liepos 09, 2020, 00:11:13

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Budistinis filmas su jūsų/mūsų komentarais

Pradėjo Silvija, sausio 13, 2016, 08:36:46

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Silvija

http://gidonline.club/2013/01/vesna-leto-osen-zima-i-snova-vesna/

Pagalvojau, kad labai įdomu būtų kartu pasižiūrėjus šį filmą, padiskutuoti krikščioniškoje šviesoje apie budizmo įtaką žmogaus apsisprendimams.

Vienas mano pastebėjimas: įdomiai žiūrisi jų praktikose vartų simbolis,  prisiminiau krikščioniškus Gailestingumo metų vartus...  :-\

kukulis

Pastaruoju metu turiu labai blogą nuomonę apie budizmą. Filmo nežiūrėsiu  :ashamed:

Silvija

Neįkalbinėsiu, tik manau, kad šis filmas negali mums padaryti kokios nors įtakos - pernelyg aiškūs kultūriniai skirtumai. Kažkada sakei, priimtum pabėgėlius, jei tik leistų sąlygos. Žmogus su tokia nuostata turėtų nebijoti pažinti kitokį, išsaugant save. Tai - katalikiškumas.

Pasaulis ir toliau maišysis, niekur nuo to nepabėgsim.

Silvija

Pradžioje dedu visiems, kas abejoja ar nėra tvirti krikščionys nuorodą į šį filmą:

https://youtu.be/csapF0xRUSc

Jame išsakoma tokia mintis: "Budizmo praktikose galiausiai išnyksta AŠ, nebelieka kančios galimybės, nes nebelieka AŠ. Ši patirtis, kai nebereikia kentėti, gali labai vilioti, bet ji reikalauja ir atsisakyti asmenuoti veiksmažodį mylėti. Nes jei AŠ nebegali kentėti, tai AŠ nebegali ir mylėti."

O  po to parašysiu daugiau :)

Silvija

ĮVADAS :)

Savo komentarą noriu pradėti nuo pri(si)minimo, kad vis pasaulio žmonės turi ŠĮ TĄ bendro: visi mes sukurti pagal Dievo paveikslą, nežiūrint lietuvis tu būtum ar korėjietis, katalikas ar budistas. Ir visi savo gelmėje turim įdiegtą amžinųjų vertybių siekį, troškulį Tiesos ir gėrio. Tačiau mūsų pasirinkimus, veikiant blogio jėgoms, labai įtakoja pažinimas, kurį gauname iš savo tėvų ar mokytojų, per dvasinį tikrovės pažinimą. Šiuo atveju ir yra įdomu palyginti, kaip tą patirtį savo mokiniui perduoda budistas ir kaip turėtume tokias situacijas išgyventi mes, krikščionys.

Kaip jau minėjau, filmo pradžioje simboliškai praveriami vartai į budizmo mokytojo/gydytojo pasaulį. (Išryškinsiu rašydama simbolius, kurie panašiai kaip ir krikščionybėje, ženklina labai svarbius žmogaus gyvenime dalykus). Jau pats filmo pavadinimas - Pavasaris, vasara, ruduo, žiema... Ir vėl pavasaris - simboliškai kalba apie laiką ne tik gamtoje, bet ir žmonių gyvenimuose. O vartų simbolis man priminė Gailestingumo vartus (arba Šventąsias Duris) per kuriuos turėtume pereiti ir prieš žiūrint šį filmą:

Gailestingasis Tėve, pavedu Tau visus, kurie trokšta labiau prisiartinti prie Tavojo Veido ir Jį pažinti, meldžiu, kad jie neliktų sugėdinti savo neišmanymo ir nuodėmingos prigimties. Apsaugok visus ir mane, kad nebūčiau nei vieno pastūmėjusi link blogio, bet atvirkščiai, kad ši pažintis su rytų tradicijomis mums atvertų supratimą, kiek Aukštesnis ir labiau už viską žemėje brangus yra Tavo, o Dieve, pažinimas! Prašau Tavęs per Kristų, mūsų Viešpatį. Amen.

Silvija

I dalis. PAVASARIS

Vandens čiurlenimas, paukščių balsai ir mažas namelis-plaustas kalnų ežero viduryje. Tikras rojaus kampelis. Pravėrus namelio duris pirmiausia pamatome Budos skulptūrėlę ir išgirstame medinį garsą - tuk tuk - dvasios akivaizdos ženklą. Toliau - ryto malda, be jos - nei žingsnio. Mokinys paklusniai seka mokytoju. Šiandien jie rinks žoleles ir mokysis atskirti gydančias nuo mirtinai nuodingų. Viskas vyksta lėtai ir kantriai, mokinys įsidėmi tą skirtumą tarp augalų - mažą baltą brūkšnelį. Man ši vieta priminė kviečius ir rauges - Biblijos augalus, kuriuos taip pat menkai kas išoriškai skiria, bet savo esme jie yra priešingybės.

Dar vienas simbolis, bendras mūsų tikėjimui - tai gyvatė, kurios mokytojas pataria saugotis. Bet gamtoje ir laisvėje užaugęs mokinys žino ką daryti. Tik... jis kol kas dar nežino, kaip išvengti blogio, kuris tyko jo paties viduje - ir piktojo sėklos jame ima dygti.

Va taip, niekuo ne kitaip, kaip tas vyksta pas mus, mažas berniukas patiria, ką reiškia nuodėmė. Žavi jo mokytojo išmintis ir kantrybė, auklėjant vaiką, bet mane nustebino bausmė be atleidimo malonės - vaikas įsideda širdin kaltę kaip akmenį visam gyvenimui, o jo vaikiška atgaila mokytojo nesugraudina - jis leidžia tą skausmą mažajam nusidėjėliui išgyventi vienam.

Tuo baigiasi pavasario epizodas.

Varlė keliauninkė

Gražiai pamatei filmą, Silvija :)

Citata iš: kukulis  sausio 13, 2016, 17:13:05
Pastaruoju metu turiu labai blogą nuomonę apie budizmą. Filmo nežiūrėsiu  :ashamed:

Pastaruoju metu mano nuomonė apie mūsų valdžią labai bloga. Gal emigruosiu.. :)

kukulis

Citata iš: Varlė keliauninkė  sausio 15, 2016, 11:39:14
Gražiai pamatei filmą, Silvija :)

Citata iš: kukulis  sausio 13, 2016, 17:13:05
Pastaruoju metu turiu labai blogą nuomonę apie budizmą. Filmo nežiūrėsiu  :ashamed:

Pastaruoju metu mano nuomonė apie mūsų valdžią labai bloga. Gal emigruosiu.. :)


Analogija nevykusi, nes mano atveju - pasyvus protestas, tavo pavyzdyje - aktyvus. ;)

P.S.
Apie budizmą.

Deje, su krikščionybe neįmanoma suderinti, taip kaip neįmanoma suderinti priešingų dalykų. Šiuo atveju nesiderina du dalykai "Dievas yra" (krikščionybėje), "Dievo nėra" (budizme).

Varlė keliauninkė

Tavo protestas moteriškas, mano - vyriškas :D
Bet tai tas pats

ps o niekas ir nesiruošia derinti krikščionybės su budizmu. Silvija tik pakvietė pažiūrėti filmą ir padiskutuoti ;)

Silvija

Citata iš: Varlė keliauninkė  sausio 15, 2016, 11:39:14
Gražiai pamatei filmą, Silvija :)


Ačiū :), jei niekas jo nežiūrės ir nesidalins, tai pratęsiu komentarus.

Varlė keliauninkė

Filme man gražus mokinio ir mokytojo santykis. Net susiejau su pirmaisiais Jėzaus apaštalais.
Kol mokinys su mokytoju, dažna galimybė nupulti, nusidėti (kaip filme tas vaikis pabėga, nesuvaldo savo aistros ir nužudo, taip pavyzdžiui ir Petras nesuvaldo savo baimės ar instinkto išlikti ir išsižada Jėzaus), nes mokinys, kol yra kartu sumokytoju, matyt, nesąmoningai didžiąją dalį atsakomybės perkelia ant mokytojo. Tačiau kai mokytojo nebelieka ir lieka vienas, tada atsiranda galimybė parodyti kas esi iš tikrųjų, kokia tavo valia ir sąmoningumas.

Beje šitą filmą jau buvau mačiusi prieš įkeliant čia :)

Silvija

Laisvės problema. Hmm...kaip įdomu  :-\, jau keletas dienų kaip susiduriu su šiuo reikalu, bet nepgalvojau apie tai žiūrėdama filmą. Man atrodė, kad kaip tik, iš mokytojo pusės trūksta to laisvės ribų nubrėžimo, nors simboliškai filme ir žymi tai varteliai išeinant į pasaulį.

Aukštyn