spalio 01, 2020, 18:36:56

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Man reikia jūsų patarimo - kaip patraukti vaikus prie Dievo?

Pradėjo Augucka, gegužės 28, 2013, 06:27:48

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Augucka

Tikiuosi galėsite man kažką patarti.

Situacija tokia, kad nežinau kaip savo sūnų, kuriam tuoj bus 15, sudominti Dievu ar katalikiškumu. Kai tik jam užsimenu, kad galbūt atvažiuok į mišias kai mūsų choras gieda ar reikia prieiti prie pirmos Komunijos, jis pradeda juoktis ir sako, tikrai nenoriu ir nepriversi. Rodos, kad pats nelabasis jį nuteikinėja. Taip pat dar didelę įtaką jam padarė ir vis dar daro močiutė, kuri yra Jehovos liudytoja. Dar kai gyvenome Lietuvoje, jinai jį veždavosi pas save į susirinkimus, o ten kaip žinia labai greitai smegenis išplauna, nors aš ir nebuvau labai patenkinta tomis jų kelionėmis, bet griežtai drausti nedraudžiau, nenorėjau gadintis su ja santykių, nes šiaip ji labai gera moteris.

Dabar kai sūnus grįžta vasarai pas ją, jaučiasi jos požiūrio įtaka. Rodos jis labiau linksta į jos pusę. Nors abejoju ar kada norėtų tapti Jehovos liudytoju, tačiau jei gyventume Lietuvoje, manau, kad jinai jį palenktų.

Dabar būna net užsimena, kad jis netiki Dievu išvis  :'(
Kaip man sudominti sūnų katalikybe? Kaip supažindinti su Dievu, nežinau nuo ko pradėti, esu pasimetusi, nes jis kategoriškas. Galbūt reikia daug melstis ir prašyti, kad ir dar kas nors melstųsi už jo atsivertimą. Jei liepsiu kažką daryti per prievartą, tarkim skaityti Bibliją, jis pradės nekęsti ir manęs ir Biblijos ir Dievo...

Patarkite prašau, nes iš šalies situacija matosi racionaliau. Ačiū

Silvija

Aš turiu tą pačią patirtį dėl sūnaus nepasitikėjimo Bažnyčia. Tokiame amžiuje (nors maniškis ir gerokai vyresnis) labai stipriai išreikštas prieštaravimas visokioms netiesos apraiškoms, natūralu, kad jie prieštarauja, bet žmogus dar negali atsirinkti paties svarbiausio.

Labiausiai šiuo atveju vaikui liudija tėvų pavyzdys (berniukams - ypač tėvo). Nežinau tavo situacijos, bet kartais būna, kad nelieka nieko kito, tik melstis. Esu klausus vieno kunigo patarimo, jis labai paprastai sudėliojo viską į lentynėles: paaukok savo vaikus ir vyrą Mergelei Marijai, kas mėnesį prašyk aukoti Mišias už juos ir matysi, reikalai po truputį pajudės.

Matau dar didžiulę problemą, kad Bažnyčia šiandien apskritai yra labai nevyriška, iš kur tiems berniukams imti tikėjimo pavyzdžių? :(

Augucka

Na, iš tiesų, su paaugliais nėra lengva. Aišku, žmogus suaugs ir Dievas lengvuoju ar sunkiuoju keliu ateis į žmogaus gyvenimą, tačiau jau dabar norisi patiesti kažkokį pamatą.

Blogiausia, kad ir mano vyras, nors ir tiki į Dievą, tačiau nepraktikuoja, nenoriai eina į bažnyčią, per Velykas vos nusitempiau  :D Tai kaip ir nėra vaikui jokio pavyzdžio.

Turiu minčių pasikalbėti su kunigu ir žiūrėti, ką jis patars, tačiau jis tą patį pasakytų, kad reikia melstis. Gal kunigas mano sūnų pakviestų pokalbiui, kas būtų labai gerai, gal tai kažkiek išgelbėtų situaciją  :-\

Šiaip aš nenoriu jam nieko piršti per prievartą, svarbu, kad jis tikėtų ir pasitikėtų, kad tik per Kristų mes turime gyvenimą ir kad jis už mus visus paaukojo savo kūną ir kraują. Bet kai sūnus pasako, kad Dievo nėra, pasidaro labai skaudu  :'( Nežinau, kaip pradėti pokalbį apie Jėzų ir Jo auką...

Silvija

Tavo pozicija, manau, yra teisinga. Juk Dievas taip pat palieka mums laisvą valią rinktis... Prievarta visada yra blogai. Bet tėvai pažįsta savo vaiką ir gal galima kažkaip kūrybiškai sudominti, kad jis pats ieškotų :-\ Jei nebuvo prieš eiti su močiute į jos susirinkimus, tai gal galima užrodyti jaunimo susibūrimus, kurie jį patrauktų? LT vyksta daug tokiu dalykų, gal galima jį būtų išleisti į Jaunimo Dienas ar kokį piligriminį žygį?

Čia - jau neegzistuojančios jaunimo bendruomenėlės forumas, bet jie vis dar susirenka kitais pagrindais. Užtenka pasižiūrėti video apie jų bendrystę vienas su kitu ir Viešpatyje - džiaugiasi širdis tokiu jaunimu.

Gal jis susidomėtų bent jau virtualiai? O po to ir realiai ;)

Agnietė

Citata iš: Augucka  gegužės 28, 2013, 08:34:50
Turiu minčių pasikalbėti su kunigu ir žiūrėti, ką jis patars, tačiau jis tą patį pasakytų, kad reikia melstis.


Del maldos, gal prasyti Dievo malones, kad butu leista jam pazinti Dieva, nes mes pazistame Dieva, tiek kiek Jis atsiskleidzia mums per savo malone... [-o<

Tomas M.

Kaip sako tėvas Dimitrijus, jei nori tapti tikinčiu, turi daryti dalykus, kuriuos daro tikintis:

http://www.youtube.com/watch?v=mz46vo8SC9w

Aišku, dauguma jo patarimų yra skirti jau pažinusiam Dievą žmogui, bet idėja yra labai gera ir plačiai pritaikoma. Tokiu būdu, galima vaikams pasiūlyti tam tikrus užsiėmimus, kurie nors ir netiesiogiai, bet vysto dorybes.

Kažkur esu skaitęs, kad viena pagrindinių žmogaus savybių, užtikrinančių dorą asmenybę yra gailestingumas. Sakyčiau neblogas variantas užrašyti į kokią vasaros stovyklą, kur vaikai važiuoja ir stato benamiams namelius ar teikia kitą humanitarinę pagalbą. Tokiu būdu vaikai susipažįsta su pasaulio neteisybe, patys padeda tą teisybę atstatinėti - tuo pačiu darydami Dievo darbus, o kai ateis laikas, jie supras po truputį, kur yra Didžioji Teisybė, kas yra jos Šaltinis ;)

Augucka

Visų jūsų patarimai tikrai verti dėmesio, ačiū jums @>-
Manau ką šiuo metu aš darysiu, tai lauksiu atsakymo iš Dievulio, kuris visada ateina kai pasimeldžiu ir paprašau. Tik šį vakarą atėjo man šis suvokimas, kad turiu sulaukti atsakymo. Tikiu Dievo valia. Žinau, kad Jis nurodys teisingą kelią, kaip reikia pasielgti.

Augucka

Visiems tėvams noriu duoti patarimą. Mokykite Dievo pažinimo savo vaikus jau nuo labai mažiukų, netgi kai vaikučiui kokie du metukai ir kai jau jis gali šį bei tą suprasti. Nelaukite taip kaip aš, kai jau vaikas paauglys ir kai jis jau turi savo nuomonę ir sunku ką nors pakeisti. O ypač tokiame maištingame amžiuje, kai norisi tik atsikalbinėti.

Čia puikus pavyzdys, kaip šaunuolis tėtis mokina savo trejų metų sūnų kalbėti Rožinį:

http://youtu.be/BpdA4baDIP4

Tomas M.

Nerealus tėvelis ;D

Įdėjau į mūsų FaceBook'ą, nes tokio mokymo tikrai trūksta mūsų šeimose. Apskritai, drįsčiau teigti, kad 90% lietuvių šį tėvą palaikytų religiniu fanatiku... kaip toli mes nuėjome nuo tikro tikėjimo  :no-no:

Silvija

Augucka, o tu nesikrimsk, tai ką įdėjai į savo berniuką (o vis tiek juk įdėjai) dar sugrįš. Gal ne šiais metais, ne kitais, tai jo brandoj, apie trisdešimtus - tikrai! Mums, tėvams, visada atrodys nepakankama tai, ką padarėme ;)

Turim leisti vaikams klysti, nes kartais tik per paklydimus jie įvertina, kas yra tikros vertybės. Kas rytą pavesk savo vaiką Dievui ir būk rami. Jis neleis savo avelei per toli atitrūkt nuo bandos, ypač jei už jį melsis tokios karštos širdies mama.

Patarimas dėl vaikų auklėjimo - labai :thumbup: Gal dėl to turėdamos antrą šansą mūsų močiutės taip stengdavosi dėl anūkų ir padarydavo, ko mamos nepadarė.

Silvija

Sutapimų stengiuosi perdaug nesureikšmint, bet štai, parašius komentarą, atsiverčiau šios dienos skaitinius ir ką randu:

Citata2 . Dievo paguodos ir pažado žodžiai
   
Ez 34   
Dievas - Tikrasis Ganytojas

11 Nes šitaip kalbėjo Viešpats DIEVAS: 'Štai! Aš pats rūpinsiuosi savo avimis ir jų ieškosiu. 12 Kaip piemuo rūpinasi savo kaimene, kai jo kaimenės avys yra išblaškytos, taip ir aš rūpinsiuosi savo avimis. Išgelbėsiu jas iš visų vietų, kur jos debesų ir tamsybės dieną buvo išblaškytos. 13 Išvesiu jas iš visų tautų ir surinksiu jas iš visų kraštų, parvesiu jas į jų pačių žemę. Ganysiu jas Izraelio kalnuose, paupiuose ir visose krašto gyvenvietėse. 14 Ganysiu jas vešlioje ganykloje, - Izraelio kalnų aukštumos bus jų buveinė. Izraelio kalnų aukštumose, jos ilsėsis aukštumose, - geroje buveinėje, - ir ganysis vešlioje ganykloje. 15 Aš pats ganysiu savo kaimenę, aš pats jas ilsinsiu, - tai Viešpaties DIEVO žodis. 16 Suieškosiu paklydusias, žūstančias grąžinsiu, aptvarstysiu sužeistas ir pastiprinsiu silpnas, bet riebias ir stiprias sunaikinsiu. Ganysiu jas teisingumu!'

Augucka

Citata iš: Tomas M.  birželio 07, 2013, 03:04:16
Nerealus tėvelis ;D

Įdėjau į mūsų FaceBook'ą, nes tokio mokymo tikrai trūksta mūsų šeimose. Apskritai, drįsčiau teigti, kad 90% lietuvių šį tėvą palaikytų religiniu fanatiku... kaip toli mes nuėjome nuo tikro tikėjimo  :no-no:


Šį tėtį atradau visai neseniai Youtube, patiko man visi jo video. Atvirai pasakius, net nežinojau, kad tarp tokių jaunų žmonių gali būti tokių atsidavusių katalikų  O:-) Jo kanalas man metų Youtube atradimas  :D Šis žmogus patarnauja mišiose ir moko mokyklose vaikus religijos.

Dar vienas jo puikus video, kaip išlaikyti vaikus mišiose ir kaip juos sudominti, čia galbūt net į temą:
http://youtu.be/7fYtjEDxy6Y

Ir pritariu, kad daugelis, ne tik lietuviai jį palaikytų fanatiku, bet iš tikrųjų jis - tai pavyzdys kokie mes visi katalikai turėtume būti. Įsivaizduokite koks tada pasaulis būtų ... :happy:

Augucka

Citata iš: Silvija  birželio 07, 2013, 04:21:01
Augucka, o tu nesikrimsk, tai ką įdėjai į savo berniuką (o vis tiek juk įdėjai) dar sugrįš. Gal ne šiais metais, ne kitais, tai jo brandoj, apie trisdešimtus - tikrai! Mums, tėvams, visada atrodys nepakankama tai, ką padarėme ;)

Turim leisti vaikams klysti, nes kartais tik per paklydimus jie įvertina, kas yra tikros vertybės. Kas rytą pavesk savo vaiką Dievui ir būk rami. Jis neleis savo avelei per toli atitrūkt nuo bandos, ypač jei už jį melsis tokios karštos širdies mama.

Patarimas dėl vaikų auklėjimo - labai :thumbup: Gal dėl to turėdamos antrą šansą mūsų močiutės taip stengdavosi dėl anūkų ir padarydavo, ko mamos nepadarė.


Tėvai turi pakloti pamatą, supažindinti, o Dievulis pasirūpins savo avele. Jūs teisi. Reikia pasitikėti  :happy:

O ir sutapimai kartais būna Dievo ženklai. Aš taip labai dažnai randu atsakymus, jei savo pamąstymuose paprašau Dievo atsakymo į sudėtingus klausimus. Taip jis kalba su mumis. Tik reikia mokėti klausytis.  :happy:

Silvija

Turbūt visi yra girdėję apie šv. Augustino motiną Moniką. Bet jei ne, tai įdedu apie ją:

http://www.spauda.lt/bible/history/monika.htm

O čia - maldos iš Sibiro tremtinės Adelės Dirsytės maldaknygės:

CitataMalda į šv. Moniką

(Gegužės 4 d.)

    ŠV. MONIKA, kuri išgyvenai savo vyro ir sūnaus
Augustino nuodėmingus klaidžiojimus,
kuri per daugelį metų nesvyruojančia malda,
aukomis, didžios atgailos dvasia,
sugrąžinai juos į tikrąjį kelią,
padėki mūsų šeimoms nugalėti savo piktžoles,
ypač girtavimą, priesaikų laužymą, tikėjimo niekinimą,
nusikaltimus skaistybei.
Išmelski mums ištvermės, pasitikėjimo Dievu ir
tikrosios atgailos dvasios.

Šv. Augustinai, pats ilgai klaidžiojęs,
išmelski klystantiems tiesos pažinimo malonę,
apsaugok nuo klaidų bei nusikaltimų mūsų jaunimą,
kuris savo mokytojų klaidinamas ir
jų blogo elgesio silpninamas.

Švč. Motina Marija, skausmo išgeltomis širdimis šaukte
šaukiamės tavo pagalbos.
Išmelski mums šv. Monikos dvasios jėgų ir patvarumo.
Amen.

Agnietė

Citata iš: Augucka  gegužės 28, 2013, 06:27:48
Tikiuosi galėsite man kažką patarti.


Augucka, radau idomia minti is Moira Noonan lekcijos -  vaiko pašventimas Jezui per Šv. Mergele Marija, nepaisant kiek metu vaikui bebutu.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dHD8w4KtGt8#t=408

P.S. Aciu, tiems kas ikele i svetaines Twitter'i  :)  Beje, ten labai daug naudingos video informacijos  :)


Citata iš: Augucka  birželio 06, 2013, 19:33:01
Visiems tėvams noriu duoti patarimą. Mokykite Dievo pažinimo savo vaikus jau nuo labai mažiukų, netgi kai vaikučiui kokie du metukai ir kai jau jis gali šį bei tą suprasti.


Rūpinimasis vaiko siela nuo pat pradžių - Ką reikia daryti? http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=952&Itemid=40

Tomas M.

Dar pridedu iš FSSPX - patarimai tėvams: http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1199&Itemid=68

Vysk. Kazimieras Paltarokas, Patarimai tėvams. I. Vaiko mokymas tikėjimo tiesų http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=127&Itemid=40

Vysk. Kazimieras Paltarokas, Patarimai tėvams. II. Vaiko mokymas paklusnumo: http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=136&Itemid=40

Vysk. Kazimieras Paltarokas, Patarimai tėvams . III. Vaiko mokymas teisingumo: http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=143&Itemid=40

Vysk. prof. Kazimieras Paltarokas, Patarimai tėvams. IV. Vaiko mokymas melstis: http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=40

Čia aš kartais patwiteriauju, nemaniau, kad kažkas apskritai tą kanalą peržiūri ;D

Kas liečia Moirą, tai ji man tokia dar truputį "plaukiojanti", jaučiasi ilgi metai New Age įtakos. Toks jausmas, kad ji visą gyvenimą su tuo gyvens. Pažiūrėti buvo įdomu, bet asmeniškai geriau dar paieškočiau rimtesnių info šaltinių, kaip pvz. kun. Arnoldo Valkausko ar pan. ;)

Agnietė

Citata iš: Tomas M.  rugsėjo 23, 2013, 20:10:39
Kas liečia Moirą, tai ji man tokia dar truputį "plaukiojanti", jaučiasi ilgi metai New Age įtakos. Toks jausmas, kad ji visą gyvenimą su tuo gyvens. Pažiūrėti buvo įdomu, bet asmeniškai geriau dar paieškočiau rimtesnių info šaltinių, kaip pvz. kun. Arnoldo Valkausko ar pan. ;)


Sutinku, Tomai.
As norejau pabrezti jos minti apie pasventima Dievui. Mes kalbame apie Lietuvos pasventima, Rusijos pasventima Mergelei Marijai. Pagaliau seimos pasventima Dievui, kas buvo turbut labiau paplite anksciau nei siais laikais. Pasisventimo  Mergelei Marijai ir kriksto pazadu atnaujinimo malda yra turbut kiekvienoje maldaknygeje. Tad tai yra seniai zinoma, bet pamirsta.
Sutinku, kad reiketu tai perkalbeti su kunigu.

Man uzstrigo jos mintis:
*Pirmiausia tu turi tureti tvirta tikejimo pagrinda (cia daugiau liecia jaunima) per katekizmo ir tikejimo tiesu zinias, kad tavo tikejimas butu tvirtesnis uz tavo susizavejima. Susizavejima naujovemis, kitomis kulturomis, religijomis, praktikomis.

Patiko jos pasakojimas apie Motina Terese ir jos "nenugalima" ginkla - Memorare Novena  :)

Povilas

Auklejimas. Indijoj , kai vaikas pradeda suprasti zodzius jam pastoviai sakoma: "tu esi amzina, begaline, nemirtinga siela", vaikas auga, eina i  mokykla,jam kartojami tie patys zodziai, taip jis nepamirsta savo esaties.

Norint paseti tinkama sekla vaiku sirdyse reikia pradeti nuo saves. Keisti pasaulio matyma. Sugebeti pamatyti, kad tai yra ne tik mano vaikas bet ir mano brolis, jis juk toks pat Dievo sunus , kaip ir as.

Bet koks nepasitenkinimas ar pyktis reiskia, kad pasaulis ne pagal mane. Reikia ismokti susitaikyti, priimti gyvenima toki koks jis yra. o Sventoji Dvasia nepaliks nei vieno Dievo vaiko be globos.

Ka bedarytu, kaip begyventu vaikas , reikia sugebeti fiziskai pamatyti sviesa jo sirdyje, tada ivyks mazas stebuklas :)

Pilgrim

Paskaitykim šventųjų gyvenimus  :read:
pvz. šv. Monika, šv. Ona, šv. Rita iš Kasijos
juose rasim patarimų, pavyzdžių kaip auklėti vaikus
kažkaip primiršta visa tai

Tomas M.

Pridedu nuorodą į Silvijos žinutę:

Citatalaidos antrojoj dalyje pristatoma unikali šv. Jono Bosko pedagogika, tai - saugojamoji auklėjimo sistema. Pats kunigas apie ją sakė šitaip: ,,Geriausia priemonė - tai Katekizmas ir trumpi pritaikyti pamokymai. Bet vaikus pamokyti neužtenka. Geru keliu eiti paleidus, juos reikia dažnai prilaikyti..."


http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,634.0.html

Aukštyn