TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Bendros temos => Bendros diskusijos => Temą pradėjo: Diak. Tomas M. liepos 15, 2014, 21:39:43

Antraštė: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. liepos 15, 2014, 21:39:43
Neseniai rašiau apie apgailėtiną tikėjimo situaciją Europoje (http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,609.msg9395.html#msg9395). Mūsų su Pilgrim nuomonės kiek išsiskyrė, kai kalbėjome apie Vokietiją, o čia naujienos iš kaimynės Austrijos. Pažiūrėkime, kas ten tikėjimo dirvonuose vyksta.

Taigi, vyskupija metams suspendavo vieno miestelio kunigo teisę dėstyti tikybą mokykloje, nes (geriau neskaitykite, nes baisūs dalykai seka   :swoon: )...

... jis jiems pasakojo apie skaistyklą, pragarą ir velnią (http://rorate-caeli.blogspot.com/2014/07/austrian-priest-mentions-hell-and.html)...

Taigi... vienintelė paguoda, kad patys vaikai sakė, kad tos temos - vienos mėgstamiausių, o miestelio gyventojai ir meras žada priešintis... tikintieji rodo tikėjimo pavyzdį ganytojams  :thumbup:

Jei Fatimos Švč. Mergelė austrų vaikams būtų parodžiusi aštraus siužeto 3D filmą "Pragaras (http://youtu.be/NaIp8iAccLs?t=29m41s)", vyskupija Ją tikriausiai būtų areštavusi apsireiškimo vietoje...
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim liepos 16, 2014, 01:54:17
Tomai, atskiri atvejai panašiai kaip ir tavo paminėtas Austrijoje vyksta visose valstybėse, ar tai būtų Austrija, ar Lenkija, ar Lietuva. Tačiau tai nėra sisteminis dalykas. Kitas momentas, kalba tai ką aš darau. Apie mano ištikimybę Bažnyčiai, jos mokymui ir t. t.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Donatas liepos 16, 2014, 04:36:48
Jei tikyba dėstoma mokykloje, situacija dar nėra apgailėtina.
Be to ten rašo jog tik "apparently" dėl to suspendavo, visai gali būti ir kitokių priežasčių.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: kukulis liepos 16, 2014, 04:48:12
Šioje temoje yra vienas negeras dalykas: mes nesam tos situacijos dalyviai. Todėl jeigu sakysime kad kalta valdžia, galime suklysti, nes tiksliai nežinome ką ir kaip tas mokytojas kalbėjo; o jeigu sakysime kad mokytojas kaltas, vėl galime suklysti, nes gal jis ten visai gerai kalbėjo, o tiesiog mokyklos vadovybė labai priekabi, arba vienas iš vaikų tėvų koks nors įširdęs pasitaikė.

Šiaip esu susidūręs su keletu protestantų sektų narių, kurie nieko daugiau nekalba tik apie pragarą... ir tai sekina... ir susidaro tikrai labai nekoks įspūdis.

Ir vėl mes nežinome nei kaip tas mokytojas kalbėjo. Gali būti, kad vienas iš vaikų tėvų yra susidūręs su panašiais pragariniais sektantais, o dabar išliejo pyktį ant to mokytojo.

Ir ką.. ir nieko čia mes nenuspręsim.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 03, 2014, 07:31:37
Prieš kelias dienas skaičiau, kad Prancūzijoje šiais metais buvo numatyta nugriauti daugiau nei 2000 katalikų bažnyčių. Priežastis - tų bažnyčių niekas nelanko, o kadangi bažnyčios ir žemė, ant kurios jos stovi, yra valstybės nuosavybė, buvo nuspręsta, kad ta žemė gali būti panaudota kitoms reikmėms. Susijusi diskusija:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,583.msg10269/topicseen.html#msg10269
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 16, 2015, 00:39:11
Prancūzijoje uždaroma Šv. Jono Eudo įkurta seminarija (http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/02/the-church-of-vatican-ii-seminary.html). Išlikus per revoliuciją, ir du pasaulinius karus, užsidaro beveik nelikus seminaristų ir profesorių...

Straipsnis "Nyderlandai be Kristaus" dokumentuoja, kaip modernizmas visiškai sunaikino katalikybę šioje šalyje:

The Church of Vatican II: The Netherlands Without Christ - a major article for Il Foglio (http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/02/the-church-of-vatican-ii-netherlands.html)

"II Vatikano dvasia" persmelkė viską: tikinčiųjų širdis, mokymą, architektūrą...

Dar per 1980 m. Pop. Šv. Jono Pauliaus vizitą, jį pasitiko 8 tūkstančių tikinčiųjų "minia". Dabar žmonių skaičius tikriausiai būtų dar mažesnis... Toje minioje stovėjo ir baltus abitus dėvintys vietos dominikonų vienuoliai, laikydami didžiulę Leonardo Boff nuotrauką, "Išsilaisvinimo" ir "Motinos Žemės" kulto teologo, vėliau suspenduoto. Gali būti, kad jie buvo tie patys dominikonai, kurie po 2007 m. "Motu Proprio (http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,434.0.html)" paskelbimo, bažnyčiose dalino skrajutes, kviečiančias pasauliečius švęsti Šv. Mišias be kunigo: "Ar nėra kunigo? Tuomet juo gali būti pasauliečiai - vyrai ir moterys, nėra skirtumo, kas ištars konsekracijos žodžius", kurie pagal tuos pačius nyderlandų vienuolius "nėra prerogatyva" konsekravimui...

Galima dar paminėti, kad būtent Nyderlandų Olandijoje prasidėjo Šv. Komunijos dalijimo į rankas praktika (http://www.newliturgicalmovement.org/2014/03/truth-about-communion-in-hand-while.html), kuri buvo tiesioginio nepaklusnumo Šv. Sostui ženklas...
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim vasario 16, 2015, 04:19:10
Pabūsiu eretiku ... kadangi laužai ne humaniška  :) vadinasi nepakliūsiu ant jo  ;)
Europa "dvesia" ir kas čia negerai  :-\
Popiežiaus vizito metu Azijoje pasitiko šimtai tūkstančiai ir milijonai, pašaukimų ir atsivertimų
yra gausybė. Matyt "Vatikano dvasia" jų nepasiekė  :-\
Kelintą kartą linksniuojam II Vatikano susirinkimą ir vėl  :(
kiek Susirinkimo dokumentų, nors pagrindinių, išanalizavom nuo pradžios iki galo.
Kiek Visuotinės Bažnyčios nuolat leidžiamų ir skelbiamų dokumentų bent žinom pavadinimus.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 16, 2015, 05:30:46
Pilgrim, rodos kalbėjom... II Vatikano susirinkimas nėra lygu II Vatikano dvasiai. Ta dvasia deja, atsirado ir tokį vardą jai ne aš daviau... Tai dvasia, kuri pasinaudojo dideliais lūkesčiais ir žmonių noru kuo greičiau padaryti kaip jie nori, o kai skubi, tai ir dokumentų nėra skaityti kada... Gal tikslesnis pavadinimas būtų "modernizmo dvasia", "liberalumo dvasia" ar pan., bet kadangi tai įvyko II Vatikano laikmečiu, taip jau pavadinimas matyt ir prilipo, plius dabar nėra reikalo neigti faktų, kad susirinkime buvo bandoma daryti tam tikrus modernizmo ar liberalaus mastymo įtakotus pakeitimus (ir kai kurie jų, deja, deja, buvo padaryti).
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Giedrė vasario 17, 2015, 05:18:20
Mieli Piligrim ir Tomai, man atrodo, kad Jūs per daug reikšmės teikiate tiems II Vatikano susirinkimo dokumentams. Kas juose gero (pvz. tautinių kalbų naudojimas per šv. Mišias) jau prigijo, o kas blogo - nunyks ir niekur nesidės. Dauguma katalikų tų dokumentų nėra net akyse matę ir tikrai neanalizavę rimtai. Asmeniškai man net nebūtų įdomu juos skaityti, kadangi nesispecializuoju šioje srityje. Čia teologų ir kunigų darbas.

O šiaip, viską lemia tradicija šeimose ir parapijose. Man pavyzdžiui, nepriimtina imti šv. Komuniją į rankas, todėl to nedarysiu niekada, nors ir kaip mane verstų. Esu tik vieną kartą ėmusi į ranką, kai užsienietis olandas kunigas akivaizdžiai nesusiprato, kaip reikia paduoti ir nebuvo kitos išeities, nes nemoku olandiškai. Man taip pat nepatinka naujasis ilgesnis "Tikiu ...". Svetimas jis man ir viskas. Aš neatsimenu jo itin "mandrų" formuluočių, todėl tenka formaliai atkartoti arba perskaityti iš lapelio, tačiau net nelaikau to rimtu meldimusi. Kai asmeniškai meldžiuosi, visada kalbu tik senąjį "Tikiu ...", kurį išmokau dar vaikystėje ir nereikia sukti galvos ar formaliai skaityti iš lapelio.

Dokumentų galima visokių parašyti. Na ir kas? Popierius viską kenčia. Man atrodo, būtų daug naudingiau išleisti knygelių vaikams ar jaunimui apie esmines tikėjimo tiesas ar šventuosius užuot perdirbinėjus senas geras maldas ar  kurpus dar krūvą naujų dokumentų, kurių dauguma tikinčiųjų vis vien neskaitys. Esmė - tai, kas žmogaus širdyje išlieka.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 28, 2015, 22:10:33
Oficialioje Vokietijos vyskupų konferencijos svetainėje pasirodė straipsnis - interviu su "teologu" Stephan Goertz (https://www.lifesitenews.com/news/german-bishops-conference-website-promotes-homosexual-unions-as-sacrament), kuris pristatydamas savo naują knygą dėstė, kad laikas nustoti smerkti homoseksualumą, nes "pasikeitė laikai..." Gale straipsnio jis svarsto, kad monogaminės homoseksualūs santykiai gali turėti sakramentinį pobūdį ir galbūt net susilaukti ekleziastinio pripažinimo.

Jis tikisi, kad ateinantis antrasis sinodas Romoje paliks homoseksualių aktų smerkimą praeity.

Galima įsivaizduoti kokia kova bus spalio mėn... Kovos ne tik vyskupai, bet ir dvasinės armijos...
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 29, 2015, 03:10:11
Nesenas straipsnis "Sueddeutsche Zeitung" apie varganą Bažnyčios padėtį Prancūzijoje. Žurnalistė prie vyno butelio kalbasi su 70mečiu kunigu, aptarnaujančiu 17 parapijų Prancūcijos provincijoje. Straipsnis didžiulis, per visą puslapį, vaizdingai parašytas. Kunigas vos spėja aptarnauti savo 17 parapijų laidotuves, seni žmonės išmiršta, jaunų nebėra. Kai kur jau net nebespėja nuvykti dėl darbų gausos. Straipsnio pabaigoje žurnalistė klausia kunigo: - kas bus po jūsų, kas bus, kai nebegalėsite dirbti? Į tai kunigas atsako:- Ar jums dar įpilti vyno?
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2015, 06:29:46
Kaip dabar jautiesi dėl to, Eugenijau?

Pastorosiomis dienomis LT KGB dalyvavo pasauliniame bendruomenės suvažiavime. Šiemet vyko Prancūzijoje.
Turime labai daug ko iš jų pasimokyti.
Beje. Grįžo pilni džiaugsmo.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Donatas rugpjūčio 29, 2015, 06:42:13
Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 28, 2015, 22:10:33
kuris pristatydamas savo naują knygą dėstė, kad laikas nustoti smerkti homoseksualumą, nes "pasikeitė laikai..."

Ten dar rašo "At that time, "sexuality had as its first purpose to secure the survival of the people"; however, "that is obviously not any more our situation, and that is since the [Second Vatican] Council also not any more our moral teaching on sexuality.". Išvertus  reikštų jog seniau seksualumo pirminė paskirtis buvo užtikrinti žmonijos išgyvenimą; tačiau akivaizdu, kad taip nebėra ir po II Vatikano susirinkimo tai nebėra moralinis mokymas.

Ar kas nors skaitė Vatikano II susirinkimo dokumentus ir galėtų patvirtinti arba paneigti šį teiginį ?
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 29, 2015, 16:48:20
Donatai, gerai pastebėjai  :thumbup:

Bet kaip įdomu, kai taip vadinami tradicionalistai sakydavo, kad egzistuoja "II Vatikano dvasia", kuri iš esmės yra modernizmo erezijos pasireiškimas (nors mes jau kalbėjome, kad ji gali ir nebūti tiesiogiai susijusi su Susirinkimu, bet prisidengia juo), jie buvo pajuokiami, kaip tikintys konspiracijų teorijomis, bet dabar patys liberalai/modernistai tai viešai išsako ;D

Citata iš: Donatas  rugpjūčio 29, 2015, 06:42:13
Ar kas nors skaitė Vatikano II susirinkimo dokumentus ir galėtų patvirtinti arba paneigti šį teiginį ?

Tas veikėjas yra "teologas", tai tikriausiai kažkur skaitė?  :-\
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 29, 2015, 16:54:48
Kadangi neskaitau angliškai  :( tai tos išverstos mintys yra ne II Vatikano dokumentų citavimas, bet tik tiesiog interpretacija.
Yra Stephan Goertz knyga šia tema. Interviu taip pat kiek supratau pagal šią knygą
Stephan Goertz (Hg.), "Wer bin ich, ihn zu verurteilen?".
Homosexualität und katholische Kirche (Katholizismus im Umbruch 3),
Freiburg i. Br. 2015.

http://www2.herder.de/medien/leseprobe/978-3-451-33273-9/index.html

Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. rugsėjo 08, 2015, 22:02:28
Doktrinos ir Tikėjimo Kongregacijos vadovas kard. Gerhard Ludwig Mueller įspėjo Vokietijos vyskupus, kad jie veda Bažnyčią į schizmą, palygindamas esančią situaciją su protestantų atskilimu:

Pope's doctrine chief warns of possible 'schism' in the Church like Protestant split (https://www.lifesitenews.com/news/popes-doctrine-chief-germanys-bishops-are-leading-the-church-into-schism?utm_source=LifePetitions+petition+signers&utm_campaign=336a547dc7-Update_to_Catholic_LifePetitions_list9_8_2015&utm_medium=email&utm_term=0_c5c75ce940-336a547dc7-397733361)
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 22, 2016, 20:48:57
Vienintelė (tikrąja to žodžio prasme) seminarija Vokietijoje, kuri nėra pustuštė - Šv. Petro brolijos seminarija, kurioje kunigai išimtinai mokomi Tridento Lotyniškos liturgijos:

Von leeren und von vollen Priesterseminaren – Weihen bei der Petrusbruderschaft (http://www.katholisches.info/2016/02/17/von-leeren-und-von-vollen-priesterseminaren-weihen-bei-der-petrusbruderschaft/)

Žvilgsnis į praeitį, kaip JAV buvo sužlugdyta Katalikų Bažnyčia ir kaip tos klaidos vėliau plito po pasaulį. Sunku atsilaikyti, kai iš vienos pusės komunistų partija infiltruoja virš 1000 jaunų vyrų į kunigystę:

Alice von Hildebrand - Infiltration (https://www.youtube.com/watch?v=CKLBvvlabgw)

O iš kitos pusės JAV CŽV kartu su jai talkinančiomis informacinių priemonių korporacijomis, bei padedama katalikų kunigo, keičia visuomenės ir tikinčiųjų supratimą apie Bažnyčios mokymą, kad jis atitiktų pasaulietinę JAV "kultūrą", su savo mirtinomis pasekmėmis:

E. Michael Jones—Culture Wars & The Building of Catholic Communities (https://www.youtube.com/watch?v=7Ts-eymcCRs)
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: kukulis vasario 23, 2016, 05:18:16
Belieka pasitikėti Apvaizdos globa ...

O Vokietijoje, šiaip ar taip ... ten dominuoja reformatai?
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Augustas vasario 23, 2016, 08:38:27
CitataSunku atsilaikyti, kai iš vienos pusės komunistų partija infiltruoja virš 1000 jaunų vyrų į kunigystę:

Kita vertus, įdomu būtų sužinoti, kaip tuos 1000 vyrų ten į tą seminariją ar tas seminarijas įleido. Juk seminarijose gan griežta tvarka, be pašaukimo ten išsilaikyti turėtų būti labai sunku.  :-\
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: kukulis vasario 23, 2016, 10:00:06
O gal kai trūksta, tai tada bet ką priima?  ::)
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 23, 2016, 11:39:58
Tik nežinia ar tas tuščių suolų užpildymas bet kuo padės... Dar palyginus ne taip seniai JAV Jėzuitai aktyviai kvietė į seminarijas jaunus gėjus:

http://www.churchmilitant.com/video/episode/the-vortexgay-priests
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim vasario 23, 2016, 15:17:26
Deja,
anglų kalba šiuo atveju yra barjeras, o klausimas būtų -
ką kvietė: gėjus ar homoseksualus ?
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 23, 2016, 16:27:08
Pilgrim, manau tai neturi labai didelės reikšmės, nes Pop. Benediktas XVI aiškiai buvo nurodęs, kad jei vyrai turi tą "neišspręstą problemą", jie neturi siekti kunigystės / būti priimami į seminariją.

Gal ir gerai, kad nesupranti angliškai, sutaupysi keletą žilų plaukų ateičiai...
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim vasario 23, 2016, 17:11:21
Tomai,
tai turi labai daug reikšmės, nepaprastai daug.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 23, 2016, 18:28:04
Pasakysiu tik tiek, kad vienas gėjus išėjo iš tos seminarijos, nes pasipiktino, kad ten tiek daug visko vyksta tame plane, bet yra apsimetinėjama, kad viskas tvarkoje ("normalu"), t.y. jis manė, kad jie turi tai atvirai daryti...

CitataYou will recall a couple of months ago we produced a Vortex talking about a young fellow who left the Jesuit seminary life not because he was straight and was revulsed by the open homosexuality, but because he was gay and was revulsed by the closeted homosexuality — or more precisely, the two-facedness of it all. He saw non-stop homosexuality in the seminary and order itself, and insisted they become much more public about it and give the gay rights movement a shot in the arm, a little support.

He said they didn't care. Why should they ruin a good thing they've got going?  All the homosexual activity they could want and no price to pay for it. Fed up with the hypocrisy, he left. At least he had the decency to leave.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: kukulis vasario 24, 2016, 02:54:32
Citata iš: Pilgrim  vasario 23, 2016, 15:17:26
Deja,
anglų kalba šiuo atveju yra barjeras, o klausimas būtų -
ką kvietė: gėjus ar homoseksualus ?

Kuo skiriasi gėjus nuo homoseksualo?
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Varlė keliauninkė vasario 24, 2016, 02:55:49
Ko gero Pilgrimui dar trūksta kelių žilų plaukų :)
Įdedu nuorodą į filmą - Spotlight (2015) - pastatytą pagal tikrus faktus. Nors nėra labai įdomus, bet kaip sakė vienas pažįstamas kunigas, kiekvienas sąžiningas katalikas privalo jį pažiūrėti. Sukrečia kunigų pedofilijos mastas ir tų užaugusių vaikų likimai..

kinoprice.ru/15735-v-centre-vnimaniya-spotlight-2015.html
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 24, 2016, 04:14:55
Citata iš: kukulis  vasario 24, 2016, 02:54:32
Kuo skiriasi gėjus nuo homoseksualo?

Homoseksualas, ar žmogus, turintis potraukį tai pačiai lyčiai = žmogus su kryžiumi.

Gėjus = homoseksualas, kuris dėl vienokių ar kitokių priežasčių palūžo ir gyvena aktyviai puldamas savo silpnybėje.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim vasario 24, 2016, 05:12:47
Iš čia ir kyla esminis skirtumas,
kadangi gyventi celibate kviečiami nepriklausomai nuo potraukio
kunigui bet kuriuo atveju reikia apvaldyti savo potraukius
todėl potraukis netrukdo ne tik tapti kunigais, bet ir šventaisiais
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 24, 2016, 05:23:58
Citata iš: Pilgrim  vasario 24, 2016, 05:12:47
todėl potraukis netrukdo ne tik tapti kunigais, bet ir šventaisiais

Šventaisias gali, bet ne kunigais:

CitataInstruction Concerning the Criteria for the Discernment of Vocations with regard to Persons with Homosexual Tendencies (http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/ccatheduc/documents/rc_con_ccatheduc_doc_20051104_istruzione_en.html) in view of their Admission to the Seminary and to Holy Orders

Deep-seated homosexual tendencies, which are found in a number of men and women, are also objectively disordered and, for those same people, often constitute a trial. Such persons must be accepted with respect and sensitivity. Every sign of unjust discrimination in their regard should be avoided. They are called to fulfil God's will in their lives and to unite to the sacrifice of the Lord's Cross the difficulties they may encounter[8].

In the light of such teaching, this Dicastery, in accord with the Congregation for Divine Worship and the Discipline of the Sacraments, believes it necessary to state clearly that the Church, while profoundly respecting the persons in question[9], cannot admit to the seminary or to holy orders those who practise homosexuality, present deep-seated homosexual tendencies or support the so-called "gay culture"[10].

Such persons, in fact, find themselves in a situation that gravely hinders them from relating correctly to men and women. One must in no way overlook the negative consequences that can derive from the ordination of persons with deep-seated homosexual tendencies.

Different, however, would be the case in which one were dealing with homosexual tendencies that were only the expression of a transitory problem - for example, that of an adolescence not yet superseded. Nevertheless, such tendencies must be clearly overcome at least three years before ordination to the diaconate.

Kaip minėjau, Pop. Benediktas XVI nerekomendavo žmonėms su potraukiu tai pačiai lyčiai siekti kunigystės, nes išbandymas ir taip yra didis. Šis dokumentas skiria "giliai įsišaknijusį" potraukį turinčius žmones ir žmones su homoseksualiomis tendencijomis jaunystėje ir tos tendencijos turi būti išspręstos bent tris metus prieš šventimus į diakonus. Vadinasi 3 metus prieš šventimus nesveiko potraukio neturi būti.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim vasario 24, 2016, 05:34:17
Taigi
"Instrukcija dėl asmenų su homoseksualiais polinkiais pašaukimo atpažinimo kriterijų svarstant jų priėmimą į seminarijas ir leidimą priimti šventimus"
http://www.lcn.lt/b_dokumentai/instrukcijos/del-asmenu-su-homoseksualiais-polinkiais.html
Citatatačiau praktikuojančių homoseksualizmą, turinčių giliai įsišaknijusių homoseksualių polinkių arba remiančių vadinamąją ,,gėjų kultūrą" negali priimti į seminariją nei leisti jiems priimti šventimus
trys draudimai:
1. praktikuojančių homoseksualizmą
2. remiančių vadinamąją ,,gėjų kultūrą"
3. giliai įsišaknijusių homoseksualių polinkių
kyla klausimas ką reiškia "giliai įsišaknijusių". šiuos atvejus labiau nagrinėja moralinė teologija ir  tai vienas iš sutrikimo požymių, kuris lydi socialinės, emocinės, dvasinės raidos/brandos dalykus. Šie reiškiniai dažniau susiję su atitinkamu elgesiu ar veiksmais.
Tačiau pats polinkis be "giliai įsišaknijusių" neuždaro durų kunigystei.
Citatapolinkiai turėtų būti aiškiai įveikti
ką reiškia įveikti ? galima sakyti įveikti lygu apvaldyti.
Juk nesakome, kad
1. praktikuojantys heteroseksualizmą
2. remiančių vadinamąją ,,prostitucijos kultūrą"
3. giliai įsišaknijusių heteroseksualių polinkių
gali tapti kunigais
tiesiog polinkiai turi būti apvaldyti
CitataBūsimasis kunigas turi būti ugdomas iš esmės vienas kitą papildančiais keturiais lygmenimis: žmogiškuoju, dvasiniu, intelektiniu ir sielovadiniu . Šiame kontekste būtina pabrėžti ypatingą žmogiškojo ugdymo, sudarančio būtiną visokio ugdymo pamatą, svarbą . Prieš leisdama kandidatui priimti diakonato šventimus, Bažnyčia privalo, be kita ko, įsitikinti, ar kandidatas pasiekė emocinę brandą 
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. vasario 24, 2016, 05:55:45
Kad yra, tai visi žino, kitas klausimas ar tai yra gerai Bažnyčiai ir tikintiesiems...

Rekomenduoju paskaityti Bažnyčios Daktaro Šv. Petro Damiano (Damijono) "Gomoros knygą" (Liber Gomorrhianus (http://www.ourladyswarriors.org/articles/damian1.htm)), kur jis rašo, ką Bažnyčia privalo daryti, kad apsivalytų nuo tarp dvasininkų paplitusio homoseksualizmo.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim vasario 24, 2016, 06:35:25
Knyga deja ... neprieinama
tačiau nenorėčiau kalbėti tik apie vieną pusę, nes tuomet nekalbame ir nutylime apie tuos atvejus, kai yra
"neoficialios šeimos". Net pasidarė įdomu statistiškai kiek tokių atvejų ?
Nes ir šiais atvejais ar tai yra gerai Bažnyčiai ir tikintiesiems
gal tiesiog reikia kalbėti bendrai dėl kunigiškojo skaistumo
ir tuo pačiu celibato.

p. s. yra šventųjų turėjusių polinkius.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. liepos 20, 2016, 02:52:14
Nauji duomenys atskleidžia dramatišką katalikybės nuosmukį Vokietijoje (http://www.propatria.lt/2016/07/nauji-duomenys-atskleidzia-dramatiska.html)

CitataVokietijos vyskupų konferencija nepateikia duomenų apie tai, koks procentas katalikų 2015 m. ėjo išpažinties, tačiau nesenas tyrimas apie Vokietijos kunigus parodė, kad net tarp dvasininkų situacija ypač neraminanti -  išpažinties vos vieną kartą per metus arba rečiau ėjo net 54% dvasininkų.

:o

CitataTačiau atrodo, kad Vokietijos katalikų vadovų šie skaičiai negąsdina. Vyskupų konferencijos vadovas kardinolas Reinhardas Marxas pasidžiaugė šiais duomenimis, pareikšdamas, esą jie parodo, jog Bažnyčia išlieka ,,stipria jėga, kurios žinia išgirstama ir priimama".

Kaip dabar jau populiaru, svarbiausiai "mąstyti pozityviai"...
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Silvija liepos 20, 2016, 04:21:07
Ne vienam mūsiškių naujas dalykas buvo Frankfurto ir Hamburgo jėzuitų patirtys, liudijančios, kad vis mažiau katalikų kreipiasi dėl bažnytinių laidotuvių mirusiems artimiesiems. Tokiam reiškiniui paaiškinti buvo įvardintos kelios priežastys, tarp jų ir papildomos finansinės išlaidos. Tačiau net ir kunigui pasisiūlius palaidoti mirusįjį be atlygio, tikintieji vis rečiau renkasi bažnytines laidotuves.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-07-07-sielovada-mieste/146355
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Donatas liepos 20, 2016, 05:08:20
Vokietija aplamai įdomus variantas. Ten priklausymą bažnyčiai deklaruojama per mokesčius.
Gal dėl to Vokietijos bažnyčia smarkiai atskiedžia druską, kad tik mažiau žmonių ją paliktų?
Tik klausimas kas svarbiau ar prarandamos pajamos ar prarandami Kristaus kūno nariai?

http://www.churchmilitant.com/news/article/the-downloadgerman-bishops-no-money-no-mercy
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Eugenijus liepos 21, 2016, 11:20:36
Taip, katalikybė Vokietijoje nyksta. Tačiau lazda turi du galus. Katalikybės tradicijos, ir apskritai krikščioniškos tradicijos Vokietijoje dar nepalyginamai stipresnės, nei Lietuvoje. Dar visur valdžios įstaigose, teismuose, ligoninėse ir mokyklose kabo kryžiai (kur tą pamatysi Lietuvoje?). Nors žalieji-raudonieji ir rėkia nesavais balsais, kad kryžiai būtų nukabinti, bet jie vis dar tebekabo. Ir vaikams iki 13 metų krikščionybės pagrindų mokymas privalomas. Moksleiviams - Kalėdų, Velykų ir Sekminių atostogos (keli proc.lietuvių bežino Sekmines?). Christi Himmelfahrt (šeštinės) ir Frohnleichnahm (devintinės), kurios būna ketvirtadienį -oficialios nedarbo dienos (kas jas bežino ir bešvenčia Lietuvoje?). Kiekvieno vokiečių kataliko, jau seniai nebevaikštančio bažnyčion, namuose - Herrgottswinkel - kampe šventi paveikslai su kryžiumi.
   Paradoksas - katalikybės tvirtovėje Bavarijoje katalikų sparčiai mažėja, labai populiarus tapo Kirchenaustritt - bažnyčios atsisakymas. Tuo tarpu užkietėjusių protestantų mieste Berlyne, kadaise besiskelbusiu liuteronų Roma, katalikų daugėja, kuriasi naujos parapijos ir vyskupijos.
    Dalis pabėgėlių iš musulmonų krikštijasi katalikais. Gal daugiau iš materialinių sumetimų, bet toks faktas akivaizdus.
Jau nieko nestebina vokiečių parapijose klebonais dirbantys indai ar filipiniečiai.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 04, 2016, 12:24:48
"Die Welt" prieš savaitę rašė - Diuseldorfo katalikų ligoninės direktorius atleistas iš darbo. Atleidimo priežastis - santuokos sakramento sulaužymas. Direktorius išsiskyrė su žmona ir vedė antrąkart. Už tai ir buvo atleistas iš darbo. Direktorius kreipėsi į teismą, tačiau teismas pripažino atleidimą teisėtu. Ar įsivaizduotumėt tokį atleidimą iš darbo Lietuvoje? Visokie tolerantai papjautų be peilio per spaudą.
  Vokietijoje sekmadienis dar lieka sekmadieniu. Niekas nedirba. Nedirba jokie prekybos centrai nei turgai. Nors visokios kairiosios jėgos siekia, kad prekybos centrai dirbtų sekmadienį, tačiau senas vokiškas paprotys dar galioja - "am Sonntag - nur Kirche und Eisenbahn" -(sekmadienį dirba tik bažnyčia ir geležinkelis). Tik visiškai neseniai panaikintas įstatymas, draudžiantis dirbti sekmadienį. Eidavo policininkas per miestelį ir žiūrėdavo, ar kas nedirba. Dirbančiam sekmadienį būdavo 200 markių bauda, o parduotuvei ar kepyklai - ir licenzijos atėmimas. Palyginimui - Lietuvoje visi prekybos centrai, turgai, ūkinių prekių krautuvės dirba sekmadieniais net išsišiepę, o statybininkai su didžiausiu triukšmu tęsia statybas, namų savininkai pjauna žolę, etc., etc.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Varlė keliauninkė rugpjūčio 10, 2016, 14:52:57
Savaitę teko keliauti po kaimyninę Latviją ir aišku dalyvauti šv. Mišiose.
Latvija protestantiškas kraštas, katalikų ten aiški mažuma, bet yra. Dauguma bažnyčių priklauso evangelikams liuteronams ar tiesiog liuteronams. Kas įdomiausia, II Vatikanas neitin paveikė Latvijos bažnyčią formos prasme: nors meldžiasi latviškai, bet niekur nemačiau, kad altorius būtų atitrauktas – žodžiu kaip meldėsi iki 2V taip ir tebesimeldžia, ir komuniją priima suklaupę prie baltom staltiesėm užtiesto Dievo stalo. ;)

Sekti liturgiją latviškose Mišiose palyginti lengva, tik sunkiau suprasti skaitomą Žodį. Šiokią dieną po Mišių kunigas (tą dieną aukojo vyskupas) išstato 10-15 min Švenčiausiąjį šoniniame altoriuje, visi kažką gieda, o po to eina jo bučiuoti (ne, ne vyskupo, bet Švenčiausiojo, kurį vyskupas laiko rankose), ir tik tada išsiskirsto.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 10, 2016, 15:47:48
Spėčiau, kad ten buvo ne Švenčiausiasis, bet kokio Šventojo relikvija, pas mus taip buvo su rodos Šv. Monikos ir dar vieno Šventojo relikvija, negirdėjau, kad būtų galima bučiuoti Švč. Sakramentą.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 10, 2016, 15:56:05
Dabar girdėjai.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Varlė keliauninkė rugpjūčio 10, 2016, 15:59:58
tiksliai Tomai, ten į monstranciją buvo įmontuotas ne Kristaus kūnas, o kažkas kita, bent jau kitaip atrodė.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 18, 2016, 05:57:17


http://www.15min.lt/galerija/pamirstos-bei-apleistos-baznycios-prancuzijoje-belgijoje-ir-italijoje-97773#_
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Augustas rugpjūčio 18, 2016, 07:34:44
Bet šiaip tai tos apleistos bažnyčios kažkada buvo labai gražios.  :-\ Aišku, gaila, kad taip atsitiko, bet ką padarysi.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. rugpjūčio 24, 2016, 03:51:32
Vokietijoje įšventinamų kunigų nuo 1965 metų sumažėjo 90 procentų (http://www.propatria.lt/2016/08/vokietijoje-isventinamu-kunigu-nuo-1965.html)
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Silvija rugpjūčio 24, 2016, 08:13:49
Straipsnyje minimi statistiniai duomenys visiškai kiti, nei aprašomi čia:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-08-12-vokietija-daugeja-krikstu-ir-santuoku-mazeja-paliekanciu-baznycia/147555
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. gruodžio 05, 2016, 21:03:56
Lenkija paaukojo savo šalį Kristui Karaliui, na o Peru prezidentas paaukojo savo šalį Dievui per Švč. Jėzaus Širdį ir Nekaltąją Švč. Mergelės Marijos Širdį (https://www.lifesitenews.com/news/president-consecrates-peru-to-sacred-heart-of-jesus-but-questions-remain-ab)  :thumbup:

CitataIn a "solemn oath" taken at Peru's National Prayer Breakfast on October 21, the president declared, "I, Pedro Pablo Kuczynski, President of the Republic of Peru, by the authority that has been given to me, consecrate my person, my family, my wife who is here present, and the Republic of Peru, to the love and protection of Almighty God through the intercession of the Sacred Heart of Jesus and the Immaculate Heart of Mary."

President Kuczynski also offered to God "my government with all of its workers and citizens for whom I am responsible," and his "thoughts and decisions as President so that he might use them for the good of our country." He asked that God lead him to "always be conscious of the Ten Commandments in governing" Peru.

The oath included a request for both personal and national sins, asking "the forgiveness of God for all of the transgressions that I have committed in the past, all that have been committed in the past of the Republic."

Beje Peru prezidentas iš pavardės Pedro Pablo Kuczynski atrodo irgi lenkų kilmės :)

Įdomu, gal tokios naujienos sukrutins ir lietuvius?  :-\

Visas liūdnas tikėjimo naujienas palieku už kadro... nors jų yra gana daug...
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. gruodžio 17, 2016, 01:31:51
Olandijoje, kur po II Vatikano susirinkimo vienas dominikonas parašė liūdnai pagarsėjusį "Olandišką katekizmą", savo turiniu labiau protestantišką, nei katalikišką ir kurio neigiama įtaka spėjo pasklisti po visą pasaulį, šiuo metu vyksta liūdni pokyčiai. Vidutiniškai kas savaitę uždaromos dvi parapijos. Vyskupai jau įspėjo kunigus, kad jiems gali tekti eiti susirasti pasaulietinius darbus, kad galėtų pragyventi, o taip pat prašytis pas dar likusių katalikų šeimas, kad juos priglaustų gyventi... Prieš "katekizmo" išleidimą Šv. Mišias lankė apie 90% tikinčiųjų, o šiuo metu mažiau nei 1%.

Video: https://www.facebook.com/ChurchMilitant.TV/videos/1301917429865400/
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Donatas gruodžio 17, 2016, 03:46:57
Gal ne visai į temą klausimas - bet ar gali "bet kas" rašyti savo katekizmą ir jį vadinti Katalikų Bažnyčios katekizmu? Mano labai ribotu įsitikinimu, net popiežius vienas to negali padaryti.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Augustas gruodžio 17, 2016, 10:49:49
Citata iš: Tomas M.  gruodžio 17, 2016, 01:31:51
Olandijoje, kur po II Vatikano susirinkimo vienas dominikonas parašė liūdnai pagarsėjusį "Olandišką katekizmą", savo turiniu labiau protestantišką, nei katalikišką ir kurio neigiama įtaka spėjo pasklisti po visą pasaulį, šiuo metu vyksta liūdni pokyčiai. Vidutiniškai kas savaitę uždaromos dvi parapijos. Vyskupai jau įspėjo kunigus, kad jiems gali tekti eiti susirasti pasaulietinius darbus, kad galėtų pragyventi, o taip pat prašytis pas dar likusių katalikų šeimas, kad juos priglaustų gyventi... Prieš "katekizmo" išleidimą Šv. Mišias lankė apie 90% tikinčiųjų, o šiuo metu mažiau nei 1%.

Dėl tokio nuosmukio nebūtinai kaltas tas dominikonas ir jo parašytas "Olandiškas katekizmas". Kita vertus, koks tų Olandijos katalikų tikėjimas apskritai buvo, jei jau viena knyga padarė tokią didelę žalą?  :-\

P.S.
Citata iš: Donatas  gruodžio 17, 2016, 03:46:57
Gal ne visai į temą klausimas - bet ar gali "bet kas" rašyti savo katekizmą ir jį vadinti Katalikų Bažnyčios katekizmu? Mano labai ribotu įsitikinimu, net popiežius vienas to negali padaryti.
Taip, Donatai, Tu teisus. Tikrai ne kiekvienas gali išleisti katekizmą ir jį pavadinti Katalikų Bažnyčios katekizmu. Tam reikalingas vietos vyskupų pritarimas. :)
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. gruodžio 17, 2016, 16:40:51
Augustai, yra senas posakis - viena bloga knyga gali sunaikinti visą vienuolyną. O vienuolyne mes tikėtumės rasti dvasiškai stiprius ir apsiskaičiusius žmones.

Juk kas yra knyga, tai priemonė pernešti idėjai, minčiai, filosofijai. O blogos idėjos turi tendenciją labai plisti, juk ir pats blogis tam pasitarnauja.

CitataSince 1967 (https://en.wikipedia.org/wiki/Dutch_Catechism), it was translated into numerous languages and sold millions of copies in different editions. In 1967 Time Magazine reported: "The Dutch catechism has become one of the year's religious bestsellers. Herder & Herder, publisher of the American edition, reports that its first printing of 75,000 copies was sold out in three weeks. [...] In The Netherlands, where the catechism has sold more than 400,000 copies so far, its publishers report that ten new translations will go to press in 1968."[3] The English translation was published contrary to the wishes of the Dutch bishops and failed to address doctrinal problems present in the work.[4]

In the years following its issue, the Dutch Catechism was the only comprehensive book of its kind within the Church.

Teisingai dėl vyskupo rolės. Kitas senas posakis sako, kad erezijai atsirasti yra reikalingas vyskupas, nes kunigas neturi tokių galių ir greičiausiai erezija numirtų gana greitai. Tačiau ir vyskupai nėra supermenai. Arianizmo metu daugiau kaip 80% vyskupų buvo klaidoje...

Vienas svarbiausių XX amžiaus katechetų Tėvas Hardonas, SJ sunkiai dirbo, siekdamas tas modernizmo klaidas ištaisyti JAV (DECLARATION OF THE COMMISSION OF CARDINALS ON THE "NEW CATECHISM" ("DE NIEUWE KATECHISMUS") (https://www.ewtn.com/library/CURIA/CDFDCAT.HTM)).

Jis taip pat buvo susitikęs su vyskupais, kurie davė tiems leidimams savo Imprimatur, bei klausė jų, kodėl jie davė sutikimą. Jų atsakymas buvo - jie davė savo Imprimatur nesusipažinę pilnai su turiniu... ganytojų aplaidumas = prarastos avelės.

Kita vertus, kodėl tai įvyko Olandijoje? Tai ta pati šalis, kur buvo pradėtas praktikuoti Šv. Komunijos priėmimas į rankas, tai buvo nepaklusnumo ženklas Popiežiui. Vėlgi, idėja paplito tarp liberalių vyskupų kardinolų ir JAV, pažeidžiant Bažnyčios įstatymus buvo įteisinta, nežinau kaip kitose pasaulio šalyse...

Žurnalistas cituoja įdomią Apreiškimo Šv. Jonui ištrauką (http://biblija.lt/index.aspx?cmp=reading&doc=BiblijaRKK1998_Apr_2), skirtą vienai iš bendruomenių:

Citata5. Taigi prisimink, nuo kur nupuolei, atsiversk ir vėl imkis pirmykščių darbų, o jeigu ne, – jei neatsiversi, – tai aš ateisiu ir išjudinsiu iš vietos tavo žibintuvą.

Žibintuvas yra tikėjimo simbolis. Olandijos vyskupai viešai patraukė į erezijas ir Dievas galimai atėmė iš jų tikėjimo žibintą, ką mes ir matome realiai įvykus :(
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Augustas gruodžio 18, 2016, 07:48:43
CitataVienas svarbiausių XX amžiaus katechetų Tėvas Hardonas, SJ sunkiai dirbo, siekdamas tas modernizmo klaidas ištaisyti JAV (DECLARATION OF THE COMMISSION OF CARDINALS ON THE "NEW CATECHISM" ("DE NIEUWE KATECHISMUS")).

Jis taip pat buvo susitikęs su vyskupais, kurie davė tiems leidimams savo Imprimatur, bei klausė jų, kodėl jie davė sutikimą. Jų atsakymas buvo - jie davė savo Imprimatur nesusipažinę pilnai su turiniu... ganytojų aplaidumas = prarastos avelės.

Ką, Olandijoje visi vyskupai buvo liberalūs?  :-\  Nebuvo nė vieno vyskupo, kuris uždraustų savo vyskupijoje platinti šį katekizmą ar bent jau kreiptųsi dėl šio katekizmo į Vatikaną, kad Tikėjimo doktrinos kongregacija išsiaiškintų, ar viskas jame gerai?  :-\  Tada koks tų pačių Olandijos vyskupų ir kunigų tikėjimas buvo?  ::)
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. gruodžio 18, 2016, 20:50:36
Geras klausimas, ir veikiausiai liūdnas atsakymas :(

P.S. spėju, kad Tėvas Hardonas kalbėjo su JAV vyskupais, kurie tvirtino vertimus, o Olandijos vyskupai gal ir kitomis mintimis tvirtino knygą.

Pažiūrėjus dabar į Vokietiją yra labai panašus vaizdas, kai jau šiuo metu Vyskupų konferencija atvirai proponuoja tokias idėjas, kurias net ne visos protestantų bendruomenės priima.
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. sausio 02, 2017, 17:37:13
Brazilija per 2 metus neteko 9 milijonų katalikų :(

http://www.churchmilitant.com/news/article/brazil-loses-9-million-catholics-in-2-years
Antraštė: Ats: Katalikų tikėjimo situacija įvairiose šalyse
Parašė: Diak. Tomas M. sausio 14, 2017, 21:59:06
Šiandien pažvelkime į Vatikaną, kur vyksta tokie dalykai, kad net kardinolai nežino, kas darosi, o žurnalistai vidinę atmosferą lygina su Sovietų Sąjungos režimu  :o

World Over - 2017-01-05 - Latest on Amoris Laetitia and Vatican News with Raymond Arroyo (https://www.youtube.com/watch?v=MUvcqiIEvko)