rugpjūčio 11, 2020, 04:56:36

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar homeopatija - nuodėmė?

Pradėjo Eugenijus, rugpjūčio 29, 2015, 04:44:25

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Eugenijus

Egzorcistas Arnoldas Valkauskas homeopatiją priskiria ezoterinėms praktikoms ir okultizmui. Oficialaus Bažnyčios Magisteriumo mokymo tuo klausimu nėra. Ką manote?

Pilgrim

Šioje vietoje pirmas ir bene pats svarbiausias klausimas -
Kas yra homeopatija o paskui kaip aš suprantu kas yra homeopatija.
Atsakius į šį klausimą visi kiti ateina beveik "savaime",
net ir Magisteriumo mokymas  :) oficialus,
nes kaip atrodo neoficialus deja  :( nežinau

Donatas

Sutinku, kad pirma reikia išsiaiškinti kas yra homeopatija. Ir kur vis dar homeopatija kur mulkinimas. Nesenai nuskambėjo skandalas apie
homeopatinį cukrų, kuris neva tai gydo nuo gripo.
http://www.ekspertai.eu/karalius-nuogas-arba-aciu-g-barciui-uz-kilograma-cukraus-po-3-4000-litu
Katekizme nėra tiesioginio homeopatijos įvardijimo kaip būrimo, magijos ar žyniavimo. Yra netgi pastaba apie liaudies mediciną (2117)
"Vadinamos tradicinės medicinos priemonių vartojimo nereikia painioti nei su blogųjų jėgų šaukimusi, nei su naudojimusi kitų žmonių lengvatikybe. ".
Štai čia yra argumentai kodėl Valkauskas mano jog homeopatiją yra ne mokslas o "magija":
http://www.egzorcistas.lt/kas-tai/homeopatija
Galbūt Eugenijus galėtų pakomentuoti tuos argumentus.
Mano asmenine nuomone, homeopatija yra labiau mulkinimas, kaip ir visokie prietaisai jungiami į rozetę energijai taupyti , arba "stebuklingos" lieknėjimo priemonės reklamuojamos per "top shop". Abejoju, kad mamytė pirkdama kūdikiui vaistus padaro nuodėmę, kai vaistininkė pasiūlo ir ji nusiperka homeopatinių vaistų.

Eugenijus

Kas yra homeopatija - tai šarlatanizmas ir žulikystė. Paprastai liaudiškai paaiškinant - nueik prie kūdros, įlašink į kūdrą lašą spirito. Tada naudok tą kūdros vandenį kaip vaistą.
  Homeopatijos pradininkas Hanemanas prieš 200 metų vadovavosi principu "Similia similibus curantur". Jis pastebėjo, kad kinmedžio žievė, pavartota į vidų, sukelia tokius pačius simptomus, kaip maliarijos. Vadinasi, gali būti tinkama maliarijai gydyti. Ir šiandien chinino (kinmedžio žievės ekstrakto) preparatai naudojami maliarijai gydyti. Tačiau tai jau nėra homeopatija.
  Homeopatija ilgainiui apaugo visokiomis okultinėmis praktikomis. Naudojami nieko nepaaiškinami daugkartiniai vaisto praskiedimai, kai preparate lieka tik viena molekulė medžiagos arba nelieka nė vienos. Kaip toks preparatas gali gydyti? Dar kvailiau atrodo preparatų purtymai, kratymai, esą nuo kratymo "vaistas" įgaunąs "energijos".
   Apie ketvirtadalis Lietuvos žmonių vartoja homeopatinius preparatus. Tas biznis klesti, vaistinės nesusimąstydamos pardavinėja visokiausius homeopatinius preparatus, neturinčius jokio poveikio.
   Jeigu išeisite Vilniuje iš šv. Jokūbo bažnyčios Lukiškių aikštėje, atsidursite tiesiai priešais vaistinę su DHU ženklu. Paprastam žmogui tas ženklas nieko nesako. O reiškia jis - Deutsches Homoeopathie Union - Vokietijos homeopatų sąjunga.
  Prekyba homeopatiniais preparatais itin klesti išsivysčiusiose Vakarų šalyse. Nors iš oficialiosios medicinos visose šalyse homeopatija yra išvyta ir nepripažįstama, tačiau niekas nedraudžia tų preparatų pardavinėti tonomis.
Kodėl homeopatija yra tokia populiari, nors iš tikrųjų nieko negydo, nebent sukelia placebo efektą? Viena iš priežasčių yra ta kad bendrosios praktikos gydytojai laiko homeopatiją gera priemone atsikratyti įkyriais pacientais. Yra visuomenėje dalis žmonių, sergančių Miunhauzeno sindromu - tai yra jie išsigalvoja, įsikalba sau nesamas ligas, vaikšto pas gydytojus ir labai pyksta, jei gydytojai jokios ligos neatranda ir jokių vaistų nepaskiria. Niekam tikęs toks gydytojas, kuris nepaskyrė jokių vaistų. Tokio gydytojo šlovė nekokia. Štai čia homeopatija - kaip tik. Gydytojas išrašo beprasmius, nieko nereiškiančius preparatus. Visi patenkinti. Pacientas, kad jį "gydo", vaistininkas, kad gauna uždirbti, ir pats gydytojas, kad pagaliau atsikratė įkyraus paciento.
  Popiežius Jonas Paulius II naudojosi homeopato paslaugomis. Taip pat ir Motina Taresė. Bet ir šventieji juk klysta, negali būti neklystantis.
Skaičiau vieno lenkų jėzuito, neprisimenu pavardės, straipsnį, kad homeopatijos naudojimas galįs užtraukti ekskomuniką.

Silvija

Pažįstama gydytoja pediatrė yra sakiusi, kad mažiems vaikams, kurių dar negali veikti placebo, homeopatiniai vaistai padeda. Vadinas, ne tik šarlatanizmas :-\

Mano nuomone, kun. Valkauskas savo seminaruose kalba apskritai apie viską, kas susiję su maginiu tikėjimu ir pataria atsisakyti visko, idant išvengti blogio (nes jis kalba miniai žmonių). Bet ar negali būti taip, kad individualiais atvejais gali būti ir išimčių? Nes kartais homeopatiniais laikomi ir žoliniai preparatai, kurie gali būti visai nekenksmingi. Gal gandai apie popiežių ir šventąją taip pat sukurpti? :-\

Pilgrim

Vadinasi šitaip ...
pradėkime nuo to, kad yra medžiagos, kurios daro poveikį žmogaus organizme vykstantiems fiziologiniams procesams. Pavadinkime jas - preparatais. Priklausomai nuo kilmės (gamybos būdo) šios medžiagos gali būti:
1. cheminiai preparatai. Tai visos farmakologinės industrijos veiklos rezultatas. Tiesiog tai sintetiniu būdu kitaip dar technologiniu pagrindu sukurtos, pagamintos medžiagos.
2. gamtiniai preparatai. Na čia visi augalai, surinktos vaistažolės ir pan. Gamybos procesas irgi kasdieninis - nuovirai, užpilai, antpilai, trauktinės, arbatos ir t. t. Visa tai dar vadiname liaudies medicina, natūraliąja medicina ir pan.
3. homeopatiniai preparatai. Tai preparatai pagaminti maginių, šamaninių, vudu ir pan. ritualų ar apeigų pagalba. Kasdienybėje dažnai prie jų "prilipdomi" gamtiniai preparatai. Kitaip sakant visi preparatai sukurti ne farmakologiniu pagrindu. Yra firmos kurios šį "gamybos" procesą yra pavertę masiniu. Medžiaga/daiktas ritualo pagalba "pašvęsta" piktosioms dvasioms daro poveikį ne tik kūnui, bet ir sielai. Todėl visai normalu, kad bus ir fiziologinis poveikis, tačiau ne tik fiziologinis, bet ir dvasinis. Nebūtina net žinoti to fakto, kad buvo atliktas ritualas, daiktas vis tiek turės poveikį.
Tai yra nuodėmė, nes 1. tai blogio sakramentalija 2. maginis mąstymas, apie kurį kalba egzorcistai ir minėjo Silvija.
Kalbėjimas apie homeopatiją paliečia ir tikėjimo klausimą štai iš kokios pozicijos. Jei tikime, kad Dievas yra Asmuo ir Būtis, tai ir sukurtasis dvasinis pasaulis yra realus. Angeliškoji būtybė (ar tai angelas ar demonas) yra taip pat reali būtis ir taip pat asmuo. Taip pat daranti realų poveikį fiziniam pasauliui, todėl pasakyti homeopatija, šamaniniai ritualai yra nesąmonė - per daug lengvabūdiška.

Donatas

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 29, 2015, 16:59:19
Pažįstama gydytoja pediatrė yra sakiusi, kad mažiems vaikams, kurių dar negali veikti placebo, homeopatiniai vaistai padeda. Vadinas, ne tik šarlatanizmas :-\


Vaikų atveju placebas gali paveikti stebėtoją: jei gydytoja mano, kad homeopatiniai vaistai veikia - tai ji ir pastebės veikimą. Juk daugelį ligų  organizmas pats įveikia. Jei koks  žmogus tiki horoskopais - jam horoskopai ir bus pranašiški, bet ne dėl jų magijos, o dėl žmogaus bandymo pastebėti pranašautus dalykus.

Tomas M.

Pamenu skaičiau, kaip vienas egzorcistas negalėjo išlaisvinti iš piktosios dvasios žmogaus. Tik išvijo, ir tas vargšas vėl pas jį su "parazitais"... Pasirodo žmogelis naudojo homeopatinius preparatus, nustojo naudoti, nustojo ir sielos parazitai kankinti. Rodos tas pats kunigas net eksperimentą darė su tais vaistais - padėjo juos prie kryžiaus, meldėsi ir po kurio laiko tabletės rodos į dulkes suiro, iš atminties pasakoju, tai gali smulkios detalės būti netikslios.

Pilgrim homeopatiją paminėjo šalia vudu ir pan., kas manau yra teisinga ir parodo tikrą pavojų. Bet kartu norėčiau atkreipti dėmesį ir į tai, kad yra judėjimas iš okultizmo į farmacinį pasaulį (kaip homeopatija), bet kartu yra ir kitas - iš farmacinio į okultizmą.

Iliustruojant pavyzdžiu, jei prietaringas politikas Afrikoje nori laimėti rinkimus, jis nuveda pas burtininką savo vaiką, kuris jį nužudo ir paaukoja kaip auką demonams, ko pasekoje visai tikėtina, kad politikas laimės rinkimus, nes juk kalbame apie pasaulio kunigaikščio įtakos sferą, kur jis turi Dievo jam suteiktą valdžią (aišku tik iki paskutinio Kristaus atėjimo).

Dabar ką mes turime farmacijos pasaulyje - įvykdomas abortas, kas yra nekaltos gyvybės nužudymas ir skaityčiau iš esmės ekvivalentu burtininko nužudomam vaikui, ypač kai paskaitai, kad satanistai abortų klinikose gana dažnai atlieka ritualus. Taigi, turime nekaltą auką, nužudytą aborto klinikoje, paženklintą mirtina nuodėme. Tuomet tas kūnelis paimamas ir naudojamas medicininiuose tyrimuose, neva "kad išgelbėti kitas gyvybes", ir jo pagrindu sukuriami skiepai.

Tų nužudytų vaikelių ląstelės dirbtiniu būdu dauginamos ir naudojamos virusams auginti. Virusai patenka į tas ląsteles, jomis maitinasi, jose vystosi ir dauginasi. Skiepuose pačių ląstelių nėra, bet yra nemažai likutinių biologinių tų ląstelių komponentų, kaip baltymai ir gemalo DNR fragmentai (kas nežino DNR užkoduota visa genetinė informacija apie žmogų).  Taigi, visa tai "skiepų" pavidalu (prisiminkime, jų šaknys - kūdikio nužudymas) toliau yra švirkščiama į milijonus nekaltų kūdikėlių, kad "išgelbėti jų gyvybes" , kad "apsaugoti juos"...

Įsivaizduokite realų dalyką - į nekaltą kūdikį yra įšvirkščiama nužudyto kūdikio genetinės informacijos fragmentai  :no-no: nekalbant apie tai, kad visas preparatas yra pagamintas naudojantis nužudyto kūdikio kūnu.

Klausiu - kuo tai yra ne juodoji magija atliekama stambiais mastais, kaip kad homeopatija?

Man tai ateina tik tokios mintys... Kas norės išsaugoti savo ar savo vaikų gyvybę tokiais metodais tikrai gali prarasti savo sielą...

Čia galima rasti informaciją, kokios vakcinos padarytos tokiu būdu. Vatikano nuomonė tuo atžvilgiu.

Silvija

Citata iš: Donatas  rugpjūčio 29, 2015, 17:55:04
Citata iš: Silvija  rugpjūčio 29, 2015, 16:59:19
Pažįstama gydytoja pediatrė yra sakiusi, kad mažiems vaikams, kurių dar negali veikti placebo, homeopatiniai vaistai padeda. Vadinas, ne tik šarlatanizmas :-\


Vaikų atveju placebas gali paveikti stebėtoją: jei gydytoja mano, kad homeopatiniai vaistai veikia - tai ji ir pastebės veikimą. Juk daugelį ligų  organizmas pats įveikia. Jei koks  žmogus tiki horoskopais - jam horoskopai ir bus pranašiški, bet ne dėl jų magijos, o dėl žmogaus bandymo pastebėti pranašautus dalykus.


Gali būti, bet gali ir nebūti. Pastebėta, kad homeopatija veikia tokiu būdu: iš pradžių vaikui pablogėja, o po to pagerėja. ("Pagerėja" - reiktų aišku imti į kabutes, turint omeny visą to esmę). Taigi, veikia panašiai kaip skiepai, ką ir minėjo Eugenijus ir Tomas. Ir tai jau ne placebinis poveikis, manyčiau.

Donatas

Kiek aš žinau, aplamai nėra įrodyta jog homeopatija gydo. Homeopatiniams vaistams nedaromi tokie sertifikavimai kaip kitiems vaistams - kai reikia įrodyti jų efektyvumą, bei nekenksmingumą tyrimais. Ne veltui tai laikoma didele afera. Tačiau tame reikale sukasi dideli pinigai ir kaip ir cukraus nuo gripo atveju už pinigus galima užmerkti akis.
Be to labai abejoju ar koks sveiko proto žmogus (net ir homeopatijos šalininkas) rimtą ligą gydysis homeopatiniais vaistais, kai yra įprastinių vaistų.

Silvija

Mat "homeopatinis" liaudyje jau tapęs sinonimu žodžiui "nekenksmingas" (arba mažiau kenksmingas, turintis mažesnį pašalinį poveikį).

kukulis

Dar vienas klaidingas įsivaizdavimas apie homeopatiją, yra tas, kad tai yra augaliniai preparatai. Bet augaliniai perparatai turi kitą pavadinimą ( neatsimenu gerai tik kokį :) ) .

O dėl skiepų ir viso kitko, tai informacija labai svarbi. T.y. svabu žinant ar skiepai pagaminti etiškai ar neetiškai,  pagal tai spręsti ar juos naudoti ar nenaudoti.
Tačiau taip pat labai svarbu nepasiduoti baimei. Visada ir visais laikais kažkur žemėje kažkas būdavo daroma baisaus, bet ar dėl to reikia nustoti džiaugtis gyvenimu, ir už jį dėkoti Dievui? Tikrai ne. Kas kovoja už tiesą ir už gyvybę, už tuos meldžiamės, žinodami į kokį purvą reikia jiems lįsti. O papildomas detalus žinojimas apie kažką blogo, jiems daug nepadeda. Manau pakanka tiesiog žinoti ir saugotis, arba jeigu jau domiesi detaliai, tada tai pateisinama tik jei planuoji priešintis tam aktyviai, antraip tai bus tik bereikalingas gąsdinimasis.

Eugenijus

Gydymas augaliniais preparatais, arba fitoterapija, senas kaip pasaulis, ir visiškai nieko bendro neturi su homeopatija.
   Manyčiau, kad jeigu vartojami homeopatiniai preparatai, pagaminti be okultinių apeigų ir burtų, tai, nors ir nieko negydo, bet ir nepakenkia ligoniui.Jokių veikliųjų medžiagų ten nėra, nebent vanduo ir cukrus. Tokiu būdu nenusižengiama pagrindiniam medicinos principui -"Primum non nocere" (pirmiausia nepakenkti).
Tačiau, jei homeopatiniai preparatai ruošiami ir naudojami su okultinėmis praktikomis, tai jau yra ne kas kita, kaip sielos pardavimas velniui.

Kaštonas

Eugenijau turiu tau du klausimus.
1. Kur yra daugiausiai vitaminų?

Vėliau antrą užduosiu.

Eugenijus

Kas čia per klasta? Sakyk abu klausimus iškart. Nes vitaminų yra 13, vieni tirpūs vandenyje, kiti -riebaluose. Tad jie gali būti labai skirtinguose produktuose. Apie kokį vitaminą kalba?

Kaštonas

Na, apie bet kokius vitaminus klausimas.

Eugenijus


Kaštonas

Gerai, gerai.
Vitaminų daugiausiai yra vaistinėje.

Antras klausimas.

Mmmm mm niuniavimas su tam tikra intonacija/ritmu ką gali reikšti?

Eugenijus

vaistinėje vitaminai netikri, geriau jų vengti. O mmmm ar panašiai man tik vieną asociaciją sukelia-mano katiną

Kaštonas


Aukštyn