TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Bendros temos => Praktinė katalikybė => Temą pradėjo: Diak. Tomas M. birželio 25, 2013, 18:06:35

Antraštė: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. birželio 25, 2013, 18:06:35
Sinkretizmas (sen. gr. συγκρητισμός – ,,apjungimas") – skirtingų religijų elementų (teologijos, mitologijos, simbolikos) susiliejimas, apjungimas - Vikipedija.

Šią temą užvedė vienas mano matytų video siužetų, kur aiškiai matosi, kas įvyksta, kai nelieka inkaro - Tradicijos. Tuomet galime nuplaukti nežinia kur... Prieš žiūrint norėjau priminti, sau pačiam ir kitiems, kad Šv. Mišios, kuriose mes dalyvaujame sekmadieniais, nėra "kita" ar "dar viena" Jėzaus auka, Šv. Mišios yra ta pati mistinė auka, kuri prasidėjo Kristui kabant ant kryžiaus ir vyksta amžinai. Tai yra auka, kurioje Kristus už mus kenčia ir miršta. Tai nėra kažkoks "paminėjimas", kaip kad daro protestantai, RKB švenčiama būtent ta Auka. O ją švęsti pasirodo galima įvairiai...

http://youtu.be/wedpLBTKd84

dar keletas pavyzdžių:

http://youtu.be/45VazNU_pOA

http://youtu.be/Xu2FqEXnR4s?t=13m40s

Man pačiam taip pat teko realiai matyti vieną tokių variantų - už sielovadą atsakingas žmogus, kuris vietoje kunigo sakė pamokslą, ant altoriaus įžygiavo, sukdamas ant juosmens keletą spalvotų gimnastikos lankų... nebuvo aišku, kas vyksta, ar pamaldos ar cirko pasirodymas  :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas birželio 29, 2013, 10:36:23
Aš manyčiau, kad didžiausias šių dienų sinkretizmas yra New Age judėjimas. Tad kai išgirstu ar perskaitau žodį "sinkretizmas", man prieš akis pirmiausia iškyla šis judėjimas. Bet, Tomas, matyt, apie kažką kitą nori pasakyti.  :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija birželio 29, 2013, 15:06:36
Augustai, vėl provokuoji? ;) Na kas čia gali būt neaišku? Man tai viskas aišku - Tomas kalba apie tai, kad sinkretizmu užsikrėtusi yra ir Katalikų Bažnyčia. Štai pvz. seniau niekad nebuvau girdėjus kalbant apie meditacijų praktikas (mes juk kontempliuojame), o dabar šis terminas mielai vartojamas dvasininkų, bet ar tikrai to reikia? Ar tai nesusuka mums, avelėms galvų? Kitąkart eidama kur nors didmiesty pamatysiu reklaminį kvietimą užsukt pamedituot ir užsukus kažin ką ten rasiu?

Čia keletas nuorodų apie sinkretizmą kaipo tokį lietuviškuose puslapiuose:

http://eia.libis.lt:8080/archyvas/viesas/20110110055931/http://www.culture.lt/satenai/?leid_id=886&kas=straipsnis&st_id=15851 (http://eia.libis.lt:8080/archyvas/viesas/20110110055931/http://www.culture.lt/satenai/?leid_id=886&kas=straipsnis&st_id=15851)

http://kvjk.lt/ivairus/sinkretizmas-religine-tesla-koki-dievuka-jos-kepsime (http://kvjk.lt/ivairus/sinkretizmas-religine-tesla-koki-dievuka-jos-kepsime)

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2005-08-26-joseph-marie-verlinde-apie-kelia-i-krikscionybe-ii/5847 (http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2005-08-26-joseph-marie-verlinde-apie-kelia-i-krikscionybe-ii/5847)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė birželio 29, 2013, 18:12:03
Citata iš: Silvija  birželio 29, 2013, 15:06:36
Štai pvz. seniau niekad nebuvau girdėjus kalbant apie meditacijų praktikas (mes juk kontempliuojame), o dabar šis terminas mielai vartojamas dvasininkų, bet ar tikrai to reikia? Ar tai nesusuka mums, avelėms galvų?

Sv. Kryziaus Jonas "Tamsiojoje naktyje" (taigi, 16 amzius) isskiria meditacija, kaip jusline galia, ir kontempliacija, kaip dvasine galia. Tad aisku, kad tai yra du skirtingi dalykai. Jis idomiai lygina sias dvi maldos formas su darbu ir naudojimusi jo vaisiais; arba su maisto gaminimu ir valgymu jau paruosto maisto. Pirmu atveju dirba musu protas ar vaizduote; antru - Dievas, mums nieko nedarant.

Siandien meditacija labai megsta ir propaguoja jezuitai. Kaune pries pusantru metu kun. M. Malinauskas vesdavo meditacijas norintiems. Vadindavosi "krikscioniska meditacija". Matyt todel, kad pagal NT..

Na, o del video (nors as Tomo nuorodu neziurejau), tai ir as maciau viena, kur popiezius Pranciskus, tiesa, tada dar ne popiezius, aukojo Misias vaikams. Su mikimauzais ir betmenais.. Tiesa sakant, neistveriau perziureti iki galo..

Ir dar biski.. nezinau, ar tinkamas zodis "kovoti" sioje temoje. Kazkodel man visai nesinori "kovoti" su isoriniais reiskiniais,kad ir kokie negatyvus jie butu. "Kovoti" reikia su savim, su negatyvu savo viduje. Musu Viespats juk su nieku nekovojo, kaip as tai suprantu.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija birželio 29, 2013, 23:09:57
Įdomiai parašei. Dėl meditacijų - sutinku, gal jos gali būti ir saugios, t.y. krikščioniškos, bet kaip ir minėjau, anksčiau to nebuvo, avelėms ganytojai kalbėjo suprantama kalba, nors primetu, kad gal jų pačių tarpe ir buvo žinoma įvairesnių praktikų. Kaip ir su ta lectio divina, kurią palyginus neseniai leista naudoti pasauliečiams.

Įvairovė Bažnyčioje didelė, bet ar tokie jau išsilavinę katalikai esam, kad nepasiklyst tų praktikų vandenyne? Juo labiau, kai pasaulis toks globalizuotas ir viskas šalia vienas kito padėta?

Pati davei pavyzdį, kaip "meninės priemonės" Mišias padaro teatru žiūrovams. Ar ne per daug visko? Kas sugebės atsirinkti kur sakralūs dalykai, o kur kičas? Gal greitai Mišiomis imsim laikyti Castelucci'o spektaklius?

Su bažnytine muzika tas pats. Kalba čia ilga...

O dėl "kovoti", tai kova kovai nelygu. Sakoma, Dievą reikia ne įrodyti, bet parodyti. Lygiai taip pat ir velnią, tada jis atsitrauks.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. birželio 30, 2013, 03:53:03
Sinkretizmo apibūdinimas, kiek platesne prasme (Dr. Artūras Lukaševičius):

http://www.youtube.com/watch?v=BnVGcCgZuvE

Čia taip vadinamojo "liturginio šokio" pavyzdys. Jei nežinočiau, pagalvočiau kad pagonių apeigos. Beje Asyžiuje 2012 metais jaunimui buvo pravedami specialūs "liturginio šokio" kursai.

http://www.youtube.com/watch?v=UJ5KbCuox3g

O čia įdomus angliškas video, kur katalikų kunigas, priklausantis Šventojo Sosto įkurtai Šv. Petro kunigų brolijai, pasakoja savo tradicinių Šv. Mišių atradimo istoriją ir dalinasi savo mintimis apie Tradiciją:

http://www.youtube.com/watch?v=96i2d428us4
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė birželio 30, 2013, 05:16:47
Lukasevicius - tai musu lietiviskasis Osipovas, sakyciau ;-) pakankamai ironiskas, bet ne toks piktas :-P, na o sokiai tai net nzn ka pasakyti.. is pradziu pagalvojau, kad primena indiskus, po to - rusiskus (pamenat vasilisas krasavicas..), o dar po to kazka is modernaus sokio repertuaro. Net supykino siektiek..
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas birželio 30, 2013, 05:57:27
Citata iš: Silvija  birželio 29, 2013, 15:06:36
Augustai, vėl provokuoji? ;) Na kas čia gali būt neaišku? Man tai viskas aišku - Tomas kalba apie tai, kad sinkretizmu užsikrėtusi yra ir Katalikų Bažnyčia. Štai pvz. seniau niekad nebuvau girdėjus kalbant apie meditacijų praktikas (mes juk kontempliuojame), o dabar šis terminas mielai vartojamas dvasininkų, bet ar tikrai to reikia?

Dėl meditacijos

Meditacija yra lotynų kalbos žodis ir reiškia tiesiog mąstymą, apmąstymus, RKB aplinkoje taip pat vartojamas  mąstomąjai maldai pavadinti. Tad RKB šis žodis reiškia tiesiog mąstomąją maldą.

Kaip atsitiko, kad šis žodis pradėtas vartoti ir kita, mums jau labiau pažįstama prasme? Dėl to pokyčio iš dalies "kalti" jėzuitų misionieriai Indijoje. Kada Vasko da Gama atrado Indiją, prasidėjo ir misijos Indijoje. Ir kai jėzuitų misionieriai pastebėjo vietinius asketus, atliekančius hinduistinę dhiana praktiką, jie tiesiog (be abejo, klaidingai) nusprendė, kad vietiniai tiesiog medituoja, t.y. apmąsto kažką arba net meldžiasi mąstomąja malda. Iš tikrųjų, žinoma, taip nebuvo, bet dėl tos kažkada jėzuitų misionierių padarytos klaidos šis terminas prigijo ir ėmė reikšti visas Rytų religines praktikas, kurių principas buvo toks pats ar bent jau panašus į dhiana praktiką. Tad kada kalbame apie meditaciją krikščioniška prasme, siūlau nenaudoti termino "meditacija", o tiesiog lietuviškai sakyti "mąstymas" arba "mąstomoji malda". Ir literatūroje, kai susidursite su terminu "krikščioniška meditacija", žinokite, kad tai yra mąstymas arba mąstomoji malda.

CitataAr tai nesusuka mums, avelėms galvų? Kitąkart eidama kur nors didmiesty pamatysiu reklaminį kvietimą užsukt pamedituot ir užsukus kažin ką ten rasiu?

Va taip tad :no-no:

Tai žiūrint, kokia organizacija skelbimą pakabino.  Jei organizacija yra hinduistinė (įvairios jogos pakraipos) arba budistinė, tai aišku, kad bus Rytų religinė praktika siūloma. :) O jei organizacija yra katalikiška, pvz., tokia kaip Gyvenimo ir tikėjimo institutas, tai greičiausiai bus pasiūlomos jėzuitų dvasinių pratybų pagrindu sukurtos praktikos.

Na, ir šiaip žodis "meditacija" yra labai populiarus ir daug kur vartojamas žodis, tad man visai nenuostabu, jog apaštalaujantys katalikų vienuoliniai ordinai, kongregacijos ir bendruomenės, siekdami patraukti į New Age linkusius žmones, stengiasi (žinoma, kiek tai įmanoma neiškraipant katalikų tikėjimo esmės) prisitaikyti prie New Age vartojamo leksikono.  Kitaip tariant, šiandien iš naujo vyksta Gerosios Naujienos skelbimo ir įkultūrinimo procesas. Tad ateityje, kai pamatysit kokį nors skelbimą, kviečiantį į šlovinimo šokiu kursus ar į krikščioniškos meditacijos kursus, vertėtų gerai pamąstyti, ar tikrai tų skelbimų adresatas esate būtent jūs. Nes labai gali būti, kad tie kursai yra skirti reevangelizuoti nuo RKB nutolusius ir į New Age praktikas linkusius žmones. :)

P.S.
Citata iš: homo viator  birželio 30, 2013, 05:16:47
na o sokiai tai net nzn ka pasakyti.. is pradziu pagalvojau, kad primena indiskus, po to - rusiskus (pamenat vasilisas krasavicas..), o dar po to kazka is modernaus sokio repertuaro. Net supykino siektiek..

Šiaip Dievo šlovinime šokiu nematau nieko blogo. Čia yra labai gili ir sena tradicija, ateinanti iš ST laikų judaizmo (prisiminkime karalių Dovydą). Todėl net ir dabartiniai judaizmo išpažinėjai tradiciškai šlovina Viešpatį, šokdami savo religinius šokius. 
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas birželio 30, 2013, 07:03:00
Citata iš: homo viator  birželio 30, 2013, 05:16:47
Lukasevicius - tai musu lietiviskasis Osipovas, sakyciau ;-) pakankamai ironiskas, bet ne toks piktas :-P,

Na, dėl Lukaševičiaus palyginimo su Osipovu, tai nesinori sutikti. Bet čia jau kita tema.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: nf birželio 30, 2013, 07:08:54
Citata iš: Augustas  birželio 30, 2013, 05:57:27
Nes labai gali būti, kad tie kursai yra skirti reevangelizuoti nuo RKB nutolusius ir į New Age praktikas linkusius žmones. :)
Man tai truputį primena A.Kurajevo pasakotą įvykį, kai nesenai susikūrusio vienuolyno vienuoliai sugalvojo atvesti narkomanus į kelią, ir įsileido gyventi pas save į vienuolyną tikėdamiesi savo pavyzdžiu paveikti juos.
Rezultatas: visi vienuoliai tapo narkomanais.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas birželio 30, 2013, 07:16:54
Citata iš: naujokasf  birželio 30, 2013, 07:08:54
Citata iš: Augustas  birželio 30, 2013, 05:57:27
Nes labai gali būti, kad tie kursai yra skirti reevangelizuoti nuo RKB nutolusius ir į New Age praktikas linkusius žmones. :)
Man tai truputį primena A.Kurajevo pasakotą įvykį, kai nesenai susikūrusio vienuolyno vienuoliai sugalvojo atvesti narkomanus į kelią, ir įsileido gyventi pas save į vienuolyną tikėdamiesi savo pavyzdžiu paveikti juos.
Rezultatas: visi vienuoliai tapo narkomanais.

O man žinomas kitas pasakojimas apie Valerijaus Rudzinsko įkurtą Pilnų namų bendruomenę. Toje bendruomenėje narkomanai sėkmingai sveiksta. Ir toje bendruomenėje gyvenantys vienuoliai netampa narkomanais.  :P

P.S. Juokai juokais. Bet iš tikrųjų tai priklauso nuo to, kiek žmogus yra atsparus kitų įtakai.  Tie vienuoliai iš A.Kurajevo pasakojimo, matyt, buvo nepatyrę, nežinojo kai kurių narkomanijos ypatybių, todėl ir nesugebėjo atsispirti neigiamai įtakai. :(
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė birželio 30, 2013, 11:19:34
"Šiaip Dievo šlovinime šokiu nematau nieko blogo. Čia yra labai gili ir sena tradicija, ateinanti iš ST laikų judaizmo (prisiminkime karalių Dovydą). Todėl net ir dabartiniai judaizmo išpažinėjai tradiciškai šlovina Viešpatį, šokdami savo religinius šokius."

Sokiai prie altoriaus tikrai nera katalikiskos liturgijos tradicija. Bent jau Tradicija apie tai neuzsimena, o jai susiformuoti reikia simtmeciu. Pvz, indiskuose sokiuose (man jie labai patinka) kiekvienas judesys, akiu pasukimas turi savo simbolika ir prasme. O cia.. pasiplaikste palei altoriu.. Ar tai ka nors reiskia? Matyt, nieko, nors aisku tai nieko blogo.. Bet ir nieko gero.

Kokios yra judeju tradicijos nezinau, bet jie gi neaukoja sv. Misiu, o mes, krikscionys, jiems esame tik sekta, todel ju tradicijos katalikams neprivalomos.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė birželio 30, 2013, 13:26:09
Pasiziurejau ir as tuos sokius. Nesiziuri tai Dievo namuose  :no-no:
Idomus faktas, kad Deividas soko pries Dievo Arka. Bet cia tiek daug erdves interpretacijai ir taip slidu. Yra posakis "better safe, than sorry" ( geriau atsargiai, negu gailetis).

Kalbant apie sinkretizma, norejau uzsiminti apie Toma Mertona. Jo knyga, tarp kitko ("Ne vienas zmogus nera sala" ) buvo reklamuojama per Marijos radija  ::)

Autoriaus buvo giliai susijes su Budizmu. Jo kuriniai - persipynes misinys Krikscionybes ir Rytu religiju. Jis pats teigia, kad nemato jokios priespriesos tarp Budizmo ir Krikscionybes.

Jo knyga "Kontempliatyvi malda" tapo priimtina praktika naujai iskylancio judejimo, tiesiogiai vedancio i Budizma ir kitas rytu religiju praktikas - The Centering Prayer Movement ( Centravimo maldos judejimas). Knyga "Kontempliatyvi malda" rekomenduojama kaip neikainuojama ismintis Krikscionims, norintiems gilesnio dvasinio gyvenimo.
Centravimo maldos judejimas tapo populiarus kataliku tarpe. Rekolekcijos, uzsiemimai. Zmones uzsiraso i tokius uzsiemimus (nezinau ar Lietuvoje vyksta), tikedami, kad tai yra autentiska krikscioniska kontempliatyvi malda praktikuota sventuju.
Cia yra aprasymas maldos ir visas straipsnis : http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=6337&CFID=67805452&CFTOKEN=52697786 (http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=6337&CFID=67805452&CFTOKEN=52697786)

Skirtumas tarp Centravimo maldos ir Transcendentines Meditacijos : Praktiskai viskas tas pat, tik TM kartojamos mantros yra Indu dievu vardai, o CM - kartojamas Jezaus vardas, zodziai : taika, meile, dievas.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas birželio 30, 2013, 15:41:27
Citata iš: homo viator  birželio 30, 2013, 11:19:34
"Šiaip Dievo šlovinime šokiu nematau nieko blogo. Čia yra labai gili ir sena tradicija, ateinanti iš ST laikų judaizmo (prisiminkime karalių Dovydą). Todėl net ir dabartiniai judaizmo išpažinėjai tradiciškai šlovina Viešpatį, šokdami savo religinius šokius."

Sokiai prie altoriaus tikrai nera katalikiskos liturgijos tradicija. Bent jau Tradicija apie tai neuzsimena, o jai susiformuoti reikia simtmeciu. Pvz, indiskuose sokiuose (man jie labai patinka) kiekvienas judesys, akiu pasukimas turi savo simbolika ir prasme. O cia.. pasiplaikste palei altoriu.. Ar tai ka nors reiskia? Matyt, nieko, nors aisku tai nieko blogo.. Bet ir nieko gero.

Jei kalbam vien tik apie šią konkrečią choreografinę kompoziją, kurią idėjo Tomas, tai man jos simbolika irgi nesuprantama. :)
O jei kalbam apskritai apie religinius šokius, tai aš irgi nesu tokių dalykų Lietuvoje entuziastas. Lietuvos RKB priklauso lotyniškąjai tradicijai, kuriai religiniai šokiai nebūdingi. Tačiau apskritai įvairiose pasaulio dalyse, pvz., Afrikoje ar Indijoje, kuriose religiniai šokiai yra tradiciniai, aš visiškai neprieštarauju tokiai liturgijai su religiniais šokiais, su ta sąlyga, kad simbolika yra aiški visiems tokioje liturgijoje dalyvaujantiems tikintiesiems.

Citata
Kokios yra judeju tradicijos nezinau, bet jie gi neaukoja sv. Misiu, o mes, krikscionys, jiems esame tik sekta, todel ju tradicijos katalikams neprivalomos.

Tiesą sakant, katalikams judėjų tradicijos yra neprivalomos todėl, kad katalikybė yra jau kitas tikėjimas nei judaizmas, nors abiejų šių tikėjimų šaknys yra bendros.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas birželio 30, 2013, 16:02:34
Citata iš: Erika  birželio 30, 2013, 13:26:09
Pasiziurejau ir as tuos sokius. Nesiziuri tai Dievo namuose  :no-no:
Idomus faktas, kad Deividas soko pries Dievo Arka. Bet cia tiek daug erdves interpretacijai ir taip slidu. Yra posakis "better safe, than sorry" ( geriau atsargiai, negu gailetis).

Sutinku visiškai. Protingas atsargumas yra tiesiog neįkainojama vertybė.  :thumbup:


CitataKalbant apie sinkretizma, norejau uzsiminti apie Toma Mertona. Jo knyga, tarp kitko ("Ne vienas zmogus nera sala" ) buvo reklamuojama per Marijos radija  ::)

Autoriaus buvo giliai susijes su Budizmu. Jo kuriniai - persipynes misinys Krikscionybes ir Rytu religiju. Jis pats teigia, kad nemato jokios priespriesos tarp Budizmo ir Krikscionybes.

Tai tarp jų ir nėra priešpriešų. Tai iš tikrųjų panašūs tikėjimai, turintys panašias praktikas. Vienintelis skirtumas yra tas, kad Krikščionybė eina daug toliau nei Budizmas ir duoda daug daugiau nei Budizmas gali duoti.

CitataJo knyga "Kontempliatyvi malda" tapo priimtina praktika naujai iskylancio judejimo, tiesiogiai vedancio i Budizma ir kitas rytu religiju praktikas - The Centering Prayer Movement ( Centravimo maldos judejimas). Knyga "Kontempliatyvi malda" rekomenduojama kaip neikainuojama ismintis Krikscionims, norintiems gilesnio dvasinio gyvenimo.
Centravimo maldos judejimas tapo populiarus kataliku tarpe. Rekolekcijos, uzsiemimai. Zmones uzsiraso i tokius uzsiemimus (nezinau ar Lietuvoje vyksta), tikedami, kad tai yra autentiska krikscioniska kontempliatyvi malda praktikuota sventuju.
Cia yra aprasymas maldos ir visas straipsnis : http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=6337&CFID=67805452&CFTOKEN=52697786 (http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=6337&CFID=67805452&CFTOKEN=52697786)

Skirtumas tarp Centravimo maldos ir Transcendentines Meditacijos : Praktiskai viskas tas pat, tik TM kartojamos mantros yra Indu dievu vardai, o CM - kartojamas Jezaus vardas, zodziai : taika, meile, dievas.

Erika, nereikia kalbėti apie tai, ką išmanai tik iš nuogirdų, ir gąsdinti visokiais baubais, kurie didžiąja dalimi yra neišmanymo rezultatas. Ir dar. Man susidaro toks įspūdis (žinau, kad jis klaidingas), kad Erikai niekad neteko melstis, pvz., Gailestingumo Vainikėlio, Mergelės Marijos Rožinio, Jėzaus Vardo Rožinio, kurie irgi iš esmės yra tik kartojimas tam tikrų trumpų maldų.

P.S. Jei pastaroji mano užuomina apie tradicines RKB kartotines maldas Erikai neaiški, tada laukiu klausimų. :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. birželio 30, 2013, 18:00:11
CitataTai tarp jų ir nėra priešpriešų. Tai iš tikrųjų panašūs tikėjimai, turintys panašias praktikas. Vienintelis skirtumas yra tas, kad Krikščionybė eina daug toliau nei Budizmas ir duoda daug daugiau nei Budizmas gali duoti.

Čia sakyčiau per stipriai pasakyta, manau kas norės, susiras literatūros kokios yra priešpriešos.

Tikrai manau, kad Erika meldėsi tiek rožinį, tiek kitas maldas. Jei jau norime lyginti "centravimo maldą", tai geriausias palyginimas būtų su Jėzaus malda.

Skirtumas didžiulis, nes Jėzaus malda, yra taip vadinama "protinga malda" (УМНОЕ ДЕЛАНИЕ). Melsdamasis nekartoji žodžių ar frazių, kad užsimirštum, pasimestum juose ar kad "išvalytum protą", sąmonę ar pan., kaip daro rytų praktikos. Jėzaus maldoje kiekvienas žodis yra apmąstomas, todėl jei žmogus meldžiasi neskirdamas dėmesio, tai skaitoma net Dievo negerbimu. Tas pats galioja ir "Sveika, Marija" bei kitoms maldoms. Ir tikrai, kartais bažnytėlėje išgirdus močiutes kalbant rožinį, gali pamanyti, kad tai "centravimo" malda, nes bent jau aš asmeniškai tikrai negaliu net mintimis suspėti su jomis, nekalbant jau apie maldą lūpomis ;D Bet čia sakyčiau dvasinio vedimo trūkumas, niekas matomai nepaaiškino, kad ne kiekybėje, bet kokybėje esmė.

Dar vienas didžiulis skirtumas yra tai, kad rytų praktikose maldos efektyvumas priklauso nuo technikos įvaldymo, t.y. kuo esi kietesnis jogas, tuo geriau sugebi atsipalaiduoti, pasinerti į vizijas, valdyti fiziologinius kūno procesus ir pan. Tuo tarpu tradicinėje krikščioniškoje maldoje yra netgi patariama nenaudoti jokių ypatingų intonacijų ar technikų, nes "ne įstatymo darbais... bet tik tikėjimu į Jėzų Kristų...".

Priešingu atveju "netalentingas" maldininkas gautų mažiau Dievo malonės, nes "nemokėjo gerai atsipalaiduoti" ir pan. O krikščionišku atveju mes žinome, kad ne mūsų malda mes išgelbėjami, bet išimtinai Dievo gailestingumo ir dosnumo. Todėl iš esmės pagrindinis faktorius tampa širdies tyrumas ir nusižeminimas maldoje.

Tokiu būdu, paprasta tyros širdies kaimo bažnytėlės lankytoja, dėmesingai, neskubėdama, nusižeminus melsdamasi, gali taip pat "galingai" melstis, kaip vienuolis. Ir nereikia jokių specialių studijų, seminarų, lygių kėlimo ir pan.

Kristus atnešė tikėjimą visiems, nepriklausomai nuo jų sugebėjimų, kad kiekvienas galėtų tapti šventuoju ir tradicinė krikščioniška malda tiesiogiai tai atspindi.

Tradicinė krikščioniška malda taip pat skiriasi ir nuo šv. Ignaco Lojolos dvasinių pratybų, kur dažnai sutinkame žodį "įsivaizduok" ir kurios taip pat reikalauja technikos įvaldymo.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė birželio 30, 2013, 19:32:33
Citata iš: Augustas  birželio 30, 2013, 16:02:34

Tai tarp jų ir nėra priešpriešų. Tai iš tikrųjų panašūs tikėjimai, turintys panašias praktikas. Vienintelis skirtumas yra tas, kad Krikščionybė eina daug toliau nei Budizmas ir duoda daug daugiau nei Budizmas gali duoti.

Jums telieka prideti, kad tiek Budizma, tiek Krikscionybe ispazistantys, meldziasi i ta pati Dieva.

Citata iš: Augustas  birželio 30, 2013, 16:02:34

Erika, nereikia kalbėti apie tai, ką išmanai tik iš nuogirdų, ir gąsdinti visokiais baubais, kurie didžiąja dalimi yra neišmanymo rezultatas. Ir dar. Man susidaro toks įspūdis (žinau, kad jis klaidingas), kad Erikai niekad neteko melstis, pvz., Gailestingumo Vainikėlio, Mergelės Marijos Rožinio, Jėzaus Vardo Rožinio, kurie irgi iš esmės yra tik kartojimas tam tikrų trumpų maldų.

P.S. Jei pastaroji mano užuomina apie tradicines RKB kartotines maldas Erikai neaiški, tada laukiu klausimų. :)

Nusiimsiu kepure pries jusu puikybe  [-o<

Del jusu mestu kaltinimu, manau nereikia buti isbanzius savu kailiu kiekvienos indu dievu garbinimo, kiekvienos okulto ir dar dievas zino ko praktikos, tam, kad pazintum tiesa. Tam yra daug surinkta informacijos. Ir labai patikimos. O esmes tai nekeicia.

"Merton wrote in his Zen and the Birds of Appetite that the "real way to study Zen is to penetrate the outer shell and taste the inner kernel which cannot be defined. The one realizes in oneself the reality which is being talked about" (13). He calls his reader to enter deeply into Zen in order to discover a certain reality. In essence, he calls his reader to do what he did, to turn his gaze eastward to Daoism and its Zen descendant. When asked if he felt that "turning away from traditional Christianity toward the East" would cause "an eventual turning back to a different form of Christianity, one that might even be more genuine," Merton replied, "Yes, I think so" (Thomas Merton: Preview of the Asian Journey, 53-54). Merton viewed Zen as a necessary step in the Church's march toward Christ, and so he urged Christians to turn to Zen."

"Nevertheless, some of his ideas are dangerous. His later writings (see "Read with Caution," page 9) are more confusing than helpful, for they conflate and confuse Buddhist and Christian teachings. One example of that confusion is seen in a popular icon sold in many Christian and Buddhist stores that depicts him sitting in the lotus posture in Zen meditation. The night before his death, Merton told John Moffitt that, "Zen and Christianity are the future." This is precisely what the Holy Father has expressed grave concerns about.

http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=8377&repos=1&subrepos=0&searchid=1057546 (http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=8377&repos=1&subrepos=0&searchid=1057546)

2003 metais Vaticano isleistame dokumentas " Jezus kristus, gyvojo vandens nesejas"  ivardija Thoma Mertona kartu su Karlu Jangu kaip autorius, padariusius didziausia itaka New Age sekejams.

Dokumentas kalba apie Centravimo meditacija ir jos judejima ir priskiria tai New Age. Jame teigiama :

" Christian prayer is not an exercise in self-contemplation, stillness and self-emptying, but a dialogue of love, one which "implies an attitude of conversion, a flight from 'self' to the 'You' of God".(61) It leads to an increasingly complete surrender to God's will, whereby we are invited to a deep, genuine solidarity with our brothers and sisters.(62)"

Vatikanas nurodo, kad Centravimo malda ir jos judejimas paplites per parapiju programas, RCIA programas - katekizmo paruosiamos programos, ivairias rekolekcijas.

http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/interelg/documents/rc_pc_interelg_doc_20030203_new-age_en.html#2.2.3. Health: Golden living (http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/interelg/documents/rc_pc_interelg_doc_20030203_new-age_en.html#2.2.3. Health: Golden living)

Organizatoriai. Pagrindine organizacija "Contemplative Outreach", uzsiimanti Centravimo malda - vienas is ikureju pranciskonas Fr. Thomas Keating:

http://www.contemplativeoutreach.org/fr-thomas-keating (http://www.contemplativeoutreach.org/fr-thomas-keating)  - gal ir i Lietuva pakviestu?

Programa : http://www.contemplativeoutreach.org/category/category/retreats (http://www.contemplativeoutreach.org/category/category/retreats)

Pasidairius po  Amerikos parapijas, tikrai gana daznai sutinkamas dalykas. Reikia tiketis, kad po Vatikano isleisto dokumento, maziau tokiu programu ras kelia i baznycia.

Daugiau straipsniu:
http://www.lighthousetrailsresearch.com/blog/?p=1308 (http://www.lighthousetrailsresearch.com/blog/?p=1308)
http://www.lighthousetrailsresearch.com/blog/?p=864 (http://www.lighthousetrailsresearch.com/blog/?p=864)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė birželio 30, 2013, 20:39:48
Citata iš: Tomas M.  birželio 30, 2013, 18:00:11
Skirtumas didžiulis, nes Jėzaus malda, yra taip vadinama "protinga malda" (УМНОЕ ДЕЛАНИЕ). Melsdamasis nekartoji žodžių ar frazių, kad užsimirštum, pasimestum juose ar kad "išvalytum protą", sąmonę ar pan., kaip daro rytų praktikos. Jėzaus maldoje kiekvienas žodis yra apmąstomas, todėl jei žmogus meldžiasi neskirdamas dėmesio, tai skaitoma net Dievo negerbimu. Tas pats galioja ir "Sveika, Marija" bei kitoms maldoms. Ir tikrai, kartais bažnytėlėje išgirdus močiutes kalbant rožinį, gali pamanyti, kad tai "centravimo" malda, nes bent jau aš asmeniškai tikrai negaliu net mintimis suspėti su jomis, nekalbant jau apie maldą lūpomis ;D Bet čia sakyčiau dvasinio vedimo trūkumas, niekas matomai nepaaiškino, kad ne kiekybėje, bet kokybėje esmė.

Butent, ne veltui sakoma, geriau sukalbeti viena "Teve musu" ar viena rozanciaus paslapti samoningai tariant kiekviena zodi, nei visa rozanciu suberti kaip zirnius i siena.

Dar viena netradicine technika yra Lectio Divina, kuri kartais apima ir skaitomo teksto vizualizacija; siekiama pajausti kazkokia dvasine patirti.

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 01, 2013, 01:32:20
Labai įdomi diskusija.

Vis dėlto kyla klausimas: ar prieš viską ir kaip reikia kovoti? Manau dažnai prasilenkiama su tradicija naudojant pvz šokį ar giesmę "ne vietoj" iš nebrandumo. Bet tikrai nėra taip, kad reiktų iš viso uždraust tai daryt.

Mes neskaitom katekizmo, nežinom Bažnyčios dokumentų, visur skubam su pasauliu, todėl "nėr kada" gilintis. Žmonės tampa vis paviršutiniškesni. Ir dėl to jie patys daug ką praranda, tiesiog apvagia save.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 01, 2013, 12:34:18
Citata iš: Tomas M.  birželio 30, 2013, 18:00:11
CitataTai tarp jų ir nėra priešpriešų. Tai iš tikrųjų panašūs tikėjimai, turintys panašias praktikas. Vienintelis skirtumas yra tas, kad Krikščionybė eina daug toliau nei Budizmas ir duoda daug daugiau nei Budizmas gali duoti.

Čia sakyčiau per stipriai pasakyta, manau kas norės, susiras literatūros kokios yra priešpriešos.

O jei paieškojęs, suras daugiau panašumų nei skirtumų?  :) Juk neveltui G.K.Čestertonas yra pasakęs: "Krikščionybė ir budizmas išties yra panašūs, ypač budizmas."  ;)
CitataSkirtumas didžiulis, nes Jėzaus malda, yra taip vadinama "protinga malda" (УМНОЕ ДЕЛАНИЕ). Melsdamasis nekartoji žodžių ar frazių, kad užsimirštum, pasimestum juose ar kad "išvalytum protą", sąmonę ar pan., kaip daro rytų praktikos. Jėzaus maldoje kiekvienas žodis yra apmąstomas, todėl jei žmogus meldžiasi neskirdamas dėmesio, tai skaitoma net Dievo negerbimu. Tas pats galioja ir "Sveika, Marija" bei kitoms maldoms. Ir tikrai, kartais bažnytėlėje išgirdus močiutes kalbant rožinį, gali pamanyti, kad tai "centravimo" malda, nes bent jau aš asmeniškai tikrai negaliu net mintimis suspėti su jomis, nekalbant jau apie maldą lūpomis ;D Bet čia sakyčiau dvasinio vedimo trūkumas, niekas matomai nepaaiškino, kad ne kiekybėje, bet kokybėje esmė.

Dar vienas didžiulis skirtumas yra tai, kad rytų praktikose maldos efektyvumas priklauso nuo technikos įvaldymo, t.y. kuo esi kietesnis jogas, tuo geriau sugebi atsipalaiduoti, pasinerti į vizijas, valdyti fiziologinius kūno procesus ir pan. Tuo tarpu tradicinėje krikščioniškoje maldoje yra netgi patariama nenaudoti jokių ypatingų intonacijų ar technikų, nes "ne įstatymo darbais... bet tik tikėjimu į Jėzų Kristų...".

Priešingu atveju "netalentingas" maldininkas gautų mažiau Dievo malonės, nes "nemokėjo gerai atsipalaiduoti" ir pan. O krikščionišku atveju mes žinome, kad ne mūsų malda mes išgelbėjami, bet išimtinai Dievo gailestingumo ir dosnumo. Todėl iš esmės pagrindinis faktorius tampa širdies tyrumas ir nusižeminimas maldoje.

Tokiu būdu, paprasta tyros širdies kaimo bažnytėlės lankytoja, dėmesingai, neskubėdama, nusižeminus melsdamasi, gali taip pat "galingai" melstis, kaip vienuolis. Ir nereikia jokių specialių studijų, seminarų, lygių kėlimo ir pan.

Kristus atnešė tikėjimą visiems, nepriklausomai nuo jų sugebėjimų, kad kiekvienas galėtų tapti šventuoju ir tradicinė krikščioniška malda tiesiogiai tai atspindi.

Sutinku su viskuo, kas čia parašyta.  :thumbup: Tik reiktų dar pastebėti, kad Rytų tikėjimuose iš esmės nėra maldos. Jokia Rytų religijų dvasinė praktika iš esmės nėra malda, nes maldai, kuri yra dialogas tarp Dievo ir besimeldžiančiojo žmogaus, reikia dviejų asmenų, o Rytų tikėjimuose dievybė dažniausiai yra suvokiama kaip beasmenė imanentiška žmogui būtis. Todėl visos Rytų religinės praktikos iš esmės yra tik technikos, skirtos, pvz., saviugdai. Ir malda (taip, kaip maldą supranta krikščionys) jų vadinti negalima.

P.S.
CitataTradicinė krikščioniška malda taip pat skiriasi ir nuo šv. Ignaco Lojolos dvasinių pratybų, kur dažnai sutinkame žodį "įsivaizduok" ir kurios taip pat reikalauja technikos įvaldymo.

Šitą klaidą irgi norisi priskirti Tamstos nesupratimui, kas yra tos šv.Ignaco Lojolos dvasinės pratybos. Tačiau į ją nesigilinsim, nes ne tokia tema. :)

P.P.S.
Citata iš: Erika  birželio 30, 2013, 20:39:48
Butent, ne veltui sakoma, geriau sukalbeti viena "Teve musu" ar viena rozanciaus paslapti samoningai tariant kiekviena zodi, nei visa rozanciu suberti kaip zirnius i siena.

:thumbup:

Citata
Dar viena netradicine technika yra Lectio Divina, kuri kartais apima ir skaitomo teksto vizualizacija; siekiama pajausti kazkokia dvasine patirti.

O už šitą Erika, mano galva, turėtų melsti šv.Benedikto Nursijiečio, benediktinų ordino įkūrėjo ir Bažnyčios mokytojo, užtarimo, kad Dievas pasigailėtų jos sielos.  :-\  Tokia netiesa parašyta, kad net man, šiaip jau iškalba nesiskundžiančiam, žodžių tai Erikos klaidai apibūdinti trūksta. :(
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 01, 2013, 13:42:48
Citata iš: Augustas  liepos 01, 2013, 12:34:18
O jei paieškojęs, suras daugiau panašumų nei skirtumų?  :) Juk neveltui G.K.Čestertonas yra pasakęs: "Krikščionybė ir budizmas išties yra panašūs, ypač budizmas."  ;)

Ar vis dar abejoji ir bandai surasti, kazka, kas paneigtu vienoduma ir irodytu tau, kad krikscionybe yra tas vienintelis teisingas kelias?  :D

Citata iš: Augustas  liepos 01, 2013, 12:34:18
O už šitą Erika, mano galva, turėtų melsti šv.Benedikto Nursijiečio, benediktinų ordino įkūrėjo ir Bažnyčios mokytojo, užtarimo, kad Dievas pasigailėtų jos sielos.  :-\  Tokia netiesa parašyta, kad net man, šiaip jau iškalba nesiskundžiančiam, žodžių tai Erikos klaidai apibūdinti trūksta. :(

Aciu uz meginima isgelbeti mano siela  :D
Savais zodziais apibudinau savo LD patirti. Jusu laisve menkinti ir baksnoti.

Kas del LD ir Jezuitu (I.Lojolos) dvasiniu pratimu, mano asmenine nuomone - as ju nesirinkciau. Vien tik del to, kad abejose praktikose suteikiama reiksme pojuciams, vizijoms . Todel asmeniskai manau abi praktikas reiketu atlikti tik su patyrusiu, teologini issilavinima turinciu mokytoju/vienuoliu, kuris padetu interpretuoti patirti. Kitaip, neturint tvirto tikejimo pagrindo ir patirties paprastam mirtingajam yra sunku atskirti dieviskas apraiskas nuo ne dieviskuju ir galima uzsikabinti uz netikro "nusvitimo".

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 01, 2013, 14:18:26
Citata iš: Erika  liepos 01, 2013, 13:42:48
Citata iš: Augustas  liepos 01, 2013, 12:34:18
O jei paieškojęs, suras daugiau panašumų nei skirtumų?  :) Juk neveltui G.K.Čestertonas yra pasakęs: "Krikščionybė ir budizmas išties yra panašūs, ypač budizmas."  ;)

Ar vis dar abejoji ir bandai surasti, kazka, kas paneigtu vienoduma ir irodytu tau, kad krikscionybe yra tas vienintelis teisingas kelias?  :D

Tokių dalykų man daryti nereikia, nes jau dariau tai iki Katalikybės atradimo ir tikiu, kad vienintelis (visų žmonių) Išganytojas yra Jėzus Kristus.  :D  Bet, Erika, vadinti Budizmą priešingybe Krikščionybei yra nesusipratimas.

Citata
Citata iš: Augustas  liepos 01, 2013, 12:34:18
O už šitą Erika, mano galva, turėtų melsti šv.Benedikto Nursijiečio, benediktinų ordino įkūrėjo ir Bažnyčios mokytojo, užtarimo, kad Dievas pasigailėtų jos sielos.  :-\  Tokia netiesa parašyta, kad net man, šiaip jau iškalba nesiskundžiančiam, žodžių tai Erikos klaidai apibūdinti trūksta. :(

Aciu uz meginima isgelbeti mano siela  :D
Savais zodziais apibudinau savo LD patirti. Jusu laisve menkinti ir baksnoti.

Ką gi, gaila, kad Jūsų pažintis su "Lectio Divina" baigėsi taip liūdnai. :( 

Citata
Kas del LD ir Jezuitu (I.Lojolos) dvasiniu pratimu, mano asmenine nuomone - as ju nesirinkciau. Vien tik del to, kad abejose praktikose suteikiama reiksme pojuciams, vizijoms . Todel asmeniskai manau abi praktikas reiketu atlikti tik su patyrusiu, teologini issilavinima turinciu mokytoju/vienuoliu, kuris padetu interpretuoti patirti. Kitaip, neturint tvirto tikejimo pagrindo ir patirties paprastam mirtingajam yra sunku atskirti dieviskas apraiskas nuo ne dieviskuju ir galima uzsikabinti uz netikro "nusvitimo".

Sutinku dėl dvasinio palydėtojo reikalingumo. Bet tokio dvasinio palydėtojo reikia bet kokiai dvasinei maldos praktikai, nesvarbu, ar tai būtų "Lectio Divina", ar šv.Ignaco Lojolos dvasinės pratybos, ar Mergelės Marijos Rožinis, ar Jėzaus malda, ar dar kokia nors katalikiška dvasingumo forma, nes jas visas lydi pojūčiai. O kas per daiktas yra tos vizijos, kurias minite?  :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 01, 2013, 14:32:50
Na iš tiesų, Erika, lectio divina nėra toks baubas, kaip tau atrodo :)

http://tavorankose.org/forumas/index.php/board,26.0.html (http://tavorankose.org/forumas/index.php/board,26.0.html)

Čia esu sutraukus knygelės "Šiuolaikinis požiūris į lectio divina" patarimus, jei kas nors ten tau užklius, pasakyk, bandysim aiškintis.

Mes jau nemažai metų tą metodą naudojam maldos grupėje ir tai, galima sakyt, visai paprastas priėjimas prie Švento Rašto skaitymo, o po to - ir maldos su juo. Gal tik skaitant literatūroje atrodo viskas sudėtinga ir painu, o kaip žinia iš painių dalykų galima ir visai neskanios košės išvirti ;)

Bet, kaip ir Augustas manau, kad pradžiai tikrai reiktų dvasinio vadovo.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 01, 2013, 15:17:27
Citata iš: Augustas  liepos 01, 2013, 14:18:26
Sutinku dėl dvasinio palydėtojo reikalingumo. Bet tokio dvasinio palydėtojo reikia bet kokiai dvasinei maldos praktikai, nesvarbu, ar tai būtų "Lectio Divina", ar šv.Ignaco Lojolos dvasinės pratybos, ar Mergelės Marijos Rožinis, ar Jėzaus malda, ar dar kokia nors katalikiška dvasingumo forma, nes jas visas lydi pojūčiai. O kas per daiktas yra tos vizijos, kurias minite?  :-\

Vizijos arba pojuciai, dar kitais zodziais "patyrimai".
Su Rozanciumi nemanau, kad reikalingas dvasinis vadovas, jei samoningai nesirengi vizualizuoti paslapciu, o tiesiog apmastai jas. Kadangi atsiverimo pojuciams nera arba jis minimalus, tai ir tikimybe mazesne neaiskiems pojuciams, isskyrus ramybes jausma. Kas del Jezaus maldos negaliu nieko sakyti, bet esu girdejusi, kad reikalingas vadovas.

Silvija, esu badziusi su maldos grupe, kuriai vadovauja tinkama issilavinima turintis zmogus. Bet jie negalejo paaiskinti man, kaip atskirti, kurios patirtys yra is Dievo, o kurios ne.

As sios praktikos nesirinksiu. Tik norejau pasakyti, kad tie kurie renkasi, butu atsargus su saviveikla.


Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. liepos 01, 2013, 16:22:09
Kaip žmogus, visą savo gyvenimą daug dėmesio skyręs fantastikai, turėjau realių problemų maldos metu apmąstyti dalykus, jų neįsivaizduojant. Tada pamaniau sau, kad tikrai tas "protingas darymas" yra didelis darbas, priverčia tave kitaip smegenimis operuoti :) Tada net ir atsiranda pojūtis, kad mąstai ne vaizduote, bet širdimi, o juk Jėzaus malda ir vadinama "širdies malda". Realiai "išjungti" vaizduotę yra didelis darbas :)

Gal čia ir mūsų visuomenė kalta, kuri šiais laikais labai iškelia vizualizaciją, kaip kūrybiškumo apraišką? Dažnai apie žmones sako "šis turi gerą, lakią vaizduotę"  :-\

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai liepos 02, 2013, 03:01:51
Sveiki mielieji,

kaip idomu matyt kiek ivairiu poziuriu ir supratimu turime.
As gyvenu ignacisku dvasingumu, ir mastomoji malda bei kontempliacija man yra labai priimtinas maldos budas.
Pirma syki Ignaco dvasinese pratybose dalyvavau pries 5 metus. Tada man kilo irgi panasios baimes ir klausimai kaip Erikai - kaip as atskirsiu savo patirtis, taciau palydetojas labai ramiai atsake - kai patirsi - suprasi. Taip ir buvo.   
Beje I. Lojolos yra akcentuojama, kad malda yra susitikimas su Dievu, o ne patirciu vaikymasis, ir kad mano atejimas i malda turi buti meiles, pagarbos aktas, o ne siekis gauti "saldainiu".
Faktas kad ingaciskas dvasingumas tinkamas ne visiems. Bet man jis labai tinkamas.  :pentecostal:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 03, 2013, 14:09:33
Citata iš: Erika  liepos 01, 2013, 15:17:27
Citata iš: Augustas  liepos 01, 2013, 14:18:26
Sutinku dėl dvasinio palydėtojo reikalingumo. Bet tokio dvasinio palydėtojo reikia bet kokiai dvasinei maldos praktikai, nesvarbu, ar tai būtų "Lectio Divina", ar šv.Ignaco Lojolos dvasinės pratybos, ar Mergelės Marijos Rožinis, ar Jėzaus malda, ar dar kokia nors katalikiška dvasingumo forma, nes jas visas lydi pojūčiai. O kas per daiktas yra tos vizijos, kurias minite?  :-\

Vizijos arba pojuciai, dar kitais zodziais "patyrimai".
Su Rozanciumi nemanau, kad reikalingas dvasinis vadovas, jei samoningai nesirengi vizualizuoti paslapciu, o tiesiog apmastai jas. Kadangi atsiverimo pojuciams nera arba jis minimalus, tai ir tikimybe mazesne neaiskiems pojuciams, isskyrus ramybes jausma.

Man regis, Tamsta, Erika, be reikalo bijo pojūčių ar potyrių. Vienokie ar kitokie pojūčiai ar potyriai yra neišvengiami, meldžiantis bet kokia malda. Sausra, tamsios nakties išgyvenimas, kažkokie išsiblaškymai, lygiai taip pat ir džiaugsmas, ramybė, viltis, saugumo ir pasitikėjimo Dievu jausmas - visa tai yra bet kokios maldos sudėtinė dalis. Bet kurią maldos praktiką paimk (kad ir "Tėve mūsų" maldą), anksčiau ar vėliau išgyvensi visą tą pojūčių ir potyrių gamą nuo A iki Z.  :)

Kas dėl dvasinio palydėtojo ar dvasios vadovo, tai jis reikalingas visiems, nes, kaip sako daug kam iš jūsų turbūt žinomas posakis, nė vienas žmogus nėra geras teisėjas savo paties byloje. Bet čia yra problema, kad ne visiems jų užteks. Todėl Bažnyčia kviečia turėti bent jau nuolatinį nuodėmklausį ir karts nuo karto pasikonsultuoti su juo maldos ir dvasinio gyvenimo klausimais, jei neįmanoma turėti dvasinio palydėtojo ar dvasios vadovo.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 03, 2013, 14:20:55
Citata iš: Tomas M.  liepos 01, 2013, 16:22:09
Kaip žmogus, visą savo gyvenimą daug dėmesio skyręs fantastikai, turėjau realių problemų maldos metu apmąstyti dalykus, jų neįsivaizduojant. Tada pamaniau sau, kad tikrai tas "protingas darymas" yra didelis darbas, priverčia tave kitaip smegenimis operuoti :) Tada net ir atsiranda pojūtis, kad mąstai ne vaizduote, bet širdimi, o juk Jėzaus malda ir vadinama "širdies malda". Realiai "išjungti" vaizduotę yra didelis darbas :)

Gal čia ir mūsų visuomenė kalta, kuri šiais laikais labai iškelia vizualizaciją, kaip kūrybiškumo apraišką? Dažnai apie žmones sako "šis turi gerą, lakią vaizduotę"  :-\

Kita vertus, iškyla klausimas, jei jau turi lakią vaizduotę, tai gal ne šiaip sau Tau Dievas tokią vaizduotę davė. Iš to logiškai plaukia, kad laki vaizduotė tai nėra joks velnio kūrinys, o gerojo Dievo gera dovana, ir jei Dievas Tau tokią vaizduotę davė, tai galėtum ja (kaip ir kiekviena Dievo dovana) pasinaudoti Dievui garbinti tiek asmeninėje maldoje, tiek kasdienybėje, tiek profesiniame darbe.

CitataGal čia ir mūsų visuomenė kalta, kuri šiais laikais labai iškelia vizualizaciją, kaip kūrybiškumo apraišką?

Čia ne visuomenė kalta, nes ne visuomenė iškelia tą vizualizaciją, o New Age, kalbėdamas apie vizualizaciją, kaip apie magišką priemonę kažkokiom asmeninėm (ir visuomeninėm) problemom spręsti. O tas sprendimas atrodo maždaug taip. Vizualizuoji save, turintį daug pinigų, tai ir turėsi daug pinigų. Vizualizuoji taiką tarp tautų, tai turėsi taiką. Ir t.t., ir pan.   :D
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. liepos 03, 2013, 23:49:52
Citata iš: Augustas  liepos 03, 2013, 14:09:33
Man regis, Tamsta, Erika, be reikalo bijo pojūčių ar potyrių. Vienokie ar kitokie pojūčiai ar potyriai yra neišvengiami, meldžiantis bet kokia malda. Sausra, tamsios nakties išgyvenimas, kažkokie išsiblaškymai, lygiai taip pat ir džiaugsmas, ramybė, viltis, saugumo ir pasitikėjimo Dievu jausmas - visa tai yra bet kokios maldos sudėtinė dalis. Bet kurią maldos praktiką paimk (kad ir "Tėve mūsų" maldą), anksčiau ar vėliau išgyvensi visą tą pojūčių ir potyrių gamą nuo A iki Z.  :)

Sutinku, bet "Tėve mūsų" atveju, tie potyriai ateis natūraliai, kai būsi tam pasiruošęs, kai "bus tinkamas laikas", o įvairių technikų atveju mes kažkuria prasme "vaikomės" tų potyrių. Aišku, pats "potyrių vaikymasis" iš esmės yra klaidingas, bet dažnai net nepastebi, kai puoli į tą pagundą... Todėl ortodoksinis požiūris į maldą ir yra "visiškas buvimas vaiku" - tu lauki savo Tėvo, kai ateis tinkamas laikas, suteikti tau tuos potyrius.

Įdomiai kalba tėvas Benedict Groeschel: "kuo labiau stengsies tai pasiekti, tuo labiau tai taps nepasiekiama..." http://www.youtube.com/watch?v=oeMheOdUjd8

Citata iš: Augustas  liepos 03, 2013, 14:20:55
Kita vertus, iškyla klausimas, jei jau turi lakią vaizduotę, tai gal ne šiaip sau Tau Dievas tokią vaizduotę davė. Iš to logiškai plaukia, kad laki vaizduotė tai nėra joks velnio kūrinys, o gerojo Dievo gera dovana, ir jei Dievas Tau tokią vaizduotę davė, tai galėtum ja (kaip ir kiekviena Dievo dovana) pasinaudoti Dievui garbinti tiek asmeninėje maldoje, tiek kasdienybėje, tiek profesiniame darbe.

Sutinku, kad panaudoti savo dovanas geriems darbams profesinėje veikloje ir kitur gyvenime yra geras dalykas. Tačiau yra toks keistas sutapimas - jei esi kultūristas su dideliais raumenim, pats to nenorėdamas, vis linksti remtis "raumenų jėga", spręsdamas problemas, bei konfliktus. Tai sudaro labai palankias prielaidas piknaudžiavimui savo galimybėmis.

Tokiu būdu malda yra gera vieta praktikuoti nusižeminimą ir paklusnumą. Šiuo atveju mes paliekame savo "raumenis" kitame kambaryje ir einame melstis kaip silpni vaikai, visiškai priklausomi nuo Tėvo ;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė liepos 04, 2013, 02:04:48
Visai pritarčiau Erikai, kad reikia būti atsargiems su įvairiausiais potyriais ir ypač su vaizduote. Šiais laikais ta begalybė informacijos būtent ir yra skirta paveikti žmonių vaizduotei, nes taip yra sudarytos mūsų smegenys - jos kaupia info vaizdų, vaizdinių pavidalu. Viskas paprastai kaupiasi pasąmonėje, nes sąmoningai žmogus tokios gausos nepajėgus apdoroti. Ir piktasis tą labai gerai žino. Kaip rašo šv. Kryžiaus Jonas, protavimas ir vaizduotė - tai sielos vartai ar prieangis, pro kur gali įeiti ir Dievas, ir velnias (čia maždaug mintis, ne cituoju). Ar mes pajėgūs atskirti, kas iš Dievo, o kas iš velnio? Juk jis gali apsimesti bet kuo - Jėzum Kristum, Mergele Marija ir t.tt. Todėl labai apsidžiaugiau, kai radau šitas mintis ne tik pas ortodoksus, bet ir katalikų raštuose, konkrečiai pas šv. Kryžiaus Joną.

Pasaulio 'galingieji', galintys finansuoti žmogaus smegenų (ir ne tik) tyrimus, puikiai supranta kaip valdyti žmogų, per procesus vykstančius smegenyse, puikiai nusimano jų dėsniuose. Štai kodėl jie pradeda nuo vaikų, elementaru - žmogus formuojasi jau nuo įsčių, o gimęs - iki 3-5 metų. Todėl 'jie' kuria programas jau darželinio amžiaus vaikams. Mokslininkų įrodyta, kad smegenys formuojasi ir ypač imlios informacijai iki 25 metų, todėl yra griaunama ir keičiama švietimo sistema, paprastai vyksta mokymo imitacija, vaikai nemokomi mąstyti savarankiškai, o tik priimti informaciją mechaniškai. Tokiais žmonėmis ateityje bus lengva manipuliuoti, ane? Ir dabar jau manipuliuojama tendencingai pateikiant informaciją: nėštumas yra liga, o abortai - vaistai nuo tos ligos; gėjų 'teisės'; vaikų 'teisės' ir t.t. Be to, o kokius vaikus jie gimdys ir kaip juos ugdys, kai ateis laikas kurti šeimą??? Logiškai mastant, vaikai turi būti protingesni už tėvus, kad pasaulyje ir visuomenėje vyktų progresas, kad pažinimas vis labiau taptų visuotinesnis ir universalesnis. Bet deja deja, kur tas progresas... greičiau, atvirkščiai... Čia galbūt ir yra atsakymas, KODĖL plinta karingasis islamas, homoseksualizmas, feminizmas, tolerancija ir kitkas - juk tai nėra natūralu. Kažkam to reikia.

na, truputį primaliau čia. bet kas norės, tai supras..
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 04, 2013, 14:16:03
Citata iš: homo viator  liepos 04, 2013, 02:04:48
Visai pritarčiau Erikai, kad reikia būti atsargiems su įvairiausiais potyriais ir ypač su vaizduote. Šiais laikais ta begalybė informacijos būtent ir yra skirta paveikti žmonių vaizduotei, nes taip yra sudarytos mūsų smegenys - jos kaupia info vaizdų, vaizdinių pavidalu. Viskas paprastai kaupiasi pasąmonėje, nes sąmoningai žmogus tokios gausos nepajėgus apdoroti. Ir piktasis tą labai gerai žino. Kaip rašo šv. Kryžiaus Jonas, protavimas ir vaizduotė - tai sielos vartai ar prieangis, pro kur gali įeiti ir Dievas, ir velnias (čia maždaug mintis, ne cituoju). Ar mes pajėgūs atskirti, kas iš Dievo, o kas iš velnio? Juk jis gali apsimesti bet kuo - Jėzum Kristum, Mergele Marija ir t.tt. Todėl labai apsidžiaugiau, kai radau šitas mintis ne tik pas ortodoksus, bet ir katalikų raštuose, konkrečiai pas šv. Kryžiaus Joną.

Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę, ir tikrai nėra kažkoks rimtas tiesos kriterijus, į kurį reikėtų kažkaip ypatingai kreipti dėmesį ar kažkaip analizuoti, siekiant kažkokios tiesos atradimo ar ieškant Dievo valios konkrečioje situacijoje. O va sąžinės sąskaitą reguliariai su konkrečiais pasiryžimais daryti reikėtų, jei norime kokios nors pažangos dvasiniame gyvenime.  ;)

P.S.
Citata
na, truputį primaliau čia. bet kas norės, tai supras..

Antrą šio savo post'o dalį perkelk į kitą temą. :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 06, 2013, 12:36:33
Citata iš: homo viator  liepos 04, 2013, 02:04:48
Šiais laikais ta begalybė informacijos būtent ir yra skirta paveikti žmonių vaizduotei, nes taip yra sudarytos mūsų smegenys - jos kaupia info vaizdų, vaizdinių pavidalu. Viskas paprastai kaupiasi pasąmonėje, nes sąmoningai žmogus tokios gausos nepajėgus apdoroti. Ir piktasis tą labai gerai žino.

Visiskai sutinku  :thumbup: Ir tai sunku veliau iskrapstyti is saves.

Cia dar apie Centravimo malda. Liudijimas Bill Kneemiller, kuris uzsiminejo Rytu meditacijomis apie 18 metu, veliau atsiverte ir tapo kunigu.

Citata"As susitikinejau su paciais sauniausiais zmonemis pasaulyje New Age guru Deepak Chopra ir Johny Gray autoriumi "Vyrai is Marso, Moterys is Veneros". Tuo laiku man rodesi, kad tai yra saunu, kad Kataliku lyderiai tokie kaip Trapistu vienuoliai Masaciusete praktikuodavo sia meditacijos technika, o kunigai jai pritardavo. Viskas atrode gerai tuo laiku, nes as galvojau, kad tai tik technika, kuri praturtina kiekvieno sava religija, o mantra naudojama meditacijoje tera tik bereiksmis zodis."

Jam uztruko keleta metu ir ne vienos islaisvinimo maldos, kol jis pagaliau buvo islaisvintas nuo meditaciju pasekmiu.
http://www.courageouspriest.com/warning-eastern-meditation-should-never-be-used (http://www.courageouspriest.com/warning-eastern-meditation-should-never-be-used)

Citata iš: Augustas  liepos 04, 2013, 14:16:03
Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę

Butum teisus, Augustai, jei viskas butu taip paprasta.
Cia kun. Valkauskas kalba apie tai :
https://www.youtube.com/v/pSJByaVlkbk&start=0&end=193 (https://www.youtube.com/v/pSJByaVlkbk&start=0&end=193)

Citata iš: Augustas  liepos 04, 2013, 14:16:03
Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę

Ir dar, tavo sie zodziai yra konkretus meditacijos instruktazas. 
Sulyginame : Metodas (CM) susideda is to, kad paleidziame kiekviena minti maldos metu, paleidziami jausmai, paleidziamos net pamaldzios mintys. 

Krikscioniskoje maldoje, atvirksciai yra svarbi pamaldi mintis. St. Teresa of Avila teigia, kad malda butu malda, protas turi dalyvauti joje.

Tu, Augustai, sakai - paleisk viska, nevertink. Atsiprasau, bet tu praktikuoji indu-performuluota malda/meditacija. As praktikuoju krikscioniska malda. Todel mes ir nerandame bendros kalbos.

Visko suplakimas i viena tik klaidina zmones.

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 06, 2013, 15:27:50
Citata iš: Erika  liepos 06, 2013, 12:36:33
Citata iš: Augustas  liepos 04, 2013, 14:16:03
Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę

Butum teisus, Augustai, jei viskas butu taip paprasta.
Cia kun. Valkauskas kalba apie tai :
https://www.youtube.com/v/pSJByaVlkbk&start=0&end=193 (https://www.youtube.com/v/pSJByaVlkbk&start=0&end=193)

Erika, visai ne vietoj kun.A.Valkauską įkišai.

Citata
Citata iš: Augustas  liepos 04, 2013, 14:16:03
Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę

Ir dar, tavo sie zodziai yra konkretus meditacijos instruktazas. 
Sulyginame : Metodas (CM) susideda is to, kad paleidziame kiekviena minti maldos metu, paleidziami jausmai, paleidziamos net pamaldzios mintys. 

Krikscioniskoje maldoje, atvirksciai yra svarbi pamaldi mintis. St. Teresa of Avila teigia, kad malda butu malda, protas turi dalyvauti joje.

Tu, Augustai, sakai - paleisk viska, nevertink. Atsiprasau, bet tu praktikuoji indu-performuluota malda/meditacija. As praktikuoju krikscioniska malda. Todel mes ir nerandame bendros kalbos.
Visko suplakimas i viena tik klaidina zmones.

Na, Tu, Erika, čia pasakei. Net KBK svetainėn tingi užeiti. O ten apie tuos potyrius, jausmus, vaizdinius parašyta štai kas:

2727  Mes taip pat turime priešintis ,,šio pasaulio" galvosenai, kuri mus užvaldys, jei nebūsime budrūs; <...> arba dar: tiesos, gėrio ir grožio kriterijai esą juslingumas ir pasitenkinimas (tuo tarpu maldai – ,,Grožio meilei" (philokalia) – terūpi gyvojo ir tikrojo Dievo garbė)...

Žiūr.: http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N19726.html

O tai yra beveik lygiai tas pats, ką aš rašiau savo post'e, tik kitais žodžiais pasakyta. :)
Žiūr. mano visą sakinį: "Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę, ir tikrai nėra kažkoks rimtas tiesos kriterijus, į kurį reikėtų kažkaip ypatingai kreipti dėmesį ar kažkaip analizuoti, siekiant kažkokios tiesos atradimo ar ieškant Dievo valios konkrečioje situacijoje."
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė liepos 06, 2013, 16:47:58
Man asmeniskai is Augusto postu nelabai aisku, ka pats manai. pasakai, gerbiamasis, A, bet nepasakai B.. Tai kas gi tavo manymu butu tas "rimtas tiesos kriterijus' pagal kuri atpazintum Dievo buvima/artuma/valia, etc. ? isties labai idomu..jei galima.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 06, 2013, 17:53:21
Citata iš: Augustas  liepos 06, 2013, 15:27:50
...įkišai. 
... tingi užeiti.

Tu daraisi vis labiau ir labiau nemandagesnis. Man nepatinka tavo nemandagumas.

Citata iš: Augustas  liepos 06, 2013, 15:27:50
Erika, visai ne vietoj kun. A.Valkauską įkišai.

A. Valkauskas kalba kaip per vaizduote, jausmus apeinamas musu protas ir paveikiama musu samone, musu valia. Per meditacijas, kai pasiekiamas pakeistas samones lygmuo, atsiveriama demoniskam pasauliui. Galima paleisti visus pojucius, vaizdus - protu, bet tai neapsaugo zmogaus samones, valios - nes paveikiama apeinant prota.


Del katekizmo. Visa citata :
2727  Mes taip pat turime priešintis ,,šio pasaulio" galvosenai, kuri mus užvaldys, jei nebūsime budrūs; pavyzdžiui, tikra esą tik tai, ką gali patikrinti protas ir mokslas (tuo tarpu malda esanti mūsų sąmonei ir pasąmonei nesuvokiama paslaptis); arba: vertinga tesanti gamyba ir jos našumas (malda gi neproduktyvi, vadinasi, nenaudinga); arba dar: tiesos, gėrio ir grožio kriterijai esą juslingumas ir pasitenkinimas (tuo tarpu maldai – ,,Grožio meilei" (philokalia) – terūpi gyvojo ir tikrojo Dievo garbė); malda vėlgi supriešinama su veikliu gyvenimu ir laikoma pabėgimu iš pasaulio (tuo tarpu krikščioniškoji malda nei dingsta iš istorijos, nei pasitraukia iš gyvenimo).

Sutinku su viskuom, kas cia pasakyta. Tai aprasymas - tai kas nera malda.

Malda ir nera tai :
2726  Vieni maldą laiko grynai psichologiniu reiškiniu, kiti – susikaupimo pastangomis siekiant vidinės tuštumos.

Žiūr.: http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N19726.html

Citata iš: Augustas  liepos 06, 2013, 15:27:50

O tai yra beveik lygiai tas pats, ką aš rašiau savo post'e, tik kitais žodžiais pasakyta. :)

Sekant diskusija po Homo Viator pasisakymo:

Citata iš: homo viator on Liepos 04, 2013, 08:04:48
"Visai pritarčiau Erikai, kad reikia būti atsargiems su įvairiausiais potyriais ir ypač su vaizduote. Šiais laikais ta begalybė informacijos būtent ir yra skirta paveikti žmonių vaizduotei, nes taip yra sudarytos mūsų smegenys - jos kaupia info vaizdų, vaizdinių pavidalu. Viskas paprastai kaupiasi pasąmonėje, nes sąmoningai žmogus tokios gausos nepajėgus apdoroti. Ir piktasis tą labai gerai žino. Kaip rašo šv. Kryžiaus Jonas, protavimas ir vaizduotė - tai sielos vartai ar prieangis, pro kur gali įeiti ir Dievas, ir velnias (čia maždaug mintis, ne cituoju). Ar mes pajėgūs atskirti, kas iš Dievo, o kas iš velnio? Juk jis gali apsimesti bet kuo - Jėzum Kristum, Mergele Marija ir t.tt. Todėl labai apsidžiaugiau, kai radau šitas mintis ne tik pas ortodoksus, bet ir katalikų raštuose, konkrečiai pas šv. Kryžiaus Joną."

Citata iš: Augustas
"Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę, ir tikrai nėra kažkoks rimtas tiesos kriterijus, į kurį reikėtų kažkaip ypatingai kreipti dėmesį ar kažkaip analizuoti, siekiant kažkokios tiesos atradimo ar ieškant Dievo valios konkrečioje situacijoje. O va sąžinės sąskaitą reguliariai su konkrečiais pasiryžimais daryti reikėtų, jei norime kokios nors pažangos dvasiniame gyvenime."

Situ komentaru kontekste, visai ne tas pats. Arba tu neaiskiai destai mintis.

Ir sprendziant is tavo buvusiu komentaru :

Citata iš: Augustas  liepos 06, 2013, 15:27:50
...ir gąsdinti visokiais baubais . Ir dar. Man susidaro toks įspūdis ,kad Erikai niekad neteko melstis, pvz., Gailestingumo Vainikėlio, Mergelės Marijos Rožinio, Jėzaus Vardo Rožinio, kurie irgi iš esmės yra tik kartojimas tam tikrų trumpų maldų.

Galima padaryti isvadas:
Kad CM yra nieko bloga. Matomai tu paminetas maldas praktikuoji pagal CM modeli.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. liepos 07, 2013, 02:53:57
Dėl forumo etiketo - visuomet reikia atakuoti problemą, o ne asmenį. Asmens atakavimas dažnai žymi svarių argumentų trūkumą ;)

Citata iš: Augustas  liepos 04, 2013, 14:16:03
Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę...

Gal sakyčiau nereikia potyrių ir vaizdinių per daug sureikšminti, bet įvertinti reikėtų, kad sąmonėje pasižymėtum gera tai buvo ar bloga.

Kai savo laiku domėjausi centravimo malda, viename tos maldos sugalvotojo seminare jis pasakė mintį, kad jei maldos metu tave puola blogos mintys, leisk, kad jos tiesiog kiaurai tavo protą praeitų, t.y. neverta naudoti energijos ir pastangų, kad kovoti prieš pagundas, geriau jas ignoruoti... Man asmeniškai tai sukėlė kažkokį įtarimą. Tokiu principu remiasi kai kurie lietuviai - eina gatve, mato, kad kažkas plėšia žmogų, ir tiesiog ignoruoja tai ką mato... Manau, kad viduje visuomet reikia kovoti su blogiu ir aiškiai "pasižymėti" pagundas, kad vėliau atpažinti ir blokuoti jas.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 07, 2013, 06:55:59
Citata iš: Tomas M.  liepos 07, 2013, 02:53:57
Dėl forumo etiketo - visuomet reikia atakuoti problemą, o ne asmenį. Asmens atakavimas dažnai žymi svarių argumentų trūkumą ;)

Taip, be abejo.  :thumbup: Atsiprašau Erikos už asmeninius užsipuolimus jos atžvilgiu.

Citata
Citata iš: Augustas  liepos 04, 2013, 14:16:03
Beje, manau, kad potyrių ir vaizdinių išvis vertinti nereikia. Jie ateina ir išeina, dažniausiai ilgai neužsibuvę...

Gal sakyčiau nereikia potyrių ir vaizdinių per daug sureikšminti, bet įvertinti reikėtų, kad sąmonėje pasižymėtum gera tai buvo ar bloga.

:thumbup: O dar geriau būtų pasižymėti užrašuose (jei rašai dvasinio gyvenimo dienoraštį), kad vėliau galėtum aptarti tai su savo dvasiniu palydėtoju. Beje, kalbant apie potyrius ir vaizdinius maldoje, man susidaro įspūdis, kad Erika ne tik juos be reikalo sureikšmina, bet ir ragina jų dirbtinai vengti. O kaip išvengti to, kas neišvengiama?  :-\ Žinoma, siekti kažkokių patirčių ir vaizdinių maldoje nereikia, nes malda nėra patirčių perykla, maldos tikslas yra ne toks. Maldos tikslas yra Dievas, bendrystė su Dievu, o ne kažkokios patirtys ir vaizdiniai. Būtent todėl ir turėtume maldoje į ateinančius potyrius bei vaizdinius stengtis reaguoti ramiai, tiesiog nekreipti dėmesio. O savo dėmesį stengtis kreipti į Dievą, į bendrystę su Dievu.

CitataKai savo laiku domėjausi centravimo malda, viename tos maldos sugalvotojo seminare jis pasakė mintį, kad jei maldos metu tave puola blogos mintys, leisk, kad jos tiesiog kiaurai tavo protą praeitų, t.y. neverta naudoti energijos ir pastangų, kad kovoti prieš pagundas, geriau jas ignoruoti... Man asmeniškai tai sukėlė kažkokį įtarimą. Tokiu principu remiasi kai kurie lietuviai - eina gatve, mato, kad kažkas plėšia žmogų, ir tiesiog ignoruoja tai ką mato... Manau, kad viduje visuomet reikia kovoti su blogiu ir aiškiai "pasižymėti" pagundas, kad vėliau atpažinti ir blokuoti jas.

Su pagundomis kovoti reikia, bet klausimas čia yra tas, kaip kovoti, kad laimėtum, o ne pralaimėtum. Ir va čia, mano nuomone, yra įvairūs metodai. Vienas iš jų yra paprasčiausias ignoravimas. Kitas metodas yra bėgimas prie Dievo, kai besimeldžiantis žmogus, sutikęs pagundą, ne kovoja su ja tiesiogiai, bet tiesiog pasislepia Dievuje. Trečias metodas yra atiduoti pagundą Dievo teismui. Dar vienas geras metodas yra pradėti melstis už pagundą sukėlusį žmogų užtarimo malda. Pvz., aš meldžiuosi, ir maldos metu mano vaizduotėje iškyla kokia nors gundanti gražuolė, tai aš už tą merginą pasimeldžiu užtarimo malda, pagunda tarsi savaime dingsta, ir aš vėl galiu ramiai melstis toliau. Tokių kovos su pagundomis metodų galima sugalvoti ir daugiau. Kai kurie iš jų galbūt ir yra kažkuo panašūs į Rytų religijų metodus, bet reikia suprasti, kad tai yra būtent panašumas, o ne tapatumas. Erikos klaida ir yra būtent ta, kad ji painioja Rytų religijų dvasines praktikas kaip tokias su Krikščionybės maldos tradicijomis. Ir paskui, kai Krikščionybės maldos tradicijose aptinka kažkokių sutapimų su Rytų dvasinėmis praktikomis (o tokie sutapimai yra tiesiog neišvengiami, nes žmogaus prigimtis yra vienoda tiek Rytuose, tiek Vakaruose), pradeda skubotai įžvelginėti pavojus ten, kur tų pavojų tiesiog nėra, o yra viso labo sutapimai, kylantys dėl vienodos žmonių prigimties.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 07, 2013, 07:45:10
Citata iš: homo viator  liepos 06, 2013, 16:47:58
Man asmeniskai is Augusto postu nelabai aisku, ka pats manai. pasakai, gerbiamasis, A, bet nepasakai B.. Tai kas gi tavo manymu butu tas "rimtas tiesos kriterijus' pagal kuri atpazintum Dievo buvima/artuma/valia, etc. ? isties labai idomu..jei galima.

Dievo buvimo kriterijai yra surašyti RKB Katekizmo internetinėje svetainėje, ypač žiūr. 31-35 straipsnelius:

http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N10374.html

;)
Dievo artumo kriterijus yra NT, ypač Evangelijose aprašyti įvykiai. Va čia yra pagrindinis Dievo artumo kriterijus, o ne kažkokios emocijos, jausmai, vaizdiniai, patyrimai.
O Dievo valia yra išdėstyta ir ST (jei labai konkrečiai, tai Dekaloge), ir NT, ypač žiūr. Kalno pamokslą (Mt 5,1-7,27). :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai liepos 09, 2013, 08:13:23
Labai man keista si diskusija. Ko gero del to kad nelabai esu girdejusi iki siol kas per daiktas yra ta CM?

Siaip bendrai kalbant apie to kas katalikui maldoje dera ar nedera, galbut reiketu nepraleisti tokio dalyko kaip dvasiu skyrimas? Ji juk svarbu ne tik maldos metu, bet apskritai kiekvieno sirdies duzio, kiekvienos minties metu. Juk skirti kas is kur ateina ir kur veda turime ne tik maldoje, bet ir kiekviename savo veiksme. Lygiai tas pats skyrimas galioja ir maldoje. Juk yra normalu maldoj patirti gundymu. Ir tikrai sutinku su Augustu, kad imti su jom kariauti yra tai ko siekia gundytojas - nukreipti mano zvilgsni nuo Jezaus i bet ka kita.

Bendrai, vaizduote yra zmogui duota didziule Dievo dovana. Neatsiejama jo dalis. Tai jei kazka palieku uz borto ateidama i malda, cenzuruoju save, tai juk ateinu i malda ne visa, ne viskas kas esu? Jei turiu suzalota vaizduote kuri nuolat man trukdo melstis, kur man ja padeti jei neatnesti ir neatverti Jezui? Ir jei gaunu izvalgas, tai kaip kitaip jei ne per vaizduote? Niekaip neisivaizduoju kaip galima ja askirti nuo maldos dirbtinai.

Be to, malda yra pokalbis su Dievu auginantis (turintis tai daryti :) ) santyki su Juo. Taigi kiekvienas zmogus turi savo invidualu maldos buda, ar turi ji rasti, nes kiekvienas yra unikalus, ir kiekvienas pasauktas unikialiam santykiui su Dievu. Tai argi galima mauti viska ant vieno kurpaliaus ir sakyti kad kazkuris maldos budas yra tas vienintelis? Vienas galbut nuolat bendrauja vaizduotes pagalba, o kito malda is viso bezode. As pvz. esu meniskos prigimties, plius labai jausminga. Tai argi keista kad ir mano malda yra kupina to? :)

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 10, 2013, 08:32:30
Citata iš: Augustas  liepos 07, 2013, 06:55:59
Atsiprašau Erikos .
[-o<

Citata iš: Augustas  liepos 04, 2013, 14:16:03
 
Erikos klaida ir yra būtent ta, kad ji painioja Rytų religijų dvasines praktikas kaip tokias su Krikščionybės maldos tradicijomis. Ir paskui, kai Krikščionybės maldos tradicijose aptinka kažkokių sutapimų su Rytų dvasinėmis praktikomis (o tokie sutapimai yra tiesiog neišvengiami, nes žmogaus prigimtis yra vienoda tiek Rytuose, tiek Vakaruose), pradeda skubotai įžvelginėti pavojus ten, kur tų pavojų tiesiog nėra, o yra viso labo sutapimai, kylantys dėl vienodos žmonių prigimties.

Manau, reikia vengti generalizacijos. Reikia kalbeti konkreciai - apie kurias konkreciai auksciau minetas krikscioniu maldas/praktikas kalbi, kuriose "pavoju tiesiog nera" ?
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 10, 2013, 16:10:09
Citata iš: Erika  liepos 10, 2013, 08:32:30
Citata iš: Augustas  liepos 04, 2013, 14:16:03
 
Erikos klaida ir yra būtent ta, kad ji painioja Rytų religijų dvasines praktikas kaip tokias su Krikščionybės maldos tradicijomis. Ir paskui, kai Krikščionybės maldos tradicijose aptinka kažkokių sutapimų su Rytų dvasinėmis praktikomis (o tokie sutapimai yra tiesiog neišvengiami, nes žmogaus prigimtis yra vienoda tiek Rytuose, tiek Vakaruose), pradeda skubotai įžvelginėti pavojus ten, kur tų pavojų tiesiog nėra, o yra viso labo sutapimai, kylantys dėl vienodos žmonių prigimties.

Manau, reikia vengti generalizacijos. Reikia kalbeti konkreciai - apie kurias konkreciai auksciau minetas krikscioniu maldas/praktikas kalbi, kuriose "pavoju tiesiog nera" ?

Pvz., kad ir Lectio Divina. Ką ten apie šią maldos praktiką Tamsta rašė? :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 10, 2013, 16:30:10
Tai puiku, dabar bent jau galima diskutuoti konkreciai apie sia praktika, o ne apibendrinimais sneketi.
O kokia tavo nuomone apie centravimo malda? Ar laikai, kad joje pavoju irgi nera?
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 10, 2013, 17:59:53
Citata iš: sparnai  liepos 09, 2013, 08:13:23
Siaip bendrai kalbant apie to kas katalikui maldoje dera ar nedera, galbut reiketu nepraleisti tokio dalyko kaip dvasiu skyrimas? Ji juk svarbu ne tik maldos metu, bet apskritai kiekvieno sirdies duzio, kiekvienos minties metu. Juk skirti kas is kur ateina ir kur veda turime ne tik maldoje, bet ir kiekviename savo veiksme. Lygiai tas pats skyrimas galioja ir maldoje. Juk yra normalu maldoj patirti gundymu. 

Sparnai, kaip supratau, tu kalbi apie jezuitu Dvasinius pratimus. As norejau uzsiminti, kad gerai paskaityti I.Loyolos darbus apie dvasiu skyrima. Bet ir paskaicius juos viskas painu atrodo.

Citata iš: sparnai  liepos 09, 2013, 08:13:23
Ir tikrai sutinku su Augustu, kad imti su jom kariauti yra tai ko siekia gundytojas - nukreipti mano zvilgsni nuo Jezaus i bet ka kita.

Bet kad nebuvo uzsiminta, kad reikia kariauti. Buvo kalbama, kokias praktikas geriau tiesiog nesirinkti, nes jos atveria zmogu dvasiu veikimui daugiau nei kitos.

Citata iš: sparnai  liepos 09, 2013, 08:13:23

Bendrai, vaizduote yra zmogui duota didziule Dievo dovana. Neatsiejama jo dalis. Tai jei kazka palieku uz borto ateidama i malda, cenzuruoju save, tai juk ateinu i malda ne visa, ne viskas kas esu? Jei turiu suzalota vaizduote kuri nuolat man trukdo melstis, kur man ja padeti jei neatnesti ir neatverti Jezui? Ir jei gaunu izvalgas, tai kaip kitaip jei ne per vaizduote? Niekaip neisivaizduoju kaip galima ja askirti nuo maldos dirbtinai.

Be to, malda yra pokalbis su Dievu auginantis (turintis tai daryti :) ) santyki su Juo. Taigi kiekvienas zmogus turi savo invidualu maldos buda, ar turi ji rasti, nes kiekvienas yra unikalus, ir kiekvienas pasauktas unikialiam santykiui su Dievu.

Sparnai, graziai parasei. Bet man norisi papriestarauti.
Kai bendrauji su savo mama, argi reikalinga tam vaizduote? Ar neprieini ir tiesiog issipasakoji jai, ka nori pasakyti?
Del invidualios maldos budo, mano asmenine nuomone, kad reikia laikytis arciau Biblijinio maldos budo, t.y. kalbetis su Dievu, turint mintyse Jo valia, skaityti Dievo zodi.

Patiko fraze, kad Dievas pasake (Izaijas 4:6), kad jo zmones yra naikinami del ziniu stokos (turbut turima galvoje Dievo zodzio zinojimo stokos), o ne del mistiniu, asmeniniu susitikimu su Dievu stokos.



O cia kritika apie I.Lojolos Dvasinius pratimus. Ka manote apie tai?

1. Kai savo vaizduoteje isivaizduoju Jezu, Dieva, ir kalbuosi su juo, meldziuosi jam, kyla pavojus stabmeldystes, nes meldziuosi paties-padarytam Dievo paveikslui. juk niekas nezino, kaip atrodo Dievas, Jezus.
2. Dvasiniai pratimai moko isivaizduoti Biblines scenas, t.y. isivaizduoti save tuose ivykiuose, bendrauti su zmonemis, kalbetis su Jezumi, Marija, apastalais. Isgyventi tai, ka isgyveno Jezus ir to meto zmones. Toks isgyvenimu ieskojimas, arba apreiskimu is Dievo ieskojimas, tai tarsi sakymas, kad tai, ka Dievas Biblijoje apreiske yra ne gana.
Tad yra pavojus priimti (per isivaizdavimus) papildomus apreiskimus, salia to, kas jau yra Biblijoje. O Biblijoje yra sakoma, kad niekas negali buti papildyta, niekas atimta.
3. Tai gali buti traktuojama, kaip apreiskimas pagal uzsakyma - kiekviena karta kai vizualizuoju savo pratimus, tikiuosi, kad isgyvensiu tuos Biblijinius ivykius, kitaip tai butu tik musu vaizduotes vaisius?
4. Kai isivaizduoju ir kalbuosi su Jezumi, Dievu, ar as zinau,kad kalbu su tikru Jezumi, o nesikalbu su savimi, o gal su demonais.
5. Vizualizacija priskiriama okulto praktikai.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka liepos 10, 2013, 18:17:44
CitataO cia kritika apie I.Lojolos Dvasinius pratimus. Ka manote apie tai?

1. Kai savo vaizduoteje isivaizduoju Jezu, Dieva, ir kalbuosi su juo, meldziuosi jam, kyla pavojus stabmeldystes, nes meldziuosi paties-padarytam Dievo paveikslui. juk niekas nezino, kaip atrodo Dievas, Jezus.
2. Dvasiniai pratimai moko isivaizduoti Biblines scenas, t.y. isivaizduoti save tuose ivykiuose, bendrauti su zmonemis, kalbetis su Jezumi, Marija, apastalais. Isgyventi tai, ka isgyveno Jezus ir to meto zmones. Toks isgyvenimu ieskojimas, arba apreiskimu is Dievo ieskojimas, tai tarsi sakymas, kad tai, ka Dievas Biblijoje apreiske yra ne gana.
Tad yra pavojus priimti (per isivaizdavimus) papildomus apreiskimus, salia to, kas jau yra Biblijoje. O Biblijoje yra sakoma, kad niekas negali buti papildyta, niekas atimta.
3. Tai gali buti traktuojama, kaip apreiskimas pagal uzsakyma - kiekviena karta kai vizualizuoju savo pratimus, tikiuosi, kad isgyvensiu tuos Biblijinius ivykius, kitaip tai butu tik musu vaizduotes vaisius?
4. Kai isivaizduoju ir kalbuosi su Jezumi, Dievu, ar as zinau,kad kalbu su tikru Jezumi, o nesikalbu su savimi, o gal su demonais.

Erika, labai pritariu  :thumbup: Lygiai taip pat ir aš pagalvojau, kaip perskaičiau postus apie Lectio Divina ir visokias panašias maldos praktikas. Labai primena induizmą, budizmą ir Rytų filosofijas. Taip pat man įtarimą kelią ir Šv. Teresės Avilietės maldos praktikos, visokios meditacijos, kontempliacijos, vaizdiniai ir įsivaizdavimai...
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai liepos 11, 2013, 02:50:19
Kaip ir sakiau, siuo dvasingumu gyvenu, ir galiu ramiai sakyti, kad nieko bendro nei su induizmu nei su kokiu kitu rytu dvasingumu tai neturi.
Kai susitinku su savo mama ar teciu, as juos matau ir girdziu savo kuniskomis akimis ir ausimis. Su Dievu to nesigauna. Vaizduote man reikalinga kad imciau klausytis ka man Dievas kalba, o ne tam, kad as Jam kalbeciau.

O kokie gi tie Biblijiniai maldos budai, mergaites? Ar ten rasoma konkreciai kaip Jezus meldesi? (neskaitant Jo pamokytos maldos?).  :)
Be Dievo malones isivaizduoti neimanoma is viso NIEKO. Daugeli sykiu gauna kiekvienas tuo isitikinti. Be to, vaizduote yra tik pirminis impulsas. Viskas vyksta taip kaip vadovauja sv. Dvasia.

Apie apreiskima "pagal uzsakyma" kalbeti yra atleiskit juokinga. Jezus nepasiduoda provokacijoms, taigi uzsakymai nei technikos Jo valios neitakoja.

Tam kad nenusifantazuoti, visada salia yra palydetojas, kuris padeda zengti pirmuosius zingsnius, ir antruosius ir treciuosius :D  Beje, Jezuitai yra labai skeptiski charizmatinem praktikoms ir mistinems patirtims. Kai po nepriklausomybes ikurimo jie eme uzsiimti su pasaulieciais, burti ju bendruomenes ir vesti jiems dvasines pratybas, jie labai atsargiai ziurejo i "eiliniu pasaulieciu" patirtis. Taciau patirtis parode, kad sv Dvasia veikia kur kas galingiau nei jie matyt tikejosi.

Paminesiu, kad izvalgos ar netgi apreiskimai, kaip merginos minejo, visuomet tik pagilina, padeda suvokti nors kiek tai, kas rasoma Bibijoje. Ir tu scenu isgyvenimas yra tiesiog praktine teologija. Biblijoje rasoma, dovanokit nepamenu kurioj vietoj, "kiekviena Dievas mokys asmeniskai", man tas ir vyksta butent per ignaciska dvasinguma. Kaip gi man nors kiek suvokti Jezaus kancia Alyvu sode, jei tame nedalyvaus vaizduote?

Ignacas pratybose raso labai nuosekliai, ir nuolat akcentuoja, kad ateiname i malda susitikti su Jezumi, ir su didziausiu nuolankumu meldziam malones buti Jo mokomi, paliesti, perkeisti, o ne vaikomes kazkokiu patirciu. Jei ta laika, kuri skiriu Jam, visikai niekas nevyksta, arba esu nuolat kamuojama gundymu, ir uz tai aciu.

Del atsirusiavimo, kas vyksta, beje jau minejau, kad labai svarbus yra dvasiu skyrimas. Jis butinas norint orientuotis ir atsirinkti.
Taip pat yra ir didziule sukaupta senuju musu tevu patirtis, kuria remesi ir Ignacas. Ji sako, kad sutikus Jezu niekada nekyla abejoniu ar tai Jis. Manau ta patvirtins kiekvienas. Nes Dievo asmens zmogus sufantazuoti negali. Taigi ir tie dalykai ir budai, kuriais Viespats zmogu mokina visada virsija musu bet kokias galimybes susifantazuoti.

Taip pat Dievo patirtis veda visuomet i nuolankuma, Jo augima mano sirdy, o mano pacios "reiksmingumo" nykima. Prieso persamos mintys i susireiksminima ir puikybe, neramuma ir t.t. T.y. - koks autorius, tokie ir vaisiai. 

Dar beje, griztant prie dvasiu skyrimo. Jis reikalingas ne del ignaco dvasingume "slypinciuose pavojuose", o reikalingas apskritai gyvenime. :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 11, 2013, 13:57:43
Citata iš: Erika  liepos 10, 2013, 16:30:10
Tai puiku, dabar bent jau galima diskutuoti konkreciai apie sia praktika, o ne apibendrinimais sneketi.

:thumbup:

CitataO kokia tavo nuomone apie centravimo malda? Ar laikai, kad joje pavoju irgi nera?

Dėl centravimo maldos nuomonės neturiu. Net pavadinimą perskaičiau pirmą kartą šiame forume. Tad kas tai konkrečiai per dalykas, supratimo, galima sakyti, neturiu, vadinasi, negaliu turėti ir savo nuomonės apie šią (centravimo) maldą. Bet jei kalba eina apie dėmesio koncentraciją maldoje, kovą su išsiblaškymais, kuri reiškiasi daug (pvz., 150) kartų kartojant, pvz., šventųjų, Jėzaus vardus, ir tai vadinama centravimo malda, tai tokioje maldoje nematau nieko pavojingo. Pavojus kiltų tik tada, jei turėčiau neteisingą maldos sampratą ar klaidingą maldos intenciją, pvz., tikėčiau, kad tas kartojimas padėtų magiškai išspręsti kažkokią problemą ar kažkaip priverstų Dievą vykdyti mano kažkokius norus ir pan.

P.S. Sparnai gerai parašė apie Ignaciškąjį dvasingumą.  :thumbup: Tikiuosi, pavyko Eriką kažkiek nuraminti.  :-\ 
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Giedrė liepos 11, 2013, 14:58:39
Na ir diskusija  :thumbup:

Na, aš pripažįstu ir šv. Benedikto Lectio Divina, ir šv. Ignaco metodus ir šv. Teresę Avilietę - visi jie šventieji ir ne man kritikuoti. Bet kiekvienam tinka vis kitas dvasingumas. Teko kažkada būti charizmatiškose Gyvųjų Akmenų pamaldose, kai kalbama kalbomis, ilsimasi šv. Dvasioje ir t.t. Nors labai gerbiu ir myliu šią bendruomenę, bet pasijutau lyg beprotnamyje.  :ashamed: Gal Dievas veikia ir tokiais būdais, bet man visa tai absoliučiai svetima. Šokas praėjo kitą dieną normaliai pasimeldus savo Bažnytėlėje. Daugiau nebeinu pas charizmatus.

Lectio Divina - viskas būtų nieko, bet kontempliacija man - tamsus miškas. Nors šį metodą mėgstu, nes bent Bibliją tada paskaitai ir pasimeldi doriau. Vizijos ir apreiškimai - šventiesiems, tad net netaikau į tokį lygį. Jaukiausiai jaučiuosi kalbėdama šv. Rožinį ir Gailestingumo vainikėlį, dar poterėlius. Tada ramu ir gera, be jokių ekstremalumų. Kartais norėtųsi patirti Dievą "iš arčiau", bet ar turėčiau Jam ką doro pasakyti?  Kažkada esu girdėjusi, kad nereikia ieškoti viziijų ir apreiškimų, nes kam duota Dievas ir taip duos, o kam neduota, tai gal to žmogui visai nereikia. Galgi net ir pakenktų.

Dievas geriau žino, kada ir ko mums reikia.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 11, 2013, 18:47:27
Sparnai, aciu uz pasidalinima.

Citata iš: sparnai  liepos 11, 2013, 02:50:19
Vaizduote man reikalinga kad imciau klausytis ka man Dievas kalba, o ne tam, kad as Jam kalbeciau.

Sparnai, nezinau, bet man atrodo, kad Dievas kalbasi su mumis zymiai subtiliau nei per musu vaizduote. T.y. per zmones, per ivykius, per mintis (ir tos mintis ne vaizdiniais ateina, o grynai tiesiog mintys).

Citata iš: sparnai  liepos 11, 2013, 02:50:19
O kokie gi tie Biblijiniai maldos budai, mergaites? Ar ten rasoma konkreciai kaip Jezus meldesi? (neskaitant Jo pamokytos maldos?).  :)

Manyciau, kad tai ir yra Jezaus pamokyta malda. Tik nereikia jos kaip formule zodis i zodi kartoti (aisku galima ir tai darome). Bet tai yra kartu ir modelis, kaip turetume melstis. Kreiptis i Teva, pagarbinti Ji, tureti mintyje, kad meldziames Jo valiai, o ne musu issipildyti, esame skatinami prasyti tai, ko reikia; ragina ispazinti musu nuodemes ir atleisti kitiems; begti pas Ji pagalbos ir prasyti apginti nuo prieso.
1 Korintieciai 14:15 - As melsiuosi dvasioje ir protu.
1. Jono 14 , Filipinieciai 4:6-7, Matas 28:20 - dar apie malda.

Citata iš: sparnai  liepos 11, 2013, 02:50:19
1.Be Dievo malones isivaizduoti neimanoma is viso NIEKO. Daugeli sykiu gauna kiekvienas tuo isitikinti. 2.Be to, vaizduote yra tik pirminis impulsas. Viskas vyksta taip kaip vadovauja sv. Dvasia.

1. Bet yra ir kitos dirbancios jegos, kurios ikisa savo vaizdus. Tas isivaizdavimas vyrauja ir New Age.
New Age pakraipose galima rasti tokiu pratimu su Jezumi, kai isivaizduojama, kad nueini i soda, ir ant suolelio randi Jezu. Atsisedi salia ir fokusuojiesi i jo sirdi. Ir lauki, ka jis pasakys. Vyksta pokalbis su Jezumi. Ar si vizualizacija irgi is Dievo? Nes Jezu tikrai matai.
Kas yra tas saugiklis? Biblijiniu scenu vizualizavimas automatiskai garantuoja, kad ir matai tikrus Biblijinius zmones? Sv. Dvasia ?

2. Tai grynas misticizmas.

Citata iš: sparnai  liepos 11, 2013, 02:50:19
Del atsirusiavimo, kas vyksta, beje jau minejau, kad labai svarbus yra dvasiu skyrimas. Jis butinas norint orientuotis ir atsirinkti.
Taip pat yra ir didziule sukaupta senuju musu tevu patirtis, kuria remesi ir Ignacas. Ji sako, kad sutikus Jezu niekada nekyla abejoniu ar tai Jis. Manau ta patvirtins kiekvienas. Nes Dievo asmens zmogus sufantazuoti negali. Taigi ir tie dalykai ir budai, kuriais Viespats zmogu mokina visada virsija musu bet kokias galimybes susifantazuoti.

Sparnai, ar I.Lojola kalba konkreciai apie vaizdiniu atskyrima? Nes as randu tokia fraze : " Apreiskimai - neabejotinai tai Dievas kalba su tavimi."
Manes neitikina ta fraze. Juk sventieji irgi turejo apsireiskimu, kuriuose demonai priimdavo Marijos, Jezaus paveiksla. Ir jie patys nebudavo tikri del to.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 11, 2013, 19:53:34
Citata iš: Augustas  liepos 11, 2013, 13:57:43
Dėl centravimo maldos nuomonės neturiu. Net pavadinimą perskaičiau pirmą kartą šiame forume. Tad kas tai konkrečiai per dalykas, supratimo, galima sakyti, neturiu, vadinasi, negaliu turėti ir savo nuomonės apie šią (centravimo) maldą.

Iseina, kad nesi tikras, kas tai yra, bet manai, kad yra sazininga rasyti komentarus apie kito neismanyma ir su autoritetu daryti isvadas, neatitinkancias tikroves.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 12, 2013, 03:45:57
Erika, o rimtai, gal galėtum apibrėžt tą centravimo maldą? Aš irgi pirmąkart išgirdau tokį terminą iš tavęs. Kaip suprantu, tai - verstinis dalykas ir įdomu, kokią KB maldą lietuviškai šnekant tai atitinka :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka liepos 12, 2013, 04:03:46
Kas čia kokių panašumų randa krikščionybės su budizmu? Budizme Dievo išvis nėra, kiek man žinoma, ir jie nesimeldžia tikrai į tą patį Dievą. Galbūt galima sulyginti kitas religijas, bet tik jau ne budizmą.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai liepos 12, 2013, 05:52:41
Dievas su mumis be abejo kalba ne tik per vaizduote, todel ir yra ivairiu maldos butu, nes kaip Giedre ir pritare - kiekvienam savas takelis, juk esam skirtingi. Kai kurie mato Jezaus veikima per zmones, as matau Jezaus veikima kituose. Gal gyvenime dar tai keisis ir smarkiai, taciau nei viena nei kita nera prasciau ar geriau.

Ignacisko dvasingumo malda remiasi ne vizualizavimais, o malda su sv. Rastu. T.y. kasdien nemaza laiko skiriama sv. Rasto skaitymui ir apmastymui. Toli grazu nevisada nutinka taip, kad ta sv. Rasto vieta paliecia taip, kad as ja kazkuriuo butu asmeniskai isgyvenu. Bet ne taip ir retai. Pvz. lb liecia Petro issizadejimas, Marijos stovejimas po kryzium, mokiniu baime kilus audrai ezere, ir daugelis kitu, kuriuos atliepia mano isgyvenimus, santyki su Jezumi. Tokiu budu mano tikejimas tampa labiau integralus, vis labiau Viespats skverbiasi i mano kasdienybe, i visus reikalus, visas gyvenimo sritis padedama visa atiduoti Jam.

Kontempliacija imama ciupineti tik jau po nemazos praktikos mastomosios maldos. Cia jau
Del Jezaus maldos. Teve musu as nekvestionuoju, ji nuostabi ir mylima. Taciau Jezus i Dangiskaji Teva kreipesi Abba, kas rodo ypatinga santyki ir eidavo naktimis melstis vienumoje. Taigi jis meldesi labai daug ir manau aisku, kad tikrai ne vien kartodamas Teve musu.

Jezu isivaizduoti ir Jezu matyt yra skirtingi dalykai, net jei abu vyksta vaizduoteje. Kaip ir sakiau, tai, ka siuncia Dievas, tiek vaizduoteje "regimais" dalykais, tiek tiesiog suvokimais ir izvalgom, tiek vidiniais judesiais ir paraginimais visu pirma yra atpazistama labai aiskiai. Gal kalbant apie tai visa rodos sudetinga, slidu ir pavojinga, taciau realybeje ne daugiau negu kad sudetinga apskritai susivokti tame kas manyje vyksta. Yra ignacisko dvasingumo knygele "kas vyksta mumyse?". Joje isdestyti pagrindai dvasiu skyrimo, apskritai dvasinio gyvenimo dinamikos. Yra ir taisykles ir apibudinimai, padedantys atpazinti. Mano asmenine patirtis liudija, kad nera didelio skirtumo ar priesas bruka vaizda, ar minti, nes to tikslas yra vienodas ir pasekmes galimos vienodos. Taigi kalbeti kad naudojant vaizduote maldoje kyla didesnis pavojai negu paprastai, manau yra klaidinga. Pavojus kyla kuomet malda nebera malda ir ieskau nebe paties Dievo, ne santykio su Juo, o malonumu, ziniu, tobulejimo ar dar ko. Kitaip sakant kada megina Dieva paversti priemone o ne tikslu.

Mano poziuriu, jei jau kalbam apie malda, visu pirma turim klausti saves, ko as ten einu? Jei mano santyki su Dievu augina, Ji pazinti, myleti ir jam tarnauti padeda labiausiai tas maldos budas kuri praktikuoju, tai manau viskas ir yra gerai. Taciau jei as gyvenu "saugiai", ir Dievas man liekas ne tas artimas mylimas asmuo su kuriuo dalinuosi kasdienybe, su kuriuo vyksta meiles mainai, o kuriam tik "rasau meilingus laiskus" ir siunciu i dangu, nezinodama ka Jis jaucia juos skaitydamas, ka man nori "atrasyti", tai gal mano maldai truksta intymumo?

Misticizmas nera savaime blogai. Be to, tai nera kazkas ka zmogus samoningai renkasi (kalbu apie tikraji misticizma, kaip pvz. Sv. Kryziaus Jono), tai Dievo pasirinkimas tam zmogui, Jo valia. Antra, Ignaciskasis maldos budas dar nera misticizmas. Misticizmas yra kada matai ir girdi jau ne vaizduoteje. Beje tie kam tai vyskta, dazniausiai kiek zynau turi nuodemklausius ar dvasios tevus, kurie nuolat "laiko ranka ant pulso" tam zmogui. T. Pijus beje irgi buvo tas grynas mistikas ir tai nebuvo jo pasirinkimas. 
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 12, 2013, 06:13:19
Citata iš: Augucka  liepos 12, 2013, 04:03:46
Kas čia kokių panašumų randa krikščionybės su budizmu? Budizme Dievo išvis nėra, kiek man žinoma, ir jie nesimeldžia tikrai į tą patį Dievą. Galbūt galima sulyginti kitas religijas, bet tik jau ne budizmą.

Sutinku, Auguste. Budizmas yra ateistine religija, o Buda yra tik statusas. Budizme sukasi viskas apie individa ir jo asmenini issilaisvinima is kancios. Krikscionybeje, atvirksciai - demesi nukreipiame nuo saves i Jezu. Pirma Jezus, po to kiti, ir tik tada as.
Tikras krikscionis nebus kartu ir budistu. Nes tai jau savo paties susiformuota surogatine religija.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 13, 2013, 05:59:42
Citata iš: Erika  liepos 12, 2013, 06:13:19
Citata iš: Augucka  liepos 12, 2013, 04:03:46
Kas čia kokių panašumų randa krikščionybės su budizmu? Budizme Dievo išvis nėra, kiek man žinoma, ir jie nesimeldžia tikrai į tą patį Dievą. Galbūt galima sulyginti kitas religijas, bet tik jau ne budizmą.

Sutinku, Auguste. Budizmas yra ateistine religija, o Buda yra tik statusas. Budizme sukasi viskas apie individa ir jo asmenini issilaisvinima is kancios. Krikscionybeje, atvirksciai - demesi nukreipiame nuo saves i Jezu. Pirma Jezus, po to kiti, ir tik tada as.
Tikras krikscionis nebus kartu ir budistu. Nes tai jau savo paties susiformuota surogatine religija.

Žinoma, kad krikščionis niekada nebus kartu ir budistu, nes tada jis jau būtų ne krikščionis, o sinkretistas. Bet iš budistų yra ko pasimokyti net ir krikščioniui, nepaisant to, kad Budizmas ir Krikščionybė yra skirtingos religijos.

P.S.
Citata iš: Erika  liepos 11, 2013, 19:53:34
Citata iš: Augustas  liepos 11, 2013, 13:57:43
Dėl centravimo maldos nuomonės neturiu. Net pavadinimą perskaičiau pirmą kartą šiame forume. Tad kas tai konkrečiai per dalykas, supratimo, galima sakyti, neturiu, vadinasi, negaliu turėti ir savo nuomonės apie šią (centravimo) maldą.

Iseina, kad nesi tikras, kas tai yra, bet manai, kad yra sazininga rasyti komentarus apie kito neismanyma ir su autoritetu daryti isvadas, neatitinkancias tikroves.

Aš manau, kad šiuo konkrečiu atveju atsakymas yra taip. Kodėl? Todėl, kad aš žinau, kokios yra Hinduizmo religinės praktikos, aš žinau, kokios yra Budizmo religinės praktikos, ir žinau, kokie yra šių praktikų tikrieji pavojai. Ir kai kas nors pradeda sakyti, kad iš šių religinių praktikų kyla tokie pavojai, kokių iš tikrųjų nebūna, kai kas nors užsiima tom praktikom, tai aš tik galiu pasakyti, kad tas asmuo paprasčiausiai neišmano to, apie ką kalba. Iš Tavo, Erika, pasisakymo supratau, kad centravimo malda yra kilusi būtent iš tų rytietiškų religinių praktikų. Todėl aš ir manau, kad turiu kompetencijos vertinti Tavo pasisakymus tiek apie tas Rytų praktikas, iš kurių, anot Tavęs, yra kilusi ta centravimo malda ir kurias Tu, prisipažink, nelabai išmanai ir net nežinai, kokie tikrieji tų rytietiškų praktikų pavojai, tiek ir apie pačią centravimo maldą, o tiksliau pasakius, apie iš jos kylančius pavojus, nes jie (tie iš centravimo maldos kylantys pavojai) teoriškai turėtų būti labai panašūs į tuos, kurie kyla ir iš "grynųjų" Rytų praktikų.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 13, 2013, 12:13:30
Citata iš: Augustas  liepos 13, 2013, 05:59:42
Todėl aš ir manau, kad turiu kompetencijos vertinti Tavo pasisakymus tiek apie tas Rytų praktikas, iš kurių, anot Tavęs, yra kilusi ta centravimo malda ir kurias Tu, prisipažink, nelabai išmanai ir net nežinai, kokie tikrieji tų rytietiškų praktikų pavojai

Vadinti kita zmogu neismaneliu yra tiesiog nemandagu, o kur dar kalbama apie krikscioniskas vertybes.

Bet si tema (kaip ir kitos diskusijos) -  neskirtos ismanymo karunai iskovoti, bet parodyti tiesa.

As rasiau komentarus is savo patirties ir remiantis rimtais dokumentais (kurie aiskiai buvo ignoruoti).


Citata iš: Augustas  liepos 13, 2013, 05:59:42
Todėl, kad aš žinau, kokios yra Hinduizmo religinės praktikos, aš žinau, kokios yra Budizmo religinės praktikos, ir žinau, kokie yra šių praktikų tikrieji pavojai. Ir kai kas nors pradeda sakyti, kad iš šių religinių praktikų kyla tokie pavojai, kokių iš tikrųjų nebūna, kai kas nors užsiima tom praktikom, tai aš tik galiu pasakyti, kad tas asmuo paprasčiausiai neišmano to, apie ką kalba.

Tu anksciau rasei, kad tarp budizmo ir krikscionybes nera priespriesu, kad ju netgi praktikos panasios?! Beje kaitalioji ir susvelnini veliau savo paskymus ?!
Tai naturaliai tau tie pavojai neegzistuojantys.

Bet gal tada reikia isiklausyti i Vatikano ispejimus nenaudoti tokios praktikos, i kunigu analizes ir ispejimus apie pavojus (http://catholiceducation.org/articles/apologetics/ap0005.html (http://catholiceducation.org/articles/apologetics/ap0005.html).

Pagaliau, egzorcistai savo klausimynuose raso:

"Okultines praktikos:
Ar dalyvavai/ atlikai kitų religijų apeigose: budistų, kitų rytų religijų apeigose, seminaruose, kursuose, tokiuose kaip Ajurveda, ,,vidinio potencialo" didinimo, poveikio kitiem žmonėms darymo, kvėpavimo pratimų mokymosi ir pan.
Gal lankei  transcendentinę meditaciją?
Rytietiška transcendentinė ir į ją panašios meditacijos, mantros ir nesuprantamų formulių kalbėjimas kelia grėsmę santykiui su Kristumi, yra dvasinio pavergimo priežastis, tai neabejotinai prietaringos apeigos.

http://www.egzorcistas.lt/svarbu/kada-reikalinga-islaisvinimo-malda (http://www.egzorcistas.lt/svarbu/kada-reikalinga-islaisvinimo-malda)


Apie CP kilme :
"Spetynesdesimtuju metu viduryje, trapistas Abbot thomas Keating paklause vienuoliu, " Ar galetume iterpti i Krikscionybes tradicija i forma, prieinama zmonems... kurie buvo apmokyti Rytu technikose ir galbut jie butu ikvepti sugrizti prie savo Krikscionybes saknu, jei jie zinotu, kad yra kazkas panasaus su Kriksioniska tradicija? "(Imtymumas su Dievu,15).
Mano pastaba - is esmes kalbama apie tai, ka Augustas minejo apie meditacijas temos pradzioje, kad krikscioniskas iskabos su zodziu "meditacija" rekrutuoja New Age'erius ar kitus, naudojancius meditacijas, i Krikscionybe. Man tai panasu i pasakyma "gerais norais ir pragaras grystas".  As neteigiu, kad butent tokios meditacijos ir vyksta, tiesiog rasau kaip ispejima. Nes veliau siame straipsnyje ir rasoma, kaip CM net neispejus pravedama ivairiose rekolekcijose.  
Centravimo malda yra kilusi St. Juozapo abatijoje, Trapistu vienuolyne, Masaciusete. Dvidesimt metu begyje (1961-1981) abatija vede dialogus su Budistais ir Indu atstovais, ir Zen mokytojas pravede savaites rekolekcijas vienuoliams. Buves Trapistas vienuolis, kuris veliau tapo TM (transcendentimes meditacijos) mokytoju taip pat pravede sesijas su vienuoliais."

Baznycia ispeja pries Rytu (Zen) misticizmo ir Krikscionisko dvasingumo  sumaisyma :

1989 metais, Kardinolas Ratzingeris isleido dokumenta " Laiskas Kataliku Baznycios Vyskupams apie Krikscioniskos meditacijos kai kuriuos aspektus". Laiskas raso, kad "Su esama Rytu metodu difuzija Krikscioniskame pasaulyje ir baznytinese bendruomenese, mes susiduriame su atsinaujinimu, kuris nera be pavoju ir klaidu, sumaisyti Krikscioniska meditacija su tai, kas nera Krikscioniska". Kai kurie naudoja rytietiskus metodus Kontepliatyvios maldos psihologiniam/fiziologiman pasiruosimui, kiti siekia toliau naudodami technikas, bando isgauti dvasines patirtis, panasias i tas, kurias apraso tam tikri Kataliku mistikai.
Jis tesia sakydamas, kad maisant Krikscioniska meditacija su Rytu technikomis gali nuvesti i sinkretizma.
http://www.cin.org/users/james/files/meditation.htm


Man tiesiog  pikta, kai ateina zmogus, ir savo saukstu "sumaiso" rauges su gera tesla, sulygina ir pasako - cia nieko nera bloga.
As jauciu atsakomybe ispeti zmones, skirtingai nuo Augusto, kuris mano , kad paplaukiojimai kitose religijose ir praktikose nieko bloga neduos - jei Dievo valia, sugris i kelia.  Visokie tokie "bandymai" turi pasekmes, kuriu neisjungsi paspaudes mygtuko. Ir tos pasekmes gali nusitesti vaikams ir anukams.


P.S. Apie CM apibrezima parasysiu veliau.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Giedrė liepos 13, 2013, 13:33:28
Ar ne per daug garbės skiriame tam sinkretizmui užuot pasidalinę įžvalgomis apie tradicinius dalykus? Jei kas esate buvę, gal galite pasidalinti apie šv. Ignaco Lojolos pratybas. Lyg ir norėtųsi sudalyvauti, šiek tiek skaičiau apie šv. Ignaco metodus, bet visgi būtų įdomu sužinoti, kokiais pagrindiniais principais vadovaujantis jos vyksta, žvelgiant jau dalyvavusio akimis. Kaip viskas atliekama praktiškai? Ar verta dalyvauti? Labai lauksiu patarimų ...  :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 13, 2013, 14:01:09
Citata
Vadinti kita zmogu neismaneliu yra tiesiog nemandagu, o kur dar kalbama apie krikscioniskas vertybes.
Aš sakiau, kad Tu tik neišmanai kai kurių (susijusių su Rytų religijom) dalykų. Jei tas mano pasakymas buvo suprastas kaip pasakymas "Tu esi neišmanėlė", tai jis buvo suprastas klaidingai.

Citata
As rasiau komentarus is savo patirties ir remiantis rimtais dokumentais (kurie aiskiai buvo ignoruoti).

Ar tai reiškia, kad Tu praeityje užsiiminėjai magija?  :-\

CitataPagaliau, egzorcistai savo klausimynuose raso:

"Okultines praktikos:
Ar dalyvavai/ atlikai kitų religijų apeigose: budistų, kitų rytų religijų apeigose, seminaruose, kursuose, tokiuose kaip Ajurveda, ,,vidinio potencialo" didinimo, poveikio kitiem žmonėms darymo, kvėpavimo pratimų mokymosi ir pan.
Gal lankei  transcendentinę meditaciją?
Rytietiška transcendentinė ir į ją panašios meditacijos, mantros ir nesuprantamų formulių kalbėjimas kelia grėsmę santykiui su Kristumi, yra dvasinio pavergimo priežastis, tai neabejotinai prietaringos apeigos.

http://www.egzorcistas.lt/svarbu/kada-reikalinga-islaisvinimo-malda

Egzorcistai siūlo normalią sąžinės sąskaitą nuodėmėms prieš pirmąjį Dievo įsakymą įvardyti, kad paskui penitentas galėtų tų prietarų išsižadėti, atgailauti už nuodėmes, prašyti už jas Dievo atleidimo, švęsdamas Atgailos (Sutaikinimo) sakramentą. Kas čia dar neaišku?  :-\

CitataBaznycia ispeja pries Rytu (Zen) misticizmo ir Krikscionisko dvasingumo  sumaisyma :

1989 metais, Kardinolas Ratzingeris isleido dokumenta " Laiskas Kataliku Baznycios Vyskupams apie Krikscioniskos meditacijos kai kuriuos aspektus". Laiskas raso, kad "Su esama Rytu metodu difuzija Krikscioniskame pasaulyje ir baznytinese bendruomenese, mes susiduriame su atsinaujinimu, kuris nera be pavoju ir klaidu, sumaisyti Krikscioniska meditacija su tai, kas nera Krikscioniska". Kai kurie naudoja rytietiskus metodus Kontepliatyvios maldos psihologiniam/fiziologiman pasiruosimui, kiti siekia toliau naudodami technikas, bando isgauti dvasines patirtis, panasias i tas, kurias apraso tam tikri Kataliku mistikai.
Jis tesia sakydamas, kad maisant Krikscioniska meditacija su Rytu technikomis gali nuvesti i sinkretizma.

O argi aš neigiu, kad toks pavojus tapti sinkretistu gresia? Man regis, aš kaip tik teigiau, kad krikščionis neturėtų tapti sinkretistu. Pacituosiu pats save:
CitataŽinoma, kad krikščionis niekada nebus kartu ir budistu, nes tada jis jau būtų ne krikščionis, o sinkretistas.

Tai reiškia, jog manau, kad krikščionis, bandydamas būti tuo pat metu ne tik krikščionimi, bet ir budistu, paprasčiausiai išsižada krikščionybės.

CitataMan tiesiog  pikta, kai ateina zmogus, ir savo saukstu "sumaiso" rauges su gera tesla, sulygina ir pasako - cia nieko nera bloga.
As jauciu atsakomybe ispeti zmones, skirtingai nuo Augusto, kuris mano , kad paplaukiojimai kitose religijose ir praktikose nieko bloga neduos - jei Dievo valia, sugris i kelia.  Visokie tokie "bandymai" turi pasekmes, kuriu neisjungsi paspaudes mygtuko. Ir tos pasekmes gali nusitesti vaikams ir anukams.

Atrodo, kad supratau, ką Erika nori pasakyti. Erika nori pasakyti, kad tokie "paplaukiojimai" po sinkretizmo vandenis yra sunki nuodėmė prieš Dievą (o sunki nuodėmė atveria kelią Šėtonui ir jo parankiniams). Reikia pasakyti, kad aš visiškai sutinku su šia jos nuomone. Tikinčiam Kristų žmogui, krikščioniui eiti pas budistus, kitų Rytų religijų ar New Age adeptus ir prašyti pamokyti kokių nors tų religijų ar New Age dvasinių praktikų yra sunki nuodėmė, kurią padarius kuo skubiau reikia eiti išpažinties. Ir daugiau stengtis to nedaryti. Ir būtent tokius lengvabūdžius krikščionis, linkusius į sinkretizmą, tikrai reikia draugiškai perspėti apie tai, kad jie daro tą sunkią nuodėmę, ir paraginti taip nesielgti.

Bet aš kalbėjau ne apie tai, kai rašiau apie konvertitų į Krikščionybę požiūrį apie nuoširdžius perėjimus į kitas religijas, kitus tikėjimus bei pasaulėžiūras. Aš tik paaiškinau, kodėl konvertitai žiūri į tokias klajones po kitus tikėjimus ir pasaulėžiūras daug ramiau, nei tie krikščionys, kurie buvo nuo pat gimimo krikščionimis. Todėl sakyti, kad Augustas mano, jog krikščionių "paplaukiojimai" kitų religijų dvasinėse praktikose nieko bloga neduos, yra mažų mažiausiai neteisinga. Tad manau, kad įvyko tam tikras nesusikalbėjimas dėl Erikos ir Augusto neatidumo, kai Augustas rašė apie vieną dalyką, o Erika suprato visai ką kita.  :)

P.S.
CitataP.S. Apie CM apibrezima parasysiu veliau.

Laukiam nesulaukiam.  :D

P.P.S.
Citata iš: Giedrė  liepos 13, 2013, 13:33:28
Ar ne per daug garbės skiriame tam sinkretizmui užuot pasidalinę įžvalgomis apie tradicinius dalykus?

Tai kad tema yra apie sinkretizmą. Va ir diskutuojame tik apie jį.  :D

CitataJei kas esate buvę, gal galite pasidalinti apie šv. Ignaco Lojolos pratybas. Lyg ir norėtųsi sudalyvauti, šiek tiek skaičiau apie šv. Ignaco metodus, bet visgi būtų įdomu sužinoti, kokiais pagrindiniais principais vadovaujantis jos vyksta, žvelgiant jau dalyvavusio akimis. Kaip viskas atliekama praktiškai? Ar verta dalyvauti? Labai lauksiu patarimų ...  :)

Aš buvau. Dar Sparnai, kaip supratau, irgi buvo. Tačiau gal reiktų atidaryti naują temą, o šią palikti sinkretizmo kritikai?  :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 13, 2013, 14:21:01
Centravimo maldos apibrezimas:

CM naudojama kaip pradinis zingsnis i kontempliatyvia malda.
CM turi buti atliekama po 20 min ryte ir vakare.
Zmogus pasirenka sventa zodi. Jis bando ignoruoti visas mintis ir jausmus, paleisdamas juos kaip laivelius plaukiancius srove.
Kai mintys sugrizta, griztama prie svento vardo. Tikslas yra - praktikuoti tol, kol visos mintys ir jausmai isnyksta.
Tada zmogus pasiekia gryna samone arba proto vakuuma. Mastymo procesas yra sustabdytas. Si technika turetu pastatyti praktikuojanti zmogu i tiesiogini kontakta su Dievu. Ideja yra eiti i savo centra tam, kad surastum Tikraji As savo centre.
Grynos samones lygmuo dar vadinamas pakeistos samones lygmeniu ( apie kuri kalba ir pats A. Valkauskas). 

Kur tas ribos taskas tarp Krikscioniskos maldos ir Indu/Budizmo/New Age malda ?

Pradzioje, praktikuojantis vis dar ignoruoja mintis, kai jos plaukia pro sali. Jei jis vis dar galvoja apie Jezu ar dieviskus/Biblijinius dalykus - jis vis dar yra Krikscioniskoje maldoje. Jis perzengia linija tuomet, kai pereina ta taska, kai nebera minciu ir jausmu is viso. Keetingas savo knygoje raso, "Kai eini gilyn, pasieksi vieta, kur sventas zodis isnyksta visai ir nera minciu. Tai daznai yra patiriama kaip sustabdymas samones, erdve. " Kai praktikuojantis pasieke toki taska, jis perzenge riba i Indu/Budizmo/New Age malda. Jis daugiau nebe praktikuoja krikscioniskos maldos.
Stai cia paleidziamas sventas zodis(Jezus ar kitas), bet kokia pamaldi mintis apie Dieva, Trejybe.

http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=6337&CFID=67805452&CFTOKEN=52697786 (http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=6337&CFID=67805452&CFTOKEN=52697786)


Pastorius JOHN D. DREHER savo straipsnyje apie pavojus CM teigia, kad CM tariamai suteikia pajautima Dievo, atsiskiriant nuo realybes ir "iveikiant" visa, kas nera Dievas. Ji paima sias charakteristikas ne is Krikscioniskos tradicijos, bet is Induizmo, per Transcedentine Meditacija.

Autorius raso, kad jis pirma karta patyre sia malda per rekolekcijas, kuriu tematika nebuvo visiskai susijusi su CM. Be jokiu paaiskinimu rekolekciju vedejas su dalyviais atliko sia malda.
Jis teigia, kad zino atveju, kai tukstanciai zmoniu, ateje i charizmatine konferencija, buvo ivesti i sia malda, be jokiu paaiskinimu ir pasirinkimo teises.

Kaip pavojus J. Dreher isvardija : 1. Iliuzija, kad radai  Dieva ir jis yra patenkintas tavimi.
2) Pavojus atsiverti blogio dvasioms. Sios technikos gali atvesti zmogu i kontakta su dvasiu pasauliu. Zmogus su moraline ar psichologine porblema gali atsiverti demoninems itakoms iki tam tikro laipsnio . Ir t.t.

Autorius mini ir konkretu atveji, kai desimtmete mergaite pradejo kamuoti blogio varginimai po CM praktiku.

http://catholiceducation.org/articles/apologetics/ap0005.html
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 13, 2013, 14:33:03
Citata iš: Augustas  liepos 13, 2013, 14:01:09

Ar tai reiškia, kad Tu praeityje užsiiminėjai magija?  :-\

:swoon:
Nenukrypkim nuo temos dabar.


Citata iš: Augustas  liepos 13, 2013, 14:01:09

Egzorcistai siūlo normalią sąžinės sąskaitą nuodėmėms prieš pirmąjį Dievo įsakymą įvardyti, kad paskui penitentas galėtų tų prietarų išsižadėti, atgailauti už nuodėmes, prašyti už jas Dievo atleidimo, švęsdamas Atgailos (Sutaikinimo) sakramentą. Kas čia dar neaišku?  :-\

Ir vel provokuoji  :no-no:
Tai kad tau neaisku tai, kas buvo pabrezta raudona spalva . Nes teigei, kad pavoju nera, kad as tik juos isigalvojau.



Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 13, 2013, 14:42:44
Citata iš: Augustas  liepos 13, 2013, 14:01:09
Citata
As rasiau komentarus is savo patirties ir remiantis rimtais dokumentais (kurie aiskiai buvo ignoruoti).

Ar tai reiškia, kad Tu praeityje užsiiminėjai magija?  :-\


Va tokie būdai kalbėtis manau yra visiškai netinkami, Augustai, jie ir paverčia diskusiją ginču, dėl ko nesinori jungtis kitiems.

Citata iš: Augustas  liepos 13, 2013, 14:01:09

Atrodo, kad supratau, ką Erika nori pasakyti. [...] Tad manau, kad įvyko tam tikras nesusikalbėjimas dėl Erikos ir Augusto neatidumo, kai Augustas rašė apie vieną dalyką, o Erika suprato visai ką kita.  :)


Aš irgi labai viliuosi, kad čia vyksta nesusikalbėjimas dėl skirtingos terminologijos naudojimo, taip pat dėl skirtingų patirčių. Bet neturėtume būti negailestingi vienas kitam, juk visi ieškome ir ši kelionė kai kam yra visai nelengva.

Man ši diskusija brangi dėl to, kad tikrai ateityje atsargiau žiūrėsiu į naujas maldos praktikas, (toks yra Erikos kalbėjimo tikslas, kiek supratau). Bet dėl lectio divina "apmėtymo akmenimis" esu kiek nuliūdus. Jei galima būtų apibūdinti trumpai ir kuo paprasčiau, išrenkant iš visų kalbėjusių tai, kas labiausia tinka šiam būdui apsakyti, tai jį apibrėžčiau taip: mąstomoji širdies malda su Šventuoju Raštu.

Galbūt žmonės, nusivylę šia praktika, tiesiog buvo "pavesti" tų, su kuriais jiems teko kartu melstis.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 13, 2013, 15:02:44
Daugiau CM temos neliesiu, nes nematau tikslo siai diskusijai. Ji virsta i dviguba zaidima.

Zmones yra protingi ir supras mano komentarus.



Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 13, 2013, 15:10:15
Labai ačiū, Erika, už CM. Stipriai padirbėjai :thumbup:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: nf liepos 13, 2013, 15:20:40
Citata iš: Silvija  liepos 13, 2013, 15:10:15
Labai ačiū, Erika, už CM. Stipriai padirbėjai :thumbup:
Pritariu  :thumbup:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė liepos 13, 2013, 19:00:30
Norėčiau apginti ignaciškas pratybas.
Teko atlikti jas su puikiu jėzuitu, jeigu bus atskira tema apie tai, galėsiu daugiau pasidalinti. Tačiau labai įstrigo vienas momentas, kaip sakė sparnai
Citata iš: sparnai  liepos 12, 2013, 05:52:41
[...]Pavojus kyla kuomet malda nebera malda ir ieskau nebe paties Dievo, ne santykio su Juo, o malonumu, ziniu, tobulejimo ar dar ko. [...] visu pirma turim klausti saves, ko as ten einu? Jei mano santyki su Dievu augina, Ji pazinti, myleti ir jam tarnauti padeda labiausiai tas maldos budas kuri praktikuoju, tai manau viskas ir yra gerai
taigi tas momentas ir yra ėjimas į Dievą, nes tai yra pakankamai radikalu - kryptys yra tik dvi - link Dievo ir nuo Jo. Arba-arba. Labai paprasta pasitikrinti. Tada jokia cm negresia.

Lectio Divina.
Man patinka šis būdas, kai Dievo žodžiu dalinamasi mažose grupelėse. Matosi, kaip skirtingai kiekvienam Dvasia kalba. tiesiog.. Gyvoji duona. Panašiu dalinimosi būdu veikia dienos Evangelijos skyrelis bernardinuose.lt Gal ir čia galėtų kažkas panašaus atsirasti..

Kalbant apie Rytų praktikas, tai keistu būdu Viešpats mane saugojo nuo daugelio, kuriomis domėjausi (iki atsivertimo). Tarp kitko maža pastabėlė - budizmas nėra religija, bent jau rimti tyrinėtojai taip sako, o viso labo filosofinė sistema. Iki religijos budizmui tolokai. Man rimčiau teko susidurti tik su kiniečių Tai Chi Ciuan pratimais. Tačiau, kai grupėje ėmė dėtis keisti dvasiniai dalykai, aplinkybės privertė juos nutraukti. Matau, kad Augustui teko išbandyti rytietiškas praktikas, tada geriausia būtų pagal klausimyną, kurį nurodė Erika, nuvykti pas egzorcistą, jeigu nebuvo. Man egzorto malda padėjo atsikratyti rytietiškų skanėstų ir ne tik.

Neveltui Rastai kalba apie istikimybe. Visais laikais visi karaliai ja vertino, ir atsilygindavo uz ja. Tai nejaugi musu Karalius to neivertins?

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 14, 2013, 07:18:11
Citata iš: Silvija  liepos 13, 2013, 14:42:44
Citata iš: Augustas  liepos 13, 2013, 14:01:09
Citata
As rasiau komentarus is savo patirties ir remiantis rimtais dokumentais (kurie aiskiai buvo ignoruoti).

Ar tai reiškia, kad Tu praeityje užsiiminėjai magija?  :-\

Va tokie būdai kalbėtis manau yra visiškai netinkami, Augustai, jie ir paverčia diskusiją ginču, dėl ko nesinori jungtis kitiems.

Taip, žinoma, tai jau panašu ne į diskusiją, bet į tikrą ginčą. O gal net ne į ginčą, o į kivirčą? Ačiū už gerą pastebėjimą, Silvija.  Atsiprašau dėl to kivirčo.

Citata
Citata iš: Augustas  liepos 13, 2013, 14:01:09

Atrodo, kad supratau, ką Erika nori pasakyti. [...] Tad manau, kad įvyko tam tikras nesusikalbėjimas dėl Erikos ir Augusto neatidumo, kai Augustas rašė apie vieną dalyką, o Erika suprato visai ką kita.  :)

Aš irgi labai viliuosi, kad čia vyksta nesusikalbėjimas dėl skirtingos terminologijos naudojimo, taip pat dėl skirtingų patirčių. Bet neturėtume būti negailestingi vienas kitam, juk visi ieškome ir ši kelionė kai kam yra visai nelengva.

Man ši diskusija brangi dėl to, kad tikrai ateityje atsargiau žiūrėsiu į naujas maldos praktikas, (toks yra Erikos kalbėjimo tikslas, kiek supratau). Bet dėl lectio divina "apmėtymo akmenimis" esu kiek nuliūdus. Jei galima būtų apibūdinti trumpai ir kuo paprasčiau, išrenkant iš visų kalbėjusių tai, kas labiausia tinka šiam būdui apsakyti, tai jį apibrėžčiau taip: mąstomoji širdies malda su Šventuoju Raštu.
Galbūt žmonės, nusivylę šia praktika, tiesiog buvo "pavesti" tų, su kuriais jiems teko kartu melstis.

Deja, pykstu ne tik dėl Lectio Divina "apmėtymo akmenimis", bet ir dėl šv.Ignaco Lojolos "Dvasinių pratybų" užsipuolimo. Ir mėginu suprasti, kodėl mūsų Erika taip blogai rašo apie šias RKB praktikas. Man tokio rašymo motyvų supratimo labai reikia tam, kad galėčiau atleisti Erikai ir ją labiau atjausti, būti gailestingesnis bei mažiau ant jos pykti. Todėl ir paklausiau, ar Erika praeityje užsiiminėjo magija, nes tai gali būti ta priežastis, dėl kurios mūsų Erika painiojasi sąvokose. Ir čia pasigendu PM funkcijos, nes asmeniškus klausimus būtų galima užduoti per PM.

Citata iš: Erika  liepos 13, 2013, 15:02:44
Daugiau CM temos neliesiu, nes nematau tikslo siai diskusijai. Ji virsta i dviguba zaidima.

O aš dar paliesiu nes Erika labai painioja sąvokas, ir mums reikia išsiaiškinti, kas yra kas.

P.S.
Citata iš: homo viator  liepos 13, 2013, 19:00:30
Norėčiau apginti ignaciškas pratybas.

Aš irgi to labai norėčiau.

CitataKalbant apie Rytų praktikas, tai keistu būdu Viešpats mane saugojo nuo daugelio, kuriomis domėjausi (iki atsivertimo). Tarp kitko maža pastabėlė - budizmas nėra religija, bent jau rimti tyrinėtojai taip sako, o viso labo filosofinė sistema. Iki religijos budizmui tolokai. Man rimčiau teko susidurti tik su kiniečių Tai Chi Ciuan pratimais. Tačiau, kai grupėje ėmė dėtis keisti dvasiniai dalykai, aplinkybės privertė juos nutraukti. Matau, kad Augustui teko išbandyti rytietiškas praktikas, tada geriausia būtų pagal klausimyną, kurį nurodė Erika, nuvykti pas egzorcistą, jeigu nebuvo. Man egzorto malda padėjo atsikratyti rytietiškų skanėstų ir ne tik.

Teko išbandyti beveik viską: ir Jogą, ir Taichi su Chigong, ir Zen'ą, ir dar kitas Rytų ir Vakarų ezoterines dvasines praktikas, kurių pavadinimų čia neminėsiu. Žinau, kas ir su kuo valgoma ar, tiksliau sakant, nevalgoma.
Dėl Budizmo. Na čia priklauso nuo to, kaip apibrėšime religiją. Jei religija yra apeigos, tai Budizmas yra religija. Jei religija yra tai, kas turi mistinių elementų, tai Budizmas irgi yra religija, nes irgi turi mistinį elementą. Tačiau jei religiją apibrėšime tiktai kaip Dievo (ar dievybės) kultą, tada ir tik tada Budizmas nėra religija, nes iš esmės neturi dievybių.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 14, 2013, 07:44:12
Vieną Erikos klaidą paliesiu dabar, nes ji labai ryški ir dažnai daroma viešumoje.

Citata iš: Erika  liepos 13, 2013, 14:21:01
...
Kur tas ribos taskas tarp Krikscioniskos maldos ir Indu/Budizmo/New Age malda ?
...

Ta klaida yra tokia. Hinduizme (bent jau senajame, tradiciniame), Budizme ir New Age nėra maldos. Visiškai. Malda visada yra dialogas, kur asmuo kalbasi su kitu Asmeniu. Hinduizme (Budizme, New Age) tokio dialogo nėra (ir iš principo negali būti, nes nėra asmens, į kurį būtų galima kreiptis su malda). Todėl Rytų religijose ir nėra maldos. Visos šių sistemų dvasinės praktikos yra tam tikrų asmenybės, charakterio savybių ugdymo ir tobulinimo technikos. Ne malda, bet tobulinimo technikos.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 14, 2013, 09:05:07
Ar čia (t.y. tuose Rytų pratimuose ir technikose) kyla sunkios nuodėmės pavojus, per kurį krikščionis gali patekti ir, deja, kartais tikrai patenka į velnio spąstus, t.y. "užsidirba" velnio apsėdimą? Taip, čia pavojaus tikrai esama, nors jis ir nėra toks, kaip tą pavojų vaizduoja Erika. Problema vėlgi yra ta, kad tie pratimai, tos technikos kartais padaro taip, kad susidaro hiperventiliacijos sindromas, ir deguonies prisotintas kraujas suteka į galvą, sukeldamas tas technikas praktikuojančiam žmogui klaidingą visagalybės jausmą bei kitokias iliuzijas (pvz., žmogui gali pasirodyti, kad jo siela palieka fizinį kūną ir plevena kažkur palubėje arba gali net į kitas planetas "nukeliauti", nors iš tikrųjų taip nėra, čia veikia tik hiperventiliacijos sindromas).

Ir jei praktikuotojas supranta (o dauguma praktikuotojų tikrai supranta), kas vyksta, tai jokio pavojaus praktiškai nėra. Sunkios nuodėmės pavojus kyla tik tada, kai praktikuotojas (dažniausiai tai nepatyręs praktikuotojas) iš tikrųjų patiki tomis iliuzijomis ir iš tikrųjų pradeda laikyti save visagaliu arba bent atradusiu magišką kelią į tą visagalybę, dieviškumą ir pan. T.y. patiki tuo, kad pats gali save išganyti, kad jam nereikia Išganytojo, nereikia Jo Bažnyčios, nereikia sakramentų, nes jis pats jaučiasi esąs Dievas arba galįs pasiekti dieviškumą, apsieidamas be Dievo pagalbos. Va čia ir yra ta sunki nuodėmė, kuri, dažnai kartojama, gali nuvesti (ir kartais tikrai nuveda) žmogų į apsėdimą, iš kurio ištrūkti jau prireikia egzorcisto pagalbos.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 14, 2013, 09:23:02
Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 09:05:07
Ir jei praktikuotojas supranta (o dauguma praktikuotojų tikrai supranta), kas vyksta, tai jokio pavojaus praktiškai nėra. Sunkios nuodėmės pavojus kyla tik tada, kai praktikuotojas (dažniausiai tai nepatyręs praktikuotojas) iš tikrųjų patiki tomis iliuzijomis ir iš tikrųjų pradeda laikyti save visagaliu arba bent atradusiu magišką kelią į tą visagalybę, dieviškumą ir pan. T.y. patiki tuo, kad pats gali save išganyti, kad jam nereikia Išganytojo, nereikia Jo Bažnyčios, nereikia sakramentų, nes jis pats jaučiasi esąs Dievas arba galįs pasiekti dieviškumą, apsieidamas be Dievo pagalbos. Va čia ir yra ta sunki nuodėmė, kuri, dažnai kartojama, gali nuvesti (ir kartais tikrai nuveda) žmogų į apsėdimą, iš kurio ištrūkti jau prireikia egzorcisto pagalbos.

Nesutinku. Krikščioniui sunki nuodėmė yra jau nuo pirmo momento, kai jis laisva valia sutinka užsiiminėti kitos religijos (ar dvasingumo) praktika. Tai yra mūsų Dievo išdavystė. Vienareikšmiškai.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė liepos 14, 2013, 09:47:53
CitataTeko išbandyti beveik viską: ir Jogą, ir Taichi su Chigong, ir Zen'ą, ir dar kitas Rytų ir Vakarų ezoterines dvasines praktikas, kurių pavadinimų čia neminėsiu. Žinau, kas ir su kuo valgoma ar, tiksliau sakant, nevalgoma.

Žinok skamba neįtikinamai, nes
- paskaičius tavo prisistatymą forume, suprantu, kad atsivertei būdamas 20 metų. Iki to spėjai tiek daug išbandyti? Arba labai paviršutiniškai, arba giriesi. Nereikia savęs apgaudinėti, tokio amžiaus dar tik pienas nuo lūpų nudžiūvinėja... o įsigilinti į tūkstantmetes praktikas išties laiko mažokoka, sakyč..
- todėl tavo argumentai gali būti perskaityti knygose ir be rimto įsigilinimo. Knygučių ne problema gauti.
- ir dar pastaba - 17 metų pakankamas laiko tarpas pažinti Jėzui ir jo mokymui. Kur dar vis klajoji?

Citatainduizme (bent jau senajame, tradiciniame), Budizme ir New Age nėra maldos.

Na, šituo pasakymu ir ankstesniais, kad ten nėra Dievo, pats įrodei, kad rytų praktikos yra tik praktikos ir technikos, o ne religijos. Nežinau ir neturiu atsakymo kodėl tikintys į Jėzų žmonės imasi praktikuoti rytietiškas technikas. Galiu tik spėti, jog tokiu būdu - savo pastangomis - nori pažinti Nepažintąjį. o Kryžiaus Jonas rašo, kad norint susivienyti su Juo, reikia tapti panašiu į Jį, t.y. neprisirišti nei prie jokių formų ir išraiškų, kitaip sakant tapti Niekuo. Nes kuo labiau Jo sieksi, tuo atsidursi toliau nuo Jo - vienas iš Dievo paradoksų. Žiūrėk, kaip Marija.. to meto moterys troško pagimdyti Atpirkėją, kaip skelbė žydų raštai. O Marija ruošėsi likti skaisčia - tiesiog atsisakė visuotinio troškimo, ir buvo apdovanota, pripildyta. Paskaityk macena.lt - apie Mariją. Dėl egzorcisto, tai tavo valia, aš tik perspėjau. Draugiškai.

Giedrei apie Ignaco reikalus parašysiu vėliau :-)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 14, 2013, 09:56:56
Citata iš: Silvija  liepos 14, 2013, 09:23:02
Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 09:05:07
Ir jei praktikuotojas supranta (o dauguma praktikuotojų tikrai supranta), kas vyksta, tai jokio pavojaus praktiškai nėra. Sunkios nuodėmės pavojus kyla tik tada, kai praktikuotojas (dažniausiai tai nepatyręs praktikuotojas) iš tikrųjų patiki tomis iliuzijomis ir iš tikrųjų pradeda laikyti save visagaliu arba bent atradusiu magišką kelią į tą visagalybę, dieviškumą ir pan. T.y. patiki tuo, kad pats gali save išganyti, kad jam nereikia Išganytojo, nereikia Jo Bažnyčios, nereikia sakramentų, nes jis pats jaučiasi esąs Dievas arba galįs pasiekti dieviškumą, apsieidamas be Dievo pagalbos. Va čia ir yra ta sunki nuodėmė, kuri, dažnai kartojama, gali nuvesti (ir kartais tikrai nuveda) žmogų į apsėdimą, iš kurio ištrūkti jau prireikia egzorcisto pagalbos.

Nesutinku. Krikščioniui sunki nuodėmė yra jau nuo pirmo momento, kai jis laisva valia sutinka užsiiminėti kitos religijos (ar dvasingumo) praktika. Tai yra mūsų Dievo išdavystė. Vienareikšmiškai.

Na, aš manau, kad svarbiausi čia yra nekrikščioniškų dvasinių praktikų rinkimosi motyvai. T.y., kodėl žmogus renkasi tas Rytų kilmės praktikas? O motyvai gali būti ir nesuvokti iki galo, bet jie vis tiek yra. Dažniausias motyvas, kurį dažnai tom Rytų dvasinėm praktikom užsiimantis krikščionis ir pats nuo savęs stengiasi paslėpti, ir yra tas, kad slapčia norima rasti kitą kelią į išganymą, nei siūlo Krikščionybė. Jei taip yra iš tikrųjų, toks dalykas krikščioniui tikrai yra sunki nuodėmė, nes kito kelio, išskyrus Kristų, paprasčiausiai nėra.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 14, 2013, 10:02:46
Man dabar toks klausimas kirba: kaip tu, Augustai, gali teisinti visus klaidžiojančius krikščionis, pats jau atradęs Tikrąjį Kelią? Man tai nesuvokiama, atrodo, tiek perėjęs ir patyręs turėtum juo karščiau visiems rodyti tik į Tą Vienintelį.

Bet sutinku, kad nežinojimas ką darai yra lengvinanti aplinkybė.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 14, 2013, 10:22:05
Citata iš: homo viator  liepos 14, 2013, 09:47:53
CitataTeko išbandyti beveik viską: ir Jogą, ir Taichi su Chigong, ir Zen'ą, ir dar kitas Rytų ir Vakarų ezoterines dvasines praktikas, kurių pavadinimų čia neminėsiu. Žinau, kas ir su kuo valgoma ar, tiksliau sakant, nevalgoma.

Žinok skamba neįtikinamai, nes
- paskaičius tavo prisistatymą forume, suprantu, kad atsivertei būdamas 20 metų. Iki to spėjai tiek daug išbandyti? Arba labai paviršutiniškai, arba giriesi. Nereikia savęs apgaudinėti, tokio amžiaus dar tik pienas nuo lūpų nudžiūvinėja... o įsigilinti į tūkstantmetes praktikas išties laiko mažokoka, sakyč..
- todėl tavo argumentai gali būti perskaityti knygose ir be rimto įsigilinimo. Knygučių ne problema gauti.

Tai žinoma, kad pats praktikavau labai trumpai - ten pamėginau, laimės neradau, kitur nuėjau, ten irgi laimės neradau, dar kitur laimės paieškojau, bet ir vėl neradau... Bet tam tikrą praktinę bazę tikrai turiu, nes iki šiol Rytų kovos menų srityje sukuosi. Beje, teoriškai irgi esu neblogai pasikaustęs - religijų istoriją praeityje studijavau. O kokie tie mano argumentai neįtikinamai atrodo?

Citata- ir dar pastaba - 17 metų pakankamas laiko tarpas pažinti Jėzui ir jo mokymui. Kur dar vis klajoji?

Ir kodėl nusprendei, kad aš klajoju? Šiaip religijų istoriją studijavau, tai susipažinau su įvairiom religijom ir jų doktrinom.

P.S.
Citata iš: Silvija  liepos 14, 2013, 10:02:46
Man dabar toks klausimas kirba: kaip tu, Augustai, gali teisinti visus klaidžiojančius krikščionis, pats jau atradęs Tikrąjį Kelią? Man tai nesuvokiama, atrodo, tiek perėjęs ir patyręs turėtum juo karščiau visiems rodyti tik į Tą Vienintelį.

Bet sutinku, kad nežinojimas ką darai yra lengvinanti aplinkybė.

Tai aš tų krikščionių ir neteisinu, aš kaip tik rašiau, kad man skaudu, kai sužinau, jog krikščionis palieka Krikščionybę ir pereina į kitą tikėjimą, nes Krikščionybėje nerado to, ko ieškojo.

P.P.S.
CitataGiedrei apie Ignaco reikalus parašysiu vėliau :-)

Gal geriau kitoje temoje?  :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 14, 2013, 10:27:58
Iš tiesų tai dėl tų kovos menų dar irgi reiktų pasigilinti, bet čia man jau trūksta kompetencijos, pati esu šiame forume citavusi Diūringą (http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,168.msg1183.html#msg1183) - vienuolį benediktiną, kuris krikščionybę aiškina per japonų kovos meną. Dabar jau imu abejoti ar tai teisėta :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 14, 2013, 10:37:42
Citata iš: Silvija  liepos 14, 2013, 10:27:58
Iš tiesų tai dėl tų kovos menų dar irgi reiktų pasigilinti, bet čia man jau trūksta kompetencijos, pati esu šiame forume citavusi Diūringą - vienuolį, kuris krikščionybę aiškina per japonų kovos meną. Dabar jau imu abejoti ar tai teisėta :-\

Manau, kad teisėta, nes vyksta Krikščionybės įkultūrinimo procesas. Vienaip ar kitaip tų interpretacijų per Rytų kultūrų prizmę neišvengsi. Klausimas tik tas, kur yra konkretaus kultūros elemento (pvz., kokio nors japonų kovos meno) krikščioniškos interpretacijos ribos, t.y., kur yra dar krikščioniška interpretacija, o kur jau nebe.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 14, 2013, 10:51:46
Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 10:37:42
Klausimas tik tas, kur yra konkretaus kultūros elemento (pvz., kokio nors japonų kovos meno) krikščioniškos interpretacijos ribos, t.y., kur yra dar krikščioniška interpretacija, o kur jau nebe.

Va va, dėl tų ribų, manau, ir visas šis ginčas, ar ne taip, Erika? ;)

Likti tėvų tradicijoje, teisingai ją suprantant, manau, yra gerokai saugiau, nei veržtis į "įkultūrintą" krikščionybę. Dabar imu suprasti tavo pasakymą apie tai, kad galbūt ne mes esame tie adresatai, kuriuos kviečia, pvz. krikščioniškos meditacijos ar krikščioniškų šokių pamokos. Tik ar tas "įkultūrinimas" nepridarys daugiau bėdos nei naudos? :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 14, 2013, 11:39:01
Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 07:18:11
Todėl ir paklausiau, ar Erika praeityje užsiiminėjo magija, nes tai gali būti ta priežastis, dėl kurios mūsų Erika painiojasi sąvokose.

Magija tikrai neuzsiminejau, apsaugok, Dieve.

Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 07:18:11
Ta klaida yra tokia. Hinduizme (bent jau senajame, tradiciniame), Budizme ir New Age nėra maldos. Visiškai. Malda visada yra dialogas, kur asmuo kalbasi su kitu Asmeniu. Hinduizme (Budizme, New Age) tokio dialogo nėra (ir iš principo negali būti, nes nėra asmens, į kurį būtų galima kreiptis su malda). Todėl Rytų religijose ir nėra maldos. Visos šių sistemų dvasinės praktikos yra tam tikrų asmenybės, charakterio savybių ugdymo ir tobulinimo technikos. Ne malda, bet tobulinimo technikos.

As nemaniau, kad zodis"malda" keicia is esmes prasme to, ka stengiausi pasakyti.

Teksta isverciau tiesiogiai is straipsnio, parasyto Margaret A. Feaster , kuri priklauso Katalikisko Charizmatinio atsinaujinimo vadovaujanciam komitetui  Atlantoje, taip pat sekuliariam Karmeliciu Ordinui. Buvo atspausdintas ne viename katalikiskame puslapyje.

Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 07:18:11
O aš dar paliesiu nes Erika labai painioja sąvokas, ir mums reikia išsiaiškinti, kas yra kas.

Besivaikydamas vadovelinio apibrezimo smulkmenisku detaliu, tu tolsti nuo esmes. Taip pats save supainioji ir kitus i painiava vedi.

Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 07:18:11
Ar čia (t.y. tuose Rytų pratimuose ir technikose) kyla sunkios nuodėmės pavojus, per kurį krikščionis gali patekti  ir, deja, kartais tikrai patenka į velnio spąstus, t.y. "užsidirba" velnio apsėdimą? Taip, čia pavojaus tikrai esama, nors jis ir nėra toks, kaip tą pavojų vaizduoja Erika.

As parasiau konkrecia analize ir nuomone kunigu, kataliku, egzorcistu. Ne savo nuomone. Ar egzorcistu nuomone nieko nereiskia?

Citata, kuria anksciau buvau idejusi, is egzorcistu klausimyno - kartoju dar karta, su paildymu apie rytu kovos menus:

"Okultines praktikos :
9. Ar dalyvavai/atlikai  kitų religijų apeigose: budistų, kitų rytų religijų apeigose, pagoniškose apeigose, seminaruose, kursuose, tokiuose kaip Ajurveda, ,,vidinio potencialo" didinimo, poveikio kitiem
žmonėms darymo, kvėpavimo pratimų mokymosi ir pan.
2. ar esi lankęs/atlikes Rytų kovos menų kursus? Transcendentine meditacija, joga, karatė? "

Sis klausimynas yra paruostas gerb. kun. A. Valkausko. Isvardytos praktikos yra okultines.
http://jokuboparapija.lt/?downloads (http://jokuboparapija.lt/?downloads)

Is egzorcistu puslapio apie rytu kovos menus:
"[12] Rytų kovų apeigos ir pratybos grindžiamos krikščionybei svetima filosofine bei religine sistema, veda žmogų į susiliejimą su slaptomis (okultistinėmis) ,,energijomis" ir gamta, taip žmogus prisiriša prie piktųjų jėgų ir netgi gali tapti spiritizmo mediumu."

http://www.egzorcistas.lt/svarbu/kada-reikalinga-islaisvinimo-malda#ftn12
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 14, 2013, 13:15:00
Citata iš: Silvija  liepos 14, 2013, 09:23:02

Nesutinku. Krikščioniui sunki nuodėmė yra jau nuo pirmo momento, kai jis laisva valia sutinka užsiiminėti kitos religijos (ar dvasingumo) praktika. Tai yra mūsų Dievo išdavystė. Vienareikšmiškai.

Vienareiksmiskai.

Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 09:56:56
Na, aš manau, kad svarbiausi čia yra nekrikščioniškų dvasinių praktikų rinkimosi motyvai. T.y., kodėl žmogus renkasi tas Rytų kilmės praktikas? O motyvai gali būti ir nesuvokti iki galo, bet jie vis tiek yra. Dažniausias motyvas, kurį dažnai tom Rytų dvasinėm praktikom užsiimantis krikščionis ir pats nuo savęs stengiasi paslėpti, ir yra tas, kad slapčia norima rasti kitą kelią į išganymą, nei siūlo Krikščionybė. Jei taip yra iš tikrųjų, toks dalykas krikščioniui tikrai yra sunki nuodėmė, nes kito kelio, išskyrus Kristų, paprasčiausiai nėra.

Cia tikras pavyzdys interpretaciju, lyg ir taip, lyg ne. Visumoje - neaisku iki galo.

Reikia suprasti, kad nuo motyvacijos priklauso, ar padarau nuodeme?

Ar manai, nepadarau nuodemes, kai tik noredama atsipalaiduoti/atrasti ramybe, atsisedu lotoso pozoje ir kartoju (kazkur girdetus) garsus "OM"?
"Om" yra kreipimasis i saules dieva. Tikslas issaukti saules dieva, kad jis apviestu mane.
Ar nezinojimas atleidzia nuo atsakomybes, kad pagarbinai kita dievuka ir  nukirtai rysi su Dievu ?

Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 09:05:07
Ir jei praktikuotojas supranta (o dauguma praktikuotojų tikrai supranta), kas vyksta, tai jokio pavojaus praktiškai nėra.

Anksciau buvau idejusi straipsni apie buvusi Rytu meditaciju praktikanta, dabar kuniga Father Bill Kneemiller. Kuris 18 metu praktikavo  ir studijavo TM, Rytu meditacijas, keliaudavo i tarptautines programas tobulintis. Manau, kad 18 metu yra pakankama praktikos, kad zinotum, kas vyksta?
Bet po penkiu metu seminarijos, jam buvo atlikta islaisvinimo malda. Praejo dar keletas metu, kol sutiktas kunigas egzorcistas (buves meditaciju mokytojas) jam tiesiai pasake " Tavyje vis dar yra Rytu meditacija!". Jam reikejo dar vienos islaisvinimo maldos issizadant konkreciai kiekvieno Indu dievo. Nes mantros, naudojamos meditacijose yra Indu dievu vardai, kurios kartojamos ju issaukimui.
Iseina, tas dvasinis pavergimas gali ir nepasireiksti akivaizdziai, zmogus gali ir pats nesuvokti to (jei kunigas galejo sekmingai baigti seminarija), bet tai egzistuoja ir daro savo darba.

http://www.courageouspriest.com/warning-eastern-meditation-should-never-be-used (http://www.courageouspriest.com/warning-eastern-meditation-should-never-be-used)




Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 14, 2013, 13:47:18
O aš bevaikščiodama pirmyn atgal dar kai ką apmąsčiau - TAI, dėl ko tas vadinamas krikščionybės "įkultūrinimo" procesas yra blogai.

Suprantu, kad globalėjant žmonių gyvenimo sąlygoms, sunku bus kur nors pabėgt nuo kultūrų maišymosi, bet kam tai daryti dirbtinai, kam skatinti procesus??? Viena, kai koks nors katalikų vienuolis misionierius būdamas svečioje šalyje domisi jos kultūra ir bando krikščionybę perteikti vietiniams suprantama kalba, bet visai kas kita, jei visokiomis meditacijomis ir sakraliniais šokiais prisidenginėjama Lietuvoje, norint sugrąžinti tuos pačius katalikus prie tikėjimo. Tokia praktika gali pasitarnauti tik klaidinimui ir vieni kitų supriešinimui.

Vieton to, kad žmogus grįžtų prie tikėjimo pagrindų, išmoktų apibūdinti dekalogą, ydas ir dorybes, sužinotų apie gerus darbus sielai ir kūnui ir t.t., jis įstumiamas į n'iolikto svarbumo (nežinia ar išvis reikalingų) praktikų mokymąsi (pvz. sakralinių šokių pamokos GTI (http://www.gtinstitutas.lt/node/157)), kurios jį tik dar labiau supainioja. Toliau seka maždaug toks scenarijus: tokie "pasitobulinę" katalikai jau visai nesunkiai gali "pramušt" savo idėjas provincijos parapijoje, kur kunigas vienas nebespėja visų darbų nuveikt arba pasiūlo tas idėjas kokiam nelabai gerai besiorientuojančiam klebonui ir jau ima taikyti saviveiklą vietinių renginių metu.

O čia - pavyzdys apie silpną orientavimąsi ir žinių trūkumą net tokiame renginyje kaip neseniai vykusios LJD. Girdėjau kunigą V. Sikorską per MR kalbant apie šv. Mišių liturginę muziką ir dažnai iš nepatyrimo ir neišmanymo daromas klaidas (http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=35050). Jis paminėjo LJD padarytą tokią klaidą (ties 21:45) - įvadinės Mišių giesmės metu komentatorius per garsiakalbį komentavo įvykius, kai tuo tarpu įvadinė giesmė yra tas pats, kas malda ir pagal galimybes visi turi giedoti arba tyliai pamaldžiai dalyvauti. Deja neužteko organizatoriams laiko šiems svarbiems dalykams, nors to laiko buvo antraeiliams :-\

Mano dukra grįžusi emocingai dėstė, kaip jaunimui svarbus populiarus katalikybės (roko koncertai, šlovinimai nuo scenos - tik ar tai katalikybė???) pateikimas. Sunku buvo ginčytis, nes paauglystėje tėvai – ne autoritetai, o tie, kas galėtų būti autoritetais, patys nežino ką daro :(
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Giedrė liepos 14, 2013, 16:29:46
LJD man pasirodė visai nieko renginys, nes buvo organizuota vieša procesija per visą miestą (kitose šalyse katalikai bijo į gatvę išeiti su procesija) ir gražios užbaigiančiosios šv. Mišios - mačiau per TV. Esu kažkada dalyvavusi panašioje katalikų šventėje FIRE - Kaune, dar Nepriklausomybės pradžioje. Tada turbūt savo tėvams grįžusi irgi "dėsčiau tiesas", bet jaunimui to aktyvumo labai reikia, nes mūsų bažnyčiose eilinę dieną neretai per liūdna ir per šalta. Nesijauti laukiamas. O LJD - visai kas kita.

Neseniai patyriau nuomonių skirtumą - man klausantis MR labai patiko ICHTIUS giesmė su roko prieskoniu "Šventas, šventas ..." O mano Mamai tai atrodė tikras siaubas, nes tokiai muzikai ne vieta Bažnyčioje, kur turi gausti vargonai ir skambėti tradicinės giesmės, pavyzdžiui, "Pulkim ant kelių". Man tarp kitko patinka vargonai ir tradicinės giesmės, bet ir rokas visai prie širdies. Matyt, natūralūs skirtumai tarp kartų turi egzistuoti, reikia tik išlaikyti kažkokį "aukso vidurį".

Na, o dėl tų sakralinių šokių, tai nelabai apie juos išmanau, bet manau, kad Dievui jie turbūt netrukdo. O žmonės negali būti Bažnyčioje tik statistai ir nebylūs šv. Mišių lankytojai. Jau geriau šokti Dievui, negu bėgti nuo nuobodžios bažnytinės rutinos neatsisukant. (Tokia pagunda man neseniai buvo iškilusi, nes parapijoje viskas pasidarė labai vienoda.)

O, kad kiti kunigai kritikuoja arkivyskupo S. Tamkevičiaus iniciatyvas - ne naujiena. Patys neretai tokio didelio masto renginių paprasčiausiai nesugeba surengti, neretai ir pritingi. Verčiau ne kritikuotų, o patys surengtų ką nors. Kritikuoti dėl vieno ar kito  - visi gudrūs, o imtų ir padarytų, ką gero. Pavyzdžiui mano klebonas kun. Vaškelis jau kelinti metai daro remontus parapijos namuose, o va saugaus panduso neįgaliesiems į bažnyčios pastatą niekaip negali įrengti, nes "per brangu". Kad gali važiuodamas dabartiniu suskilusiu ir slidžiu sprandą nusisukti, kaulus susilaužyti, tai jam neatrodo problema. Ne kartą sakiau jam apie tai į akis, bet be rezultatų. Labai dėl to ant jo pykstu, nes ir man, ir kitiems judėjimo negalią turintiems užkertamas kelias patekti į  Bažnyčią. Kam tada verti jo visi straipsniai apie artimo meilę? Nulis sveikų. Nėra tos meilės ir viskas, nors jis ir egzorcistas.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 14, 2013, 16:58:20
Tikrai nenoriu nuvertinti LJD kaip labai reikalingo sambūrio, bet savikritika (juk faktiškai kritikuojame save pačius ;)) visada į sveikatą.

Dėl rutinos - ji nebus rutina, jei vis labiau išmanysime tikėjimo paslaptis. O kai jas išmanysime, nereiks dirbtinių būdų aktyvuot mūsų tikėjimui, Dievą garbinsim Dvasia ir tiesa:

CitataJn 4   
23 Bet ateis valanda, – jau dabar ji yra, –
kai tikrieji garbintojai
šlovins Tėvą dvasia ir tiesa.
Ir pats Tėvas tokių garbintojų ieško.

Reikia kažką sugalvot dėl to panduso :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Giedrė liepos 14, 2013, 17:14:50
Kiek prašyta, ir ne mano vienos, o daugelio. Jis viską pripažįsta, palinksi ir nieko nedaro. Matyt taip bus, kol kas važiuodamas nukris ir susižeis, neduok Dieve.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 15, 2013, 13:32:45
Citata iš: Erika  liepos 14, 2013, 13:15:00
Citata iš: Silvija  liepos 14, 2013, 09:23:02

Nesutinku. Krikščioniui sunki nuodėmė yra jau nuo pirmo momento, kai jis laisva valia sutinka užsiiminėti kitos religijos (ar dvasingumo) praktika. Tai yra mūsų Dievo išdavystė. Vienareikšmiškai.

Vienareiksmiskai.

Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 09:56:56
Na, aš manau, kad svarbiausi čia yra nekrikščioniškų dvasinių praktikų rinkimosi motyvai. T.y., kodėl žmogus renkasi tas Rytų kilmės praktikas? O motyvai gali būti ir nesuvokti iki galo, bet jie vis tiek yra. Dažniausias motyvas, kurį dažnai tom Rytų dvasinėm praktikom užsiimantis krikščionis ir pats nuo savęs stengiasi paslėpti, ir yra tas, kad slapčia norima rasti kitą kelią į išganymą, nei siūlo Krikščionybė. Jei taip yra iš tikrųjų, toks dalykas krikščioniui tikrai yra sunki nuodėmė, nes kito kelio, išskyrus Kristų, paprasčiausiai nėra.

Cia tikras pavyzdys interpretaciju, lyg ir taip, lyg ne. Visumoje - neaisku iki galo.

Reikia suprasti, kad nuo motyvacijos priklauso, ar padarau nuodeme?

Ar manai, nepadarau nuodemes, kai tik noredama atsipalaiduoti/atrasti ramybe, atsisedu lotoso pozoje ir kartoju (kazkur girdetus) garsus "OM"?
"Om" yra kreipimasis i saules dieva. Tikslas issaukti saules dieva, kad jis apviestu mane.

Tai būtent taip ir yra - nuodėmė priklauso nuo motyvacijos (arba intencijos). Ko konkrečiai tikiuosi, kartodamas "Om", tą ir gaunu. Jei nieko nesitikiu, tai nieko ir negaunu. O jei kažko tikiuosi, tai priklausomai nuo to, ko konkrečiai tikiuosi, tą iš "Om" ir gausiu. Pvz., jei tikiuosi ramybės iš to "Om", tai ir gausiu tokią ramybę, kokią tegali duoti ta Hinduizmo dievybė, vardu "Om". Ir jei esu krikščionis, tai, sąmoningai tikėdamasis ramybės iš "Om", darau sunkią nuodėmę, nes sąmoningai tikiuosi ramybės ne iš Kristaus, o iš to "Om".

CitataAr nezinojimas atleidzia nuo atsakomybes, kad pagarbinai kita dievuka ir  nukirtai rysi su Dievu ?

Su Dievu ryšio, veikdamas nesąmoningai ar netyčia, tikrai nenukirsi. Kad būtų nukirstas ryšys su Dievu, turi būti trys dalykai: 1)dalykas turi būti svarbus, 2)dalykas turi būti atliktas sąmoningai, 3)dalykas turi būti atliktas laisva valia. Jei bent vieno iš šių trijų dalykų nėra, ryšys su Dievu nėra nutraukiamas (sunkios nuodėmės nėra), bet tik apsunkinamas (padaroma nesunki nuodėmė).
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: nf liepos 15, 2013, 13:42:58
Citata iš: Augustas  liepos 15, 2013, 13:32:45
Kad būtų nukirstas ryšys su Dievu, turi būti trys dalykai: 1)dalykas turi būti svarbus,
Bijau galiu vėl nepataikyt su komentaru, bet manau pataisysit  :) :

Lk 19   

17 Jis atsakė: 'Gerai, stropusis tarne! Kadangi pasirodei patikimas mažuose dalykuose, tu gauni valdyti dešimt miestų'.
,
ar ne tokiems atvejams taikoma ši eilutė?
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 15, 2013, 14:24:29
CitataAnksciau buvau idejusi straipsni apie buvusi Rytu meditaciju praktikanta, dabar kuniga Father Bill Kneemiller. Kuris 18 metu praktikavo  ir studijavo TM, Rytu meditacijas, keliaudavo i tarptautines programas tobulintis. Manau, kad 18 metu yra pakankama praktikos, kad zinotum, kas vyksta?
Bet po penkiu metu seminarijos, jam buvo atlikta islaisvinimo malda. Praejo dar keletas metu, kol sutiktas kunigas egzorcistas (buves meditaciju mokytojas) jam tiesiai pasake " Tavyje vis dar yra Rytu meditacija!". Jam reikejo dar vienos islaisvinimo maldos issizadant konkreciai kiekvieno Indu dievo. Nes mantros, naudojamos meditacijose yra Indu dievu vardai, kurios kartojamos ju issaukimui.
Iseina, tas dvasinis pavergimas gali ir nepasireiksti akivaizdziai, zmogus gali ir pats nesuvokti to (jei kunigas galejo sekmingai baigti seminarija), bet tai egzistuoja ir daro savo darba.

Taip, žinoma, yra Rytų religijų praktikose niuansų, kurių kunigų seminarijos vadovai gali ir nežinoti. Todėl galima sėkmingai mokytis ir baigti seminariją, bet būti dvasiškai nelaisvam. Būtent todėl ir reikia knistis po tas smulkmenas, kad tuos niuansus gebėtume atpažinti. Čia atsakymas į tai:

CitataBesivaikydamas vadovelinio apibrezimo smulkmenisku detaliu, tu tolsti nuo esmes. Taip pats save supainioji ir kitus i painiava vedi.

Turime viską išsiaiškinti, kiek tik galime, kad galėtumėm tuos iš Rytų atėjusius reiškinius vertinti blaiviai ir be panikos, nes panika nieko gero neduoda. Blogį turime atpažinti ir įvardinti tiksliai. Tik taip mes galėsime nuo jo apsisaugoti.

P.P.S.
Citata iš: Silvija  liepos 14, 2013, 10:51:46
Citata iš: Augustas  liepos 14, 2013, 10:37:42
Klausimas tik tas, kur yra konkretaus kultūros elemento (pvz., kokio nors japonų kovos meno) krikščioniškos interpretacijos ribos, t.y., kur yra dar krikščioniška interpretacija, o kur jau nebe.

Va va, dėl tų ribų, manau, ir visas šis ginčas, ar ne taip, Erika? ;)

Likti tėvų tradicijoje, teisingai ją suprantant, manau, yra gerokai saugiau, nei veržtis į "įkultūrintą" krikščionybę. Dabar imu suprasti tavo pasakymą apie tai, kad galbūt ne mes esame tie adresatai, kuriuos kviečia, pvz. krikščioniškos meditacijos ar krikščioniškų šokių pamokos. Tik ar tas "įkultūrinimas" nepridarys daugiau bėdos nei naudos? :-\

Žinoma, Silvija.  :thumbup: Bet problema ir yra ta, kad mes jau esame "pastatyti" prieš faktą - Rytų religijos bei kultūrinės tradicijos ir jų vakarietiški perdirbiniai jau yra čia. Todėl ir turėtumėm patyrinėti, kas tai yra, ar viskas ten gerai, o jei ne, tai kas iš tikro ten yra gerai, o kas yra blogai. Turime tai žinoti bent jau tam, kad galėtumėm adekvačiai reaguoti į vieną ar kitą Rytų kilmės reiškinį, su kuriuo susiduriame.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 15, 2013, 14:27:56
Citata iš: naujokasf  liepos 15, 2013, 13:42:58
Citata iš: Augustas  liepos 15, 2013, 13:32:45
Kad būtų nukirstas ryšys su Dievu, turi būti trys dalykai: 1)dalykas turi būti svarbus,
Bijau galiu vėl nepataikyt su komentaru, bet manau pataisysit  :) :

Lk 19   

17 Jis atsakė: 'Gerai, stropusis tarne! Kadangi pasirodei patikimas mažuose dalykuose, tu gauni valdyti dešimt miestų'.
,
ar ne tokiems atvejams taikoma ši eilutė?

Čia truputį ne apie tai, nes mes visi sutinkam, kad kitų religijų dievybių kultas yra svarbus dalykas, o visa ši diskusija tik dėl sąmoningumo. :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 15, 2013, 14:58:24
Citata iš: naujokasf  liepos 15, 2013, 13:42:58

Lk 19   

17 Jis atsakė: 'Gerai, stropusis tarne! Kadangi pasirodei patikimas mažuose dalykuose, tu gauni valdyti dešimt miestų'.
,

Iš tiesų, taip, galima rasti sąsajų su tuo, apie ką kalbam :thumbup: Kaip esame ištikimi pradedant mažais dalykais ir baigiant dideliais, Dievui lydint ir mums artėjant prie Jo tikėjimo kelionėje, lygiai taip galima ir tolti nuo Jo būnant neištikimais, iš pradžių mažuose, po to - ir dideliuose dalykuose. Principas tas pats, tik į priešingas puses.

Geriausia būtų, jei visai neišmanytume apie tuos 'om', tai jie ir nekvaršintų mums galvų.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 15, 2013, 15:16:50
Citata iš: Silvija  liepos 15, 2013, 14:58:24
Citata iš: naujokasf  liepos 15, 2013, 13:42:58

Lk 19   

17 Jis atsakė: 'Gerai, stropusis tarne! Kadangi pasirodei patikimas mažuose dalykuose, tu gauni valdyti dešimt miestų'.
,

Iš tiesų, taip, galima rasti sąsajų su tuo, apie ką kalbam :thumbup: Kaip esame ištikimi pradedant mažais dalykais ir baigiant dideliais, Dievui lydint ir mums artėjant prie Jo tikėjimo kelionėje, lygiai taip galima ir tolti nuo Jo būnant neištikimais, iš pradžių mažuose, po to - ir dideliuose dalykuose. Principas tas pats, tik į priešingas puses.

Taip irgi galima interpretuoti.  :thumbup:

CitataGeriausia būtų, jei visai neišmanytume apie tuos 'om', tai jie ir nekvaršintų mums galvų.

Būtų geriausia, jei pasaulyje būtume tik mes vieni. Tada tikrai galėtumėm niekuo kitu nesirūpinti, tik savimi apsiriboti.  :D
Deja, taip nėra. Todėl mes visi, o ypač tėvai, turintys vaikų, privalome žinoti patys, kas yra kas, kad galėtume ir patys gerus dalykus nuo blogų atskirti, ir savo vaikams suteikti žinių ir moralinių bei dvasinių orientyrų, kuriais remdamiesi jie vėliau nepaklys gyvenimo knibždėlyne.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija liepos 15, 2013, 15:31:55
Manau, kad jei krikščionys galėtų kitiems pasiūlyti autentišką ir gryną krikščiionybę, o ne atmieštą įvairiais dalykais, tokia krikščionybė patrauktų ir kitus. Belieka sužinoti, kas tai yra ;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė liepos 15, 2013, 16:01:28
Manau, kad tai Tradicija, kertiniu akmeniu turinti pati Jezu Kristu. Arba Baznycia. Man rodos galiu paaiskint Augustui, kodel jo argumentai neitikina. Praktiskai visi. Tu Augustai remiesi bet kuo, tik ne krikscioniska Tradicija, tuo pamatu i kuri turi remtis kiekvieno krikscionio pedos. Tavo interpretacijos kyla is rytu kulturu, is taves paties, is tavo intelekto, tikiu kad tavo IQ nemazas. Taciau isgelbeti busim ne del IQ, o del tikejimo.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 17, 2013, 13:23:38
Citata iš: homo viator  liepos 15, 2013, 16:01:28
Manau, kad tai Tradicija, kertiniu akmeniu turinti pati Jezu Kristu. Arba Baznycia. Man rodos galiu paaiskint Augustui, kodel jo argumentai neitikina. Praktiskai visi. Tu Augustai remiesi bet kuo, tik ne krikscioniska Tradicija, tuo pamatu i kuri turi remtis kiekvieno krikscionio pedos.

Čia ta prasme, kad nepateikiu citatų iš Bažnyčios Tėvų ir Bažnyčios Mokytojų raštų, kurios pagrįstų mano teiginius?  :-\   :D  Žinoma, aš čia dalijuosi pirmiausia savo asmenine patirtimi. Kita vertus, pasiūlyčiau pateikti bent vieną mano išsakytą konkretų argumentą ir pamėginti jį paneigti, remiantis ta pačia Bažnyčios Tradicija. :)

CitataMan rodos galiu paaiskint Augustui, kodel jo argumentai neitikina. Praktiskai visi.

Tikrąją priežastį numanau ir pats. Net jei savo teiginių įrodymui pateikčiau tūkstančius citatų iš Bažnyčios Tėvų ir Mokytojų veikalų, mano argumentai vis tiek pasirodys neįtikinami. Nes tokio neįtikinamumo esmė yra ne argumentą pagrindžiančiose citatose iš Bažnyčios Tėvų (Mokytojų) raštų, o pačiame teiginyje ar argumente.

CitataTavo interpretacijos kyla is rytu kulturu, is taves paties, is tavo intelekto, tikiu kad tavo IQ nemazas.

Iš RKB katekizmo irgi, tik tingiu ieškoti citatų.

CitataTaciau isgelbeti busim ne del IQ, o del tikejimo.

:thumbup: O dar tiksliau, dėl tikėjimo į Jėzų Kristų. :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė liepos 22, 2013, 17:17:11
Citata iš: Augustas  liepos 15, 2013, 13:32:45

Tai būtent taip ir yra - nuodėmė priklauso nuo motyvacijos (arba intencijos). Ko konkrečiai tikiuosi, kartodamas "Om", tą ir gaunu. Jei nieko nesitikiu, tai nieko ir negaunu. O jei kažko tikiuosi, tai priklausomai nuo to, ko konkrečiai tikiuosi, tą iš "Om" ir gausiu. Pvz., jei tikiuosi ramybės iš to "Om", tai ir gausiu tokią ramybę, kokią tegali duoti ta Hinduizmo dievybė, vardu "Om". Ir jei esu krikščionis, tai, sąmoningai tikėdamasis ramybės iš "Om", darau sunkią nuodėmę, nes sąmoningai tikiuosi ramybės ne iš Kristaus, o iš to "Om".


Idedu citata. Kun. A. Valkauskas i klausima -Ar galima būtų sakyti, kad tikėjimui tiktų teisinis principas, jog ,,įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės"?

"Čia iš tikrųjų yra dar blogiau, nes kalbame apie santykį. Jeigu kiši pirštus į elektros šakutės lizdą, gali ir nežinoti, kad ten yra srovė, bet vis tiek tave krės. Taip panašiai ir šiuo atveju. Santykis su Kūrėju mums yra gyvybiškai svarbus, ir jeigu jį falsifikuojame, tai falsifikuojame savo gyvenimą. Vienoje knygoje J. Ratzingeris aprašo demono egzistavimą. Jis būtų asmuo, bet kadangi laisva valia nutraukė santykį su Kūrėju, tampa nebe asmuo, nes atsisako savo tikrosios prigimties. Kai per nuodėmę nutraukiame savo santykį su Dievu, naikiname save kaip asmenį. Griauname santykį su savimi pačiais. Jeigu griauname savo prigimtį, tai nesvarbu, ar žinome, ką darome, ar nežinome, bet neatitinkame savo pašaukimo ir paskirties. Neatitinkame savo visumos."

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka liepos 22, 2013, 18:30:58
CitataKo konkrečiai tikiuosi, kartodamas "Om", tą ir gaunu. Jei nieko nesitikiu, tai nieko ir negaunu. O jei kažko tikiuosi, tai priklausomai nuo to, ko konkrečiai tikiuosi, tą iš "Om" ir gausiu. Pvz., jei tikiuosi ramybės iš to "Om", tai ir gausiu tokią ramybę, kokią tegali duoti ta Hinduizmo dievybė, vardu "Om". Ir jei esu krikščionis, tai, sąmoningai tikėdamasis ramybės iš "Om", darau sunkią nuodėmę, nes sąmoningai tikiuosi ramybės ne iš Kristaus, o iš to "Om".

Šitame tamstos pasakyme gryna ezoterika  ;D
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 24, 2013, 12:09:01
O kur konkreti pasakymo analizė, parodanti, kad tame mano pasakyme tikrai yra gryna ezoterika? :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka liepos 25, 2013, 19:14:46
Citata iš: Augustas  liepos 24, 2013, 12:09:01
O kur konkreti pasakymo analizė, parodanti, kad tame mano pasakyme tikrai yra gryna ezoterika? :)

CitataTai būtent taip ir yra - nuodėmė priklauso nuo motyvacijos (arba intencijos). Ko konkrečiai tikiuosi, kartodamas "Om", tą ir gaunu. Jei nieko nesitikiu, tai nieko ir negaunu. O jei kažko tikiuosi, tai priklausomai nuo to, ko konkrečiai tikiuosi, tą iš "Om" ir gausiu. Pvz., jei tikiuosi ramybės iš to "Om", tai ir gausiu tokią ramybę, kokią tegali duoti ta Hinduizmo dievybė, vardu "Om". Ir jei esu krikščionis, tai, sąmoningai tikėdamasis ramybės iš "Om", darau sunkią nuodėmę, nes sąmoningai tikiuosi ramybės ne iš Kristaus, o iš to "Om".

Ezoterika yra tame, kad tu aprašei būtent tai, kuo gyvena visa "New Age" doktrinologija veikianti per žmogaus psichologiją: Yra toks šūkis: Pakeiskite mąstymą, pakeisite gyvenimą! Arba dar kitaip - tikėjimas minties galia.
New Age moko: mintys kuria, mintys griauna. Yra taip, kaip tu tiki. Gausi tai, ką mintimis sau susikursi. Gali susikurti sau kitą realybę vien minčių dėka. Panašiai kaip placebas. Jei tikėsiu, kad pasveiksiu tai ir pasveiksiu. Savįįtaiga ir NLP.
Taip ir tamstos šiame pasisakyme ir yra būtent tai - bus taip, kuo tikėsiu ir gausiu tai, ko tikėsiuos

Gal tai ir nebūtų taip blogai, jei tai neužimtų Dievo pozicijos...

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas liepos 27, 2013, 08:51:06
Citata iš: Augucka  liepos 25, 2013, 19:14:46
Citata iš: Augustas  liepos 24, 2013, 12:09:01
O kur konkreti pasakymo analizė, parodanti, kad tame mano pasakyme tikrai yra gryna ezoterika? :)

CitataTai būtent taip ir yra - nuodėmė priklauso nuo motyvacijos (arba intencijos). Ko konkrečiai tikiuosi, kartodamas "Om", tą ir gaunu. Jei nieko nesitikiu, tai nieko ir negaunu. O jei kažko tikiuosi, tai priklausomai nuo to, ko konkrečiai tikiuosi, tą iš "Om" ir gausiu. Pvz., jei tikiuosi ramybės iš to "Om", tai ir gausiu tokią ramybę, kokią tegali duoti ta Hinduizmo dievybė, vardu "Om". Ir jei esu krikščionis, tai, sąmoningai tikėdamasis ramybės iš "Om", darau sunkią nuodėmę, nes sąmoningai tikiuosi ramybės ne iš Kristaus, o iš to "Om".

Ezoterika yra tame, kad tu aprašei būtent tai, kuo gyvena visa "New Age" doktrinologija veikianti per žmogaus psichologiją: Yra toks šūkis: Pakeiskite mąstymą, pakeisite gyvenimą! Arba dar kitaip - tikėjimas minties galia.
New Age moko: mintys kuria, mintys griauna. Yra taip, kaip tu tiki. Gausi tai, ką mintimis sau susikursi. Gali susikurti sau kitą realybę vien minčių dėka. Panašiai kaip placebas. Jei tikėsiu, kad pasveiksiu tai ir pasveiksiu. Savįįtaiga ir NLP.
Taip ir tamstos šiame pasisakyme ir yra būtent tai - bus taip, kuo tikėsiu ir gausiu tai, ko tikėsiuos

Gal tai ir nebūtų taip blogai, jei tai neužimtų Dievo pozicijos...

A. Štai ką Tu turėjai minty. Na, o aš, rašydamas "Ko konkrečiai tikiuosi, kartodamas "Om", tą ir gaunu", turėjau minty būtent žmogaus išganymo klausimą. T.y. jei tikiuosi iš to "Om" išganymo, tai darau sunkią nuodėmę, nes Išganytojas krikščioniui yra tik vienas Jėzus Kristus, o jei nieko nesitikiu, tai nuodėmės kaip ir nėra. :)
O pati mintis yra galingas dalykas, galintis žmogų ir nuvesti į nuodėmę bei pražūtį, ir pakylėti prie Kristaus. Iš to sektų išvada, kad žmogaus mintys tikrai turi įtakos žmogaus dabarčiai ir net ateičiai. Tad negalima nuvertinti savų minčių svarbos ir reikšmės.
Bet Tavo pastaba, Augucka, yra gera.  :thumbup: Kitą sykį reikės tiksliau parašyti.

P.S.
CitataPanašiai kaip placebas. Jei tikėsiu, kad pasveiksiu tai ir pasveiksiu. Savįįtaiga ir NLP.
Placebas, NLP ir savitaiga yra psichoterapijos metodai. Tai, jog kai kuriuos psichoterapijos metodus naudoja ir New Age, visai nereiškia, kad tie metodai yra patys savaime blogi.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai rugpjūčio 08, 2013, 07:20:04
Netiketai teko grizti prie sios temos, visai netiketu klausimu  :-\  Nesu tikra, ar tikrai tai ta pati tema, nors kazkuriuo aspektu, tikrai netolima. Del savo silpnos sveikatos ir problematisko stuburo, pradejau lankyti Pilateso treniruotes, ir tik tada isgirdau kad jose yra jogos elementu! (bent jau pgl lietuviska vikipedija). Labai nuliudau, nes nelabai sugalvoju ka dar galeciau lankyti is prieinamu grupiniu treniruociu. Pacios treniruotes man tinka ir patinka, jose nera jokiu is pirmo zvilgsnio nederamu elementu, nors kai isgirdau minti kad Pilates yra "jogos atmaina" (kas kiek spejau suprast yra asmenine interpretacija), kai kurie pratimai man pasirode jau kitaip... Zodziu, galvos  skausmas ir nerimas db mano yra toks, kad issamiau suzinoti ka apie tai kalba musu Baznycia? Gal kam teko susidurti? 
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 08, 2013, 09:09:33
Aš manau, kad nereikia jums taip nusiminti. Aš pati esu kvalifikuota fitneso instruktorė ir tekę susipažinti su Pilates.

Jei treniruočių metu jums niekas neliepia medituoti, sakyti 'om' ar kiša kas per prievartą tą rytietišką filosofiją - jokio pavojaus katalikui nėra. Tai tik sportas. Jei trenerė bandytų sukti kalbą į ''rytietišką'' pusę, tiesiog jai pasakykite, kad jūs esate katalikė ir nenorite net girdėti apie visa tai, nes jums tai nepriimtina. Nebijokite rėžti tiesos į akis ir apginti savo įsitikinimus ir tikėjimą. Galite instruktorių (-ę) pasivadinti į šalį ir tiesiog pasakyti apie tai. Piktoji dvasia prie jūsų neprikibs, jei esate tvirta savo tikėjime ir galite jį apginti.
Žiūrėkite į tai tik kaip į naudą savo sveikatai ;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai rugpjūčio 08, 2013, 09:39:09
Aciu, Augucka, uz kvalifikuota nuomone. Siek tiek nuraminote. "Siek tiek" sakau del to, kad tiesiog toks jau mano charakteris, lengvai susirupinu sunkiai nusiraminu :D  :ashamed:

O kokia jusu nuomone apie joga? Ne tai kad ketinciau su ja ka bendro tureti. Taciau kai ziurejau filmuka "Nuo guru iki Jezaus" man istrigo mintis, jog tai, kad europieciai joga supranta klaidingai ir ja uzsiima siekdami atsipalaiduoti, nesutrukdo jogai padaryti savo darbo. Taip kalbejo pasak istorijos herojaus tas pats guru su kuriuo jis artimai bendravo. Todel man rupi ka bendro is ties Pilatesas turi su joga? Kazkas kalbejo, kad jogos pratimai sumazina deguonies kieki kraujyje, idant zmogus lengviau panirtu i "reikiamas busenas".

Musu trenere tikrai jokiu uzuominu i rytu filosofijas nedaro, ir pratimus daro tiesiog kaip paprasta manksta, atkreipdama demesi i taisyklinga atlikima, kvepavima, tempa. Taigi pavojaus cia tikrai nera, ar bent kol kas jo nepamaciau. 
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 08, 2013, 09:55:26
Aš jogos nesu praktikavusi, nors anksčiau turėjau pasiūlymų, netgi keletą, prisijungti prie grupės, bet atsisakiau vien dėl tos minties, kad visgi tai yra rytietiška sporto šaka ir joga neasiejama su meditacija ir išaukštinimu ''kažko kito''. Netgi vien koncentracija, atliekant tuos pratimus, į save, į visokias čakras ir energijas yra nuodėminga ir neveda sielos į išganymą.

Dėl deguonies kiekio kraujyje tai yra gryna nesamonė ir sukurta bulvarinių skaitalų propaganda. Esu studijavusi anatomiją ir deguonies pasisavinimą atliekant fizinį krūvį. Juokinga ir tiek.

Joga į vakarų kultūrą ne taip seniai ir atėjo - 19-ame amžiuje. O pilatesas (turėčiau sakyti Jozefas Pilatesas) tiesiog pritaikė kai kuriuos pratimus ir techniką, visiškai atsiskyrė nuo rytų filosofijos, pritaikė ją vakarų kultūrai.

Aš asmeniškai į jogą žiūriu tik kaip į puikų sportą, nes pratimai yra geri ir nešantys naudą sveikatai. Tik galbūt pačia joga užsiimti nerekomenduoju vien dėl filosofijos ir to išeinančių pasekmių, bet pilatesas yra puiki sportinė atmaina. Juk Dievas nori, kad mes būtume sveiki, o teisingas sportas vienas iš būdų turėti gerą sveikatą.

Kiekvienas sportas gali būti kenksmingas sielai, jei tarkime aš bėgiodama ar kitaip sportuodama ausinuke klausyčiausi indiškų badžianų ar rytietiškos filosofijos pamokymų ar paskaitų ar kažko panašaus.

Sportuokite sau rami, ir tikėkite, kad Dievas nebūtų jūsų atvedęs į šį sportą, jei žinotų, kad jis jums netinka. Niekas gyvenime nevyksta be reikalo ir atsitiktinumų nebūna. Viskas yra Dievulio suplanuota kiekvienam iš mūsų ;)

CitataMusu trenere tikrai jokiu uzuominu i rytu filosofijas nedaro, ir pratimus daro tiesiog kaip paprasta manksta, atkreipdama demesi i taisyklinga atlikima, kvepavima, tempa.

Teisingai daro, taip ir turi būti ;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai rugpjūčio 08, 2013, 10:11:25
Aciu Augucka. Jau taip kaupiausi kol pradejau mankstintis, butu buves didelis liudnumas mesti viskas vos pradejus. Ir zinoma, nuostolis sveikatai :)

Labai dekoju uz komentara del deguonies kiekio. Neturint ziniu, labai sunku atsirinkti kas yra tiesa o kas pramanai :)
Sutinku su jumis kad si manksta labai naudinga. Po treniruociu atrandu turinti raumenu kuriu niekad nejauciau :D
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 08, 2013, 10:24:27
Prašom, į sveikatą ;) Dar siūlyčiau išbandyti kalanetiką, irgi labai geras dalykas moterims ir ne tik  :thumbup:

Linkiu sveikatėlės ir gero sporto  [-o<
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 08, 2013, 11:36:37
Citata iš: Augucka  rugpjūčio 08, 2013, 09:55:26
Aš asmeniškai į jogą žiūriu tik kaip į puikų sportą, nes pratimai yra geri ir nešantys naudą sveikatai. Tik galbūt pačia joga užsiimti nerekomenduoju vien dėl filosofijos ir to išeinančių pasekmių...

Ši tema yra susijusi ne su sinkretizmu, bet su ezoterika. Homeopatiniai vaistai taip pat veikia, kaip veikia ir užkerėjimai, bet ar tai reiškia, kad reikia naudotis tais vaistais/metodais?

Net nesigilinant į grynai fiziologinius jogos pratimų aspektus, patys jogos pratimai yra dievybių garbinimas kūnu. Katalikai garbina Dievą kūnu nusilenkdami, klūpėdami, sudėdami rankas maldai. Rytų religijų atstovai tai daro įvairiomis pozomis, kurios naudojamos ir jogos pratimams. Kiekviena jogos poza yra skirta tam tikrai dievybei garbinti, todėl jokio skirtumo ar tu tą turi omenyje sportuodamas ar ne, bet tu atlieki dievybės garbinimo ritualą, nes pratimai buvo sukurti būtent su ta mintimi.

Kaip sakykime žmonės patys nesuprasdami, keiksmu iš tiesų prakeikia, nors tai net neturėjo mintyje sakydami žodžius, kuriuos girdi daugelį žmonių sakant, bet tai įvyksta nepaisant to, nes pats keiksmo aktas yra svarbus.

Valkauskas savo video serijoje (http://www.youtube.com/playlist?list=PLPqOHUs5dhWfg-3m8pDda7iV43F8FtpKd) aiškiai pasako, kad svarbu yra tai, kokia filosofija vadovaujantis tai buvo sukurta, kam tai buvo skirta.

Kaip benorėtum, ar net eitum į "krikščioniškos jogos" pamokas, neišvengsi jogos terminologijos ir esmę nusakančios filosofijos, kuri tiesiogiai susijusi su dievybes, t.y. demonus garbinančia religija. Nors ir nepastebimai, būsi mokomas tos religijos terminų, supratimo, minties. Juk pratimai yra skirti pravalyti "energijos kanalus", ištiesinti kelius tai "energijai" judėti. Ir jokio skirtumo, kad ta informacija nutylima, bet juk tie pratimai tam skirti, o krikščionybė apskritai tokį dalyką, kaip "energiją" aiškiai priskiria ezoterikos ir okultizmo sričiai.

Kam reikia kiek gilesnio paaiškinimo pažiūrėkite šį video, kur kalba tėvas Joseph-Marie Verlinde, buvęs vieno populiariausio pasaulyje jogos guru asmeniniu asistentu, o po to atsivertusiu ir tapusiu vienuoliu. Kai jis paklausia guru apie tai, kad vakariečiai naudoja jogą atsipalaidavimui, guru jam tiesiai atsako, kad jokio skirtumo kam jie naudoja, tai vis vien veikia.

Lietuviškai: http://www.youtube.com/watch?v=csapF0xRUSc

Angliškai: http://www.youtube.com/watch?v=Yd8-e3lVmqs

Čia dar keli straipsniai, kur paliečiami tokie klausimai, kaip "ar egzistuoja neutrali, krikščioniška joga":

http://www.egzorcistas.lt/kas-tai/ezoterika

http://www.egzorcistas.lt/kas-tai/joga

Transcendentinė meditacija yra dar vienas jogos aspektas, galintis privesti iki apsėdimo, kam įdomu paskaitykite čia:

http://www.egzorcistas.lt/liudijimai/kaip-mane-atvede-prie-pragaro-slenkscio

Kas dėl pilates, tai gal jie naudoja tik tam tikrus principus? Aš nežinau tiksliai. Dėl jogos tai daug kur esu skaitęs, kad katalikams nerekomenduojama, bet dėl pilates tai neteko matyti jokių įspėjimų.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė rugpjūčio 08, 2013, 11:48:16
Tomas aplenke mane  :)

Citata iš: Augucka  rugpjūčio 08, 2013, 09:09:33
Jei treniruočių metu jums niekas neliepia medituoti, sakyti 'om' ar kiša kas per prievartą tą rytietišką filosofiją - jokio pavojaus katalikui nėra. Tai tik sportas.

Augucka, su visa pagarba tavo praktikai, as vertinciau visa tai atsargiau.
Stai tikslus atsakymas apie tai, ar egzistuoja krikscioniska joga is filmo, kuri Sparnai ir Tomas minejo:
http://www.youtube.com/v/csapF0xRUSc&start=660&end=730 (http://www.youtube.com/v/csapF0xRUSc&start=660&end=730)

Jogos pozos yra pozos garbinti Indu dievams. Kaip vienuolis minejo, tie pratimai atlieka savo paskirti, t.y paruosia kuna ir prota dvasiniams pasikeitimams - Kundalini "pazadinimui". Visa joga, nepaisant, kad rasoma Kundalini joga ar kitokio pavadinimo joga  - skirta Kundalini "pazadinimui". Dar yra terminas "spontaninis Kundalini pazadinimas", kuris gali ivykti to visai nenorint.
Tad atskyrimas filosofijos nuo pratimu yra tik iliuzinis.

Del Pilates, Joseph Pilates i Pilates pratimu sistema  integravo joga, bei kitas judesio formas is bokso, tai chi, gimnastikos.
As anksciau irgi buvau susizavejusi, bet veliau susimasciau, kai pastebejau pozu panasuma.

Kobros poza jogoje arba Gulbes poza Pilates (http://www.newbieyoga.com/wp-content/uploads/2012/09/cobra_pose.jpg)

Plough Poza Jogoje arba Roll over pratimas Pilates (http://www.newbieyoga.com/wp-content/uploads/2012/09/plough_attempt.jpg)

Boat Poza Jogoje arba Open Leg pratimas Pilates (http://www.newbieyoga.com/wp-content/uploads/2012/09/boat.jpg)

Spreskite patys.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 08, 2013, 12:19:58
Manau nemažai atveju tas rytų filosofijos plitimas vyksta todėl, kad žmonės negali atsisakyti to, kam paskyrė ilgus metus mokytis ir tobulėti.

Vienoje parapijų, kur kartais lankausi, viena parapijietė net bažnyčios žiniaraštyje skelbia apie "krikščioniškos jogos" pamokas.

Kodėl? Pagalvokime, juk ji galbūt dešimtis metų paskyrė būtent tam užsiėmimui, lankė visokius kursus, seminarus, investavo pinigus, pasiekė gerą lygį kaip specialistė, po to atsidarė savo jogos studiją, pradėjo iš to gyventi ir tada atsivertė... ką daryti? Ar mesti viską, kas nesuderinama su katalikybe, ar pabandyti užklijuoti kitą etiketę, neminėti tam tikrų vardų ir terminų, viską pritempti prie krikščioniškos sampratos ir tokiu būdu užliūliuoti savo paties sąžinės krebždesį?

Aš pats praėjęs šį kelią su rytų kovos menais, nes visą gyvenimą treniravausi dziudo, ušu ir galų gale nusėdau mano labai pamėgtame aikido. Ir tikrai aikido turi nerealių pliusų, nes žmogui suteikia metodą neagresyviai gintis. Yra vienas "bet". Visa tai remiasi "energijos" veikimu. Jei norėčiau, galėčiau mokyti žmones aikido ir tiesiog sakyti, kad mes žaidžiame su priešininko inercija, priešininko agresiją nukreipime prieš jį patį ir t.t. ir pan., bet tai nepakeistų fakto, kad "energijos" sąvoka glūdi žymiai giliau ir jos veikimas yra pati to sporto širdis. Suprantama, tik pradedantys sportuoti, daug dalykų gali pasiekti grynai fizinių judesių pagalba, nes jie dar nejaučia ir negali gerai naudoti "energijos", bet su patirtimi ateina ir įgūdžiai naudoti "energiją".

Gerai Silvija pastebėjo su vokiečių vienuolio Jonathan During knyga ,,Su smurtu susidūrus: krikščioniškos savigynos principai".

Spėju, kad to vienuolio istorija panaši - visą gyvenimą paskyrė aikido savigynos praktikavimui, o tapus vienuoliu, jis be jokių blogų kėslų bando savo gyvenimo patirtį pritaikyti savo, kaip kataliko pasauliui. Bėda tame, kad iš esmės tas kovos menas yra iš kitos "planetos", jis nuo pačių pamatų yra pastatytas krikščionybei prieštaraujančių metodų ir filosofijų pagrindu.

Ar mes turėsime tiek drąsos atmesti kažką, kas jau per ilgus metus tapo mūsų gyvenimo, mūsų esybės dalis? Ar mes pasiryšime iškęsti tą "išsiskyrimo" ir praradimo jausmą? Mums rinktis. Tačiau jei mes norime "apsivilkti nauju žmogumi", neprošal būtų išmesti visus senus savo rūbus, įpročius ir pan. ir pradėti nuo pat pradžios ;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 08, 2013, 13:16:05
Gerai, kad vyksta diskusija. Sparnai galės aiškiau pamatyti situaciją.

Dėl jogos aš net nemėginsiu nieko prieštarauti, nes aš jos nei praktikavau, nei domėjausi, nei gilinausi. Ir būtent dėl tos pačios priežasties, apie kurias jūs ir kalbate. Atvirai pasakius, aš nežinojau, kad jogos pozos yra dievybių garbinimas, pirmą kartą girdžiu. Gal dėl to, kad kaip ir minėjau, niekad nesigilinau į jogą.

Man kaip sporto instruktorei kyla daug prieštaravimų ir kertasi su sveiku protu ir su tuo, ką studijavau.  :swoon:

Dėl rytų kovos menų - pritariu. Visa rytų filosofija prieštarauja krikščionybei.

Mes tų indiškų ir jogiškų pozų kartais gyvenime visai to nesuvokdami padarome aibę. Tai reiškia, kad mes garbiname indų dievus to net nesuvokdami? Atsiprašau, bet aš nenoriu su tuo sutikti, kad aš garbinu indų dievus. Aš turiu tik vieną Dievą - Dievą Trejybėje.

Jei esate tą darę nevalingai, tuomet per išpažintį turėtumėte išpažinti, kad esate nevalingai pagarbinę indų dievus ;)

Pavyzdžiui, niekad nesate taip sėdėję ir net to patys nesuvokę?
(http://www.findhomeremedy.com/wp-content/uploads/2012/04/Yoga-Asans.jpg)

Niekad nesate sėdėję taip?
(http://media.seoulistmag.com/images/sized/images/yoga-poses_7_1000px-690x461.jpg)

Darę taip?
(http://www.movingstillnesspersonalfitness.com/wp-content/uploads/2011/02/Paschimottanasana.jpg)

Sėdėję taip:
(http://static5.depositphotos.com/1007911/460/i/450/dep_4600486-Handsome-man-sitting-yoga-pose-at-home.jpg)

Ir t.t. ir panašiai...

Svarbiausia - kas yra tavo galvoje, tavo sieloje ir kam gyvenime teiki pirmenybę, stabams ar Išganytojui?

Mirtina nuodėmė yra tada, kai tą darai savo laisva valia ir suvokdamas, kad darai priešingai nei tai patiktų Dievui. Tada yra nusikaltimas.

Visa kita, perdėtas davatkiškumas.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 08, 2013, 14:02:44
Citata iš: Augucka  rugpjūčio 08, 2013, 13:16:05
Svarbiausia - kas yra tavo galvoje, tavo sieloje ir kam gyvenime teiki pirmenybę, stabams ar Išganytojui?

Mirtina nuodėmė yra tada, kai tą darai savo laisva valia ir suvokdamas, kad darai priešingai nei tai patiktų Dievui. Tada yra nusikaltimas.

Visa kita, perdėtas davatkiškumas.

Matai, Augucka, reikalas tame, kad ne nuodėmėje esmė. T.y. tu gali kažką praktikuodamas, nepadaryti jokios nuodėmės, nes iš esmės nežinai, ką darai, bet tai neapsaugo tavęs nuo žalingo tos veiklos poveikio tavo sielai.

Sakysime tu geri kolą ir nežinai, kad ten brudas, o tau skanu, bet tai neapsaugo tavo organizmo nuo viso to blogo poveikio, nes iš esmės geri skanius nuodus.

Dėl tavo pateiktų pozų (1, 4) tai aš manau taip - tos pozos egzistavo žmonių naudojime dar prieš visus induizmo laikus, nes iš esmės taip anksčiau sėdėjo visi žmonės, nes nebuvo jokių kėdžių ir pan. Ypač tai taikytina keliaujančioms klajoklių gentims, net ir senovės izraelitams. Tokiu būdu indai panaudojo kažką, kas jau buvo. Todėl manyčiau kenksmingumas prasideda tada, kai kalbame apie specifines pozas, sukurtas būtent jogos praktikai, kaip buvęs guru asistentas, o dabar kunigas jas vadina "didžioji liturgija". Bet faktas toks, kad dauguma jogos pozų yra būtent sukurtos liturgine prasme ir jos sudaro pagrindinį jogos branduolį, o tos universalios pozos yra mažuma.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas rugpjūčio 08, 2013, 14:37:35
Augucka gerai pasakė.  :thumbup:
Dėl "krikščioniškos jogos" nesiginčysiu.

CitataTodėl manyčiau kenksmingumas prasideda tada, kai kalbame apie specifines pozas, sukurtas būtent jogos praktikai, kaip buvęs guru asistentas, o dabar kunigas jas vadina "didžioji liturgija". Bet faktas toks, kad dauguma jogos pozų yra būtent sukurtos liturgine prasme ir jos sudaro pagrindinį jogos branduolį, o tos universalios pozos yra mažuma.
Joga šiaip yra religinės askezės praktika. Panašiai, kaip krikščionybėje yra asketinė teologija, taip ir hinduizme irgi yra asketinė "teologija", kuri vadinama joga.

O dabar Tomui nuo manęs truputį klius.  :)

CitataAš pats praėjęs šį kelią su rytų kovos menais, nes visą gyvenimą treniravausi dziudo, ušu ir galų gale nusėdau mano labai pamėgtame aikido. Ir tikrai aikido turi nerealių pliusų, nes žmogui suteikia metodą neagresyviai gintis. Yra vienas "bet". Visa tai remiasi "energijos" veikimu. Jei norėčiau, galėčiau mokyti žmones aikido ir tiesiog sakyti, kad mes žaidžiame su priešininko inercija, priešininko agresiją nukreipime prieš jį patį ir t.t. ir pan., bet tai nepakeistų fakto, kad "energijos" sąvoka glūdi žymiai giliau ir jos veikimas yra pati to sporto širdis. Suprantama, tik pradedantys sportuoti, daug dalykų gali pasiekti grynai fizinių judesių pagalba, nes jie dar nejaučia ir negali gerai naudoti "energijos", bet su patirtimi ateina ir įgūdžiai naudoti "energiją".

Visų pirma, Aikido yra daugiau "bet", ne tik tas vienas, kurį mini Tomas. Antra, Tomas užsipuola netgi ne tą dalyką, kurį net pagal paties Tomo supratimą reikėtų pulti. Mano manymu, Tomas galėtų pulti prieš kiekvieną Aikido užsiėmimą vykstančius meditacinius pratimus, japoniškojo etiketo ritualus, Aikido įkūrėjo M.Uesibos portretų kiekvienoje Aikido salėje buvimą ir gėlytes po tuo portretu. Tikrai Tomas šituos visus dalykus galėtų kritikuoti. Ir netgi aš beveik neturėčiau ką pasakyti, jei Tomas šituos dalykus imtų kritikuoti. Tačiau Tomas kritikuoja vėlgi tuos dalykus, kurie žmonių, ypač moteriškosios žmonijos pusės, yra naudojami (dažniausiai nesąmoningai, o kartais ir sąmoningai) kasdien bendraujant su kitu žmogumi, juolab, jei tai dominantis žmogus. Turiu minty, žinoma, nevalingą (o kartais ir valingą) dėmesio sutelkimą į pašnekovą/ę. :) Tai šitą dėmesio sutelkimą į pašnekovą (ar Aikido treniruočių partnerį, jei tas dėmesio sutelkimas vyksta Aikido treniruotėje) Tomas ir kritikuoja, kai kritikuoja "energiją", sugebėjimą tą "energiją" jausti ar valdyti.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 08, 2013, 14:56:36
Augustai, kartais gerai gauti lupti iš draugų, su priežastimi aišku ;)

Tu teisus dėl visų išvardytų kitų "bet", tačiau aš į juos dabar nenoriu koncentruotis, nes jie yra tik esmės apvalkalas, papuošimai, kurie vartojami arba nevartojami, priklausomai nuo to, kiek tradicinis yra vienas ar kitas dodžio (klubas).

Yra pavadinkime labai sekuliarių klubų, kuriuose aikido yra visiškai "susportintas", todėl tų dalykų praktiškai ten gali ir nebūti. Todėl noriu kreipti dėmesį į esmę, o esmė yra "ki" energija. Spėju, kad Augustas nelabai susidūręs su tuo, jei maišo ją su dėmesiu partneriui  :no-no:

O dabar, jei galima, aš truputį iškaršiu kailį Augustui  ;D  O:-)

Svetainėje www.aikikai.lt apie ki rašoma:

CitataAIKIDO – vienas gražiausių Rytų kovos menų (BUDO). AIKIDO - apibūdinamas kaip kelias (DO), vedantis į harmoniją (AI) su (KI). KI – gyvybinė energija, esanti kiekviename mūsų. Šio pamatinio AIKIDO filosofijos principo siekiama per judesio ir formos harmoniją. Kiekvienas užsiiminėjantis AIKIDO išmoksta valdyti ir kontroliuoti KI. O esant puolimui priešininko jėgą, kaip fizinę, emocinę arba mentalinę energiją, nukreipia prieš jį patį... AIKI - tai nušvitimo kelias.

O čia įprastas ezoterikai galių įgavimas, padarantis žmogų stipriu, nenugalimu (priešingai, mes krikščionys esame silpni, mūsų galia Dieve):

CitataĮgydamas galingą vidinę jėgą žmogus mokosi išreikšti ją minkštai ir harmoningai. Visi judesiai, kuriuos mes matome gamtoje yra racionalūs, veiksmingi ir minkšti, tačiau tokiais jie gali būti tik tada, kai jų centras išlieka stiprus ir stabilus. Stipraus ir nepajudinamo centro dėsnis pasireiškia visur ir yra kiekvieno žmogaus neatsiejama dalis. Aukščiausiu AIKIDO praktikos siekiu galima būtų pavadinti individualaus centro susitapatinimą su Visatos centru. AIKIDO technikos padeda įvaldyti šį centrą, kartu pabrėždamos judesių minkštumą ir aptakumą.

AIKIDO praktikos pamatas - tai KI arba gyvybinės energijos samprata. AIKIDO siekia apjungti Visatos KI su kiekviename žmoguje glūdinčia KI (gyvybinė arba kvėpavimo energija). Taigi žodį AIKIDO galima išversti kaip "kelias vedantis link harmonijos su KI".

Ir pabaigai galime prisiminti, kaip Uesiba vienu pirštu ki energijos pagalba galėjo laikyti ant žemės gulintį žmogų, ir šis negalėdavo net pasijudinti iš vietos.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: nf rugpjūčio 08, 2013, 15:10:12
Bijau dabar sumeluot ar video klausiau ar skaičiau, bet užstrigo tokia mintis, kad, iš tų rytietiškų užsiėmimų, pats "rytietiškiausias" yra dėmesio koncentravimas į kvėpavimą.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 08, 2013, 15:23:13
Tomai, aš galiu sėdėt, gulėt, tupėt kokia tik nori nekalčiausia poza, kuri gali sutapti su Afrikos čiabuvių dievų garbinimo poza ir apie tai net nenujausti. Ar tai reiškia, kad aš nevalingai garbinu jų dievus ir kenkiu savo sielai?  :o Kaip gali pakenkti sielai atlikęs tam tikrą fizinį pratimą?

Fizinis atliemas judesys/ poza/ veiksmas tiesiogiai yra susijęs su mano mąstymu ir mano dvasia/siela. Aš klaupiuosi maldai galvodama apie Išganytoją Kristų, iš pagarbos jam lenkiuosi, dedu kryžiaus ženklą ant savęs, delnus suglaudžiu maldai galvodama, mąstydama ir kalbėdamasi su savo mylimu Viešpačiu. Tai yra, atlieku fizinius veiksmus aiškiai suvokdama ką darau, kurie yra susiję su mano sielos sveikata. Nes aš tai atlieku laisva valia.

Aš to nedarau atlikdama pilates pratimą. Aš negalvoju ir nesimeldžiu tuo metu nei savo Viešpačiui, nei kitiems dievams. Aš į tai žiūriu tik kaip į sportą ir naudą sveikatai. Aš nemedituoju, nesilankstau mintyse kontempliuodama apie indų dievus ir mintyse juos garbindama ir t.t. ir pan. Kaip tai gali pakenkti mano sielai?

Ar egzistuoja šėtoniška sėdėjimo/gulėjimo poza, kurios mes visi turėtume vengti? Jei tokią žinote, praneškite.

Šėtonas įeina į tave tada, kai tu pats atidarai tas ezoterikos duris ir pirmenybę pradedi teikti visokioms energijoms ir pan. ir t.t. Dėl to ir sakau, kad joga yra pavojinga ir neveda į išganymą, nes tai yra rytų filosofija, tiesiogiai susijusi su ezoterika.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 08, 2013, 15:25:39
Citata iš: naujokasf  rugpjūčio 08, 2013, 15:10:12
Bijau dabar sumeluot ar video klausiau ar skaičiau, bet užstrigo tokia mintis, kad, iš tų rytietiškų užsiėmimų, pats "rytietiškiausias" yra dėmesio koncentravimas į kvėpavimą.

t.y. rebefingas. Taip, tas tiesa. A. Valkauskas apie to žalą kalbėjo viename įrašytų video.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 08, 2013, 15:38:43
Citata iš: Augucka  rugpjūčio 08, 2013, 15:23:13
...Kaip gali pakenkti sielai atlikęs tam tikrą fizinį pratimą?

O ar gali pakenkti savo sielai, rankomis atlikęs/parodęs nepadorų ženklą? Manau gali. O jei matai visus draugus rodant tokį ženklą ir ne visai suprasdamas, ką jis reiškia jį pradedi rodyti, kaip tada? Juk ženklo prasmė išlieka, nors dėl savo nežinojimo/nenoro sužinoti gal ir nesupranti jo visiškos prasmės... kaip pvz. "ragų" ženklas, paplitęs sunkiojo metalo gerbėjų tarpe, nors jau dabar jaunimas jį naudoja su "cool" reikšme.

Citata iš: Augucka  rugpjūčio 08, 2013, 15:23:13
Aš to nedarau atlikdama pilates pratimą. Aš negalvoju ir nesimeldžiu tuo metu nei savo Viešpačiui, nei kitiems dievams. Aš į tai žiūriu tik kaip į sportą ir naudą sveikatai. Aš nemedituoju, nesilankstau mintyse kontempliuodama apie indų dievus ir mintyse juos garbindama ir t.t. ir pan. Kaip tai gali pakenkti mano sielai?

Čia jau tau reikia ginčytis su tuo guru, kaip jis ir pasakė, gali galvoti ką nori ir daryti su kokia nori intencija (atsipalaidavimas, sportas, t.t.), tačiau tai veikia nepriklausomai nuo tavęs. Tai veikia, nes tai yra dvasinis dalykas, kažkuria prasme fiziškai atliekamas dvasinis ženklas. Jei tu kartotum mantros žodžius, kurie originalo kalboje šaukia demoną, kaip manai, jei net nesupranti žodžių ir neturi tos intencijos, prisišauktum demoną ar ne? O juk kūno ženklai, pozos, yra kūno kalba.

P.S. čia mes daugiau ne apie pilates pratimus šnekam, bet apie jogą, kitas technikas, kaip minėjau dėl pilates negaliu padaryti kažkokių tikslių išvadų.

Citata iš: Augucka  rugpjūčio 08, 2013, 15:23:13
Šėtonas įeina į tave tada, kai tu pats atidarai tas ezoterikos duris ir pirmenybę pradedi teikti visokioms energijoms ir pan. ir t.t. Dėl to ir sakau, kad joga yra pavojinga ir neveda į išganymą, nes tai yra rytų filosofija, tiesiogiai susijusi su ezoterika.

Tu akcentuoji nuodėmę, apsėdimą, aš akcentuoju žalą sielai, dvasiniam vystymuisi. Apsėdimas yra retas dalykas, o dvasinė žala yra paplitęs reiškinys, nors mums patiems ir sunkiai apčiuopiamas.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas rugpjūčio 08, 2013, 16:02:35
Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 08, 2013, 14:56:36
Augustai, kartais gerai gauti lupti iš draugų, su priežastimi aišku ;)

Tu teisus dėl visų išvardytų kitų "bet", tačiau aš į juos dabar nenoriu koncentruotis, nes jie yra tik esmės apvalkalas, papuošimai, kurie vartojami arba nevartojami, priklausomai nuo to, kiek tradicinis yra vienas ar kitas dodžio (klubas).

Yra pavadinkime labai sekuliarių klubų, kuriuose aikido yra visiškai "susportintas", todėl tų dalykų praktiškai ten gali ir nebūti. Todėl noriu kreipti dėmesį į esmę, o esmė yra "ki" energija. Spėju, kad Augustas nelabai susidūręs su tuo, jei maišo ją su dėmesiu partneriui  :no-no:

Na, smagu, kai mes sutariam dėl kai kurių dalykų. :thumbup: Kad Aikido esmė yra "ki" energija, sutinku visiškai. Bet va, kas ta "ki"energija, sutarimo kol kas nėra.

CitataO dabar, jei galima, aš truputį iškaršiu kailį Augustui  ;D  O:-)

Visada galima, nes esu silpnas, ribotas ir dažnai klystantis žmogus.  ;) Todėl kritika tik į naudą.  :thumbup:


CitataSvetainėje www.aikikai.lt apie ki rašoma:

CitataAIKIDO – vienas gražiausių Rytų kovos menų (BUDO). AIKIDO - apibūdinamas kaip kelias (DO), vedantis į harmoniją (AI) su (KI). KI – gyvybinė energija, esanti kiekviename mūsų. Šio pamatinio AIKIDO filosofijos principo siekiama per judesio ir formos harmoniją. Kiekvienas užsiiminėjantis AIKIDO išmoksta valdyti ir kontroliuoti KI. O esant puolimui priešininko jėgą, kaip fizinę, emocinę arba mentalinę energiją, nukreipia prieš jį patį... AIKI - tai nušvitimo kelias.

O čia įprastas ezoterikai galių įgavimas, padarantis žmogų stipriu, nenugalimu (priešingai, mes krikščionys esame silpni, mūsų galia Dieve):

CitataĮgydamas galingą vidinę jėgą žmogus mokosi išreikšti ją minkštai ir harmoningai. Visi judesiai, kuriuos mes matome gamtoje yra racionalūs, veiksmingi ir minkšti, tačiau tokiais jie gali būti tik tada, kai jų centras išlieka stiprus ir stabilus. Stipraus ir nepajudinamo centro dėsnis pasireiškia visur ir yra kiekvieno žmogaus neatsiejama dalis. Aukščiausiu AIKIDO praktikos siekiu galima būtų pavadinti individualaus centro susitapatinimą su Visatos centru. AIKIDO technikos padeda įvaldyti šį centrą, kartu pabrėždamos judesių minkštumą ir aptakumą.

AIKIDO praktikos pamatas - tai KI arba gyvybinės energijos samprata. AIKIDO siekia apjungti Visatos KI su kiekviename žmoguje glūdinčia KI (gyvybinė arba kvėpavimo energija). Taigi žodį AIKIDO galima išversti kaip "kelias vedantis link harmonijos su KI".

Dėl to "ki" ir yra visa problema.  :-\  Dalis ateinančių į Aikido treniruotes žmonių iš tikrųjų tiki maginėmis to "ki" galiomis. T.y. tiki, kad tas "ki" duos jiems sveikatą, jėgų išgyventi sunkumus, pagaliau gebėjimų įveikti chuliganus ir pan. Kai kurie Aikido instruktoriai tuo tikėjimu maginėm "ki" galiomis kartais papiktnaudžiauja, kurdami savo klubo PR taip, lyg iš tikrųjų tos maginės "ki" galios būtų tiesa. Tai štai. Užsukęs į Aikikai.lt tinklapį, Tu tiesiog susidūrei su tokiu PR, ir viskas.  :) O dauguma Aikido instruktorių atvirai sako, jog toks tikėjimas yra nepagrįstas, jokių stebuklų šioje srityje nebūna, reikia tiesiog daug fiziškai treniruotis, ir tik tada bus geri rezultatai. Ir tie ezoterikos mylėtojai pas juos ilgai neužsibūna, išeina ieškoti kitų maginės galios šaltinių.

P.S.
CitataIr pabaigai galime prisiminti, kaip Uesiba vienu pirštu ki energijos pagalba galėjo laikyti ant žemės gulintį žmogų, ir šis negalėdavo net pasijudinti iš vietos.

Tikrai nieko antgamtiško tame M.Uesibos sugebėjime neva vienu pirštu išlaikyti ant žemės gulintį žmogų nėra. Tie triukai gali būti sėkmingai paaiškinami remiantis vien fizikos dėsningumais (t.y. jokio antgamtinio įsikišimo tuose triukuose nėra).  :)  Tai tiesiog nemokšų žurnalistų prasimanymai ir (kartais) Aikido instruktorių PR, siekiant pritraukti kuo daugiau mokinių.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 08, 2013, 16:41:06
Vėl sugrįžtam prie klausimo ar tai, jei mes darom netikėdami kažkuo ir su kita intencija, keičia dvasinių dalykų esmę. Kiek suprantu - nekeičia. Aikido yra tik vienas pavyzdys, kur naudojama energijos sąvoka, juk yra joga, akupunktūra, Tai Či ir t.t.

Tai pirminis klausimas būtų ar apskritai toks dalykas, kaip "energija" egzistuoja? Nežinau. Bet mano supratimu "energija" ar "energijos veikimas" gali būti tiesiog dvasinių būtybių "pagalba", veikimas. Kaip sielas pardavę dainininkai pasakoja (http://www.youtube.com/watch?v=21GOSnJc4Mg), kad koncertų metu juos tiesiog užplūsta energija ir įkvėpimas, kas net panašu į jausmą, kad tuo metu jie būna "kažkuo kitu", taip panašiai gali būti ir su kitomis tos "energijos" apraiškom. Rodos tas pats kunigas pasakoja istoriją, kaip vienas jogas perėjo vandeniu upę. Kas tai buvo - "energijos" valdymas ar demoniško pasaulio "pagalba"? O kad apsėstieji būna labai energingi, stiprūs ir net gali levituoti ore, tai manau visi žino...

Jei mes nutariam, kad tokios "energijos" nėra, ji neegzistuoja, tada drąsiai galime užlipinti nekaltumo etiketę visiems tiems užsiėmimams, nes tavo žodžiais tariant, "triukai gali būti sėkmingai paaiškinami remiantis vien fizikos dėsningumais (t.y. jokio antgamtinio įsikišimo tuose triukuose nėra)", ir visa kita yra tiesiog PR. Tokiu atveju [sarkazmo pradžia] - blogio nėra, valio! Visi gali tobulintis savo kūnus ir dvasinius sugebėjimus! [/sarkazmo pabaiga].

Bet juk čia nesvarbu ar tokia energija egzistuoja, svarbu kokiomis mintimis vedamas Uesiba ar dar kažkas kūrė savo metodus, kokia filosofija rėmėsi, o mes žinome kuo jie rėmėsi. Tos filosofijos geriausiu atveju yra ezoterinės, blogiausiu - okultinės. Taip pat nereikia pamiršti, kad "ki" supratimas nėra kažkas unikalaus aikido mokyme, tai bendra filosofija, pagrindas visiems be išimties rytų kovos menams. Jei aikido yra "geras", tai Tai Či turėtų būti ne ką blogesnis.

Iš kitos pusės analizuojant, jei žmogus pasitiki kažkuo ko nėra, bet žmogus mano, kad tai jam suteiks jėgų, kaip tai vadinasi? Stabmeldystė. Tačiau demonai perima stabų vaidmenį ir stabmeldžiams suteikia tikėjimą stabų "dieviškumu". Vedant paralelę, net jei tokios "energijos" nėra, ji tampa dar vienu stabu, kiek įdomesnėje formoje.

Man toks jausmas, kad tu kažkaip stengiesi apginti aikido, selektyviai netaikydamas tų pačių parametrų aikido, bet taikydamas jogai ir pan. Šiuo atveju tu sakai, kad jogos praktika (su savo supratimu apie "energiją") yra bloga, o aikido atveju, tai čia viso labo žaidimas. Nebandyk savęs apgauti, kad ir kaip tau būtų brangus šis užsiėmimas. Tai tikrai verta paaukoti vardan savo tikrojo Dievo ;)

P.S. Mano buvęs instruktorius Lietuvoje Raimondas Šepetys yra labai geras žmogus, bet jis, kaip ir aš, yra sovietmečio vaikas ir pradėjo viską sporto supratimu. Dvasine prasme jis ieškantis ir šiuo atveju jis tiesiog nežino, ką daro.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 08, 2013, 17:17:06
Dar pridedu kelias angliškas citatas (http://www.kiyojuteryu.com/articles.php?pageid=46&ep=1&contentCategory=articles):

CitataIf we look to Morihei Ueshiba, we can see that both of these extremes, total focus on Waza to the exclusion of Ki or total focus on Ki to the exclusion of effective self defense, combat oriented Waza, are out of balance with what he originally taught. Ueshiba was a master technician of Waza, while at the same time being a fully focused spiritual practitioner of Ki.

One may ask, how did O'Sensei accomplish this? The answer is simply, he believed in his art and in the Universal Ki. The main problem with most people is that they want the physical attributes of Aikido, without sweating, and they want the power of Ki without faith. You can have neither without their intrinsic cause.

Čia autorius veda panašią paralelę, tikėjimą atskirdamas nuo religijos... tas sinkretiškas pasaulis - tikėk ką nori, daryk ką nori...

CitataFaith and Ki

Ki training, in all honesty, is more a matter of faith, as all spiritual disciplines are, rather than a process of learning. Yet it is a matter of exercising that faith, so that we have the confidence to draw upon the spiritual strength of Ki whenever we need it. Some of the Ki exercises have an element of validity, if they are then related to actual Aikido techniques.

...

But the bottom line is, Morihei Ueshiba's Ki grew out of his faith in the spiritual world and this allows us, as martial artists to understand that in order for us to reach the higher levels of Ki development, it must be a matter of spiritual faith. Luckily this is not a matter of religion, but a matter of belief. Nearly all, if not all, of the living religions of the world, have the belief in something beyond this empirical world. Even some of the religions that have been branded nihilistic or godless, have the belief in a superior something that is far and above the physical existence, though in some cases they resist the urge to name or personalize this ultimate for fear of being blasphemous in the attempt. Rather they try to harmonize with the Ultimate, rather than simply try to explain it.

Ir vėl prieiname prie sinkretizmo pasaulietiniame gyvenime:

CitataUniversal Ki – God

Thus that which supplied Morihei Ueshiba with the power and ability to perform in the incredible manner in which he was capable, is none other than faith in the spiritual existence of, what he referred to as the Universal Ki and which people of the Western world would be more apt to name God. In dealing with Westerners, Ueshiba was used to talking to them in ways they could understand, willing to talk about Jesus on the same level as his charges.

Ueshiba himself, was a Shinto priest of the Omoto Kyo sect, yet with a universal outlook, as befitted a truly spiritual person. It is believed that this ability to look beyond culture and religion paralleled the ideas of his fellow martial artist and friend, James Masayoshi Mitose.

When Mitose taught the martial arts in the United States, though he was raised a Buddhist priest, he related the spiritual training to the teachings of Christ. So much so that he eventually became a Christian minister. Yet even as a Christian, he would explain his martial arts concepts using both Buddhist and Christian terms which he felt were complimentary, not antagonistic.

Kas be ko, "ki" įgauna įvairius dieviškus atributus:

CitataThe Foundation of Ki is Love

Like all true matters of faith, the foundation to Ki is love. Morihei Ueshiba achieved a higher level of love, the deeper he immersed himself in the study of Ki. This is a point that many of the Ki only people seem to miss. There have been those who have practiced Ki only style training, which while capable of doing certain Ki tricks, lack the essential love of Ueshiba and also lack his amazing martial arts ability.

Kadangi žinome, kad Uesiba buvo Omoto Kyo sektos kunigas, įdomu sužinoti, kaip prasidėjo tos sektos veikla:

CitataDeguchi Nao, a housewife from the tiny town of Ayabe in Kyoto Prefecture, declared that she had a "spirit dream" at the lunar New Year in 1892, becoming possessed (kamigakari) by Ushitora no Konjin and starting to transmit his words.

In 1898 she met Ueda Kisaburō who had previous studies in kamigakari (spirit possession) and in 1899 they established the Kinmeikai which became the Kinmei Reigakkai later in the same year. <...> . Omoto was thus established based on Nao's automatic writings (Ofudesaki) and Onisaburō's spiritual techniques.

Omotokyo, was strongly influenced by Konkokyo, Ko-shinto (ancient Shinto) and folk spiritual and divination traditions; it also integrated Kokugaku (National Studies) teachings and modern ideas on world harmony and peace, creating a new doctrine. It shares with Konkokyo the belief in the benevolence of Konjin, who was previously considered an evil kami, and shares with other ancient Shinto schools the teachings that proclaim the achievement of personal virtue as a step to universal harmony.

One of the more well-known followers of Oomoto was Morihei Ueshiba, the founder of Aikido, a Japanese martial artist. It is commonly thought that Ueshiba's increasing attachment to pacifism in later years and belief that Aikido should be an "art of peace" were inspired by his involvement with the sect. Oomoto priests oversee a ceremony in Ueshiba's honor every April 29 at the Aiki Shrine at Iwama.

http://en.wikipedia.org/wiki/Oomoto

Gaila, bet matome tipinį vaizdą: sektos įkūrėja - apsėsta moteris, kuri po dvasinio sapno ir apsėdimo, pradeda girdėti pačių japonų skaitomos blogos dvasios (evil kami) balsą, mintis užrašinėja automatiniu rašymu. Kaip ir nereikia daugiau nieko pridurti.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė rugpjūčio 08, 2013, 20:21:04
Augucka, cia geras straipsnis : Kaip Pilates ir Joga susije : http://www.womenofgrace.com/blog/?p=11396 (http://www.womenofgrace.com/blog/?p=11396)

Manau, svarbiausia cia yra tu pratimu prigimtis.


"Many Westerners who practice yoga today are unaware that the physical positions assumed in yoga symbolize a spiritual act: worshiping one of the many Hindu gods," Dr. Alexander said. "To a Hindu, yoga is the outward physical expression of a deep spiritual belief. You cannot separate one from the other."

"Efforts to separate yoga from its spiritual center reveal ignorance of the goal of yoga." (Professor Subhas Tuwari, Hindu University of America, HinduismToday.com – 9/1-3/09)"

http://praisemoves.com/about-us/why-a-christian-alternative-to-yoga/#Dangers (http://praisemoves.com/about-us/why-a-christian-alternative-to-yoga/#Dangers)


Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai rugpjūčio 09, 2013, 02:48:28
Geras straipsnis Erika, aciu. Vis del to pasiulymas lankyti treniruoklius, dovanokit, netinka.
Zvelgiant i visa, mane nuosirdziai nervina kiek daug geru dalyku yra apraizgyti prieso kebeknem. Daug pilateso pratimu yra tiesiog pratimai, taciau prikaisiota ir jogos elementu - ir se kad nori, mauk kilnot svarmenu. :( Tai ka, dabar teks laukti rudens ir meginti kokia nors zumba  ::)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 09, 2013, 03:38:34
Erika, tas saitas www.praisemoves.com patys siūlo alternatyvius (krikščioniškus) jogos pratimus, kai atliekant pozą, kontempliuoja krikščioniškai. 

Straipsnis parašytas grynai šališkai, norint iškišti savo taip vadinamą "jogos alternatyvos" programą. Visgi jie pardavinėja savo diskus ir kitą medžiagą, juk jiems reikia geros reklamos.

Štai čia keletas iš jų atliekamų pratimų. Kai pratimas atliekamas ekrane, rašoma citata iš Biblijos:
http://youtu.be/ZPZJJBN2hL8 (http://youtu.be/ZPZJJBN2hL8)

Štai čia iš jų tinklapio:

PraiseMoves is a Christ-centered alternative to the practice of yoga.

Viskas sutampa su tuo, ką ir prieš tai sakiau. Savo nuomonės nei kiek nekeičiu apie pilates. Svarbu, kas tavo galvoje ir kas yra tavo Dievas.

Šitie Praise Moves būtent ir daro yoga-pilates, tik kontempliuoja krikščioniškai. Tas pats saldainis, tik įvyniotas į kitą popierėlį.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 09, 2013, 03:45:59
Sparnai, gal bus įdomu kaip alternatyva, jei aš asmeniškai turėčiau laiko, tai rinkčiausi CrossFit treniruočių programą, jie remiasi didelio intensyvumo intervalinėmis treniruotėmis ir pati filosofija artima "primal" gyvenimo būdui - kad viskas būtų kuo natūraliau, jokių treniruoklių, visur bandoma naudoti taip vadinamus funkcinius judesius, judesius, kuriuos realiai mes darome gyvenime. Treniruotės būna rečiau, vyksta gana trumpai (rodos tik 45 min.), bet viskas vyksta dideliu intensyvumu. O dėl pastoviai besikeičiančių pratimų, raumenys nepripranta prie apkrovos tipo (muscle confusion principas), todėl žymiai greičiau ir efektyviau vystosi, stiprėja.

Matau ir LT jie jau atkeliauja: http://www.fankas.lt/naujienos-2/lt/del-reebok-crossfit-treniruociu-94.html
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 09, 2013, 03:54:01
Tomai, siūlai Crossfit žmogui su stuburo problemom? Ar nori, kad sparnai pakenktų savo sveikatai dar labiau?
Jai išvis negalima jokio didesnio intensyvumo ir jokių svarmenų.

Ką aš ir siūliau pradžioje vietoje pilates išbandyti kalanetiką. Būtų tikrai puiki alternatyva. Kalanetiką galima daryti ir pačiai namuose. Lėto intensyvumo pratimai, sukurti būtent žmonėms, su stuburo ir  sanarių problemomis. Turiu video, jei norėsite, galėsiu pasidalinti. Puikiai tonizuoja raumenis.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 09, 2013, 03:57:51
Kažkaip praleidau pro akis stuburo problemas. Nors kiek žinau, kiekvienas sportas yra po truputį pradedamas, pratimai parenkami individualiai, nes pati CrossFit sistema yra beveik individualus priėjimas. Patys profesionalūs CrossFit'eriai, kaip ir visi žmonės turi traumų ir turi po jų atsistatyti, todėl jei geras treneris tai nemanau kad būtų problemų.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai rugpjūčio 09, 2013, 06:47:28
Hm, kaip keista save vadinti turincia stuburo problemu :D Tiek prie tos savo kreivos nugaros pripratau kad net keista suvokti jog tai jau ne norma. Pas mane II laipsnio juosmenine skolioze. nera bala zin kas, bet ir ne niekis.
Kalbant apie alternatyvas, bet kas svelnesnis ir pritaikytas moterims siuo metu rinkoje kiek matau turi jogos elementu. Kalanetika bent kiek Impuls puslapyje raso - taip pat. Rinktis ja ar pilatesa butent tuo aspektu tuomet nera prasmes :'(. Crossfitingo kaune neradau, nors nelabai intensyviai ieskojau, gal ka praleidau. Antra, man tikrai smagu yra dirbti grupeje, skambant muzikai, neskubant. Nors pilatesas pareikalauja daug jegos, taciau tai nera "pumpavimasis". Kadangi si menesi jau sumokejau pinigelius uz treniruotes, baigsiu si menesi melsdamasi ir prasydama Dievo pagalbos atsirinkti. Ir dar manau nuleksiu pasitarti su kuriuo is kunigu, gal pas egzorcista?  :-\ Tuomet butinai pasidalinsiu ir su jumis. 
Dar ipuolusi i sia galvolauza atsiminiau pries kelis desimtmecius i musus atkeliavusius 5 Tibeto pratimus. Manau visi juos zinot ar esate girdeje. Kuomet gavo mano tevai primaja ant paskiru lapu spausdinta knygele apie juos, buvo labai patraukliai surasyta zmonems, tuomet dar mazai ka girdejusiems, apie stebuklinga poveiki stebuklingiems zmogaus gyvybiniams taskams, cakroms, apie tai kaip zmones nustoja senti , nustoja sirgti, ir nieko kito nedaro ir nesigilina i jokias rytu filosofijas, tiesiog pasiima pratimus dargi labai naudingus raumenims, ir juos daro, kaip kad dare ismintingieji tibetieciai. Vienas man artimas zmogus po siai dienai man juos bruka, neva jie istaisys visa kas manyje kreiva ir nesveika, iskaitant vaisinguma. Gana artima paralele su visais klausimais del jogos. Tibeto pratimus pakanka atlikti tiesiog taip, kaip fizinius pratimus, ir tai pasak populiarintoju, veikia. Tam mano artimam zmogui, jie tikrai padejo, jei zvelgtume i sveikata. Taciau yra ir daug svarbesniu dalyku, o cia jau dideles bedos, nes tibeto ismintis, visgi nera Kristus. Ar si istorija reiskia, kad ir nuo Pilateso reikia laikytis suvio atstumu? Bet kuriuo atveju man asmeniskai atrodo aisku kad tai nera 100proc nekalta ir skaidru. Et galetu gi musu katalikai kuno kulturos specialistai  atsijoti pelus nuo grudu ir patiekti nepavojinga manksta. Leisiu sau apie tai pasvajoti  :celebrate:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Giedrė rugpjūčio 09, 2013, 07:13:55
Nesu jokia specialistė, bet man atrodo, kad paprasta aerobika - tikrai nekaltas, malonus sportavimo būdas su nuotaikinga muzika. Nuo vaikystės patikdavo stebėti aerobikos užsiemimus per TV ir atrodydavo taip smagu.

Augucka, kadangi esi sporto specialistė, tai gal žinai sporto pratimų žmonėms rateliuose, kad būtų galima pačiai namuose atlikti savarankiškai? Man labai tokių reikėtų ... Gal kur internete esi užtikusi?
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 09, 2013, 07:42:52
Na dėl aerobikos tai tikrai aš jai nerekomenduoju. Tai yra ''High Impact'' treniruotės. Jai reikia ''Low Impact''. Dėl svarmenų, kad ir labai menkų kilnojimo su stuburo problemom reikia labai atsargiai.

Yra labai daug pratimų žmonėms, sėdintiems rateliuose. Youtube yra labai gerų treniruočių, tiesiog į paiešką įvesk ''exercises in a wheelchair'' ir tikrai išmesk nemažai įvairių pratimų. Reiktų pasieškoti, gal yra būtent žmonėms su specifine negalia, kad pratimai būtų daugmaž pritaikyti tau. Aišku, geriausia būtų pasitarti su tais, kurie specializuojasi toje srityje ar su kinezioterapeutais. Nes matai, fitneso instruktoriai dar specializuojasi į pogrūpius ir dirba su tam tikrom grupėm žmonių.
Bet mankštintis turi visi be išimties.

Pora iš tokių:
http://youtu.be/1CdwOe-5OaA
http://youtu.be/_KNzUJzj2lk

Sorry, žinau, kad rašau labai offtopic. Būtų geriau, jei parašytumėte asmeninę žinutę.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Agnietė rugpjūčio 09, 2013, 08:10:53
Citata iš: Augucka  rugpjūčio 09, 2013, 03:38:34
Straipsnis parašytas grynai šališkai, norint iškišti savo taip vadinamą "jogos alternatyvos" programą. Visgi jie pardavinėja savo diskus ir kitą medžiagą, juk jiems reikia geros reklamos.

Štai čia keletas iš jų atliekamų pratimų. Kai pratimas atliekamas ekrane, rašoma citata iš Biblijos:
http://youtu.be/ZPZJJBN2hL8 (http://youtu.be/ZPZJJBN2hL8)

Štai čia iš jų tinklapio:

PraiseMoves is a Christ-centered alternative to the practice of yoga.

Viskas sutampa su tuo, ką ir prieš tai sakiau. Savo nuomonės nei kiek nekeičiu apie pilates. Svarbu, kas tavo galvoje ir kas yra tavo Dievas.

Šitie Praise Moves būtent ir daro yoga-pilates, tik kontempliuoja krikščioniškai. Tas pats saldainis, tik įvyniotas į kitą popierėlį.

Augucka, ta nuoroda idejau del kitu priezasciu. Ten pateikiamas liudijimas Laurette Willis ir siaip rinkinys idomiu straipsniu apie Joga, kaip jos propagavimas mokylose gali vaikus patraukti i Rytu tikejima ir t.t.
As norejau akcentuoti jos liudijima ir  Jogos zala. Man reikejo is karto pabrezti tai ... :ashamed:
PraiseMoves sukure Laurette Willis, dainininke ir aktore, kuri 22 metus praktikavo Joga ir New Age, veliau atsiverte.
Tai, kad ji sukure "krikscioniska" pratimu programa - as nesiimu vertinti.
Is tikruju, man yra kiek juokingos tokios programos, kai bandoma sukurti/naujai ipakuoti kazkokia programa ir ja "uzanspauduoti" pavadinimais - Krikscioniska, Jezus, Biblija.
Tuomet pelnytai jos pelno pajuoka is ne kataliku, kaip kad ne labai geros reputacijos seriale pasisaipoma - programa "Lieknekime su Jezumi".

Man irgi aerobika  :thumbup: Tiems, kam patinka dviraciai - spinningas.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugpjūčio 09, 2013, 08:25:54
Kaip ir iš pat pradžių rašiau, aš dėl jogos sutinku su jūsų visų mintimis. Nei ginčysiuos, nei kažką. Čia kalba ėjo apie pilates. Visgi ačiū už nuorodas. Niekada informacijos nebus per mažai, kad tik smegenai atlaikytų  ;D

O dėl kalanetikos tai praktikavau ir praktikuosiu toliau. Kalanetikos pradininkė buvusi balerina Callan Pinckney. Visi pratimai sudaryti baleto pozų pagrindu. Dėl pilates irgi nuomonės nepakeičiau.

Galima kišti Dievą į bet kokią religinę dėžutę, vis tiek nesutalpinsim. Dievas yra aukščiau bet kokios religijos. Tik mūsų sieloms religija yra reikalinga, kad per išganymą grįžtume pas Tėvą namo.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai rugpjūčio 09, 2013, 08:56:17
Kiek internete wikipedijoj radau informacijos apie kalanetika, nieko apie joga irgi neuzimena. Gla cia impuls del reklamos tik parase kad cia ale taip "puiku kaip joga" :D Butinai pasidomesiu.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė rugpjūčio 09, 2013, 11:49:45
Tomas gerai sako, kad krikščionis turėtų atsisakyti neaiškių svetimų praktikų. Tik krikščionių yra visokių: daugiau ar mažiau radikalesnių ar norinčių pritaikyti Jėzų prie savo patogaus gyvenimo. Kiek patyriau, tai nuo atsivertimo pradžios vis kažko turiu atsisakyti - ar tai būtų materialūs dalykai ar kažkokie vidiniai. Ir tai vyksta nuolat. Matyt sekimas Kristum ir yra - eini ir nusirenginėji 'drabužius', kad galų gale atsistotum prieš Jį visiškai 'plikas' - šventas :-) Ar tokia Tomo mintis?

Nuo vaikystės turiu II laipsnio skoliozę, teko du metus mokytis Šiauliuose internate, skirtame vaikams su stuburo problemom. Tais laikais, kai dar niekas negirdėjo net apie aerobiką, sėkmingai tokius vaikus stiprindavo plaukimo treniruotėmis, masažu ir gydomąja gimnastika. Kiek žinau, plaukimas yra idealus sportas tokiems kaip sparnai, kaip aš - bene 10 metų lankiau baseiną - negaliu sakyti kad problemos išnyko, bet nekamuoja - šiuo metu net nesportuoju, išskyrus keliones pėsčiomis :-) O kokį nors gydomosios gimnastikos kineziterapeutą, kuris pamokintų kuriuos raumenis stiprinti manau įmanoma nesunkiai susirast.

Plaukimas ir gydomoji - kaip alternatyva.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija rugpjūčio 15, 2013, 02:38:47
Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 08, 2013, 16:41:06
Vėl sugrįžtam prie klausimo ar tai, jei mes darom netikėdami kažkuo ir su kita intencija, keičia dvasinių dalykų esmę. Kiek suprantu - nekeičia. Aikido yra tik vienas pavyzdys, kur naudojama energijos sąvoka, juk yra joga, akupunktūra, Tai Či ir t.t.

Labai įdomiai pakrypo jūsų diskusija, man beskaitinėjant šovė į galvą tokia vieta iš NT, Mk 16, todėl pasidalinsiu:

Citata[...] Kurie įtikės, tuos lydės ženklai: mano vardu jie išvarinės demonus, kalbės naujomis kalbomis, 18 ims plikomis rankomis gyvates ir, jei išgertų mirštamų nuodų, jiems nepakenks. [...] 19 Baigęs jiems kalbėti, Viešpats Jėzus buvo paimtas į dangų ir atsisėdo Dievo dešinėje.20 O jie iškeliavę visur skelbė žodį, Viešpačiui drauge veikiant ir jų žodžius patvirtinant ženklais, kurie juos lydėjo.

Ar nemanote, kad čia ir kalbama būtent apie tai, kad tvirtas krikščioniškas tikėjimas vis dėlto keičia dvasinių dalykų esmę ir apsaugo nuo visų pasekmių, kurios be abejonės užkluptų praktikuojantį rytietišką sportą lengvatikį? Tomo minėtas vienuolis J. Diūringas savo knygoje nemokė tų praktikų, bet jomis, t. y. aikido, pailiustruodamas aiškino Jėzaus mokymą. Įdomu, kad minėtoje Biblijos ištraukoje, žiūrint kontekstą, Jėzus kalbėjo tai savo mokiniams siųsdamas juos evangelizuoti viso pasaulio. Išeitų, kad jei nekuriuos iš mūsų gyvenimas nubloškia į tokias misijas, kuriose turime skelbti krikščionybę neįprastom sąlygom, gali tekt ir ,,nuodų paragaut" kad prieiti prie žmogaus iš kitos pusės, kalbant jam suprantama kalba. O toliau jau scenarijus, mano akimis žiūrint, būtų toks: pažinęs tikrąją Tiesą žmogus nebegali tilpti tuose senuose rūbuose, jie jam pasirodo per ankšti ir jis velkasi naują.

Žinoma, visame šitame yra rizikos, jei skelbiančio Kristų tikėjimas silpnas. Sekuliarizmas ir kitoks blogis atsiranda tada, kai iš krikščionybės ir rytietiškų dalykų padaroma mišrainė ir ji patiekiama kaip pakaitalas, nauja religija. Kultūrų (per jas ir tikėjimų) maišymasis turbūt neišvengiamas, bet jis turėtų vykti principu ,,kas ką nustelbs", o ne padarant iš visko košę. Dažniausiai ta košė susimaišo tiesiog dėl neišmanymo :(

Ir štai, kai mūsų gyvenimuose visko tiek daug, mes tampam nepajėgūs atsirinkti ir vietos Gelbėtojui bei Gydytojui, taip pat ir Jo daromiems stebuklams mūsų gyvenimuose tiesiog nebelieka...
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 15, 2013, 03:28:50
Kadangi tiesioginio atsakymo Bažnyčios Tėvų raštuose negaliu pacituoti, remiuosi įvairiais pavyzdžiais, kai dvasiniame lygmeny veikia dalykai nepriklausomai nuo žinojimo. Kaip vyriausiojo Vatikano egzorcisto tėvo Gabriele Amorth istorija, kai jaunystėje fiziškai prisilietė prie užkeikto daikto ir nuo to kenčia visą gyvenimą (o juk tuo metu jau turėjo palaiminimą būti egzorcistu). Kitas pavyzdys būtų su jurodyvo atpažinta netikra ikona, kur po Jėzaus ir Marijos atvaizdu buvo nupieštas velnias, pagalvojus, ar yra velniui skirtumas, juk žmonės mato ir garbina Dievą su Dievo Motina, bet taip gaunasi, kad yra...

Yra ir pavyzdys su "nuodų gėrimu", kai vienuolis, norėdamas išgelbėti savo neskaisčios giminaitės sielą, persirengia kareiviu, užsimoka už jos "paslaugas" ir tik lovoje ji atpažįsta vienuolį ir kaip suprantu atsiverčia... čia iš senųjų tėvų istorijų. Idėja buvo tokia, kad anksčiau iš meilės savo artimui nebuvo bijoma net tokių pavojingų žygių. Bet manau yra gana aišku, kad jei vienuolio tikėjimas nebūtų buvęs stiprus, viskas galėjo baigtis tragiškai, kaip narkomanus gelbėjusiems vienuoliams, ar kaip prieš homoseksualus norėjusiam kovoti pastoriui...

Dėl visų jogos reikalų, tai patys jogos specialistai ir gurų sako, kad veikimas yra, nepriklausomai nuo žinojimo, tai sunku ginčytis. Dar tokią citatą radau:

CitataVis dėlto šie fiziniai pratimai neatsiejami nuo tam tikro dvasinio konteksto, todėl jie neišvengiamai daro poveikį ir žmogaus dvasiai. Tikrieji šių kursų iniciatoriai yra jogai, kurie Indijoje mokėsi hinduistinės jogos ir turi išankstinį planą savo mokinius vesti indiškosios jogos tikslų link. Šia paviršutiniški fiziniai, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai veda ne kur kitur, o į savęs pažinimo ir savo dvasios valdymo techniką. Tai pasiekiama tam tikra askeze ir gydymo technika, kurios galiausiai yra nukreiptos į hinduistinės, taigi pagoniškos religijos tikslus.

Taip atsakoma į daug kartų keltą klausimą: ar galima atskirti jogos metodus nuo hinduizmo? Tai, kas praktikuojama Vakarų šalyse, yra ne tik sveikatą stiprinanti gimnastika. Kas taip mano, labai klysta, nes jogos pratimų galų gale neįmanoma atskirti nuo hinduizmui savitų idėjų ir nuo už jų slypinčio okultinio dvasinio pasaulio. Tai ne kartą yra patvirtinę patys jogos entuziastai.

Tariamai nekalta ir nereliginė Hatha joga, kurioje kalbama tik apie kūniškų jėgų įsisąmoninimą, taip pat visi tie gimnastikos kursuose mokomi fiziniai pratimai yra ne kas kita, kaip pasirengimas ,,karališkajai" Radža jogai. Net ir praktikuodamas Hatha jogą, žmogus priverstas priimti tam tikras hinduizmo idėjas. Tariamai ,,gimnastinės" pozos yra nukreiptos į tam tikrą dvasinį tikslą ir daro poveikį žmogaus sielai. Daug ką pasako vien jų pavadinimai, pavyzdžiui: ,,tobulojo padėtis", ,,didvyrio stovėsena", ,,lotoso poza" ir t. t. Asanos ne tik aktyvuoja tam tikras kūno dalis ir narius, tačiau veikia ir vidaus organus bei liaukas, o taip pat tam tikrus nervinius centrus.

Kas intensyviai užsiiminėja joga, neišvengiamai, nors ir nepastebimai, bus vis labiau veikiamas jos okultinio turinio ir tokiu būdu paklius šėtono įtakon. Leisdamas savyje veikti vadinamosioms visatos jėgoms (kurios yra ne kas kita, kaip pagoniškų dievybių jėgos) jis atsiduria pavojuje būti jų užvaldytam – net jei mano, kad užsiima ,,krikščioniškąja joga". Galiausiai besimokantysis jogos iš Jėzaus karalystės, šviesos karalystės pereina į tamsos karalystę ir jis tai suvokia dažniausiai tada, kai jau būna per vėlu. Šis amžinybės požiūriu lemtingas perėjimas iš Jėzaus karalystės į demonų karalystę įvyksta sekant dvasiniais jogos šaltiniais.

http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1132&Itemid=68
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Aušra Marija rugpjūčio 15, 2013, 15:21:59
 :thumbup: GJK! Kadangi forumą suradau vedina šios temos, čia ir pasisakysiu pirmąkart. Man visada labai gelia tokios temos, kurios liečia tam tikrą koketavimą su sinkretiniu dvasingumu. Tai klastingas dalykas, nes kaip jau buvo minėta, yra susijęs ne su pasirinkimu gėrio/blogio, bet įvedimu į tam tikrą nesaugią zoną, nuo kurios skiria tik ištikimybė net jei ir tenka teikti prioritetą ne "sveikam protui" :) Šiandien girdėjau vieną kunigą kalbant, kad saiko mes laikomės dorybėse, bet yra dvi sritys kur neturi būti saiko-vengime nuodėmės ir  Viešpaties Malonėje. Pamaniau, kad tiktų ir kalbant apie jogos "tik" pratimus. Ir man tai labiau ištikimybės laikysena, negu baimė įkliūti, nes Mylintis Dievas saugo. Dėkoju Jam, kad čia atvedė-ačiū forumo kūrėjams;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija rugpjūčio 16, 2013, 07:31:08
Sveika, Aušra Marija, sudėtingokai parašei, bet manau, kad supratau, ką norėjai pasakyt ;).

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 15, 2013, 03:28:50

[...] anksčiau iš meilės savo artimui nebuvo bijoma net tokių pavojingų žygių. Bet manau yra gana aišku, kad jei vienuolio tikėjimas nebūtų buvęs stiprus, viskas galėjo baigtis tragiškai, kaip narkomanus gelbėjusiems vienuoliams, ar kaip prieš homoseksualus norėjusiam kovoti pastoriui...

http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1132&Itemid=68

Jau antrąkart girdžiu šią tavo išsakytą mintį (nepamenu, kur anksčiau skaičiau) apie tai, kad jau pamiršome, kaip reikia mylėt savo artimą, aukojantis dėl jo atsivertimo iki kryžiaus mirties, panašiai kaip Kristus. Bet, be abejo, reikia įvertint savo galimybes ir dar gi būti įgaliotam Paties Dievo, kad to nedarytume vėjavaikiškai savo jėgomis, bet JO galia.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Aušra Marija rugpjūčio 17, 2013, 03:21:48
 :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka rugsėjo 30, 2013, 06:30:58
Šiandien savo Google+ profilyje užmačiau tėvo Ryan postą apie mūsų nagrinėtą temą apie jogą. Pasirodo, kad tėvas Ryan palaiko jogos praktikavimą ir, kiek supratau iš jo straipsnio, pats praktikuoja ją.

Kaip ir esu pasisakiusi temoje, aš asmeniškai smerkiu jogos praktikavimą. Manau, katalikams nederama tokia praktika.

Kas norėtų paskaityti tėvo Ryan straipsnį:

http://ryandunssj.blogspot.co.uk/2010/07/can-i-practice-yoga-if-i-am-catholic.html

Paskaitykit skaitytojų komentarus po straipsniu  :o

http://ryandunssj.blogspot.co.uk/2013/09/the-jesuit-yogi.html

O čia ir tas jėzuitas jogos praktikantas:

http://darrenmain.libsyn.com/the-jesuit-yogi-with-robert-karle

Jie jogą derina su krikščionybe, atlieka pozas kontempliuodami į Jėzų ir ant sienos kabantį kryžių ir t.t. Kažkokia ezoterika  :D

Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim rugsėjo 30, 2013, 08:14:03
Pirmiausia filmukas
Nuo guru iki Jėzaus. Tėvas Juozapas - Marija Verlanas.
http://www.youtube.com/watch?v=csapF0xRUSc (http://www.youtube.com/watch?v=csapF0xRUSc)

Joga teko patirti ... prisiliesti prie egzorcistų mokymo taip pat ...
Jogoje nepaprastai viskas persipynę - religija, filosofinis mokymas, gyvenimo būdas, fiziniai pratimai, meditacija. Vieną nuo kito atskirtai nepaprastai sudėtinga ... ir apskritai ar katalikui to reikia  :-\
Tiesiog iš savo patirties pasakyčiau - neprasidėkit. Turėsit Dievo dovaną tai pažinti, tada Apvaizdos ranka praves per visa tai. o Šiaip nelįskit tikrai neverta. Ortodoksai apskritai yra kategoriški šiuo klausimu.
Jei turite vis dėlto potraukį jogai, tai pasigilinkite į rytų krikščionių praktikuojamą Jėzaus maldą. Joje yra taip vadinamas kūno metodas.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 30, 2013, 17:21:40
Augucka, šiais laikais kunigai tokių dalykų pasako, kad...  :swoon:

Jie per savo teismą atsiims už viską... mes tik melstis už juos galime.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka spalio 01, 2013, 03:47:54
Galbūt mes visi iš kunigų per daug tikimės, per daug idealizuojame juos ir laikome sektinais pavyzdžiais, nes nuo senų senovės kunigai buvo labai autoritetingi. Ir jeigu kunigas kur nors suklysta, tai jau visas "kaimas" žino.

Patiko A. Valkausko laidoje "Katekizmo komentaras" tema apie kunigystės sakramentą. Ten jis aiškiai ir paprastai kalba apie tai, kad kunigai lygiai tokie patys žmonės, su savo įsitikinimais, pomėgiais, mintimis, misijomis ir pan. Todėl kartais ir nuklysta į "lankas", nes nevisi kunigai domisi demonologija, o daugelis jų net ir nesureikšmina demonų egzistavimo arba išvis juo netiki, kad toks egzistuoja, ir nesupranta ką per tokias praktikas gali prisišaukti.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Povilas spalio 06, 2013, 12:44:36
As kaip visada autsaideris :) Kadangi naujokas, tai ir isiterpiu paskutinis  :D. Skaiciau ilgai, visiskai susipainiojau, bet noreciau trumpai apie viska ka asmeniskai supratau, jei kur klaidingai suvokiau prasau pataisyti. Maksimaliai trumpai ir glaustai. Meditacija tai Dievo klausimasis (proto tyla), o ne vaizdiniu ar viziju kurimas, dar tiksliau tai pasiekiami tarpai tarp minciu.  Kontepliacija - katalikui labiau tinkamas terminas ir praktika. Todel mano galva nereiketu naudoti skoliniu kaip kasdienieje kalboje taip ir tikejime i Dieva. Ir aplamai kuo maziau terminu, tuo ramesnis protas. Kas gali buti bendro tarp budismo ir krikscionybes ? Pirmiausia budizmas nera religija, tai yra mokymas, praktika , gyvenimo kelias. Antra budizme skirtingai nuo krikscionybes ar induizmo nera Dievo. Daugelyje induizmo atmainu yra garbinamas Auksciausias Dievo asmuo.

Terminas - joga, traktuojamas , kaip susiliejimas su Dievu. Jogos yra kelios , aksciausia bhakti joga (meiles , tarnystes) joga. Viena is jogu (hatha joga) - fiziniai pratimai. Tokios sistemos kaip Pilateso ir panasios 90 % sudarytos is jogos pratimu. Kiek tai gali pakenkti katalikui , nezinau.

Ar reikia bijoti pasaliniu jegu ar mokymu poveikio? Manau, jei tikejimas tikras ir teisingas, jei sirdyje Dievas ir Meile, kas gali kelti pavoju ? Baime nuo gundimo neapsaugo. Apsaugo Dievas. Baime - meiles absoliuti priesingybe. Jei sirdyje Jezus - viduje meile ir sviesa. Jei baime - tamsa. Tai kas ne nuo Dievo Tevo, Sunaus ir Sventosios Dvasios yra nerealu, iliuziska, o tai kas nerealu, jokio pavojaus nekelia.

Bet kokios paieskos kitokio pobudzio tikejimuose ar ju sinteze, rodo ne nora laveti, o tikejimo silpnuma.

Atleiskit , jei nepataikiau... Naujokas ... :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. spalio 07, 2013, 01:13:42
Citata iš: Povilas  spalio 06, 2013, 12:44:36
Ar reikia bijoti pasaliniu jegu ar mokymu poveikio? Manau, jei tikejimas tikras ir teisingas, jei sirdyje Dievas ir Meile, kas gali kelti pavoju ? Baime nuo gundimo neapsaugo. Apsaugo Dievas. Baime - meiles absoliuti priesingybe. Jei sirdyje Jezus - viduje meile ir sviesa. Jei baime - tamsa.

Sakykime, tikėjimas yra tikras ir teisingas. Bet ar jis yra stiprus? Juk yra nemažai pavyzdžių, kai rodės žmogus bus šventasis - ir puolė negrįžtamai, kaip vienas senovės dykumų tėvas pasakė "griuvo didis bokštas". O mes - žmonės, puikybės veikiami, labai greiti pervertinti savo jėgas, labai linkę pasijusti "stipriais"...

CitataLegenda pasakoja, kaip šv. Pranciškus sutramdė piktąjį, metų metus mažame kaimelyje siautėjusį, gyvulius ir žmones pjovusį vilką. Esą Pranciškus iš Asyžiaus be baimės prisiartino prie vilko, peržegnojo plėšrūną ir pašaukė jį "mano broli". Įvyko stebuklas - vilkas tapo romus kaip ėriukas ir ėmė sekti paskui Pranciškų.

O kiek tikinčiųjų eina prie "vilko" ir žūsta jo nasruose? O kiek tikinčiųjų ieškodami "ko nors naujo ir įdomaus", žūsta, kaip tie smalsumo vedami katinai? Taigi, baimė turi ir teigiamą paskirtį, gal galime sakyti, kad tai ta pati Dievo baimė. Na, o jei labai nepatinka bijoti, pakeiskime tą žodį į saugotis, budėti ;)

Citata1 Pt 5,   8 - Būkite blaivūs, budėkite! Jūsų priešas velnias kaip riaumojantis liūtas slankioja aplinkui, tykodamas ką praryti.

Taip pat jei priimame, kad ramybė yra Dievo Šv. Dvasios veikimas, vadinasi, mes turime taip gyventi, kad kuo daugiau tą dvasinę ramybę išlaikyti. Bet jei mes pradedame gilintis į kitatikių mokslus (čia nekalbu apie akademinį pasaulį ar žmones, kurių misija yra tokia), mes save įstumiame į neramybę, nes ten be abejo daug kas prieštaraus mūsų tikėjimui ir automatiškai drums mūsų sielą, kels bereikalingus svarstymus, abejones, kurios suris mūsų tokį brangų laiką, kuris turi būti naudojamas ėjimui į šventumą. Juk mes turime tokį išminties lobyną, tiek šventųjų, tiek mistikų, bet ne, tai nėra "cool", pas rytiečius yra įdomiau...

Citata iš: Povilas  spalio 06, 2013, 12:44:36
Tai kas ne nuo Dievo Tevo, Sunaus ir Sventosios Dvasios yra nerealu, iliuziska, o tai kas nerealu, jokio pavojaus nekelia.

Pavojinga sakyti, kad tai, kas nėra iš Dievo - tas nerealu ir nekelia pavojaus. Juk blogis nėra iš Dievo, ar jis yra nuo to mažiau realus? Juk demonai to tik ir siekia, kad žmogus priimtų tą pseudo "tiesą", kad blogio nėra, kad jis tik iliuzija... tada prasideda labai blogi dalykai  :-\
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Povilas spalio 07, 2013, 07:21:12
Aciu, Tomai. Tu visiskai teisus. Vakar klausiausi kunigo A Valkausko, todel noreciau pakoreaguoti savo mintis . Deja, per mane matyt prabilo puikybe. Man dar labai daug ko reikia mokytis. Matyt kaip dazniausiai buna, praleidau proga patyleti :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija spalio 07, 2013, 08:27:41
Diskusijų forumo pliusas tame ir yra, kad mes ne pratylime, o turime galimybę išsakyti savo mintis, taip pat sulaukt korekcijos jei ką. Tai būdas pamatyti save kito akimis ;) Aišku, net ir tai kartais šlifuoja mūsų puikybę, bet visi čia susirinkę supranta, ko susirinkom.

Žinai, Povilai, kai kurių savo pernai rašytų komentarų man tiesiog skaityt nesinori, bet tikinčio žmogaus kelias – kaip upė, antrąkart į ją neįbrisi. Tik galbūt toje vietoje į ją įbris kitas.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Povilas spalio 07, 2013, 09:10:24
Aciu, Silvija. Ištikro jausmas toks , kad skaityt ir rašyt išmokau namie ir tėvai atvedė mane iškart į 5 - 6 klasę :). Pamėginsiu neiškristi  :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija spalio 07, 2013, 10:14:16
Kas įdomiausia šitoj mokykloj, kad nėra nei pirmų, nei paskutinių ir nebūtina turėt daug smegenų, tik širdį. Turiu draugę, kuri atsivertė vos prieš kelis metus, o dabar daugelyje dalykų yra man mokytoja (save laikau tikinčia nuo vaikystės O:-)). Taip ir forume: gali prirašyti "paklodes" minčių ar citatų, bet jos "nekalbės" ir nepataikys niekam į širdį. Kitas gi ateis ir parašys du žodžius, ir jie bus į tašką :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim spalio 07, 2013, 10:47:03
Visada susitinka du asmenys ... ir išgirdimas priklausys tikriausiai nuo abiejų ...
Gimtojoje parapijoje buvo 90 m. kunigėlis, jis visada vaikų Mišiose 10 val. sakydavo pamokslus. na jau tie pamokslai  :( ... vaikučiai, debėsėliai danguje, saulytė šviečia, zuikučiai laksto ... ir siutas ėmė, ir graužti nagus norėjosi, ir dar ką nors daužyti  ;) kol vieną kartą kažkas viduje neapsivertė ... juk jis tą daro iš širdies ir labai nuoširdžiai ir tuomet tavo problema, kad negali girdėti, kad tie zuikučiai ausyse laksto ... ir kaip nekeista pradėjo patikti ... prasidėjo girdėjimas ... susitiko du asmenys ...
Kartais norisi Dievą įsprausti į rėmus, kalbėk man tik šitaip ir ne kitaip, priešingu atveju aš užsikimšiu ausis ir negirdėsiu, nes ne taip kalbi ... o Jis šypsosi  :) ir juokauja
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Povilas spalio 07, 2013, 13:54:43
Ačiū už palaikyma  :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. spalio 08, 2013, 16:36:37
Galima prognozuoti, kad sekuliarizmas Bažnyčioje ne silps, bet stiprės ir gana intensyviai. Kas stabdo sekuliarizmą - nuoseklus ir aiškus Bažnyčios ir jos tarnų mokymas. Tačiau po paskutinių Popiežiaus Pranciškaus "perliukų" visi vartai atviri, tikėjimo sargyba išsilakstė:

Citata"Dievas nėra katalikas" ("God is not a Catholic")

Citata"Kiekvienas mūsų turime savo viziją, kas yra gėris ir blogis. Mes turime padrąsinti žmones eiti link to, ką jie mano esant Gėriu." ("Each of us has a vision of good and of evil. We have to encourage people to move towards what they think is Good.")

Taigi, anksčiau nemažai autorių kėlė problemą, kad šiais laikais žodį "tikiu" pakeitė žodis "manau", tačiau šį kartą signalas siųstas paties Pontifiko  :no-no:

Anksčiau mes nerimavome, kad daugelis tikinčiųjų tapo "a la carte" katalikais, kurie iš tikėjimo pasirenka tai, kas jiems patinka, o palieka tai, kas nepatinka (kaip žmonės pasirenka maistą nuo "švediško" stalo, nuo to ir "a la carte" pavadinimas), tačiau dabar tai - oficialus Bažyčios paraginimas - eikite ir susikurkite savo Gėrio, t.y. Dievo sampratą... nusimato didelis vargas Bažnyčiai  :-\

Ir taip, gal filosofiškai išvarčius, tie žodžiai nepažeidžia jokių tikėjimo tiesų, bet ne tame esmė. Svarbu, ne kokia tikroji žodžių esmė, bet kaip jie skamba šių dienų kontekste, juk žmonės priima tai, kaip signalą, 99,99% žmonių net nesigilins į esmę. Nėra žodžių...  :no-no:

Šventojo Sosto spaudos sekretorius Federico Lombardi vos sugebėjo išlementi, kad Popiežiaus interviu nėra Bažnyčios Magisteriumo dokumentas... Ką!?  :swoon:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai spalio 09, 2013, 02:21:12
Tomai, o kaip tuomet su Kristaus pasisakymais ir tuo kaip Jo zodziai nuskambejo Jo kulturines aplinkos kontekste? Juk JO kalbama buvo nepaisant to kaip Jis bus suprastas. O Jezus puikiai zinojo tai.
Beje, o kad Dievas nera katalikas nera kazkokia stebuklinga mintis. Man tai visiskai nekelia jokio nerimo. Juk Jezaus neriboja jokia religija nei sakramentai, ir zmones gali atsiliepti i Jo valia nepaisant tu sakramentu. Ir tai niekaip nezemina krikscionybes nei katalikybes.
Del gerio sampratos, tikrai noretusi suzinoti ka popiezius turi omenyje pries sprendziant. Gal busiu palaikyta naivia, bet mano sirdis linksta tiketi kad popiezius kreipiasi i zmoniu sirdis. O sirdies gelme visada skiria geri nuo blogio, nes ten kalba Viespats.
 
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija spalio 09, 2013, 03:49:09
Galų gale nepamirškim, kad ir popiežius - tik žmogus, jis gali suklysti. Nors man, tiesą sakant, jo šnekumas ir toks charizmatinis bendravimo būdas irgi atrodo kiek rizikingas :-\

http://dievogarba.wordpress.com/2011/12/29/apie-popieziaus-neklaidinguma/ (http://dievogarba.wordpress.com/2011/12/29/apie-popieziaus-neklaidinguma/)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka spalio 09, 2013, 04:04:45
Aš manau, kad popiežius bando būti šiuolaikiškas ir nori sugrąžinti populiarumą katalikų bažnyčiai. Nemanau, kad tai pavojinga, jei nesiims ką nors kardinaliai ir radikaliai keisti. Tada jau suabejočiau šia jo strategija.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. spalio 09, 2013, 04:17:11
Sparnai, aišku, kad Dievas nėra katalikas, bet kaip ir minėjau, juk ne tame esmė, kad teologiškai yra teisinga. Esmė, kaip tai skamba, nes šiuo atveju visi pradės choru sakyti: "taip taip, ir Alachas mūsų dievas ir Krišna ir dar kas nors", vnž. greitai turėsime universalią bažnyčią su universaliu dievu, tik aišku jie nebus tikrasis Dievas...

Čia tas pats, kaip popiežius pasakė, kad nereikia akcentuoti abortų, o vėliau pridūrė, kad viena pagrindinių problemų - vieniši seneliai... Kaip skamba, kad milijonai kasmet nužudytų kūdikių mažiau svarbūs už vienišus senelius? Na ir t.t. ir pan. Jei paskaitytum užsienio naujienas, tai pamatytum, kad tie katalikai, kurie visą gyvenimą kovojo, kad išlaikyt gryną tikėjimą, apsaugoti negimusius kūdikius, išlaikyti natūralią šeimą, dabar jaučiasi tikrąją to žodžio prasme išduoti, gal net pažeminti tokių kalbų. Ir visa vardan ko? Populiarumo? :(

Katalikams netrūksta tikinčiųjų, katalikams trūksta praktikuojančių tikinčiųjų, t.y. nereikia tos reklamos, reikia vidinio jau esamų narių apsivalymo. Kai visi mes pradėsime gyventi pagal tikėjimą, tai žmonės patys pradės į katalikybę atsivertinėti, tokio pavyzdžio paveikti. Bet čia jau nuvažiavau už temos ribų...
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim spalio 09, 2013, 05:40:54
Popiežiaus pasisakymą galima komentuoti tik žinant visą tekstą ir aplinką kurioje tai buvo pasakyta.

Tačiau įžvelgčiau tame pasisakyme tokią mintį ...

Katalikai neturi tikėjimo ir išganymo "monopolio". Besidairydami aplink save matome žydrą dangų, žalius medžių lapus, baltus debesis ... girdime upelio čiurlenimą, klegančius paukščius ... mes savo prigimtyje turime gebėjimus girdėti, matyti ... Taip pat savo prigimtyje turime gebėjime atpažinti Dievą, gebėjimą Jo trokšti, su Juo susitikti, Jį pažinti ... Žmogus šio gebėjimo dėka gali atrasti Dievą.

Yra toks mokslas, fillosofijos dalis teodicėja. Pasakyčiau prigimtinė teologija. Kuomet žmogus savo prigimtinio gebėjimo dėka atranda Dievą.
Krikščionių tikėjimas - apreikštoji religija, kuomet Dievas peržengia šias prigimties ribas ir apreiškia save, tuom leisdamas save pažinti dar giliau negu geba mūsų gebėjimas. Savo malonės dėka Jis praplečia šį prigimtinį gebėjimą. Tikėjimas yra dovana, nes be Jo malonės iš esmės nieko negalime.

Katalikai, ortodoksai, protestantai, žydai, musulmonai ... daugiau ar mažiau, bet apreiškimas juos pasiekia.
Atrodo kokia nesąmonė, juk nėra žmogaus kuris negirdėjo apie Dievą, negirdėjo apie Jėzų Kristų ...

Dar Jonas Paulius II kalbėjo apie naujają evangelizaciją ... Kokia centrinė evakgelizacijos žinia ... Jėzus Kristus yra Dievo Sūnus kuris tave išgelbėjo ...

Na taip mes galime žinoti Jėzus - super star, istorijoje gyvenęs asmuo, galime tuo neabejoti. Tačiau Evangelijos žinia nepasiekė jų ... naujoji evangelizacija ... pakartoti, kad Jėzus yra Išganytojas ...

Išganymo monopolis ...  katalikai tokio monopolio neturi. Sutinku priemonių skaičius malonei gauti skirsis pas katalikus, protestantus, judėjus, provoslavus ... bet išganymą pasiekti gali visi.

Pagaliau koks skirtumas kokiu būdu pasieksi krantą ... kruiziniu laivu, kateriu, gumine valtimi ar besiirdamas ant apipuvusio rasto ... Svarbu tai, kad pasieksi
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė spalio 09, 2013, 06:24:07
Citata iš: Pilgrim  spalio 09, 2013, 05:40:54
Atrodo kokia nesąmonė, juk nėra žmogaus kuris negirdėjo apie Dievą, negirdėjo apie Jėzų Kristų ...

Klystate.. yra tokių žmonių. Ir nemažai. Aš esu iš jų - apie Jėzų Kristų iki atsivertimo nieko nežinojau ir negirdėjau.

Citata iš: Pilgrim  spalio 09, 2013, 05:40:54
... bet išganymą pasiekti gali visi.
Pagaliau koks skirtumas kokiu būdu pasieksi krantą ... kruiziniu laivu, kateriu, gumine valtimi ar besiirdamas ant apipuvusio rasto ... Svarbu tai, kad pasieksi

"Ir nėra niekame kitame išgelbėjimo, nes neduota žmonėms po dangumi kito vardo, kuriuo galėtume būti išgelbėti"" Apd4,12 
Taip pasakė pirmasis popiežius, kuris vaikščiojo su Juo. Kaip kiti bus išgelbėti, tai tik Vienintelis ir žino... Taigi krantą pasieksime vien tik per Jėzų Kristų, nes jis yra ir laivas, ir valtis, ir rąstas...

Tomai, manai kad išsipildys Malachijo pranašystė ir šitas popiežius iš tiesų yra paskutinis? Aš dar nesiryžtu spręsti - dar nesimato vaisių, turi praeiti daugiau laiko.. bet vienas dalykas mane neramina: jėzuitai prie trijų vienuoliškų įžadų turi dar ir ketvirtą - paklusnumą popiežiui. Tai kaip čia dabar, kam yra paklusnus Pranciškus, pats sau?? Ar neturėjo jis atsisakyti popiežystės, ar viešai paaiškinti šitą kazusą? Ir iš viso ar tai yra įžado sulaužymas? Jei taip, tai...
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim spalio 09, 2013, 07:19:26
Blogai sudėliojau skyrybos ženklus  :ashamed:

Atrodo tarsi kokia nesąmonė ... kad šiame moderniame informacijos amžiuje nebūtų žmogaus kuris negirdėjo apie Dievą, negirdėjo apie Jėzų Kristų ...

Norėjau pasakyti, kad frazes apie Dievą, apie Kristų tikrai girdime, matome komiksų viršeliuose ... bet tik tiek, žinios, kad Jėzus kentėjo už mus ir mirė, tam jog būtume išganyti, nepasiekia, deja ...

Kuomet vienuolis kunigas koncekruojamas vyskupu, tada jo įsipareigojimai vienuolynui nutrūksta, jis įsipareigoja savo vyskupijai. Vienuoliniai įžadai šiek tiek kitaip ... šiuo atveju, tapus Popiežiumi šis jėzuitų įžadas nustojo veikti.

Eschatologija ... be Malachijo pranašystės yra dar ir Apreiškimas Jonui ... skaitykit šv. Raštą, jame labai aiškiai parašyta. Nors tai sudėtinga tema ...

Vieniši seneliai, negimę kūdikiai ... Viskas yra svarbu, dėl to niekas nesiginčina ir net neabejoja, kad svarbu. Gal tik vyskta problemų, iššūkių sekos pergrupavimas ... Kas turi būti pirmi negimę kūdikiai ar vieniši seneliai, vieniši seneliai ar negimę kūdikiai.
Popiežiaus įžvalgose gal labiau skamba kvietimas pakeisti požiūrio kampą, ne požiūrį bet poziciją, kampą iš kur žiūrime į problemą, reiškinį ar gyvenimą. ... tarsi mes įpratome va šitaip žiūrėti ir matyti, na mūsų tokia tradicija, o čia padarykime reformą, pažiūrėkime iš kitos pusės ... tam ir kvietimas kunigams išeikite ir eikite į žmones, žinokite net parapijiečių šunų vardus
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija spalio 09, 2013, 07:30:16
Citata iš: homo viator  spalio 09, 2013, 06:24:07
"Ir nėra niekame kitame išgelbėjimo, nes neduota žmonėms po dangumi kito vardo, kuriuo galėtume būti išgelbėti"" Apd4,12 
Taip pasakė pirmasis popiežius, kuris vaikščiojo su Juo. Kaip kiti bus išgelbėti, tai tik Vienintelis ir žino...

Aha, ir tas Vienintelis dar sakė "Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane." (Jn 14, 6)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. spalio 09, 2013, 12:25:00
Sunku ginčytis su Švento Rašto žodžiais  :pentecostal:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: sparnai spalio 10, 2013, 02:19:13
Taip, isgelbejimas yra tik per Viespati Jezu. Taciau krikscionybe Jam nera vienintelis budas pasiekti zmogu. ;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim spalio 10, 2013, 18:01:56
Dogminė konstitucija apie Bažnyčią Lumen gentium

13. ... ... ... Taigi šiai katalikiškai Dievo tautos vienybei, iš anksto skelbiančiai ir žadančiai visuotinę taiką, pašaukti visi žmonės, ir jai įvairiais būdais priklauso arba yra skiriami tiek tikintieji katalikai, tiek kiti tikintieji Kristų, tiek galiausiai apskritai visi žmonės, Dievo malonės pašaukti išganymui.

16. Galiausiai įvairiais būdais Dievo tauton įsirikiuoja dar nepriėmusieji Evangelijos. Pirmiausia tai tauta, kuriai buvo duotos sandoros bei pažadai ir iš kurios kūno atžvilgiu kilo Kristus (plg. Rom 9, 4–5), savo išrinktumu didžiai brangi tauta dėl jos protėvių, nes Dievo dovanos ir pašaukimas – neatšaukiami (plg. Rom 11, 28–29). Išganymo planas aprėpia ir išpažįstančiuosius Kūrėją, pirmiausia musulmonus, kurie išpažįsta laikąsi Abraomo tikėjimo ir drauge su mumis garbina vienatinį gailestingą Dievą, teisiantį žmones paskutinę dieną. Net ir nuo tų, kurie šešėliuose ir atvaizduose ieško nežinomo Dievo, tas Dievas nėra toli, nes visiems jis teikia gyvybę, alsavimą bei visa kita (plg. Apd 17, 25–28) ir kaip Išganytojas nori išganyti visus žmones (plg. 1 Tim 2, 4). Iš tiesų kas ne dėl savo kaltės nepažįsta Kristaus Evangelijos ir jo Bažnyčios, bet nuoširdžiai ieško Dievo ir veikiamas malonės stengiasi darbais vykdyti jo valią, kaip diktuoja sąžinės balsas, tas gali pasiekti amžinąjį išganymą. Dieviškoji Apvaizda neatsisako teikti išganymui reikalingų priemonių nė tiems, kurie, nebūdami patys dėl to kalti, tiesiogiai dar nepripažįsta Dievo, tačiau stengiasi, ne be jo malonės, eiti teisingu gyvenimo keliu. Visa, kas juose gera ir tikra, Bažnyčia laiko parengimu Evangelijai ir dovana to, kuris apšviečia kiekvieną žmogų, kad pagaliau pasiektų gyvenimą.  ... ... ...
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. spalio 10, 2013, 18:41:16
Citata iš: Pilgrim  spalio 10, 2013, 18:01:56
... Iš tiesų kas ne dėl savo kaltės nepažįsta Kristaus Evangelijos ir jo Bažnyčios, bet nuoširdžiai ieško Dievo ir veikiamas malonės stengiasi darbais vykdyti jo valią, kaip diktuoja sąžinės balsas, tas gali pasiekti amžinąjį išganymą...

Tačiau nereikia pamiršti po to einančių eilučių ;)

Citata... Tačiau dažniau žmonės, piktojo suvedžioti, būna pasidavę tuštiems apmąstymams ir išmainę Dievo tiesą į melą, tarnaudami kūriniams, o ne Kūrėjui (plg. Rom 1, 21 ir 25), arba, be Dievo gyvendami ir mirdami šiame pasaulyje, neapsaugoti nuo kraštutinės nevilties. Todėl Bažnyčia Dievo garbei ir visų jų išganymui uoliai rūpinasi misijų darbu, atmindama Viešpaties priesaką: ,,Skelbkite Evangeliją visai kūrinijai" (Mk 16, 15).

Taigi, gali, bet ar pasieks amžinąjį išganymą? Yra pripažįstama galimybė, bet kartu įvardijama, kad tai yra mažai tikėtina. Tam ir reikia tikrosios Bažnyčios. (Pagal: http://www.catholicculture.org/commentary/articles.cfm?id=549 )
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim spalio 10, 2013, 19:19:34
Katalikai irgi gali  :) bet nebutinai ...
O kas gali, manau jau ne musu kompetencija
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. spalio 10, 2013, 19:22:42
Tikra teisybė, bet turėdamas tikrą mokymą, turi daugiau šansų :) Tačiau puolus, jau negalėsi skųstis, kad kažko nežinojai  :no-no:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim spalio 10, 2013, 19:27:08
Tomai, tikra tiesa  :thumbup:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim spalio 16, 2013, 06:40:24
Trumpai ...
m.lrytas.lt/naujiena.asp?id=13809227151380273715 (http://m.lrytas.lt/naujiena.asp?id=13809227151380273715)

Kaip sureaguotume i tai
Musulmonu reakcijas i panasius dalykus mateme.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Povilas spalio 16, 2013, 11:15:44
"Akmeninės Zojos" istorijos pamokos neįsisavintos...
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Povilas spalio 16, 2013, 15:08:38
1956 m. Kuibiševe (dabartinė Samara), vakaronėn susirinko komjaunuoliai. Išgėrtuvės, šokiai prasidėjo. Šeimininkės dukra Zoja neturėjo su kuom šokti todėl pasičiupo kampe kabėjusią Nikolajaus Stebukladario ikoną, leidosi į bedievišką šokį ... ir sustingo. Prastovėjo apie keturis mėnesius gyva, bet kaip suakmenėjusi ... Įkonos niekas negalėjo išimti iš jos rankų. Nors įvyko tai gūdžiais tarybiniais laikais. Nuslėpti to nepavyko, visa Sovietų Sąjunga apie tai kalbėjo. Dabar apie tai daug filmų, tyrinėjimų, įvairių versijų ...
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė spalio 16, 2013, 15:30:32
Yra sukurtas filmas apie ja, bet nepamenu kaip vadinasi. Rusu k. Youtubej turetu buti.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim spalio 23, 2013, 08:13:47
Gal jau ir matet, bet jei netycia "praslydo" pro akis, tai siunciu nuoroda issamiai apie mums svarbia Europarlamento naujiena :)
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-10-22-europarlamentas-atmete-dokumenta-apie-lytine-ir-reprodukcina-sveikata-bei-teises/109085
Paskirkit laiko perskaityt visa, ypatingai, apie siulomas gaires pabaigoje, kaip turesime sviesti vaikus... Tikekimes, kad neprireiks.
Siltos arbatos zvarbia diena :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija spalio 23, 2013, 08:51:17
Aha, mačiau. Kol kas dar laikomės, bet ar ilgai :-\ . Kas dar nepasirašė po iniciatyva "Vienas iš mūsų", būtinai tą padarykite.  "Estrelos projektas" - kaip yra pasakęs vienas jos kolegų, yra "Blizkriegas" (žaibiškas karas) prieš šią iniciatyvą. Dabar ji yra surinkusi 1.4 milijono parašų ir tampa svaria jėga prieš EP nutarimą dėl visuotinės aborto ir seksualinio švietimo teisės. Jei "Estrelos projektas" būtų buvęs priimtas, "Vieno iš mūsų" iniciatyva būtų buvusi sustabdyta.

Eur. parlamentas balsavo 351 "prieš" ir 319 "už" Estrelos projekto atmetimą, 18 susilaikė. Estrela yra Portugalijos socdemų delegatė Europos parlamente. Ji priklauso Moterų teisių ir socialinių lyčių lygybės (gender) komitetui.

Mūsų socdemai EP balsavo už Estrelos projektą :o, kiti - Andrikienė, Morkūnaitė, Landsbergis, Paksas, Tomaševskis - prieš.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė spalio 25, 2013, 15:21:23
Citata iš: Silvija  spalio 23, 2013, 08:51:17
Mūsų socdemai EP balsavo už Estrelos projektą :o, kiti - Andrikienė, Morkūnaitė, Landsbergis, Paksas, Tomaševskis - prieš.


Silvija, gal gali duoti nuoroda? Noriu paviesinti internete balsavusiu uz pavardes.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija spalio 25, 2013, 15:32:30
Deja neturiu, ši informacija atplaukė per NŠTA el. laiškų konferenciją :(
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim lapkričio 04, 2013, 11:26:50
Mes vis kalbame apie visokias agitacijas, demonstracijas  :)
ir klausiame - kaip reaguoti  :-\

Tuomet kokios mintys kyla pasižiūrėjus šį siužetą
http://www.youtube.com/watch?v=VijOvBUT9jA
arba
http://www.youtube.com/watch?v=RUyxH8bYAJg
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas lapkričio 04, 2013, 13:03:49
Siužetuose nuostabūs vyrukai, galbūt būsimieji kunigai. :)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. lapkričio 04, 2013, 13:53:41
Mes apie tuos vaikučius jau kažkada diskutavome, bet nežinau ar tai prie sinkretizmo priskiriama ;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija lapkričio 04, 2013, 13:58:40
Argi, Tomai? Man rodos tik facebook'e buvo įdėtas video.

Citata iš: Pilgrim  lapkričio 04, 2013, 11:26:50
...kokios mintys kyla pasižiūrėjus šį siužetą

Aš sakyčiau - slidu, labai slidu :-\

Mano nuomone vaikus pirmiausia reikia mokyti patarnauti. Ir tai jiems ne mažiau patinka. Pernelyg jau greit mes patys iš jų darome generolus, nepabuvus paprastais kareivėliais. Gerai dar, kad suaugusieji, kaip matome siužete, laikosi rimtai. Bet žaidžiant su vaikais paprastai mažai trūksta, kad viskas nuslįstų ir taptų juokais...
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. lapkričio 04, 2013, 14:05:16
Gera mintis, dėl mokymo tarnauti  :thumbup: Štai gražus pavyzdys, kaip vesti berniukus pašaukimo keliu, mokant tarnauti Dievui:

http://www.youtube.com/watch?v=OWIMugHDgvQ

Bet kartu prisimenu vieną istoriją (nepamenu kurio šventojo), kaip jis mažas vaikas žaisdavo, kad jis yra popiežius, užsidėdavo "tiarą" ant galvos, o kiti vaikai jį mediniame vežimuke stumdydavo su palyda. Ir ką jūs manote - tapo Popiežiumi ir šventuoju :D
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Varlė keliauninkė lapkričio 04, 2013, 17:16:52
Aš esu prieš vaikų itraukimą į tokius 'žaidimus', kaip ir esu prieš vaikų naudojimą reklamoje (tai neetiška), taip ir prieš tokių vaizdų viešinimą (tai jau akmuo į tėvelių daržą). Vaikai žaidžia profesijas, o kunigystė yra pašaukimas.. net kai per Marijos radiją vaikai kalba rožinį, išjungiu.. toks mažo žmogaus kreipimas viena kryptimi, ko gero atima iš vaiko daugiau negu duoda..

o kokia Pilgrim nuomonė? būtų įdomu.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim lapkričio 04, 2013, 17:38:36
Sacrum et Profanum  :-\

tai, kas šventa, pašventinta ir tai, kas pasaulietiška, nešventa, nesakralu

Riba tarp jų kasdieniniam gyvenime kažkaip pradeda išsitrinti. Kažkaip vidinis kompasas pradeda
neparodyti tinkamos krypties. Iš tiesų kur ta riba ... Kaip sakė Silvija labai slidu. Pagarba šventenybei turi būti.
Mes žaidžiame daktarus, gaisrininkus, policininkus ... bet ar kunigystė yra profesija.
Ar tai kas vyksta ant altoriaus gali būti žaidimo objektu, ar tai kas vyksta šv. Mišių metu yra žaidimas.
Iš kitos pusės tai parodo kiek pažįstame savo tikėjimą, kiek žinome visų Mišių metu vykstančių simbolių prasmę.
Netark Dievo vardo be reikalo... Jame telpa ir tai, kad tai kas pašventinta neturi būti panaudota bet kur ir bet kaip.
Kai kas nors pasako mūsų vardą, mūsų tėvų vardus, mūsų šeimos vardus, giminės vardus ... mes stengiamės nelikti nuošalyje,
bet kai aplinkoje nuskamba Jėzaus vardas ... kaip būna tada ?
Ar užtektų drąsos sugėdinti tą kuris verčia kryžių, apipaišo šventojo portretą
Diskutuojame apie tai kokia turi būti tinkama apranga ... bet kitas lazdos galas ar kunigiškas, vienuoliškas rūbas gali būti naudojamas ... bet kur ir bet kaip.
Pats nepritarčiau tokiems žaidimams, bet tai tik mano asmeninė nuomonė  ;)
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. lapkričio 04, 2013, 19:56:18
Nežinia, ar gali būti kas nors blogiau už helovyno Šv. Mišias, kur Komuniją dalina moteris, persirengusi velniu...

http://www.youtube.com/watch?v=khco_N-uEOY

Kadangi žinome, kad Kristaus kančia yra amžina ir ji vyksta per kiekvienas Šv. Mišias, galiu tik spėti, kad gali būti atvejų, kur kančia didesnė, nei buvo tada Golgotoje  :(
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: arabele lapkričio 05, 2013, 00:15:59
Visai žmonės peržengia visas ribas Šventus dalykus taip supaprastina kad net nebejuokinga :o
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim lapkričio 05, 2013, 00:59:02
Kristus kentejo ir mire vieninteli karta. Kiekvienu Misiu metu nera naujos kancios ir mirties, ivyksta Jezaus kancios ir mirties sudabartinimas. Gal pades toks palyginimas.  Sv. Misiu metu baznycios pastatas tarsi laiko masina mus realiai perkelia i Golgotos kalno papede. Ir  po Kryziumi stovi miniu minios, angelai, sventieji ir tam tarpe kiekvienas is musu. Kaip tai vyksta ... tikejimo slepinys.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augustas lapkričio 06, 2013, 15:40:10
CitataMes žaidžiame daktarus, gaisrininkus, policininkus ... bet ar kunigystė yra profesija.
Ar tai kas vyksta ant altoriaus gali būti žaidimo objektu, ar tai kas vyksta šv. Mišių metu yra žaidimas.

Tai būti tėvu ar motina irgi yra pašaukimas. :) O juk leidžiam mergaitėm žaisti su lėlėm, ar ne?
Visai kas kita yra klausimas, ar tai, kas vyksta ant altoriaus, gali būti žaidimo objektu. Čia jau reiktų pasverti visus už ir prieš.  :-\ Viena problema galėtų būti galimas šv.Mišių nusakralinimas. Tačiau kita vertus, jei visą tą žaidimą lydi gera katechezė, tai tokie žaidimai galbūt padėtų suvokti padėties rimtumą, ir vaikas per realias šv.Mišias nesiblaškytų, o mėgintų susikaupti. O tai jau labai geras rezultatas.  :thumbup:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Pilgrim lapkričio 06, 2013, 16:16:36
Pašaukimas ...  :-\ Pašaukimas  :-\  :-\
Ar tai ...  :-\
Pabūsiu eretikas  ::) tik nereikia ant laužo  :no-no:
Kad nebūtų liūdna ...
O kas yra pašaukimas ???
:read:
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija lapkričio 06, 2013, 16:32:50
Citata iš: Augustas  lapkričio 06, 2013, 15:40:10
Visai kas kita yra klausimas, ar tai, kas vyksta ant altoriaus, gali būti žaidimo objektu. Čia jau reiktų pasverti visus už ir prieš.  :-\ Viena problema galėtų būti galimas šv.Mišių nusakralinimas. Tačiau kita vertus, jei visą tą žaidimą lydi gera katechezė, tai tokie žaidimai galbūt padėtų suvokti padėties rimtumą, ir vaikas per realias šv.Mišias nesiblaškytų, o mėgintų susikaupti.

Iš dalies sutinku. Ilgai ieškojau to video, kur Tomas buvo įdėjęs, bet neradau :(, ten tėvas lydėjo kiekvieną sūnelio veiksmą ir viskas vyko gerokai kitaip. Bet kyla mintis, jei tokių video yra ne vienas, tai matyt kažkas iš tokių "žaislų" gal net pinigą uždirba. Juk ko gero yra galimybė nusipirkti šiems žaidimams skirtą aprangą ir kitas priemones.
Antraštė: Re: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. lapkričio 07, 2013, 00:34:27
Man atrodo, kad radau (prisiminiau, kad kažką rašiau apie Bažnyčios ateitį, tai pataikiau su raktiniu žodžiu):

Citata iš: Tomas M.  liepos 09, 2013, 03:42:51
''' O štai čia įrodymas, kad Tradicinės Lotyniškos Mišios turi ateitį :)

http://www.youtube.com/watch?v=pNUs-QLBCZ8
Antraštė: Ats: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka birželio 30, 2014, 08:07:03
2014-06-28 10:00
Pokalbių laida ,,Klausk drąsiai"

http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=48808

25 minutę vyskupas Kęstutis Kėvalas aiškina apie jogą. Verta paklausyti, nes šioje temoje mes daug diskutavome apie ją
Antraštė: Ats: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Augucka lapkričio 15, 2014, 07:27:47
Diskutavome apie joga ir pilatesa.
Citata is www.egzorcistas.lt

CitataGarbė Jėzui Kristui,

Kaip čia taip yra, kad katalikiška organizacija, bet pilates (jogos + xxx) mankštą siūlo:

http://www.bendrakeleiviai.lt/index.php?page=pilates-manksta

Su Dievu

Garbė Jėzui Kristui,

Pilateso mankšta ir joga yra du skirtingi dalykai. Nors dabartiniai Pilateso metodo pasekėjai reklamuoja jį kaip jogos, tai či ir vakarietiškų treniruočių junginį, šio metodo autorius Pilatesas (Joseph Hubertus Pilates, 1883-1967) sukūrė šį fizinių pratimų metodą grynai praktiniais tikslais - norėdamas sustiprinti savo nuo vaikystės paliegusį kūną ir padėti sužeistų Pirmojo pasaulinio karo kareivių reabilitacijai. Pilatesas buvo labai gerai išstudijavęs žmogaus anatomiją, vaikystėje buvo daug laiko praleidęs stebėdamas gyvūnų judesius. Šis metodas nesiremia jokia ideologija, nebent moto "Sveikame kūne sveika siela". Pilateso pratimai reikalauja koncentracijos, bet ji yra nukreipta ne į atsipalaidavimą, nirvaną ar atsivėrimą kokioms nors "energijoms", o į kruopštų kiekvieno pratimo atlikimą.

Norint užsiiminėti šia mankšta, reikia žiūrėti, kas ją siūlo ir veda, kad iš tikrųjų nebūtų primaišyta jogos elementų.

Pagarbiai,
Kun. Arnoldas
Antraštė: Ats: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 08, 2015, 00:13:11
Nebloga analizė apie jogą ir kitas rytų kilmės dvasines praktikas lietuvių kalba, kurią užtiko Žuvis:

Ortodoksų požiūris į jogą ir karatė (http://www.ortodoksas.lt/2015/01/ortodoksu-poziuris-i-joga-ir-karate.html)
Antraštė: Ats: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Diak. Tomas M. gegužės 03, 2017, 02:46:51
Ne šiaip sau joga... jėzuitiška  :'(
Antraštė: Ats: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Donatas gegužės 03, 2017, 04:38:06
Nemažai girdėjau atvejų kai iš jogos perėjo į krikščionybę. O čia kaip suprantu atvirkščias variantas - kaip išeiti...
Antraštė: Ats: Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti
Parašė: Silvija gegužės 03, 2017, 04:44:51
Tomai, aš galvoju, kad šitie paskutiniųjų laikų Bažnyčios "mūšiai" - kas ką - yra patys sunkiausi (kaip toje rusiškoje dainoje: posliednij boj - on trūdnyj samyj), nes net saviškiai nebesupranta, vyksta susipriešinimas... Ko gero bus daug žuvusių dėl to :(.

Bet gali būti, kad tai vienintelė kalba su pasauliu, vienintelis priėjimas prie tų, kurie yra dėl vienų ar kitų priežasčių atsitvėrę nuo Bažnyčios siena ir palinkę į dvasines paieškas kitais keliais, ne per Kristų. Lietuviški skandalai žymi tą pačią tendenciją - tampame nekenčiama mažuma.

Ir tai, ką daro šiuo atveju jėzuitai, manau, nėra joks populizmas. Mums, krikščionims iš tiesų trūksta pagarbos, malonumo, ramybės ir džiaugsmo, ką ir pastebi prašalaičiai, ko ieško ir randa svetur. Patys kalti, jei išbarstėm, dabar tenka susirinkt viską iš naujo.

Christus vincit!