• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 15:55:28

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Šiuolaikinė ikona

Pradėjo Varlė keliauninkė, vasario 18, 2015, 16:45:18

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Tai ir aš teologinius skirtumus turiu omeny. Tomui nesikirstų.

Aš čia kiek išdykauju, sorry ;)

Varlė keliauninkė

manau ir man nesikirstų

Dėl "šelmiškos Jėzaus išraiškos" iš tiesų turėjau galvoj smagų posakį " velniukai iš akių šokinėja". Jėzui :)

Silvija

O mane, atvirai sakant, keistai veikia visokie paveikslai ir atvaizdai, man jie netgi trukdo melstis. Nors mėgstu, kai per juos pašventinama aplinka. Nežinau, ar galėčiau užsiimti ikonų rašymu. Tam, manau, reikia specialaus pašaukimo.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Varlė keliauninkė  rugpjūčio 27, 2016, 17:16:55
Aš turėjau minty ne tik rašymo techniką , bet ir teologinius skirtumus. Ar nesikirstų? Nors man atrodo, kad toks žingsnis būtų ekumeniškas :)

Pas mano benediktinus, ortodoksas nutapė pagrindinį Altoriaus triptiką ir dar viršutinę dalį, pirmas paveikslėlis:

http://chicagomonk.org

Prioras nieko neminėjo dėl skirtumų. Nemanau, kad jų būtų labai daug, nes visgi spėčiau kad pagrindinė simbolika susiformavo iki 1 tūkstantmečio (t.y. skilimo), todėl turėtų būti bendra abiem tradicijoms.

Sauliau, bet kiek suprantu, tas "dalininkas", bent jau Gvadalupės Marijos atveju galėjo būti Dievas :) Įdomu, kad nauji tyrimai tik patvirtino šio paveikslo unikalumą ir tai, kad Švč. Mergelės Marijos akies lėliukėje, išdidinus matomas atvaizdas, kai indėnas stovi su vyskupu, kuriam turėjo atnešti rožes, tarsi Mergelė Marija būtų tuo metų juos stebėjusi:


The Eyes of Our Lady of Guadalupe

Saulius

Žinau apie sceną akies lėliukėje, bet manau jis nėra tiek ryškus, kad galima būtų užtikrintai pasakyti - taip, tai neabejotinai ta pati scena, kai indėnas įteikia vyskupui gėles. Šiek tiek jaučiamas vaizdo "pritempimas" prie pageidaujamo rezultato. Gaila, bet angliškai nelabai galiu suprasti, gali būti paskaitoje pateikiami argumentai pilnai patvirtinantys šį fenomeną. Įkeliu nuorodą - ten galima rasti keturis filmus išsamią paskaitą apie Gvadelupės Dievo Motinos atvaizdo sceną ir ne tik: ten lektorius pasakoja apie žvaigždynų padėtį ant Marijos apsiausto, žviagždynų išsidėstymas yra apsiausto piešinyje ir jis atitinka kaip tik tą laiką, kada ant šio apsiausto atsirado atvaizdas.

Pagal šį video
https://www.youtube.com/watch?v=bMG-7naKeTs   Lecture of Our Lady of Guadalupe and the Miracle of the Roses as given by Luis Fernando Castaneda Monter at Saint Francis Chapel in Boston's Prudential Center on February 9, 2013.

Varlė keliauninkė

Iš naujo atrastas Vrubelis. Man jis toks ale lietuviškas Čiurlionis.

ps  Demono paveikslas Maskvos Tretjakovkoj įspūdingų matmenų ir sukelia panašų jausmą kaip tam vienuoliui iš filmo "Монах и бес", kurį matyt tik aš spėjau pažiūrėti :P

Silvija

Gaila, namie tik mažą ekraniuką turiu... tas velnias toks gražus! :-\ :) Ir be galo liūdnas...

Augustas

CitataIr be galo liūdnas...

Reiškia, kad iš esmės pavaizduotas teisingai. :)

Varlė keliauninkė

Egzistuoja Biblijos leidimas su Salvadoro Dali iliustracijomis http://www.dali-genius.ru/Biblia-Sacra.html
Įdomi tų akvarelių atsiradimo istorija: vienas turtingas katalikas užsakė SD iliustracijas, tikėdamasis, kad jis atsivers. Graži intencija :) kiek man žinoma, tai kažkiek pakeitė jo žvilgsnį, bet dailininkas kaip buvo ekstravagantiškas laisvamanis taip ir liko..

Varlė keliauninkė

Keletas žinomiausių Dali darbų religine tema.

Giedrė

 :thumbup: Nuostabu, Varlyte ....

Diak. Tomas M.

,,Kaip šv.Raštas žodžiu perduoda mums išganymą, taip ikona perduoda tą patį forma ir spalvomis" (Nikėjos II susirinkimas 787 m.)

Carlo Bertagnin OFM. Ikonografijos skriptai. Įvadas

Varlė keliauninkė

Pradžiai gerai bus ir guašu ;)

Diak. Tomas M.


Saulius

Seniai bebuvau forume, bet ikonogrfija man aktuali, tad įsiterpsiu vėl.
Tai geri straipsniai tiems, kurie nori daugiau susipažinti su pamaldumu su ikonomis tradicija. Kaip besvarstytume - ikona geriausias "ramentas" mūsų maldingumui, jei būtume tobuli jokių ženklų, raštų nereikėtų.
Nesu pripažintas ikonografas, mėginu tai daryti.
Vieną dieną atkasiau Dievo man patikėtą talentą.
Po kiekvienos didesnės pertraukos vėl ir vėl imu melsti Dievo malonės, kaip nedėkingas menininkas (o toks ir esu), kad maldoje gimtų nauja ikona. Dažnai, kažkur netoli šalia yra žmogus, kuriam reikia šio Dievo ženklo, kad sustiprinti jo tikėjimą. Todėl, kiekvieną ikoną dovanoju konkrečiam asmeniui.

Taigi ikona neturi kainos ir neturi autoriaus parašo. Gavęs ikoną, žmogus savanoriškai gali aukoti kažkiek pinigų ikonografui, kad galėtų padengti išlaidas už medžiagas ir priemones.

Silvija

Citata iš: Saulius  kovo 03, 2018, 07:49:22Seniai bebuvau forume, bet ikonogrfija man aktuali, tad įsiterpsiu vėl.
(...)
Po kiekvienos didesnės pertraukos vėl ir vėl imu melsti Dievo malonės, kaip nedėkingas menininkas (o toks ir esu), kad maldoje gimtų nauja ikona. Dažnai, kažkur netoli šalia yra žmogus, kuriam reikia šio Dievo ženklo, kad sustiprinti jo tikėjimą. Todėl, kiekvieną ikoną dovanoju konkrečiam asmeniui.

Sveikas, Sauliau, man kaip senbuvei taip smagu, kai kas nors va šitaip užsuka į forumą :) gyvas tikėjimas trykšta iš tavojo liudijimo, ačiū.