Nevaisingumo gydymas ir Bažnyčios mokymas: metodai, nuomonės, dirbtinio apvaisinimo problema

Pradėjo Nieko nežinau, gruodžio 02, 2012, 19:51:02

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Giedrė

Perskaičiau visą diskusiją... Skausminga tema. Bet manau motinos turi teisę susilaukti vaikų visomis priemonėmis, kurios yra prienamos mediciniškai. Kunigams, net ir bioetikams kaip prof. Narbekovas, nedera kištis į šį klausimą, nes jie patys vaikų neturi ir prigimtinio motinystės poreikio nesupranta. Tokiems viskas tik teorija. Be to, juk nevaisingos moterys nori pagimdyti, o ne abortuoti. Motinystės slėpinys - apskritai ne vyrų galvai. Jie dažnai net kalba apie vaikus kaip apie šalutinį "pagamintą" produktą. Dažnai neturi supratimo, kokie svarbūs normaliai moteriai yra jos vaikai.   (Nepyk Tomai, nenoriu įžeisti ir tikiuosi, kad tu ne iš tokių ... ;) Nevaisingumas moterims ir taip be galo sudėtingas, tad kam dar eskaluoti. Mano puseserė nuo to gydėsi - marias ašarų išverkė, mačiau jos kančias. Dėkui Dievui, nereikėjo dirbtinio apvaisinimo, bet visaip gydėsi keletą metų. Dabar turi du vaikus. Jei būtų reikėję dirbtinio apvaisinimo puseserei - būčiau ją palaikiusi, kad ir ką sakytų smerkiantys. Žinoma, įsivaikinimas -išeitis, kai nieko kito nebelieka, bet savas vaikas yra savas. Tas, kurį gimdei, žindei, sūpavai, auginai. Ką čia ir kalbėti.

Agnietė

Apie dirbtini apvaisinima IVF nieko tiesa pasakius nezinau, bet sis straipsnis padeda susipazinti. Jus patvirtinkite, kiek jusu surinkta informacija skiriasi nuo sito straipsnio.

"The immorality of conceiving children through IVF can be difficult to understand and accept because the man and woman involved are usually married and trying to overcome a "medical" problem (infertility) in their marriage. Yet the procedure does violence to human dignity and to the marriage act and should be avoided. But why, exactly, is IVF immoral?

In vitro fertilization brings about new life in a petri dish. Children engendered through IVF are sometimes known as "test tube babies." Several eggs are aspirated from the woman's ovary after she has taken a fertility drug which causes a number of eggs to mature at the same time. Semen is collected from the man, usually through masturbation. The egg and sperm are ultimately joined in a glass dish, where conception takes place and the new life is allowed to develop for several days. In the simplest case, embryos are then transferred to the mother's womb in the hope that one will survive to term.

Obviously, IVF eliminates the marriage act as the means of achieving pregnancy, instead of helping it achieve this natural end. The new life is not engendered through an act of love between husband and wife, but by a laboratory procedure performed by doctors or technicians. Husband and wife are merely sources for the "raw materials" of egg and sperm, which are later manipulated by a technician to cause the sperm to fertilize the egg. Not infrequently, "donor" eggs or sperm are used. This means that the genetic father or mother of the child could well be someone from outside the marriage. This can create a confusing situation for the child later, when he or she learns that one parent raising him or her is not actually the biological parent.

In fact, the identity of the "donor," whether of egg or sperm, may never be known, depriving the child of an awareness of his or her own lineage. This can mean a lack of knowledge of health problems or dispositions toward health problems which could be inherited. It could lead to half brothers and sisters marrying one another, because neither knew that the sperm which engendered their lives came from the same "donor."

But even if the egg and sperm come from husband and wife, serious moral problems arise. Invariably several embryos are brought into existence; only those which show the greatest promise of growing to term are implanted in the womb. The others are simply discarded or used for experiments. This is a terrible offense against human life. While a little baby may ultimately be born because of this procedure, other lives are usually snuffed out in the process.

IVF is also expensive, costing at least $10,000 per attempt. Over 90% of the embryos created perish at some point in the process. In a desire to hold down costs and enhance the odds of success, doctors sometimes implant five or more embryos in the mother's womb. This may result in more babies than a couple wants. In Canada, one woman gave birth to five children engendered by IVF. She had wanted only one, so she sued her doctor for "wrongful life," demanding that he pay for the cost of raising the four children she did not want.

To avoid the problems of carrying and rearing "too many" babies after several have been implanted, doctors sometimes engage in something euphemistically called "fetal reduction" or "selective reduction." Here they monitor the babies in utero to see if any have defects or are judged to be not as healthy as the others. Then they eliminate those "less desirable" babies by filling a syringe with potassium chloride, maneuvering the needle toward the "selected" baby in the womb with the aid of ultrasound, and then thrusting the needle into the baby's heart. The potassium chloride kills the baby within minutes, and he or she is expelled as a "miscarriage." If it cannot be determined that one baby is less healthy than the others, some doctors simply eliminate the baby or babies who are easiest to reach. Again we see the unspeakable diminishing of the value of human life which can arise from this procedure.
In IVF, children are engendered through a technical process, subjected to "quality control," and eliminated if found "defective."

by John M. Haas, Ph.D., S.T.L.

http://old.usccb.org/prolife/programs/rlp/98rlphaa.shtml

Tomas M.

Citata iš: Giedrė  gruodžio 05, 2012, 15:16:49
...Bet manau motinos turi teisę susilaukti vaikų visomis priemonėmis, kurios yra prienamos mediciniškai. Kunigams, net ir bioetikams kaip prof. Narbekovas, nedera kištis į šį klausimą, nes jie patys vaikų neturi ir prigimtinio motinystės poreikio nesupranta.


Giedre, suprantu, kad lengva įpulti į emocijas, sprendžiant tokias jautrias temas, bet Dievas ne veltui siuntė mums Ramybę - kad galėtume ramiai priimti sprendimus, nepasidavus jausmams, kurie dažnai yra apgaulingi.

Kaip Viljamas Šekspyras rašė: "Nežudykite kurjerio (laiškanešio)", mat tais laikas, didikai, dėl atneštų blogų naujienų, išliedavo ant tų vargšų savo pyktį...

Taigi, kunigai (ir kiti vyrai) yra tik žinios nešėjai. Pasigailėkime vargšo kun. A. Narbekovo ;)

Bažnyčios pozicija yra sprendžiama labai gerai apsvarsčius ir neabejoju, kad daugelis gilaus tikėjimo ir išsilavinusių moterų dalyvavo konstruojant atsaką šių laikų iššūkiams gyvybės ir mirties supratimo reikaluose. Tai patvirtina ir daugelis straipsnių, kurių autorės yra moterys, nors aš skaitęs tik užsienio literatūrą.

Jei mes vienareikšmiškai nusprendžiame, kad moteris turi neatimamą teisę pastoti (sukurti gyvybę), neleidžiant tame reikale įsikišti Dievui - didžiajam gyvybės Kūrėjui ir Šaltiniui, tai logiškai mąstant, jos turėtų teisę ir tą gyvybę nutraukti, kaip kad senovės Graikijos moterys turėjo teisę uždusinti tik ką gimusį kūdikį. Taip, tai yra baisu, bet tokie dalykai su tomis absoliučiomis teisėmis... ypač kai Dievui nepaliekama visame kame net truputėlis laisvės įgyvendinti Jo planą mūsų atžvilgiu.

O jei jau moteris gali, bet kaip tą gyvybę "prisišaukti", tai kam jai dar vyras, juk pilna komercinių ir labdaringų spermos bankų... Jei nori gyventi Dievo delnuose, būk malonus, leisk Jam tave Jo delnuose nešioti.

Psichologiniai tyrimai yra parodę, kad skiriantis šeimai, dėl vaiko netekimo vyrai kenčia net daugiau nei moterys, todėl ką mums tie stereotipai neprimestų, bet vyrai ne ką mažiau nori to vaikelio, todėl ir sprendimas turėtų būti daromas kartu su vyru ir su Dievu. Gražiai užsienyje sakoma "mes laukiamės", o ne "mano žmona laukiasi".

Giedrė

Tomai, iš esmės, tu teisus, bet realybė Lietuvoje - labai liūdna. Neseniai pasipylė serija kūdikių nužudymų. O juk jau kuris laikas yra ir gyvybės langeliai, ir pagalbos centrai. Atrodo, kad galima viską išspręsti be nužudymų. Paaiškėjo, kad jaunas moteris tai daryti psichologiniu teroru privertė arba vyrai, arba tėvai, kurių net apkaltinti nėra kaip, nes trūksta įrodymų. Nuteistos bus tik tos moterys, o jų kankintojai - ne. Tai kokie tie vyrai ir tėvai turi būti, kad privestų moteris iki tokio lygio. Negaliu apie tokius dalykus be emocijų kalbėti. Per daug skaudu ir baisu. Tada dažnai klausiu: o kur buvo Dievas? Kodėl nereagavo aplinkiniai, draugai? Kodėl niekam nekilo klausimų, kur dingo nėščiosios kaimynės vaikas? Tokie dalykai mane išmuša iš vėžių ir netgi sukelia tikėjimo abejonių. Pavyzdžiui, mūsų kaimynė susilaukė jau trečio vaiko, tai labai džiaugėmės, nors nesame jokie artimi draugai. Labai graži ir padori šeima. Bet kodėl gėrio tiek mažai...

Silvija

:) įdomu (ir turbūt dėsninga), kad šitoj temoj nukrypstam kalbėti apie įtampą tarp vyrų ir moterų.

Bet realiai žvelgiant, tai ir yra pirminė pasaulio griūties priežastis. Nes Dievas sukūrė Žmogų kaip vyrą ir moterį. Ir kol jie buvo VIENA, reikalai ėjosi puikiai. Bet tereikėjo čia prasisukti žalčiui ir viskas pasikeitė.

Taip ir ši problema, apie kurią kalbamės - nevaisingumas - yra nuodėmės padarinys žvelgiant plačiąja prasme. Tik nereikėtų čia kaltinti vienos kurios nors pusės, šito tikisi tas, kas suvedžiojo pirmuosius žmones ir jis labai norėtų, kad tai tęstųsi.

sparnai

Giedre,

Suprantu ta jausma. Panasiai mane persmelke ta istorija apie neitiketino ziaurumo nuzudyma kuri padare mergaites paaugles. Kelias dienas negalejau atsigauti. Bet tame as atpazistu piktojo veikima. Tai gasdinimas, ne kas kita. Manau tokioj situacijoj reikia atsiminti kad kai matai kariuomene demonu pasirengusia visada pulti, arba inirtingai puolancia, atsimink apsigrezti ir isvysti dvigubai galingesnes Dievo angelu pajegas nuolat ginancias mus.
Dievas yra cia, ir niekam taip del viso to blogio neskauda kaip Jam. Bet jis neliecia zmogaus laisves ir jei Jam neduodamas leidimas kistis, kaip jis gali ka nors daryti?

Del vyru dalyvavimo vaisingumo gydyme ir vaiku auklejime, tikrai yra daug bedu, bet vienareiksmiskas isvadas is to daryti as laikau klaida. Nes turime stengtis matyti visa paveiksla.

Man IVF atzvilgiu apsispresti padeda tai, kad jei kyla rizika kad nors vienas zmogus (ar kaip jie vadina - pre-embrionas) zus, tai yra neleistina. Ir argumentas, kad kudikiai ir taip zuna kad ir pvz persileidimu metu, cia negalioja nes tokia filosofija leistu vieniems kitus be didesniu trukdziu zudyti, nes juk mes ar taip ar taip visi mirsime kazkada.

Santuokinio akto apejimas siuo atveju man yra antraeilis argumentas. Nors as ji suprantu, taciau nesu tikra iki galo kiek jis teisingas. Taciau si tema, kaip ir visa kuno teologija ir bendrai teologiniai pokalbiai apie lytiskuma ir intymiaja seimos gyvenimo dali yra dar labai mazai ispletota, todel nesistebiu kad kai kur kai ko nesu isisavinus.

Tomas M.

Įdomu buvo paskaityti apie naują labai didelį tyrimą, parodžiusį, kad vaikai, pradėti tam tikrais IVF metodais turi net 51% tikimybę išsivystyti su mąstymo sutrikimais, žemesniu intelekto lygiu:

IVF linked to intellectual disability, autism in children: large study

CitataA Swedish study has found that children conceived with a certain type of in vitro fertilization (IVF) have a 51 percent increased risk of intellectual impairment - defined as an IQ score below 70. They also linked the procedure to a small increased risk for autism in cases of twins and triplets.

Tomas M.

Pasirodo vaisingumas nuo seniausių laikų yra silpna žmogaus vieta ir blogis be abejo tą pastebėjo. Visi, eidami per vaisingumo išbandymą ir likdami ištikimi Bažnyčios mokymui, kovojame tą pačią kovą, kurią kovojo senojo testamento žydai:

http://www.marijosradijas.lt/radijo-laidos/pokalbiai/40901-2013-12-11-09-00-katechez%C4%97.html

Grotuvas:

http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=40901

Teofilė

"Remiantis Katalikų Bažnyčios mokymu apie gyvybės etiką ir kultūrą sukurta pastoracinės pagalbos vaisingumo problemų turinčioms šeimoms svetainė gyvybessodas.lt.

Bažnyčia kaip Šeima, kurios nariais kiekvienas tampame per Krikštą, yra pakviesta rūpintis savaisiais. Kviečiame tarnauti žodžio bendryste - liudyti, dalintis, melstis ir perduoti vilties žinią laukiantiems.

Padėkite nevaisingai šeimai: gyvybessodas.lt".

Kunigas Povilas Tekorius

Tomas M.

CitataBenas. Reikia pasakyti, kad... Dievas padarė stebuklą ir šiuo metu laukiamės vaikelio! Ačiū Jam už katalikišką kliniką Lenkijoje, kuri pagal katalikiškus principus, su daugiau dėmesio ir vilties, padėjo šiam stebuklui įvykti. Greta profesionalios pagalbos, daktaras vis primindavo, kad viskas Dievo rankose. Lietuvoje susilaukėme paraginimų darytis dirbtinį apvaisinimą, atrodė, kad kitos galimybės nelabai ir svarstomos. Dabar išgyvenam nuostabų džiaugsmą. ,,Nerovėme" dovanos žmogiškomis jėgomis, palikome erdvės stebuklui ir Jo valiai. Dėl to džiaugsmas ir nuostaba dar didesni. Dalė ir Benas Ulevičiai: ,,Tikėjome, kad Dievas turi mums planą"

sparnai

Geras straipsnis, labai patiko, gal kiek mazoka tik informacijos. Bet kam reikia, tikiuosi, susiras. Cia kalbama apie NaProtechnologiju klinika Balstogeje. Labai tikiuosi kad artimiausiu metu vis daugiau seimu rysis kreiptis i ja, o ne i IVF klinikas  :thumbup:

Tomas M.

Vienas geriausių mano matytų liudijimų už gyvybę. Ir nors ši tema nėra apie abortus, ji yra apie pasirinkimus, kuriuos mes darome, kaip kad NŠP vs IVF ir pan.

Šio video siužeto herojai pateikia labai stiprią žinią, kodėl mes turime daryti pasirinkimus, kurie patinka Dievui.

ingrityte

Laba diena,

Mokausi Kreitono modelio ir žadu tapti šios sistemos mokytoja.
Po savo pirmosios studijų sesijos kviečiu visas ir visus besidominčius šia sistema į pristatomąją nemokamą paskaitą Kaune rugsėjo 22d. vakare. Laikas ir konkreti vieta bus patikslinta registracijos metu.
Kviečiu į pristatomąją paskaitą apie vieną iš natūralaus šeimos planavimo metodų - Kreitono Modelio sistemą. Tai standartizuota gimdos kaklelio gleivių stebėjimo sistema, kurią gali efektyviai (96,8%) taikyti tiek šeimos, norinčios atidėti nėštumą, tiek siekiančios pastoti. Šis metodas taip pat tinka žindančioms moterims bei moterims, kurios nustojo vartoti kontraceptines tabletes ar yra premenopauzėje.

Paskaitos metu turėsite galimybę trumpai susipažinti su savo kūno ypatumais bei pokyčiais, kaip juos stebėti ir vertinti - tai gali būti naudinga ir informatyvu ne tik kalbant apie savo vaisingumo pažinimą ar šeimos planavimą, bet ir apie savo ginekologinę sveikatą bei ligų prevenciją. Paskaita yra tik pažintinė ir nemokama.

Ji vyks rugsėjo 22d. vakare (laiką patikslinsiu užsiregistravusiems žmonėms)
Kauno arkivyskupijos šeimos centre, Vilniaus g. 29, Kaunas
Planuojama trukmė - 1 val.

Registracija:
el. paštu: i.vuosaityte@gmail.com
Prašau nurodykite savo vardą, pavardę, ar atvyksite viena, ar su sutuoktiniu/sužadėtiniu ir kas Jums būtų aktualu (planuojate pastoti, norite nėštumą atidėti, esate žindanti ir pan.)

Jei susidomėjote, bet atvykti nurodytu laiku negalite, taip pat praneškite - aš Jus informuos, kai paskaita bus kartojama.
Po pristatomosios paskaitos norinčios mokytis Kreitono modelio sistemos poros kviečiamos registruotis į individualius mokomuosius susitikimus (iš viso 8 )

Būčiau labai dėkinga jei šia informacija pasidalintumėte su tai žmonėmis, kam būtų aktualu  :)

Silvija

Labai ačiū už šį skelbimą, manau turėsit daug dalyvių (skleidžiu visais įmanomais keliais ;))

Aukštyn