rugpjūčio 13, 2020, 03:44:42

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Šv. Mišios žvakių šviesoje

Pradėjo Tomas M., gegužės 07, 2014, 00:34:41

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Skaičiau įdomią vieno kunigo istoriją, kuris ieškodamas būdų, kaip daugiau žmonių į Šv. Mišias pritraukti, sugalvojo rodos kartą savaitėje daryti vakarines Šv. Mišias išimtinai blausioje žvakių šviesoje. Žmonėms tai labai patiko!  :thumbup:

Pasirodo yra daug tikinčiųjų, kuriems norisi būti labiau meditacinėje aplinkoje, kai niekas nemato tavęs, o visi žiūri kartu į šviesą.

Tai panašu į seną tradiciją - Advento Rorate Šv. Mišias, kurių nuotraukas galima pamatyti šiame video:

https://www.youtube.com/watch?v=22dfOuzEfWM

Silvija

Mūsų katedroje bent kelis kartus metuose naudojamas šis efektas, jei taip galima išsireikšti. Bet noriu dar pasakyti, kad būna situacijų, kai ir patys parapijiečiai gali pasiūlyti kunigams tai daryti. Tiesa, ne Mišių metu. Pavyzdys iš gyvenimo :) :

Prieš keturis metus aš su viena tikėjimo sese "prisisvajojom" garsiai viename bendruomenės susibūrime ir štai jau ketvirti metai esu atsakinga už Sekminių išvakarių šventės žvakių šviesoje organizavimą. Kažkada pasižadėjau aprašyti šį renginį plačiau, tad dabar tik įkeliu vieną nuotrauką (nuotraukų bažnyčios viduje, deja, neturiu) paliudijimui, kad tikrai, žvakių ugnelių simbolika ne tik sukuria tam tikrą nuotaiką, bet ir suvienija širdis, sutelkia bendrai maldai, padeda priartėti prie mūsų tikėjimo slėpinių :)

Augucka

Tuomet, kai nebuvo dar išrasta elektra, ko gero, šv. Mišios visąlaik taip būdavo švenčiamos, ar ne?  ::)

Tomas M.

Anksti ryte tikriausiai, ypač žiemą :)

Ankstesniais laikais Šv. Mišios pagrinde tik sekmadienį būdavo, o vakarinės Šv. Mišios rodos tik XX a. pradžioje atsirado.

Prudencija

Pamenu organizuodavome kūčių naktį mišias žvakių šviesoje. Prasidėdavo tamsiai, laukiant, su žvakėmis, o didžiojo Gimimo metu įjungiant šviesas ir visai komplyčiai prašviesėjant ;) Graži paralelė buvo :)

Aukštyn