situacijoje Rusija yra labai panaši į senovės Romą. Jokio skirtumo, kokia yra valdžia. Valdžia ir bendrai populiacija yra du skirtingi dalykai. Ir kažkuria prasme jokio skirtumo, kokie yra valdžios motyvai, jie arba kenkia žmonėms arba jiems padaro situaciją palankesnę praktikuoti tikėjimui. Ar nuo to, kad bus išleisti natūraliai šeimai palankesni įstatymai padarys paprastus žmones mažiau krikščioniškais? Nemanau.

Aišku, žmonės gali būti suklaidinti to valdžios "gerumo", bet čia yra kitas klausimas ir kiek pamenu tėvas Dimitrijus buvo labai priešiškas Putinui, tad galime sakyti, kad bent dalis tikinčiųjų žino kas yra ir kaip.

Donatas

Siūlau Maceinos seną straipsnį apie Rusiją kol dar ji buvo komunistinė.
http://www.propatria.lt/2015/07/antanas-maceina-komunizmo-ir-rusiskumo.html
Keista - komunizmo ten nebėra, tačiau situacija niekuo nesiskiria. Tai primena  Kasparovo (buvęs pasaulio šachmatų čempionas ir Rusijos opozicijos veikėjas) komentarą apie padėtį Putino Rusijoje. "Šachmatuose yra daugybė situacijų, o taisyklės tos pačios. Rusijoje situacija ta pati, o taisyklės visą laiką keičiasi.".

kukulis

Ar žinot, kad Kasparovas, žaisdamas garsų mačą su Karpovu, naudojosi ekstrasenso paslaugomis?  :-\

Pilgrim

Norintys dalyvauti (ne)kasdieniniuose pamąstymuose atsiųskit man asmeninę žinutę e-paštu iš to savo e-pašto į kurį norite gauti apmąstymų medžiagą (einant per mano profilį forume ar spaudžiant voko ženklą šalia bet kurio mano pasisakymo).

p. s. dalyviai - Silvija, Giedrė, Kukulis, Jazminas, Keliauninkė, xx, ...

Tomas M.

Galima būtų prognozuoti, kiek laiko per dieną reikės skirti?

Aukštyn