rugpjūčio 13, 2020, 03:26:10

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Bendrakeleiviai „Vidinis kompasas"

Pradėjo Kaštonas, rugpjūčio 18, 2015, 06:43:00

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Kaštonas

Eidami Keliu ieškome nuorodų.

Kartais jų nematome dėl skubaus tempo, rūko ir miglos širdyje, ego didybės, iki galo nesuvoktos ir neįvertintos savo patirties, įžvalgos trūkumo, bendražygių stygiaus, savęs nepažinimo.
Margaret Silf knyga ,,Vidinis kompasas"  - tik viena iš Kelio nuorodų. Bet gera.
Reguliariai skirtas laikas savo vidinei kelionei peržvelgti - ne mažiau geras dalykas.
Bendražygiai, kurie mokosi kartu atrasti vidinį kompasą - pats geriausias dalykas.

,,Kai mes vieni kitiems patikliai atskleidžiame savo širdies išgyvenimus, patenkame į šventą sritį, kurioje nėra vietos komentarams, kritikai ar pataisymams, čia galimas vien tik atsakas, kylantis iš meilės. Šioje šventoje vietoje Dievas, esantis jumyse, klausosi Dievo, gyvenančio kitame".

,,Jam [Šv. Ignacui Lojolai] atrodytų visiškai normalu ir sveika, kad mes, norėdami pagilinti  savo santykius su Dievu, turime Jo ieškoti mūsų realiai gyvenamo gyvenimo tėkmėje, iki ausų pasinėrę darbuose ar jų ieškojime, paskolose, rūpesčiuose dėl vaikų ar visame šiame chaose. [...]. Jis tikrai pritartų faktui, kad priklausome skirtingoms bažnytinėms tradicijoms ar net visiškai joms nepriklausome. Jis, prisimindamas savo klaidoje praleistus jaunystės metus, būtų daugiau nei tolerantiškas mūsų margoms praeities gyvenimo istorijoms".

,,Netgi tie žmonės, kurie jau yra kelyje ir pasiryžę laikytis tikro tako, kartais susiduria su neaiškumo ar tamsos momentais, kai nuorodos būna paslėptos, o signalai supainioti. ,,Vidinis kompasas" taip pat tyrinėja būdus, kaip išvystyti įgūdžius ir galimybes tiems atvejams, kai mes einame vadovaudamiesi tikėjimu, o ne akimis".

Margaret Silf ,,Vidinis kompasas: kvietimas į ignaciškąjį dvasingumą"

Į ,,Vidinį kompasą" atėjau vedama noro suprasti save, įvardyti sau gyvenimo kryptį. Buvau patyrusi daug nemalonių išgyvenimų, kurie tęsėsi gana ilgą laiką, buvau absoliučia sutrikusi. Pati esu linkusi dramatizuoti, todėl buvau ,,užstrigusi" neigiamuose išgyvenimuose ir supratau, kad reikia pagalbos iš šalies. Apie ,,Bendrakeleivius" sužinojau iš draugės, kuri buvo lankiusi krizinę grupę. Susiradau internetinį puslapį ir įdėmiai perskaičiau visų programų aprašymus. Iš visų programų man tinkamiausia pasirodė ,,Vidinis kompasas". Ši programa gera tuo, kad net ir neturėjusius dalinimosi savo išgyvenimais (tokia aš ir buvau) patirties žmones skatina išmokti atverti savo sielos dalelę ir papasakoti, kokie jausmai ir mintys kilo, perskaičius kiekvieną skyrių ir atlikus užduotis. Ši programa padeda apmąstyti savo gyvenimą, ,,įlysti" į savo vidų, prisiminti save ne tik dabartyje, bet ir prieš daugelį metų. Man buvo nelengva susitapatinti su siūlomais vaizdiniais, įsivaizduoti save įvairiose situacijose, bet aš nuolat to mokiausi. Netikėtai pati sau supratau svarbiausią dalyką, kad viskas priklauso tik nuo manęs (ne nuo aplinkinių, sėkmės ar kažkokių aplinkybių). Tai man padėjo sustiprinti savo vidinį ,,aš". Buvo nepaprastai gera klausytis kitų grupės narių išgyvenimų, patirčių. Vienos kai ką papildė, kitos - kai ką atvėrė, o kai kurios buvo absoliučiai skirtingos nuo manųjų. ,,Vidinis kompasas" padėjo suprasti Dievo vietą mano gyvenime, t.y. padėjo atrasti jį iš naujo. Mintis, kad Dievas mane globoja ir saugo, labai palaiko sunkesnėse situacijose. Tai padėjo man surasti ramybę, kuri užėmė nerimo ir netikrumo vietą.

Daiva S.
http://www.bendrakeleiviai.lt/index.php?page=atsiliepimai-3

Aukštyn