Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją

Pradėjo sparnai, lapkričio 28, 2012, 07:59:24

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

sparnai

Sveiki, jungiuosi i jusu pokalbius.
Musu seima jau metai kaip naudoja kreitono modeli. Tiesa, gydymo lietuvoje pagal NaPro gauti kolkas beveik neimanoma, todel kreipemes i brolius lenkus.
Man labai noretusi, kad kuo daugiau zmoniu jungtusi ir dalintusi patirtimi butent NaPro srityje, nes kolkas tai visiska naujiena tiek medikams tiek visiems kitiems :)

Silvija

Labai malonu! :)

Juo labiau, kad ši tema kurį laiką pas mus "snaudžia", norėtųsi išmanančių žmonių komentarų. Jei gali, pasidalyk patirtimi, gal būt atsakant į klausimus, kuriuos dėl laiko stokos ir kitų priežasčių mes "prašokome".

Man tai gėda prisipažint, bet aš išvis nenusimanau kas tai per daiktas tas Kreitono modelis ir "su kuo jis valgomas", dėl to ir diskutuot esu nepajėgi  :ashamed:


Nieko nežinau

Grubiai tai vienas iš gimdos kaklelio gleivių stebėjimo metodų. Yra Bilingso ir yra Kreitono. Kadangi man pačiai "Kreitonas" dar naujiena, tai iš tų fragmentinių žinių, kurias turiu, jis man atrodo paremtas įvairiapusiškesnėm stebėjimo sąlygom.

O šiaip yra gi toks gerulis puslapis  :)
http://www.nspinfo.lt/naujienos/kaikuriebilingsuovuliaciniometodoirkreitonomodeliosistemosskirtumai

Teofilė

Citata iš: sparnai  lapkričio 28, 2012, 07:59:24
Sveiki, jungiuosi i jusu pokalbius.
Musu seima jau metai kaip naudoja kreitono modeli. Tiesa, gydymo lietuvoje pagal NaPro gauti kolkas beveik neimanoma, todel kreipemes i brolius lenkus.
Man labai noretusi, kad kuo daugiau zmoniu jungtusi ir dalintusi patirtimi butent NaPro srityje, nes kolkas tai visiska naujiena tiek medikams tiek visiems kitiems :)

Sveika(s) :) ,

Ir man labai norėtųsi :thumbup:, bet deja bent jau kol kas šioje srityje viskas susiveda į tokį žemišką dalyką kaip pinigai.

Tomas M.

Sveiki, sparnai ;)

Mūsų šeimoje Kreitono metodą naudojame jau apie pusantrų metų ir jis kažkuria prasme buvo mūsų kelias, norint susilaukti vaikelio. Taip pat esame galvoję apie gydymą ir realiai susidūrę su NaPro specialistu (mes gyvename JAV). Istorija baigėsi, taip sakant vaisingai, o kiek įtakos čia turėjo Kreitono metodas, tai tik Dievulis žino... bet kuriuo atveju, tai padeda tiek moteriai, tiek vyrui susipažinti su visa "sistema" ir būti geresniais dalyviais procese ;D

Dabar apie patirtį. Manau mums naudingiausi buvo vizitai su Kreitono metodo specialiste, kuri kuruoja porą visus metus ir padeda suprasti metodo ženklus, bei kitas subtilybes. Jos specialybė yra fizioterapeutė, tad ji nėra tikra medikė, tačiau tikrai apsiskaičiusi ir nemažai turinti patirties. Yra specialūs Kreitono metodo kursai, kuriuos gali praeiti visi norintys ir taip tapti šio metodo specialistais.

Pati NaPro gydymo idėja yra labai gera - sutvarkyti organizmą, kad jis pats natūraliai pradėtų tiksėti ir tokiu būdu viskas įvyktų taip, kaip ir buvo Kūrėjo numatyta :)

Tačiau net JAV tokių specialistų yra labai mažai. Yra reali galimybė gydytis net pas NaPro technologijos įkūrėją, bet tam reikia skristi į kitą valstiją ir ten apie savaitę gyventi, tad gana brangus malonumas.  Mes lankėmės pas arčiau dirbančią specialistę.

Ta daktarė buvo labai jauna specialistė, t.y. su labai ribota patirtimi ir gana kategoriško būdo. Mūsų atveju buvo prielaida, kad gali būti endometriozės išvešėjimų, kurie savo ruožtu veikia hormonų pusiausvyrą ir taip trukdo visai sistemai normaliai veikti. Tad ji, būdama chirurgė, pasiūlė iš pradžių "pažiūrėti" kaip ten yra, o tam reikia daryti diagnostinę stereoskopinę operaciją, o tada jei ten kažką ras, daryti pilną operaciją endometriozės audiniams pašalinti.

Sužinojęs, kad visas reikalas apima dvi chirurgines operacijas, paklausiau, kokie yra rizikos faktoriai ir ar prieš "imantis peilio", negalime imtis kitų "neinvazinių" žingsnių. Ji nebuvo tuo patenkinta ir nuo to taško pokalbis buvo gana nemalonus ir ji net neatsakė į visus mano klausimus. Situacija buvo maždaug "arba darom, kaip aš sakau, arba viso gero".

Mano žmonos draugė pati yra chirurgė ir mes paklausėme jos nuomonės apie šį vizitą. Ji atsakė, kad kiekvienas chirurgas imasi peilio tik tada, kai visos kitos galimybės išnaudotos ir jai taip pat minėtos specialistės elgesys pasirodė keistokas. Tad tokia štai patirtis. Čia kaip ir su kunigais manau - tas faktas, kad žmogus kunigas, dar tik pusę istorijos pasako, o ar jis geras, malonus, suprantantis, tai čia jau nuo jo asmens priklauso... taip ir su NaPro specialistais.

Jokių operacijų mes nedarėme ir po kelių mėnesių viskas įvyko be chirurgo peilio pagalbos. Tikiuosi, kad maldos geriau suveikė už peilius ;D

Tačiau tai mūsų individualus atvejis, kai nebuvo aiškios sutrikimų priežastys. Kitoms poroms chirurginis įsikišimas gali būti labai logiška išeitis.

Dar įdomu tai, kad vienas daktaras minėjo (o mes tų daktarų matėme daug), kad jei ir būtų endometriozė, organizmas savaime ją pašalina nėštumo metu, tad čia kaip ir vištos ir kiaušinio atvejis: endometriozė trukdo pastoti, bet jei pastosi, tai endometriozė automatiškai bus pašalinta... daryk ką nori :D

Dar noriu pridurti, kad jei nebūtų viskas išsisprendę natūraliai, mes jau ruošėmės naudoti chlomidą (kas neprieštarauja Bažnyčios nuostatoms) ir tik tam nesuveikus, būtume svarstę chirurginio NaPro gydymo variantą.

Papildymas:

Pamiršau paminėti, kad mūsų šeimos atveju, vienas iš dalykų, turėjusių įtakos vaisingumui, buvo policistinių kiaušidžių sindromas. Taip gavosi, kad viena šauni endokrinologė mums patarė, prieš pasirenkant chlomidą, pabandyti vaistą Metformin, kuris pats iš savęs yra labai nepiktybiškas vaistas, t.y. moters organizmui nedaroma didelė įtaka. Nauji tyrimai rodo, kad Metformin policistinių kiaušidžių sindromo atveju žymiai padidina ovuliacijos galimybę. Mes manome, kad tai galėjo turėti nemažai įtakos, susilaukiant vaikelio :)

sparnai

Sveiki,

O kokie Jus iniciatyvus! Dekoju uz toki sirdinga priemima  :celebrate:

Kam cia kilo neaiskumu del to kas po mano megstama pravarde slepiasi, tai "mergaite" :D

Musu kelione i NaPro pazinima buvo siekiant ilgai mus aplenkiancio seimos pagausejimo. Jo beje vis dar nesulaukiame.
Kadangi esu susipazinusi gana issamiai su kitais NSP metodais, tiek su Bilingso tiek su simptoterminiu, galiu is karto pasisakyti jog pati asmeniskai Kreitono modeli isskyriu kaip kur kas issamesni, aiskesni ir patogesni seimyniniam gyvenimui.

Gleiviu stebejimas atliekamas kur kas griezciau, stebejimai atliekami remiantis klasifikuotais ir sistemizuotais zenklinimais. Gleives aprasomos pagal spalva, tasuma, slyduma, uzrasomas tasumas centimetrais, kiek kartu buvo pastebeti patys vaisingiausi dienos pozymiai, taip pat yra kitu zymimu dalyku, kurie privalomi tik vaisingumo problemu turincioms seimoms.

Po metu stebejimo, galiu pasakyti jog tikrai pritariu, jog is tokiu stebejimu labai gerai isryskeja moters sveikata arba jos problemos. Mano atveju tai butu (dar simto procentu neduodu, nes dar nera istirtas nors ir jau surinktas kraujas), progesterono trukumas.

Mes su vyru lankomes pas jauna specialiste, kuri siuo metu kiek zinau yra laaabai uzsiemusi ir tikiuosi kad greit gaus licenzija ir gales plesti savo veikla. Ji mus apmoke Kreitono modelio ir supazindino su NaPro , o surinkus pakankama stebejimu kieki, eme mus raginti vaziuoti i Lenkija, NaproMedica klinika. Ilgai moraliskai tam ruosemes, nes prisipazinsiu, jegu sioms kelionems tikrai reikia daug - lenkai labai sunkiai kalba kitomis kalbomis  :D, o ir kiti faktoriai prisideda. Taigi  si rugseji apsilankeme toje klinikoje ir artimiausiu laiku planuojame savo antraji vizita. Musm ten buvo atliktas didelis kiekis tyrimu plius vadovaujantis NaPro metodika buvo alikta eile kraujo tyrimu ir Lietuvoje. Tyriausi PRG, FSH, LGH, E2, vitamina D3, o B12 tuo metu lietuvoje neradau kas tyre. Dabar jau zinau :) Tik kad tai labai jau brangu. Lenkai man dar istyre skydliaukes hormonus, pakartojo labai ypatingu budu mano vyro turta, ir pora hormonu, dovanokit nebepamenu kuriu. Tai vat. Paleido mus namo su nuorodomis - gerti vitaminus, D3 plius Kalci ir man papildomai B12. Liepe man kas antra diena imti krauja is venos ir kaupti saldiklyje kraujo seruma, kuri nusivesiu kai artimiausiu metu vaziuosim, jie is sio viso reikalo sudarys PRG ir E2 viso ciklo kitimo kreives, kurios kaip tikimes ir atskleis kur butent mano organizme trumpina. Toliau, gydytojas paragino atlikti histeroskopija kadangi turi negeru itarimu del gimdos. laparoskopija buvo alikta man pernai metais, pries pat pradedant pazinti su NaPro.

Esu suzaveta is tikro NaPro metodika ir jos galimybiu pranasumu lyginant su kitom metodikom. Tai vienintelis budas kuris kaip Tomas minejo, is tiek atstato nevaisinguma. Gal but kai kuriais atvejais santykinai, taciau nepazeidziant etikos ir leidzia naturaliai pastoti. 

Tai vat, nezinau ka toliau ir pasakoti. Jei kam kas bus idomu, mielai dalinsiuosi.

O Teofile, ka turejote omeny, kad noretumete bet finansai neleidzia?

Teofilė

Citata iš: sparnai  lapkričio 30, 2012, 11:42:05
O Teofile, ka turejote omeny, kad noretumete bet finansai neleidzia?

"Nesijūsinkim", a? :ashamed: (Jūs kaip sau norite, bet aš į visus čia kreipsiuos "Tu" :P).

Omenyje turėjau ne save asmeniškai, o bendrai situaciją - kiek kainuoja NaPro specialisto ar bent jau pagal Kreitono modelio sistemą dirbančio NŠP mokytojo paruošimas.

Teofilė

Citata iš: sparnai  lapkričio 30, 2012, 11:42:05
Kadangi esu susipazinusi gana issamiai su kitais NSP metodais, tiek su Bilingso tiek su simptoterminiu, galiu is karto pasisakyti jog pati asmeniskai Kreitono modeli isskyriu kaip kur kas issamesni, aiskesni ir patogesni seimyniniam gyvenimui.

Kiekvienas metodas turi ir privalumų, ir trūkumų. Tikiu, kad porai/moteriai su aukštuoju išsilavinimu, turinčiai galimybę visus metus dėl kiekvieno neaiškumo konsultuotis su NŠP mokytoju, Kreitono modelis yra geras pasirinkimas, tačiau tai visgi plg. sudėtinga sistema - reikia įsiminti daugokai simbolių, gerai perprasti, ką kiekvienas iš jų reiškia. Vargu ar šis metodas pasiteisintų trečiojo pasaulio šalyse (priešingai nei Bilingsų) arba kad ir lietuviško kaimo glūdumoje.

sparnai

Kaip tamstoms patogiau. As daug jaukiau jauciuosi tujinama :)
Ach taip. Kainele specialista paruosti vien Kreitojo mokymams deja ...uch... :'( O ju taip mirtinai reikia. Na, manau reikia ir toliau aktyviai ieskoti finansavimo. Mano isitikinimu vienas ir prioritetiniu Baznycios rupesciu turetu buti jaunu seimu svietimas ir NaProtechnologiju atejimo i Lietuva remimas. Gal mano nusistatymas atrodys labai jau saliskai, nes esu tame nelaiminguju tarpe. Taciau kaip ten bebutu ne is vieno mediko girdejau jog vaisingumo sutrikimas sparciai didejanti problema. As tuo tikiu. Nors ir sunku paciai suvokti kodel taip yra, nes priezasciu visur yra skirtingu. Savo kolegiu tarpe diagnoziu sutinku tikrai labai ivairiu, taigi ir faktoriai manau yra ivairus... Aisku, cia tik speliones. Bet va norom nenorom i jas leidziuosi, nes tema tikrai rimta ir aktuali...  Gal kas nors apie tai ka nors kvalifikuociau pasakyti turetu? Butu labai idomu ir svarbu suzinoti.

sparnai

Na, idomu butu suzinoti is ties moteru reakcija, nes ismokti Kreitono modeli nera lengva. Visgi, mano pavyzdziu atveju Bilingso metodas liktu arba beprasmis arba pernelyg "agoniskas", nes pagal jo keliamus reikalavimus as tureciau gyventi labai jau celebatiskai  :ashamed:

Tomas M.

Kreitono modelį išmokti tikrai nėra lengva, ypač tuo atveju, kai moters organizmas netiksi, kaip laikrodis ir kai kuriuos lemtingus ženklus matai vienąkart per pusmetį... šiuo atveju, tikrai neįkainuojamą pagalbą gauni iš tave prižiūrinčio Kreitono sistemos konsultanto.

Lyginant su kitais metodais, Kreitonas suteikia ne tik apsaugą nuo pastojimo, ar padeda matyti "langą" pastojimui, bet moteris, o kartu ir vyras pastoviai stebi sveikatos būklę, kas manau padeda labiau vertinti savo sveikatą ir natūraliai žiūrėti į vykstančius procesus.

Kalbant apie JAV, Kreitono sistemos konsultantai dirba "ant savęs". Jie dažnai lankosi sutuoktinių parengimo kursuose, kur trumpai pristato metodą ir tokiu būdu susiranda klientų. Nelabai gerai pamenu, bet kai mano žmonai siūlė Kreitono konsultanto kursus, rodos jie kainavo apie $3000 - $4000. Palyginimui, savo konsultantei mes mokame $400 per metus (į tai įeina apie 10 vizitų), kas tikrai nėra super didelės išlaidos porai.

Tokiu būdu, kursai atsipirktų turint bent 10 klientų. Kitas klausimas ar galima išsilaikyti vien iš konsultanto pajamų? Mūsų specialistė dienos metu dirbo sveikatingumo centre fizioterapeute, o vakarais užsiimdavo Kreitono porų konsultavimu.

Beje, aš papildžiau savo prieš tai buvusią žinutę svarbia informacija apie policistinių kiaušidžių sindromą ir Metformin vaistą.

sparnai

Na Lietuvos pragyvenimo lygiui 20 tukst. kuriu reikia NaPro gydytojo kvalifikacijai igyti, yra tikrai dideli pinigeliai. Kad jie atsipirktu, tikrai tikiu, nes poreikis yra didziulis. Norint tapti tik Kreitono modelo mokytoju zinoma medicininio issilavinimo nereikia, ir galbut kursai jiems kainuoja pigiau? Taciau tai vis tiek nera lengva, nes reikia tureti galimybe vaziuoti i apmokymus uzsienyje. Zodziu, reikia tikru entuziastu. LABAI REIKIA  :happy:

ligita87

Sveiki. Ar žinote vaisingumo klinika Kretingoje ? Niekaip negaliu pastoti jau porą metų, mąstau apsilankyti jau reiktų.

sparnai

Sveika,

Uzjauciu del problemu su gandrais. Ar jau meginai dometis siuo reikalu? Tyreisi hormonus? Stebejai savo cikla? Vyro turto tyrimus atlikote?
as asmeniskai sios klinikos nezinau, tik is ju tinklapio matau kad jie uzsiima pagalbiniu apvaisinimu, kuris su krikscioniskom vertybem prasilenkia  ;)

nf


Tomas M.

Įdomu, bet pasirodo net pravoslavai yra girdėję apie Kreitono metodą ir pats Osipovas tikisi, kad tas būdas ateis į Rusiją :)

http://www.youtube.com/watch?v=bfgCE5o-Dtc

Silvija

Kartais Osipovo ironiškas kalbėjimo stilius "nepraeina" pro mano ausis. Štai pirmuose sakiniuose jis iškalbingu tonu pareiškia, kad negimusiais kūdikiais nereikia pernelyg rūpintis, nes jie - kaip šventieji kankiniai, bet štai moterimis...!

Taip, sutinku su jo mintimis, bet kalbėjimo maniera iškart įgelia ir iškelia kitą klausimą: o jūs, vyrai, kur buvote, kai tos moterys priėmė netinkamą sprendimą? Atrodytų, kad vyrų pražūčiai tai nei kiek negresia. Stačiatikiai (nežinau ar visi) tokiu būdu nukrypsta nuo pačios Evangelijos ir Jėzaus mokymo. Prisiminkim kaip Jis, atvedus svetimautoją ir pastačius ją į smerkiančių vyrų būrį, nukreipia įniršusiųjų dėmesį rašydamas kažką ant smėlio, po to atsitiesęs sako: "Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį" (Jn 8, 7b).

Toliau mintys nuveda į pačią Pradžią, kai pirmieji tėvai patyrė nuopuolį. Teko girdėti tokį katalikų teologų aiškinimą, kad Adomas buvo atsakingas ir lygiai tiek pat kaltas, kaip ir Ieva, nes tuo metu, kai ji įsileido į derybas su žalčiu, jos neapsaugojo, bet pasidavė kartu su ja gundymui. Deja, dar gajus ir kitas aiškinimas, neva, viskas per tą moterį...

Čia noriu nusilenkt tokiems šeimos vyrams ir tėvams kaip Tomui (Tomai, tu čia neskaityk, kad neišpuiktum ;)), kurie atsakingai lydi savo moterį gyvenimo keliu, rūpinasi ja, aiškinasi kartu NŠP metodus ir galų gale visa šeima būna apdovanota Viešpaties malonėmis. Taip ir turi būti kuriama Dangaus karalystė žemėje.

Ir dar vienas pastebėjimas. Ne vien šioje paminėtoje Evangelijos vietoje skaitome, kaip Kristus apgina moterį. Vakarų Bažnyčios kasdienybėje tokios pagarbos apraiškų pastebiu daugiau nei Rytų. O tokie pažangūs metodai kaip Kreitono ir yra pasekmė evangelinio įsiklausymo į subtilius vaisingumo klausimus, bei tobulesnių santykių tarp vyro ir moters kūrimo pavyzdys. Labai dideli nuopelnai šioje srityje tenka popiežiui Jonui Pauliui II, kurį stačiatikiai taip mėgsta patraukt per dantį.

ingrityte

Sveiki  :waving:
Labai džiaugiuosi, kad radau šią temą :) Mėnuo kaip mokomės Kreitono modelio kartu su modelio konsultante. Mūsų tikslas yra atidėti nėštumą. Turim savo tris atžalas.
Vis labiau įgyjant žinių ir suvokiant NŠP, man kyla mintis, kad reikia šviesti paauglius ir juos mokyti to mokykloje. Kokia jūsų nuomonė?

Tomas M.

JAV kiek girdėjau, mamos savo dukteris nuo 12 metų vedasi į konsultacijas. Aišku nereikėtų vaikams akcentuoti gimdymo atitolinimo pusės, nes juk pagrindinis metodo tikslas yra vaikų susilaukimas ir gausios šeimos.

Kaip keletas dvasininkų yra pasakę - jei šeimoje nėra 5-8 vaikų, apie jokį reguliavimą ir kalbos negali būti ;)

tomulina

Sveiki,
Nebežinau kur kreiptis.
8 m. negaliu pastoti, laikas tiksi. Kur tik nebūta, bet nepakaliūnu pas tokius gydytojus kurie rekomenduotų ką nors natūralaus. Arba peilio imasi, arba vaistų hormoninių ir niekas nepadeda. O aš labiau domiuosi ir noriu kažko natūralaus. Esu girdėjusi apie NaPro techlologijas ir mane tai labai domina. Gal kas galite suteikti bet kokios informacijos, kaip ten galima būtų patekti, kiek kainuoja ir pan. Labai prašau, parašykite. Iš anksto dėkoju.

Aukštyn