rugpjūčio 11, 2020, 04:55:48

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Konklava

Pradėjo Silvija, kovo 13, 2013, 04:40:54

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Silvija

"Antradienį po pietų užsidarys Siksto koplyčios durys ir prasidės popiežiaus rinkimai, jau maždaug aštuonis šimtmečius vadinami Konklava. Kas vyksta už uždarų durų - nieks nemato." - skelbia Vatikano radijas.

Vis dėlto šiandien mums leidžiama labai nemažai sužinoti ir pamatyti, ta proga kviečiu pavartyt oficialų nuotraukų albumą ir nuotoliniu būdu pabūt kartu su kardinolais Siksto koplyčioje (dirbant pele galima apžvelgt net ir lubų freskas  ;)):

http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/index.html

http://www.photogallery.va/content/photogallery/en/conclave2013.html

http://www.youtube.com/watch?v=xGT9DRrJmPg&list=UUFQnaA899ocHQ7txGZ-SgzQ&index=2

"Malda nėra rezervuota kardinolams, ji nepriklauso nuo laiko ir erdvės aplinkybių, ir yra prieinama kiekvienam. Kaip šį sekmadienį, aukodamas Mišias savo titulinėje Romos parapijoje, ragino Vienos arkivyskupas Christoph Schönborn O.P., ,,melskitės ne tik jūs, bet tegu meldžiasi ir jūsų vaikai už konklavą, jų balso Dievas ypač klausys"." (Vatikano radijas)

Kažkada anksčiau, vienoje iš savo homilijų, dabar jau buvęs popiežius Benediktas XVI, pradėdamas ištrauka iš laiško Žydams, taip kalbėjo:

Citata,,Jūs esate prisiartinę prie Siono kalno bei gyvojo Dievo miesto, dangaus Jeruzalės, prie nesuskaitomų tūkstančių angelų ir iškilmingojo sambūrio, prie danguje įrašytųjų pirmgimių Bažnyčios, prie visų Teisėjo Dievo, prie nuskaidrintų teisiųjų dvasių ir prie Naujosios Sandoros Tarpininko Jėzaus bei prie apšlakstymo krauju, kuris šaukia garsiau už Abelio kraują". (Žyd 12, 22-24)

Šioje koplyčioje viskas tampa gyva per Dievo Žodį, - sakė Benediktas XVI. - Šių žodžių autorius kreipiasi į krikščionis, sakydamas, kad ,,Jūs esate prisiartinę prie Siono kalno bei gyvojo Dievo miesto, dangaus Jeruzalės, prie nesuskaitomų tūkstančių angelų ir iškilmingojo sambūrio". Jis tuo paaiškina, kad krikščionims jau išsipildė Senosios Sandaros pažadai: bendrystės šventė, kurios centre yra Dievas ir Jėzus, paaukotas ir prisikėlęs Avinėlis. [...]

Tomas M.

Kaip sakoma pasaulyje: "valdžia tokia, kokios liaudis nusipelnė (išsirinko)", o gal tuomet Bažnyčioje tiktų "popiežius toks, kokį tikintieji išsimeldė"?

Silvija

O tikintieji išsimeldė popiežių Pranciškų !!!  :D http://www.youtube.com/watch?v=9hS4e5L-EEw

Garbė Dievui Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai, kaip buvo pradžioje, dabar ir visados, ir per amžius. Amen.

Tomas M.


Aukštyn