liepos 11, 2020, 13:35:41

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


2014 m. Sinodas šeimos klausimams spręsti

Pradėjo Tomas M., spalio 13, 2014, 17:58:47

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Varlė keliauninkė

Citata iš: Silvija  kovo 27, 2015, 06:52:24
... visokios peticijos neilgai trauks (jos taip pat revoliucinis ginklas).

"Visokios peticijos" yra tas pats tiesos žodis, užrašytas ir pateiktas dabartinei visuomenei priimtinu būdu. Žodis turi galią, galią kurti ir todėl reikia kalbėti. Nelabai yra kito būdo pasakyti pasauliui tiesą.

kukulis

Net jeigu peticija nepakeičia sprendimo eigos, ji vis vien daro svarbią įtaką visuomenei, ypač tiems patiems Bažnyčios nariams. Nes peticija išreiškia Bažnyčios poziciją, išsakomą iš vyskupų ir kunigų. Tokiu būdu tikintieji sustiprinami, jeigu pradeda abejoti, tipo  " o gal čia viskas ok su tais gėjais ir t.t." .

O jeigu kam nors Bažnyčia ne autoritetas, tai ką gi, visi yra laisvi rinktis; toks jau tas žmogus Dievo sukurtas kad turi laisvą valią.

Silvija

Tik reikia nepamiršti, kad nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Svarbu peticija, aišku. Bet pasirašyti lengva ir pasirašius pajauti palengvėjimą, neva kažką jau padarei. Čia kaip ir rinkimuose, neužtenka prabalsuoti, po to dar turi palaikyti išrinktą valdžią maldomis.

Pastaruoju metu žodis, kurį sakai/rašai tampa vis svaresnis. Tiek tai, kas rašoma peticijose, tiek įstatymų projektuose, tiek mūsų tarpusavio pokalbiuose. Ir nesutinku, su nuomone, kad formalioje aplinkoje krikščionys formaliai bendrautų. Turi būti įkrikščionintos visos gyvenimo sritys, internetas - taip pat ;)

kukulis

Kai bus įkrikščionintas internetas, tai prasidės neformalus bendravimas? :D

Pilgrim

Ką reiškia įkrikščionintas internetas ?

Silvija

Citata iš: kukulis  kovo 27, 2015, 10:27:26
Kai bus įkrikščionintas internetas, tai prasidės neformalus bendravimas? :D


Taip, tose vietose, kur bendraus krikščionys :) Jei Dievo Žodis "kalba" iš ekranų, tai ir mūsų žodžiai turi perteikti esmę.

kukulis

Kaži šitas forumas jau įkrikščionintas, ar mes vis dar formaliai bendraujam? :D

kukulis

Kažkaip mąsčiau apie tuos gėjus ir apie šeimą. Žinot, priėjau tokią išvadą: ne gėjuose bėda :) .

Ir dar - kai kalbama apie antrą kartą besituokiančių šeimų statusą ir sakramentų teikimą, mes vėl kalbame apie kažkokios griūties situaciją, kai yra išardyta ankstesnė šeima ir kuriama antra.  Mes kalbame ne apie normalią situaciją. Tai yra sužeistų žmonių situacija. Aišku visi esame sužeisti, bet į ką norėčiau atkreipti dėmesį - kad mes kalbame apie problemos pasekmes, o ne apie priežastis.

Priežastis - dorybės sumenkinimas mūsų populiarioje kultūroje, kuris pereina į visuomenę. Pagrindinė sumenkinta dorybė - skaistumas. Aišku po to jau seka gyvybės nevertinimo problemos, vyriškumo ir moteriškumo identitetų praradimas, gyvenimo prasmės praradimas.

Bedievystė - pagrindinė priežastis.
Iš jos sekanti pagal svarbumą priežastis - skaistumo ir kitų dorybių devalvacija.

Jeigu skaistumas būtų iškeliamas ir įtvirtinamas kaip dorybė mokyklose ir visuomenėje, tai tokia problema kaip antra santuoka arba netradicinė "santuoka" taptų akivaizdi, kaip antrinė problema; nes tai nėra normali situacija, o tik sužeistų žmonių situacija. Bėda tik, kad tų sužeistų darosi jau beveik dauguma ...
Ir gėjų juk mes bijome nė dėl pačių gėjų, o dėl to, kad bijome, jog į juos nusižiūrėję, pasiduos ir mūsų jaunimas ir nueis neskaistumo keliu.

Jeigu popiežiaus Fancisko tikslas ir yra būtent prieiti prie iširusių šeimų ir netradicinių "santuokų" priežasčių šaknies, tai vadinasi jis daro viską gerai ir aš už.  Nemanau kad popiežius būtų už moralinį palaidumą ar netradicinių "santuokų" įvedimą.
Kai keliamos skausmingos problemos visad kyla šurmulys. Bet čia panašiai kaip su votimi, kurią norint išgydyti, turi prapjauti, ir išleisti laukan pūlius, kurie nei gražiai atrodo nei gerai kvepia.

Kitas dalykas kas gi yra už tą moralinį palaidumą. Taip daug toje pusėje ir homoseksualių žmonių, tačiau net ir tarp tų pačių homoseksualių žmonių yra tokių, kurie pasisako tik už tradicinę santuoką tarp vyro ir moters. Taip pat man pasirodė labai svarbus televizoriuje sumirgėjęs užrašas "mes nesireklamuojame" ( čia homoseksualų plakato užrašas ).

Tomas M.

Citata iš: kukulis  kovo 29, 2015, 16:43:33
...Bėda tik, kad tų sužeistų darosi jau beveik dauguma ...


Kai Jėzus vaikščiojo Palestinos keliais tų sužeistųjų buvo dar daugiau... Problema su pirmuoju Sinodo raundu buvo ta, kad visi rodė pirštu į faktą, kad Jėzus nepasmerkė paleistuvautojos, bet (rodos net sąmoningai) vengė perskaityti sekančią eilutę, kurioje Jis liepia jai: "Eik ir daugiau nebenusidėk"...

Džiugu, kad dar turime druskos: Beveik 500 Britanijos kunigų ragina Sinodą nekeisti Bažnyčios mokymo dėl Komunijos išsiskyrusiems

Pilgrim

CitataPalestinos keliais tų sužeistųjų buvo dar daugiau...

:-\ Nežinau ... bent nesu tikras.
Na o dėl Sinodo, tai ten viskas gerai buvo, tik mes per daug "laužom ietis"
gerai E. Laumenskaitė tai pastebėjo
CitataIr vyskupų sinoduose ryškėja, jog kitur vyksta kitokie procesai, yra kitos gyvenimo koordinačių sistemos, kurių negalime vertinti vien iš savo vakarietiškos perspektyvos. Tai savo ruožtu didina ir atvirumą klausytis, stiprinti dialogą, permąstyti socialinius procesus ir jų analizės išvadas. Todėl šiandien bandoma įveikti vakarietišką kultūrocentrizmą.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-03-26-egle-laumenskaite-kaip-sutikti-dieva-siuolaikiniame-mieste/128461
Ar tai druska, kurią turime ?  :-\ vis dėlto norėčiau tuo suabejoti  :)

Tomas M.

Nieko ten gero nebuvo, dabar jau yra visai realu, kad vienam aukštam Sinodo organizatoriui (kard. Lorenzo Baldisseri) gali būti net baudžiamoji byla iškelta...

Prasidedant Sinodui, visiems kardinolams buvo išsiųsta keleto kardinolų parengta knyga, skirta tradicinės šeimos sampratos ir Bažnyčios mokymo apie ją gynimui. Paaiškėjo, kad nelegaliai buvo perimta rodos virš 100 knygos kopijų ir kardinolai jų negavo.

Buvo baiminamasi, kad knyga "sutrukdys" Sinodui. Taigi, buvo siųsta oficialiu paštu, todėl niekas neturėjo teisės nepristatyti kardinolams siuntinio... kaip sakoma, iš jų darbų suprasite apie jų dvasią... kard. Lorenzo Baldisseri teisinosi, neva knygos buvo siųstos "neteisingai", todėl jis turėjo teisę jas sulaikyti... melo tėvo metodai nepadės, nes Tiesa triumfuos!  :pentecostal:

Pilgrim

Tik nelabai supratau, ką nuo ko reikia ginti  :-\
ar tą tiesą kuri buvo nepristatytose knygose
ir kokia tada tiesa triumfuos

Tomas M.

Triumfuos tikrasis Bažnyčios mokymas, kurio taip bijo modernūs kardinolai ir tie, kurie jau įpratęs redaguoti ar praleisti "nepatogius" Jėzaus žodžius, ar tai būtų Šv. Mišių aukos metu ar dar kitur. Triumfuos nepraskiestas, nesušiuolaikintas, neiškreiptas mokymas, aiškiai tęsiantis Apaštalų ir Bažnyčios Tėvų mintį, kuri išreikšta tiksliai ir aiškiai, o ne aptakiai ir daugiaprasmiškai.

Pilgrim

Bet tai yra ir dabar
Magisteriumo mokymas nekinta jau 2000 m.

kukulis

Bažnyčia laikosi, nes ją laiko Dievas, o sužeistų žmonių ir tarp pasauliečių ir tarp hierarchų buvo ir bus.

Tomas M.

Citata iš: Pilgrim  kovo 31, 2015, 02:25:05
Bet tai yra ir dabar
Magisteriumo mokymas nekinta jau 2000 m.


Bet yra hierarchų, kurie mano, kad tai galima pakeisti, iš pradžių pakeičiant pastoracines praktikas, o kai tikinčiųjų dauguma būna suklaidinta, Magisteriumo mokymas netenka reikšmės, nes niekas jo nesilaiko...

Pilgrim

pasikartosiu Tikėjimo paveldo niekas nekeičia ir nesiruošia keisti
o apie laikymąsi ... tai esam būtybės turinčios laisvą valią ir niekas
neprivers laikytis laikytis Mokymo, joks Magisteriumas, joks Popiežius, net Dievas.
Bažnyčia nesiruošia klaidinti, nes Tikėjimo paveldo nekeičia
ir negali keisti, nes neturi tam teisės.

Varlė keliauninkė

Na štai, jau atsirado ir peticija, kurioje katalikams iš tiesų reikėtų išreikšti savo poziciją http://www.laisvavisuomene.lt/peticija-vtapi/
Taip pat kažkur Kukulis minėjo, kad stačiatikių Bažnyčia pripažįsta antrąją santuoką.. Štai straipsnis, kuris prašvies situaciją - kodėl tai neevangeliškas požiūris http://www.propatria.lt/2015/04/benedikt-roder-staciatikiai-ir-antra.html

Tomas M.

CitataIšsami paskaita apie tai, kaip šeimai skirtą Sinodą vos neužgrobė prieš šeimą nukreiptas požiūris.

Paskaita buvo perskaityta 2015 m. gegužės 8 d. Romoje, forume ,,Už Gyvybę" [Paskaitos vaizdo įrašą anglų kalba galima pamatyti čia].


Matthew McCusker. Glausta ataskaita apie 2014 m. neeilinį Sinodą šeimos tema

Šis straipsnis puikiai iliustruoja šiandieninę krizę aukščiausiuose Bažnyčios sluoksniuose, kuri be abejonės paveiks ir visus tikinčiuosius.

Aukštyn