rugsėjo 20, 2020, 02:21:51

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Krikščioniškos šeimos samprata

Pradėjo Silvija, kovo 21, 2013, 04:30:26

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Silvija

Visa tiesa apie krikščionišką šeimą - Birutė Obelenienė. Ilgas, bet nenuobodus kalbėjimas  :thumbup:
Viena, kas man užkliuvo (teatleidžia man Birutė :ashamed:) - skaitvardžių vartojimas sakant datą: du (!) tūkstantis trylikti metai  - čia mano silpnoji vieta, niekad pro mano ausis tai nepraeina O:-)

http://www.youtube.com/watch?v=8aFWN9sAQmM

Atidarius 'ProjektasMOBIK' vaizdo įrašų nuorodą, rasime ir daugiau vertingų video.

Tomas M.

Kadangi paskaitoje dažnai minima kun. prof. dr. A. Narbekovo paskaita "Lytiškumas: dovana ar našta?", įdedu nuorodą:

http://www.youtube.com/watch?v=RZaf7ZhmR6Q

Klausant kilo toks klausimas. Iš kur tas pasakymas "Aš imu tave į žmonas/vyrus"? Kodėl daugiskaita  :-\

Silvija

Sumąsčiau vieną versiją :)

Galbūt ta daugiskaita primena, kad yra tarp dviejų asmenų ir Trečias - Dievas, kuris dalyvaudamas Sandoroje nuo šiol visada ir visur jau bus kartu. Taigi žmonai žvelgiant į vyrą reiktų įžvelgti ir Dievą, lygiai taip pat vyrui derėtų žvelgti į žmoną. Juk Dievas talpina savy tiek vyrišką, tiek moterišką pradą, taigi gali reikštis ir per moterį, ir per vyrą.

Tomas M.

Dar viena versija :)

Prisiminiau, kad mano močiutė dieduką vadindavo "tėvus" (vietoje "tėvas"), tai gal ir būtų panašiai "mano vyrus" (vietoje "mano vyras"). Gal čia toks tarmiškas išsireiškimas? Bet aišku, "į žmonas" šitas variantas nepaaiškina ;D

Silvija

Be galo įdomus Katekizmo komentaras su kun. A. Valkausku ir dr. V. Mackela. Visiems vyrams ir moterims b ū t i n a išklausyt  :thumbup:

http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=38950

CitataKartais yra priešpastatoma, kad yra gailestingas Dievas ir teisingas Dievas. Arba šnekama, kad ST Dievas yra teisingas, o NT pasirodo per Jėzų Kristų kaip gailestingas. Bet didžioji Dievo paslaptis yra ta, kad teisingumas ir gailestingumas yra tas pats.

Ir tai, ką mes dažnai suvokiame kaip Dievo bausmę arba apribojimus, kurie mums yra nemalonūs, yra ne Dievo bausmės kaip teisėto atlygio už mūsų veiksmus pasekmė, bet taip pat yra Dievo gailestingumo apraiška. Tai, kas šiame gyvenime mums atrodo sunku, nemalonu ar yra vargas, labai dažnai mus priverčia augti ir artėti prie tos idealios tikrovės, kuri pavaizduota Rojaus sode.

arabele

labai gaila mano kompas neduoda išklausyt, matyt nepajėgus :(
o dėl tos citatos aš jau ne karta susidūriau su tuo kad mes visada skubam kaltinti Dieva tuo ar anuo o paskui pasirodo kad tai įšeina tik į gerą. Tik kaip mums trūksta kantrybės dažnai visur ir visada.

Tomas M.


Silvija

Gražus renginys, daug pažįstamų veidų  :)
,,Laiminga šeima?!": http://youtu.be/gPFPcF86HSA

Aukštyn