vasario 26, 2020, 10:43:40

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Porų ir šeimos klubas ieško administratoriaus ;)

Pradėjo Tomas M., birželio 27, 2012, 22:41:25

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Gražiai sutariate savo šeimoje? Norėtumėt pasidalinti savo gražia patirtimi su kitais? Būtinai duok mums žinoti!

Baika

O ką reiškia gražiai?
Labai neapibrėžtas reikalavimas. :)

Tomas M.

Prajuokinai, Baika ;D

Iš mano netobulo šeimyninio gyvenimo, tai būtų kažkas panašaus į:

CitataNors mes ir susipykstame, bet stengiamės įžvelgti savo pačių klaidas, įsiklausydami vienas į kitą ir suprasdami, kad mes esame viena komanda, kovojanti už tą patį tikslą.

Teofilė

Citata iš: Tomas M.  birželio 27, 2012, 22:41:25
Gražiai sutariate savo šeimoje? Norėtumėt pasidalinti savo gražia patirtimi su kitais? Būtinai duok mums žinoti!


Kažin ar gražiam sutarimui šeimoje ir forumo skilties moderavimui užtenka tokių pačių įgūdžių. :D

Tomas M.

Mes visi juk paprasti žmonės, tai kartu mokomės tiek šeimoje, tiek forumo administravime. Prireikė vos poros savaičių ir Giedrė tapo profesionalia FaceBook puslapio administratore :)

Jei jau kas norėtų apsiimti šią užduotį, greičiausiai jie jau turės bent kažkokią patirtį, dalyvaujant forumo diskusijose, o visa kita yra lengvai išmokstama. Ar tik netaikai, Teofile, į administratorius? ;)

Teofilė

Citata iš: Tomas M.  rugsėjo 08, 2012, 14:18:02
Prireikė vos poros savaičių ir Giedrė tapo profesionalia FaceBook puslapio administratore :)

Ak štai kaip, tikrai malonios permainos jūsų Facebook puslapyje. Šaunuolė, Giedre :thumbup:

Citata iš: Tomas M.  rugsėjo 08, 2012, 14:18:02
Ar tik netaikai, Teofile, į administratorius? ;)

Nesitaikau :ashamed: Norisi palaikyti šį projektą, bet prisiimti papildomų įsipareigojimų deja negaliu...

Nieko nežinau

Citata iš: Teofilė  rugsėjo 08, 2012, 13:02:42
Kažin ar gražiam sutarimui šeimoje ir forumo skilties moderavimui užtenka tokių pačių įgūdžių. :D

:D

Aš vis tik tai matyčiau kiek plačiau. Na ne tik apie savo gražų sutarimą dalintis  :), bet apskritai pasidėlioti info kas siūloma poroms, sužadėtiniams, šeimoms. Gal ir norinčių pasidalint atsirastų. O su šeimom tai kas, įtariu visų jas turinčių čia plius minus "susipykstame, bet stengiamės įžvelgti klaidas". ;]

Tomas M.

Iš tiesų, pradėdamas šį klubą aš turėjau idėją, įgyvendinti diskusijos metodus, kurių moko J. Kentenicho šeimos pedagogikos akademija ir Marriage Encounter programos. Šeimoje kiekvieną savaitę (ar net dieną) yra aptariami iš anksto paruošti (arba ne) klausimai. Tokiu būdu forume mes galėsime pasidalinti tų aptarimų mintimis.

Aš tik baigsiu dar kelis TavoRankose darbelius ir manau man pačiam reikės tuo užsiimti, nes kaip suprantu nėra daugiau kam :)

Nieko nežinau

Tomai, bet bent viena iš šių programų kaip tik ir prašo neatskleisti jos metodikos ir tai yra ne šiaip sau, žmonės ją sužino pvz. tik atvykę į rekolekcijas... Nemanot, kad nelabai gerai, slidoka būtų? Dialogo principo palaikymas tai taip, nieko neviešo, viskas ok, bet metodiką perkelt į www būtų "neitin"... Kaip su aptarimu, kai dalyvauja ne poros, kuo tie abu judėjimai paremti irgi sunkiai "primetu"... ypač etikos prasme, dėl tos pačios priežasties, kad dalyvauja ne abu sutuoktiniai. Kiek pati esu patyrus, tai yra gana asmeniška, kad va taip imtum ir forume "padėtum"...

Yra toks filmas "Fireproof". Ne vieno nuostabai, joje minima knyga yra tikra - "Lova Dare Book". Būtų įddomu kada nors (na čia jau vėliau, pasiplėtus bendruomenei) pasižiūrėti iki kurios dienos kuriai porai pavyktų nueiti (mes asmeniškai strigom kažkur ties pradžia  :))

čia šiaip...

Tomas M.

Aaa... nežinojau apie tai  :-\

Tuo atveju taip, mes tikrai nedarytume kažko, kas gali pakenkti JK akademijai, bet manau didesnis uždavinys yra pradėti dialogą ir "priversti" žmones susimąstyti, pradėti savo šeimose diskutuoti. Kai jie pajus, kad tas dalykas yra tikrai "cool", tada jie jau bus žymiai daugiau suinteresuoti ir į akademiją ateiti.

Taip pat turime suprasti, kad ne visi žmonės gali dalyvauti akademijoje (dėl geografinės vietos, dėl žmonių skaičiaus apribojimo, dėl laiko stokos, dėl šeimyninių aplinkybių ir t.t. ir pan.). Todėl reikia sugalvoti kažkokį prieinamą būdą ir jiems įtraukti. Gal ateityje galima būtų tai daryti net privačioje Skype grupėje?

Kita vertus yra gana daug Marriage Encounter medžiagos, kurią jie viešai skelbia ir kuri manau yra panašaus pobūdžio ir veiksmingumo.

Ar JK akademija nebando užkasti į žemę to talento? ;D

Tomas M.

Citata iš: Mėta  rugsėjo 11, 2012, 13:45:26
Kiek pati esu patyrus, tai yra gana asmeniška, kad va taip imtum ir forume "padėtum"...


Iš mano patirties yra labai gera pagalba, kai su draugų poromis (ypač tomis, kurios gyvena pagal panašius moralinius ir kitus nusistatymus) pasikalbi, kai supranti, kad ne vienas toks miške esi, o kad visi su panašiais dalykais susiduria. Tokiose diskusijose net nereikia jokių asmeniškumų, nes pripažinkime, kad 99% visų problemų yra banalūs atvejai, kankinantys visas šeimas.

Marriage Encounter taip pat akcentuoja asmenines diskusijas poroje, bet dažniausiai po kiekvienos sesijos būna bendras susiėjimas, kur poros dalinasi savo mintimis bendrai.

Nieko nežinau

Citata iš: Tomas M.  rugsėjo 11, 2012, 13:55:28
Ar JK akademija nebando užkasti į žemę to talento? ;D

kad aš kaip tik ne apie Kentenichą... kaip tik su tais nesu "iš arti" susidūrus.
SS (Sutuoktinių susitikimai aka Marriage Encounter) bendras susiėjimas taip (t.y. posavaitgaliniai susitikimai, pačiam savaitgalyje dalyviams viešai kalbėti nereikia), bet jis ne viešas, o toje grupėje, kuri kažkada jau yra atlikus pamatines rekolekcijas. Bent lietuviškoje versijoje, su kuria konkrečiai ir teko susidurt.

Pasidalijimas gerai, bet čia truputį kitus dalykus bandžiau paminėti, kad pasaugoti kai kurių programų grynumą, nes vienokios ar kitokios taisyklės irgi atsirado ne šiaip sau ir kaip tik jos palaiko vienos ar kitos programos efektyvumą. O šiaip tai žinoma galima kažką galvot, tik pasieškot formos...
Nesupraskit kaip priekaišto, tiesiog užkabinot vieną asmeniškai svarbų judėjimą (draugiją), tai ir pamąsčiau garsiai :] Ta proga paveiksliuką einu pasikeist. :]

Tomas M.

Supratau dabar ;)

Na tikrai čia bus lietuviški bendravimo ypatumai :)

Nes JAV programoje, tai ten viskas yra atvira, praktiškai visą info internete galima rasti. Būtų įdomu, jei Lietuvos grupių (JK ir SS) vadovai galėtų pasidalinti savo įžvalgomis, kaip panaudoti virtualią erdvę plėsti geroms idėjoms ir paskatinti žmones prisijungti prie realių seminarų ir kursų.

Citata iš: Mėta  rugsėjo 11, 2012, 14:08:24
Nesupraskit kaip priekaišto, tiesiog užkabinot vieną asmeniškai svarbų judėjimą (draugiją), tai ir pamąsčiau garsiai :]


Ne, ne, viskas tvarkoje, tam ir yra forumas, gan viską išsiaiškinti ;)

Nieko nežinau

Vis tik nemanau, kad tik lietuviški (pas lenkus, baltarusius berods panašiai), bet kad pasaulyje yra įvairių variacijų teko skaityti. Mudu su su sutuoktiniu esam šios "programos"  savanoriai (kaip kiek įtariu yra ir daugiau tokių šiame forume), bet kol kas niekaip nesugalvoju kaip tai galėtų www erdvėse atrodyt. O savavališkai improvizuot nesinori... :no-no:
Ir... gal kartais tik atrodo, kad viską.  :)

LT naujiems žmonėms vyksta SS rekolekcijų savaitgaliai. Artimiausias Šiluvoje.
Reklama  :P
http://www.lietuvosseimoscentras.lt/main.php/id/50/lang/1


Tomas M.

Mėta, nereikia atskiros skilties straipsniams, tiesiog sukurk naują temą ir viskas.

Šiuo atveju aš išsaugojau tavo žinutę kaip atskirą temą, bet kitą kartą - jauskis, kaip namie ;)

Tomas M.

Citata iš: Mėta  rugsėjo 13, 2012, 07:18:23
Aš ne nuorodai temą siūlau, o temą į kurią aktualius straipsnius būtų galima rekomenduoti.


O tai šita tema nelabai tinka? Gal reikia atskirai straipsniams sukurti, tu teisi...

http://tavorankose.org/forumas/index.php/board,14.0.html

Tomas M.

Nors apsigalvojau ;D

Jei sukursime atskirą skiltį, tai ten bus tokia eklektika. Todėl nereikia atskiros skilties. Jei yra įdomus straipsnis, reikia tiesiog įdėti nuorodą vienoje esančių skilčių, jei gaunasi - tai pagal temą.

Nieko nežinau

Dėkui, ka tik netyč pernelyg neįsijausčiau.  :)

Aukštyn