liepos 08, 2020, 23:19:39

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Gyvenimo medis / The Tree of Life

Pradėjo Kaštonas, lapkričio 09, 2015, 06:50:06

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Kaštonas

 6.7/10
Premjera: Gegužės 18, 2011
Premjera Lietuvoje: Spalio 21, 2011
Kino platintojas: -
Indeksas: -
Trukmė: 138 min.
Žanras: Fantastinis, Drama
Šalis: USA
Režisavo: Terrence Malick
Vaidina: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Kari Matchett, Dalip Singh ... Visas aktorių sąrašas

"Prieš 3 metus nufilmuotas ir po to montažinėje pedantiškai lipdytas mistiškiausias 2011 m. filmas pagaliau apsinuogino prieš Kanų auditoriją. Su spauda nebendraujantis drovusis režisierius Terrence'as Malickas per 40 metų karjerą sukūrė tik 5 filmus ir smulkmeniškai tobulindamas juos negailėjo laiko. Citata iš "Jobo knygos" atsidaranti neatpasakojamo grožio, jausminga, vizuali, biblinė odisėja "Gyvenimo medis" (Tree of Life) atskleidžia fantaziją apie pasaulio astronominį, biologinį, mikroskopinį susikūrimą, gyvybės atėjimą, brendimą, santykius su tėvais (gimdytojais), charakterio susiformavimą, neišvengiamą išėjimą, bandymus susisiekti su likusiais ir naują gyvenimą. Jeigu pasaulis anapus už kalnų atrodo toks nuostabiai gražus, kaip fantazuoja Terrence'as Malickas, tai nėra jokios prasmės bijoti mirties."

Edvinas Pukšta
http://www.obuolys.lt/kinozona/filmas/14360/

Kaštonas

Kodėl visagalis Dievas taip skaudina žmones, klausia ponia O'Brajan (akt. J.Chastain), kai sužino apie vieno savo sūnaus mirtį. Tai, ko gero, domina ir filosofiškai religinio epo ,,Gyvybės medis" režisierių Terrence'ą Malicką.
Jis atskleidžia prieš mūsų akis ypatingo grožio vaizdų pynę, kurioje globalūs Visatos procesai priešpriešinami vienos šeimos gyvenimo istorijos fragmentams. Dėmesio centre - jaunojo Džeko (akt. H.McCrakenas) brendimas šeštojo dešimtmečio Vidurio Amerikoje, jo mėginimai suprasti pasaulio prigimtį ir griežtojo tėvo (akt. B.Pittas) elgesį. Ir susitaikyti su tėvu bei visu kosmosu.

Išvados

T.Malickas šiame filme - mąslus ir globalus kaip niekada. Nepraėjus nė dvidešimčiai filmo minučių, mes pavaišinami didele gamtos ir kosmoso vaizdų doze tarsi iš ,,National Geographic" archyvų. Taip režisierius nori parodyti, kad esame tik epizodas Visatos evoliucijos grandinėje. Atsitiktinumų virtinės produktas, kaip ir dinozaurai, sunaikinti asteroido prieš milijonus metų.

Puiki B.Pitto ir jo partnerių vaidyba leidžia visiškai susitapatinti su herojais ir iš naujo išgyventi tai, ką daugelis mūsų esame patyrę vaikystėje.
Labai gražu, bet kiek persistengta, nes atrodo didaktiška. Filmas įsibėgėja jau prasidėjus antrai valandai, kai tampame O'Brajanų šeimos džiaugsmingų ir dramatiškų gyvenimo akimirkų liudininkais. Puiki B.Pitto ir jo partnerių vaidyba leidžia visiškai susitapatinti su herojais ir iš naujo išgyventi tai, ką daugelis mūsų esame patyrę vaikystėje. Nerimą, baimę ar neapykantą, maištą ir klausimus be atsakymo, kodėl viskas klostosi vienaip, o ne kitaip.

Jaunojo Džeko viduje grumiasi meilė Motinai (ji - dvasingumo simbolis) ir neapykanta Tėvui (kova už būvį). Retorinių klausimų Dievui tiek daug, jog kartais tai panašu į akistatą, bet jokio aiškaus atsakymo herojai, be abejo, nesulauks. Jau suaugęs Džekas supras, kad gyvenimas - tai loterija. Kai kurių dalykų neįmanoma pakeisti, reikia su jais susitaikyti.

Įgauti išminties, atsipalaiduoti ir džiaugtis spalvingo gyvenimo akimirkomis bei artimaisiais. Jeigu kam nuo to ramiau, tas gali prašyti Dievo sveikatos, bet patikimiau būtų apsilankyti sporto klube ir sveikai maitintis.

http://www.15min.lt/naujiena/kultura/kinas/kino-kodas-gyvybes-medis-arba-dievo-apklausa-4-176413

Kaštonas

"...Filmo veiksmas vyksta dieviškumu pripildytoje Visatoje - mūsų Visatoje.Jauna mama, vardu Džeseka, ištaria žodžius: ,,Vienuolės mus mokė, kad per gyvenimą galima eiti dviem keliais - prigimties keliu ir malonės keliu. Turi pasirinkti, kuriuo keliu eisi. Malone nepataikauja, ji nesielgia netinkamai, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, ji visa pakelia; prigimtis linkusi sau pataikauti, ji verčia kitus
jai paklusti, trokšta kitus valdyti ir gyventi taip, kaip jai patinka. Ji randa daug priežasčių būti nelaiminga, kai aplink viskas spindi ir alsuoja gerumu. Tik meilė su šypsena visa ištveria."


Filmas kupinas dvasinės įtampos. Kartais ji labai didelė. Kai mama netenka vieno iš savo sūnų, ji šaukiasi Dievo. Ir mes dėl kokių nors priežasčių taip elgiamės:
,,Viešpatie, kodėl? Kur tu buvai? Ar tu žinai, kas atsitiko? Ar tau tai rūpi? kas mes tau esame? Atsakyk man! Mes tavęs Šaukiamės! išgirsk mus! Aš tavęs ieškau, mano viltie!"

Šis širdies šauksmas perkeliamas į 14 mlrd. metų Visatos evoliucijos kontekstą. Rodoma gyvybės raida ir keliamai klausimai, dėl ko
Viskas egzistuoja, kokia gyvenimo, kančios ir mirties prasmė.  ... ???"


Aukščiau pateikiau skirtingas nuomones apie filmą.

Aukštyn