rugsėjo 20, 2020, 22:07:20

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Gal kas norėtų paklausyti Kentenicho akademijos poros paskaitos?

Pradėjo JūratėJa, sausio 16, 2013, 09:18:30

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

JūratėJa

Laba diena,

Pirmiausia, norėčiau padėkoti šios diskusijų bendruomenės įkūrėjams ir puoselėtojams [-o<
Ačiū už erdvę katalikiškas vertybes puoselėjančioms šeimoms. Norėčiau palinkėti, kad ši svetainė būtų aktyviai lankoma ir kad joje galėtų diskutuoti bei ieškoti atsakymų visi, kurie neabejingi šeimai, tikėjimo auginimui ir kitoms aktualioms temoms.

Norėjau pasiteirauti štai tokiu klausimu:

Artimiausiu metu į savo namus norėtume pakviesti vieną iš Kentenicho akademiją Lietuvoje baigusių porų (greičiausiai tai bus Indrė ir Ramūnas Aušrotai), kuri paskaitytų pranešimą porai aktualiu klausimu. Beje, šios akademiją baigusios poros yra kaip palydėtojos darnos santykiuose ieškančioms poroms. Mes su vyru pasirinkome temą "Apie klusnumą santuokoje kaip sakymą ,,Taip" santykiui, santuokinės meilės raišką ir santuokinės vienybės ženklą" .   Tačiau galima rinktis ir kitą temą (žiūrėkite prisegtą failą).

Gal kas nors iš Jūsų su savo vyru/žmona norėtų  kartu paklausyti paskaitos mūsų namuose? Mat Kentenicho akademijos poros ir dirba tokiu principu, kad ateina į vienos iš šeimų namus ir skaito pranešimą pasirinktu klausimu 2-4 poroms, o tuomet  vyksta diskusijos, galima užduoti klausimus pranešėjams ir pan. (daugiau informacijos rasite taip pat priede).

Mes gyvename Vilniuje, Šeškinės mikrorajone.

Gal būtų norinčių  prisijungti? Laiką suderintume. Žinoma, matyt būtų būtų geriau, kad paskaita vyktų savaitgalį, pvz., šeštadienį.

Jeigu būtų norinčių, lauksiu pranešimų čia arba el.paštu (kaip suprantu prisiregistravusieji čia turi galimybę gauti el.laiškus).

Jūratė

Tomas M.

Jūrate, ačiū labai už gerą žodį!

Kas liečia skelbimą, tai paskaitęs iš pradžių pagalvojau, kad čia kažkas iš fantastikos srities...  paskaita į namus :D

Rimčiau kalbant, jei visi katalikai imtųsi tokio būdo, tai manau Lietuvoje tikėjimas tikrai sugrįžtų į Valančiaus laikų lygį  :thumbup:

Čia rimta idėja susimąstyti ir pabandyti pritaikyti kitose srityse. Panašiai ortodoksai renka lėšas savo bendruomenėse keliaujančio krepšelio pagalba, bet tokios paskaitos tai tikrai labai geras dalykas!

Kadangi pats nesu Vilniuje, tai tik raginu kitus nepraleisti tokių gerų progų ;)

Ir jauskitės mūsų visų forume kaip namie!

JūratėJa

Ačiū, Tomai, už padrąsinimą :)

Iš tiesų, kai sužinojome apie paskaitas poroms jų namuose, ir dar nemokamas, tai mums irgi pasirodė neįtikėtina ir net keista -kaip šiais laikais kažkas kažkam teikia paslaugas (manau šias paskaitas galima traktuoti kaip vienos poros vertingą paslaugą kitoms) namuose ir nemokamai, užtenka tik pasikviesti ir suderinti patogų laiką :) Tad nepasinaudoti tokia proga, manau, būtų tiesiog neišmingtinga, jeigu pora siekia darnos santykiuose ir nori tobulėti kartu. Juk kai pagalvoji, kiek pinigėlių išleidžiame visokiems seminarams, mokymams, konsultacijoms ir pan.

Beje, apie šią galimybę sužinojome perskaitę sausio mėn. "Artumos" numerį (šis numeris apskritai yra gana stiprus - daug kalbama apie tikėjimą apskritai ir kodėl reikėtų iš visų tikėjimų margumyno rinktis krikščioniškąjį kelią, ištikimybę savo tikėjimui ir pan.) Perskaitėme ten Ramūno Aušroto straipsnį apie įsiklausymą ir paklusimą poroje, šio straipsnio pabaigoje radome el.pašto adresą kuriuo galima rašyti norint pasikviesti porą iš Kentenicho akademijos, ir ryžomės parašyti, nes ta tema mums yra aktuali (kaip, beje, ir kitos Kentenicho porų siūlomos temos). Visada įdomu ir naudinga paklausyti gyvų liudijimų ir patirčių, kad savo santykiuose galėtume eiti pirmyn ir geryn.:) 

Tad jeigu kas nors ryžtųsi skirti laiko tokiai paskaitai, mielai lauksime informacijos:)

Gražios dienos visiems ;)

Tomas M.

Suprantama, materialinė pusė labai svarbi (nemokama paslauga), bet mano nuomone žymiai svarbesnė pusė yra veiksmas: žmogus - žmogui.

Kaip ir tame filme ("Nebūk gerbėjas") autorius klausia ar mes žinome vardą to žmogaus (benamio), kuriam aukojame litą, nes jei nežinome, tikriausiai mums net neįdomu, kas yra jo viduje... Mes tik norime paduoti litą ir "nusiplauti", jausdamiesi širdyje padarę kažką gero.

Taip ir gyvename nepažįstamųjų bendruomenėje, o kokia tikra bendruomenė, jei nepažįsti žmonių, su kuriais kartu meldiesi?

Tuo tarpu Kentenicho metodas gražina į bendruomenę tą asmeniškumą ir norą žinoti žmogaus vardą, pažinti, kas yra jo širdyje ir kaip jam galima padėti.

Genealu, kas paprasta. Keista tik, kad kartais taip sunku sugalvoti kažką tokio paprasto :)

JūratėJa

Iš tiesų, ta santykio "žmogus žmogui" arba bendrystės tema ir problematika galima diskutuoti atskirai ir daug.

Apskritai manau, kad šioje Facebook'o, Iphon'ų, Ipod'ų ir naudos  siekimu paremtoje visuomenėje šis santykis jau yra pažeistas labai giliai (nesu pesimistė šiuo klausimu ir nesu visiškai nusivylusi, tiesiog žiūriu realistiškai ir net turėdama vilties, kad viskas keisis į gerąją pusę ir žmonės atras tikrojo santykio prasmę ir džiaugsmą :) ).

Ir mes visi turėtume gana stipriai darbuotis, kad tas žmogiškasis, autentiškas santykis būtų atkurtas (mūsų šeimoje ta žaizda irgi jau įsišaknijusi ir atėjusi dar iš mūsų tėvų, senelių, tačiau mes su vyru nutarėme visomis išgalėmis eiti prieš srovę ir pasipriešinti susvetimėjimui ir begaliniam vartotojiškumui, kurti bendryste ir kito žmogaus priėmimu paremtą santykį šeimoje, bent jau savo artimiausioje aplinkoje, pradedant nuo mūsų kartos, diegiant tai mūsų vaikams, nors kartais tai būna labai sunku...). 

Ir tikrai, paprastume slypi genealumas :)

Beje, dėl to filmo - kad jau užsiminei (tikiuosi, nieko prieš, jeigu vadinsiu "tu":)), tai labai norėtųsi jį pamatyti, tačiau Youtube kanale to padaryti negalima, matyt autoriaus prašymu. Gal žinai, Tomai, kur ir kaip jį galima  būtų pamatyti?

Gražaus savaitgalio!

Jūratė

Tomas M.

Tikrai įdomu, kad kai žmonės pradėjo skleisti žinias apie filmą, autorius jį išėmė. Gal tas žmogus pamanė (o gal buvo įspėtas), kad pažeidžia autorines teises? Nors filmas yra laisvai prieinamas YouTube oficialiame kūrėjų kanale, tačiau lietuviški subtitrai tikrai gali kitiems padėti geriau įsigilinti.

Tuo atžvilgiu man patinka rusai, pas juos praktiškai visas religines knygas galima nusikrauti, taip ir turėtų būti, jei Biblija dalinama nemokamai, tai ir kiti dvasiniai resursai - tegu būna visiems lengvai prieinami, kad tik žmonės skaitytų, žiūrėtų, domėtųsi...

Beje, filme yra labai daug situacijų, iškeliančių šeimos bendravimo ir supratimo problemas, todėl čia tikrai į temą.

Taip gavosi, kad aš nusikroviau tą filmą prieš jam dingstant, tai dabar laikinai įdėjau čia (tikiuosi, kad nepažeisiu kažkieno teisių):

https://docs.google.com/file/d/0B5Q4XMOnj7LabTZhT1IyS2RVMkk/edit

Silvija

Jūrate, labai Tau dėkui už pasiūlymą. Yra viena vilniečių pora, kuriai labai reiktų šito, tikiuos nevėluojame. Jie turėtų patys duoti Tau žinią.

Viešpats telaimina jus šioje veikloje! [-O<

JūratėJa

Sveiki,

Dėl užgriuvusių darbų niekaip negalėjau prisėsti ir atsakyti anksčiau. Va ir dabar po darbo skubu rašyti, kol dar turiu minutėlę :)

Tomai, dėkui už nuorodą į filmą  [-o<, atsisiunčiau - bandysime su vyru namie pažiūrėti.
Beje, mūsų mintys dėl piratavimo kažkaip sutapo - mes su vyru irgi savaitgalį diskutavome, kad ne visada piratavimas matyt yra blogis - jeigu platinama informacija (video, knygos ir pan.) yra lavinantys ir teikiantys dvasinio peno, mokantys gėrio ir pamatinių vertybių, tuomet jie kaip tik turėtų būti prieinami kuo platesnei auditorijai, net ir nemokamai. Dabar gi situacija  klostosi priešingai - lengviau ir laisviau prieinama nepageidaujamo turinio informacija...

Silvija, labai smagu, kad yra norinčių paklausyti paskaitos. Labai lauktume informacijos iš jų, būtų gerai jeigu jie greitu metu parašytų man laiškelį el.paštu jurate.jasiuniene [at] gmail.com

Tomas M.


Silvija

Perdaviau šią gerą žinią jiems, Jūrate. Dar kartą labai dėkoju už tai, ką darote kitų labui.

Silvija

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-01-26-indre-ir-ramunas-ausrotai-klausausi-tad-paklustu/93786

Žmonės dalija save kaip duoną. Ne tik puikus straipsnis, bet ir pasiūlymas  :thumbup:

Citata,,Mano pirmoji reakcija būna nepaklusti, pasipriešinti. Bet kartą ėmiau ir pabandžiau paklusti. Padarius tai, ko buvau ,,prašoma", man pasidarė gera, pajutau širdyje ramybę." Vyras papildė: ,,Kai žmona pradėjo elgtis taip netikėtai (t. y. paklusti), aš praradau pusiausvyrą, kaip policininkas sutrinka, kai vairuotojas su juo nesiginčija. Šis netikėtas žmonos elgesys mane sugėdino. Supratau, kad ne aš, o ji pirmauja meilės lenktynėse. Jos klusnumas augino mano norą atsiliepti klusnumu. Aš pradėjau ieškoti savo būdo būti klusnus žmonai."

Šitaip, paklusdami vienas kitam, mes atkuriame natūralią santykių tvarką - tokią, kokios Dievas, mus sukurdamas, mums norėjo.

Jei norite, kad ši pora (ar kitos Kentenicho šeimos akademijos poros) jums paskaitytų panašaus pobūdžio pranešimą jūsų namuose, rašykite el. paštu zemesdruska@gmail.com.

Aukštyn