spalio 01, 2020, 17:52:38

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Angelai tarp mūsų

Pradėjo Augucka, rugpjūčio 10, 2013, 14:16:38

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Augucka

Perskaičiau šį straipsnį:
http://www.balsas.lt/naujiena/747197/siu-dienu-stebuklas-paslaptingo-nepazistamojo-malda-padejo-isvaduoti-mergina-is-sumaitoto-automobilio

Ir pagalvojau, kad jau nebe pirmą kartą girdžiu, kad tam tikrose situacijose iš nežinia kur atsiranda ir nežinia kur pradingsta žmogus - angelas, kuris arba išgelbsti arba kažkaip kitaip įtakoja kažkokį veiksmą.
Berods Silvija (gal klystu  :-\, gal Giedrė) irgi rašė, kad jai Lurde buvo panašiai ir mįslingai atsiradęs žmogus ir poto pradingo.

Mano viena iš kolegių chorisčių irgi pasakojo, kad jai pagalvojus, kad jai pabodo melstis tom pačiom maldom ir norėtų kitų, tik nežinojo, kurias jai reikėtų kalbėti, kurių Dievas norėtų, kaip jai besimeldžiant bažnyčioje priėjo kažkoks vyras, apsirengęs kaip bažnyčios patarnautojas, įteikė jai tiesiai į rankas naują maldą ir pasakė, kad ji ją kalbėtų. Poto jis mįslingai pradingo.

Man dar taip nebuvo, o gal buvo, tik gal aš dėmesio neatkreipiau, bet kartais išgirstu kaip mane kažkas pašaukia vardu, nors aplinkui tarsi nėra, kas mane galėtų šaukti...  ::)

Ką jūs apie tai manote? Kas jie, tie nežinia iš kur atsirandantys ir pradingstantys žmonės?

Varlė keliauninkė

Gal tai zmones, gal angelai - jie niekad neprisistato. Ko gero, tai tikejimo dalykas. Tikinciam - angelas, agnostikui - zmogus.

Man kazkada yra panasiai nutike - beeinant tusciu atviru lauku, uzpuole is veido pazistama karve, mat ji ten pastoviai ganydavosi, o as daznai pro ja praeidavau. Zodziu, buvom beveik geros pazistamos. Tiesa, tuomet buvau nescia 4-5 men. Taigi eidama pro ja pakalbinau, net draugiskai papleksnojau per nugara, o ji nelaboji savo abu ragus atsisukus man tiesiai i pilva.. Beliko ciupti jai uz ragu, bet labai jau skirtingos svorio kategorijos, ir po keliu sekundziu ji butu mus subadzius, jei ne kazkokia moteris - prisimenu tik vaizda, kaip ji tvatina su su lazda karvei sonus. Tada buvau netikinti, bet visiems aiskinau, kad ten angelo buta.

Augucka

Citatais veido pazistama karve
  ;D ;D ;D  :thumbup:

Tomas M.

Kartais angelai dingsta, o po to "atsiranda" :D

Citata
The feel-good story of Fr. Dowling's seemingly miraculous intervention has rocketed around the globe and sparked a huge amount of speculation as to his identity. Some have even sugested that he may have been an angel.

"Where did this guy come from?" Lentz's friend Travis Wiseman asked, according to KHQA. "We're looking for the priest and so far, no one has seen him. Whether it was a priest as an angel or an actual angel, he was an angel to all those [he ministered to], and to Katie."

Rescuers at the accident were puzzled about where the priest came from, given that the road was blocked for some two miles. They also said that he disappeared without anyone seeing him leave and didn't appear in any of the 80 photographs taken at the accident.


http://www.lifesitenews.com/blog/mystery-priest-in-near-fatal-crash-steps-forward

Bet vis tiek istorijoje yra daug klaustukų, matomai angelai irgi padirbėjo :)

Augucka

Ačiū už nuorodą, Tomai. Patiko ir to straipsnio komentarai, ypač vienas:

CitataBut it was! The girl was slipping away, the firefighters and EMS losing hope they'd ever save her and would have to watch her die as they stood there helplessly. Then a man, who was probably let through the police barricade as a "professional courtesy" - that he was even close enough to get THROUGH! - that he was where he was at that very moment. Think of the infinitesimal number of places he could have been at the time!! But no, God made sure he was at the very spot and the very moment he was needed to give this panicking girl hope and the quiet calm that receiving the Sacraments can bring, I'm sure there were any number of professionals there that were actually, physically praying - for all the attacks upon Christianity, there are still MANY people who pray and Jewish folks and even the independent thinkers who acknowledge God, who were weary and heavy laden w/ worry and care, he probably laid a calming hand on a shoulder, a calm word in passing, a prayer shared w/ both girl and rescue personnel. How could that NOT be a miracle?
That was the problem back when Jesus lived. People wanted mega-shows and fireworks and 90 different ways of "hugeness". The problem is, miracles happen in the small moments in life, in the quiet corners of despair or pain, between 2 ppl, maybe someone needed just one more supper to make it until payday, or milk for the kids, maybe 20 bucks to have enough to pay the light bill, and suddenly there's a neighbor at the door w/ exactly what you need. Are those not miracles? They sure are to me! Way better than "90 kinds of hugeness" - my brain wouldn't be able to treasure something that big! LOL I sure remember, even WITH my strokes, the glorious number of times I had the small miracles happen in my life OR been one myself. You have probably been a miracle to more people than you think! Probably more often than you know. It's why God made us - to be His hands and heart to each other. He can't be here, so he made all of us.


Ir iš tikrųjų, būtų galbūt keista manyti, kad žmogus, pasirodęs fiziniame kūne, imtų ir pradingtų į niekur. Ko gero, visgi tai žmonės, tačiau Dievas taip sudeda viską, kad jie atsirastų būtent reikiamu laiku, reikiamoj vietoj. Atsitiktinumų nebūna, tai yra įrodyta ir matematiškai ir fiziškai.

Kažkada teko pastudijuoti medžiagą apie atsitiktinumus. Dabar tos medžiagos negaliu rasti, nes susidūrus su ja buvau prieš kelis metus. Tik žinau, kad nei matematikai nei fizikai negali įrodyti, kad atsitiktinumai yra normalus reiškinys. Jie prieina prie išvados, kad atsitiktinumai praktiškai neįmanomi mūsų visatoje.
Jie įrodo, kad fizinė materija iš prigimties yra chaotiška, t.y. viskas vyksta belekaip, be jokios aiškios tvarkos. Nei atomų, molekulių, nei bakterijų judėjime ir egzistavime nėra jokios sinchronikos.
CitataThe fact that the math we use (addition, subtraction, geometry, calculus, whathaveyou) works is no coincidence at all. 
www.askamathematician.com

Vadinasi kažkokia "ranka" visgi viską valdo ir sudėlioja taip, kad mes galėtume egzistuoti, kad vyktų normalus ir gyvybingas gyvenimas.

Pastebėkime, kad tų žmonių, kurių gyvenimuose ir kasdienybėse nėra Dievo - vyksta tas pats molekulinis chaosas. Įvykiai, nelaimės, žūtys, ligos ir panašiai. Tai vyksta, kai Dievui jų gyvenime nebelieka vietos, Dievas pamirštas, "nugrūstas" į giliausią užkampį, pamirštas. Vyksta natūrali fizinė asinchronija - betvarkė.

Tų žmonių, kurių gyvenimuose yra Dievas ir jam teikiama garbinga vieta, Dievas sudėlioja viską tvarkingai, chaosas išnyksta, betvarkės nebelieka. Viskas harmonizuojasi ir einasi "lyg sviestu patepta". Ypač jei sąmoningai save ir savo likimą atiduodi į Dievo rankas. Dievas viskuo pasirūpina ir visko suteikia. Juk neveltui yra sakoma, kad Dievas yra harmonijos ir meilės Dievas.
Belieka tik visiškai atsiduoti ir pasitikėti. ..

Silvija

Citata iš: Augucka  rugpjūčio 10, 2013, 14:16:38
[...]

Ir pagalvojau, kad jau nebe pirmą kartą girdžiu, kad tam tikrose situacijose iš nežinia kur atsiranda ir nežinia kur pradingsta žmogus - angelas, kuris arba išgelbsti arba kažkaip kitaip įtakoja kažkokį veiksmą.
Berods Silvija (gal klystu  :-\, gal Giedrė) irgi rašė, kad jai Lurde buvo panašiai ir mįslingai atsiradęs žmogus ir poto pradingo.


Aš netikiu žmonėmis - angelais ;), mano nuomonė greičiau jau panaši į šitą tavo, Augucka, pamąstymą:

Citata iš: Augucka  rugpjūčio 13, 2013, 05:33:30

Ir iš tikrųjų, būtų galbūt keista manyti, kad žmogus, pasirodęs fiziniame kūne, imtų ir pradingtų į niekur. Ko gero, visgi tai žmonės, tačiau Dievas taip sudeda viską, kad jie atsirastų būtent reikiamu laiku, reikiamoj vietoj. Atsitiktinumų nebūna, tai yra įrodyta ir matematiškai ir fiziškai.


Sigitas

Šiame forume labai jau daug panašių, gal net besidubliuojančių temų.  ::)

Kuo skiriasi angelas nuo žmogaus? Ką apie angelų pasirodymą sako Šventasis Raštas?
Pagrindiniai du angelų atpažinimo punktai:
1. Kiekvieną kartą, kai angelas ateina, žmonės išsigąsta jo ir angelui tenka sakyti "nebijokite!" (2Kar.1,15; Dan.10,12; Ez.2,6; Lk.1,13; Lk.1,30; Lk.2,10; Mt.1,20;Mt.28,5; Apr.1,17 ir daug kur kitur).
2. Kaip atrodo angelai? Mene dažniausiai jie viazduojami su sparnais, bet Šventajame Rašte sparnus turi tik herubinai, kurių vienintelė užduotis - giedoti Dievui. Tie angelai, kurie pasirodo žmonėms, paprastai vaizduojami kaip jauni vyrai apsirengę baltais drabužiais (Apd.1,10; Apr.19,14; Jn.20,12; Mk.16,5; Mt.28,3).

Varlė keliauninkė

oo, pasirodo Pyteris Kryftas turi savo internetinę svetainę.
Šita didis mąstytojas apie angelus:
http://peterkreeft.com/topics/angels.htm

Varlė keliauninkė

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 14, 2013, 02:56:40
Aš netikiu žmonėmis - angelais ;).........................

O angelais-žmonėmis?
ST yra tokių istorijų: Pradžios knygoje Abraomas pakvietė į svečius tris vyrus angelus Mamrėje; Jokūbas kovojo su angelu-žmogumi; Tobito knygoje su Tobijum keliavo jaunas vyras, angelas Rafaelis; Teisėjų knygoje Samsono motinai pasirodė angelas, ir ji apibūdino jį taip - "Dievo vyras buvo pasirodęs man...". Taip pat NT: angelas Gabrielis atnešė žinią Marijai. Visi jie pasirodė žmonėms kaip žmonės.

Žydai sako, kad angelai, suėję į kontaktą su žmogumi, tampa žmonėmis, bet juk jų angeliškos savybės neprapuola - tai ir pasirodyti, ir dingti gali netikėtai. Net valgyt gali, kaip Rafaelis..
Taigi, atsargiai :)

Pilgrim

Taigi  :) judaizmas prieina ribą, kurią peržengia Naujasis Testamentas ir vėliau Bažnyčios Tėvai. Autoritetingas pirminis šaltinis tikinčiajam yra Katekizmas, kuomet kažkas prieštarauja ar neatitinka Katekizmo, vadinasi  :) toliau skaitome Katekizmą

Varlė keliauninkė

Taigi.. su Jėzumi pasibaigė įdomybės - pranašai, angelai.. liko tik storas ir nuobodus Katekizmas :(

Silvija

Pirmųjų amžių krikščionis dar kurį laiką lydėjo stebuklai, nes jaunai Bažnyčiai buvo reikalingas toks penas. Tačiau su amžiumi tai buvo atimta, kad Ji išmoktų pereiti ir per tamsos periodus. Čia kaip ir krikščionio gyvenime: atsivertimo pradžią dažnai žymi ko ne mistinė patirtis, kurios vėliau jau neduota pakartot.

O angelai tai vis dėlto turi vieną esminį skirtumą nuo žmonių - jie negali taip mylėti kaip duota žmogui - panašiai į švč. Trejybės meilę. Jie tėra Dievo pasiuntiniai, nors kaip dvasinės būtybės ir pranašesni už žmogų. Tad gal geriau džiaukimės būdami tuo, kuo esame ir dar labiau būkime tuo, kuo turėtume būti ;)

Varlė keliauninkė

Citata iš: Pilgrim  sausio 03, 2015, 19:00:36
Autoritetingas pirminis šaltinis tikinčiajam yra Katekizmas....................................

Dėl pirminio šaltinio gal mažumėlę suklydai? https://www.youtube.com/watch?v=nZhWCnithDI

Pilgrim

Keliauninke, keliauninke  :) atsakymas buvo personalizuotas  :-\ esi tame taške kur reikalinga katechezė.
Būtų graži mintis, keletui diskusijų vakarų. Gal pakaktų online režime. Skaičius dalyvių nesvarbus vienas, du, trys ...

Augustas

Man būtų irgi įdomu, bet esu vilnietis. Tad teks palaukti įspūdžių iš Varlės Keliauninkės.

Pilgrim

Online režimas galimas ir šiuolaikinių technologijų pagalba  :)

Varlė keliauninkė

Pilgrim, jei rasytum aiskiau ir paprasciau, neissikalinedamas (kad neakademiniai zmones suprastu iskart), butu maziau nesusipratimu. Nes online galima ir pastu, ir skaipu, ir per youtuba.. ir nebezinai zmogus, ka tu turi Omeny

kukulis

Citata iš: Varlė keliauninkė  sausio 05, 2015, 18:07:56
Pilgrim, jei rasytum aiskiau ir paprasciau, neissikalinedamas (kad neakademiniai zmones suprastu iskart), butu maziau nesusipratimu. Nes online galima ir pastu, ir skaipu, ir per youtuba.. ir nebezinai zmogus, ka tu turi Omeny


Gal tiesiog Piligrim toks pedagoginis priėjimas. Pvz. pastebėjau, kad jis mėgsta palikti šiokį tokį neaiškumą, kad klausytojai pamąstytų patys. Matyt dirbant su vaikais išsivysto tokie įpročiai ;) , o mes dėl to šiek tiek jaučiamės tarsi su mumis elgtųsi globėjiškai ;)

Citata iš: Augustas  sausio 05, 2015, 14:36:47
Man būtų irgi įdomu, bet esu vilnietis. Tad teks palaukti įspūdžių iš Varlės Keliauninkės.

O tu tas pats Augustas kur army777 ? :)

Pilgrim

Keliauninke ,  o varianto neturiu jokio. Nežinau kokiu būdu galima, kadangi nėra situacijos. Kai yra konkretūs žmonės, yra ir konkrečios jų galimybės tada ir atrandame kaip galima realizuoti praktiškai.  Apskritai yra idėja,  kad esant poreikiui atrastume ir galimybes kaip.
Kukuli o tavo pastebėjimas geras, motyvai kiek kitokie. O su vaikais tai nieko bendro.

kukulis

Sako aistra mokyti kitus, to jiems neprašant, yra vienas iš apsižavėjimo pažymių ;)

Aukštyn