Pasiūlymai dėl svetainės ir forumo tobulinimo

Pradėjo Tomas M., spalio 25, 2011, 02:14:21

0 Nariai ir 2 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Visada malonu išgirsti jūsų nuomonę! (net ir kritinę) ;)

Teofilė

Esate šaunuoliai. :) Puiki iniciatyva, pakankamos techninės galimybės, perspektyvios idėjos. Būtų puiku, jei šis formumas išties įsibėgėtų, suburtų savo bendraminčių ratą. Kaip to pasiekti, stebuklingo recepto deja nepasiūlysiu, gal tik keletas pastebėjimų žvelgiant naujomis akimis iš šalies.

Forumai būna ko gero dviejų tipų.

- Vieni kuriasi "plynoje vietoje", yra visiškai atviri, juose įprasta slėptis po nick'ais, nariai nesijaučia kaip nors įsipareigoję, tačiau jei diskusijos pakankamai aktualios ir įtraukiančios, ilgainiui natūraliai atsiranda noras labiau susipažinti, šalia teminių diskusijų dalintis kasdieniais džiaugsmais ir rūpesčiais.

- Kiti forumai dažniausiai atsiranda jau turėdami tam tikrą branduolį už virtualybės ribų - juose žmonės prisistato tiktraisiais vardais, deda savo, savo šeimos narių nuotraukas, nevengia gan tiksliai nurodyti informacijos apie save, prisiima visiškai tokį patį "aš", kaip gyvenime. Pastarieji forumai neretai būna ypatingai saugomi nuo pašalinių, "rakinami" slaptažodžiais arba bent jau norint užsiregistruoti reikia pereiti nemažai specialiai nepatogių etapų.

Panašu, kad "Tavo Rankose" forumas yra tarpinis variantas tarp šių dviejų ir bijau, kad tai nėra labai gerai. Internete žmonės atsargūs - manau, kad toks iškart labai šiltas, krikščioniškai šeimyniškas priėmimas, siūlymas įsikelti savo nuotrauką ir t.t. kaip tik šiek tiek atstumia, sudaro įspūdį, kad yra "sava kompanija", o norėdamas pasidalinti viena kita mintimi privalai vos ne įstoti į uždarą klubą.

Požiūris į trolinimą sveikintinas, bet gal visgi labiau reikėtų akcentuoti, kad laukiami čia visi ir jauku gali būti visiems, o paskui jau žiūrėti, kokių priemonių imtis, jei kažkas lankosi vedinas akivaizdžiai ne geranoriškų ketinimų.

Tomas M.

Sveikas, Gerasis Žmogau :D

Ačiū labai už pasidalinimą savo mintimis. Pabandysiu pakomentuoti tarp eilučių

Citata iš: Toks vienas žmogus  liepos 05, 2012, 11:48:45
Panašu, kad "Tavo Rankose" forumas yra tarpinis variantas tarp šių dviejų ir bijau, kad tai nėra labai gerai. Internete žmonės atsargūs - manau, kad toks iškart labai šiltas, krikščioniškai šeimyniškas priėmimas, siūlymas įsikelti savo nuotrauką ir t.t. kaip tik šiek tiek atstumia, sudaro įspūdį, kad yra "sava kompanija", o norėdamas pasidalinti viena kita mintimi privalai vos ne įstoti į uždarą klubą.


Sutinku su šia pastaba. Bet tikriausiai galima būtų sutikti, kad tokios pačios taisyklės šiuo metu galioja ir mūsų bažnyčiose, kaip bebūtų gaila... ypač įskaitant mūsų tautinius bruožus - uždarumą, nepasitikėjimą. Rodos mes ateiname į Šv. Mišias, pabūname kartu ir keliaujame savo keliais. Tačiau net tas realus branduolys už virtualybės ribų visiškai nepadeda mums pažinti vienas kitą - tapti tikra bendruomene.

Kai kurios bažnyčios turi gražią praktiką - prieš pamaldas kunigas paprašo visų apsidairyti aplink ir pasisveikinti su šalia esančiais, prisistatant vardu. Manau tai tikrai gera ir graži praktika, vedanti link tikros bendruomenės, kur žmonės pažįsta vieni kitus vardu ir elgiasi, kaip su savo artimu. Jei mes iš prigimties tokie užsidarę, matyt reikia paraginimo, kad atsivertume :)

Kuriant naują bendruomenę, yra labai svarbu pradžioje užduoti "gerą toną". Tai, prie ko žmonės pripranta nuo pat pradžių, vėliau būna labai sunku, o kartais net neįmanoma pakeisti. Tokiu būdu žmonės, pripratę slėptis už kaukių, sunkiai jas nusiima...

Mūsų forumo atveju, mes neliepiame atskleisti savo tapatybės, bet labai raginame jaustis taip, kaip jaustumės tikroje bendruomenėje - juk neateiname į bažnyčią su kauke, o pradžioje gal ir nedrąsu prisistatyti vardu, bet "pralaužus" tą ledą, jautiesi laisvas, nes pats stovi už savo minčių, išreikštų elektroniniame popieriuje, o mintys išreiškia tavo tikrąjį "aš". Kviečiu išbandyti tai visus ir papasakoti koks jausmas :)

Citata iš: Toks vienas žmogus  liepos 05, 2012, 11:48:45
Požiūris į trolinimą sveikintinas, bet gal visgi labiau reikėtų akcentuoti, kad laukiami čia visi ir jauku gali būti visiems, o paskui jau žiūrėti, kokių priemonių imtis, jei kažkas lankosi vedinas akivaizdžiai ne geranoriškų ketinimų.


Paprastai žmonės, atėję į forumą, tikisi ramios ir jaukios vietos diskusijoms. Nors troliams skirtos eilutės skamba labai griežtai, paprastam internautui jos neturėtų labai "užsikabinti" ar jaustis kaip atstūmimas, nes mes juk ne troliai, vadinasi ši informacija taikoma ne mums.

Šio žingsnio ėmiausi, kad nepasikartotų ta pati situacija, kuri į nebūtį nuvarė ne vieną internetinę bendruomenę. Pakanka pažiūrėti, kad ir į Bernardinų komentarus - jei diskusija nemoderuojama, troliai ją efektyviai sužlugdo ir normaliems skaitytojams tiesiog nelieka noro tęsti jos.

Dėl tos pačios priežasties stengiausi pabrėžti, kad tai - katalikų forumas. Mano nuomone bendri krikščionių forumai nepasiteisina, nes daugelis diskusijų nevaisingai užsibaigia Šv. Rašto aiškinimo peripetijomis... Todėl paprastai žiūrint, mes kuriame vietą katalikų diskusijoms, dvasiniam tobulėjimui ir dvasiniam bendravimui, ir visi laukiami išskėstomis rankomis (išskyrus trolius) ;)

Teofilė

Dėkui už išsamų atsakymą. Negaliu sakyti, kad nepritariu, bet abejonę, ar tai pasiteisins, visgi turiu. Laikas parodys. :)

Kodėl porų ir šeimos klubas yra uždaras? Neprisijungus net nematyti, kad toks yra.

Suprantu kodėl "rakinamas" maldos klubas - tai tikrai labai asmeniška ir nėra jokio reikalo skelbti viešai, bet apie krikščionišką draugystę, santuoką, šeimą manau kalbėti reikia ir garsiai. Net su tikėjimu nieko bendra neturinčiuose forumuose tokios temos išsilaiko.

Gal čia kaip tik ir svarbus tas aspektas - ar geriau, kad ir pasislėpus po nick'u, bet liudyti tai, kuo gyveni, ar prisistatyti vardu, bet vengti temų, kuriomis žinoma nekalbama su pirmu gatvėje sutiktu žmogumi.

Tomas M.

Geras pastebėjimas dėl šeimų klubo - dabar visi gali jį matyti ;)

Citata iš: Toks vienas žmogus  liepos 05, 2012, 13:28:33
Gal čia kaip tik ir svarbus tas aspektas - ar geriau, kad ir pasislėpus po nick'u, bet liudyti tai, kuo gyveni, ar prisistatyti vardu, bet vengti temų, kuriomis žinoma nekalbama su pirmu gatvėje sutiktu žmogumi.


Manau kiekvienas žmogus pats pasirinks, kokiu lygiu nori būti atviras, bet tokia jau ta krikščionybė - ji plečiasi per asmeninį liudijimą :)

Silvija

Noriu pasisveikinti su Tokiu vienu žmogumi, šiandien mums tikrai ypatinga diena Tave čia matyti :)

Perskaičius judviejų su Tomu mintis, man kilo geras jausmas, kad po šiuo stogu, o tiksliau išsireiškus - Tavo, Dieve, Rankose - prasideda kūryba kažko naujo ir labai drąsaus. Pačiai man buvo didelis iššūkis tiek čia prisiregistruoti (iki tol su Tomu buvom visiškai nepažįstami), tiek pirmąkart gyvenime patalpint savo nuotrauką internete. Nežinau, kiek drąsiai seksis eiti į priekį, bet jaučiu, kad tai bus labai tikra. Tokio tikrumo seniai ieškojau ir manau, kad jei verta šiandien imtis naujų krikščioniškų iniciatyvų, tai tik tokių, kurios išsiskirtų ypatinga drąsa ir atsidavimu. Galbūt nedaug rasis pritariančių tam, bet gali būti ir taip, kad mes visi nustebsime ;)

Augucka

Kiek matau, paskutinis straipsnis svetainėje buvo parašytas 2012 10 10  :swoon: Ar nėra ką rašyti ar nėra kam rašyti? Aš norėčiau kažkaip prisidėti, nes svetainė atrodo, kaip užstrigusi. Užsuku jau kelinta diena, ir kažkaip automatiškai man norisi matyti kažką naujo, matau tą patį per tą patį. Nors laisvo laiko turiu labai mažai, bet gal vėlai vakare per kelias dieneles ir suregsčiau kokį straipsniuką, ką nors naujo ar seno  :-\

Tomas M.

Čia reikės plačiau padiskutuoti, bet jau labai vėlu, rytoj parašysiu varau miegoti..  :off-to-bed:

Emilija

Tikiuosi čia patekau. Norėčiau jūsų patarimo bei pagalbos dėl šiame tinklapyje patalpintos pažinčių skiltis. Matau mažas susidomejimas tai kažkas čia ne taip tai noretusi išsiaiškinti kas ir ką reikėtu keisti. Gal jūs tai padėtumėte padaryti  Taigi kaip ir ką galima keisti bei ar galima kokius straipsnius rašyti bei talpinti ir kaip tai reiketu padaryti jei tai butu imanoma  ir dar pagalvojau ar būtu galimybe ne savo vardu o šio tinklapio ar dar kokiu nors  kitu vardu paplatinti šio tinklapio puslapį bei nuoroda i pažinčių skiltį ir kokie būtu pliusai bei minusai privačios pažinties silties? Ačiū už patarimus bei pamastymus.

Tomas M.

Dabar tik trumpai, pamaniau kad idealiu atveju, kai dedami skelbimai, labai padėtų, jei skelbiantys toje žinutėje kažką daugiau apie save parašytų, na kaip ir laikraščiuose daro, ir nuotrauka ar bent kažkoks profilio paveikslėlis tikrai pagyvintų vaizdą.

Galėtume visi bendrai parašyti patarimus, besiskelbiantiems, kaip atskirą žinutę, kad kiti galėtų paskaityti ir sekti jais. O jei būtų noras mūsų vardu parašyti į bernardinus ar pan, tai aš labai už! Tą straipsnelį ar pristatymą irgi galima bendrai per žinutes bandyti sudėlioti.

Emilija, imkis iniciatyvos ir tikiuosie, mes spėsime paskui tave ;)

Augucka

Aš taip pat bandau prisidėti prie populiarinimo, savo svetainėje pridėjau puslapį, kuris automatiškai nukels į šį forumą. Nors mano svetainė nėra gausiai lankoma ir yra naujutėlė, dar net nespėjo paieškų robotai pasigauti,  tačiau laikui bėgant, manau lankytojų padaugės  :happy:

Emilija

Aciu pagalba, kaip manote ko reiketu kad sis puslapis ir pazinciu skiltis ispopuleretu ir ka noretumete rasti joje ?
Nelabai zinau sios skilties valdymo galimybiu kaip joje butu galima ideti anketa, straipsni ar apklausa, o gal ir testa?
Kaip visa tai butu galimybe padaryti?

Tomas M.

Bandau realistiškai žiūrėti. Apskritai pasaulinė statistika rodo, kad tik apie 5% visų lankytojų prisijungia prie forumų ir diskutuoja, tuomet reikėtų bandyti spėti kiek žmonių iš prisijungusių ieško gyvenimo draugo, tikriausiai procentas dar sumažėtų, o įskaičiavus lietuvišką kuklumą, nežinia kas lieka.

Tai reiškia, kad su dabartiniais mūsų nariais nelabai kas gausis, nes jų rodos tik apie 70 yra, o aktyvių, tai išvis nedaug. Tada turime FaceBook grupę su 230 narių, bet ten panašus variantas, nes juk skelbėme ir sulaukėme keletų "laikų", bet tuo viskas ir baigėsi.

Vadinasi kalba turi eiti apie tūkstančius arba netgi dešimtis tūkstančių potencialių skaitytojų, iš kurių atsirastų tokių, kurie prisijungs. Šiuo atveju matau vienintelį variantą - parašyti įdomų straipsnį į bernardinus, ir taip pabandyti pasiekti daugiau skaitytojų. Sakykime "Ar reikia katalikams pažinčių svetainės" ar kažkas pan.

Bet šiuo atveju reikėtų su jais iš anksto susirašyti, nes pamenu vieną straipsnį siunčiau, tai nei labas, nei viso gero... jokio atsakymo negavau, nežinau pagal kokius kriterijus jie bendrauja ir rašo atsakymus :D

Dar variantas būtų delfis, bet ten tai žinote kokia publika, tai poveikis būtų neprognozuojamas...  :-\

Anketą galima pridėti kaip naują temą (kur naujos temos mygtukas, yra šalia ir anketa), bet mažai bus balsuojančiu, tačiau gali parašyti klausimus ir pabandytume FaceBook sukurti anketą. O straipsniai tai labai paprastai - tiesiog sukuri naują temą.

Tomas M.

Emilija, sukūriau pažinčių klubo puslapį svetainėje: http://tavorankose.org/kataliku-pazinciu-klubas

Pamaniau, gal norėtum kažką prasmingo ir gražaus parašyti į tą puslapį?

Emilija

Ačiū. Trumpai šį tą parašiau ir dar norėjau paklausti gal būtu galimybė, kad prie mano paskutinės žinutės pažinčių klube nebūtu mano vardo, nes kažkaip nelabai kaip atrodo kai 2 išeilės žinutės yra tas pats vardas. Ir gal būtu galimybė išsiuntinėti nuorodas į šį tinklapį be mano vardo ir el. pašto sakykim iš šio puslapio?

Tomas M.

Ačiū, Emilija, įdėjau tekstą į: http://tavorankose.org/kataliku-pazinciu-klubas

Manau sekantis žingsnis yra sukurti pavyzdinę žinutę. Kaip galėtų maždaug atrodyti žinutė, kur kažkiek save apibūdini, kažkiek aprašai ieškomo draugo asmens savybes, kokie pomėgiai gali jungti kartu ir pan.

Žinute galima bus išsiųsti mūsų skaitytojams, bet prieš tai turime viską gerai parengti, kad atėję žmonės būtų supažindinami su idėja ir matytų pavyzdžius.

Tomas M.

Emilija, labai gražiai parašei! (ištryniau iš čia, kad nesidubliuotų)

Dalį patalpinau čia: http://tavorankose.org/kataliku-pazinciu-klubas

O kitą dalį įdėjau, kaip pavyzdį čia: http://tavorankose.org/forumas/index.php/board,23.0.html

Dabar ta tema visada bus viršuje, kad kiti ją lengvai rastų ir joje jei kas ir bus diskutuojama, tik kaip patobulinti tą pavyzdį.

Na, o sekantis žingsnis - tau pirmai teks įdėti naują žinutę su savo aprašymu ir kartu žinutėje užpildyti tą anketėlę :D Pusę darbo jau padarei, nes tas merginos aprašymas, kurį parašei labai gražus :thumbup:

Emilija

Gerai, kad ištrynėte žinučių vieta buvo netinkama.
O toliau laukia tolimesni darbai gal ir jus prisijungsit.
Mums savarbus kiekvienas pasiūlimas ir patarimas, kaip šį puslapį populiarinti bei tobulinti pažinčių klubą.

Tomas M.

Aha, aš dar prie tokios kitos idėjos truputį dirbu ir kai baigsiu, išsiųsime anonsą visiems mūsų skaitytojams  :thumbup:

Emilija

Dar pagalvojau gal kas galėtumėte pasidalinti savo pažities istorijomis kaip ir kur susipažinote su savo anta puse ir manau bus galimybė jas į dėti į pažinčių klubo skyrelį.
Lauksime jūsų istorijų.
Išansto dėkojame

Aukštyn