liepos 06, 2020, 16:23:23

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Apie Kryžiaus žygius

Pradėjo Tomas M., rugpjūčio 04, 2016, 14:10:10

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Nors istorija turi įvairių vertinimų, visgi yra paplitę įvairūs mitai, atvaizduojantys Kryžiaus žygius ir juos organizavusią Bažnyčią kaip piktus agresorius. Čia keletas straipsnių jiems aptarti:

Brian M. English. Kryžiaus žygiai - atsakas į islamo džihadą

14 mitų apie Kryžiaus žygius


Thomas Madden. Mitų apie kryžiaus žygius išsklaidymas

Remigijus

Bažnyčia atsiprašė dėl inkvizicijos ir kryžiaus žygių ( http://www.lcn.lt/bzinios/bz0005/005bp3.html ). Reikėjo laukti labai ilgai, bet šlovė popiežiui Jonui Pauliui II . Tai įrodymas, kad Bažnyčia ne tik gali klysti, bet ir garbingai iš tos klaidos išeiti.

Tomas M.

Jei keliu eina džentelmenas ir į jį atsitrenkia praeivis, kas atsitiks? Džentelmenas ištars "atsiprašau". Ar džentelmenas buvo kaltas? Ne, kaltas praeivis, bet būna įvairių praeivių, kartais piktų, kartais nuliūdusių, kartais įsižeidusių... "Atsiprašau", dar nereiškia, kad aš esu kaltas, tai gali reikšti, kad aš suprantu tave, aš apgailestauju dėl situacijos, apgailestauju, kad tu jautiesi įžeistas, nors gal pats esi kaltas dėl to įsižeidimo.

Šiaip ar taip, dar rekomenduoju pasiklausyti istorikės pasakojimo apie inkviziciją, nes taip atrodo, kad dar naudojiesi sovietiniais istorijos "atradimais":

http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=20483

http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=30019

Ganjah

As atsimenu buvo grupe Australu berods atvaziavus i vilniu koncertuot, bet ten kazkaip su religija susijusi. Ir vaiksciojo vienas toks, lankstinukus dalino, ir pakalbejom.

Sakau, kodel kriskcionybe ivesta kryziais karais, juk zmones buvo zudomi. Tai kazkaip jis vistiek teisino. Neatsimenu kaip bet man pasirode, kad negraziu budu.

Panasiai kaip pvz koks Putinas padejo separatistams zudyti ukrainoje zmones, gal dar ir tebepadeda, nebesimato tu naujienu. Ir jis koks geruolis, save taip pristato. Ir ji palaiko daug kas.

Remigijus

galimas ir toks požiūris Tomai M., tik man jis jau sunkiai suprantamas. Ar yra skirtumas, kai dėl krikščionybės  buvo žudomi žmonės ir taikios misionieriškos veiklos šiuo metu kur nors Afrikoje ? Nors tikslas - tas pats. Jonas Paulius II tą skirtumą aiškiai matė( beje, temoje apie atlaidus man rekomendavote įsigilinti į šventųjų įžvalgas, Jonas Paulius II paskelbtas šventuoju. Tai kaip čia gaunasi - dvigubi standartai ? )

Tomas M.

Teisingai, gilinkis į šventųjų įžvalgas, pasidomėk, ką Jonas Paulius II mąstė, kodėl jis taip padarė? Beje, panašu, kad atsiprašymai buvo vienas jo valdymo ypatumų:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_apologies_made_by_Pope_John_Paul_II

Kryžiaus žygiai buvo didelės apimties misijos, nukreiptos prieš musulmonų karinę ekspansiją ir nors buvo blogų dalykų, kaip ir beje būna daugelyje didelių projektų, nereiškia, kad tos pačios misijos pagrindinis tikslas buvo tas blogis.

Pvz. iš LT istorijos - partizanai priešinosi rusams, bet buvo tokių partizanų, kurie kartu ir plėšikavo, be reikalo žudė nepaklususius kaimiečius ir pan. Ar tai padaro visą lietuvių rezistenciją blogą? Tikrai ne. Bet mes tikrai nuoširdžiai galime atsiprašyti tų aukų, kurios žuvo nuo tų "blogų" partizanų.

Rekomenduoju pažiūrėti istorinius žemėlapius, kaip plėtėsi islamas ir kada buvo sušauktas pirmasis Kryžiaus žygis:

Bill Warner, PhD: Jihad vs Crusades

Ganjah

nu jo tie musulmonai tai dar ir dabar karu bando uzsimt religinius plotus. Tokiems tai nieko bloga duot i galva. Bet realiai buvo zudomi pagonys. Lietuva buvo pagoniu krastas.

Silvija

Visi yra žmonės ir tik gyvybės Davėjas gali ją atimti.

Remigijus

Atrodo, kad Tomui M. yra svarbesni Kyžiaus karų politiniai ar religijų konkurencijos aspektai, kuriems galioja principas - tikslas pateisina priemones. Tikintiesiems toks principas netinka. Netinkamos priemonės gali sugadinti patį tikslą.

Tomas M.

Kuo remiasi ši įžvalga, kas man yra svarbiausia?

Aukštyn