TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Bendros temos => Praktinė katalikybė => Temą pradėjo: Diak. Tomas M. lapkričio 09, 2013, 16:38:41

Antraštė: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kainininkai?
Parašė: Diak. Tomas M. lapkričio 09, 2013, 16:38:41
Susidūriau su įdomia situacija. Neseniai sužinojau apie tokį dalyką, kaip Grigalines Šv. Mišias (http://www.pnb.lt/pnb_lt/content.php?page=darbai_valerijaus/laimes_sala/20):

CitataGREGORINĖS, GRIGALINĖS ar GRIGALIŠKOSIOS MIŠIOS - Tai Mišios už mirusiuosius, aukojamos ištisas 30 dienų, kasdieną po vienerias. Šios Mišios vadinamos įvairiai: gregorinės, grigolinės, grigalinės, kiek rečiau grigališkosios.

Nusprendžiau pasidomėti, kiek tai galėtų realiai man atsieiti. Suprantama, 30 dienų yra daug, todėl ir auka turi būti atitinkamai didesnė, tačiau kiek daug yra ne per daug?

Sužinojau, kad Lietuvoje tai gali atsieiti net virš 1000 LT, todėl maniau, kad jei panašios kainos ir JAV, tuomet reikės kitais būdais vaduoti savus iš skaistyklos ;D

Buvau labai maloniai nustebintas, kai mano mėgstamo Benediktinų vienolyno brolis pranešė, kad rekomenduojama auka yra viso labo $300 ir dar patikslino, kad tai yra nustatyta Čikagos Arkivyskupo - rekomenduojama auka už Šv. Mišias yra $10  :o t.y. tikrai mažai! Iškart primečiau, kad aukoti tikrai galima būtų daugiau, t.y. $350, $370 ar net dar daugiau, žinant koks galingas yra šis užtarimas.

Kartu ir nuliūdau :( Nes Lietuvoje, kur tuos pinigėlius žymiai sunkiau yra uždirbti, kaina yra 2, 3, 4 kurtus didesnė... net jei verstume USD į LT, JAV gautųsi žymiai pigiau!

Štai ir klausimas - ar reikia vyskupijoms nustatyti minimumus, kad žmonėms bažnytinės paslaugos taptų prieinamesnės? Ar gal lietuviai iš prigimties yra tokie skūpūs, kad visada aukotų tik minimumą ir bažnyčios tiesiog nuskurstų?

P.S. belieka konstatuoti, kad bent jau šiuo metu, gyvenant vienoje šalyje, gali būti žymiai pigiau "nusigauti" į dangų, nei kitoje šalyje... juokas pro ašaras...
Antraštė: Re: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kainininkai?
Parašė: Augustas lapkričio 10, 2013, 06:42:36
Gal ir nereikėtų sakyti "bažnytinės paslaugos". Bet problema yra su išlaidomis parapinės bendruomenės reikmėms, pvz., kunigų išlaikymu, pastatų remontu, elektros bei kt. komunalinių paslaugų vartojimu ir pan. Tad taip ir gaunasi kažkokie mainai - bendruomenė gauna bažnytines paslaugas ir už tas paslaugas "sumoka" stipendiją. Bet gi tas "mainų" procesas vyksta bendruomenės viduje. Manyčiau, reikėtų paieškoti išlaidų padengimo kitokių formų.

P.S. Gerą temą čia užkabinai, Tomai.  :thumbup:
Antraštė: Re: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kainininkai?
Parašė: Pilgrim lapkričio 10, 2013, 07:16:43
Tomai nezinau is kur tokia tavo informacija,
Kaune svyruoja apie 400 lt
Antraštė: Re: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kaininin
Parašė: Pilgrim lapkričio 11, 2013, 04:04:13
UAB Isganymo paslaugos ...
nu jooo atejau susimokejau ir as ar mano giminaitis jau viskas danguje ...  :swoon:
Nu toks biski pievinis vaizdelis ...
Smelio deze. Zaidzia Jezus ir dar visa kompanija. Atvairuoju as ir rekiu priimkit, o man  :no-no: Jus ka trenkti, nematot man masinyte nupirko, va parasyta grigalines misios, jus ka ... man gi nupirko ...

Tik nepykit  :( nesu priestai o tik norejau pasakyti, kad krikscionybeje nera santykio perku-parduodu, nera stebuklingu maldu, nepriklauso nuo maldu ilgumo, nera magijos ... o mes daznai uzsizaidziam beieskodami kazko tokio, nuuu kazko toookio, va dabar visus pritrenksiu rozanciaus ilgiu, dydziu, svoriu ... bet kur Jezus   
o prie ko Jis cia, man reikia dar 100 Teve musu atbarskinti ir as busiu geeeras per diena bus 1000. O tu ? ne vieno karto ... a ja ja jai ... O tas latras ant kryziaus prie Jezaus isvis kazkokia neteisybe, visa gyvenima, oi visa gyvenima ... siaubas net melstis tinkamai nemoka ir va jam ... dar siandien busi rojuje ... bezabrazija ... kaip gerai, kad as ne toks kaip jis ar anas muitininkas ...
... ir tame manes nera, sirdies nera ... ausyse skamba vieno religinio rusu romanso zodziai ir atlikimas ... tapkite vaikais ir isgirsite Tevo balsa ...  ir du atlikejai ... garsi romansu atlikeja, si priedaini ji atlieka pakeltu tonu tarsi komanda, nurodymas - tapkite ... ir kitas atlikejas vienuolis atsiskyrelis ... priedainyje jis verkia ir tyliai praso tapkite.
Sunku pabegti is to perku parduodu ir patapti mazuteliu, o tada Jezus galbut ir pats padovanos masinele  ::) ... Sunku kartais paprasciausiai patiketi, kad ne as ... ir labai labai atsiprasau jei ka ne taip ...
http://www.youtube.com/watch?v=hi7jt99S3jk (http://www.youtube.com/watch?v=hi7jt99S3jk)

P.S.

Amžinosios šv. Mišios

Kun. Jonas Bosko, popiežiui pavedus, Romoje pastatė Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią, kuriai greitai buvo suteiktas bazilikos rangas. Prie jos išaugo prieglauda apleistiesiems vaikams, o šiems paremti susikūrė Švč. Jėzaus Širdies vardo draugija. Į šią draugiją gali įsirašyti ar būti įrašyti – gyvi ar mirę – asmenys jiems patiems to nežinant. Pateikiama įrašomojo vardas, pavardė ir vienkartinė auka (40 litų arba atitinkama suma užsienio valiuta). Už visus narius kasdien aukojamos trejos šv. Mišios. Įstoti į Jėzaus Širdies draugiją yra didelės dvasinės reikšmės įvykis, skatinantis visus katalikus branginti nesuskaičiuojamas malones, gaunamas iš šv. Mišių aukos, bažnytinės maldos ir kitų tikinčiųjų maldų.
Kaip įstoti?

Gyvenantiems Lietuvoje yra dvi galimybės:

   1. Kauno ir Vilniaus saleziečių parapijose galima asmeniškai kreiptis į saleziečius.
   2. Tie, kuriems sunku ar nepatogu atvykti patiems, auką gali išsiusti pašto perlaida arba banko pavedimu. Perlaidos anketoje reikia užrašyti norimų įrašyti į draugiją žmonių vardus ir pavardes (būtina pažymėti, ar jie gyvi, ar mirę) bei siuntėjo adresą. Draugijos nario kortelės siunčiamos į namus. Dar kartą primename, kad kiekvienam asmeniui auka yra bent 40 litų.

Užsienyje gyvenantiems asmenims siūloma registruotu laišku išsiųsti norimų įrašyti žmonių vardų sąrašą ir atitinkamą auką tarptautiniu čekiu.

Laiškus arba pinigus prašome siųsti pašto perlaida adresu:

              Kun. Alessandro Barelli,
              Saleziečių Vilniaus namai,
              Erfurto g. 3, 04220 Vilnius – 49

,,Saleziečių Vilniaus namai"
a/s LT08 7044 0600 0774 3076
AB SEB bankas
Banko kodas 70440
BIC (SWIFT kodas): CBVILT2X

Būtina nurodyti – ,,Amžinoms Mišioms"
Antraštė: Re: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kainininkai?
Parašė: Silvija lapkričio 11, 2013, 07:27:14
Laiškus ir pinigus prašome siųsti... ai čia tam su tokiais šmaikščiais ūsiukais? :)

Pilgrim, jaučiu, tavo sarkazmas yra labiau skausmas dėl to, ko negali pakeisti? Sarkazmą galima buvo pajusti ir temos pavadinime, nes manau visi čia supranta, kad šios "paslaugos" neperkamos ir neparduodamos.

Manau, kad pati vis dar egzistuojanti praktika ydinga ir iššaukia keistas kai kurių žmonių reakcijas, priklausančias gal nuo intelekto, ar nuo susuformavusio religingumo. Tai ką daryt? Gal tada geriau Bažnyčia pasakytų: neškit dešimtinę, nes reikia pastatus renovuot, bažnyčias šildyt, o jau maldos tebūna už dvasines aukas ir teaukoja visi slaptoje kiekvienas pagal poreikį ir galimybes? Atskyrus vieną nuo kito gal dingtų ir pati problema?
Antraštė: Re: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kaininin
Parašė: Diak. Tomas M. lapkričio 11, 2013, 15:17:56
Citata iš: Pilgrim  lapkričio 11, 2013, 04:04:13
... nera stebuklingu maldu, nepriklauso nuo maldu ilgumo, nera magijos ... o mes daznai uzsizaidziam beieskodami kazko tokio, nuuu kazko toookio, va dabar visus pritrenksiu rozanciaus ilgiu, dydziu, svoriu ... bet kur Jezus   
o prie ko Jis cia, man reikia dar 100 Teve musu atbarskinti ir as busiu geeeras per diena bus 1000.

Čia jau kaip ir sena diskusija dėl maldų kiekio (turiu omenyje į aikštę išplaukusius Pop. Pranciškaus komentarus, kur jis praktiškai paniekino už jo užtarimą tikinčiųjų primelstus tūkstančius Rožinių), bet aš būsiu paprastas ir tiesiog pasitikėsiu Švč. Mergele Marija, kuri Fatimos piemenaitei sakė, kad iki tol, kol jos broliukas bus paimtas į dangų, jam reikės dar daug Rožinių sukalbėti... arba pasikliausiu senaisiais Bažnyčios tėvais, kurie "barškindavo" Jėzaus maldą tūkstančius kartų per dieną... žinai, taip ir yra - barškini, barškini, kol Durys atsidaro.
Antraštė: Re: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kainininkai?
Parašė: Augucka lapkričio 13, 2013, 11:00:11
Aš asmeniškai nesu prieš nustatytas bažnyčios paslaugų kainas. Tiesa, man atrodo netgi yra geriau, nes aš tarkim nežinau kiek tų pinigų 'paaukoti' už mišias, krikštynas ar pan., o ypač čia kur gyvenu - svarais. Kokios sumos svarais aukojamos, neturiu žalio supratimo, o ir nėra pas ką paklausti, nes visi emigrantai čia aplinkui nereligingi visai.  ::)

Nors iš kitos pusės, jei jau bažnyčia nusistatys kainas, tai turės ir mokesčius mokėti ir čekiukus išdavinėti ir t.t.  :-\
Antraštė: Re: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kainininkai?
Parašė: Pilgrim lapkričio 18, 2013, 04:45:39
Ar vyskupija yra nustačiusi krikštynų, laidotuvių, santuokos sudarymo kainas? Kiek kainuoja tokios "paslaugos"? Taip pat ar privaloma mokėti už Pirmosios Komunijos bei Sutvirtinimo sakramento priėmimą?

Panevėžio Vyskupijos Kurija:  Nuo pačių seniausių laikų buvo įprasta religinių patarnavimų metu dvasininkams bei pačios bažnyčios reikmėms aukoti. Lietuvoje ši auka yra pagrindinis dvasininkų bei kitų bažnyčios tarnų išlaikymo šaltinis. Dalinai iš šių aukų bei įprastų sekmadienio rinkliavų padengiamos ir visos išlaidos, susijusios su bažnytinių pastatų išlaikymu bei pastoracine ir karitatyvine bažnyčios veikla.

Būtų idealu, jeigu kiekvienas prašantis dvasinio patarnavimo tikintysis, pats pagal savo išgales ir jautrumą, paaukotų tinkamą auką. Tačiau žinome, kad gyvename žemėje, kur piniginiai klausimai yra ypatingai jautrūs ir sukeliantys daug emocijų. Todėl Kanonų teisės kodeksas bei 2007 m. lapkričio 08 dienos Lietuvos vyskupų konferencijos išleistos normos nustato konkrečius kriterijus dėl aukų dydžio, kurių privalu laikytis visiems Panevėžio vyskupijos dvasininkams. Pateikiu konkrečias normas:

- Už 30 dieną po mirties paaukojamas šv. Mišias ir metines auka kunigui neturėtų būti didesnė kaip 70 litų, o už kitas Mišias ne didesnė, kaip 50 litų, tačiau galima paimti ir didesnę auką, jei tokia yra aukotoja valia (žr. kan. 952 §1). Drauge kunigams primenama, kad, atsižvelgiant į aukotojo išgales, negalima primygtinai reikalauti konkrečios aukos.

- Draudžiama už laidotuves prašyti daugiau negu 150 Lt (į šią sumą neįeina atlyginimas bažnyčios tarnams). Jei pasiturintieji patys daugiau aukoja, galima priimti tokią auką, kuri yra skiriama.

- Jeigu aukotojas nežino, kiek reikia paaukoti, ir dėl šios priežasties aukoja žymiai didesnę auką už nustatytą, tada paaiškinama, koks yra vyskupų sprendimas dėl Mišių stipendijų ir jog galima paaukoti mažiau.

- Dėl aukų kitų patarnavimų proga Vyskupų konferencijos normos nekalba, todėl darytina išvada, kad bet kokia paaukota auka yra teisinga bei pakankama ir dvasininkui nedera reikalauti konkretaus dydžio aukos. Tiek Vyskupų Konferencijos normos, tiek Kanonų teisė akcentuoja, kad joks tikintysis dėl savo neturto negali likti be dvasinių patarnavimų. Jeigu dvasininkas atsisakytų suteikti dvasinį patarnavimą dėl to, kad prašantysis negali pakankamai paaukoti, tai toks dvasininkas padarytų labai sunkų nusikaltimą baudžiamą pagal Kanonų teisės kodeksą.

Visi parapijose dirbantys dvasininkai privalo savo tikintiesiems šias normas paaiškinti. Bažnyčioje pirmoje vietoje visada akcentuojamas dvasinis patarnavimas tikintiesiems ir jo poveikis žmogaus vidiniam gyvenimui. Auka už suteikiamus patarnavimus yra tik antraeilis priedas. Be to, reikia aiškiai išskirti aukas duodamas kunigams dvasinių patarnavimų proga, nuo aukų aukojamų Šv. Mišių metu ir kitomis progomis. Pirmos skiriamos dvasininkų išlaikymui, o visos kitos parapijos pastatų išlaikymui ir visai kitai parapijinei veiklai finansuoti. Be to reikia užakcentuoti, kad dvasininkai iš jiems aukojamų aukų tam tikromis aplinkybėmis yra įpareigoti dalį gautų aukų perleisti į parapijos kasą arba paremti Vyskupijos kurijos veiklą.

Be to klausiama ar privaloma mokėti už Pirmosios Komunijos ir Sutvirtinimo sakramentus. Už jokius sakramentus Bažnyčioje nėra mokama. Daug kur Pirmos Komunijos ir Sutvirtinimo sakramentų teikimo proga yra prašoma, kad tikintieji prisidėtų savo auka prie parapijos išlaidų tų sakramentų teikimo metu. Tai darant dvasininkai turi atsižvelgti į kiekvieno savo ganomojo galimybes. Kita vertus tikintieji taipogi turi suprasti, kad pagal savo galimybes reikia prisidėti prie parapijos išlaikymo.
Antraštė: Re: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kainininkai?
Parašė: Giedrė lapkričio 19, 2013, 13:33:44
Na mūsų parapijoje Kaune (Šv. Antano Paduviečio) vienerios individualios šv. Mišios - 50 lt. O sudėtinės - pigiau. Šv. Vincento Pauliečio parapijoje kažkada mokėjau už vienerias individualias šv. Mišias  25 lt, bet ten niekas neprašė sumos, o tik aukoti kiek galiu ir tai dar paklausė, ar ne per daug. Taigi, vienur yra nustatyti "tarifai", o kitur priimama, kiek gali paaukoti. Su Grigalinėm Mišiomis Lietuvoje yra sunkiau (mažai kas laiko) ir kur kas brangiau nei Čikagoje. Taip jau yra.
Antraštė: Įžūliausias šventikas pasaulyje
Parašė: kukulis balandžio 13, 2014, 17:04:42
Sveiki,

nežinau ar šitame forume yra jumoro skiltis. Tai šita tema į tą pusę.
Popas pasakoje kodėl ima pinigus už vaikų krikštijimą ;) https://www.youtube.com/watch?v=kcc8uf-IPXQ
Antraštė: Ats: Apie bažnytinių paslaugų kainas - ar Dievo malonei gauti reikalingi kainininkai?
Parašė: Samsonas spalio 21, 2019, 18:05:08
Amžinosios Šv. Mišios. Taip atrodo patvirtinimas, kad tikrai tai yra tikra.