TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Bendros temos => Bendros diskusijos => Temą pradėjo: Eugenijus rugpjūčio 29, 2015, 03:44:25

Antraštė: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 29, 2015, 03:44:25
Egzorcistas Arnoldas Valkauskas homeopatiją priskiria ezoterinėms praktikoms ir okultizmui. Oficialaus Bažnyčios Magisteriumo mokymo tuo klausimu nėra. Ką manote?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 29, 2015, 04:22:55
Šioje vietoje pirmas ir bene pats svarbiausias klausimas -
Kas yra homeopatija o paskui kaip aš suprantu kas yra homeopatija.
Atsakius į šį klausimą visi kiti ateina beveik "savaime",
net ir Magisteriumo mokymas  :) oficialus,
nes kaip atrodo neoficialus deja  :( nežinau
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugpjūčio 29, 2015, 06:30:43
Sutinku, kad pirma reikia išsiaiškinti kas yra homeopatija. Ir kur vis dar homeopatija kur mulkinimas. Nesenai nuskambėjo skandalas apie
homeopatinį cukrų, kuris neva tai gydo nuo gripo.
http://www.ekspertai.eu/karalius-nuogas-arba-aciu-g-barciui-uz-kilograma-cukraus-po-3-4000-litu
Katekizme nėra tiesioginio homeopatijos įvardijimo kaip būrimo, magijos ar žyniavimo. Yra netgi pastaba apie liaudies mediciną (2117)
"Vadinamos tradicinės medicinos priemonių vartojimo nereikia painioti nei su blogųjų jėgų šaukimusi, nei su naudojimusi kitų žmonių lengvatikybe. ".
Štai čia yra argumentai kodėl Valkauskas mano jog homeopatiją yra ne mokslas o "magija":
http://www.egzorcistas.lt/kas-tai/homeopatija
Galbūt Eugenijus galėtų pakomentuoti tuos argumentus.
Mano asmenine nuomone, homeopatija yra labiau mulkinimas, kaip ir visokie prietaisai jungiami į rozetę energijai taupyti , arba "stebuklingos" lieknėjimo priemonės reklamuojamos per "top shop". Abejoju, kad mamytė pirkdama kūdikiui vaistus padaro nuodėmę, kai vaistininkė pasiūlo ir ji nusiperka homeopatinių vaistų.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 29, 2015, 09:29:27
Kas yra homeopatija - tai šarlatanizmas ir žulikystė. Paprastai liaudiškai paaiškinant - nueik prie kūdros, įlašink į kūdrą lašą spirito. Tada naudok tą kūdros vandenį kaip vaistą.
  Homeopatijos pradininkas Hanemanas prieš 200 metų vadovavosi principu "Similia similibus curantur". Jis pastebėjo, kad kinmedžio žievė, pavartota į vidų, sukelia tokius pačius simptomus, kaip maliarijos. Vadinasi, gali būti tinkama maliarijai gydyti. Ir šiandien chinino (kinmedžio žievės ekstrakto) preparatai naudojami maliarijai gydyti. Tačiau tai jau nėra homeopatija.
  Homeopatija ilgainiui apaugo visokiomis okultinėmis praktikomis. Naudojami nieko nepaaiškinami daugkartiniai vaisto praskiedimai, kai preparate lieka tik viena molekulė medžiagos arba nelieka nė vienos. Kaip toks preparatas gali gydyti? Dar kvailiau atrodo preparatų purtymai, kratymai, esą nuo kratymo "vaistas" įgaunąs "energijos".
   Apie ketvirtadalis Lietuvos žmonių vartoja homeopatinius preparatus. Tas biznis klesti, vaistinės nesusimąstydamos pardavinėja visokiausius homeopatinius preparatus, neturinčius jokio poveikio.
   Jeigu išeisite Vilniuje iš šv. Jokūbo bažnyčios Lukiškių aikštėje, atsidursite tiesiai priešais vaistinę su DHU ženklu. Paprastam žmogui tas ženklas nieko nesako. O reiškia jis - Deutsches Homoeopathie Union - Vokietijos homeopatų sąjunga.
  Prekyba homeopatiniais preparatais itin klesti išsivysčiusiose Vakarų šalyse. Nors iš oficialiosios medicinos visose šalyse homeopatija yra išvyta ir nepripažįstama, tačiau niekas nedraudžia tų preparatų pardavinėti tonomis.
Kodėl homeopatija yra tokia populiari, nors iš tikrųjų nieko negydo, nebent sukelia placebo efektą? Viena iš priežasčių yra ta kad bendrosios praktikos gydytojai laiko homeopatiją gera priemone atsikratyti įkyriais pacientais. Yra visuomenėje dalis žmonių, sergančių Miunhauzeno sindromu - tai yra jie išsigalvoja, įsikalba sau nesamas ligas, vaikšto pas gydytojus ir labai pyksta, jei gydytojai jokios ligos neatranda ir jokių vaistų nepaskiria. Niekam tikęs toks gydytojas, kuris nepaskyrė jokių vaistų. Tokio gydytojo šlovė nekokia. Štai čia homeopatija - kaip tik. Gydytojas išrašo beprasmius, nieko nereiškiančius preparatus. Visi patenkinti. Pacientas, kad jį "gydo", vaistininkas, kad gauna uždirbti, ir pats gydytojas, kad pagaliau atsikratė įkyraus paciento.
  Popiežius Jonas Paulius II naudojosi homeopato paslaugomis. Taip pat ir Motina Taresė. Bet ir šventieji juk klysta, negali būti neklystantis.
Skaičiau vieno lenkų jėzuito, neprisimenu pavardės, straipsnį, kad homeopatijos naudojimas galįs užtraukti ekskomuniką.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Silvija rugpjūčio 29, 2015, 15:59:19
Pažįstama gydytoja pediatrė yra sakiusi, kad mažiems vaikams, kurių dar negali veikti placebo, homeopatiniai vaistai padeda. Vadinas, ne tik šarlatanizmas :-\

Mano nuomone, kun. Valkauskas savo seminaruose kalba apskritai apie viską, kas susiję su maginiu tikėjimu ir pataria atsisakyti visko, idant išvengti blogio (nes jis kalba miniai žmonių). Bet ar negali būti taip, kad individualiais atvejais gali būti ir išimčių? Nes kartais homeopatiniais laikomi ir žoliniai preparatai, kurie gali būti visai nekenksmingi. Gal gandai apie popiežių ir šventąją taip pat sukurpti? :-\
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 29, 2015, 16:40:32
Vadinasi šitaip ...
pradėkime nuo to, kad yra medžiagos, kurios daro poveikį žmogaus organizme vykstantiems fiziologiniams procesams. Pavadinkime jas - preparatais. Priklausomai nuo kilmės (gamybos būdo) šios medžiagos gali būti:
1. cheminiai preparatai. Tai visos farmakologinės industrijos veiklos rezultatas. Tiesiog tai sintetiniu būdu kitaip dar technologiniu pagrindu sukurtos, pagamintos medžiagos.
2. gamtiniai preparatai. Na čia visi augalai, surinktos vaistažolės ir pan. Gamybos procesas irgi kasdieninis - nuovirai, užpilai, antpilai, trauktinės, arbatos ir t. t. Visa tai dar vadiname liaudies medicina, natūraliąja medicina ir pan.
3. homeopatiniai preparatai. Tai preparatai pagaminti maginių, šamaninių, vudu ir pan. ritualų ar apeigų pagalba. Kasdienybėje dažnai prie jų "prilipdomi" gamtiniai preparatai. Kitaip sakant visi preparatai sukurti ne farmakologiniu pagrindu. Yra firmos kurios šį "gamybos" procesą yra pavertę masiniu. Medžiaga/daiktas ritualo pagalba "pašvęsta" piktosioms dvasioms daro poveikį ne tik kūnui, bet ir sielai. Todėl visai normalu, kad bus ir fiziologinis poveikis, tačiau ne tik fiziologinis, bet ir dvasinis. Nebūtina net žinoti to fakto, kad buvo atliktas ritualas, daiktas vis tiek turės poveikį.
Tai yra nuodėmė, nes 1. tai blogio sakramentalija 2. maginis mąstymas, apie kurį kalba egzorcistai ir minėjo Silvija.
Kalbėjimas apie homeopatiją paliečia ir tikėjimo klausimą štai iš kokios pozicijos. Jei tikime, kad Dievas yra Asmuo ir Būtis, tai ir sukurtasis dvasinis pasaulis yra realus. Angeliškoji būtybė (ar tai angelas ar demonas) yra taip pat reali būtis ir taip pat asmuo. Taip pat daranti realų poveikį fiziniam pasauliui, todėl pasakyti homeopatija, šamaniniai ritualai yra nesąmonė - per daug lengvabūdiška.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugpjūčio 29, 2015, 16:55:04
Citata iš: Silvija  rugpjūčio 29, 2015, 15:59:19
Pažįstama gydytoja pediatrė yra sakiusi, kad mažiems vaikams, kurių dar negali veikti placebo, homeopatiniai vaistai padeda. Vadinas, ne tik šarlatanizmas :-\

Vaikų atveju placebas gali paveikti stebėtoją: jei gydytoja mano, kad homeopatiniai vaistai veikia - tai ji ir pastebės veikimą. Juk daugelį ligų  organizmas pats įveikia. Jei koks  žmogus tiki horoskopais - jam horoskopai ir bus pranašiški, bet ne dėl jų magijos, o dėl žmogaus bandymo pastebėti pranašautus dalykus.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 29, 2015, 17:40:34
Pamenu skaičiau, kaip vienas egzorcistas negalėjo išlaisvinti iš piktosios dvasios žmogaus. Tik išvijo, ir tas vargšas vėl pas jį su "parazitais"... Pasirodo žmogelis naudojo homeopatinius preparatus, nustojo naudoti, nustojo ir sielos parazitai kankinti. Rodos tas pats kunigas net eksperimentą darė su tais vaistais - padėjo juos prie kryžiaus, meldėsi ir po kurio laiko tabletės rodos į dulkes suiro, iš atminties pasakoju, tai gali smulkios detalės būti netikslios.

Pilgrim homeopatiją paminėjo šalia vudu ir pan., kas manau yra teisinga ir parodo tikrą pavojų. Bet kartu norėčiau atkreipti dėmesį ir į tai, kad yra judėjimas iš okultizmo į farmacinį pasaulį (kaip homeopatija), bet kartu yra ir kitas - iš farmacinio į okultizmą.

Iliustruojant pavyzdžiu, jei prietaringas politikas Afrikoje nori laimėti rinkimus, jis nuveda pas burtininką savo vaiką, kuris jį nužudo ir paaukoja kaip auką demonams, ko pasekoje visai tikėtina, kad politikas laimės rinkimus, nes juk kalbame apie pasaulio kunigaikščio įtakos sferą, kur jis turi Dievo jam suteiktą valdžią (aišku tik iki paskutinio Kristaus atėjimo).

Dabar ką mes turime farmacijos pasaulyje - įvykdomas abortas, kas yra nekaltos gyvybės nužudymas ir skaityčiau iš esmės ekvivalentu burtininko nužudomam vaikui, ypač kai paskaitai, kad satanistai abortų klinikose gana dažnai atlieka ritualus (http://www.lifenews.com/2015/08/20/former-satanist-i-performed-satanic-rituals-inside-abortion-clinics/). Taigi, turime nekaltą auką, nužudytą aborto klinikoje, paženklintą mirtina nuodėme. Tuomet tas kūnelis paimamas ir naudojamas medicininiuose tyrimuose, neva "kad išgelbėti kitas gyvybes", ir jo pagrindu sukuriami skiepai.

Tų nužudytų vaikelių ląstelės dirbtiniu būdu dauginamos ir naudojamos virusams auginti. Virusai patenka į tas ląsteles, jomis maitinasi, jose vystosi ir dauginasi. Skiepuose pačių ląstelių nėra, bet yra nemažai likutinių biologinių tų ląstelių komponentų, kaip baltymai ir gemalo DNR fragmentai (kas nežino DNR užkoduota visa genetinė informacija apie žmogų (https://lt.wikipedia.org/wiki/DNR)).  Taigi, visa tai "skiepų" pavidalu (prisiminkime, jų šaknys - kūdikio nužudymas) toliau yra švirkščiama į milijonus nekaltų kūdikėlių, kad "išgelbėti jų gyvybes" , kad "apsaugoti juos"...

Įsivaizduokite realų dalyką - į nekaltą kūdikį yra įšvirkščiama nužudyto kūdikio genetinės informacijos fragmentai  :no-no: nekalbant apie tai, kad visas preparatas yra pagamintas naudojantis nužudyto kūdikio kūnu.

Klausiu - kuo tai yra ne juodoji magija atliekama stambiais mastais, kaip kad homeopatija?

Man tai ateina tik tokios mintys... Kas norės išsaugoti savo ar savo vaikų gyvybę tokiais metodais tikrai gali prarasti savo sielą...

Čia galima rasti informaciją, kokios vakcinos padarytos tokiu būdu (http://www.rtl.org/prolife_issues/LifeNotes/VaccinesAbortion_FetalTissue.html). Vatikano nuomonė tuo atžvilgiu (http://www.catholicnewsagency.com/news/vatican_condemns_vaccines_derived_from_aborted_fetuses_puts_onus_on_pharma/).
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Silvija rugpjūčio 30, 2015, 02:08:37
Citata iš: Donatas  rugpjūčio 29, 2015, 16:55:04
Citata iš: Silvija  rugpjūčio 29, 2015, 15:59:19
Pažįstama gydytoja pediatrė yra sakiusi, kad mažiems vaikams, kurių dar negali veikti placebo, homeopatiniai vaistai padeda. Vadinas, ne tik šarlatanizmas :-\

Vaikų atveju placebas gali paveikti stebėtoją: jei gydytoja mano, kad homeopatiniai vaistai veikia - tai ji ir pastebės veikimą. Juk daugelį ligų  organizmas pats įveikia. Jei koks  žmogus tiki horoskopais - jam horoskopai ir bus pranašiški, bet ne dėl jų magijos, o dėl žmogaus bandymo pastebėti pranašautus dalykus.

Gali būti, bet gali ir nebūti. Pastebėta, kad homeopatija veikia tokiu būdu: iš pradžių vaikui pablogėja, o po to pagerėja. ("Pagerėja" - reiktų aišku imti į kabutes, turint omeny visą to esmę). Taigi, veikia panašiai kaip skiepai, ką ir minėjo Eugenijus ir Tomas. Ir tai jau ne placebinis poveikis, manyčiau.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugpjūčio 30, 2015, 02:35:52
Kiek aš žinau, aplamai nėra įrodyta jog homeopatija gydo. Homeopatiniams vaistams nedaromi tokie sertifikavimai kaip kitiems vaistams - kai reikia įrodyti jų efektyvumą, bei nekenksmingumą tyrimais. Ne veltui tai laikoma didele afera. Tačiau tame reikale sukasi dideli pinigai ir kaip ir cukraus nuo gripo atveju už pinigus galima užmerkti akis.
Be to labai abejoju ar koks sveiko proto žmogus (net ir homeopatijos šalininkas) rimtą ligą gydysis homeopatiniais vaistais, kai yra įprastinių vaistų.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Silvija rugpjūčio 30, 2015, 02:52:06
Mat "homeopatinis" liaudyje jau tapęs sinonimu žodžiui "nekenksmingas" (arba mažiau kenksmingas, turintis mažesnį pašalinį poveikį).
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: kukulis rugpjūčio 30, 2015, 06:11:51
Dar vienas klaidingas įsivaizdavimas apie homeopatiją, yra tas, kad tai yra augaliniai preparatai. Bet augaliniai perparatai turi kitą pavadinimą ( neatsimenu gerai tik kokį :) ) .

O dėl skiepų ir viso kitko, tai informacija labai svarbi. T.y. svabu žinant ar skiepai pagaminti etiškai ar neetiškai,  pagal tai spręsti ar juos naudoti ar nenaudoti.
Tačiau taip pat labai svarbu nepasiduoti baimei. Visada ir visais laikais kažkur žemėje kažkas būdavo daroma baisaus, bet ar dėl to reikia nustoti džiaugtis gyvenimu, ir už jį dėkoti Dievui? Tikrai ne. Kas kovoja už tiesą ir už gyvybę, už tuos meldžiamės, žinodami į kokį purvą reikia jiems lįsti. O papildomas detalus žinojimas apie kažką blogo, jiems daug nepadeda. Manau pakanka tiesiog žinoti ir saugotis, arba jeigu jau domiesi detaliai, tada tai pateisinama tik jei planuoji priešintis tam aktyviai, antraip tai bus tik bereikalingas gąsdinimasis.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 30, 2015, 14:25:41
Gydymas augaliniais preparatais, arba fitoterapija, senas kaip pasaulis, ir visiškai nieko bendro neturi su homeopatija.
   Manyčiau, kad jeigu vartojami homeopatiniai preparatai, pagaminti be okultinių apeigų ir burtų, tai, nors ir nieko negydo, bet ir nepakenkia ligoniui.Jokių veikliųjų medžiagų ten nėra, nebent vanduo ir cukrus. Tokiu būdu nenusižengiama pagrindiniam medicinos principui -"Primum non nocere" (pirmiausia nepakenkti).
Tačiau, jei homeopatiniai preparatai ruošiami ir naudojami su okultinėmis praktikomis, tai jau yra ne kas kita, kaip sielos pardavimas velniui.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 30, 2015, 15:23:40
Eugenijau turiu tau du klausimus.
1. Kur yra daugiausiai vitaminų?

Vėliau antrą užduosiu.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 31, 2015, 15:16:50
Kas čia per klasta? Sakyk abu klausimus iškart. Nes vitaminų yra 13, vieni tirpūs vandenyje, kiti -riebaluose. Tad jie gali būti labai skirtinguose produktuose. Apie kokį vitaminą kalba?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 31, 2015, 15:19:22
Na, apie bet kokius vitaminus klausimas.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 31, 2015, 15:21:02
Laukiu ir antro klausimo
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 31, 2015, 15:27:00
Gerai, gerai.
Vitaminų daugiausiai yra vaistinėje.

Antras klausimas.

Mmmm mm niuniavimas su tam tikra intonacija/ritmu ką gali reikšti?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 31, 2015, 15:38:47
vaistinėje vitaminai netikri, geriau jų vengti. O mmmm ar panašiai man tik vieną asociaciją sukelia-mano katiną
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 31, 2015, 15:39:38
Na spėk dar kartą.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: kukulis rugpjūčio 31, 2015, 17:03:20
Citata iš: Eugenijus  rugpjūčio 31, 2015, 15:16:50
Kas čia per klasta?
;D  :thumbup:

O šiaip tai laukiu tęsinio, nes jei paaiškės, kad offtopikas, tai reiks kelti į kitą temą. Tos temos pavadinimas galės būti maždaug "Juokingi klausimai ir atsakymai" ;)
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 01, 2015, 04:24:58
"Mmmm mm niuniavimas su tam tikra intonacija/ritmu ką gali reikšti?"
"  Jokių veikliųjų medžiagų ten nėra, nebent vanduo ir cukrus. "
Niuniavimas gali reikšti mantrą. (Antruoju klausimu pasitikslinau ką žinai apie apeigas.)
Šioje temoje Donatas įkėlė nuorodą, kurioje yra maždaug frazė "ką reiškia viena molekulė visam miestui?, Manau tai gali reikšti, kad "nežinome" kokia tai molekulė iš kur ji ir ttt" Manai apeigas esant tokios kaip rodo filme?

"   nors ir nieko negydo, bet ir nepakenkia ligoniui.Tokiu būdu nenusižengiama pagrindiniam medicinos principui -"Primum non nocere" (pirmiausia nepakenkti)."
Eugenijau, reikalas tas, kad visa savo žinojimą manai esant išbaigtą ir medicinos rėmuose. Juk šiuo atveju temos klausimas skamba "Ar homeopatija - nuodėmė?" Klausimas jau ne medicininis. Galiu perfrazuoti. Ar gali demonas išgydyti "plaučių uždegimą? Iškart atsakau, taip gali pasiimdamas "inkstus".
Piktojo darbas, kad žmogus jokiu būdu neieškotu Dievo. Ar nori nagrinėti klausimą, kokiu būdu, gerasis daktaras prisideda prie šio darbo? (jau ne gamintojas, o DAKTARAS)

"Tačiau, jei homeopatiniai preparatai ruošiami ir naudojami su okultinėmis praktikomis, tai jau yra ne kas kita, kaip sielos pardavimas velniui." Juk tu pats pasakei viduje  "vanduo ir cukrus". Neužduodi sau klausimo, kaip/kokiu būdu " "vanduo ir cukrus" sugeba prasimušti į rinkos viršūnę?!

Dar kitas klausimas. Koks žmogus turintis psihosomatinių problemų, ieško VILTIES tabletėje?!

.......Tikiu į Šventąją Dvasią, šventąją visuotinę Bažnyčią...
Ar tikrai TIKIU?!


Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Silvija rugsėjo 01, 2015, 04:58:53
Labai gilu ir visai nejuokinga. Ačiū, Kaštonai! (tik tavo minčių šuoliai ir kitų šokdinimas kartais dviprasmiškai nuskamba, net kaip pažeminimas :-\)

Trumpesnis kelias suprasti, kas tai yra, įsigilinant į terminus:
Citata iš: Pilgrim  rugpjūčio 29, 2015, 16:40:32
Tai yra nuodėmė, nes 1. tai blogio sakramentalija

1677  Sakramentalijomis vadinami Bažnyčios įsteigti šventi ženklai, kurių tikslas yra parengti žmones gauti sakramentų vaisių ir pašventinti įvairius gyvenimo atvejus.   

Tai čia apie krikščioniškas, bet tas pats ir su blogio sakramentalijomis.

P.s. kai pradėjome šią temą, buvo tokia dienos Evangelijos ištrauka:

Jėzus kalbėjo: ,,Paklausykite manęs visi ir supraskite: nėra nieko, kas, iš lauko įėjęs į žmogų, galėtų jį sutepti. Žmogų sutepa vien tai, kas iš žmogaus išeina". Iš vidaus, iš žmonių širdies, išeina pikti sumanymai, paleistuvystės, vagystės, žmogžudystės, svetimavimai, godumas, suktybės, klasta, begėdystės, pavydas, šmeižtai, puikybė, neišmanymas. Visos tos blogybės išeina iš vidaus ir suteršia žmogų".

Šiuo atveju, manau, mes esame įpareigoti išmanyti. Mažiau nusideda tie, kurie neturi galimybės į tai pasigilinti.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 01, 2015, 08:18:34
"Mažiau nusideda tie, kurie neturi galimybės į tai pasigilinti."
http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1193.msg15668/topicseen.html#msg15668

"Šiuo atveju, manau, mes esame įpareigoti išmanyti."

Jeigu nieko prieš, sakinius vietomis sukeisiu. :)

Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Silvija rugsėjo 01, 2015, 08:47:47
Taip, nepakaltinamų vargu ar rasime šiais informacinių technologijų ir visiškos laisvės laikais. Bet kalte turbūt turėtume pasidalinti su tais, kurie dėl mūsų pačių (Bažnyčios) nedorybių prarado tikėjimą  :(
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 01, 2015, 09:18:11
"Bet kalte turbūt turėtume pasidalinti su tais, kurie dėl mūsų pačių (Bažnyčios) nedorybių prarado tikėjimą  :("
Tolerancija Bažnyčioje, tai mano paties žaizda, dėl kurios nežiūrėjau į ją.
Nemanau, kad reikia ieškoti kalčių. Niekur tai nenuves.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: kukulis rugsėjo 01, 2015, 11:18:10
Kaip žmogui pasakyti kažką taip, kad jis klausytų, išgirstų ir netgi suprastų tai ką jam sakai? Gal Eugenijaus atveju ir tinka, bet man asmeniškai keistų klausimų uždavimas sukeltų priešiškumą dar prieš tai, kai būtų pasakoma esminė mintis  ::)
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 01, 2015, 11:29:56
Kukuli ir man kiltu priešiškumas. (Prisipažinsiu, būna labai neskanu)
Ir manau tai yra GERAI.
Ar žinai kodėl taip manau?

Todėl:
http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1081.msg13776.html#msg13776
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 01, 2015, 14:56:12
Citata iš: kukulis  rugsėjo 01, 2015, 11:18:10
Kaip žmogui pasakyti kažką taip, kad jis klausytų, išgirstų ir netgi suprastų tai ką jam sakai?

Tai ir lieka mums kalbėjimas asmeniniu pavyzdžiu ir malda, kad Dievas tą žmogų apšviestų, nes dažnai žodžiai gali padaryti net atvirkščią poveikį. Nors aš pats praktikoje bandau pirmą kartą įspėti žodžiu, kad pats sau tarsi galėčiau paliudyti, kad aš įspėjau, bet žmogus nesuprato/atmetė, tuomet ramu tolimesnį situacijos vystymąsi atiduoti į Dievo rankas.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Varlė keliauninkė rugsėjo 01, 2015, 17:30:44
Beje, Kataliku baznycios magisteriumas nera pasisakes homeopatijos klausimu.
"Teisybes delei reikia pasakyti, kad minti, jog homeopatijos vartojimas yra nuodeme, pries gera desimtmeti uzveze kun. Rufus Pereira, kurio mokymai neretai pasizymi charizminiu ir bibliniu fundamentalizmu."
http://viluckas.lt/velnias-ir-homeopatiniai-zirniukai/
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 01, 2015, 18:22:55
Magisteriumas nėra Vikipedija, todėl negali pasisakyti apie kiekvieną galimą dalyką :)

Čia toks lengvas būdas bandyti išsisukti, neva jei nėra oficialaus mokymo, tai darau, kaip noriu. Kitais žodžiais - tai tikėjimo racionalizavimas, kuris niekada nepriveda prie gero. Todėl jei Magisteriumas pasisako prieš okultizmą, ir kitų religijų praktikavimą, vadinasi ir pasisako prieš homeopatiją, jogą ir t.t.

Panašiai rodos vakar skaičiau, kad Naujasis testamentas nerašo, kad negalima daryti aborto...
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Varlė keliauninkė rugsėjo 02, 2015, 03:54:29
CitataKalbant apie oficialią Bažnyčios poziciją, reikia suprasti, kad sprendimas apie homeopatiją nepriklauso tiesioginei jos kompetencijos – tikėjimo ir moralės - sričiai. Tačiau ji turi įspėti žmones gerai apsižiūrėti prieš pasivedant į kieno nors rankas. Įspėti ne dėl homeopatijos, o dėl to žmogelio, kurio rankoms aš save patikiu. Ruošdamiesi operacijai, irgi pasidomime: ,,ar nepažįstate kokio gero chirurgo?"

CitataKalbant apie homeopatiją reikėtų tiksliai suprasti, kas ji yra, ir nelaikyti homeopatijos tuo, ką žmonės iš jos padaro, nesuredukuoti jos į kontekstą (sakysim, ,,Naujojo amžiaus"), kuriame ji dažnai praktikuojama. Štai kodėl Popiežiškųjų kultūros bei tarpreliginio dialogo tarybų dokumentas ,,Jėzus Kristus – gyvojo vandens nešėjas" – krikščioniškas apmąstymas apie ,,Naująjį amžių" (,,New Age")(1) – kviečia diskutuoti apie jo praktikas, nuo pat pirmojo poskyrio patikslindamas, kad ,,ši studija nėra galutinis dokumentas". Iš tiesų homeopatija atsirado XVIII amžiaus pabaigoje ir pati savaime neturi nieko bendra su ,,Naujuoju amžiumi", atsiradusiu tik XX amžiaus viduryje. Priešingai, homeopatija yra pirmoji tam tikro racionalumo medicinos mene apraiška, nes būtent ji yra pirmasis atrastas gydymo dėsnis, tačiau dėl jos vaistų kokybės ir subtilumo ją lengvai pasisavina ,,Naujojo amžiaus" mąstysena. Bet viena yra ,,Naujojo amžiaus" mąstysena ir kita – homeopatija. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės mąsto kaip ,,Naujojo amžiaus" šalininkai, tačiau vis dėlto labai myli Jėzų. Ar tada Jėzaus meilė irgi priklauso ,,Naujojo amžiaus" praktikoms?.. Viską painioja žmogus, todėl čia, kaip ir visur, reikia įžvalgos, gebėjimo daryti perskyras. Sakysim, tvirtinimas, esą Hahnemannas buvęs masonas, todėl negalima vartoti jo atrastos homeopatijos. Tačiau pirmasis Gailestingojo Jėzaus paveikslas Vilniuje buvo nutapytas dailininko E. Kazimirowskio, kuris irgi buvo masonas. Vis dėlto mums tai netrukdo prie to paveikslo melstis! Be to, daugybė kitų menininkų, mokslininkų buvo masonai (pvz. Wolfgang Amadeus Mozart, Pierre ir Marie Curie...), tačiau mes nekeldami sau klausimų gėrimės jų sukurtu menu, naudojamės jų atradimų vaisiais.

Demonai egzistuoja ten kur yra tamsa, nėra šviesos.. Piktajam naudinga, kad nebūtų aiškumo ir skaidrumo.

http://joanitai.org/index.php/lt/tiesos-beieskant/atsakymai-i-klausimus/163-tikejimas-ir-protas/228-mokslas-ir-protas
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugsėjo 02, 2015, 05:08:00
Citatamagisteriumas nera pasisakes homeopatijos klausimu
Na nėra tai teisingas teiginys ...
Pradžioje plačiau apie Magisteriumo mokymą.
Šiuo atveju įsivaizduojame, kad gauname sąrašą ar turime gauti sąrašą tas negerai, šis netinkama, o dar šitai. Panašiai kaip kokiam pvz. kenksmingų medžiagų sąraše. Ir taip pastoviai atnaujinamas. Tarkim iš kokios nors Papua Naujosios Gvinėjos atkeliauja šamaninė praktika ji "atskiedžiama" kokia autogenine treniruote ir turime tarkim vidinių resursų ugdymo metodiką. Ir tada tokią metodiką jau reikia į sąrašą ... kad visi oficialiai žinotų.
Magisteriumas dažniausiai taip nedaro. Savo dokumentuose jis įvardina kriterijus ar požymius pagal kuriuos galima atpažinti reiškinius ar jų kilmę. Ar yra dokumentų kalbančių apie okultines praktikas ? Taip yra, apie tai bus žemiau.
Tačiau reikia paminėti ir tai, kad šie Magisteriumo dokumentai gali ir yra aiškinami. Paprastai šiuose aiškinamuose raštuose būna detalizavimas atskirų atvejų, reiškinių ir situacijų. Yra vienas, bet ... Aiškinimas turi būti kompetetingas, oficialus ir pan. Šiuo atveju Egzorcistų asociacija, Apaštališkoji penitentiarija, Tikėjimo mokslo kongregacija, Popiežiaus katechezės ir pan.
Turime savitą požiūrį, lietuvišką. Jei nėra suprantamai lietuviškai vadinasi iš viso nėra. Na retesniais atvejais jei aš nemačiau vadinasi nėra. (Keliauninke čia tikrai ne tavo atvejai).
Na ir keletas dokumentų:
1. Popiežiškoji kultūros taryba. Popiežiškoji tarpreliginio dialogo taryba. Jėzus Kristus – gyvojo vandens nešėjas. ,,Naujojo amžiaus" (New Age) krikščioniškasis apmąstymas. (2003 02 03)
http://www.lcn.lt/b_dokumentai/kiti_dokumentai/jezus-kristus-gyvojo-vandens.html
2. Tikėjimo mokslo kongregacija. Laiškas vyskupams dėl kai kurių krikščioniškosios meditacijos aspektų Orationis forma (1989)
3. Airijos teologijos komisija. A New Age of the Spirit? A Catholic Response to the New Age Phenomenon. Dublin 1994.
4. Conférence Épiscopale Française : Les tendances satanistes dans la jeunesse actuelle. Document Épiscopat, Novembre 2007
yra ir daugiau tačiau reikia skirti laiko susisteminti.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Silvija rugsėjo 02, 2015, 05:29:42
Citata iš: Kaštonas  rugsėjo 01, 2015, 11:29:56
Kukuli ir man kiltu priešiškumas. (Prisipažinsiu, būna labai neskanu)
Ir manau tai yra GERAI.
Ar žinai kodėl taip manau?

Todėl:
http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1081.msg13776.html#msg13776

Man atrodo, kad šitas ir keletas komentarų virš jo, prašosi būti "pagerbtas" :) ir perkeltas į čia:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,755.40.html
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Varlė keliauninkė rugsėjo 02, 2015, 06:18:19
Citata iš: Pilgrim  rugsėjo 02, 2015, 05:08:00
Tarkim iš kokios nors Papua Naujosios Gvinėjos atkeliauja šamaninė praktika ji "atskiedžiama" kokia autogenine treniruote ir turime tarkim vidinių resursų ugdymo metodiką.
Labai mėgstam kraštutinumus - Papua, vudu..
Tiesiog kyla klausimas ar tokioje korporacijoje, kaip vokiškoje DHU, kurią pradžioje paminėjo Eugenijus, yra samdomi šamaninių ar vudu praktikų specialistai, užkalbėtojai, o gal tiesiog paprasčiausiai daromi pinigai ir mulkinami žmonės ? Tokiu atveju nuodėmė gamintojams.

Na, o aukščiau tų citatų autorius taip yra kunigas egzorcistas, klasikinės medicinos mokslų daktaro ir filosofijos mokslų daktaro laipsnius.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugsėjo 02, 2015, 06:30:06
Korporacijos samdo visą paminėtą "publiką". Ar tą daro ši konkreti firma, nežinau.
Šiaip yra sąrašai, kuriuose nurodomos tokios firmos.
Kitas skiriamasis bruožas, ant šių prepararų (pagamintų pagal okultines praktikas) buteliukų ar pakuočių būna uždėtas specialus
ženklas. Šią akimirką tiksliai neatsimenu koks. Gal Kaštonas atsimena ?

P.S> Keliauninke  ;) citatų autorių žinau.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 02, 2015, 06:32:47
Nelabai galiu kalbėti apie LT farmacijos įmones.
Tačiau, apie mūsišką maisto pramone galiu šį tą pasakyti.
Pvz.
Galiu pagaminti bet kokį maisto produktą su bet kokiu "įdaru", bet kokiu pavadinimu*. Su reikalingu žymėjimu.
Tik, kad atsirastu kas perka...

Ps  manau nereik ženklų, Piligrim.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Varlė keliauninkė rugsėjo 02, 2015, 06:33:17
Tai apie tai aš ir kalbu.

Kadangi homeopatija - masinis reiškinys (panašiai kaip Medžiugorje, dėl kurios oficialioji Bažnyčia taip pat nėra pasisakiusi), manau, kad kada nors Bažnyčia aiškiau tai įvardins. Arba ne. Todėl tikinčiam žmogui geriausia būtų susilaikyti nuo tokių vaistų vartojimo - prieinu iš lėto tokios išvados :)

ps  beje, gal kas matėžino ar homeopatinių vaistų etiketėje rašoma sudėtis?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: kukulis rugsėjo 02, 2015, 07:02:29
Dėl Medžiugorijos jau pasisakė popiežius. Tomas linką forume įdėjo : http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,721.msg15540.html#msg15540
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugsėjo 02, 2015, 07:46:35
Keliauninke,
dėl konkrečių preparatų įvardinimo nėra, tačiau dėl homeopatijos apskritai ar teisingiau šiek tiek platesniame kontekste Bažnyčia yra pasisakiusi.
Kad mūsuose tai nėra įgarsinta ar pateikta suprantama kalba yra kitas klausimas. Dokumentai yra, tačiau elementariai mes apie juos nelabai ką žinome, net ne visada žinome jų buvimo faktą.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 02, 2015, 23:44:48
Citata iš: Varlė keliauninkė  rugsėjo 02, 2015, 06:18:19
Tiesiog kyla klausimas ar tokioje korporacijoje, kaip vokiškoje DHU, kurią pradžioje paminėjo Eugenijus, yra samdomi šamaninių ar vudu praktikų specialistai, užkalbėtojai, o gal tiesiog paprasčiausiai daromi pinigai ir mulkinami žmonės ? Tokiu atveju nuodėmė gamintojams.

Bent jau muzikos industrijoje tai yra realus dalykas, kad taip vadinamą "master copy" diską, iš kurio jau paskui daugina visus kitus, per satanistines apeigas paaukoja demonams, kad būtų sėkmingas... okultizmas industrijoje yra tikriausiai labiau paplitęs, nei mes įsivaizduojame.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Varlė keliauninkė rugsėjo 03, 2015, 02:46:30
Citata iš: Pilgrim  rugsėjo 02, 2015, 06:30:06
Korporacijos samdo visą paminėtą "publiką".

Citata iš: Tomas M.  rugsėjo 02, 2015, 23:44:48
Bent jau muzikos industrijoje tai yra realus dalykas, kad taip vadinamą "master copy" diską, iš kurio jau paskui daugina visus kitus, per satanistines apeigas paaukoja demonams

šaltiniai?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 03, 2015, 03:13:01
Buvęs iluminatas John Todd pasakojo, nežinau ar šitame video yra, bet gal:

https://www.youtube.com/watch?v=lHp5np6o7Ic

O čia kaip ir juoko forma (kad teliką žiūrinčius kvailiukus apdumti), bet viskas yra rimta:

https://youtu.be/BAvoyUBzVdk?t=7m24s
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 03, 2015, 03:28:45
Ir kodėl mes turėtume stebėtis tokiomis praktikomis, kai nemažai atlikėjų pradeda karjerą parduodami savo sielą velniui:

https://www.youtube.com/watch?v=w2EiuZnw7JE

https://www.youtube.com/watch?v=iIlB-1XsamM
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugsėjo 05, 2015, 13:19:59
Žinot  ši diskusija primena paaukotos mėsos valgymo klausimą. ( Pirmas laiškas korintiečiams 8 ) .
http://biblija.lt/index.aspx?cmp=reading&doc=BiblijaRKK1998_1%20Kor_8

" Krikščionys klausė Paulių, ar leistina jiems dalyvauti pagonių vaišėse arba valgyti turguje pirktą mėsą, kuri galbūt yra aukota stabams. Paulius atsako: stabai yra niekas, ir aukojimas bereikšmis, taigi galima tokią mėsą valgyti kaip paprastą mėsą. Bet jeigu baimingos sąžinės (silpnieji) žmonės dėl to piktintųsi, meilė reikalauja susilaikyti (žr. 8,10-13)."


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-04-30-keith-krell-laisves-ir-meiles-santykis/116616

Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 05, 2015, 14:07:48
Ačiū Donatai,.
. Dar nebuvau skaitęs.

Tačiau kartais sunku atskirti tik Įstatymo raidės besilaikantį tikintįjį nuo silpno brolio. Įžvalgumas yra Šventosios Dvasios dovana, ir tik Ji gali pasakyti, ką daryti konkrečioje situacijoje. Mums reikia pratybomis išlavinti savo pojūčius, kad atskirtume gera nuo blogo (Hbr 5, 14). Dievas neprašo mūsų atiduoti savo laisvės tokiems įstatymo sergėtojams, bet, jei silpnesnis brolis nuoširdžiai bando augti, tuomet mūsų auka tikrai turi prasmę. Mes esame brolių sargai.

Ypač ši  vieta.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 05, 2015, 15:13:13
Dar sakyčiau skirtumas yra tas, kad yra liudijimų, kad tie vaistai visgi turėjo įtakos žmogaus dvasiniam stoviui.

Kitas dalykas, mėsą tu valgai ne dėl to, kad ji tave pagydytų ar išlaisvintų iš kažkokio nemalonaus stovio, todėl vartodamas įvairius neaiškius gydymo metodus, žmogus galimai pradeda grimzti į magišką mąstymą, kas tikriausiai ir būtų didžiausia žala, nes vėliau toks mąstymas jį vilios vis tolyn ir tolyn...
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugsėjo 05, 2015, 16:21:49
Aš šiek tiek platesne prasme rašiau - apie stabams paaukotus įrašus ir panašius dalykus.

Apie vaistus reiktų skirti kelis variantus:
1. Žmogus nežino jog homeopatiniai vaistai yra krakmolas su vudu kerais, galvoja čia kažkokia vaistų rūšis kaip žolelės ar panašiai, arba net nežino jog vaistai homeopatiniai.  Vaistus geria, kad pasveiktų nuo objektyvios ligos. Perka brangiai krakmolą ir jį geria. Ar ir šiuo atveju vyksta kažkas negero ?
2. Žmogus serga, perka "vaistus"  žino jog tai krakmolas ir jį geria tikėdamas, kad veikia homeopatų teorija - organizmas atpažįsta ligą ir ją įveikia.
3. Žmogus žino jog vaistai tikrai pagaminti naudojant ritualus, juos naudoja tikėdamas ritualo galia.

Mano galva, magiškas mąstymas yra tik trečiu variantu.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 05, 2015, 16:26:57
Sutinku, bet pirmu variantu manau gali galioti palyginimas su kelių eismo taisyklėmis - jų nežinojimas neapsaugo nuo avarijos pasekmių.

Savaime suprantama, Dievas savo gailestingumu ir meile dažnai mus pridengia nuo šrapnelio, bet kartais matomai skeveldros iki mūsų prileidžiamos, kad būtume atidesni, ką darome.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 05, 2015, 16:44:27
Donatai, o kaip pats galėtum paaiškinti, kad anas žmogus nežino? Kaip taip gali atsitikti?!
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugsėjo 05, 2015, 17:00:09
Jei klausi, kaip gali nežinoti jog vaistai homeopatiniai - tai atsakymas paprastas: einu į vaistinę vaistų nuo slogos, vaistininkas pasiūlo vaistą ir jį perku. Na pavyzdžiui nuo slogos naudoju jūros vandenį (perku vaistinėje) - įtrauki į nosį ir taip ją praplauni.  Jei ten tikrai vanduo iš jūros (aš tuo nesu tikras) tai į jūrą tikrai galėjo koks šamanas prispjaudyti, visą jūra priburti ar kitokių dalykų padaryti, aš to nežinau. Tačiau man ir neįdomu visi tie burtai ir raganavimai.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 05, 2015, 17:11:41
Tai perki jūros vandenį!
Nepradėkite į kraštutinumais kalbėti. Nes taip daeisim iki uogienės naudojimo. Nes mes gi nežinome kokiame lauke kokia fėja gėles skynė.

Kalba eina apie VALINGA PASIRINKIMĄ!
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 05, 2015, 17:17:12
Donatai, dar norėčiau papildyti pirmąjį tavo punktą svarbiu faktoriumi, kuris tikrai gali lemti pasekmes arba jų išvengimą:

1. Žmogus, esantis malonės stovyje, nežino jog homeopatiniai vaistai yra krakmolas su vudu kerais, galvoja čia kažkokia vaistų rūšis kaip žolelės ar panašiai, arba net nežino jog vaistai homeopatiniai.  Vaistus geria, kad pasveiktų nuo objektyvios ligos. Perka brangiai krakmolą ir jį geria.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugsėjo 05, 2015, 17:20:21
Būtent - valingas pasirinkimas yra 2 ir 3 variantai. O sąmoningas magijos pasirinkimas,  tada kai žinom, kad "vaistų" gamyboje naudojami burtai (3 variantas) ir jokios kitos veiklios medžiagos ten nėra.

Dėl malonės stovio, man jau per daug sudėtinga.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 05, 2015, 17:22:31
1. Tai kodėl jis nežino?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugsėjo 05, 2015, 17:37:13
Kaštonai, jam niekas nepasakė, be to jis neskaitė šio forumo, wikipedijos ir kitų gerų puslapių todėl nežino. Jei turi kitų variantų parašyk pats.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 05, 2015, 17:45:38
Tai kaip taip galėjo nutikti Donatai?!
Nežinojimas taipogi valingas pasirinkimas. 1 ir 2 įsakymai.!! Žvelgiant giliau.
Ir mano galva 1variantas pats blogiausias kas gali nutikti. Ist 30

Šiek tiek plačiau,, grįžti prie dorybių,, įkėliau.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Silvija rugsėjo 06, 2015, 03:47:48
Išties, homeopatiniais vaistais rimtų ligų neišgydysi, tad ar turėtų krikščionis teptis, kai iki galo nežinia, kas ten ir kaip. Neprošal šiek tiek pristabdyti ir tas visas machinacijas medicinoje ir farmakologijoj.

Kitas dalykas, gydymas(is) apskritai, kai dėl savo (savo vaikų) gyvybės ar sveikatos yra rizika Gydytoją pakeisti gydytoju ir pasitikėti vien piliulėmis ir tuo ką siūlo medicina.

Nuodėmė - tai būtent meilės ir pasitikėjimo Dievu trūkumas:

http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N16D7D.html

O šv. Paulius kalba apie stabus, kurie "yra niekas". Bet stabas ir piktoji dvasia - skirtingi dalykai. Su velniu obuoliauti geriau neit.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 06, 2015, 05:50:15
O šv. Paulius kalba apie stabus, kurie "yra niekas"
Šį teksto vieta man kalba apie Iki,, išėjimą iš Egipto žemės,,.  Apie kurį taip pat kalbama Donato įkeltame tekste, su raginimu prikąsti liežuvį.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugsėjo 06, 2015, 14:12:16
CitataAš šiek tiek platesne prasme rašiau - apie stabams paaukotus įrašus ir panašius dalykus.
Apie vaistus reiktų skirti kelis variantus:

Pabandysiu tokiu pavyzdžiu:
Žodžiu einu žygyje, turistiniame ar piligriminiame  :) skirtumo nėra
kelio nueita nemažai, jau ir valgyti norisi  :(
pakelėje toks dulkėtas aviečių krūmas ... tik nepradėkit apie higieną, aš geriau žinau, man nekenks  :no-no:
na o jei paskui atsidaro visos "čakros" geriausiu atveju ...
ir kaip toje dainoje - Nieks kits čia nekalts. Mergužėle, bernužėli ... tu pats ar pati. Su bacilom trali vali.
Na ir poveikis bus ar tu žinai ką nors apie tas bakterijas, ar nežinai, ar matei per mikroskopą, ar ne
nepriklausomai ar žinios apie higieną
mokslų daktaro lygio, ar labai paviršinės bendro pobūdžio.
Tiesiog bus - tokie dėsniai.
Taip su homeopatija, paaukotu maistu, talismanais ir pan.
poveikis bus, nes tokie dėsniai ...
nepriklausomai nuo žodžių - čia nieko tokio, taip negali būti, man nebus ...
kaip ir aviečių atveju vieniems poveikis gali baigtis ir ligoninėje.
Kitiems tik papildomu vizitu į krūmus.
Taip ir čia gali pasireikšti sunkumais ir varginimais maldoje,
o kitiems prireiks vizito pas egzorcistą.
Imunitetas  ;) o gal malonės stovis.
Malonės stovis yra tai kas padeda išvengti ir atpažinti šiuos dalykus
net ir neturint ypatingų žinių ar supratimo. Malonės stovyje Dvasia
nuostabiai išveda ir apsaugo nuo ir šiose situacijose.
Bet malonei yra svarbūs elementai suvokimas ir valingas aktas.
Jie lemia tiek "atsparumą" tiek polinkį į nuodėmę, o tai apsprendžia
poveikio stiprumą.
Jei tavo suvokimas nukreiptas savo tikėjimo, ryšio su Dievu ugdymui,
malonės veikimas nukreipia žingsnius nuo įtartinų vietų.
Ir tuomet klausimas turi skambėti ne šitaip - ar skyrei dėmesio sužinoti
apie homeopatiją, okultizmą ar pan. bet - ar skyrei laiko Dievo pažinimui.
Nes galbūt pažindamas kitokį pasaulį aš jau neturėjau laiko Dievui ?
Valios aktas ... o tai jau poveikio stiprumas.
Citatahomeopatiniais vaistais rimtų ligų neišgydysi
Keletas momentų:
jei vaistas yra "pašvęstas", jis gali esamą ligą esančiame organe pašalinti. Nesvarbu kokia tai liga.
Bet visai pašalinti ar pašalinti be poveikio iš žmogaus negali. Demonas tik perkelia iš vienos vietos į kitą, nes jis nėra kūrėjas.
Tarkim skrandžio liga tokių vaistų pagalba gali būti perkelta į ausų ligą.
Gydo tik Dievas. Dievas gyvo iš esmės ir be jokių liekamųjų reiškinių ar pakenkimų.
Ir šiame kontekste mintis:
ar vaistai gydo ... tai kodėl tokie kartais žiaurūs pašaliniai poveikiai.
o tokiu būdu sugrįžtame į tokią gražią Evangelijos sceną:
Petras išlipo iš valties ir ėjo vandeniu pas Jėzų.
Tačiau, užuot žvelgęs į Jėzų, jis pamatė vėjo smarkumą ir bangas,
išsigando ir pradėjo skęsti.
VIEŠPATIE, gelbėk mane, aš skęstu! – sušuko jis.
Ir Jėzus, tuojau ištiesęs ranką, sugriebė jį ir ištraukė iš vandens.
Jiems įlipus į valtį, Jėzus tarė: mažatiki, ko suabejojai?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugsėjo 06, 2015, 15:44:46
Rizikuoju būti nesuprastas ar dar blogiau, tačiau nesutinku su tokiomis išvadomis. Štai kodėl:
1. Tai yra nelogiška - kaip sakiau jei koks šamanas "užburs" jūrą ar dangų, tai visas vanduo bus nuodingas ar kenksmingas ir tokiu būdu visi žmonės jau bus paveikti ir užvaldyti. Aišku galima sakyti jog čia logika neveikia, tačiau tada  palyginimas su mikrobais neturėtų būti taikomas.
2. Katekizmas nieko nesako apie kažkokius "juodus" dėsnius: 2116, 2117 punktai draudžia naudotis magija, žyniavimais, pranašavimais, nenešioti amuletų. Ir nieko nesako apie tai jog reikia tikėti tais žyniavimais. Jau rašiau bet pasikartosiu "Taigi dėl stabams paaukotos mėsos valgymo mes žinome, jog iš tikro nėra pasaulyje stabų ir nėra jokių dievų, tik vienas Dievas.". Argumentas, kad piktoji dvasia yra stipresnis ar kitos rūšies dalykas nei pagonių stabas manęs neįtikino - nors tikrai nesigaudau stabų hierarchijoje, rūšyse ir jų galių paskirstyme.
3. Iš kur jūs žinote apie tamsiuosius dėsnius, kad jie yra ir kaip jie veikia ?  Ar tai ir nėra raganavimas (dėsnių aiškinimasis ir domėjimasis jais)? Jau vien tai, kad tokiai temai skiriame daug dėmesio man atrodo keistai. Kaip vienoje paskaitoje Valkauskas sakė (citata netiksli) "Kažkodėl kai kalbam apie velnią susirenka paklausyti daugiau žmonių ,nei kai kalbame apie Dievą". Visa bėda, kad ši diskusija irgi panaši ir "reklamuoja" stabus, užkerėjimo dėsnius, ritualus ir kitus dalykus kurių reiktų šalintis ir nereiktų jais domėtis.


Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 06, 2015, 16:22:55
Na tai kam reklamuoti? :-)
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 06, 2015, 18:12:02
Donatai, iš eilės ;)

1. Paskaityk Senąjį Testamentą (gaila tiksliai nepamenu kokia knyga, gal forumiečiai pagelbės), kur blogasis žynys eina prakeikti rodos Izraelio kariuomenės ir jam kelią užkerta Dievo Angelas. Žynio asiliukas sustoja ir net mušamas neina... kas nutinka po to? Kas prieš tai yra pasakojama apie žynio metamus kerus, jų efektyvumą? Ar jie veikdavo? Kodėl Viešpaties Angelas jam turėjo užkirsti kelią?

2. Katekizmas yra knyga, skirta aprašyti pagrindines tikėjimo tiesas. Okultizmas, demonologija ir pan. yra atskiros ir gilios temos, kurios turi savo mokymą, bet šios temos nėra tinkamos plačiai diskutuoti Katekizme. Kitais žodžiais yra Bažnyčios mokymas (Magisteriumas) ir yra Katekizmas, kuris yra dalis Magisteriumo, ir yra skirta specifiniam uždaviniui spręsti.

3. Nėra tamsiųjų dėsnių ar šviesiųjų, yra dvasiniai dėsniai, kurie veikia dvasinėje plotmėje. Bet juos reikia pažinti. Čia įdėjau nuorodas: http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,592.msg15802.html#msg15802
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Silvija rugsėjo 07, 2015, 07:32:10
Donatai, suprantu tavo norą, kad viskas būtų pagrįsta ir logiška. Šamanas jūros gal ir neužburė, bet kad valdžią į savo rankas ima pasaulio kunigaikštis, tas tiesa. Juk egzistuoja šventos vietos ir prakeiktos, Dievui pasišventę asmenys ir velniui. Taigi, vyksta kova už teritorijas ir sielas. Atsisakydami naudoti homeopatinius vaistus, nors jie ir nebūtų pašvęsti velniui, mes garbinam vienintelį Dievą (dėl pasklidusios informacijos apie jų pašvęstumą galim pabūti ir kvailio vietoje). Saugodami save kaip Šv. Dvasios indą mes nieko nepralaimim.

Priimu tavo repliką:

Citata iš: Donatas  rugsėjo 06, 2015, 15:44:46
Argumentas, kad piktoji dvasia yra stipresnis ar kitos rūšies dalykas nei pagonių stabas manęs neįtikino

Perskaičius KBK šitą:
113  Stabmeldybė nėra vien klaidingi pagonių kultai. Ji yra pastovi pagunda ir tikinčiam žmogui. Būti stabmeldžiu reiškia sudievinti tai, kas nėra Dievas. Stabmeldybė esti tada, kai žmogus vietoj Dievo garbina ir nusilenkia kūriniui, kad ir kas jis būtų: dievai ar demonai (satanizmo atvejis), valdžia, malonumai, rasė, protėviai, valstybė, pinigai ir panašūs dalykai. ,,Negalite tarnauti Dievui ir Mamonai", sakė Jėzus (Mt 6, 24). Daugelis kankinių mirė dėl to, kad negarbino ,,žvėries"42, atsisakę net apsimestinai jį pagerbti. Stabmeldybė atmeta vienintelę Dievo valdžią; ji nesuderinama su Dievo bendryste.

Tai galutinė išvada turbūt galėtų tokia būti:

1) daug ko mes nežinom, tad pasitikėkim dvasininkais, kurie atsakingai apie tai kalba Bažnyčiai

2) nebijokim padaryti "per daug", aišku vengdami tapti prietaringais, kas nesiderina su Dievo vaikų orumu (Prietarai yra iškreiptas religinis išgyvenimas ir jį lydintis elgesys. Jie gali brautis ir į tikrojo Dievo garbinimo apeigas, kai, pavyzdžiui, vieniems ar kitiems apskritai teisėtiems arba būtiniems veiksmams teikiama kokia nors magiška reikšmė. Maldų ar sakramentinių ženklų veiksmingumą priskirti vien tik išorinei jų pusei, paliekant nuošaly jiems būtiną vidinį nusiteikimą, reiškia pasiduoti prietarams.)

3) švarinkim save ir savo aplinką, šitaip prisidėdami prie bendro gėrio. Kalbėdami apie šiuos vaistus tik kaip apie šarlatanų pinkles, rizikuojame pasakyti tik pusę tiesos. O tai jau yra blogai.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Sigitas rugsėjo 07, 2015, 07:39:37
Citata iš: Donatas  rugsėjo 06, 2015, 15:44:46... jei koks šamanas "užburs" jūrą ar dangų, tai visas vanduo bus nuodingas ar kenksmingas ir tokiu būdu visi žmonės jau bus paveikti ir užvaldyti.
... Valkauskas sakė (citata netiksli) "Kažkodėl kai kalbam apie velnią susirenka paklausyti daugiau žmonių ,nei kai kalbame apie Dievą". Visa bėda, kad ši diskusija irgi panaši ir "reklamuoja" stabus, užkerėjimo dėsnius, ritualus ir kitus dalykus kurių reiktų šalintis ir nereiktų jais domėtis.
Jei bent vienam šamanui tai būtų buvę "įkandama" būtų jau padarę tūkstančius metų atgal ir kokį tūkstantį kartų jei ne daugiau. Deja, šamanui, burtininkui, magui ar ekstrasensui įmanoma "užburti" tik labai apribotą kiekį vandens, pvz Kašpirovskis burdavo troilikus su vandeniu, ir tai tik trumpam laikui.

Mokslininkai yra ištyrę, jog vanduo turi atmintį. Bėda tame, jog ji labai nepastovi ir laikina. Bet kokio ale "kašpirovskio" užburtas vanduo tokias savybes laikydavo gan trumpą laiką, beje ir pašvęstas iš bažnyčios parsineštas vanduo irgi trumpam tebūna toks, kaip ir homeopatiniai preparatai vandens pagrindu.

Būtent dėl šios vandens atminties bėdos mokslininkai vis dar nenaudoja okeano kaip didžiausio kompiuterinio hardo. Taigi, nesiparinkit dėl tos homeopatijos, ten nieko daugiau, kaip apgaulės, placebo, nėr. Aišku, kaip niekalas, jis labai brangus! Kitąkartą žmones tai labai paveikia - aukšta kaina, suprask geras daiktas. Kaip ir bet kokioje kitoje srityje, pvz perkant kelnes, laikrodį ar šukas...

Apie velnią žmonės visados ausylai klausosi, skaito ir domisi. Nes apie demonus informacijos yra nedaug ir tai yra kažkas panašaus į uždrausto vaisiaus valgymą. (http://img.carnage.ru/i/sm/skull.gif)
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugsėjo 07, 2015, 08:04:12
Ale visi taip rikiuoja - 1,2,3 ... 1,2,3 ... tai pabandysiu 1,2,3  ;)

1.
CitataTai yra nelogiška
Tikėjimas pilnas faktų ir tiesų kurios nepaklūsta žmogiškojo proto logikai.
Pvz.: Jėzus. Pačiame Jėzaus asmenyje logika griūna. Dvi prigimtys - tikras Dievas ir tikras žmogus. Kažkas neįmanoma, kažkas labai jau nelogiška. Ir Bažnyčios istorijoje buvę mąstymai apie įvairius persiskirstymus, viršenybes ir pan. buvo pasmerktos kaip erezijos.
Vienas Dievas trijuose Asmenyse. Tai kaip čia gali būti, tai ar vienas ar trys. Žmogaus protui ir logikai tiesiog "dangtelis" nulekia.
Arba Mergelė Marija - kaip tai įvyks jei aš nepažįstu vyro. Tai kokie ten tie genai ? Tapo Motina bet liko Mergelė. Protas ir logika sako neįmanoma. Nesuprantama, tačiau Bažnyčia sako, bet taip tiesiog yra.
Blogio paslaptis. Jėzus nepaaiškina kodėl, tiesiog pasako taip yra.
Citatanuodingas ar kenksmingas ir tokiu būdu visi žmonės jau bus paveikti ir užvaldyti
deja, panašu kad tai jau tik laiko klausimas.
2.
Citatapiktoji dvasia yra stipresnis ar kitos rūšies dalykas nei pagonių stabas
piktoji dvasia nėra dalykas, tai angeliškoji būtis, tai asmuo, kuris savo gebėjimas ir galiomis gerokai pralenkia žmogaus prigimtį.
Stabas yra objektas, laidininkas tos būties poveikiui.
3.
CitataIš kur jūs žinote apie tamsiuosius dėsnius
Šaltiniai: Šventas Raštas, Bažnyčios mokymas (pakanka pradžiai ir Katekizmo). O tam daugiau, tai Dvasia pašauks, jei pašauks tai ir lydės ir saugos. Kitaip ... tiesiog negalima kitaip be Dvasios kvietimo. Kaštonas manau pritars  ;)


Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Kaštonas rugsėjo 07, 2015, 08:26:39
,, O tam daugiau, tai Dvasia pašauks, jei pašauks tai ir lydės ir saugos. Kitaip ... tiesiog negalima kitaip be Dvasios kvietimo. Kaštonas manau pritars,,

Šitam pritariu.
Daugiau šiandien man per sudėtinga. Nepaguodoje.
Dar kokių nesąmonių prišnekėsiu.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugsėjo 08, 2015, 04:13:44
Straipsnis ne apie homeopatiją, tačiau į tą pusę,
tiesiog šių dienų realijos
http://www.perpasauli.lt/naujienos/sparciai-populiareja-leles-kuriose-tikima-gyvena-vaiku-sielos.d?id=68929992

Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Eugenijus rugsėjo 08, 2015, 10:46:16
O kaip su užkalbėjimais? Prieš 40-50 metų Lietuvos kaime buvo masiškai paplitę užkalbėjimai. Kaimo žmonės, padorūs, praktikuojantys katalikai tvirtai tikėjo užkalbėjimais. Beveik kiekvienas kaimas turėjo savo užkalbėtoją. Rytų Lietuvoje užkalbėtojas būdavo vadinamas "šnibždūnu". Užkalbėtojai, šnibždūnai užkalbėjimo formules perduodavo iš kartos į kartą, tik savo artimiesiems. Užkalbėjimas dažniausiai prasidėdavo malda "Tėve mūsų", paskui sekdavo visokie magiški veiksmai, neaiškus nesuprantamas murmėjimas, mostagavimas rankomis ir panašiai. Kiekvienas užkalbėtojas turėjo savo formulę.
  Užkalbama būdavo nuo rožės, gyvatės įkandimo, išgąsčio. Nuo rimtų ligų (pvz., tuberkuliozės) neužkalbėdavo.
Šių dienų akimis žiūrint užkalbėjimas - blefas, apgavystė. Rožė yra infekcinė streptokokinė liga, kuri per keturias penkias dienas dažniausiai savaime praeina. O Lietuvos gyvatės nėra labai nuodingos, jų įkandimas nėra mirtinas. Tuo ir rėmėsi visi užkalbėtojai, žinodami, kad liga ir taip praeis.
    Bet palaukit, čia dar ne istorijos pabaiga. Paskutiniu metu medicininėje literatūroje pasirodė straipsnių, kad užkalbėtų žmonių kraujyje antikūnių titras yra reikšmingai didesnis, nei neužkalbėtų.
  Kas tai- įtaigos pasekmė, ar piktosios dvasios veikimas?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Donatas rugsėjo 08, 2015, 12:12:00
Citata iš: Eugenijus  rugsėjo 08, 2015, 10:46:16
    Bet palaukit, čia dar ne istorijos pabaiga. Paskutiniu metu medicininėje literatūroje pasirodė straipsnių, kad užkalbėtų žmonių kraujyje antikūnių titras yra reikšmingai didesnis, nei neužkalbėtų.
  Kas tai- įtaigos pasekmė, ar piktosios dvasios veikimas?

Kaip gali medicininė literatūra rašyti apie nemedicinines poveikio priemones ? Kaip tyrėjai atskyrė jog žmogus yra tikrai užkalbėtas ?
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Pilgrim rugsėjo 08, 2015, 14:32:53
O dabar įkvėpkim iškvėpkim ir vėl įkvėpkim ir ... pažiūrėkim į diskusiją nuo pradžių.
Ir pamatysim sumaištį, išsiskaidymą į detales, diskusiją apie detales ir ... pamestą centrą, pamestą esmę.
tačiau tai ir yra šėtono tikslas išskaidyti dėmesį, nukreipti dėmesį, kad žmogus nežvelgtų į centrą, į Jėzų.
koks skirtumas kaip veikia, kodėl veikia ... svarbiausia mes nepasitikime Jėzumi, Dievas "pabėga" į periferiją.
Netgi koks skirtumas ar tikėsime šamano milteliais, ar farmakologijos mokslo piliulėmis, o kur Dievas.
Kai baigiasi tikėjimas mokslu, kai neveikia vaistai, tada tik pažvelgiame į Kūrėją, bet ir tuomet ne visada.
Čia ir glūdi didysis paradoksas, kad ne vaistai gydo, bet Dievas dovanoja išgydymą per vaistus. Nes ne pats žmogus atrado
tuos vaistus, bet Dvasia apšvietė protą ir žmogus buvo įgalintas padaryti atradimą.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Eugenijus spalio 17, 2015, 13:58:37
Vokietijoje išėjo gydytojos Natalie Grams knyga "Homoeopathie neu gedacht" (Homeopatija naujai apgalvota). Ta knyga demaskuoja homeopatų melus. Vokietijoje praktikuoja apie 7000 homeopatų. Dauguma jų neturi jokio medicininio išsilavinimo. Pati autorė keletą metų užsiiminėjo homeopatija. Ji teigia, kad daugelis homeopatų patys netiki tuo, ką sako, tačiau vis tiek siūlo pacientams "vaistus". Kadangi ligonių kasos homeopatų "gydymo" nepripažįsta, pacientai už homeopato valandą moka 120-200 eurų. Supratusi homeopatijos melagingumą, autorė metė tą praktiką, išėjo iš homeopatų bendruomenės. Už tai jai buvo grasinama. Knygoje yra toks sakinys - "Als waere ich aus einer Sekte ausgestiegen" - jaučiuosi, lyg būčiau išėjusi iš sektos.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Augustas spalio 18, 2015, 07:49:16
CitataSupratusi homeopatijos melagingumą, autorė metė tą praktiką, išėjo iš homeopatų bendruomenės. Už tai jai buvo grasinama. Knygoje yra toks sakinys - "Als waere ich aus einer Sekte ausgestiegen" - jaučiuosi, lyg būčiau išėjusi iš sektos.

Žiaurokai čia skamba. Net nepatikėčiau kad tai galėtų būti kokia nors sekta. Pats homeopatija beveik nesinaudojau, tik teko keletą kartų pavartoti tonsilotreno.
Antraštė: Ats: Ar homeopatija - nuodėmė?
Parašė: Diak. Tomas M. spalio 18, 2015, 16:54:37
Sekta nebūtinai turi būti paremta religija/dvasingumu:

Дворкин Тайна ложных учений 46 Коммерческие культы (https://www.youtube.com/watch?v=GXl75XbFATI&index=46&list=PLZAjwhN2HwwJQ-Va3jjrrZGekKQqfYtwX)