TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Bendros temos => Sudėtingi pokalbiai => Temą pradėjo: Ganjah rugpjūčio 04, 2016, 07:53:50

Antraštė: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 04, 2016, 07:53:50
Sveiki,

šimtas metų aš nebuvęs išpažinties. Viena priežastis - man labai keista ir nepatogu yra sakyti nuodėmes, kai kurias.

Nors kitas klausimas - kas yra nuodėmė.

Aš tai nesutinku su bažnyčia dėl kai kurių nuodėmių. Jei aš kitam nieko blogo nepadarau, tai man tai atrodo ne nuodėmė. Pvz alkoholio vartojimas. Na bent jau iš vaikystės kažkaip galvoju kad tai buvo mokoma kaip nuodėmė. O gal tai nėra nuodėmė kai esi pilnametis.

Žodžiu daug neaiškumų.

Arba lošimai. Na realiai tai yra blogai, kai yra daroma be proto. Bet pirma pakenki sau. Bet už tai padarai gero kitam - kažkam atiduodi pinigus. Aš pats kai buvvau paauglys buvau i skolas iklimpes. Protelio nebuvo. Tai kažkaip reikia apsaugot paauglius gal kurie galvoja apie lengvesni gyvenima neatsargiai.

Bet siuo metu turbut esate girdeje, kad zmones is losimu pragyvena, labai populiarus yra pokeris. Pokerio bendruomeneje tai net nera skaitoma losimu, o tai yra prilyginama prie investavimo, prie verslo. Jei pokeri vadinti losimu, tai ir akciju birza galima vadinti losimu, ir forexa, ir bet koki versla, nes investuoji - rizikuoji pinigais, laiku.

Paskui nuodeme - iki santuokitinis seksas ir panasus dalykai. Na visiskai nesutinku kad tai yra nuodeme.

Bet man nuodeme yra neistikimybe, kai apgaudinejamas, partneris, nes tada jau partneriui yra blogai.  Nenoreciau kad mano partnere miegotu su kitais vyrais. Bet jei abu partneriai susitaria kad gali miegot su kitais - nematau as cia jokios nuodemes.

Tai dabar man einant ispazinties iseitu kad as vistiek turiu prisipazint padares nuodeme, nors man tai net neatrodo nuodeme :/ Ir dar budavo - pasizadet kad nebedarysiu. Na visiskai neimanomas dalykas laikytis to pazado, ypac jei isakitant tuos dalykus kuriu nelaikau nuodeme.

Siaip yra geru dalyku is religijos, bet vat vietomis nesutinku visiskai.

Gal isviso reiktu galvot ne aklai laikytis visko, o tiesiog zmonems blogo nedaryti ir bus gerai.

Na ir atsimenu vaikystej buvo kazkokia maldaknyge kur buvo nuodemiu sarasas. Gal zinot kur rasti? Kazkada angliskai ieskojau, kazka rades buvau, bet ne taip patogu, ten dar issiverst reik kai kurias. Na ir aisku pilna buvo tokiu su kuriom nesutinku.

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 04, 2016, 08:04:15
Jo, labai gera ir įdomi tema. Ačiū, kad užvedei šitą temą Ganjah.

Aš manau, kad nuodėmė yra labiau vidinis žmogaus dalykas nei išorinis. Nes tokie žmonės, kurie sako, kad "aš niekam nieko blogo nedarau", paprastai turi tokią sąžinės graužatį, apie kurią bijo kam nors prisipažinti. Va tada ir kyla klausimas, kodėl man taip neramu ir kodėl mane taip sąžinė graužia, jeigu aš niekam nieko blogo nepadariau? ;)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Donatas rugpjūčio 04, 2016, 08:32:28
Imam paprastą dalyką - kitiems blogo nedarau, tik darau sau blogai, pvz geriu, lošiu ištvirkauju.  Rezultatas bus toks, kad norėdamas toliau
taip elgtis, turėsiu ir kitiems daryti blogą. Pvz, tam kad gerčiau  ir loščiau reiks pinigų, kuriuos norėdamas gauti turėsiu juos bent jau skolintis ir greičiausiai neatiduoti.

Tačiau yra svarbesnis dalykas, kurį galima suprasti tik atsakius į klausimą "kas aš esu?".
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 04, 2016, 09:53:00
Aha :)

Labai gerai yra kelti klausimus va taip - iš pat šaknų  :thumbup:, sako, kad maži vaikai tokie yra - jie taikosi tiesiai į esmę, dėl to jų klausimai būna į dešimtuką.

Aš mintyse perbėgau savuosius atsakymus ir priėjau, kaip Donatas, prie išvados - atsakymas slypi tame, kas esu ir kuo pašauktas būti. Ar tik nugyventi gyvenimą tekant pasroviui - lošiant, geriant, siekiant kūno malonumų - ar man svarbiau, KAIP aš jį nugyvensiu.

Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 04, 2016, 07:53:50
Arba lošimai. Na realiai tai yra blogai, kai yra daroma be proto. Bet pirma pakenki sau. Bet už tai padarai gero kitam - kažkam atiduodi pinigus.


Galima pasvarstyti ar tikrai tai gero darymas :), nes šitaip man atrodo, bile ką galima pateisinti ir žmogus šį meną puikiai įvaldęs, kad tik...

Na, tikrai yra apie ką diskutuoti.

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 04, 2016, 10:00:43
Na, manau, čia gerai užkabinta tema.  :thumbup:  Ir Donatas gerai pasisakė. Manau, kad iš tiesų atsakymas į klausimą, ar kažkoks veiksmas, padarytas laisvu sutarimu, yra nuodėmė, priklauso nuo to, kaip aš suprantu, kas apskritai yra žmogus, kokia apskritai yra žmogaus reikšmė ir ką apskritai reiškia jo (pasakyti ar užrašyti) žodžiai. Juk jei konkretus žmogus nieko nereiškia arba konkretaus žmogaus pasakyti (parašyti) žodžiai nieko nereiškia, tai kam jų klausytis (ar juos skaityti)? Ir kam gi iš viso reikalingi kokie nors susitarimai tokiu atveju? :)
Bet jei iš tikrųjų konkretus žmogus kažką reiškia ir jo pasakyti (ar parašyti) žodžiai kažką reiškia, tai tada ir tik tada yra prasmės sudarinėti su juo kažkokius susitarimus ir tų susitarimų ištikimai laikytis, kol tie susitarimai nėra atšaukiami. Juk taip, gerb. Ganjah? :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 04, 2016, 12:00:09
CitataPvz, tam kad gerčiau  ir loščiau reiks pinigų, kuriuos norėdamas gauti turėsiu juos bent jau skolintis ir greičiausiai neatiduoti.

Tačiau yra svarbesnis dalykas, kurį galima suprasti tik atsakius į klausimą "kas aš esu?".


tai skolintis nera nuodeme :) neatiduoti? na cia nuo susitarimo priklauso. Pvz buna is banko kazkas pasiskolina, bet yra tam tikros sutartos salygos prie kuriu galima ir neatiduoti, tai turbut irgi nieko blogo. Bankas ta zinojo ir prisieme rizika. Na kaip geras pavyzdys yra greituju kreditu imones. Jos uzdibra pelna, net jei ir nevisi joms atiduoda skolas ir jos zino kad taip bus.

Jei skolintis is zmogaus ir neatiduot, siaip niekad nepagalvojau ar nuodeme ar ne, bet jei turi, tai tikrai reik atiduot. Jei neturi, nu neturi, gali gal tartis atidirbt ar pan. O siaip nieks neskolins tau jei esi nepatikimas. Siaip esu "paskolines" ir as pinigu, kuriu nebeatgaves, na nefaina, bet tos sumos nera dideles ir leidau sau prisiimt tokia rizika. Ypac dabar po 10 ar daugiau metu, tai isvis tos vertes sumazejo, nors paauglystej tai siek tiek reiske.

Kas as esu? Zmogus, darbuotojas, ir t.t. Bet nesupratau, kas is to kad as atasakau i sita klausima?

O siaip daugybe zmoniu geria, ir pinigus uzsidirba, jei pasiskolina, atiduoda ir jokios problemos cia nera.

CitataBet jei iš tikrųjų konkretus žmogus kažką reiškia ir jo pasakyti (ar parašyti) žodžiai kažką reiškia, tai tada ir tik tada yra prasmės sudarinėti su juo kažkokius susitarimus ir tų susitarimų ištikimai laikytis, kol tie susitarimai nėra atšaukiami. Juk taip, gerb. Ganjah? :)

Na taip, o ka norejai pasakyti? Siaip net jei tas zmogus tau nieko nereiskia. Na pvz kaip draugauja moteris su vyru, bet galvoja, kad cia tas vyras nieko jai nereiskia ir reiks ji keisti. Tai mano nuomone vistiek jei tas vyras tikisi kad moteris bus istikima, kaip numatytas dalykas draugysteje, tai jei nebuvo kitaip susitarta, jo apgauneti ir negalima.

As is tikro noreciau kad del neistikimybes butu baudziama. Nes dabar toks jausmas, kad kas neturi morales normu, ar nesilaiko religijos, tas dar situo klausimu ka nori ir nieko jam neatsitinka blogo.


CitataGalima pasvarstyti ar tikrai tai gero darymas :), nes šitaip man atrodo, bile ką galima pateisinti ir žmogus šį meną puikiai įvaldęs, kad tik...

nu gerai, pateisinkit kas nors toki belenkoki dalyka. Zmogus losia, neturi pinigu, eina vogti.
Raktinis zodis yra vogti, sitas jau yra nepateisinama mano nuomone.

O siaip net galetu as kazkada galvojau mokescius surinkinet loterijos principu - kas dalyvauja loterijoj mokedamas mokescius, turi sansu laimet kazkoki priza atsitiktiniu budu. Butu paskata.

Taip pat renkant pinigus labdarai.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 04, 2016, 12:08:49
CitataKas as esu? Zmogus, darbuotojas, ir t.t. Bet nesupratau, kas is to kad as atasakau i sita klausima?


Ar yra skirtumas, pavyzdžiui, kaip jautiesi atlikęs gerą darbą, blogą darbą ir nieko? Ir kaip tai veikia tavo žmogiškumą?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 04, 2016, 12:14:29
Citata iš: Silvija  rugpjūčio 04, 2016, 12:08:49
CitataKas as esu? Zmogus, darbuotojas, ir t.t. Bet nesupratau, kas is to kad as atasakau i sita klausima?


Ar yra skirtumas, pavyzdžiui, kaip jautiesi atlikęs gerą darbą, blogą darbą ir nieko? Ir kaip tai veikia tavo žmogiškumą?


kai gera darba atlieku, pasijauciu isnaudotas :) ok, cia priklauso nuo to ar atsilyginta man tinkamai buvo ar bus.

kai bloga, hmm, nu galvoju negerai cia. Ziurint koks tas blogas. Pvz buna virsiju su masina greiti. Bet kad daznai net virsijant tave lenkia :D tai nzn kaip sitoj vietoj.
Kitas dalykas - ar religijoj yra toks aprasytas dalykas kaip greicio virsijimas? Gal cia net nenuodeme. Turbut daug kas eidami ispazinties apie toki dalyka kaip nuodeme net nepagalvotu.

Jei nieko nedarau, tai arba esu pavarges nuo visko ir ilsiuosi, arba galvoju ka cia nuveikt idomuas, kad butu smagu arba kad patobulet, pagerint savo ateiti.

Kaip veikia mano zmogiskuma? Nelabai suprantu klausimo. Kas yra zmogiskumas? Kai esi geras kitiem gal, vadinas zmogiskas? Nu tada gera darba padarius pasidarau zmogiskesnis?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 04, 2016, 12:27:05
Sako pati baisiausia kančia žmogui prieš mirtį yra mintis, kad nugyveno savo gyvenimą beprasmiškai.
Gal čia ir yra atsakymas į tavo klausimą Ganjah? :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 04, 2016, 12:48:48
Kai kalbi apie neištikimybę, suveikia vidinis - Dievo - įstatymas, kuris tau sako: tai nemoralu. O kalbant apie visokius sandėrius jau kiša trigrašį Mamona, jos gi įstatymai moralumo nežiūri, jai bile tik nauda. O Evangelijoje parašyta "negali tarnauti dviem šeimininkams", taigi teks rinktis :)
Beje, ilgai gyvenant tarp žmonių, kurie sakai, tave išnaudoja, imi visai nesuprasti kas esi, išsibarstai. Tada labai padeda rekolekcijos - savęs "surinkimas" kaip žmogaus iš naujo :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Donatas rugpjūčio 04, 2016, 13:51:42
CitataKas as esu? Zmogus, darbuotojas, ir t.t. Bet nesupratau, kas is to kad as atasakau i sita klausima?


Jei esi tik darbuotojas arba tik  žmogus - socialinė būtybė, negalima atsakyti į klausimą kas yra nuodėmė.
Darbuotojo - darbdavio arba žmogaus santykyje su kitu žmogumi nėra tokios sąvokos kaip "nuodėmė". 

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 04, 2016, 15:48:28
Sveikas, Ganjah, pirmiausiai noriu padėkoti, ne ne tau ;) bet tavo angelui sargui, nes sako, kad sąžinė yra vienas iš tų kanalų, per kuriuos jie mums kalba. O tavo sąžinė tikrai yra gana jautri, klausimas, kaip tu tuo pasinaudosi?

Atsakant į Donato klausimą "kas aš esu", pagalvok, ar tu norėtum atsakyti į jį iš tikėjimo pusės? Nes iš tikėjimo perspektyvos, vienas iš atsakymų būtų - "aš esu Dievo šventovė". Tuomet kas yra nuodėmė - tai, kas vienaip ar kitaip tą šventovę suteršia.

Ir toks nekaltas dalykas, kaip gėrimas - ar tu geri saikingai, kad nesuterštum savęs? Klausimas - o kodėl tu norėtum savęs nesuteršti, juk tiek žmonių neima į galvą? Pradinukų Katekizme rašo, kad Dievas sukūrė žmogų su tam tikru tikslu. Vadinasi, kad jei mes gyvename nesiekdami to tikslo, mes gyvename veltui. Taigi, Dievas mus sukūrė su tikslu, kad mes Jį pažintume, Jį pamiltume (nes tik pažįstamą asmenį gali tikrai mylėti) ir Jam tarnautume.

Ir žvelgiant į savo nuodėmes, gali savęs klausti, ar šiuo veiksmu aš parodau savo meilę Dievui? Ar tai yra kažkas, kas Dievui pasitarnauja Jam tiesiogiai ar per artimus žmones?

Ir dar norėčiau pabrėžti, kad nors mes čia galime pasišnekėti, tau tikrai vertėtų pasikalbėti su kunigu, nes tai yra jų tarnystė ir Dievas jiems suteikia specialių malonių tą tarnystę atlikti.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 04, 2016, 15:56:19
Beje, dėl tų situacijų, kai neatrodo, kad yra nuodėmė - tikėjimas moko, kad yra objektyvi moralė ir nors kartais tavo subjektyvi nuomonė nesutampa, tai nepadaro tos objektyvios moralės negaliojančios.

Tai panašiai, kaip tu nemanytum, kad važiuoti (nors ir kartais) per raudoną šviesą yra blogai (nes sakykime taip visi džigitai daro), bet tai nepakeičia kelių eismo taisyklių, ir vieną kartą bus didelė avarija ir tu būsi dėl to kaltas.

Manau, kad dažniausiai subjektyvi nuomonė nesutampa su objektyvia morale dėl to, kad tu darai tai, kas tau patinka ir tu ieškai pateisinimo, arba tu nesi pakankamai pasigilinęs, kad suprastum, kame yra vienos ar kitos nuodėmės blogis. Todėl atskirai pasigilink į kiekvieną tų nuodėmių ir po truputį ims aiškėti vaizdas, kaip pvz Bažnyčia nepritaria lošimams ne tik kad kortomis, bet net ir tokiems dalykams, kaip valstybinė loterija, kodėl? Štai tu mums ir atsakyk (tai yra tavo "namų darbai") ;)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 04, 2016, 18:44:37
CitataSako pati baisiausia kančia žmogui prieš mirtį yra mintis, kad nugyveno savo gyvenimą beprasmiškai.
Gal čia ir yra atsakymas į tavo klausimą Ganjah? :)


as sutinku su siuo teiginiu. Bet vis dar neatsako i mano klausima.


CitataTada labai padeda rekolekcijos - savęs "surinkimas" kaip žmogaus iš naujo :)


kaip suprast ?:)

CitataAtsakant į Donato klausimą "kas aš esu", pagalvok, ar tu norėtum atsakyti į jį iš tikėjimo pusės? Nes iš tikėjimo perspektyvos, vienas iš atsakymų būtų - "aš esu Dievo šventovė". Tuomet kas yra nuodėmė - tai, kas vienaip ar kitaip tą šventovę suteršia.


Cia irgi man per sudetinga :)

CitataIr toks nekaltas dalykas, kaip gėrimas - ar tu geri saikingai, kad nesuterštum savęs? Klausimas - o kodėl tu norėtum savęs nesuteršti, juk tiek žmonių neima į galvą? Pradinukų Katekizme rašo, kad Dievas sukūrė žmogų su tam tikru tikslu. Vadinasi, kad jei mes gyvename nesiekdami to tikslo, mes gyvename veltui. Taigi, Dievas mus sukūrė su tikslu, kad mes Jį pažintume, Jį pamiltume (nes tik pažįstamą asmenį gali tikrai mylėti) ir Jam tarnautume.


Na bet galima mylet ir isgeriant :)

Dar tas nuodemes reguliuoja zmones vistiek o ne Dievas. Nes pvz ten popiezius kazka pripazista, dabar tiksliai neatsimenu ka, bet gal geju santuokas ar abortus, kas pirma buvo nuodeme.

Tai velgi - nuo kazkokio zmogaus/zmoniu nuomones priklauso ar tu esi nuodemingas ar ne nuodemingas. Kazkaip man taip atrodo. Ateis kitas zmogus, pasakys kad ir isgert nera nuodeme. Tik gal cia isisenejusius dalykus yra sunku pramust. Daug besipriesinanciu.

CitataIr dar norėčiau pabrėžti, kad nors mes čia galime pasišnekėti, tau tikrai vertėtų pasikalbėti su kunigu, nes tai yra jų tarnystė ir Dievas jiems suteikia specialių malonių tą tarnystę atlikti.


na as noreciau ivairiu zmoniu nuomoniu isgirst, ir gal cia taip pat lankosi kunigai. Nes dar ir vienas kunigas vienaip gali sakyt, kitas kitaip.

CitataTai panašiai, kaip tu nemanytum, kad važiuoti (nors ir kartais) per raudoną šviesą yra blogai (nes sakykime taip visi džigitai daro), bet tai nepakeičia kelių eismo taisyklių, ir vieną kartą bus didelė avarija ir tu būsi dėl to kaltas.


Sitam pavyzdyje yra kitam zmogui blogo darymas - avarija. Tai cia galetu priskirt prie nuodemiu.CitataManau, kad dažniausiai subjektyvi nuomonė nesutampa su objektyvia morale dėl to, kad tu darai tai, kas tau patinka ir tu ieškai pateisinimo, arba tu nesi pakankamai pasigilinęs, kad suprastum, kame yra vienos ar kitos nuodėmės blogis. Todėl atskirai pasigilink į kiekvieną tų nuodėmių ir po truputį ims aiškėti vaizdas, kaip pvz Bažnyčia nepritaria lošimams ne tik kad kortomis, bet net ir tokiems dalykams, kaip valstybinė loterija, kodėl? Štai tu mums ir atsakyk (tai yra tavo "namų darbai") ;)


namu darbu nenoriu :D noriu paprastai, greit ir aiskiai suzinot, zmoniu kalba kurie neskiria laiko daug religijai :)

man toks itarimas, kad bent jau su losimais tai gali but del to, kad yra visokiu ligoniu, tai kad apsaugot juos. Su alkoholiu irgi - yra ligoniu.
Gal reikia sviesti labiau zmones ir tiek, kad tai gali but lb pavojinga, kad papasakotu realias istorijas tie ligoniai, itikinancias.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 04, 2016, 19:25:30
Tiesa, prisiminiau tavo klausimą dėl maldaknygės, manau šitas resursas tikrai neblogas:

Sąžinės sąskaitos klausimynas (https://app.box.com/shared/48u5afmorz)

P.S. bet jei tu nenori namų darbų, kas tave visgi verčia apie tai galvoti? Sargas? :D
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 05, 2016, 03:40:21
Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 04, 2016, 19:25:30
Tiesa, prisiminiau tavo klausimą dėl maldaknygės, manau šitas resursas tikrai neblogas:

Sąžinės sąskaitos klausimynas (https://app.box.com/shared/48u5afmorz)

P.S. bet jei tu nenori namų darbų, kas tave visgi verčia apie tai galvoti? Sargas? :D


nu pagalvojau, jei numirsiu kur nors, tai negerai su nuodemis. Visad rizika degt pragare :) cia irgi kazkaip keistai skamba, degt amzinai :) tai gal sudegsi ir viskas :)

O va yra ir geru dalyku religijoj - nedirbt sekmadieni :) Nors realiai jei nori kazka pasiekt daugiau, tai kad buna ir laiko neuztenka ir tenka dirbt :(
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Melodija rugpjūčio 05, 2016, 03:41:42
Citata
šimtas metų aš nebuvęs išpažinties. Viena priežastis - man labai keista ir nepatogu yra sakyti nuodėmes, kai kurias

Sako: jei bijai eiti ispazinties, tai pats laikas eiti ispazinties :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 05, 2016, 03:44:17
gal reik pereit i liuteronus, kur nereik pasakot kunigui nuodemiu :)

ai beje ir ten kazkaip geriau ir kunigam, jei gerai girdejau, tai ten ir zmonas gali legaliai turet. O cia jie turi moteris, ir skaitos kad nuodeme jiem
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 05, 2016, 03:52:31
Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 04, 2016, 19:25:30
Tiesa, prisiminiau tavo klausimą dėl maldaknygės, manau šitas resursas tikrai neblogas:

Sąžinės sąskaitos klausimynas (https://app.box.com/shared/48u5afmorz)
oj koks absurdas - masturbacija nuodeme. vat ir is vaikystes ta buvau girdejes ir nepatogu nei klebonui sakyt ir apskritai nematau as cia jokios nuodemes o kaip tik naudingas dalykas. Jei ten neturi su kuo uzsiimt seksu, tai net nesveika susilaikymas. Arba net jei ir turi su kuo, bet kol nesusituokei negali. Tai irgi nesveika. O paskui raso kad sau pakenkti, savizudybe, alkoholis nuodeme.

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Melodija rugpjūčio 05, 2016, 04:09:10
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 05, 2016, 03:44:17
Citata iš: Melodija  rugpjūčio 05, 2016, 03:41:42
Citata
šimtas metų aš nebuvęs išpažinties. Viena priežastis - man labai keista ir nepatogu yra sakyti nuodėmes, kai kurias

Sako: jei bijai eiti ispazinties, tai pats laikas eiti ispazinties :)


gal reik pereit i liuteronus, kur nereik pasakot kunigui nuodemiu :)

ai beje ir ten kazkaip geriau ir kunigam, jei gerai girdejau, tai ten ir zmonas gali legaliai turet. O cia jie turi moteris, ir skaitos kad nuodeme jiem

Labai nesizavek tokiais kunigais, kurie gali tureti ir zmona ir vaiku, jie niekada pilnai, simta procentu neatsiduos tarnystei Dievui, nes ju mintys bus uzimtos kitais dalykais. Tuo tarpu, kataliku kunigas save ir visa savo gyvenima atiduoda tarnystei Dievui, tarnystei zmonems.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 05, 2016, 04:48:50
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 04, 2016, 18:44:37

CitataTada labai padeda rekolekcijos - savęs "surinkimas" kaip žmogaus iš naujo :)


kaip suprast ?:)Žmogus yra ne vien kūniškas, bet ir dvasiškas, sutinki? Mes skirtingai nuo gyvūnų galim valdyti instinktus. Bet kai žmogus visiškai nesirūpina savo dvasiniu gyvenimu, jis dvasiškai miršta, lieka tik kūnas, kurį jis prižiūri. Jis tampa, jei galima taip pavadint, protingu gyvūnu. Tokius žmones Jėzus vadino numirėliais, nes juose nebuvo tos svarbios žmogaus dalies - dvasios. (Tiesa, kalbant apie Jėzų, Dievas - dvasia, bet Jis kuriam laikui buvo tapęs Kūnu (Jėzus).)

Rekolekcijos - kilęs žodis iš lotynų k. re-colligo, surinkti vėl iš naujo,  susirinkti save į visumą, t.y. vėl tapti žmogumi atgaivinant dvasią. Atsiversk kada Bibliją, Pradžios knygą ir paskaityk, kaip tą dvasią Dievas žmogui įkvėpė (sukūrė mus pagal savo paveikslą ir panašumą.

Kiekvienas vaikas, dar nepražudęs sąvo dvasios, turi vienokių ar kitokių mistinių patirčių - pagalvok, gal prisiminsi? Vėliau gyvenant šiame materialistiniame pasaulyje, kai nuolat kalama į galvas kūno svarbumas, tai pamirštama. Rekolekcijose žmogui grąžinama atmintis, kad ne vien duona esi gyvas. Atsivėręs Dievo dvasiai, jis vėl užpildomas "alyva" kaip koks žibintas, kad šviestų.

Dar galėčiau tęsti ir tęsti, nes taip prasideda Geroji Naujiena: mes esame amžini, kai mumyse veikia Dievo dvasia, kūniška mirtis nėra pabaiga mums. Nors paklausus bet kurio materialisto, jis tau pasakys: du dalykai žemėje yra nenuginčijami: tai, kad gimei ir kad mirsi.

Nuodėmė atneša dvasinę mirtį, ji sutepa (nuo-dėmė) dvasinį kūną. (Prisiminkime kokia spalva paišomi velniukai :)) Dvasinis Žmogus - šviečia.

Žmogus lygiai nusideda, darydamas blogį kitam ir sau. Nors kartais, kas mūsų dvasiniam kūnui kenkia, mes ir patys gerai nežinome. Pavyzdžiui, šioje visuomenėje, kuri trimituoja, kad saugus seksas yra labai geras dalykas, daugelis negali suprasti, kodėl jų dvasiai gali pakenkti partnerių keitimas, neištikimybė ir pan. Leidžiant savyje Dievo dvasiai veikti (šeimininkauti) vis labiau, tu tampi vis labiau gyvas dvasinis žmogu, vis labiau atsparus blogiui, o su Dievo pagalba - net jį įveikiantis.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: vida rugpjūčio 05, 2016, 06:34:12
Esame sukurti pagal Dievo paveikslą ir panašumą. Tomas ,,aplenkė'' mane pastebėjimais apie gėrimą. Tarša kūnui, sielai, savęs naikinimas. O Šv. Rašte rašoma , kad mums nesuteikta teisė save naikinti. Mus sukūrė ir žaloti savęs mes negalime.Jokio nuopelno, kad gimėme  sau priskirti negalime. Vadinasi ne mūsų valia ir elgtis bet kaip. Ir dar nesutikčiau, kad gerti tai tavo asmeninis pasirinkimas, neva, niekam nekenki. Alkoholis nesaikingai vartojamas nei vienam proto nepridėjo. Pasekmės girtam  būna  katastrofiškos ne tik sau pačiam , bet ir aplinkiniams.
Kažkokia moralizuotoja pati sau pasirodžiau.Paskaitėlė apie H2H5OH. ::)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Donatas rugpjūčio 05, 2016, 06:45:09
Citata iš: vida  rugpjūčio 05, 2016, 06:34:12
Alkoholis nesaikingai vartojamas nei vienam proto nepridėjo.

Bet ir nebuvo kalbos apie "nesaikingą". Juk visi pradeda saikingai, o baigia jau įvairiai - kas ramiai eina miegoti, kas krūmuose, kas svetimoje lovoje...
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 05, 2016, 07:48:14
Net ir nežinau nuo ko pradėti  :( kažkaip paprasti dalykai tampa ... labai sudėtingais ir neaiškiais  :(
Pradžioje visiškai žingsnis į šoną. Dažnai praktikuojantis žmogus kalbėdamas su netikinčiu ar žengiančiu pirmuosius tikėjimo žingsnius pradeda kalbėti tam tikru "žargonu", "religingu žargonu". Pvz.: Dievo šventovė, dvasinė mirtis, rekolekcijos ... Tam žmogui tai yra "kosminiai" nesuprantami žodžiai ir ... religingas žmogus susiduria su iššūkiu prabilti "žmonių kalba" t. y. neprisidengti religiniais terminais. Tačiau tam reikalinga pačiam susivokti tuose terminuose ir atsakyti pačiam sau į klausimą, o ką man reiškia šie terminai, kaip aš juo patiriu, išgyvenu, suvokiu.

Krikščionybė nėra pirmiausia taisyklių rinkinio religija. Ji yra santykio religija. Kuomet šalia Jėzaus ant kryžiaus kybojęs plėšikas pradėjo kalbėtis su Jėzumi, Jėzus neklausė kaip tu gyvenai, kaip tu laikeisi taisyklių, bet pasakė dar šiandien su manimi ... su manimi, kadangi plėšikas žengė žingsnį link dialogo, link santykio su Jėzumi. Jis susitiko Jėzų.

taigi centre yra Jėzus, susitikimas su Juo ir santykis su Jėzumi. Ne su neapibrėžtu dalyku - meile, gėriu, dvasia, bet konkrečiu asmeniu Jėzumi. Kuomet gyvenime susitinki žmogų (asmenį) - draugą, draugę, mylimąjį, mylimąją ... visada sieki santykio, kuris pasireiškia per bendravimą, buvimą kartu, "nėrimąsi iš kailio" dėl kito, siekiant pagaminti skaniausius pietus pasaulyje, nupirkti gražiausiais gėles ... daryti tai kas džiugina kitą ir nedaryti to kas jį skaudina. Šis santykio ieškojimas skatina pažinti kitą sužinoti kuo daugiau apie jį, ką jis mėgsta, kas patinka, ko trokšta ir taip pat kas nepatinka, kas skaudina ir pan.

Taip pat yra ir tikėjime ... santykio ieškojimas. Tai kas tinka kito žmogaus atžvilgiu tinka ir santykyje su Jėzumi. Santykio su Juo ieškojimas skatina Jį pažinti, ieškoti kartu praleisto laiko, skatina sužinoti, kaip Jis gyveno, ką kalbėjo, ką mokė. Skatina pažinti kas jam patinka, bet ir kas Jam nepatinka... Nuodėmė ... tada žvelgiant iš šio taško nuodėmė tai kas skaudina kitą asmenį. Tai kas įneša "drumzles" į šį santykį, tai kas jam trukdo. Mano mylimas žmogus man pasako man nepatinka rožės, bet labai mėgstu lelijas. Ir aš ieškau lelijų ... Arba aš negaliu valgyti pomidorų, nes esu alergiškas ir tada salotos pietums bus paruoštos be pomidorų ... Stengiuosi kurti santykį ir sąlygas nustatau ne aš pats, bet kitas ... ne aš nusprendžiu, kad pomidorai ar rožės ... tačiau kitas. Todėl ir santykio su Jėzumi "taisykles" diktuoja Jėzus ... nuodėmė tai kai padarau tai kas skaudina kitą, kas daro žalą kitam ... žmogus yra socialinė būtybė, įausta į socialinių santykių tinklą ir kenkdamas sau tuo pačiu paliečiu ir aplinkinius (bet tai atskira tema).

Tikrai taip du bendraujantys asmenys apibrėžia kas jiems gerai ir kas jiems blogai, tačiau ... pirminis, centrinis santykis tikinčiam žmogui yra santykis su Jėzumi. Pirmiausia jie apsibrėžia tarpusavio santykius ir tik paskui pagal tai santykius su kitais, su aplinkiniais. Toliau pažįstant savo ir Jėzaus santykį ateina tie tokie "kosminiai žodžiai" - Dievo šventovė, rekolekcijos ... priemonės padedančios kurti, auginti šį santykį. Kaip ir tos mūsų tarpusavio santykiuose esančios gėlių puokštės, kokteilių taurės ... priemonės, kurios padeda kurti tarpusavio santykius.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 05, 2016, 08:57:09
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 04, 2016, 12:00:09
CitataBet jei iš tikrųjų konkretus žmogus kažką reiškia ir jo pasakyti (ar parašyti) žodžiai kažką reiškia, tai tada ir tik tada yra prasmės sudarinėti su juo kažkokius susitarimus ir tų susitarimų ištikimai laikytis, kol tie susitarimai nėra atšaukiami. Juk taip, gerb. Ganjah? :)

Na taip, o ka norejai pasakyti? Siaip net jei tas zmogus tau nieko nereiskia. Na pvz kaip draugauja moteris su vyru, bet galvoja, kad cia tas vyras nieko jai nereiskia ir reiks ji keisti. Tai mano nuomone vistiek jei tas vyras tikisi kad moteris bus istikima, kaip numatytas dalykas draugysteje, tai jei nebuvo kitaip susitarta, jo apgauneti ir negalima.

As is tikro noreciau kad del neistikimybes butu baudziama. Nes dabar toks jausmas, kad kas neturi morales normu, ar nesilaiko religijos, tas dar situo klausimu ka nori ir nieko jam neatsitinka blogo.

Na, tai pats ir atsakėt, kas yra nuodėmė. Nuodėmė yra tyčinė neištikimybė susitarimams. Žinoma, yra rizika, sudarius susitarimą, kad viena iš susitarimo pusių (o gal ir abi) netyčia pervertino savo galimybes laikytis to susitarimo ir sudarė sau neįgyvendinamą susitarimą. Ir tą riziką reikia numatyti. Bet tai nereiškia, kad vienai iš susitarimo pusių be kitos pusės pritarimo gali savavališkai keisti susitarimą ar jį atšaukti. Paimkim, pvz., tokį susitarimą kaip draugystė. Ir čia norėčiau paklausti gerb. Ganjah'o, ką sutariame, kai sutariame draugauti (čia turiu minty nebūtinai vaikino ir merginos draugystės atvejį, bet tris keturis draugus, nepriklausomai nuo jų lyties)? Kokios yra draugystės susitarimo būtinos sąlygos, be kurių draugystė nėra tikra draugystė? (Čia aš suku prie to, kad jei vyras susitaria draugauti su mergina, ir taip pat susitaria dar ir dėl to, jog viena ar abi pusės gali turėti dar ir kitų partnerių, tai jų susitarimo negalima vadinti draugyste. Tokį susitarimą reiktų vadinti kitaip, t.y., vartoti kitą žodį jam apibūdinti.)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 05, 2016, 14:05:38
CitataNa, tai pats ir atsakėt, kas yra nuodėmė. Nuodėmė yra tyčinė neištikimybė susitarimams.


Augustai, o jei patys susitarimai nuodėmingi? Pvz, du žmonės, esantys sakramentinėje santuokoje, palikę savo šeimas, ima kurti naują darinį ir tame darinyje vienam kuriam nors užgraužus sąžinę, susitarimas žlunga.

Manau, negalima taip apibrėžti nuodėmės :no-no:
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 06, 2016, 05:41:15
CitataO Šv. Rašte rašoma , kad mums nesuteikta teisė save naikinti.


tai va daug kas yra parasyta kas yra nelogiska. Gyvenimas trumpas. Dabar jei laikytis nelogisku taisykliu, ir paskui galu gale pamatyt kad jokio Dievo nebuvo. TIksliau net nepajust. Tai visiska klaida. Gal nebus jokio to amzino gyvenimo. Gal cia yra tik duota viltis zmonem kad maziau jaudintusi kai gyvenimas pralekia ir bus pabaiga.


CitataAlkoholis nesaikingai vartojamas nei vienam proto nepridėjo. Pasekmės girtam  būna  katastrofiškos ne tik sau pačiam , bet ir aplinkiniams.

Buna, cia priklauso ka tu darai isgeres. Man kol kas katastrofos nebuvo.

CitataNa, tai pats ir atsakėt, kas yra nuodėmė. Nuodėmė yra tyčinė neištikimybė susitarimams. Žinoma, yra rizika, sudarius susitarimą, kad viena iš susitarimo pusių (o gal ir abi) netyčia pervertino savo galimybes laikytis to susitarimo ir sudarė sau neįgyvendinamą susitarimą. Ir tą riziką reikia numatyti. Bet tai nereiškia, kad vienai iš susitarimo pusių be kitos pusės pritarimo gali savavališkai keisti susitarimą ar jį atšaukti. Paimkim, pvz., tokį susitarimą kaip draugystė. Ir čia norėčiau paklausti gerb. Ganjah'o, ką sutariame, kai sutariame draugauti (čia turiu minty nebūtinai vaikino ir merginos draugystės atvejį, bet tris keturis draugus, nepriklausomai nuo jų lyties)? Kokios yra draugystės susitarimo būtinos sąlygos, be kurių draugystė nėra tikra draugystė? (Čia aš suku prie to, kad jei vyras susitaria draugauti su mergina, ir taip pat susitaria dar ir dėl to, jog viena ar abi pusės gali turėti dar ir kitų partnerių, tai jų susitarimo negalima vadinti draugyste. Tokį susitarimą reiktų vadinti kitaip, t.y., vartoti kitą žodį jam apibūdinti.)


Na va jei tai yra neistikimybe susitarimams, tai jau butu geriau.

Ka sutariam kai sutariam draugauti? Na nieko tiksliai gal nesitariam, tiesiog rodom kazkokius zenklus budingus draugystei ir draugyste arba stipreja arba silpneja. Pvz draugystes zenklas yra bendrauti draugiskai, skirti laiko. Jei tai darom, draugyste tesiasi, jei ne - blesta.

CitataAugustai, o jei patys susitarimai nuodėmingi? Pvz, du žmonės, esantys sakramentinėje santuokoje, palikę savo šeimas, ima kurti naują darinį ir tame darinyje vienam kuriam nors užgraužus sąžinę, susitarimas žlunga.


tai va problema yra ta kad padaro juos nuodemingais tokios taisykles. Kitose religijose vyras pvz gali turet daugiau nei viena moteri. (Neaisku kaip jiems uztenka tada moteru, jei moteris negali turet daugiau nei 1 vyra). Na ir zodziu kodel pas vienus vienaip, pas kitus kitaip. Tai gal padarom atskira religija tiesiog kur butu mums priimtinos taisykles? Juk jie irgi susikure savo religija. As galvoju taip ir atsirado kryptys kaip liuteronai, tiesiog zmonems buvo nepriimtinos tam tikros taisykles.

Plius dar atsimenu is istorijos - nuodemes buvo kazkada isperkamos materialiskai. Tai kas pasipelnydavo - baznycia. Baznycia diktuoja kad gobsumas yra blogai, nors pati susigriebdavo pinigus. Turbut kunigai gerai gyvendavo.

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Eugenijus rugpjūčio 06, 2016, 07:09:22
Kas yra nuodėmės? Pasižiūrėkit į šiomis dienomis atsidarančią tuštybės mugę, vadinamą olimpiada - ten susirenka vienoje vietoje visos žmonijos ydos ir nuodėmės - melas, apgaudinėjimas,korupcija, papirkinėjimas, dopingai, beprasmis ir protu nesuvokiamas pinigų švaistymas, ištvirkavimas, gamtos niokojimas ir t.t.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 06, 2016, 07:35:32
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 06, 2016, 05:41:15


CitataNa, tai pats ir atsakėt, kas yra nuodėmė. Nuodėmė yra tyčinė neištikimybė susitarimams. Žinoma, yra rizika, sudarius susitarimą, kad viena iš susitarimo pusių (o gal ir abi) netyčia pervertino savo galimybes laikytis to susitarimo ir sudarė sau neįgyvendinamą susitarimą. Ir tą riziką reikia numatyti. Bet tai nereiškia, kad vienai iš susitarimo pusių be kitos pusės pritarimo gali savavališkai keisti susitarimą ar jį atšaukti. Paimkim, pvz., tokį susitarimą kaip draugystė. Ir čia norėčiau paklausti gerb. Ganjah'o, ką sutariame, kai sutariame draugauti (čia turiu minty nebūtinai vaikino ir merginos draugystės atvejį, bet tris keturis draugus, nepriklausomai nuo jų lyties)? Kokios yra draugystės susitarimo būtinos sąlygos, be kurių draugystė nėra tikra draugystė? (Čia aš suku prie to, kad jei vyras susitaria draugauti su mergina, ir taip pat susitaria dar ir dėl to, jog viena ar abi pusės gali turėti dar ir kitų partnerių, tai jų susitarimo negalima vadinti draugyste. Tokį susitarimą reiktų vadinti kitaip, t.y., vartoti kitą žodį jam apibūdinti.)


Na va jei tai yra neistikimybe susitarimams, tai jau butu geriau.

Ka sutariam kai sutariam draugauti? Na nieko tiksliai gal nesitariam, tiesiog rodom kazkokius zenklus budingus draugystei ir draugyste arba stipreja arba silpneja. Pvz draugystes zenklas yra bendrauti draugiskai, skirti laiko. Jei tai darom, draugyste tesiasi, jei ne - blesta.


Bravo.  :thumbup: O susitarti, t.y., sudaryti susitarimą galima įvairiais būdais, nebūtinai naudojant žodžius. Susitarti galima, pvz., rodant ženklus, kad man tas žmogus (pvz., kokia nors mergina) patinka, ir aš siūlau jam artimiau susipažinti. Jei tas žmogus atsako man teigiamai (t.y., priima mano pasiūlymą susidraugauti), vadinasi, mes jau sudarėm susitarimą (draugauti).

CitataAugustai, o jei patys susitarimai nuodėmingi? Pvz, du žmonės, esantys sakramentinėje santuokoje, palikę savo šeimas, ima kurti naują darinį ir tame darinyje vienam kuriam nors užgraužus sąžinę, susitarimas žlunga.


Va, būtent apie tai ir eina kalba, kad negalima sudarinėti susitarimų, kuriais laužomi ankstesnieji.

Citata
CitataAugustai, o jei patys susitarimai nuodėmingi? Pvz, du žmonės, esantys sakramentinėje santuokoje, palikę savo šeimas, ima kurti naują darinį ir tame darinyje vienam kuriam nors užgraužus sąžinę, susitarimas žlunga.


tai va problema yra ta kad padaro juos nuodemingais tokios taisykles. Kitose religijose vyras pvz gali turet daugiau nei viena moteri. (Neaisku kaip jiems uztenka tada moteru, jei moteris negali turet daugiau nei 1 vyra). Na ir zodziu kodel pas vienus vienaip, pas kitus kitaip. Tai gal padarom atskira religija tiesiog kur butu mums priimtinos taisykles? Juk jie irgi susikure savo religija. As galvoju taip ir atsirado kryptys kaip liuteronai, tiesiog zmonems buvo nepriimtinos tam tikros taisykles.

Plius dar atsimenu is istorijos - nuodemes buvo kazkada isperkamos materialiskai. Tai kas pasipelnydavo - baznycia. Baznycia diktuoja kad gobsumas yra blogai, nors pati susigriebdavo pinigus. Turbut kunigai gerai gyvendavo.

Juos (tuos veiksmus) nuodėmingais daro ne kažkokios taisyklės, o būtent tai, kad tais veiksmais laužomi anksčiau sudaryti susitarimai. Tik tai daro veiksmus nuodėmingais (na, arba amoraliais, arba nepriimtinais ir pan.), o ne kažkokios taisyklės. O ir pačios taisyklės yra irgi susitarimo reikalas, nepagalvojot apie tai, gerb. Ganjah? :) Ir tų sutartų taisyklių laužymas yra neištikimybė susitarimui laikytis tų sutartų taisyklių? :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 06, 2016, 08:13:38
Citatabeprasmis ir protu nesuvokiamas pinigų švaistymas


prasme yra - pramoga. Butu nuobodus gyvenimas jei dirbtume ir dirbtume. Kai zmogus turi pramogu, paskui ir darbas lengvesnis buna, mazesne rutina.

Citataištvirkavimas


o kur olimpiadoje istvirkavimas? pirma kart girdziu. Nors siaip mano nuomone istvirkavimas yra gerai, irgi pramoga.

CitataJuos (tuos veiksmus) nuodėmingais daro ne kažkokios taisyklės, o būtent tai, kad tais veiksmais laužomi anksčiau sudaryti susitarimai. Tik tai daro veiksmus nuodėmingais (na, arba amoraliais, arba nepriimtinais ir pan.), o ne kažkokios taisyklės. O ir pačios taisyklės yra irgi susitarimo reikalas, nepagalvojot apie tai, gerb. Ganjah? :) Ir tų sutartų taisyklių laužymas yra neištikimybė susitarimui laikytis tų sutartų taisyklių? :)


Na ir kas kad lauzomi anskciau sudaryti susitarimai jei abu sutinka del to? Tai jei negaletu "lauzyt", tai taisykles niekad nesikeistu. Kaip susitarei taip ir butu amzinai.

Taisykles yra susitarimo reikalas, taip. Bet su manim niekas nesitare del taisykliu, pvz kad negaliu gerti. Bet iseitu kad as galiu pakeist tikejima ir susitart su tais kuriu taisykles man priimtinos. Bet gal nera tokio kur visos butu priimtinos. Tai gal reik savo tikejima susikurt :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 06, 2016, 09:02:56
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 06, 2016, 08:13:38
Citatabeprasmis ir protu nesuvokiamas pinigų švaistymas


prasme yra - pramoga. Butu nuobodus gyvenimas jei dirbtume ir dirbtume. Kai zmogus turi pramogu, paskui ir darbas lengvesnis buna, mazesne rutina.

:thumbup:

Citata
Citataištvirkavimas


o kur olimpiadoje istvirkavimas? pirma kart girdziu. Nors siaip mano nuomone istvirkavimas yra gerai, irgi pramoga.


Na, visokių tų pramogų būna - ir gerų, ir blogų. Olimpiada- gera pramoga, ištvirkavimas - bloga pramoga.

Citata
CitataJuos (tuos veiksmus) nuodėmingais daro ne kažkokios taisyklės, o būtent tai, kad tais veiksmais laužomi anksčiau sudaryti susitarimai. Tik tai daro veiksmus nuodėmingais (na, arba amoraliais, arba nepriimtinais ir pan.), o ne kažkokios taisyklės. O ir pačios taisyklės yra irgi susitarimo reikalas, nepagalvojot apie tai, gerb. Ganjah? :) Ir tų sutartų taisyklių laužymas yra neištikimybė susitarimui laikytis tų sutartų taisyklių? :)


Na ir kas kad lauzomi anskciau sudaryti susitarimai jei abu sutinka del to? Tai jei negaletu "lauzyt", tai taisykles niekad nesikeistu. Kaip susitarei taip ir butu amzinai.


Visokių yra susitarimų - ir ilgalaikių, ir trumpalaikių. Na, jei abi pusės sutinka (čia dėl to, kad pakeistų ankstesnį susitarimą), tai turbūt savaime aišku, kad ankstesnis susitarimas nebegalioja, o galioja tas naujas susitarimas. Tai kokios bėdos ar problemos čia kyla? :)

CitataTaisykles yra susitarimo reikalas, taip. Bet su manim niekas nesitare del taisykliu, pvz kad negaliu gerti. Bet iseitu kad as galiu pakeist tikejima ir susitart su tais kuriu taisykles man priimtinos. Bet gal nera tokio kur visos butu priimtinos. Tai gal reik savo tikejima susikurt :)

Žinoma, yra ir tokia galimybė susikurti savo tikėjimą, kuriame galioja tik Jūsų nustatytos taisyklės. Jei kam nors dar patiktų tos Jūsų nustatytos taisyklės, tai turbūt atsirastų ir Jūsų šalininkų bei pasekėjų. :) Jokių problemų čia nėra. :)
Beje, lygiai tas pats yra ir su Bažnyčia. Jei į Bažnyčią noriu įstoti, nes man patinka joje galiojančios taisyklės, tai aš į ją ir stoju, sutikdamas su Bažnyčios nustatytomis taisyklėmis (o tai ir reikštų, kad sudarau susitarimą su Bažnyčia, kad laikysiuosi joje galiojančių taisyklių). Jei man Bažnyčioje nustatytos taisyklės nepatinka, tai aš į ją nestoju. :) Tai paprasta.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 06, 2016, 11:48:53
CitataVisokių yra susitarimų - ir ilgalaikių, ir trumpalaikių. Na, jei abi pusės sutinka (čia dėl to, kad pakeistų ankstesnį susitarimą), tai turbūt savaime aišku, kad ankstesnis susitarimas nebegalioja, o galioja tas naujas susitarimas. Tai kokios bėdos ar problemos čia kyla? :)


na gal problema ta , kad baznycia tai gali palaikyti nuodeme :/
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Donatas rugpjūčio 06, 2016, 12:18:32
Pilnai pritariu Eugenijui.  Taip pat dėl ištvirkimo.
"Į Rio de Žaneiro žaidynes atvykstantiems atletams bus nemokamai išdalinta 450 tūkstančių prezervatyvų - tris kartus daugiau nei prieš ketverius metus Londone.

Skaitykite daugiau: http://sportas.lrytas.lt/startai/rio-zaidyniu-atletams-450-tukstanciu-prezervatyvu.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy"
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Donatas rugpjūčio 06, 2016, 12:28:28
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 06, 2016, 08:13:38
Tai gal reik savo tikejima susikurt :)


Pagal tavo rašymą atrodo, jog tu jau jį susikūrei.
"galiausiai yra tik du žmonių tipai - tie, kurie sako Dievui: ,,Teesie Tavo valia", ir tie, kuriems Dievas galų gale taria: ,,Teesie tavo valia".
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 06, 2016, 13:16:40
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 06, 2016, 11:48:53
CitataVisokių yra susitarimų - ir ilgalaikių, ir trumpalaikių. Na, jei abi pusės sutinka (čia dėl to, kad pakeistų ankstesnį susitarimą), tai turbūt savaime aišku, kad ankstesnis susitarimas nebegalioja, o galioja tas naujas susitarimas. Tai kokios bėdos ar problemos čia kyla? :)


na gal problema ta , kad baznycia tai gali palaikyti nuodeme :/

Na, tada Tamsta, gerb. Ganjah, turėtų sužinoti tikslų atsakymą, ar Bažnyčia tai tikrai laiko nuodėme, ir jei taip, tada apsispręsti, kuris susitarimas yra Tamstai svarbesnis - ar susitarimas su Bažnyčia, ar tas naujas susitarimas, kurį Bažnyčia laiko nuodėme ir dėl kurio kyla konfliktas su Bažnyčioje galiojančiomis taisyklėmis. :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 06, 2016, 13:35:11
Ganjah, tau kažkdėl nepatinka taisyklės :) ypač tos, kurias tau kažkas įdavė. O tu pabandyk atsakyti, kodėl Dievas Mozei davė 10 įsakymų? Ką Jis norėjo tuo pasiekti?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 06, 2016, 14:36:19
Citata"Į Rio de Žaneiro žaidynes atvykstantiems atletams bus nemokamai išdalinta 450 tūkstančių prezervatyvų - tris kartus daugiau nei prieš ketverius metus Londone.


geras :D bet tai kai kiekis. Tai kiek ten tu atletu ir kiek tu prezervatyvu vienam tenka tada?

tai zodziu jei tureciau moteri olimpine sportininke tai garantuotai ji butu neistikima man :)

Citata"galiausiai yra tik du žmonių tipai - tie, kurie sako Dievui: ,,Teesie Tavo valia", ir tie, kuriems Dievas galų gale taria: ,,Teesie tavo valia".


:D neblogas.

CitataGanjah, tau kažkdėl nepatinka taisyklės :) ypač tos, kurias tau kažkas įdavė. O tu pabandyk atsakyti, kodėl Dievas Mozei davė 10 įsakymų? Ką Jis norėjo tuo pasiekti?


todel kad daro mano gyvenima blogesni beprasmiskai, ypac kai nesu 100 % tikras ar egzistuoja tas pomirtinis gyvenimas. Nes jei neegzistuoja, tai musu gyvenimas labai trumpas, ir reik nugyventi maksimaliai gerai, o ne kenteti ypac kur tu net nematai del ko kentet.

Cia kalbi apie tuos 10 Dievo isakymu, kuriu visi turi laikytis, nezudyk ir t.t. ? Nezinau kodel Mozei, gal jis ten buvo kazkoks platintojas religijos. Ir ar apskritai Dievas juos dave.

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: nf rugpjūčio 06, 2016, 18:33:47
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 06, 2016, 14:36:19
Tai kiek ten tu atletu ir kiek tu prezervatyvu vienam tenka tada?

tai zodziu jei tureciau moteri olimpine sportininke tai garantuotai ji butu neistikima man :)

Per daug rimtai į tokią statistiką neverta žiūrėti, didesnė tikimybė, kad tai labiau reklaminė akcija.  :no-no:
Iš kitos pusės nė vienas nesame atsparus reklamoms, ypač kai ta reklama užmaskuota... :-\
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 06, 2016, 19:44:51
Na, yra ir šiek tiek šviesių naujienų, susijusių su olimpinėmis:

After Nearly Dying, Michael Phelps Admits The Secret That Saved His Life And Made Him Swim Again (http://qpolitical.com/1-nearly-dying-michael-phelps-tells-god-saved-life-made-swim/)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 07, 2016, 03:28:01
Garbė Dievui :pentecostal:

Šis pasakojimas iš tiesų geras pavyzdys ir šioje temoje kalbant apie susitarimų nevykdymą.

CitataThe Christian book also convinced Phelps to make amends with his estranged father, Fred, who divorced his wife when Phelps was just 9-years-old. For Phelps, Chapter 20 of "The Purpose Driven Life" weighed heavy on his heart. The chapter begins with 2 Cor. 5:18, which reads:

"(God) has restored our r"(God) has restored our relationship with him through Christ, and has given us the ministry of restoring relationships."
When Phelps and his father saw each other for the first time in years, they embraced in a big hug.

"I didn't want to have that 'what if.' I didn't want to go through life without having the chance to share emotions I wanted to share with him. That's what I missed as a kid," Phelps said.


Aš nesutinku su tokiu požiūriu į nuodėmę, kaip ją rutulioja Augustas (kaip matome iš pavyzdžio, dviejų žmonių susitarimas galėjo negrįžtamai sugriauti jų vaiko gyvenimą).

CitataJuos (tuos veiksmus) nuodėmingais daro ne kažkokios taisyklės, o būtent tai, kad tais veiksmais laužomi anksčiau sudaryti susitarimai. Tik tai daro veiksmus nuodėmingais (na, arba amoraliais, arba nepriimtinais ir pan.), o ne kažkokios taisyklės. O ir pačios taisyklės yra irgi susitarimo reikalas, nepagalvojot apie tai, gerb. Ganjah? :) Ir tų sutartų taisyklių laužymas yra neištikimybė susitarimui laikytis tų sutartų taisyklių? :)


Man rodos, taip krikščionybę galima suvesti tik į moralinių susitarimų "kodeksą". Bet tai juk yra daugiau! Nebent, pirmuoju SUSITARIMU laikysime susitarimą tarp Dievo ir žmogaus. Kai mes pradedame iš pradžių, kad Jo valia esame pašaukti gyventi, viskas stojasi į savo vietas. Žmonės dažnai būna akli ir nemato, kas gali nutikti, jei jie pasielgs savanaudiškai. Bažnyčia, per amžius neapleidusi gilinimosi į šiuos dieviškus dalykus, mums teikia išmintingas rekomendacijas vienu ar kitu atveju ir jų nereikia taip greitai kvescionuot. Žingsnis po žingsnio atsiveria klodai, tereikia būti tuo mažu vaiku ir klausti, domėtis.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 07, 2016, 04:21:55
Ganjah, šiandien sekmadienis, Bažnyčia skaito šią ištrauką iš Šv. Rašto (http://www.lcn.lt/dls/abc/c_e19_s.html), paskaityk ir Tu :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 07, 2016, 06:08:57
CitataNebent, pirmuoju SUSITARIMU laikysime susitarimą tarp Dievo ir žmogaus. Kai mes pradedame iš pradžių, kad Jo valia esame pašaukti gyventi, viskas stojasi į savo vietas. Žmonės dažnai būna akli ir nemato, kas gali nutikti, jei jie pasielgs savanaudiškai.


Žinoma, Silvija. :) Valio.  :pentecostal:
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 08, 2016, 06:12:44
CitataAfter Nearly Dying, Michael Phelps Admits The Secret That Saved His Life And Made Him Swim Again


as nesupratau, tai kodel jis buvo sugalvojes zudytis? nu ten rase low self esteem. Bet ten dugnas kai buvo arestuotas uz vaziavima isgerus. Nu tai ar jo ten kalejimas lauke ar kaip? Isgeres vaziavai atrodo bauda susimoki, ar ten teises atima, tikrai ne gyvenimo pabaiga.

Su low self esteem tai buna problemu, ir zudosi zmones. Bet iskur tokiam sportininkui low self esteem. Gal jis kazkokiu narkotiku prisivartojes ar kas ?:)

CitataAš nesutinku su tokiu požiūriu į nuodėmę, kaip ją rutulioja Augustas (kaip matome iš pavyzdžio, dviejų žmonių susitarimas galėjo negrįžtamai sugriauti jų vaiko gyvenimą).

nesupratau - kaip ta vaiko gyvenima galejo sugriaut?

Citatašiandien sekmadienis, Bažnyčia skaito šią ištrauką iš Šv. Rašto, paskaityk ir Tu :)


kuri baznycia? visos ta pati skaito ?:)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 08, 2016, 07:09:46
O kurioje tu krikštytas (įvestas į Bažnyčią)? Aš kalbu apie KB.

Citata
Citata
Aš nesutinku su tokiu požiūriu į nuodėmę, kaip ją rutulioja Augustas (kaip matome iš pavyzdžio, dviejų žmonių susitarimas galėjo negrįžtamai sugriauti jų vaiko gyvenimą).

nesupratau - kaip ta vaiko gyvenima galejo sugriaut?


Atsiprašau, ne taip išsireiškiau. Ne dviejų žmonių susitarimas, o susitarimo nesilaikymas (skyrybos) griauna vaiko gyvenimą. Ypač jei tai buvo sakramentinė santuoka (susitarime dalyvavo Dievas).
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 08, 2016, 08:19:54
"Ne dviejų žmonių susitarimas, o susitarimo nesilaikymas (skyrybos) griauna vaiko gyvenimą. Ypač jei tai buvo sakramentinė santuoka (susitarime dalyvavo Dievas)."
" Žingsnis po žingsnio atsiveria klodai, tereikia būti tuo mažu vaiku ir klausti, domėtis."

Na, galiu pagalvoti jei tai buvo ne "sakramentinės santuokos" skyrybos vaikui nieko nenutiks. Mmm tikinčiųjų tėvų šeimose yra idlė.
Neperlenk.
Gal nori papasakoti palaidūno istorija nuo idlės  iki, ir "atgal"?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 08, 2016, 10:23:50
Citatasusitarimo nesilaikymas (skyrybos) griauna vaiko gyvenimą

Silvija,
         ar tikrai susitarimo nesilaikymas griauna ? Kas skyrybų priežastis dažniausiai būna ? Statistika įvardina nesutapo charakteriai arba kaip liaudyje sakoma - meilė baigėsi. Taigi tuomet skyrybos įvyksta dėl meilės trūkumo ir vaiko gyvenimą griauna ... meilės trūkumas. Bet tuomet ir nuodėmė kas ? Susitarimo nesilaikymas ar meilės ... Jėzui trūkumas ?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 08, 2016, 12:10:40
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 08, 2016, 06:12:44
Citatašiandien sekmadienis, Bažnyčia skaito šią ištrauką iš Šv. Rašto, paskaityk ir Tu :)


kuri baznycia? visos ta pati skaito ?:)

Tai čia tik viena Bažnyčia, gerb. Ganjah, - Romos Katalikų Bažnyčia. :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 08, 2016, 14:15:41
Pilgrim, bet ar ne todėl Dievas mums ir davė tuos susitarimus (aišku ne vien dėl to, bet...), kad kai trūksta meilės, nors tie susitarimai kažkiek paveiktų žmogaus sąžinę, iki tol, kol meilė vėl atgis?  :-\

Kaip sako, kad anksčiau mažiau skyrybų būdavo, nes:

a) giminės, artimieji skatindavo susitaikyti ir palaikydavo (arba nepalaikydavo noro skirtis).

b) nenoras visuomenės akyse būti neatsakingu, nuodėmingu (vėl gi tas susitarimas)

Tad nors ir tos priežastys nebuvo idealios, jos vis tiek išgelbėdavo šeimas nuo skyrybų ir sakramento nesilaikymo. O kaip ir visi, turintys šeimas žinome, dažnai tos "didelės problemos", dėl kurių vos nenorėdavome eiti savo keliais, vėliau atrodo tikri niekai.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 08, 2016, 14:20:22
Nežinau kaip ten Piligrimui arba tau Tomai, bet pradžioje man 10 niekas nedavė.  ;D

O tau Tomai tik davė ar judu sudarėt susitarimą?

, mažiau skyrybų būdavo, nes:,,

Gal ,,seniau,, Bažnyčia ,,buvo,, autoritetas? :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 08, 2016, 15:41:59
CitataO kurioje tu krikštytas (įvestas į Bažnyčią)? Aš kalbu apie KB.


nenoriu atskleist, nes nenoriu kad atpazintu kas nors mane.

Buvo maziau skyrybu bet zmones maziau laimingi. As tiek esu mates, ir mano giminej buvo. Musasi, geria. Kokia cia laime. Jau ir tam vaikui gal geriau matyt laimingus tevus ,ar patevius. O ypac jei yra girtuokliavimas, smurtas, pinigu trukumas.

Velgi gyvenimas trumpas, ir paaukot savo laime taip tai visiska beprasmybe. Ypac man sustiprina minti skirtis jei neina graziuoju issprest problemu. Ai nu kiti vyrai gal del to ir musa moteris nes neina issprest problemu kitaip. Nebezino ka daryt. Tai gal geriau as issikirsiu, nebusiu tas museika, nes jei musi tai vistiek jau netas bus, busi priesas tai moteriai net jei ji ir gyvens su tavim. Nebegalesi ja pasitiket.

Man gaila yra zmoniu kurie 20 metu pragyvena nelaimingoj santuokoj kol arba issiskiria arba numirsta tas partneris, pvz nuo gerimo. Zmones patys tada ir pikti darosi. Zodziu tragedija. Praplautos smegenys daugumai gal buvo, kad cia reikia kartu gyvent.

As zinau ir viena pavyzdi kur yra motina issiskyrus su vyru kuris ja musdavo. Tai jos mergaites tikrai neatrode nelaimingos be tevo. Turbut dar laimingesnes. Kartais budavo tas tevas aplankyt atvaziuodavo. Tai ten moteris turejo begt nuo to tevo kad neprimustu ir tie vaikai matydavo. Geriau net nelankes gal butu, bet matyt kazkaip teisiskai gavo leidima, nors irgi keista kodel jam duoda jei jis smurtautojas.


Dar viena privaluma skyrybu akivaizdu matau - zmones jei nores issaugoti ta santuoka, tai tures pasistengt ir but verti to. Nes tada kai visi galvodavo kad siaip ar taip neissikirs, galiu ir primust ir nieko tokio. O dabar jei nori issaugot - tai tu turi laikyt ir savo verte, kad noretu partneris su tavim buti.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Donatas rugpjūčio 08, 2016, 15:50:24
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 08, 2016, 15:41:59
O ypac jei yra girtuokliavimas, smurtas, pinigu trukumas.


Tai kaip su tuo girtuokliavimu? Nuodėmė ar dorybė?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 08, 2016, 16:05:24
Tai aišku, kad girtuokliavimas dorybė. O be to, kuo daugiau žmonės skiriasi tuo laimingesni jie tampa  ;D
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 08, 2016, 16:27:43
Citata iš: Donatas  rugpjūčio 08, 2016, 15:50:24
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 08, 2016, 15:41:59
O ypac jei yra girtuokliavimas, smurtas, pinigu trukumas.


Tai kaip su tuo girtuokliavimu? Nuodėmė ar dorybė?


ziurint ar tai daro ka nors blogo kitam as galvoju. Siaip prisigert tai nieko tokio. Bet problema tada kai prasideda uzknisimas kito zmogaus. Pvz pareina, kelia triuksma, musasi.


Ai beje kalbant apie skyrybas, tai va katik skaiciau skyriu is knygos "How to win friends and influence people" ten buvo irgi apie blogas santuokas. Levo tolstojaus santuoka tragedija buvo. Taip pat abrahamo Linkolno ziurint is sio teksto:

CitataThe great tragedy of Abraham Lincoln's life also was his marriage.
Not his assassination, mind you, but his marriage. When Booth fired,
Lincoln never realized he had been shot; but he reaped almost daily,
for twenty-three years, what Herndon, his law partner, described as
"the bitter harvest of conjugal infelicity." "Conjugal infelicity?" That is
putting it mildly. For almost a quarter of a century, Mrs Lincoln
nagged and harassed the life out of him.
She was always complaining, always criticizing her husband; nothing
about him was ever right. He was stoop-shouldered, he walked
awkwardly and lifted his feet straight up and down like an Indian.
She complained that there was no spring in his step, no grace to his
movement; and she mimicked his gait and nagged at him to walk
with his toes pointed down, as she had been taught at Madame
Mentelle's boarding school in Lexington.
She didn't like the way his huge ears stood out at right angles from
his head. She even told him that his nose wasn't straight, that his
lower lip stuck out, and he looked consumptive, that his feet and
hands were too large, his head too small.
Abraham Lincoln and Mary Todd Lincoln were opposites in every
way: in training, in background, in temperament, in tastes, in mental
outlook. They irritated each other constantly.
"Mrs Lincoln's loud, shrill voice," wrote the late Senator Albert J.
Beveridge, the most distinguished Lincoln authority of this
generation--"Mrs Lincoln's loud shrill voice could be heard across the
street, and her incessant outbursts of wrath were audible to all who
lived near the house. Frequently her anger was displayed by other
means than words, and accounts of her violence are numerous and
unimpeachable."
To illustrate: Mr and Mrs Lincoln, shortly after their marriage, lived
with Mrs Jacob Early--a doctor's widow in Springfield who was forced
to take in boarders.
One morning Mr and Mrs Lincoln were having breakfast when Lincoln
did something that aroused the fiery temper of his wife. What, no
one remembers now. But Mrs Lincoln, in a rage, dashed a cup of hot
coffee into her husband's face. And she did it in front of the other
boarders. Saying nothing, Lincoln sat there in humiliation and silence
while Mrs Early came with a wet towel and wiped off his face and
clothes.
Mrs Lincoln's jealousy was so foolish, so fierce, so incredible, that
merely to read about some of the pathetic and disgraceful scenes
she created in public--merely reading about them seventy-five years
later makes one gasp with astonishment. She finally went insane;
and perhaps the most charitable thing one can say about her is that
her disposition was probably always affected by incipient insanity.
Did all this nagging and scolding and raging change Lincoln? In one
way, yes. It certainly changed his attitude toward her. It made him
regret his unfortunate marriage, and it made him avoid her presence
as much as possible.


Argi ne akivaizdi klaida gyvent su tokia moterimim?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 08, 2016, 16:47:59
Apskritai Granjahai, kas tave paskatino ateiti į šitą forumą ir ko tu nori pasiekti?

Man kuo toliau tuo labiau tavo pasaulėžiūra panašesnė į satanistinę.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 08, 2016, 16:59:25
Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 08, 2016, 14:20:22
Nežinau kaip ten Piligrimui arba tau Tomai, bet pradžioje man 10 niekas nedavė.  ;D

O tau Tomai tik davė ar judu sudarėt susitarimą?


Palauk, palauk, nori pasakyti, kad Dievas tave paleido į šį pavojingą pasaulį, neįrašęs į širdį 10 įsakymų?   :P

Ganjah, mes negalime vertinti dalykų imdami ekstremumus, nes juk pats žinai, kad išimtys tik patvirtina taisykles. Mes taip pat turime suprast, kad Dievas šiame pasaulyje mums niekada nežadėjo laimės, jei netiki, paskaityk, kas buvo pasakyta Adomui ir Ievai, kai juos čia atsiuntė. Taigi, mūsų tikslas šioje žemėje ne tapti laimingais, bet per sukų darbą ir net kartais ir kančią pelnyti "bilietą" į amžinąją laimę. Tokiu būdu tas žemiškos tobulos laimės niekada neturėjimas tarsi gerąja prasme mumyse vis sužadina tos tikrosios laimės ilgesį, verčia keistis, verčia ieškoti tikrosios laimės šaltinio, kur gali būti tik pats Kūrėjas.

Šeimyninė laimė irgi yra pervertinta. Kažkur skaičiau protingas mintis, kad Dievas ne šiaip sau atsiunčia žmones į mūsų gyvenimus, nes kiekvienas žmogus, esantis arčiau mūsų yra čia su tikslu ir dažniausiai tos "nervinančios" to žmogaus savybės specialiai yra parinktos, kad mumyse lavintų tam tikras dorybes. Vienas yra pavyzdžių yra Šv. Ritos gyvenimas (https://en.wikipedia.org/wiki/Rita_of_Cascia). Šv. Augustino motina Šv. Monika taip pat neturėjo idealaus vyro, bet net ir toje situacijoje įžvelgė galimybę tarnauti Dievui. Šv. Augustino žodžiais apie savo motiną (http://www.katalikuleidiniai.lt/index.php?lng=lt&content=pages&page_id=11&book_id=390):

CitataAntras skyrius ŽMONA
Gera, kantri ir kilni su savo vyru

Išauklėta doroje ir susilaikyme, paklūstanti tėvams greičiau iš paklusnumo Tau, negu Tau iš paklusnumo tėvams, kai sulaukė tekėjimui tinkamo amžiaus buvo ati-duota vyrui, kuriam tarnavo tarsi Viešpačiui ir stengėsi įgyti jį Tau. Ji kalbėjo jam apie Tave savo įpročiais, kurių dėka padarei ją gražią, vyro pagarbiai mylimą ir keliančią susižavėjimą. Ji ramiai iškentė jo santuokos išdavystes ir niekada dėl to nepradėjo jokių ginčų su vyru. Ji laukė, kad Tu pasigailėsi jo ir kad Tavimi patikėjęs jis taps doras. Be to, jis buvo nepaprastai geranoriškas ir greitai supykstan-tis žmogus. Bet ji žinojo, kad nereikia prieštarauti supykusiam vyrui ne tik darbais, bet ir žodžiais. Pamačiusi, kad jis jau išsisėmė ir nurimo ji paaiškindavo jam savo elgesio motyvus, juolab kad kartais jis užsidegdavo visai be priežasties.

Daugelio moterų, kurių vyrai buvo daug mandagesni, veiduose matėsi mėlynės nuo mušimų; draugiškame pokalbyje jos kaltino savo vyrų gyvenimo įpročius, o ji kalti-no jų liežuvį. Tarsi juokais duodavo joms rimtą patarimą: nuo to laiko, kai išgirdote skaitant vedybų sutartį, privalote laikyti ją dokumentu, pavertusiu jus tarnaitėmis; atmin-damos sutarties sąlygas, neturite elgtis išdidžiai savo vyrų atžvilgiu. Moterys stebėdavosi, žinodamos, su kokiu žiauriu vyru jai tenka gyventi, bet niekada neišgirdo ir nesužinojo, kad Patricijus būtų primušęs savo žmoną arba kad jiedu būtų šeimyniniame ginče susipykę ir nors vienai dienai issiskyre.

Jos draugiskai klausinėdavo, kaip tai jiems pavyksta, o ji joms aiškindavo apie savo įpročius, apie kuriuos aš anksčiau minėjau. Kurios sugebėdavo pasielgti taip pat, dėkodavo jai, kurios nesugebedavo, kentė toliau pažeminimus (...) (Confess. 9,9,19)


O čia labai geros mintys apie norą keisti kitus:

Wanting to Fix People (https://www.youtube.com/watch?v=W6ZNB3qyzyQ)

O čia kodėl skiriasi poros, kurios kovoja kartu už santuoką, o kurios ne:

Mastering Love and Relationships (https://www.youtube.com/watch?v=szHvT1krYfQ)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 08, 2016, 17:53:39
"Palauk, palauk, nori pasakyti, kad Dievas tave paleido į šį pavojingą pasaulį, neįrašęs į širdį 10 įsakymų?  "
Turiu viltį paaiškins  ;)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 08, 2016, 18:04:35
Citataar ne todėl Dievas mums ir davė tuos susitarimus

bet, Tomai, Jėzus pasakė -
"Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte:
kaip aš jus mylėjau, kad ir jūs mylėtumėte vienas kitą" (Jn 13, 34)
ir mintys pamąstymui
http://laiskailietuviams.lt/index.php/1980m-7-liepa-rugp/5114-as-jums-duodu-nauja-isakyma
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Varlė keliauninkė rugpjūčio 08, 2016, 19:05:49
Bet Pilgrim..
Mylėti ir reiškia daugybę konkrečių veiksmų ir neveiksmų:
laikytis susitarimų
būti kantriam ir ištikimam
atleisti
ir dar daugybę kitų gerų dalykų
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 08, 2016, 19:33:35
CitataApskritai Granjahai, kas tave paskatino ateiti į šitą forumą ir ko tu nori pasiekti?


norejau suzinot kas yra nuodemes, nes galvoju gal reiktu ispazinties nueit, nes galima mirt bet kada realiai. Bet kol kas toks jausmas kad as turiu but labai nesaziningas, nes as tiesiog negaliu net pakest kai kuriu taisykliu.

CitataMan kuo toliau tuo labiau tavo pasaulėžiūra panašesnė į satanistinę.


tai as toks blogietis vien del to kad nesilaikau ir nepripazistu kai kuriu taisykliu, kur kitiem nieko nuo to blogo nepadarau.

CitataDievas šiame pasaulyje mums niekada nežadėjo laimės, jei netiki, paskaityk, kas buvo pasakyta Adomui ir Ievai, kai juos čia atsiuntė. Taigi, mūsų tikslas šioje žemėje ne tapti laimingais, bet per sukų darbą ir net kartais ir kančią pelnyti "bilietą" į amžinąją laimę. Tokiu būdu tas žemiškos tobulos laimės niekada neturėjimas tarsi gerąja prasme mumyse vis sužadina tos tikrosios laimės ilgesį, verčia keistis, verčia ieškoti tikrosios laimės šaltinio, kur gali būti tik pats Kūrėjas.


kazkur esu ta girdejes. Man tiesiog cia itarimai kyla, kad mes visi cia mulkinami esam su ta kancia ir bilietais i amzina laime. Cia gal tokia vilti duoda, ypac tiem zmonem kurie neturi galimybes buti laimingi, pvz yra dideliam skurde , ar invalidai.  O siaip na nezadejo tai nezadejo, bet patys laime stengiames kurti. Mano tikslas tikrai yra tapti laimingu :)

Nors ta laime, is vieno coacho girdejau kad yra tiesiog problemu neturejimas. Geras pavyzddys - kodel kudikiai laimingi, arba mazi vaikai. Jie nemato problemu, jiem nereik galvot kaip uzdirbt pinigu, kaip surast istikima antra puse. Ko jiem reik - kad tevai paduotu valgyt ir zaidimu gal, kad nuobodu nebutu. Kitaip sakant - laimingas yra tada kai ner negatyviu emociju.

Kitas pvz - zmones labai megsta keliones. Irgi labai logiskai isaiskino. Jie kelionese yra laimingi, nes ju mintys susifokusuoja i visai kitus dalykus, ir jie pamirsta problemas darbe, gyvenime. Negalvoji apie problemas - esi laimingas. Jei jie toj naujoj vietoj ilgiau pabutu, priprastu, nebesufokusuotu minciu i ta nauja aplinka, ir tada tiketina kad griztu mintys apie problemas ir pasidarytu maziau laimingi.

Sitas veikejas:
https://www.youtube.com/user/NoahElkrief

kazkuriame is video taip pasakojo. Ne su viskuo sutinku, ne viska suprantu ka jis pasakoja, bet yra ir logisku dalyku. Gal vis del to yra cia norinciu but laimingais ir daugiau pasiekt nei dabar turi :)

Mastering love and relationships neziurejau, biski ilgokas, jei gali - esme trumpai papasakok.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 08, 2016, 20:10:45
Tyrimai rodo, kad didžiausias laimės indeksas yra skurdžiose Afrikos regionuose, kur žmonės normaliai net pavalgyti neturi, tad problemų neturėjimas yra ne bilietas į laimę, bet greičiausiai į depresiją, ką ir parodo JAV žmonių situacija.

Kiek pamenu, yra tokia nuomonė, kad laimė yra mokėjimas džiaugtis ir įvertinti mažus dalykus, net jei ir esi skurde, jei įvertini tai, ką gauni, tu esi laimingas, bet gali gyventi JAV ir būti nelaimingas, nes pvz į tave restorane padavėjas ne taip pažiūrėjo ir t.t.

Kukulis palygino su satanistais, spėju dėl labai hedonistinio požiūrio į gyvenimą ir noro išsunkti maximum malonumo ar kaip tu vadini - laimės.

Šiaip realiai pažiūrėjus net nežinau ar tu gali eiti prie išpažinties, nes tam, kad priimti sakramentą, tu turi suprasti ką darai ir pilnai priimti/ar bent jau stengtis priimti Bažnyčios mokymą, o tu dar rodos net neapsisprendęs nei dėl Dievo, nei dėl tikėjimo.

Beje, Pilgrim, mąsčiau čia, kad tavo priėjimas per santykį su Jėzumi yra tikrai geras, bet kaip mūsų priėjimai kartais gali turėti slenksčius ieškantiems tikėjimo, taip žinok ir tas pasakymas, kad va, sukurk santykį su Jėzumi, taip pat žmogui gali skambėti labai neaiškiai. Kiekvienas žmogus turi savitą kelią ir tik Dievas žino, kaip prie jo geriau prieiti - ar švelniai, ar grubiai, ar tiesiai ar per aplinkui...

Tam, kad būtų asmeninis santykis jau turi būti tikėjimas, o ką daryti jei tikėjimo dar nėra? Kaip Tėvas Smirnovas pasakė - jei neturi tikėjimo, bet nori jį gauti, elkis taip, kaip elgiasi tikintys ir po truputį Dievas tau suteiks tikėjimą. Todėl čia įsakymai vaidina labai didelę prasmę, nes tas žmogus, kuris neturi tikėjimo gali pradėti laikytis įstatymų ir taip gyvendamas dorovingai, leistų Dievui jo širdyje auginti tikėjimą, kol vieną gražią dieną jis iš tiesų pajustų, kad jo širdyje gyvena Dievas ir pajustų tą santykį.

Čia kaip tas palyginimas su Kanos stebuklu - amforos, pripildytos vandeniu, yra įstatymo laikymasis, o amforose vanduo paverstas vynu - įstatymo laikymasis iš meilės Dievui. Jėzus juk galėjo materializuoti vyną tiesiai tuščiose amforose, bet jis paprašė jas pripilti vandens. Taip ir čia, pirmiausiai mes turime žengti žingsnį - pradėti laikytis įstatymų, kad ir kokie jie nelogiški ar sausi mums būtų, nes (cituoju iš atminties) "mane myli tas, kuris laikosi mano Tėvo įstatymų", o jau tada prasideda kelias ir Dievas [pradeda keisti mūsų širdį.

Citata iš: Pilgrim  rugpjūčio 08, 2016, 18:04:35
Citataar ne todėl Dievas mums ir davė tuos susitarimus

bet, Tomai, Jėzus pasakė -
"Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte:
kaip aš jus mylėjau, kad ir jūs mylėtumėte vienas kitą" (Jn 13, 34)


Tai šitas irgi įrašytas, gimstant, širdyje ;)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 09, 2016, 04:44:13
CitataTyrimai rodo, kad didžiausias laimės indeksas yra skurdžiose Afrikos regionuose, kur žmonės normaliai net pavalgyti neturi, tad problemų neturėjimas yra ne bilietas į laimę, bet greičiausiai į depresiją, ką ir parodo JAV žmonių situacija.


nuoroda galima?


CitataKiek pamenu, yra tokia nuomonė, kad laimė yra mokėjimas džiaugtis ir įvertinti mažus dalykus, net jei ir esi skurde, jei įvertini tai, ką gauni, tu esi laimingas, bet gali gyventi JAV ir būti nelaimingas, nes pvz į tave restorane padavėjas ne taip pažiūrėjo ir t.t.


na del sito tai sutinku :) kai kurie zmones tokie ir yra, jiem daug kas negerai, pazistu tokiu. Ir niekad nebus gerai jei nepakeis mastymo, kaip sakai ne taip paziures, jau blogai. Pvz vienas toks buvo, vaziuojam su masina. Sugedo. Pradejo nervuotis, kam ta masina, nebuvo masinos, negesdavo nieks. Aha, debilas galvoju, tai ko vaziuoji su ta masina, ko neparduodi jos. Ir gadina nuotaika. Musu tevai vaziuodavo su tokiom masinom, kur ten pastoviai reikdavo ka nors remontuot kelioneje ir dziaugesi kad turi ta masina , ten ziguli ar maskviciu. O kad ir sugenda kartais ta masina, tai vistiek ji negenda taip daznai ir tikrai patogiau ir greiciau nei su autobusu yra vaziuot.

Ai bet tai gal kai jis kencia del sugedusios masinos tai daugiau sansu kad pateks i dangu ? :)

CitataŠiaip realiai pažiūrėjus net nežinau ar tu gali eiti prie išpažinties, nes tam, kad priimti sakramentą, tu turi suprasti ką darai ir pilnai priimti/ar bent jau stengtis priimti Bažnyčios mokymą, o tu dar rodos net neapsisprendęs nei dėl Dievo, nei dėl tikėjimo.

Nu jo, as kai mazas buvau ir nemastantis , tai man lengviau buvo ipirst tokius dalykus. Bet kuo toliau, man tuo sunkiau, nes man net galai nesueina daug kur.
Nu arba as galiu pasakyt tas nuodemes kurias baznycia galvoja kad atai nuodemes, bet realiai as ir toliau jas darysiu, nes kitaip kam ir gyvent. Ir ten net nesigailiu. Pvz man kiti zmones sako kad as nesu blogas zmogus. Man irgi taip atrodo.

Ai dar esu girdejes, kad zmogus jau gimsta iskart su nuodeme. Nu sakes. Nieko nepadarei, ir jau su nuodeme. Tai isvis pasityciojimas atrodo.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 09, 2016, 08:52:02
Kitoks klausimas tau -
kas pavaizduota tavo profilio paveiksliuke ?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 09, 2016, 09:45:56
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 09, 2016, 04:44:13
Ai dar esu girdejes, kad zmogus jau gimsta iskart su nuodeme. Nu sakes. Nieko nepadarei, ir jau su nuodeme. Tai isvis pasityciojimas atrodo.

Kaip manai, iš kur toks teiginys atsirado?

Žinai pasakymą "norėjau kaip geriau, o gavosi kaip visada" ?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 09, 2016, 10:22:44
"Nieko nepadarei, ir jau su nuodeme. Tai isvis pasityciojimas atrodo."

Šitas geras.  Ir man taip atrodė.
šefas irgi lochas, už nieko nedaryma algos nemoka, bonką gerti trukdo.
Nėra gyvenimo, nėra...


Nebūtu ančiukas bjaurus, nebūtu pasakos apie gulbę.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 09, 2016, 11:00:49
Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 09, 2016, 10:22:44
šefas irgi lochas, už nieko nedaryma algos nemoka, bonką gerti trukdo.
Nėra gyvenimo, nėra...


:thumbup:  ;D
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Sigitas rugpjūčio 09, 2016, 11:48:31
Kas yra nuodėmės?
Mano atsakymas:
darymas to, kas Dievui nepatinka, kitaip tariant - nemoralu.
Kadangi Dievas yra visur, todėl tai liečia ne vien socialinę ir ekonominę, bet ir asmeninę dvasinę-sielinę plotmę. Nuodėmės Romos Katalikų Bažnyčioje skirstomos į sunkias ir lengvas. Sunki nuodėmė yra tada, kai yra atliekama sąmoningai ir svarbiame reikale. Sunki nuodėmė atleidžiama tik sakramentinės išpažinties eigoje (tai pas katalikus vadinama atgailos sakramentu). Lengva nuodėmė kai trūksta vieno kurio iš šitų dviejų, ji atleidžiama atsiprašius Dievo ir/ar to žmogaus, kurį tai liečia; lengvos nuodėmės bendrai yra išpažįstamos ir atsiprašoma už jas kiekvienų Mišių pradžioje (kai visi sako - esu kaltas ir mušasi į krūtinę).
Dabar sukonkretinsiu. Pavyzdžiui: masturbavimasis yra sunki nuodėmė, nes masturbuojantysis žino, jog elgiasi negerai ir vis tiek tai daro. Masturbuojantis yra kenkiama savo sveikatai tiek fiziškai tiek emociškai tiek psichologiškai. Fiziškai - vyro atveju veltui išliejama sėkla ir patiriamas ankstyvas orgazmas, kuris vėliau, suėjus su moterimi, taip pat įvyksta per anksti ir ne abi pusės lieka patenkintos (labai grubiai parašiau, atsiprašau). Emociškai ir psichologiškai kenkiama, nes besimasturbuojantysis vis tiek prieš save įsivaizduoja esant moterį ir jos geidžia, o tai irgi yra nuodėmė. Kūniškai masturbacija pakenkia ir nervus. Yra tokia liga, kai žmogus nebegali ištverti nemasturbavęsis nė valandėlės, vien apie tai begalvoja, o kitą kart tai daro net negalvodamas, susiformuoja specifiniai sąlyginiai refleksai, kurių žmogus nebevaldo net viešoje aplinkoje.

Gėrimas (alkoholinių gėrimų), kaip ir melavimas, yra sąlyginai lengvos nuodėmės. Sąlyginai, nes priklauso nuo pasekmių. Melo pasekmės gali būti itin skaudžios, kaip ir girtuokliavimo. Šios abi nuodėmės visada liečia kitus žmones, net jei žmogus geria šnapsą, ar vartoja narkotikus vienas pats - socialinės pasekmės to muša per kišenę ir skatina meluoti, vogti, apgaudinėti, sukčiauti, ieškoti neleistinų uždarbio būdų.
Apskritai paėmus išgerti nėra nuodėmė - Jėzus Kristus taip pat dalyvaudavo pokyliuose, gėrė vyną. Bėda, jog žmonės nesilaiko saiko, neturi stabdžių.

Apskritai gerbiamam Ganjah, kaip matau, yra problema laikytis taisyklių. Maišto dvasia tau sava? Turiu nuvilti - ji veda į pragarą. Jei bijai mirti ir miręs keliaut į pragarą, tai nutrauk draugystę su šia nelabąja dvasia.
Jeigu priimi Romos Katalikų Bažnyčios religiją, turi ją priimti visą tokią, kokia ji yra, o ne vien tai, kas tau paranku, patinka, miela. Tokia yra išganymo sąlyga - tu arba esi su Kristumi, arba esi kartu su nelabukais. Nenori būti kataliku? Niekas neverčia būt kataliku, jei nepatinka - gali būt krišnaistu, baptistu, dzenbudistu, maoistu, dar bala žino kuo. Visur reikės priimti ir paklusti konkrečioms taisyklėms, nes netgi anarchistai turi savas taisykles!

Beje, kas yra nuodėmė parašyta bet kurioje maldaknygėje, keista, jog iki šiol to nežinojai.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 09, 2016, 11:53:53
"Apskritai gerbiamam Ganjah, kaip matau, yra problema laikytis taisyklių."

O.
Kaip tau sekasi Sigitai, laikytis viso ką prirašėi labiau nei anarchistams?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 09, 2016, 13:39:09
CitataKitoks klausimas tau -
kas pavaizduota tavo profilio paveiksliuke ?

zole ir menulis. kodel klausi?


CitataKaip manai, iš kur toks teiginys atsirado?

Žinai pasakymą "norėjau kaip geriau, o gavosi kaip visada" ?


Na cia privede ko gero prie to kad tipo Ieva su Adomu pridirbo nuodemiu, o mes visi turim atsakyt uz kazkokius asilus kurie pridirbo. Tai tegu jie patys ir atsako uz tai.


Citata"Nieko nepadarei, ir jau su nuodeme. Tai isvis pasityciojimas atrodo."

Šitas geras.  Ir man taip atrodė.
šefas irgi lochas, už nieko nedaryma algos nemoka, bonką gerti trukdo.
Nėra gyvenimo, nėra...


Nebūtu ančiukas bjaurus, nebūtu pasakos apie gulbę.


nesupratau prie ko cia sefas ir alga ar bonka, anciukas.

CitataMasturbuojantis yra kenkiama savo sveikatai tiek fiziškai tiek emociškai tiek psichologiškai. Fiziškai - vyro atveju veltui išliejama sėkla ir patiriamas ankstyvas orgazmas, kuris vėliau, suėjus su moterimi, taip pat įvyksta per anksti ir ne abi pusės lieka patenkintos (labai grubiai parašiau, atsiprašau).


Gal galima kokios mokslines informacijos kur siuos teiginius patvirtintu?


CitataEmociškai ir psichologiškai kenkiama, nes besimasturbuojantysis vis tiek prieš save įsivaizduoja esant moterį ir jos geidžia, o tai irgi yra nuodėmė. Kūniškai masturbacija pakenkia ir nervus. Yra tokia liga, kai žmogus nebegali ištverti nemasturbavęsis nė valandėlės, vien apie tai begalvoja, o kitą kart tai daro net negalvodamas, susiformuoja specifiniai sąlyginiai refleksai, kurių žmogus nebevaldo net viešoje aplinkoje.


na gal kitas vyras ir vyra isivaizduoja :D

CitataTuriu nuvilti - ji veda į pragarą. Jei bijai mirti ir miręs keliaut į pragarą, tai nutrauk draugystę su šia nelabąja dvasia.

Tai keliausim i pragara 95 % zmoniu turbut. Gal viskas bus gerai?


CitataBeje, kas yra nuodėmė parašyta bet kurioje maldaknygėje, keista, jog iki šiol to nežinojai.

neturiu maldaknyges. Kazkada vaikystej turejau sena kazkokia, na bet ten galejo but pasenus informacija ir as net neisivaizduoju kur ji bera. Galvojau ten labiau mulkino zmones, ir dabar tikejaus kad viskas yra geriau.

Jei zinociau 100% kad yra kazkoks ten pragaras, tai gal butu labiau ir prasmes tu taisykliu laikytis. Bet dabar gali praleist savo vieninteli trumpa gyvenima besilaikydamas, ir pasirodyt kad ner nei to dangaus nei pragaro ir viskas veltui.

Plius ar tam danguje ten bus bent malonumas? Seksas ir pan. ? Ar ten kaip anekdote, zmones pateke i dangu gailesis, nes pragare linkmsiau - baliai :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 09, 2016, 13:53:38
"Plius ar tam danguje ten bus bent malonumas? Seksas ir pan. ? Ar ten kaip anekdote, zmones pateke i dangu gailesis, nes pragare linkmsiau - baliai"

Koks seksas ir baliai be kūno - nesupratau.
Norėjau pasakyti, kad pliusas labiausiai patiko.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 09, 2016, 14:56:16
kodėl būtent tokį paveiksliuką nusprendei pasirinkti
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 09, 2016, 16:18:35
Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 09, 2016, 13:53:38
"Plius ar tam danguje ten bus bent malonumas? Seksas ir pan. ? Ar ten kaip anekdote, zmones pateke i dangu gailesis, nes pragare linkmsiau - baliai"

Koks seksas ir baliai be kūno - nesupratau.
Norėjau pasakyti, kad pliusas labiausiai patiko.


gerai, o kas gero bus danguj tada?

Citatakodėl būtent tokį paveiksliuką nusprendei pasirinkti

nes nickas ganjah, tai siaip prisiderinau :) kodel klausi?

mane kaip apibudinot, tai as tureciau koki nors velnio paveiksliuka uzsidet :D
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 09, 2016, 16:27:05
"
gerai, o kas gero bus danguj tada? "
o ką žinau kas tau bus?! kodėl dangui?!
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 09, 2016, 17:36:30
Ganjah, tau bus sunku įsitikinti pragaro egzistavimu, nes blogis tokių, kaip tu nekabina, nes tu ir taip eini ten... va pradėk bandyti gyventi pagal tikėjimą, tuomet blogis labai greitai tau apsireikš, bijodamas, kad štai šita siela gali pabėgti... panašiai kaip šitam bičiukui buvo:

RAW: Angels pt. 4: Spiritual Warfare (https://youtu.be/Tk0yJrmi-CM?t=16m1s)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 09, 2016, 18:25:43
tada papasakok visiems savo nick'o reikšmę.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 10, 2016, 04:15:27
CitataGanjah, tau bus sunku įsitikinti pragaro egzistavimu, nes blogis tokių, kaip tu nekabina, nes tu ir taip eini ten... va pradėk bandyti gyventi pagal tikėjimą, tuomet blogis labai greitai tau apsireikš, bijodamas, kad štai šita siela gali pabėgti... panašiai kaip šitam bičiukui buvo:

RAW: Angels pt. 4: Spiritual Warfare


sitas vyrukas sako most of us are happy living in sin :) so true :)

siaip bandziau gyventi pagal tikejima kai buvau mazas. Bet tiesiog nebeiseina taip aklai viskuo tiket bet logiskos priezasties. Aisku tie kurie skaito, klausosi visokiu religiniu kalbu, gali patiket net ir tuo kas nera tikra - tiesiog propaganda, reklama taip veikia - kartoji kartoji ir patiki zmogus po kazkiek laiko.

Ai dar sako Budos statula blogai. Nu tai cia kodel dabar Buda blogai. Zinau, kad ten isakymuose ar kazkur - neturek kitu dievu tik mane viena. Tai visi tie kas yra kituose tikejimuose pazeidzia sita ir eis i pragara. Pasmerkti.

Beje sitas yra geras video, priverciantis pamastyt irgi, kas nezino tai cia garsus komedijos artistas:

https://www.youtube.com/watch?v=8r-e2NDSTuE

Citatatada papasakok visiems savo nick'o reikšmę.
nickas reiskia - zole.

Ai dar prisiminiau linksma citata:

"When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realised that the Lord doesn't work that way so I stole one and asked Him to forgive me."

Al Capone
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 10, 2016, 06:29:55
"Bet tiesiog nebeiseina taip aklai viskuo tiket bet logiskos priezasties"

Ir aš nesuprantu žmonių kurie aklai TIKI. :)
Laužyti taisykles, tūsintis ....
Pažįstamas kelias.

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 10, 2016, 07:07:35
Manau, kad problema tame, kad Ganjah įsivaizduoja Dievą kaip kažką, kas stebi ir baudžia, jei tik kas daro nuodėmę.

O esmė tokia, kad Dievas nieko nebaudžia. Žmogus darydamas nuodėmę, jau pats save baudžia.

Todėl jei tik nori daryti tas nuodėmes, tai daryk, mums nuo to nei šilta nei šalta. O jeigu praėjus kiek laiko pradėsi jausti tuštumą, ir kad kažkas su tavim negerai, tai grįšk ir galėsim iš naujo pakalbėti.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Varlė keliauninkė rugpjūčio 10, 2016, 16:07:09
Citata iš: kukulis  rugpjūčio 10, 2016, 07:07:35
Manau, kad problema tame, kad Ganjah įsivaizduoja Dievą kaip kažką

Tai tai pat ir kai kurių tikinčių problema - įsivaizduoti Dievą kaip daiktą, o Dangų - kaip vietą.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 13, 2016, 01:20:36
Šiandien galvojau apie tai, kad žmonėms sunku suprasti, kodėl Adomo ir Ievos nuodėmė gali mums persiduoti, nors mes visai nekalti... ir man atėjo į mintį toks palyginimas.

Sakysime buvo vyras su žmona, kurie gyveno netoli Černobilio. Jiems jų geras draugas sakė, kad jie ten neitų, nes ten radiacija. Jie iš pradžių saugojosi tos zonos, bet iš smalsumo visgi nusprendė pažiūrėti, o kas gi ten (juk sako grybai metro aukščio, miško gyvūnai dvigubai didesni ir pan.). Taigi, jie patenkino savo smalsumo jausmą, bet kartu buvo apšvitinti, paveikti tos radiacinės taršos. To pasekoje buvo pažeistas jų genetinės informacijos vientisumas ir jų vaikai gimė su įvairiausiais apsigimimais. Kaip galima įtarti, jų vaikų genetika buvo paveldėta tokia, kokią turėjo tėvai, t.y. pažeista, tad ir vaikų vaikai ir vaikaičiai, ir visos tolimesnės kartos buvo taip pažymėtos tų genetinių defektų.

Ar vaikai yra kalti dėl ko nors? Ne, bet tėvų smalsumo patenkinimas turėjo būtent tokią aukštą kainą...

Bet istoriją galime pratęsti. Vaikai visgi suprato, kad jų genetika yra pažeista, tad kreipėsi į vienintelį specialistą, kuris jam vienam prieinamu metodu galėjo pašalinti tuos genetinius defektus... pratęsti galite patys ;)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 15, 2016, 05:48:50
tai Dievas yra visagalis, galejo issprest Adomo ir Ievos problema, taip pat galetu ir cernobilio problema issprest. O jis gal nori padaryt experimenta, kas bus jei paleisim zmones gyvent be pagalbos.

Kaip kokie bandomieji triusiai mes esam?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Donatas rugpjūčio 15, 2016, 08:32:27
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 15, 2016, 05:48:50
tai Dievas yra visagalis, galejo issprest Adomo ir Ievos problema


Yra geroji naujiena - problema išspręsta.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 15, 2016, 08:46:13
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 15, 2016, 05:48:50
Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 13, 2016, 01:20:36
Šiandien galvojau apie tai, kad žmonėms sunku suprasti, kodėl Adomo ir Ievos nuodėmė gali mums persiduoti, nors mes visai nekalti... ir man atėjo į mintį toks palyginimas.

Sakysime buvo vyras su žmona, kurie gyveno netoli Černobilio. Jiems jų geras draugas sakė, kad jie ten neitų, nes ten radiacija. Jie iš pradžių saugojosi tos zonos, bet iš smalsumo visgi nusprendė pažiūrėti, o kas gi ten (juk sako grybai metro aukščio, miško gyvūnai dvigubai didesni ir pan.). Taigi, jie patenkino savo smalsumo jausmą, bet kartu buvo apšvitinti, paveikti tos radiacinės taršos. To pasekoje buvo pažeistas jų genetinės informacijos vientisumas ir jų vaikai gimė su įvairiausiais apsigimimais. Kaip galima įtarti, jų vaikų genetika buvo paveldėta tokia, kokią turėjo tėvai, t.y. pažeista, tad ir vaikų vaikai ir vaikaičiai, ir visos tolimesnės kartos buvo taip pažymėtos tų genetinių defektų.

Ar vaikai yra kalti dėl ko nors? Ne, bet tėvų smalsumo patenkinimas turėjo būtent tokią aukštą kainą...

Bet istoriją galime pratęsti. Vaikai visgi suprato, kad jų genetika yra pažeista, tad kreipėsi į vienintelį specialistą, kuris jam vienam prieinamu metodu galėjo pašalinti tuos genetinius defektus... pratęsti galite patys ;)


tai Dievas yra visagalis, galejo issprest Adomo ir Ievos problema, taip pat galetu ir cernobilio problema issprest.Čia tokią įdomią problemą gerb. Ganjah iškėlė. :thumbup: Ar galėjo Dievas priverstinai žmogų apsaugoti nuo jam gresiančių problemų?  :-\ Kitaip tariant, kokiu tikslu Dievas iš viso mus sukūrė - ar tam, kad galėtų išspręsti mūsų problemas už mus, ar tam, kad mes patys išspręstume savo problemas (su paties Dievo pagalba, nes jei tokios dieviškos pagalbos reikia, tai Dievas ją tikrai suteikia)? Ką apie tai galvojate, gerb. forumiečiai?

CitataO jis gal nori padaryt experimenta, kas bus jei paleisim zmones gyvent be pagalbos.

Kaip kokie bandomieji triusiai mes esam?


Pagal paties Dievo apibrėžimą, Dievas yra toks, kad Jam nereikia jokių eksperimentų, kad sužinotų vieną ar kitą dalyką. :)  Bet tokių eksperimentų reikia pačiam žmogui, kad sužinotų pats, kas bus, jei jis padarys (tiksliau sakant, eksperimentiškai pabandys padaryti) vieną ar kitą dalyką. :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 15, 2016, 17:53:20
Manyčiau viskas susiveda į žmogaus laisvę ir galimybę rinktis.

Tame yra visa Dievo kūrybos didybė ir grožis.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Saulius rugpjūčio 16, 2016, 04:10:09
Noriu pratęsti Tomo mintį, jis rašė: "vaikai vis dėlto suprato, kad jų genetika pažeista". Čia ir esmė, kaip ir Kanos vestuvių stebuklo aprašyme. Žmogui leidžiama yra atsitraukti nuo Dievo, ignoruoti Jo valią, kad kaip sūnus palaidūnas suprastų skirtumą tarp Dievo meilės ir nuodėmės. Tada įvyksta sugrįžimas pas Tėvą, nes jis jaučia didžiulį alkį, jis nebeturi ką prarasti, nes visa išeikvojo. Pagrindinė sąlyga: Sūnus palaidūnas (pats) nusprendžia grįžti pas tėvą, tik tuomet galime tikėtis stebuklo.
Žinoma, galėtų Dievas visus atversti vienu rankos mostelėjimu, bet matyt, Dievui nereikalingi nei vergai, nei padlaižiai. Nors Dievo priešas būtent tai ir daro.

Dar dėl išpažinties. Kaip galima eit išpažinties, jei nežinai kas tai yra nuodėmė. Žmogus padaro nuodėmę kai nusideda. O nusidėti, kaip sakė kun. Gintaras Blužas yra save atitolinti nuo Dievo, t.y. nudėti kažkur toliau nuo Dievo.
Klausimas: jei žmogus abejoja Dievo tikrumu, kaip jam artėti prie Jo. Na, taip kažkur širdies gilumoje jis mano, kad gal būt egzistuoja pragaras. Gerai, pradžia yra, nuo to ir reiktų pradėti. Akivaizdžiai pragaro buvimą patvirtina tie, kurie buvo mirties akivaizdoje arba tie, kurie mirė - bet buvo atgaivinti arba "patys" atsigavo po kelių valandų ar parų. Tokių liudijimų Youtubej yra daugybė (gydytojai yra patvirtinę šiuos fenomenus, nors ju prisikėlimo-atsigavimo paaiškinti negali) - jie labai įspūdingi ir veiksmingi (jei sudomino - vėliau paieškosiu nuorodų).
Taigi, Ganjah jei ieškai Dievo - Jis leidžia save  atrasti kiekvienam, o jei ieškosi savo gyvenimo nuostatų pateisinimo - rasi pateisinimus, bet tada nusidėsi save dar toliau nuo Dievo.
Bet kuriuo atveju tai TIK-ĖJIMAS (paslaptis). Svarbiausias dalykas ėjimo kryptis, kuria renkiesi pats.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 16, 2016, 13:07:33
Saulius čia paminėjo įdomią žodžio "tikėjimas" etimologiją (http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1041.0.html). Įdomu, kad vakar kaip tik žiūrėjau labai gerą video apie lyties keitimo problemas (https://youtu.be/4-9_rxXFu9I?t=6m13s) ir ten kunigas labai gražiai pasakė, kad mūsų - katalikų - pareiga yra ne teisti žmones, bet eiti kartu su žmonėmis - išklausyti juos ir eiti su jais, mes neturime jiems pritarti, bes mes galime eiti šalia jų ir tikriausiai eidami šalia, mes turėsime galimybes parodyti meilę ir paliudyti tiesą.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Ganjah rugpjūčio 26, 2016, 13:03:03
CitataAr galėjo Dievas priverstinai žmogų apsaugoti nuo jam gresiančių problemų?  :-\ Kitaip tariant, kokiu tikslu Dievas iš viso mus sukūrė - ar tam, kad galėtų išspręsti mūsų problemas už mus, ar tam, kad mes patys išspręstume savo problemas (su paties Dievo pagalba, nes jei tokios dieviškos pagalbos reikia, tai Dievas ją tikrai suteikia)?


tai jis gal ir sukure kad patys issisprestume, bet tai ne viska mes galim patys issisprest.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 26, 2016, 14:26:08
Tai kad išvis ne problemoms spręsti Dievas mus sukūrė :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 26, 2016, 16:09:39
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 26, 2016, 13:03:03
tai jis gal ir sukure kad patys issisprestume, bet tai ne viska mes galim patys issisprest.

Tai parūkai gi žolės ir nebereikia jokių problemų spręsti :D
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 27, 2016, 06:49:39
Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 26, 2016, 13:03:03
CitataAr galėjo Dievas priverstinai žmogų apsaugoti nuo jam gresiančių problemų?  :-\ Kitaip tariant, kokiu tikslu Dievas iš viso mus sukūrė - ar tam, kad galėtų išspręsti mūsų problemas už mus, ar tam, kad mes patys išspręstume savo problemas (su paties Dievo pagalba, nes jei tokios dieviškos pagalbos reikia, tai Dievas ją tikrai suteikia)?


tai jis gal ir sukure kad patys issisprestume, bet tai ne viska mes galim patys issisprest.


Žinoma, bet kai kreipiamės į Dievą pagalbos, tai Jis visada mums padeda.  :)

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 26, 2016, 14:26:08
Tai kad išvis ne problemoms spręsti Dievas mus sukūrė :)


Ar tikrai, Silvija? Plg. žiūr. Pr 1,27-28.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 27, 2016, 07:42:14
Nemanau, kad tai - Būkite vaisingi ir dauginkitės, pripildykite žemę ir valdykite ją! Viešpataukite ir jūros žuvims, ir padangių paukščiams, ir visiems žemėje judantiems gyvūnams - turėtume vadinti problemomis :) tai - tas pats dieviškasis kūrybos džiaugsmas, po kurio, saulei leidžiantis, turėtume kaskart ištarti "Gera" :) nes esame pagal Jo paveikslą ir panašumą.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 27, 2016, 15:50:55
O žemės valdymas nėra problemų, susijusių su žeme, sprendimas?  :-\
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 27, 2016, 17:06:55
Šiandien - tikrai taip :) Bet pradžioje taip nebuvo.

Atsiprašau, Augustai, prikibau dėl šio tavo išsireiškimo:

CitataKitaip tariant, kokiu tikslu Dievas iš viso mus sukūrė - ar tam, kad galėtų išspręsti mūsų problemas už mus, ar tam, kad mes patys išspręstume savo problemas (su paties Dievo pagalba, nes jei tokios dieviškos pagalbos reikia, tai Dievas ją tikrai suteikia)?


Juk ne tuo tikslu mus Dievas sukūrė?
Nepyk, brolau ;)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 28, 2016, 08:33:51
Citata iš: Silvija  rugpjūčio 27, 2016, 17:06:55
Šiandien - tikrai taip :) Bet pradžioje taip nebuvo.


Ginčyčiausi dėl to. Juk buvo įvykis, kurio mes tada neatlaikėm (neišsprendėm tinkamai tos problemos, kuri mums tada iškilo) ir dabar neatlaikom.

Citata
CitataKitaip tariant, kokiu tikslu Dievas iš viso mus sukūrė - ar tam, kad galėtų išspręsti mūsų problemas už mus, ar tam, kad mes patys išspręstume savo problemas (su paties Dievo pagalba, nes jei tokios dieviškos pagalbos reikia, tai Dievas ją tikrai suteikia)?


Juk ne tuo tikslu mus Dievas sukūrė?
Nepyk, brolau ;)


Tikrai nepykstu. :) Bet pati pamąstyk, Dievas juk nesakė žmogui - atseit, jūs, žmonės, būkit sau, o žemę Aš, Dievas, Pats be jūsų ir toliau valdysiu. Na, o jei Dievas taip nesakė, vadinasi, mes turime užduotį, kurią mums davė Dievas, ir iš tos užduoties išplaukiančias problemas.  :-\

P.S.
CitataJuk ne tuo tikslu mus Dievas sukūrė?


Na, gal ir žodį "tikslas" šiame klausime pavartojau truputį neįprasta Tau prasme. Galbūt Tu labiau įpratusi sakyti ne "Kokiu tikslu Dievas mus sukūrė?", o "Kokius Dievas mus sukūrė?", ir dėl to Tau truputį sunkiau suprasti, ką noriu tuo pasakyti?  :-\
Na, o atsakant į Tavo klausimą, tai Dievas mus sukūrė gyvenimo džiaugsmui, bet džiaugsmo iškilusios problemos, kurias reikia spręsti, juk netemdo. :D Ir ne tik kad netemdo, bet netgi pagausina, jei sėkmingai sekasi jas išspręsti.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 28, 2016, 13:15:21
Tebūnie. Tu teisus. (Net pasižiūrėjau žodžio problema reikšmę :))

Bet mes čia jau "blusas kaustom"... dalykas tas, kad problema kaip žodis yra įgavęs negatyvų atspalvį, dėl to man ir pasirodė netinkamas.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 28, 2016, 15:53:00
Silvija,
pritariu tavo pasakymui, kad ne tuo tikslu buvo sukurtas žmogus.
tavo esmės pajauta yra labai puiki.
apskritai žmogaus tikslas nėra spręsti problemas (tas kurios minimos šio temos rėmuose)
nes jos išspręstos.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 28, 2016, 16:55:17
Et, per anksti pasidaviau... :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Andrius4 rugpjūčio 28, 2016, 19:45:23
Taip, žmogus ne tam tikslui buvo sukurtas, o ir nuodėmė yra tik viena, o visa kita yra nuodėmės pasekmės. Yra manoma, kad žudyti , vogti, meluoti ir t.t. yra nuodėmes, bet tai nėra nuodėmes, o nuodėmės pasekmės. Nes jeigu žmogus tikėtu netik į Dievą, bet ir į jo žodį, nes Dievas ir yra Žodis. Žmogus tada tikrai nevoktu, nežudytu ir nemeluotu. Nes kiek aš esu pastebėjęs, vien tik tikėti į Dievą neužtenka, kad nežudyti, nevogti ir nemeluoti. Nes ir Italų mafija tiki į Dievą ir daugybe kitu nusikaltėlių tiki į Dievą, bet žudo, vagia ir meluoja. Daugumą žmonių tiki į Dievą savaip, pagal pačiu sukurta Dievo paveikslą, bet tikrojo Dievo taip ir nepažinodami, nes niekada nėra pažinę Dievo žodžio.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 29, 2016, 03:52:50
Bet pažinti dar nėra esmė, nes juk liuciferis pažino Dievą, bet kas iš to? Aišku, pažinti yra vienas pamatinių dalykų tam, kad pamiltum, bet visgi turi tą žingsnį žengti laisva valia.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 29, 2016, 06:02:07
Kitaip tariant, pažinti Tiesą, kuri padarys mus laisvus mylėti ir daryti, ką nori (pagal Augustiną). Nepažinus Tiesos, mes esame linkę nukrypti nuo tikslo, t.y. nusidėti (dar kitaip apibūdinant - nepataikyti į taikinį). Taigi, mūsų tikslas yra... ? :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 06:14:48
Susitikti su Jėzumi.
Sugrįžti į Dangiškojo Tėvo Namus.


Ps Liuciferis bus išganytas laikų pabaigoje. Dievas myli ir jį.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 29, 2016, 06:17:55
 :) Kol tu parašei savo kom., aš parašiau šitą:

Bet vieno suprasti negaliu - kaip pažinus Tiesą galima Ją neigti, Jai kenkti ir sąmoningai tapti Jos priešu? Šitam kontekste abejoju, kad Judas pakaltinamas (jis iki galo nebuvo pažinęs Kristaus)  :-\
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 06:31:50
Sūnaus palaidūno plg.
Kol turi nevertini. Kai prarandi tada kitaip atrodo.

"Šitam kontekste abejoju, kad Judas pakaltinamas "
Aš tos pačios nuomonės.

Galiausiai. Judo problema ta, kad jis NEPATIKĖJO ATLEIDIMU.
Esant NEVILTYJE, kažin, ar jis ten viską prisiminė ką Jėzus kalbėjo?!
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 29, 2016, 06:46:59
Tai kad ir kiti apaštalai (išskyrus Joną, man taip atrodo) įtikėjo pilnai tik po Prisikėlimo.

CitataSūnaus palaidūno plg.
Kol turi nevertini. Kai prarandi tada kitaip atrodo.


Nuo prieštaravimo pažintai Tiesai, saugok mus, Viešpatie  [-O<
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 06:59:00
"Tai kad ir kiti apaštalai  ..."

Dabar jau neprisimenu, kas, kur, kaip, ir kada?
Buvo klausimas, (gal tai mano paties klausimas ir maldos patirtis) kodėl "keturios Evangelijos"?

-Ne keturios Evangelijos.
- Tu, savo dabar rašai!
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 29, 2016, 07:12:06
Štai kaip  :-\

Citata- Tu, savo dabar rašai!


Imu suprasti, ką reiškia rašyti ikoną :)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Silvija rugpjūčio 29, 2016, 07:24:18
Klausimas: kodėl Jėzus savo Bažnyčią statė ant Petro, ne ant Jono?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 07:41:37
Gal todėl, kad aš galėčiau priklaupti (paklusti) Jo sprendimui?

Jn:15:16 Ne jūs mane išsirinkote, bet Aš jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte,...

Lk 7: 8 Juk ir aš, būdamas valdinys, turiu sau pavaldžių kareivių. Taigi sakau kuriam iš jų: 'Eik', ir jis eina; sakau kitam: 'Ateik čia', ir jis ateina; sakau tarnui: 'Padaryk tai', ir jis daro". 9 Tai girdėdamas, Jėzus stebėjosi juo ir, atsigręžęs į Jį lydinčią minią, tarė: ,,Sakau jums--net Izraelyje neradau tokio didelio tikėjimo!"
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Augustas rugpjūčio 29, 2016, 08:04:37
Citata iš: Pilgrim  rugpjūčio 28, 2016, 15:53:00
Silvija,
pritariu tavo pasakymui, kad ne tuo tikslu buvo sukurtas žmogus.
tavo esmės pajauta yra labai puiki.
apskritai žmogaus tikslas nėra spręsti problemas (tas kurios minimos šio temos rėmuose)
nes jos išspręstos.


Taip, Tu teisus, Pilgrim'e, bet tai galioja tik šios temos rėmuose.

Tik nereikėtų pamiršti ir to, kad Dievas mums taip pat davė ir užduočių.  :-\

P.S.
Citata iš: Silvija  rugpjūčio 28, 2016, 16:55:17
Et, per anksti pasidaviau... :)


Ten Tu gerai parašei, tik gal nesupratai, kad tas mano paaiškinimas buvo nukrypimas nuo aptarinėjamos temos, nes reikėjo gerb. Ganjah'ui paaiškinti vieną dalyką. Tą dalyką, man atrodo, pavyko paaiškinti, ir dabar galime tęsti diskusiją (šios temos rėmuose) toliau.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Pilgrim rugpjūčio 29, 2016, 09:45:15
Citatakodėl Jėzus savo Bažnyčią statė ant Petro, ne ant Jono?


statė ant abiejų.
Po Kristaus kryžiumi stovi du mokiniai.
Hierarchinė (įstatymo, Senojo testamento, Mozės ir pranašų) bažnyčia (simbolis-Petras), bendruomeninė (caritatyvinė, Naujojo testamento, evangelinė) bažnyčia (simbolis-Jonas).
Jėzus atiduoda Marijos globai bažnyčią per Jono asmenį (simbolį).

Citatadavė ir užduočių.  :-\

užduočių ?  :-\ o gal kvietimų ...
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 10:31:59
"statė ant abiejų."
12
Stato.

(765  Savajai bendruomenei Viešpats Jėzus padovanojo struktūrą, kuri išliks tol, kol karalystė bus visiškai atbaigta. Pirmiausia Jis išsirinko dvylika ir jų vadu paskyrė Petrą.171 Atstovaudami dvylikai Izraelio giminių,172 jie yra naujosios Jeruzalės pamato akmenys.173 Dvylika174 ir kiti mokiniai175 ne tik dalyvauja Kristaus pasiuntinybėje, Jo valdžioje, bet ir dalijasi Jo likimu.176 Visais tais veiksmais Kristus savo Bažnyčiai deda pamatus ir ją stato.)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Andrius4 rugpjūčio 29, 2016, 14:31:37
Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 29, 2016, 06:14:48
Ps Liuciferis bus išganytas laikų pabaigoje. Dievas myli ir jį.

Ar tikrai tuo tiki? Tai prieštarauja Šventiems Raštams, kad liuciferis bus išganytas. Nes jeigu taip butu, tuomet visi turėtu buti išganyti laikų pabaigoje. Tada kam Dievas įšaukinėja savus iš šio sugedusio pasaulio? Raštai sako, kad liuciferis,( kuris yra velnias ir ta sena gyvate), bus įmestas į ugnies ežerą(tai antroji mirtis, visiškas sunaikinimas) ir visi tie kurie nusekė juo irgi bus įmesti į ugnies ežerą. Ir ar nėra parašyta: 
(Mt 12: 32) Jei kas tartų žodį prieš Žmogaus Sūnų, tam bus atleista, o kas kalbėtų prieš Šventąją Dvasią, tam nebus atleista nei šiame, nei būsimajame gyvenime.
Ar šėtonas nekalba prieš Šventąją Dvasią? ir visi tie kuri nusekė ji ir dar kurie nuseks? Kaip tuomet šėtonas  gali buti išganytas? Ar Dievas eis Pats prieš Savo žodį?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 15:07:15
"Tada kam ...."
Greičiausiai tam, kad Jo paklaustum.
Mt:16:3   ir rytmetį: 'Šiandien bus lietaus, nes rausta apsiniaukęs dangus'. Veidmainiai! Jūs mokate atpažinti dangaus veidą, o laiko ženklų- ne.

".... Dievas į įšaukinėja savus iš šio sugedusio pasaulio? "
Vakaro maldoje, turime tokią stotelę.
Po sąžinės peržvalgos, dėkojimas.
Surask bent du (manau rasi ir 22) dalykus už ką nori šiandiena dėkoti Dievui. Pvz tris mėn. taip.
Tada ateik vėl iškelk tą klausimą.

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Andrius4 rugpjūčio 29, 2016, 16:34:52
Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 29, 2016, 15:07:15
Mt:16:3   ir rytmetį: 'Šiandien bus lietaus, nes rausta apsiniaukęs dangus'. Veidmainiai! Jūs mokate atpažinti dangaus veidą, o laiko ženklų- ne.

Kadangi taip jau drąsiai pacitavai ta citatą, tai gal ir pasakysi, kokiame laike mes gyvenam? Ar jau  figmedžio šaka suminkštėjo ir ar jau sprogsta lapai? Ar jau turime pasaulyje tapati, kaip buvo Nojaus dienomis, arba Loto dienomis Sodomoi ir Gomoroi? Tad kurioje dienoje mes gyvename? Kurioje valandoje?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: kukulis rugpjūčio 29, 2016, 17:28:52
Dievas gal ir myli Liuciferį, bet mums jo mylėti tikrai nereikia :D
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 17:33:50
Na man pasirodė pakankamai suprantamai parašiau. Atsiprašau.
"Dievas  išaukinėja savus iš šio sugedusio pasaulio"
Tai toks ir laikas. :D

Ty kai  Dievas tave "įšaukinės"" iš šio sugedusio pasaulio"  nes Jis" nugalėjo šį pasaulį"
Tada jam dėkosi
(pvz 3mėn. x 22 = 1980 kartų)
Daugoka?!
Šiandiena manau, kad tai yra apsčiai. Tada turėsi kita laiką. :)

Nu iki, direktoriau.

Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 17:35:16
"Dievas gal ir myli Liuciferį, bet mums jo mylėti tikrai nereikia :D"

Niekada nesakyk niekada :DD
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Saulius rugpjūčio 29, 2016, 18:30:10
Silvija rašė: "Bet vieno suprasti negaliu - kaip pažinus Tiesą galima Ją neigti, Jai kenkti ir sąmoningai tapti Jos priešu? Šitam kontekste abejoju, kad Judas pakaltinamas (jis iki galo nebuvo pažinęs Kristaus)"

Nesakau, kad Judas nepažino Tiesos, - greičiausiai jis buvo per gudrus, kad norėtų pažinti Tiesą.
O kaip Liuciferius - šviesos nešėjas, ar ir jis nepažino Tiesos?
Tik žinome, kad jis nesutiko tarnauti dulkei, kuri vadinasi žmogus. Ar jam bus atleista? Gal reiktų klaust: ar jis pajus gailestį ir ar atgailaus...  per sunkūs klausimai.

Grįžtant prie temos, nuodėmės pasekmė yra mirtis, bet yra dar antroji mirtis minima Apreiškime Jonui  Apr 20,14 ir Apr21.
Ką reiškia antroji mirtis? visiškas sunaikinimas?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 18:41:29
"Ką reiškia antroji mirtis? visiškas sunaikinimas?"

Manau reiškia, kad žmogų įdėjo į karstą.
ar tai bus "visiškas susinaikinimas ar "Nugalėtojas nenukentės nuo antrosios mirties'" (Apr:2:11) priklauso nuo pasirinkimo, gal?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Andrius4 rugpjūčio 29, 2016, 18:56:16
 Kaštone, Dievas visais laikais įšaukinėjo savus. Todėl tai nėra laiko ženklas. Visi laikai turėjo savus laiko ženklus ir Dievo žodį tam laikotarpiui. Ir mūsų laikotarpis yra paskutinis ir beje trumpiausias. Ir deja šiomis dienomis jau turime Nojaus dienas ir Sodomos ir Gomoros dienas. Ir visa tai liudija dienų pabaigą ir antra Kristaus atėjimą pasiimti savo nuotakos. Ir artėjanti baisu suspaudimo laikotarpį. Tad nedelskime ir pasirūpinkime aliejaus savo žibintams, nes Jaunikis jau čia pat.

P.S. pirmoji mirtis, kai miršta šitas kūnas, pats žmogus nemiršta. Nes jis yra sukurtas pagal Dievo paveikslą. Kai aš žiūriu į tave Sauliau, aš nematau tavęs, o matau tik tavo padangtę. Tikrasis tu esi viduje. Esi siela, mirus šiam kūnui, siela nemiršta. Ji keliauja į paskirta jai vieta. Kas į pragarą, kas į dangaus karalystė. Tačiau tos sielos kurios yra pragare, jos bus sunaikintos. Visas pragaras bus sunaikintas, taip sako Raštai.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 29, 2016, 19:04:39
"Ir mūsų laikotarpis yra paskutinis ir beje trumpiausias. "
:thumbup: Dar esi toje sektoje?
Darykis išvadas.

"P.S. pirmoji mirtis, kai miršta šitas kūnas, pats žmogus nemiršta."
,,Palik mirusiems laidoti savo numirėlius, o tu eik ..!" (Lk:9:60)
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 29, 2016, 20:13:00
Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 29, 2016, 06:14:48
Ps Liuciferis bus išganytas laikų pabaigoje. Dievas myli ir jį.


Jei tu kalbi apie 4a. vyskupą Liuciferį (http://www.newadvent.org/fathers/3005.htm), tai gal tu ir teisus, nors sunku pasakyti, nes jis kaip ir schizmoje buvo prieš mirtį... bet jei kalbi apie velnią, tai kur yra laisva valia? Ar tu manai, kad Dievas jį išganytų prieš jo valią? Juk angelai darydami apsisprendimą turėjo visą reikiamą informaciją, tad jų apsisprendimas yra amžinas ir nekintamas, nes tai yra susiję su jų angeliška prigimtimi.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 30, 2016, 02:48:27
O jie kūriniai, ar ne?
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Sigitas rugpjūčio 30, 2016, 02:58:47
Na, esama tokių teologinių pasvarstymų, teko girdėti, netgi egzaminą laikyt reikėjo prieš ~15 metų. Solovjovo raštuose ypač. Manoma, jog kai bus paruzija (http://www.lietuviuzodynas.lt/terminai/Paruzija), šėtonas ir jo maištingoji gvardija nebeturės darbo - nebebus ką apgaudinėti, suvoks realybę, tai susiprotės ir atgailaus, grįš atgal nuo ko nupuolė pradžioje. Ir pradės tai kaip istorijoje apie pagautą svetimaujant moterį (Jn.8,9). Taigi, yra manoma, jog net Liuciferis atgailaus.

Kita vertus yra aiškus Jėzaus pasakymas apie amžiną nuodėmę (Mk.3,29). Taigi, galvokime ką darome, ką sakome, ką mąstome, kokius sprendimus priemame, nes už viską teks atsiskaityti (Mt.12,36).

   Pabaigai noriu paguosti: ,,jei vaikščiojame šviesoje, kaip ir jis yra šviesoje, mes bendraujame vieni su kitais, ir jo Sūnaus Jėzaus kraujas apvalo mus nuo visų nuodėmių" (1Jn.1,7).  :thumbup:
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Tomas M. rugpjūčio 30, 2016, 12:23:20
Osipovas yra labai didelis tos minties (pragaras yra amžinas, bet ne be pabaigos) skelbėjas, kas beje jam ir kažkiek problemų pridaro. Jis neva rėmėsi kai kurių šventųjų raštais, gal net Bažnyčios mokytojų. Vienas jų buvo Šv. Izaokas Sirijietis, problema su jo raštais ta, kad kiek teko skaityti, labai sunku versti iš sirų kalbos, tad neaišku ar vertimai gerai atspindi tikrą autoriaus mintį.

Kitas veikėjas yra mūsų laikų teologas Von Baltazaras, kurį cituoja net ir dabartiniai vyskupai, kaip pvz. šiuo metu labai populiarus JAV vyskupas Robert Baron. Problema tame, kad tos "teologinės įžvalgos" ar nuomonės, kurios neturi jokio patvirtinimo Magisteriume, gali pastūmėti žmones į vangumą dvasiniais klausimais (ai, nieko tokio, vis tiek pragaras kažkada baigsis ir aš pateksiu į dangų...) ir tokiu būdų pasitarnauja blogiui.

Man keista, kaip teologai ir vyskupai skelbia tokias "tiesas", kai Fatimoje Švč. Mergelė Marija labai aiškiai parodė, kas atsitinka sieloms.

Citata iš: Kaštonas  rugpjūčio 30, 2016, 02:48:27
O jie kūriniai, ar ne?


Taip, bet tai nekeičia esmės, jie turi laisvą valią.
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Kaštonas rugpjūčio 30, 2016, 13:17:24
Pagalvojau Tomai ir tu turi laisva valią.
Kadangi tai "nekeičia esmės" -netęsiu
Antraštė: Ats: Kas yra nuodėmės?
Parašė: Sigitas rugsėjo 02, 2016, 14:47:54
Nežinau kur nukrypo ši diskusija, tiesiog anądien kažkaip pavarčiau seną maldaknygę, kurią man kažkada per praktiką jaunimo stovykloje padovanojo lietuvių klierikai iš JAV. Ji labai savotiška senąja lietuvių kalba atspauzdinta, vadinasi ,,Viešpatie, išklausyk manęs", ją paruošė kunigas K. A. Matulaitis MIC, išleido ,,Lietuvos Katalikų Spaudos Draugija", Chicago 1956 metais.

Ją skaitydamas radau apie nuodėmes. Čia rašoma:

,,Septynios didžiosios nuodėmės:
1. Puikybė. 2. Godumas. 3. Paleistuvavimas. 4. Pavydas. 5. Piktumas. 6. Persivalgymas ar pasigėrimas. 7. Tingėjimas.

Devynios svetimos nuodėmės:
Jos padaromos, pridedant prie svetimos nuodėmės: 1. patarti, 2. liepti, 3. padėti padaryti nusikaltimą, 4. pritarti, 5. pagirti, 6. nesulaikyti kitam nusikalstant, 7. nutylėti, 8. slėpti, 9. pasidalinti, blogą darbą padarius.

Šešios nuodėmės prieš Šventąją Dvasią:
1. Netekti vilties būti išganytam. 2. Per didelis pasitikėjimas Dievo gailestingumu. 3. Prieštarauti Dievo apreikštai tiesai. 4. Pavydėti artimui Dievo malonių. 5. Sukietėti nuodėmėse, nuolat jas darant. 6. Atidėlioti atgailą iki mirties.

Per išpažintį reikia pasisakyti visus sunkius mirtinus nusikaltimus, padarytus tuo laiku, iš kurio daroma išpažintis. Reikia todėl atsiminti jų skaičių, sunkinančias nuodėmę aplinkybes ir padarytus blogus darbus." (cituota iš 484-485 psl.).

Sakyčiau yra ties kuo pamąstyti. Man tai perskaičius atsirado reikalas eit išpažinti kai ką pas savo dvasios tėvą.  :ashamed: