gegužės 29, 2020, 21:53:03

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


2014 m. Sinodas šeimos klausimams spręsti

Pradėjo Tomas M., spalio 13, 2014, 17:58:47

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Pilgrim

Kad ir kaip gerbiu jėzuitus ... tačiau yra priimta terminologija Bažnyčios vartojamoje kalboje. 
Būkime atsargūs ir atsakingi kitaip galime to nenorėdami įnešti sumaišties.

Pilgrim

CitataVisa informacija apie pastarųjų dviejų savaičių diskusijas Romoje, mano galva, turėtų būti kiekvieno kataliko priimama kaip svarbios rekolekcijos, kaip pagalba neprasilenkti su Kristumi. Jei mes sugebėsime bent kiek pakeisti tarpusavio kalbėjimo būdą, būsime lėtesni vertinti, sąžiningesni, sakydami, kas rūpi, kantresni klausydamiesi - tai jau galėsime sakyti, kad dvasiškai augame ir Sinodo sėklos jau pradeda duoti pirmųjų vaisių.


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-10-20-andrius-navickas-drasiai-kalbeti-ir-nuolankiai-klausyti-arba-sinodo-pamokos/123240

P.S. Sinodo baigiamasis dokumentas
http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2014/10/18/0770/03044.html


geliupieva

Sveiki
Gal galite imesti link'a i sestadieni priimta galutini Sinodo dokumenta. Dekui.

Sigitas

Kažkaip jūs čia aktyviai diskutuojate, tarsi nuo to kas pasikeistų.  ;D
Kaip yra sakoma: "šunes loja, o karavanas eina toliau".

Manau, jog kataliko reikalas yra ne svarstyti ką ten kuris sinodas ar kunigas ar popiežius pasakė, bet vykdyti Dievo valią.  :thumbup:
Keičiasi popiežiai, keičiasi sinodai, keičiasi Bažnyčios susirinkimai, keičiasi metų laikai, o Dievas ir Biblija lieka. Tai manau, jog net jei kuris tai sinodas ar popiežius ar angelas pasakytų kažką kitokio, vėliau išaiškėtų, jog tai buvo klaida, kaip kad mokina apaštalas Paulius: ,,Bet nors ir mes patys ar angelas iš dangaus imtų jums skelbti kitokią evangeliją, negu esame jums paskelbę, - tebūnie prakeiktas!" (Gal.1,8).

Silvija

Yra dokumentų, pasirašytų popiežiaus, kurių skelbiama tiesa laikoma neklystančia. Nežinau ar toks skaitysis galutinis popiežiaus 2015 metų Apaštališkasis paraginimas. Bet kad nebūtų taip, jog nesuprasime savo popiežiaus, tuo pačiu ir KB pozicijos, turime domėtis kas vyksta.

kukulis

Citata iš: Sigitas  spalio 21, 2014, 07:35:47
apaštalas Paulius: ,,Bet nors ir mes patys ar angelas iš dangaus imtų jums skelbti kitokią evangeliją, negu esame jums paskelbę, - tebūnie prakeiktas!" (Gal.1,8).


Taip... išeina kad jis musulmonus prakeikė :o

Pilgrim

CitataAntradienį iš Vatikane vykusio Vyskupų sinodo sugrįžo Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro vadovas Algirdas Petronis. Pasak jo, informuodama apie Sinodą, žiniasklaida sukėlė sumaištį ten, kur jos neturėjo būti: ,,Grįžęs iš plenarinių asamblėjų, kuriose ramiai vykdavo diskusija ir būdavo įdėmiai išklausomos skirtingos nuomonės, žiniasklaidoje rasdavau dramatiškų formuluočių apie vykstančią ,,kovą", aršius debatus. Jaučiau neatitikimą: ar čia rašoma apie tą patį renginį?" Pokalbio metu Algirdas sudėliojo akcentus į savo vietas.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-10-24-algirdas-petronis-svarbiausia-matyti-asmeni-o-ne-pastoracinio-darbo-objekta/123425

kukulis


Varlė keliauninkė

Senieji ortodoksai santuokos klausimu labai radikalūs ir griežti
CitataЕсли мы сами добровольно избрали свой крест семейной жизни, -- нечего его топтать, никакого счастья, ничего не будет, когда потопчешь этот крест. Терпеливо, до конца уже нести. «Убьет меня муж», -- ну что ж, будешь мученицей, омоешь кровью своей грехи жизни, пойдёшь в жизнь вечную. А бросать -- никогда! Самые страшные для меня люди -- это разведённые, это преступники века сего, бросившие крест свой жизненный, изменившие кресту. Грех тяжёлый. Она пришла спасаться, бросила крест. Какое тебе спасение? Вот спасение: возьми свой крест семейный, который добровольно ты взял или взяла, дети твои -- вот твой крест, твоё монашество, твоё спасение. Неси его до конца, как несли святые богоотцы Иоаким и Анна, и за терпение Господь даст спасение не только вам, но и чадам вашим. / Схиархимандрит Зосима Сокур

Šiandieniniai, kiek teko girdėti, antros santuokos nelaiko sakramentu, bet komunija leidžiama.

Varlė keliauninkė

Oi, pasitikslinau internete - Схиархимандрит Зосима Сокур - dabartinis stačiatikių dvasininkas https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0_%28%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%29
Pas juos irgi yra visokių nuomonių :)

Silvija

Ką turėjai omeny konkrečiai, įkeldama paskutinę nuorodą? Gal gali tą nuomonę pacituot, nes labai jau daug visokio skaitymo.

Varlė keliauninkė

Paskutinė nuoroda įkelta tik dėl to, kad matytųsi jog tas schiarchimandritas ne praėjusių amžių gyventojas, o dabartinis, tarsi atstovaujantis stačiatikių kietai "tradicinei" krypčiai (jeigu tokia yra).

O taip kaip yra pas ortodoksus dabar - laivesnis, žmogiškesnis požiūris
Citata iš: Varlė keliauninkė  spalio 26, 2014, 08:32:18
Šiandieniniai, kiek teko girdėti, antros santuokos nelaiko sakramentu, bet komunija leidžiama.

Sigitas

Stačiatikiai (sentikiai) ir Pravoslavai - skirtingos bažnyčios. Starovėrai, kaip Klaipėdoje juos vadina, Pravoslavų atskala, persekiota kaip sekta, todėl Lietuvoje ir kitose buvusios Rusijos Imperijos pakraščių provincijose yra daug. Pravoslavai jų nepripažįsta. Tai reikia žinoti.

Grįžtant prie temos, dėkoju broliui Kristuje Jėzuje, Piligrim, už nuorodą į lietuvišką straipsnį apie sinodą.

Silvija

Sigitai, stačiatikiai ir sentikiai (starovierai) nėra tas pats. Beje, pastarieji (nors ir jų yra skirtingų) neturi Komunijos.

Stačiatikių Bažnyčia: http://lt.wikipedia.org/wiki/Rusijos_sta%C4%8Diatiki%C5%B3_ba%C5%BEny%C4%8Dia

Sigitas

Ačiū, sese Kristuje Jėzuje, Silvija kad pataisei! Teisingai!  :thumbup:
Sentikiai yra atskala, nes jie nepriėmė Rusijos |Imperatoriaus. berods Petro, (tas, kuris kirto langą į Europą ir statė Sankt Peterburgą). Jis liepė nusikirpti barzdas ir įvedė daugybę kitų pakeitimų Pravoslavų bažnyčioje, iš to kilo pasipriešinimas ir atsirado sentikiai, (starovėrai rusiškai).

Varlė keliauninkė

Sigitai, čia rasi rusų serialą "Раскол" (Skilimas) apie tuos reikalus, jei įdomu http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,276.msg2511.html#msg2511
Visai įdomus ;)

Pilgrim

ortodoksai radikalus ir griezti ? :-\ bet leidzia skyrybas

Tomas M.

Įdomu, kai Kard. Burke komentavo Sinodą, užsiminė, kad gana keista, kad Ortodoksai negyrė pradinio dokumento, o juk galėjo sakyti, kad va ir Katolikai "susiprotėjo"... manau Ortodoksai žiūri labai suklusę, nes tas traukinys ir pas juos atvažiuoja... jie žiūri, stebi ir daro išvadas, kaip išlikti...

Varlė keliauninkė

Citata iš: Pilgrim  spalio 26, 2014, 15:14:11
ortodoksai radikalus ir griezti ? :-\ bet leidzia skyrybas

na taip. O kaip tu pakomentuotum šitai
CitataСамые страшные для меня люди -- это разведённые, это преступники века сего........
čia jau teisimas

Tomas M.

Sigita Purytė. Lietuviai po sinodo: ,,Bažnyčia gėjams sako taip, jų seksui - ne"

Sandro Magister. Tikroji Sinodo istorija. Jo režisierius, atlikėjai, padėjėjai.

Ramybę suteikia tai, kad Magisteriumo taip lengvai nepakeisi, čia yra Bažnyčios stiprybė, kuri ją saugo jau trečią tūkstantmetį.

CitataĮ knygą buvo įtraukta ir keleto specialistų, tarp jų ‒ svarbiausio kurijos pareigūno, jėzuito arkivyskupo, gerai nusimanančio apie santuokų sudarymo praktiką Rytų Bažnyčiose, straipsniai.


Ir dar tai, kad knygą išleido jėzuitų leidykla... o leidyklos įkūrėjas tėvas jėzuitas neblogai "įkrėtė košės" Kard. Kasper'ui :) Ačiū Dievui, kad Jėzaus Draugija dar turi druskos  :thumbup:

Aukštyn