rugpjūčio 13, 2020, 04:24:39

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kaip pratinti vaikus ir jų tėvus prisidėti prie bendruomenės veiklos

Pradėjo Tomas M., rugsėjo 20, 2012, 01:45:11

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Dar viena idėja iš tėvo A.Saulaičio aruodų.

Dažnai tėvai, atvedę vaikus ruoštis pirmajai Komunijai ar sutvirtinimo sakramentui, pristato savo atžalas pamokėlėms, bet tuo jų rolė dvasiniame auklėjime ir baigiasi  :no-no:

Tačiau pas tėvą Saulaitį taip lengvai "neprasisuksi" ;D

Yra sudaromas grafikas, pagal kurį vaikai su savo tėveliais dalyvauja Šv. Mišių liturgijoje, o po Šv. Mišių padeda sutvarkyti bažnyčią!

Čia tik keli pavyzdžiai, bet manau kiekviena bendruomenė galėtų sugalvoti ir kitų darbelių. Žingsnis po žingsnio ir galima tikėtis, kad žmonės įpras aktyviau dalyvauti savo bendruomenės veikloje.

Silvija

Suaugusius pripratinti sunku... mes savo parapijoje sutvirtinamukų tėvams vedėme "Alfa" kursus, aišku jie buvo rekomenduotini, todėl atėjo tik 2 žmonės :(, teko kviestis, kaip sakoma, iš pakelių ir patvorių.

Silvija

Šiuo metu parapijose vėl pradedami rengti vaikučiai ir jaunuoliai pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimui. Katechetams ir kunigams, kurie juos ruošia, o taip pat ir vaikų tėveliams, labai pravartu būtų pasižiūrėti šį video ciklą: http://www.youtube.com/watch?v=g8Mp8hwybdY&feature=BFa&list=PL95B578A2778014A2

Kaišiadorių katedroje ketvirtadieniais nuo rytinių iki vakaro Šv. Mišių vyksta Švenčiausiojo Sakramento adoracija, bet į ją ateina dažniausiai tik suaugusieji. O kur vaikai, jaunimas? Belieka tik apgailestauti, kad esame praradę kūrybiškumą perteikiant šias tikėjimo praktikas jauniesiems.

CitataŠv. Augustinas sakė:
"Kristus laikė save rankoje, kai davė savo Kūną mokiniams, sakydamas: ,,Tai yra mano Kūnas..." Nei vienas nesidalina Jo Kūnu, prieš tai Jo nepagarbinęs".


CitataJonas Paulius II:
"Aš raginu kunigus, vienuolius ir pasauliečius tęsti ir padvigubinti pastangas, mokant jaunesnes kartas Eucharistinės adoracijos ir atsidavimo jai reikšmės ir vertės. Kaip jauni žmonės galės pažinti Viešpatį, jei jie nėra įvesdinami į Jo buvimo su mumis slėpinį?"


CitataPopiežius Benediktas XVI:
"Be adoracijos nėra pasaulio perkeitimo."


Kaip kad pasakoja filme kalbintieji žmonės, adoracija perkeičia santykius tarp jaunimo, tarp vaikų ir tėvų šeimose, o jausdamiesi visi kartu šeima Bažnyčioje, savaime daugiau prisidėtume ir prie bendruomeninės veiklos. Nes visa ko pradžia yra Jėzus :)

Silvija

Citata iš: Silvija  spalio 17, 2012, 10:54:31
Katechetams ir kunigams, kurie juos ruošia, o taip pat ir vaikų tėveliams, labai pravartu būtų pasižiūrėti šį video ciklą: http://www.youtube.com/watch?v=g8Mp8hwybdY&feature=BFa&list=PL95B578A2778014A2


Šiuo metu plačiai skelbiama apie Šv. Jono kongregacijos tėvo Antano CSJ misiją Lietuvoje ,,Vilties vaikai". Prieš tai mano įdėtas video ciklas apie vaikų adoraciją būtent ir yra apie tai, su kuo nori plačiau supažindinti misionierius.

PROGRAMA

Susitikimai ir Švc. Sakramento adoracija su tevu Antanu CSJ vyks:

• Sausio 12 d., šeštadieni, 15-19 val. Kauno VšI jezuitu gimnazijoje;
• Sausio 13 d., sekmadieni, 9.30-17. 30 val. Šeimu diena su Šv. Jono bendruomene Vilniuje, Šv. Jono Teologo vienuolyne;
• Sausio 14 d., pirmadieni, 10-15 val. Kauno Šviesos, Vyturio, P. Mašioto katalikiškose mokyklose, Kauno arkikatedroje bazilikoje;
• Sausio 15 d., antradieni, 12-19 val. Panevežio K. Paltaroko gimnazijoje, Panevežio katedroje;
• Sausio 16 d., 10-14 val. Moletu, 15-17 val. Širvintu, 18-20 val. Vievio bažnyciose;
• Sausio 17 d., ketvirtadieni, 9-14 val. Vilniaus Šv. Juozapo ir Versmes katalikiškose mokyklose, 15-17.30 val. Vilniaus katechetiniame centre, 18-20 val. Bernardinu bažnycioje.

Smulkesnes informacijos kreipkites i s. Marta Marija tel.: 8 646 05 406 arba s.marta.marija@gmail.com.

Silvija

Ištraukėlė iš straipsnio bernardinai.lt:

CitataVeiklus Pal. Jurgio Matulaičio misijos narys Tomas Mackevičius aptarė bendruomenės prasmę. Viena iš jo parodytų skaidrių skelbė: ,,Bažnyčia - ne tai, kur tu eini, o tai, kas tu esi". Jis teigė, kad šeima - ne slėptuvė, o versmė, kad žmogus dažnai nesupranta savo vietos pasaulyje ir bendruomenė čia galėtų padėti.


Tomai, o gal gali pasidalinti platesne medžiaga?  O:-)

Tomas M.

Iš tiesų, įkvėpimas atėjo, paskaičius Pasidalinimo FaceBook'e patalpintos šeimos maldos, reikės suredaguoti mano "špargalkę" ir įdėti :D

Aukštyn