rugpjūčio 14, 2020, 03:18:36

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


2015 m. Sinodas šeimos klausimams spręsti

Pradėjo Tomas M., rugsėjo 07, 2015, 01:48:06

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Prieš tai mes kalbėjome apie 2014 metų Sinodą, o ši tema yra skirta antrajam ir galutiniam Sinodo turui.

Prieš pat prasidedant šių metų Sinodui, Ignatius Press išleido naują katalikų žurnalisto Edward Pentin knygą "The Rigging of a Synod?", skirtą manipuliavimui pirmame ture atskleisti, tikintis, kad tai padės išvengti panašių problemų šiais metais.

Yra trumpas, bet įdomus interviu su autoriumi, kuriame jis apžvelgia pagrindines temas, pristatomas knygoje:

The Rigging of a Vatican Synod? An Interview with Edward Pentin

Žuvis

POPIEŽIUS PRANCIŠKUS SUPAPRASTINO SANTUOKOS PRIPAŽINIMO NEGALIOJANČIA PROCEDŪRĄ
(Pagal Vatikano radiją, Vatican insider)

Popiežius Pranciškus iš esmės ir labai reikšmingai pakeitė santuokos anuliavimo - tai yra, pripažinimo negaliojančia, procesą, pašalindamas neretai ilgai trunkančias ir perteklines procedūras.
(...)
Dokumentai, pavyzdžiui, suteikia teisę vietos vyskupui spręsti pačiam ,,itin akivaizdžiais" atvejais.

Panaikintas antrosios instancijos reikalavimas - dabar santuokos pripažinimui negaliojančia pakaks pirmosios instancijos sprendimo. Vyskupas tampa vieninteliu teisėju, turinčiu galimybę užvesti ir trumpąjį procesą bei pateikti sprendimą. Vyskupas galės paskirti vienintelį teisėją atvejo tyrimui, jeigu jo vyskupijoje nėra galimybės įsteigti tribunolo. Procesas vyks savoje vyskupijoje, taip sumažinant kelionių sunkumus.
(...)
Trumpame įvade Pranciškus rašo, jog siekia didesnės pusiausvyros tarp nenutrūkstančio Bažnyčios rūpinimosi sielų gerove ir ,,didžiulio skaičiaus tikinčiųjų, kurie... per daug dažnai atitrūksta nuo juridinių Bažnyčios struktūrų dėl moralinės ar fizinės distancijos".
(...)
Popiežius nori, kad anuliavimo procedūra visame pasaulyje būtų atliekama nemokamai. Be to, Pranciškus prašo vyskupų savo vyskupijose sukurti tam tikras struktūras, kurios galėtų palydėti išsiskyrusiuosius ir padėtų svarstantiems apie skyrybas ar santuokos anuliavimą.

Popiežius duoda keletą pavyzdžių, kada vyskupas gali nuspręsti anuliuoti santuoką, apeidamas įprastinį procesą: pavyzdžiui, kai buvo aiškus vieno iš sutuoktinių tikėjimo trūkumas, kai vienas iš sutuoktinių turėjo slaptą ryšį santuokos metu arba kai viena iš pusių reikalavo aborto - tai ženklas, kad santuoka nesiekė būti atvira gyvybei.
(...]http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-09-08-popiezius-pranciskus-supaprastino-santuokos-pripazinimo-negaliojancia-procedura/134846

Tomas M.

Kas supranta lenkiškai, ką tik išėjo dokumentinis filmas apie dabartinę Bažnyčios krizę:

Kryzys. Dokąd zaprowadzi nas synod? / Crisis. Where will the synod lead us to? OFFICIAL VERSION.

Kalba Kardinolas R. Burke, Arkivyskupas Lenga, Vyskpupas Schneider. Ypač įstrigo Ark. Lenga žodžiai, kad per šią Sinodo sesiją Popiežius parodys su kuo jis eina. Jei Popiežius pritars Šv. Komunijos suteikimui išsiskyrusiems, Bažnyčioje atsiras erezija, jei jis nepritars tam, Bažnyčiai gręsia schizma...

Tokia padėtis, kad rodos paprastos išeities nenusimato. Įdomu tai, kad 2017 m. bus 500 metų protestantizmo pradžios sukaktis, istorija tarsi atsikartoja, Vokietija vėl panašioje padėtyje... Ko vien verti Vokietijos Vyskupų Konferencijos vadovo Kard. Marx žodžiai "mes nesame Romos filialas".

Pilgrim

Malonu žiūrėti, kai supranti  :) daugiau ar mažiau.
Nu jooo  :-\ žinau, kad "lendu po tankais", bet ...
neištylėsiu -
Bažnyčioje NĖRA krizės, arba kitaip tai NE Bažnyčios krizė.

kukulis

Arba .. kitaip sakant visais laikais buvo krizė ;)

Varlė keliauninkė

Ne ne kukuli
Krizės gyvena žmonių galvose, o Bažnyčios galva yra Kristus. Šitoj Galvoj krizė negyvena - su Bažnyčia vysks gerai ;)

Tomas M.

Prieš šachmatų mačą figūros sustoja skirtingose lentos pusėse.

In sweeping critique, Vatican Synod father attacks Humanae Vitae--and even the notion of natural law

Belgijos Vyskupas Johan Bonny, kuris spalį dalyvaus Sinode, atvirai kritikavo Pop. Pauliaus VI-ojo encikliką "Humanae Vitae", kuri apgynė negimusią gyvybę ir nustatė sekantiems 50 metų gana griežtą Katalikų Bažnyčios politiką vaisingumo, šeimos atžvilgiu.

Kalbėdamas apie homoseksualumą, Vysk. Bonny sakė: "mokslo progresas mums leidžia modifikuoti šį požiūrį [į homoseksualumą]. Pirmiausiai, yra žinoma, kad homoseksualumas taip pat egzistuoja gyvūnijos pasaulyje." Savo mintimi apie gyvūnų pasaulį Vysk. bando parodyti, kad natūralus instinktas heteroseksualumui, kaip yra Dievo įgyvendintas gamtoje, gali ir neegzistuoti.

Donatas

Citata iš: Varlė keliauninkė  rugsėjo 11, 2015, 17:23:26
Ne ne kukuli
Krizės gyvena žmonių galvose, o Bažnyčios galva yra Kristus. Šitoj Galvoj krizė negyvena - su Bažnyčia vysks gerai ;)


Žmonių galvoje  (gal ne visai visų) krizė buvo ir bus. Kitas klausimas ar gali vyskupas, keli vyskupai, sinodas paslėpti tiesą ?

Pilgrim

Labai svarbus momentas,
kokia yra šiuo atveju
materiali tiesos išraiška.

Donatas

Nelabai žinau kaip reiktų išreikšti tiesą materija. Tačiau bandymas aukštinti homoseksualizmą prieštarauja prigimties dėsniams. Visokie išvedžiojimai prisidengiant mokslu, visuomenės nuomone atrodo apgailėtinai.

Beja dėl paprastesnio santuokos anuliavimo - filme  "Ką mes praradome ir kelias į atstatymą"  yra tokie  skaičiai:
1952-1956 metais buvo anuliuotas 392 santuokos (grubiai 100 santuokų per metus).
Vien 1997 metais 73000 anuliuotų santuokų. Anuliavimas padidėjo 730 kartų; po paprastinimo skaičiai dar turėtų padidėti.
Kai tokiai mastais "dalinamos" negaliojančios santuokos, kyla klausimas kas čia vyksta ? Gali ir kiti sakramentai iš karto negaliojantys ?

Pilgrim

Supratau, kad reikia paaiškinti terminą "materiali išraiška"
toks pavyzdys -
visi vairuotojai ir ne tik vairuotojai žino tokią tiesą,
kad negalima važiuoti kai dega raudonas šviesoforo signalas
tai šios tiesos "materiali išraiška" atrodo taip -
Kelių eismo taisyklės
73.11. punktas : raudonas signalas arba du pakaitomis mirksintys raudoni signalai draudžia eismą; jeigu signale yra juodo kontūro rodyklės, jos informuoja, kuriomis kryptimis bus leidžiama važiuoti įsijungus žaliam signalui.

ir grįžtant prie mūsų kalbėjimo apie tiesą
tai nepaprastai svarbus momentas
kur ir kaip išreikšta ši tiesa ?

Donatas

Jau rašiau - prigimtiniuose dėsniuose. Juos visos kultūros, visais laikais supranta vienodai. O kaip tu pats manai ?

Pavyzdys apie taisykles netinka tiesai - jei koks piktasis genijus visose laikmenose pakeistų KET 73.11 punktą - pavyzdžiui įrašytų jog žalias signalas draudžia eismą, tokiu atveju tiesa pasikeistų.  KET yra tiktai susitarimas, kuris gali keistis, o tiesa nesikeičia.

Pilgrim

Donatai,
pavyzdys skirtas parodyti kas yra "materiali išraiška"
o ne skirtas analizuoti tai koks ten yra turinys.
Taigi ...  ;)
galima truputėlį ir filosofijos:
materiali išraiška tai jutiminio egzistavimo, išraiškos forma,
išraiškos būdas, dėl kurio tiesa tampa prieinama savo adresatui.
materiali išraiška apima ir materialų šaltinį, kur suformuluotas tekstas.

Citataprigimtiniuose dėsniuose
yra nepakankamas šaltinis.
Ar tu pažįsti savo prigimtį ? giliai, iš esmės ... ar pažįsti ?

ir grįžtant prie mūsų kalbėjimo apie tiesą
tai nepaprastai svarbus momentas
kur ir kaip išreikšta ši tiesa

Donatas

Čia ir bėda, jog materialią išraišką galima pakeisti, nes materiją galima pakeisti.
Nebūtina giliai ir iš esmės pažinti prigimtį, jog galėtum pažinti jos dėsnius. Pavyzdžiui norint išmokti plaukti nereikia žinoti fizikos - Archimedo ir Niutono dėsnių. Paukščiai nemoka aerodinamikos, tačiau tai nepaneigia fakto jog jie skraido.
Jei prigimties dėsniai nepakankamas šaltinis, tai galim čia ir sustoti.

Tomas M.

Pratęsiant Pilgrim analogiją, dabar turime tokią situaciją:

Nors Vyriausioji Kelių Tarnyba yra aiškiai nustačiusi kelių eismo taisykles, atsirado kelių apskričių viršaičiai, kurie viešai reiškia nepasitenkinimą, kad priimdama sprendimus, Vyriausioji Tarnyba neatsiklausė visų nuomonės, taip pat jie nusprendė savo apskrityse leisti liberalesnes taisykles.

Jau dabar šiose apskrityse vietoje žalios ir raudonos šviesų yra naudojamos visos vaivorykštės spalvos. Taip pat vairuotojai gali važiuoti per sankryža degant bet kuriai šviesai...

Donatas

Jau buvau nusprendęs nerašyti šia tema, tačiau Tomo analogija su taisyklėmis, pasirodė labai vykusi.
Kaip žinia neblaiviems vairuoti KET draudžia ir visi supranta tiesą, jog vairuoti girtam yra pavojinga. Tačiau atsiranda seimo narys kuris remiasi naujais mokslo atradimais pareiškia, jog ir gyvūnai svaiginasi supuvusiais vaisiais, todėl reiktų pakeisti požiūrį į vairavimą išgėrus. Kitas paantrina jam, jog ir iš girtų vairuotojų galima pasimokyti. Tačiau svarbiausias dalykas - net jei jie  kažkaip prastumtų leidimą vairuoti neblaiviam, tai teisybės nepakeistų - kaip tai buvo pavojinga taip ir liko, kad ir kaip populiaru būtų vairuoti neblaiviam.
Keisčiausia, jog keisti bandoma ne tokius dalykus, dėl kurių galima būtų susitarti, o tuos kurie lemti žmogaus prigimtimi. Nu negali gėjai susilaukti vaikų, kad ir kaip jie būtų reklamuojami žiniasklaidoje. Aplamai su jais gaunasi paradoksas - jiems reiktų užuojautos ir pagalbos, kaip ir kitiems negalią turintiems žmonėms, tačiau visuomenei brukama nuomonė jog jiems pagalbos nereikia ir tai norma ....
Tomai rašei jog "Jei Popiežius pritars Šv. Komunijos suteikimui išsiskyrusiems, Bažnyčioje atsiras erezija," bijau, kad ta erezija bus labai akivaizdi (net man pastebima) nes atsiras trys dalykai prieštaraujantys tarpusavyje: santuokos sakramentas, Kristaus mokymas apie žmonos atleidimą ir  šv. Komunija. Kad tą prieštaravimą panaikinti teks vieną iš šių dalykų sunaikinti arba smarkiai sumenkinti. Pagal naujienas apie santuokų anuliavimą, aukojama santuoka.

Pilgrim

Fantastika ... Super ...  :thumbup: Jėga
geresnio pavyzdžio nesudėliosi. Žinokit realiai norisi giedoti Aleliuja  :)
kiekvienas kalbasi su savimi ...
pradžioje buvo
CitataKitas klausimas ar gali vyskupas, keli vyskupai, sinodas paslėpti tiesą ?

tai ko paklausiau buvo esmėje klausimas
kokiam tekste parašyta ši tiesa, kad kiekvienas aiškiai tai galėtų perskaityti
ir tolimesni komentarai buvo kur materiali išraiška - kur tekstas ?
Toliau prasideda ...
CitataNelabai žinau kaip reiktų išreikšti tiesą materija.

Čia viskas suprantama, į temą.
O čia kas  :-\ aaa apie tai kas buvo dar aukščiau
CitataTačiau bandymas aukštinti homoseksualizmą prieštarauja prigimties dėsniams. Visokie išvedžiojimai prisidengiant mokslu, visuomenės nuomone atrodo apgailėtinai.


p. s.
CitataKai tokiai mastais "dalinamos" negaliojančios santuokos, kyla klausimas kas čia vyksta ?

O čia klausimas tiems kas teikia santuokos sakramentą  ;)
CitataGali ir kiti sakramentai iš karto negaliojantys ?

Realybės šiuose žodžiuose labai daug  :(

Toliau linksmiau
CitataPavyzdys apie taisykles netinka tiesai - jei koks piktasis genijus visose laikmenose pakeistų KET 73.11 punktą

jau rašiau esmė pavyzdžio, kad materiali išraiška yra tekstas, ne jo turinys, bet tekstas.
Ir klausimas sekęs iš to kur yra tiesos apie ruošiamės kalbėti materiali išraiška t.y. tekstas kur ?

CitataČia ir bėda, jog materialią išraišką galima pakeisti, nes materiją galima pakeisti.

visai nesvarbu kad galima keisti, bet kur tekstas.
Kadangi vienodas tekstas bendras vardiklis vaisingam susikalbėjimui ir vienas kito girdėjimui.
Nes kai aš sakau tiesa, kitas mano minčių neskaito ir tą patį šiek tiek kitaip mąsto.

p. s.
CitataJei prigimties dėsniai nepakankamas šaltinis, tai galim čia ir sustoti.

žinai katalikai "išlepinti" jiems prigimties dėsnių nepakanka.

FAntastika  :)
CitataNors Vyriausioji Kelių Tarnyba yra aiškiai nustačiusi kelių eismo taisykles, atsirado kelių apskričių viršaičiai ...

tikrai turime situaciją
Citatadegant bet kuriai šviesai...

t. y. puikiai girdim save.
... o kur koks nors tekstas  :'(

nepaprastai artima situacija yra diskusijose apie būsimą Vyskupų Sinodą viešoje erdvėje
daug kalbėjimo tempiant į savo pusę, tuo labiau, kad žiniasklaida nėra neutrali.
panašiai kaip pas mus  :)

p. s. na dėl erezijos ...
išspręskim pirmiau dėl "materialios išraiškos"
nes tai pagrindas kalbai apie ereziją.


Varlė keliauninkė

Ramiai, Pilgrim.
Cia ne teologijos fakultetas, o mes ne studentai teologai, supranti.. Jeigu tave mes neismaneliai ir nervinam, tai cia tebuna tau proga ugdytis kantrumo ir pakantumo dorybes ;-) bet gal galetum paprastai zmonems paaiskint kas ir kaip, a?

Kaštonas

"Jei Popiežius pritars Šv. Komunijos suteikimui išsiskyrusiems, Bažnyčioje atsiras erezija," bijau, kad ta erezija bus labai akivaizdi (net man pastebima) nes atsiras trys dalykai prieštaraujantys tarpusavyje: santuokos sakramentas, Kristaus mokymas apie žmonos atleidimą ir  šv. Komunija. Kad tą prieštaravimą panaikinti teks vieną iš šių dalykų sunaikinti arba smarkiai sumenkinti. Pagal naujienas apie santuokų anuliavimą, aukojama santuoka. "

Tiek daug spėlioji, galvoji. Kokia tavo specialybė Donatai?

Pilgrim

Keliauninke,
apie teologiją  ;) nekalbame,
bet klausimas paprastas: kur tekstas
ir atsakymas paprastas - žinau, nežinau ir pan.
nes ką aiškinti ? apie ką ?
kol nėra atsakymo tiesiog neaišku apie ką.


Aukštyn