rugpjūčio 13, 2020, 03:32:49

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Atsakymas netikinciajam

Pradėjo geliupieva, rugpjūčio 11, 2015, 17:48:16

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

geliupieva

Daznai susiduriu bendraujant su netikinciais arba is dalies tikinciais, kad praktikuojantys katalikai yra silpni, nelaimingi, vienisi, turintys ivairiu kitu bedu, o jie patys laiko save "normaliais". Ju pagrindinis argumentas yra tas, kad baznycias dazniausiai lanko senyvi zmones, ten mazai jaunimo ir vidutinio amziaus vyru.

Priestarauji jiems, meldiesi uz juos, kad jie rastu savo tikejimo kelia, bet perkalbet ar pakeisti ju isitikinimus retai pavyksta. Kaip jus elgiates panasiose situacijose?  Kaip juos priartint prie Dievo?

kukulis

Matyt reikia kažkaip kitaip motyvuoti.

Atsimenu per Marijos radiją kalbėjo apie tikinčiųjų daromas klaidas, kai jie kalba su netikinčiais. Viena iš jų - kalbėti apie tai, kad tikėjimas kažką man duoda. Tai klaida. Tikime ne dėl to kad tai kažką duoda, o dėl to kad tai yra tiesa.

Todėl kai tu bandai kalbėti tam žmogui kaip jam bus gerai kai jis ateis į bažnyčią, tuoj pradeda argumentuoti, kad bažnyčioje seni ir dar visokie kitokie žmonės.


Kažkaip dabar pagalvojau, kad yra du liudijimo būdai
1) argumentų,
2) emocinis/patrauklumo.

Manau, kad argumentais negalima perteikti patrauklumo, dėl to kad to tiesiog neįmanoma argumentuoti. Patraukti galima tik savo gyvenimo liudijimu ir pavyzdžiu. Argumentais galima paveikti tik naudojant "kietus", t.y. dažnai emociškai nepatrauklius argumentus. Todėl ne kiekvienas gali tą daryti, nes tas būdas, kurį naudoja protestantai, manau, 99% žmonių ne patraukia, bet kaip tik - atstumia nuo Dievo, kai šaukiama gatvėje arba uždavinėjami šokiruojantys klausimai gatvėje tokie kaip: "kaip manai, kur pateksi po mirties, į dangų ar į pragarą".

Kietu argumentu laikau pvz. gyvenimo prasmės klausimą. Anksčiau buvęs stiprus argumentas apie žmogaus egzistenciją ir jo atsiradimą žemėje dabar "paneigiamas" evoliucijos teorijos. Parašiau kabutėse "paneigiamas", nes tie argumentai dažnai būna arba ne pagrįsti arba niekaip neįtakoja Dievo egzistavimo, tačiau šiuolaikinėje ateistinėje visuomenėje, jie atrodo labai stiprūs ir įtikinami.

Todėl argumentacija arba reikalauja stipraus pasiruošimo, bet vis vien, dažniausiai būna nevaisinga, nes dar niekada istorijoje joks žmogus pasaulyje neatvedė į tikrą tikėjimą kito žmogaus, arba turi remtis empatiniu ryšiu su kitu žmogumi.

Tomas M.

Citata iš: kukulis  rugpjūčio 11, 2015, 19:09:47
...nes dar niekada istorijoje joks žmogus pasaulyje neatvedė į tikrą tikėjimą kito žmogaus, arba turi remtis empatiniu ryšiu su kitu žmogumi.


Iš čia kyla dar vienas niuansas - joks žmogus negali atvesti kito žmogaus pas Dievą, žmogus gali būti tik įrankis ir manau čia mes taip pat kartais pervertiname savo galimybes. Nuolankumas ir nusižeminimas čia gali daug padėti.

Kaip Kukulis sako, šiais laikais tikėjimu sudominti yra sunku, nes tiesa yra ta, kad tu prisiima kančią, kokioje formoje ji bebūtų, o žmonės šiais laikais to nemėgsta.

Sigitas

Garbė Jėzui Kristui!
Tikrai pritariu broliui Kristuje Jėzuje, Kukuliui! Apskritai žmogaus perkalbinėti nereikia, tai ir būna dažniausia ir didžiausia klaida. Ne įtikinėti reikia, bet skelbti nuostabius Dievo darbus. Svarbiausia yra perteikti asmeninius savo ar kitų krikščionių gyvenimą pakeitusius liudijimus!
Įtikinėjant oponentas iš karto užsiveria, nes Įtikinėjantysis mėgina įrodyti esąs , protingesnis, teisesnis ir taip toliau... Visiškai kas kita, kai tiesiog daliniesi savo gyvenimo patirtimi.

Visada reikia melstis ir būti jautriam Šventosios Dvasios įkvėpimui, kuri veikia nenuspejamai, kitą kart tinka tie šokiruojantys šūkavimai nuo bačkos, visokios super akcijos atrakcijos, o kitą kart tokie bajeriai tik atstumia, tačiau paveikia tylus buvimas greta džiaugsmo ir skausmo ir pilkos kasdienybės rutinoje.
Sudievu, mylimieji broliai ir sesės Kristuje Jėzuje!

Silvija

Kaip ir suformuluota temos pavadinime, geriausia būtų, kad mūsų liudijimai būtų atsakymas į netikinčiojo klausimą. Į ginčus veltis išvis neverta, o kalbėti apie Dievą tada, kai dirva neįdirbta, gali būti labai sunku mums patiems, nes tada žodžiai atsimuša lyg į akmenį  :(.

Pritariu Sigitui, kad tai subtilus reikalas ir viskas priķlauso nuo čia ir dabar. Kartais su prievarta naudojamas liudijimas gali tapti net smurtu prieš netikintį. O Dievo radimo sąlyga juk yra laisvė.

geliupieva

Aciu uz jusu mintis. Tegu Dievo pagalba mus lydi, kad galetume paliudyti savo tikejima

Saulius

Yra geras krikščioniškas filmas iliustruojantis šią temą God's Not Dead (2014)

filmux.org/4506-dievas-nemires-gods-not-dead-2014.html

Donatas

Filmas gal ir geras, bet ar gera vieta jį ten žiūrėti?

Tomas M.

Aš irgi apie tai pagalvojau, bet gerai, kad ten Youtube, tai bent tiek...

Aukštyn