TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Bendros temos => Bendros diskusijos => Temą pradėjo: Varlė keliauninkė balandžio 29, 2014, 10:41:29

Antraštė: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Varlė keliauninkė balandžio 29, 2014, 10:41:29
Pamaniau, kad turėtų būti labai faina tema :)
CitataKas yra kosminė erdvė? Ar ji tuščia, ar sudaryta iš terpės, kuria juda fotonai, elektromagnetinės bangos ir visa kita? Į šį klausimą mokslininkai dar ieško atsakymo, tačiau pasak naujos teorijos šalininkų, pats erdvėlaikis gali būti sudarytas iš superskysčio. Ir tam pasitvirtinus, į standartinį fizikos modelį teks pažvelgti visiškai kitaip.
Pamenat iš Pradžios knygos: "Dievas tarė: ,,Tebūna skliautas viduryje vandenų ir teatskiria vandenis nuo vandenų!" 7 Dievas padarė skliautą ir atskyrė vandenis,buvusius po skliautu, nuo vandenų, buvusių viršum skliauto. Taip ir įvyko." Pr 1, 6-7 ?
Straipsnis yra čia: http://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/tikrinama-teorija-galinti-aukstyn-kojomis-apversti-visatos-suvokima.d?id=64658617&fb_action_ids=10152152743719790&fb_action_types=og.likes
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis balandžio 29, 2014, 11:43:33
Ai .. mokslas kintantis dalykas.

Tą ką mes suvokiam dabar yra tiek pat mažai, kaip ir tada kai žmonės manė jog žvaigždės - tai skylutės danguje, per kurias lyja lietus.

Lygiai tas pats ir su Babelio bokštu. Tai simbolika. Taip kaip pastačius aukštą bokštą neįmanoma patekti į tą dangų apie kurį kalba Jėzus, sakydamas "Dangaus karalystė", taip ir pradžios knyga nėra apie tai, kad aplink žemę yra kiaušinio lukštas, ant kurio priklijuoti mėnulis ir saulė.

Babelio bokštas simbolizuoja žmogaus siekį pačiam tapti dievu; šiais laikais, manyčiau, tai būtų genų inžinerija, kur žmogus lyg ir įsivaizduoja, kad pakeitęs genus, galės sukurti nemirtingą žmogų.

Taip kaip suvokimas, jog dangus tai kiaušinio lukštas su skylutėmis lietui lyti, taip ir įsivaizdavimas, kad galima valdyti genus yra abu vienodai naivūs.

Gerai. Yra rasti dėsningumai kaip kažkoks geno gabaliukas įtakoja tam tikras organizmo savybes, tačiau fantazijos apie žmogaus nemirtingumą ir panašius dalykus tėra fantazijos, panašios į x-men'ų filmą.

Žmogui reikia fantazijų, nes kai jis atmetė Dievą, tai šis pasaulis tapo per daug žiaurus ir priešiškas, todėl jam prireikė gyventi fantazijose, kuriose mokslo pagalba bus galima išspręsti absoliučiai visas žmonijos problemas. Nenuostabu, kad kai pradedi griauti šias fantazijas, susilauki pykčio, nes tada žmogui tenka  vėl grįžti iš savo fantazijų į nemalonią realybę; kas galėtų nesupykti, kai iš jo atimamas malonumas? Geriau slėpkim, kad yra mirtis, įsivaizduokim kad viskas gerai, o viską kas susiję su nemaloniais dalykais, užmirškime ir neleiskime kad kas nors mums tai primintų.

"Tie krikščionys mums vis sako kad mes fantazuojame; jie trukdo sukurti tobulą visuomenę; todėl tobuloje visuomenėje jiems nebus vietos."
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Diak. Tomas M. balandžio 29, 2014, 12:34:12
Kukulis čia gerai paanalizavo. Keletas dalykų...

Pirmas, klausiau labai įdomaus pamokslo apie netikrus pranašus ir kunigas labai gražiai surinkęs atvejus, kurie parodo tai. Sakysime idėja apie besiplečiančią ir susitraukiančią visatą prieš daug metų buvo paskelbta okultisto (dar kai jokie mokslininkai net nekalbėjo apie tai) ir pan. Idėja tokia, kad blogis per savo tarnus vis "užmeta" žmonėms "medžiagos apmąstymams" ir po kiek laiko, tos idėjos suranda savo kelią iki "protingiausiųjų" kastos, ir kaip dažnai būna - eilinį kartą vėl žmogų atitolina nuo Dievo pasaulio suvokimo.

Antras, toks įdomus, nes kaip žinome, mokslas šiuo metu spėja, kad visatos amžius yra apie 13 mlrd. metų. Vienas fizikas remdamasis biblija išveda paralelę ir parodo, kad viskas, kas ten parašyta susiklosto į apie 13 mlrd. metų laikotarpį. Klausimas, kaip jis paskaičiavo, Šv. Rašte yra vietų, kur nusakomas Dievo "laikas", kaip kad "viena diena, kaip tūkstantis metų" ar pan. Kam įdomu:

CitataPhysics Engineer's Formula Provides
Key to Biblical Clock
Applied to 20 Events in Genesis, Dates Match Science

It's not the end of the world that fascinates engineering physicist Daniel Friedmann, it's the beginning.

Forget the Mayan Long Calendar, Friedmann has come up with a formula that converts "Bible time" to years as we know them in calculating the age of the universe, the sun, and life on Earth. The surprise? Friedmann's calculations consistently match scientific estimates derived from the study of fossil timelines, the solar system and the cosmos.

In his book The Genesis One Code (www.genesisonecode.com), the CEO of the aerospace company known for building the space station's robotic arm, describes how he developed the formula – 1,000 X 365 X 7,000 –from references in religious texts.

"The formula is simple," Friedmann says. "The Bible tells us in Psalms that one day for God is 1,000 years for us. We know that 365 days is our solar year, and from other studies of the scriptures we can conclude that one creation day in Genesis equals 7,000 God years."

"Multiply those numbers and you find that in years as we know them, each creation dayis an epoch of 2.56 billion years," Friedmann says. The age of the universe, when calculated using the formula, is 13.74 billion years. Science puts it at 13.75 billion, plus or minus 0.13 billion.

Friedmann's formula produced 20 other Bible/science matches for events described in Genesis, They include:

    • According to the Bible, the sun appeared to mark days, seasons and years on Day 4 of creation. Calculating from the end of the fourth day, Friedmann puts the "creation time age" at just under 4.79 billion years ago. Science says the sun is 4.57 billion years old, plus or minus 0.11 billion years.

    • Science has determined the simplest form of life first appeared on Earth 3.5 to 3.8 billion years ago. Using Friedmann's formula, calculating from the beginning of Day 5, life appeared 3.52 billion years ago.

    • Complex life – most of the major animal phyla – appeared in a fairly rapid "Cambrian explosion" about 530 million years ago, give or take 5 million years, according to fossil records. That was four hours into Day 6, according to Friedmann, 532 million years ago.

    • Day 6 was when "God planted the garden in Eden," according to the Bible. Friedmann calculates plant life appearing a little later in the "day," starting 426 million years ago and concluding 106 million years ago. The fossil record indicates that the first primitive macroscopic plants appeared about 420 million years ago, with seed plants and conifers diversifying 280 million years ago and flowering plants showing up 130 million years ago.

The creation text, Friedmann points out, comes from books in the Bible whose existence are acknowledged by all three of the Abrahamic religions – Christianity, Judaism and Islam. The polarizing debate has been between the world of science, with its numbers derived from scientific observation; and religion, with the Genesis creation narrative that appears to contradict scientific evidence.

"I focused on the 'what' and 'when' because those questions can be addressed with a detached, scientific perspective," Friedmann says.

"Now the debate can focus on the 'how' and 'why.'"

About Daniel Friedmann

Daniel Friedmann is CEO of MDA Corp. aerospace company in Canada, specializing in robotics used on the international space station. He has a master's in engineering physics and 30 years' experience in the space industry. He has published more than 20 peer-reviewed scientific papers on space industry topics. He is also a longtime student of cosmology and religion.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis balandžio 30, 2014, 10:17:06
Nežinau, labai tingiu gilintis į tuos skaičiavimus, tuo labiau, kad jie nieko neduoda ...

Čia panašiai kaip su Šerloku Homsu. Kai Watsonas jam pasakė kad žemė apvali, Šerlokas atsakė: "kaip įdomu... o kaip tai susiję su kasdieniniu mano gyvenimu? Sužinojau, nusistebėjau ir užmiršau ... " ;)
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Varlė keliauninkė gegužės 02, 2014, 07:10:43
Matau, kukulis vis linkęs prieštaraut..  :)
Bet nereikia visko suvesti į primityvų pasaulietinį Biblijos suvokimą.
Citata iš: kukulis  balandžio 29, 2014, 11:43:33
Ai .. mokslas kintantis dalykas.
o kas nekinta, kas yra pastovu šiam pasaulyje, išskyrus Dievą? Keičiasi net nuomonės. Ir tai yra gerai.
Daugelis garsių fizikų tikėjimą atrado per mokslą; dar prisiminkim kas pradėjo kurti universitetus - jėzuitai; net Vatikanas turi savo observatoriją, kuriai vadovauja, beje irgi jėzuitas. Ir įdomu, kam jam tai ? :)
Kas dėl genetikos, tai yra lietuviškai išleista mokslininko genetiko Francis S. Collins'o knyga "Dievo kalba"http://www.katalikuleidiniai.lt/index.php?lng=lt&content=pages&page_id=11&book_id=571 galima pasiskaityt..
Bet dėl vieno tu, kukuli, tikrai teisus - aš esu nepataisoma fantazuotoja :ashamed: plius beviltiška  :P
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis gegužės 02, 2014, 07:44:57
Šiaip, kai rašiau apie fantazijas, neturėjau tavęs Keliauninke :)

Labiau turėjau omeny ateistų fantazavimą. O ypač mane tam paskatino būtent filmas X-MEN'ai.

Kaip jau rašiau aname poste, fantazijos, viena vertus, padeda netikinčiam žmogui psichologiškai atsilaikyti prieš gyvenimo beprasmybę, bet, kita vertus, turi ir teologinį pagrindą. O tas pagrindas yra tas, kad žmogui būtina kuo nors tikėti. Nieko naujo čia neparašiau, bet ir tarybiniais laikais žmonės tikėjo mokslu ir šviesiu komunizmo rytojumi.
Pasirodo vakarų pasaulyje tas pats, tik šiek tiek frazė skiriasi: žmogus tiki mokslu ir šviesiu kapitalistiniu rytojumi :D

Dėl prieštaravimų .. atsiprašau, gal tikrai per daug aš mėgstu ginčytis  :ashamed:

Prisiminiau video įrašą, kuriame buvo pasakojama, kaip Koranas puikiai atitinka mokslo pasiekimus, ir kad Islamas yra mokslu pagrįsta religija. Ten buvo pavyzdžių apie tai kaip kažkokia Korano ištrauka puikiai atitinka šiuolaikino mokslo tyrimų rezultatus. Pvz. apie tai, kad visa gyvybė atsirado iš vandens, apie kosmosą ir t.t.
BET. Kas iš to??? Tuo metu, kai dar mokslas viso to nebuvo atradęs, šios Korano eilutės buvo paprasčiausiai nesuprantamos arba suprantamos kitaip. Jeigu Koranas būtų padėjęs padaryti tuos atradimus, tuomet kalbėčiau kitaip; o dabar tai tėra manipuliacija, kurios pagalba bandoma įrodyti Islamo teisingumą. (Kiek skaičiau, tai Koranas yra tokia mišrainė .. todėl Korano pagalba, atrodo,  gali įrodyti ką tik nori :D )

Bet ar tai nėra naivu?

Labai tikiuosi, kad tas pats nebus daroma ir su krikščionybe.  :no-no:
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Diak. Tomas M. gegužės 31, 2014, 19:17:14
Netrukus turi pasirodyti labai įdomus filmas The Principle (Principas), kuris remdamasis naujausiais tyrimais (vėl) iškelia hipotezę, kad Žemė yra visatos centras  :o

Svetainė: http://www.theprinciplemovie.com

https://www.youtube.com/watch?v=p8cBvMCucTg

CitataOne of the most heated debates of the century, coming 2014

Everyone knows that the ancient idea of Earth in the center of the universe is a ridiculous holdover from a superstitious age, right? Modern science has proven that we are nothing special! We inhabit, in Carl Sagan's words, "....an insignificant planet of a humdrum star lost in a galaxy tucked away in some forgotten corner of a universe in which there are far more galaxies than people."

Well....prepare to be shocked!

"The Principle", destined to become one of the most controversial films of our time, brings before the public eye astonishing results from recent large-scale surveys of our universe- surveys which disclose unexpected evidence of a preferred direction in the cosmos, aligned with our supposedly insignificant Earth.

"The Principle" features narration by Kate Mulgrew ("Star Trek Voyager", "Orange Is The New Black", and "Ryan's Hope"), stunning animations by BUF Compagnie Paris ("Life of Pi", "Thor"), and commentary from prominent scientists including George Ellis, Michio Kaku, Julian Barbour, Lawrence Krauss, and Max Tegmark.

Tracing the development of cosmology from its inception (Stonehenge, the Great Pyramid at Giza), through the great revolution of Copernicus, to the astonishing new discoveries of Earth-oriented alignments in the largest structures of our visible universe, "The Principle" leads us face-to-face with the question, and the challenge- what does this mean for the future of mankind?
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Diak. Tomas M. birželio 14, 2014, 23:10:32
Pasirodė du interviu su filmo kūrėjais, pasirodo, jie sudrumstė visą širšių lizdą, nes pradedant ateistais ir baigiant liberaliais katalikais, visi pradėjo pulti autorius, net iki grasinimu mirtimi... o juk jie viso labo pateikia naujausius mokslinius tyrimus, kurie vis labiau duoda suprasti, kad planeta Žemė Visatoje yra labai ypatinga. Na, o koks gi vienas iš blogio tikslų - įtikinti, kad žmogus, ir žmogaus pasaulis yra atsitiktinumas, kad jie nebuvo sukurti, kad jie niekuo neypatingi... Mes, žinodami, kad tai yra planeta, kurioje Visatos Sutvėrėjas priėmė žmogišką prigimtį, suprantame, kad ji - labai ypatinga!

Pirmame jų kalbama bendrai apie filmą, įdomius faktus, jo sukūrimo istoriją:

https://www.youtube.com/watch?v=uIqsVMQGoK0

Antrame analizuojama situacija, kuri beje buvo išprovokuota liberalaus katalikų blogerio, kai atrodo visi bando sutrukdyti, kad filmas nepasisektų:

https://www.youtube.com/watch?v=OvR7pMqAEso

Šiame interviu taip pat buvo paminėtas labai įdomu faktas. Pasirodo vienas iš pagrindinių motyvų sušaukti II Vatikano susirinkimą, buvo noras "ištaisyti Galilėjo situaciją". Pasirodo, kai kurie Bažnyčios hierarchai nepatogiai jautėsi, kad Bažnyčia buvo "neteisi" Galilėjo atžvilgiu ir "klydo" teigdama, kad Žemė yra Visatos centras. Susirinkime Bažnyčia norėjo prisiderinti prie naujųjų laikų, priimti naujų mokslo pasiekimų išvadas.

Mes jau anksčiau išsiaiškinom, kad Bažnyčia Galilėjo atveju tikrai nesielgė kažkaip neteisingai (http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,569.msg5153.html#msg5153). Taigi, II Vatikane buvo norėta ištaisyti Bažnyčios "klaidas", kurios iš esmės reiškė, kad aiškinant kosmologiją tikėjimo šviesoje ir remiantis Tradicija, buvo prasilenkta su tikrove. Pasirodo, gali būti, kad Bažnyčia visgi buvo teisi!  :o Įsivaizduojate, kokios to pasekmės būtų visame pasaulyje...

Beje, informacija dėl II Vatikano susirinkimo priežasčių yra Pop. Benedikto XVI, kuris pats tame susirinkime dalyvavo, citata.

Nekantriai laukiu rugsėjo, kuomet filmas turėtų būti pristatytas visuomenei, o dabar belieka pasimelsti už tuos užsispyrusius naujųjų laikų tikėjimo riterius! :)
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Silvija liepos 05, 2014, 16:29:59
Labai įdomi MR laida iš serijos Istorija. Moksla. Kultūra. Gan smulkiai pakomentuojama nevienareikšmiška situacija dėl Galileo Galilėjaus ir Bažnyčios, paaiškinama, kaip kito supratimas apie mokslą kaipo tokį ir kodėl šiais laikais dar vis nenorima mokslu laikyti teologijos.

http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=48848 (http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=48848)
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Varlė keliauninkė rugpjūčio 04, 2014, 11:30:16
Įdomus straipsnis, rusų k., kaip kosminių technologijų mokslininkas B. Raušenbachas panaudojo ikonose įprastą atvirkštinės perspektyvos principą kosminių aparatų susijungimui ten aukštai :)
http://foma.ru/boris-raushenbax-ot-raketyi-k-ikone.html
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis vasario 05, 2015, 07:46:49
Dar vienas įdomus straipsnis šia tema : http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-02-04-mokslinio-isganymo-ideologijos-keliamos-gresmes-ar-mums-lemta-tapti-dievais/127117
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Pilgrim vasario 05, 2015, 08:31:18
Jėzuitai leidžia ciklą knygų šia tematika:
(https://www.knygos.lt/media/thumbnails/cb7f69b6f54988930281716e96e8f832.jpg)
Knygoje pateikiami trys skirtingi būdai, kaip susidurdami su mokslo iššūkiu žmonės ieško atsakymų į įvairius jiems rūpimus klausimus, pavyzdžiui, ar mokslas suderinamas su tikėjimu? Ar jis nepaneigia Dievo kaip asmens? Ar po Čarlzo Darvino įmanoma nuoširdžiai tikėti dieviškąja apvaizda? Ar protas yra daugiau nei smegenys? Ar egzistuoja gyvenimas po mirties? Ar visata turi tikslą? ir pan.
Johnas Haugthas, garsus mokslo ir religijos sąveikos žinovas, dėsto Jungtinių Valstijų Džordžtauno universitete (Georgetown University). Jis yra aštuoniolikos knygų ir daugybės straipsnių bei apžvalgų autorius.
ištrauka - http://www.veidas.lt/mokslas-ir-tikejimas-naujasis-ivadas
(http://www.patogupirkti.lt/out/pictures/1/kvarkai.jpg)
Teologinis leidinys "Kvarkai, chaosas ir krikščionybė. Klausimai mokslui ir religijai" - tai jau ketvirtasis Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos inicijuojamo projekto ,,Siekiantiems begalybės" leidinys.
Pagrindinis projekto tikslas – prisidėti prie mokslo ir tikėjimo dialogo puoselėjimo, nes gerai pagrįsti naujausi moksliniai atradimai neišvengiamai skatina kelti Dievo egzistavimo klausimą.
Knygoje "Kvarkai, chaosas ir krikščionybė. Klausimai mokslui ir religijai" pateikti trys skirtingi būdai, kaip susidurdami su mokslo iššūkiu žmonės ieško atsakymų į įvairius jiems rūpimus egzistencinius klausimus.
Ar mokslas teikia faktus, o religija tik nuomones? Ar Visatoje yra ženklų, rodančių, kad ją sukūrė Kūrėjas? Ar mokslininkas gali tikėti stebuklais ir melstis?
Johnas Polkinghorne'as (g. 1930), Kembridžo universiteto matematinės fizikos profesorius, 1982 m. tapęs anglikonų dvasininku, jau daug metų domisi teologijos ir mokslo sąveika ir šioje knygelėje į šiuos fundamentalinius klausimus atsako paprastai, aiškiai, gyvai ir nuoširdžiai.
(http://www.patogupirkti.lt/out/pictures/1/tikejimo-slepinys.jpg)
Teologinė knyga ,,Tikėjimo slėpinys: įvadas į katalikybę" – tai pirmasis Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos inicijuojamo projekto ,,Siekiantiems begalybės" leidinys. Pagrindinis projekto tikslas – prisidėti prie mokslo ir tikėjimo dialogo puoselėjimo. Esame įsitikinę, kad gerai pagrįsti naujausi moksliniai atradimai neišvengiamai skatina kelti Dievo egzistavimo klausimą.
"Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad ši knyga nepretenduoja į visapusišką katalikų Tradicijos pristatymą. Ir, žinoma, ji nėra katekizmas. Galvoju, kad tai yra įdomių ir galbūt diskusiją keliančių įžvalgų pagrindinėmis katalikybės temomis rinkinys. Kiekviena tema yra savarankiška."
(http://www.patogupirkti.lt/out/pictures/1/didieji-klausimai-vaikams.jpg)
Teologinė knyga "Didieji klausimai vaikams" – tai jau antrasis Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos inicijuojamo projekto ,,Siekiantiems begalybės" leidinys. Pagrindinis projekto tikslas – prisidėti prie mokslo ir tikėjimo dialogo puoselėjimo. Esame įsitikinę, kad gerai pagrįsti naujausi moksliniai atradimai neišvengiamai skatina kelti Dievo egzistavimo klausimą.
(http://www.patogupirkti.lt/out/pictures/1/desimt-visuotiniu-prin-150.jpg)
Knygoje "Dešimt visuotinių principų. Trumpa gyvybės klausimų filosofija" jėzuitas Robertas Spitzeris išdėsto ir pagrindžia dešimt visuotinių principų, kurių laikymasis užtikrina humaniškos visuomenės formavimąsi, o stoka gali atverti kelią korupcijai, apgaulei, neteisybei ir kultūriniam nuosmukiui. Autorius jais vadovaujasi ieškodamas argumentų gyvybei apginti.
(http://www.patogupirkti.lt/out/pictures/1/jezus390.jpg)
Romos katalikų kunigas, jėzuitas Daniel J. Harrington (1940-2014) nuo 1971 m. buvo Naujojo Testamento profesorius Bostono jėzuitų universitete (Boston College) ir Vestono Jėzuitų teologijos fakultete (Weston Jesuit School of Theology), JAV> Būdamas žurnalo New Testament Abstracts leidėju, turėdavo peržvelgti visas publikuojams šios srities knygas bei straipsnius. Jis ypač domėjosi Negyvosios jūros ritiniais ir kitais Jėzaus laikais rašytais žydų tekstais. D. J. Harrington yra vienas žymiausių Naujojo Testamento mokslininkų.
"Jėzaus tapatybės klasuimas mums, krikščionims, yra vienas svarbiausių. Kadangi krikščionybė yra įsikūnijimo tikėjimas, besigilinantis į Jėzaus, Dievo Žodžio, tapusios kūnu ir gyvenusio tarp mūsų, asmenį, yra labai svarbu kiek įmanoma daugiau sužinoti apie istorinį Jėzų. JIs gyveno Izraeilio žemėje tame amžiuje, kurį dabar vadiname pirmuoju, o jo tapatybės klausimas ir XXI a. pr. išlieka labai aktualus. Tik prisiminkime, kokio žiniasklaidos dėmesio sulaukė Melo Gibsono filmas "Kristaus kančia" ir Dano Browno romanas "Da Vinčio kodas"!
[...] Tikintiems žmonėms evangelijų liudijimas yra svarbesnis už istorikų apibūdinamą Jėzų. Vis dėlto istoriniai metodai gali padėti sužinoti, kiek yra patikimos ankstyvosios su Jėzumi susijusios tradicijos ir kaip galima šią stiprią asmenybę sutikti ne evengelijų ar jose aprašomų tradicijų bei tiesų kontekste."

Visos serijos "Siekiantiems begalybės" knygos:
Tikėjimo slėpinys. Įvadas į katalikybę
Didieji klausimai vaikams
Mokslas ir tikėjimas. Naujasis įvadas
Kvarkai, chaosas ir krikščionybė
Dešimt visuotinių principų
Jėzus. Istorinis portretas
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Giedrė vasario 05, 2015, 16:20:38
Piligrim, super informacija,  :thumbup: nes nežinojau nei apie vienos egzistavimą. Geriau reklamuokite.  ;) Kur galima įsigyti paskutiniąją "Jėzus. Istorinis portretas"? Sudomino.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Pilgrim vasario 05, 2015, 16:36:19
Visas knygas ieškoti arba Kazimiero knygyne arba pas jėzuitus zakristijoje.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Pilgrim vasario 06, 2015, 14:40:36
Tiesiog dokumentika
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-02-06-dokumentinis-filmas-kelia-klausima-ar-evoliucija-tiesiog-dar-viena-religija/127209
https://www.youtube.com/watch?v=iGIcY6CzOLA#Scene_1
Suvartė  :)
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis vasario 09, 2015, 02:55:21
hehe, "bakterija tampa bakterija"  ;D

Nu pabaigoj tai pradėjo rimtai tas korespondentas :D

Greičiausiai jis yra protestantas, nes katalikams pritrūktų drąsos taip :|

"Bendravimas su kreacionistais blogai veikia mano kraujo spaudimą" ;D

Žodžiu, pataisė nuotaiką šį rytą šitas įrašas. Dėl tos pačios priežasties, kartais būna smagu pakalbėti su radikaliais protestantais :D
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Varlė keliauninkė vasario 09, 2015, 10:07:22
Apie tiksliai suderintą visatą:
https://www.youtube.com/watch?v=23HSg7lbRWs
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis vasario 10, 2015, 03:15:53
Ačiū.

O čia pokalbis su tikinčiu mokslininku https://www.youtube.com/watch?v=QqvCX7RLWgI
"šventadienio mintyse" .

Mintys: R. Dawkinsas teigia, kad mokslas ir religija užima tą pačią vietą; tuo tarpu kitu požiūriu tai du skirtingi dalykai, kurie susitinka, keliant tam tikrus klausimus.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis vasario 10, 2015, 03:40:50
Dar vienas https://www.youtube.com/watch?v=UjGPHF5A6Po
6 min įrašas apie gyvybę žemėje ir visatos egzistavimą.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Pilgrim vasario 14, 2015, 10:34:17
Atsiprašau už  :( užusienio kalbą

Профессор: Бог хороший?
Студент: Да.
Профессор: А Дьявол хороший?
...
Студент: Нет.
Профессор: Верно. Скажи мне, сынок, существует ли на Земле зло?
Студент: Да.
Профессор: Зло повсюду, не так ли? И Бог создал все, верно?
Студент: Да.
Профессор: Так кто создал зло?
Студент: ...
Профессор: На планете есть уродство, наглость, болезни, невежество?
Все это есть, верно?
Студент: Да, сэр.
Профессор: Так кто их создал?
Студент: ...
Профессор: Наука утверждает, что у человека есть 5 чувств, чтобы
исследовать мир вокруг. Скажи мне, сынок, ты когда-нибудь видел Бога?
Студент: Нет, сэр.
Профессор: Скажи нам, ты слышал Бога?
Студент: Нет, сэр.
Профессор: Ты когда-нибудь ощущал Бога? Пробовал его на вкус? Нюхал его?
Студент: Боюсь, что нет, сэр.
Профессор: И ты до сих пор в него веришь?
Студент: Да.
Профессор: Исходя из полученных выводов, наука может утверждать, что Бога нет. Ты можешь что-то противопоставить этому?
Студент: Нет, профессор. У меня есть только вера.
Профессор: Вот именно. Вера - это главная проблема науки.
Студент: Профессор, холод существует?
Профессор: Что за вопрос? Конечно, существует. Тебе никогда не было холодно?
(Студенты засмеялись над вопросом молодого человека)
Студент: На самом деле, сэр, холода не существует. В соответствии с
законами физики, то, что мы считаем холодом в действительности
является отсутствием тепла. Человек или предмет можно изучить на
предмет того, имеет ли он или передает энергию. Абсолютный ноль (-273 градуса по Цельсию) есть полное отсутствие тепла. Вся материя
становится инертной и неспособной реагировать при этой температуре.
Холода не существует. Мы создали это слово для описания того, что мы
чувствуем при отсутствии тепла.
(В аудитории повисла тишина)
Студент: Профессор, темнота существует?
Профессор: Конечно, существует. Что такое ночь, если не темнота:
Студент: Вы опять неправы, сэр. Темноты также не существует. Темнота в действительности есть отсутствие света. Мы можем изучить свет, но не темноту. Мы можем использовать призму Ньютона, чтобы разложить белый свет на множество цветов и изучить различные длины волн каждого цвета. Вы не можете измерить темноту. Простой луч света может ворваться в мир темноты и осветить его. Как вы можете узнать насколько темным является какое-либо пространство? Вы измеряете, какое количество света представлено. Не так ли? Темнота это понятие, которое человек использует, чтобы описать, что происходит при отсутствии света. А теперь скажите, сэр, смерть существует?
Профессор: Конечно. Есть жизнь, и есть смерть - обратная ее сторона.
Студент: Вы снова неправы, профессор. Смерть - это не обратная сторона жизни, это ее отсутствие. В вашей научной теории появилась серьезная трещина.
Профессор: К чему вы ведете, молодой человек?
Студент: Профессор, вы учите студентов тому, что все мы произошли от обезьян. Вы наблюдали эволюцию собственными глазами?
Профессор покачал головой с улыбкой, понимая, к чему идет разговор.
Студент: Никто не видел этого процесса, а значит вы в большей степени священник, а не ученый.
(Аудитория взорвалась от смеха)
Студент: А теперь скажите, есть кто-нибудь в этом классе, кто видел
мозг профессора? Слышал его, нюхал его, прикасался к нему?
(Студенты продолжали смеяться)
Студент: Видимо, никто. Тогда, опираясь на научные факты, можно
сделать вывод, что у профессора нет мозга. При всем уважении к вам,
профессор, как мы можем доверять сказанному вами на лекциях?
(В аудитории повисла тишина)
Профессор: Думаю, вам просто стоит мне поверить.
Студент: Вот именно! Между Богом и человеком есть одна связь - это ВЕРА!
Профессор сел.
Этого студента звали Альберт Эйнштейн.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis vasario 15, 2015, 11:22:42
kažkur internete mačiau ir lietuvišką variantą šito teksto :)
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Diak. Tomas M. balandžio 17, 2015, 19:00:24
Liūdna istorija iš vienos FB grupės:

Citata...savo vaiką vedu į katalikišką mokyklą Vilniuje - labai džiaugiuosi. Nors neatstoja puoselėtų galimybių namų mokymo atveju, tačiau daug teigiamo yra, ko negalėtų atstoti buvimas namuose. Buvau aš ir visa šeima gan uolūs katalikai... Šeima ir yra tik aš sustojau tikėjimo kryžkelėje. O atsitiko taip dėl nuo rudens pradėto vesti (mokslo) būrelio. Nes atsivėręs nuo katalikiško požiūrio moksliniam požiūriui man pasimatė visai kitom spalvom ir pasaulis ir žmogus ir egzistencija ir daug kas. Kiekvienam pasaulėžiūra pagal savo galimybes.

Atrodytų, kad su tikėjimu kažkas iš pradžių turėjo būti ne taip, kažkur buvo spraga, nes juk visas mokslas veda į Dievo pažinimą...
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis balandžio 18, 2015, 05:13:01
O kas per daiktas tas "mokslo" būrelis?

Nėra tokio dalyko kaip mokslas apskritai. Yra fizika, chemija, matematika - gamtos mokslai. Yra humanitariniai mokslai.
O jei būrelis vadinasi "mokslo" būrelis, tai čia ne mokslas, o ezoterika.
Bet čia tik mano nuojauta taip kužda... gal aš ir ne teisus.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Donatas balandžio 18, 2015, 06:07:30
Manau esi teisus. Mokykloje ir taip mokslo moko ir jei atsiranda meta mokslas ir jei tai ne filosofija, tai kvepia ezoterika.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Diak. Tomas M. balandžio 19, 2015, 05:16:41
Man atrodo tas minėtas mokslo būrelis yra skirtas vaikams supažindinti su mokslu, jo pasiekimais ir pan.
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: kukulis balandžio 19, 2015, 06:29:51
Ką reiškia susipažinti su mokslo pasiekimais? Mokslo populiarinimo būrelis?

Skamba gražiai ir civilizuotai.

Bet jai paieškotume "sliekų", tai kokia yra mokslo populiarinimo prasmė? Kodėl mokslas turėtų būti populiarus?  :-\
Ta prasme nesakau, kad neturėtų ar turėtų, bet kokia yra to prasmė? Neutraliai pamąsčius tiesiog :)
Antraštė: Ats: Tikėjimas ir mokslas
Parašė: Diak. Tomas M. gruodžio 14, 2015, 19:32:23
Labai geras straipsnis apie tikėjimą ir mokslą. Jis taip pat paliečia problemą, kodėl Bažnyčia turi būti labai atsargi, įsitraukdama į nepatikrintų mokslo rezultatų, kaip šiuo atveju kalbame apie klimato atšilimą, propagavimą:

CitataJesus loved the lilies of the field, more beautiful than Solomon in all his glory, but he beautified this world incomparably by passing through it with a reminder of its natural impermanence: "Heaven and earth will pass away, but my words will not pass away" (Matt. 24:35). The Church has dogmas and properly so, but they do not include making a dogma of unsettled science, just as in religion "private revelations" are not binding on the faithful. Science, by its nature is unsettled and today's certitudes may be disproved tomorrow, and the anthropogenic theories held by even a majority of climatologists may fade like the geocentric theories of astronomers in the days of Clavius.

Making Dogma Out of Unsettled Science. Fr. George W. Rutler (http://www.crisismagazine.com/2015/making-dogma-out-of-unsettled-science)