TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Klubų diskusijos => Porų ir šeimos klubas => Temą pradėjo: sparnai lapkričio 28, 2012, 07:59:24

Antraštė: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai lapkričio 28, 2012, 07:59:24
Sveiki, jungiuosi i jusu pokalbius.
Musu seima jau metai kaip naudoja kreitono modeli. Tiesa, gydymo lietuvoje pagal NaPro gauti kolkas beveik neimanoma, todel kreipemes i brolius lenkus.
Man labai noretusi, kad kuo daugiau zmoniu jungtusi ir dalintusi patirtimi butent NaPro srityje, nes kolkas tai visiska naujiena tiek medikams tiek visiems kitiems :)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Silvija lapkričio 28, 2012, 08:20:06
Labai malonu! :)

Juo labiau, kad ši tema kurį laiką pas mus "snaudžia", norėtųsi išmanančių žmonių komentarų. Jei gali, pasidalyk patirtimi, gal būt atsakant į klausimus, kuriuos dėl laiko stokos ir kitų priežasčių mes "prašokome".

Man tai gėda prisipažint, bet aš išvis nenusimanau kas tai per daiktas tas Kreitono modelis ir "su kuo jis valgomas", dėl to ir diskutuot esu nepajėgi  :ashamed:

Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Nieko nežinau lapkričio 28, 2012, 09:21:16
Grubiai tai vienas iš gimdos kaklelio gleivių stebėjimo metodų. Yra Bilingso ir yra Kreitono. Kadangi man pačiai "Kreitonas" dar naujiena, tai iš tų fragmentinių žinių, kurias turiu, jis man atrodo paremtas įvairiapusiškesnėm stebėjimo sąlygom.

O šiaip yra gi toks gerulis puslapis  :)
http://www.nspinfo.lt/naujienos/kaikuriebilingsuovuliaciniometodoirkreitonomodeliosistemosskirtumai
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Teofilė lapkričio 28, 2012, 10:56:09
Citata iš: sparnai  lapkričio 28, 2012, 07:59:24
Sveiki, jungiuosi i jusu pokalbius.
Musu seima jau metai kaip naudoja kreitono modeli. Tiesa, gydymo lietuvoje pagal NaPro gauti kolkas beveik neimanoma, todel kreipemes i brolius lenkus.
Man labai noretusi, kad kuo daugiau zmoniu jungtusi ir dalintusi patirtimi butent NaPro srityje, nes kolkas tai visiska naujiena tiek medikams tiek visiems kitiems :)

Sveika(s) :) ,

Ir man labai norėtųsi :thumbup:, bet deja bent jau kol kas šioje srityje viskas susiveda į tokį žemišką dalyką kaip pinigai.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. lapkričio 28, 2012, 13:29:26
Sveiki, sparnai ;)

Mūsų šeimoje Kreitono metodą naudojame jau apie pusantrų metų ir jis kažkuria prasme buvo mūsų kelias, norint susilaukti vaikelio. Taip pat esame galvoję apie gydymą ir realiai susidūrę su NaPro specialistu (mes gyvename JAV). Istorija baigėsi, taip sakant vaisingai, o kiek įtakos čia turėjo Kreitono metodas, tai tik Dievulis žino... bet kuriuo atveju, tai padeda tiek moteriai, tiek vyrui susipažinti su visa "sistema" ir būti geresniais dalyviais procese ;D

Dabar apie patirtį. Manau mums naudingiausi buvo vizitai su Kreitono metodo specialiste, kuri kuruoja porą visus metus ir padeda suprasti metodo ženklus, bei kitas subtilybes. Jos specialybė yra fizioterapeutė, tad ji nėra tikra medikė, tačiau tikrai apsiskaičiusi ir nemažai turinti patirties. Yra specialūs Kreitono metodo kursai, kuriuos gali praeiti visi norintys ir taip tapti šio metodo specialistais.

Pati NaPro gydymo idėja yra labai gera - sutvarkyti organizmą, kad jis pats natūraliai pradėtų tiksėti ir tokiu būdu viskas įvyktų taip, kaip ir buvo Kūrėjo numatyta :)

Tačiau net JAV tokių specialistų yra labai mažai. Yra reali galimybė gydytis net pas NaPro technologijos įkūrėją, bet tam reikia skristi į kitą valstiją ir ten apie savaitę gyventi, tad gana brangus malonumas.  Mes lankėmės pas arčiau dirbančią specialistę.

Ta daktarė buvo labai jauna specialistė, t.y. su labai ribota patirtimi ir gana kategoriško būdo. Mūsų atveju buvo prielaida, kad gali būti endometriozės išvešėjimų, kurie savo ruožtu veikia hormonų pusiausvyrą ir taip trukdo visai sistemai normaliai veikti. Tad ji, būdama chirurgė, pasiūlė iš pradžių "pažiūrėti" kaip ten yra, o tam reikia daryti diagnostinę stereoskopinę operaciją, o tada jei ten kažką ras, daryti pilną operaciją endometriozės audiniams pašalinti.

Sužinojęs, kad visas reikalas apima dvi chirurgines operacijas, paklausiau, kokie yra rizikos faktoriai ir ar prieš "imantis peilio", negalime imtis kitų "neinvazinių" žingsnių. Ji nebuvo tuo patenkinta ir nuo to taško pokalbis buvo gana nemalonus ir ji net neatsakė į visus mano klausimus. Situacija buvo maždaug "arba darom, kaip aš sakau, arba viso gero".

Mano žmonos draugė pati yra chirurgė ir mes paklausėme jos nuomonės apie šį vizitą. Ji atsakė, kad kiekvienas chirurgas imasi peilio tik tada, kai visos kitos galimybės išnaudotos ir jai taip pat minėtos specialistės elgesys pasirodė keistokas. Tad tokia štai patirtis. Čia kaip ir su kunigais manau - tas faktas, kad žmogus kunigas, dar tik pusę istorijos pasako, o ar jis geras, malonus, suprantantis, tai čia jau nuo jo asmens priklauso... taip ir su NaPro specialistais.

Jokių operacijų mes nedarėme ir po kelių mėnesių viskas įvyko be chirurgo peilio pagalbos. Tikiuosi, kad maldos geriau suveikė už peilius ;D

Tačiau tai mūsų individualus atvejis, kai nebuvo aiškios sutrikimų priežastys. Kitoms poroms chirurginis įsikišimas gali būti labai logiška išeitis.

Dar įdomu tai, kad vienas daktaras minėjo (o mes tų daktarų matėme daug), kad jei ir būtų endometriozė, organizmas savaime ją pašalina nėštumo metu, tad čia kaip ir vištos ir kiaušinio atvejis: endometriozė trukdo pastoti, bet jei pastosi, tai endometriozė automatiškai bus pašalinta... daryk ką nori :D

Dar noriu pridurti, kad jei nebūtų viskas išsisprendę natūraliai, mes jau ruošėmės naudoti chlomidą (kas neprieštarauja Bažnyčios nuostatoms) ir tik tam nesuveikus, būtume svarstę chirurginio NaPro gydymo variantą.

Papildymas:

Pamiršau paminėti, kad mūsų šeimos atveju, vienas iš dalykų, turėjusių įtakos vaisingumui, buvo policistinių kiaušidžių sindromas. Taip gavosi, kad viena šauni endokrinologė mums patarė, prieš pasirenkant chlomidą, pabandyti vaistą Metformin (http://en.wikipedia.org/wiki/Metformin), kuris pats iš savęs yra labai nepiktybiškas vaistas, t.y. moters organizmui nedaroma didelė įtaka. Nauji tyrimai rodo, kad Metformin policistinių kiaušidžių sindromo atveju žymiai padidina ovuliacijos galimybę. Mes manome, kad tai galėjo turėti nemažai įtakos, susilaukiant vaikelio :)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai lapkričio 30, 2012, 11:42:05
Sveiki,

O kokie Jus iniciatyvus! Dekoju uz toki sirdinga priemima  :celebrate:

Kam cia kilo neaiskumu del to kas po mano megstama pravarde slepiasi, tai "mergaite" :D

Musu kelione i NaPro pazinima buvo siekiant ilgai mus aplenkiancio seimos pagausejimo. Jo beje vis dar nesulaukiame.
Kadangi esu susipazinusi gana issamiai su kitais NSP metodais, tiek su Bilingso tiek su simptoterminiu, galiu is karto pasisakyti jog pati asmeniskai Kreitono modeli isskyriu kaip kur kas issamesni, aiskesni ir patogesni seimyniniam gyvenimui.

Gleiviu stebejimas atliekamas kur kas griezciau, stebejimai atliekami remiantis klasifikuotais ir sistemizuotais zenklinimais. Gleives aprasomos pagal spalva, tasuma, slyduma, uzrasomas tasumas centimetrais, kiek kartu buvo pastebeti patys vaisingiausi dienos pozymiai, taip pat yra kitu zymimu dalyku, kurie privalomi tik vaisingumo problemu turincioms seimoms.

Po metu stebejimo, galiu pasakyti jog tikrai pritariu, jog is tokiu stebejimu labai gerai isryskeja moters sveikata arba jos problemos. Mano atveju tai butu (dar simto procentu neduodu, nes dar nera istirtas nors ir jau surinktas kraujas), progesterono trukumas.

Mes su vyru lankomes pas jauna specialiste, kuri siuo metu kiek zinau yra laaabai uzsiemusi ir tikiuosi kad greit gaus licenzija ir gales plesti savo veikla. Ji mus apmoke Kreitono modelio ir supazindino su NaPro , o surinkus pakankama stebejimu kieki, eme mus raginti vaziuoti i Lenkija, NaproMedica klinika. Ilgai moraliskai tam ruosemes, nes prisipazinsiu, jegu sioms kelionems tikrai reikia daug - lenkai labai sunkiai kalba kitomis kalbomis  :D, o ir kiti faktoriai prisideda. Taigi  si rugseji apsilankeme toje klinikoje ir artimiausiu laiku planuojame savo antraji vizita. Musm ten buvo atliktas didelis kiekis tyrimu plius vadovaujantis NaPro metodika buvo alikta eile kraujo tyrimu ir Lietuvoje. Tyriausi PRG, FSH, LGH, E2, vitamina D3, o B12 tuo metu lietuvoje neradau kas tyre. Dabar jau zinau :) Tik kad tai labai jau brangu. Lenkai man dar istyre skydliaukes hormonus, pakartojo labai ypatingu budu mano vyro turta, ir pora hormonu, dovanokit nebepamenu kuriu. Tai vat. Paleido mus namo su nuorodomis - gerti vitaminus, D3 plius Kalci ir man papildomai B12. Liepe man kas antra diena imti krauja is venos ir kaupti saldiklyje kraujo seruma, kuri nusivesiu kai artimiausiu metu vaziuosim, jie is sio viso reikalo sudarys PRG ir E2 viso ciklo kitimo kreives, kurios kaip tikimes ir atskleis kur butent mano organizme trumpina. Toliau, gydytojas paragino atlikti histeroskopija kadangi turi negeru itarimu del gimdos. laparoskopija buvo alikta man pernai metais, pries pat pradedant pazinti su NaPro.

Esu suzaveta is tikro NaPro metodika ir jos galimybiu pranasumu lyginant su kitom metodikom. Tai vienintelis budas kuris kaip Tomas minejo, is tiek atstato nevaisinguma. Gal but kai kuriais atvejais santykinai, taciau nepazeidziant etikos ir leidzia naturaliai pastoti. 

Tai vat, nezinau ka toliau ir pasakoti. Jei kam kas bus idomu, mielai dalinsiuosi.

O Teofile, ka turejote omeny, kad noretumete bet finansai neleidzia?
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Teofilė lapkričio 30, 2012, 13:14:16
Citata iš: sparnai  lapkričio 30, 2012, 11:42:05
O Teofile, ka turejote omeny, kad noretumete bet finansai neleidzia?

"Nesijūsinkim", a? :ashamed: (Jūs kaip sau norite, bet aš į visus čia kreipsiuos "Tu" :P).

Omenyje turėjau ne save asmeniškai, o bendrai situaciją - kiek kainuoja NaPro specialisto ar bent jau pagal Kreitono modelio sistemą dirbančio NŠP mokytojo paruošimas.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Teofilė lapkričio 30, 2012, 13:36:19
Citata iš: sparnai  lapkričio 30, 2012, 11:42:05
Kadangi esu susipazinusi gana issamiai su kitais NSP metodais, tiek su Bilingso tiek su simptoterminiu, galiu is karto pasisakyti jog pati asmeniskai Kreitono modeli isskyriu kaip kur kas issamesni, aiskesni ir patogesni seimyniniam gyvenimui.

Kiekvienas metodas turi ir privalumų, ir trūkumų. Tikiu, kad porai/moteriai su aukštuoju išsilavinimu, turinčiai galimybę visus metus dėl kiekvieno neaiškumo konsultuotis su NŠP mokytoju, Kreitono modelis yra geras pasirinkimas, tačiau tai visgi plg. sudėtinga sistema - reikia įsiminti daugokai simbolių, gerai perprasti, ką kiekvienas iš jų reiškia. Vargu ar šis metodas pasiteisintų trečiojo pasaulio šalyse (priešingai nei Bilingsų) arba kad ir lietuviško kaimo glūdumoje.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai lapkričio 30, 2012, 13:42:04
Kaip tamstoms patogiau. As daug jaukiau jauciuosi tujinama :)
Ach taip. Kainele specialista paruosti vien Kreitojo mokymams deja ...uch... :'( O ju taip mirtinai reikia. Na, manau reikia ir toliau aktyviai ieskoti finansavimo. Mano isitikinimu vienas ir prioritetiniu Baznycios rupesciu turetu buti jaunu seimu svietimas ir NaProtechnologiju atejimo i Lietuva remimas. Gal mano nusistatymas atrodys labai jau saliskai, nes esu tame nelaiminguju tarpe. Taciau kaip ten bebutu ne is vieno mediko girdejau jog vaisingumo sutrikimas sparciai didejanti problema. As tuo tikiu. Nors ir sunku paciai suvokti kodel taip yra, nes priezasciu visur yra skirtingu. Savo kolegiu tarpe diagnoziu sutinku tikrai labai ivairiu, taigi ir faktoriai manau yra ivairus... Aisku, cia tik speliones. Bet va norom nenorom i jas leidziuosi, nes tema tikrai rimta ir aktuali...  Gal kas nors apie tai ka nors kvalifikuociau pasakyti turetu? Butu labai idomu ir svarbu suzinoti.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai lapkričio 30, 2012, 13:44:29
Na, idomu butu suzinoti is ties moteru reakcija, nes ismokti Kreitono modeli nera lengva. Visgi, mano pavyzdziu atveju Bilingso metodas liktu arba beprasmis arba pernelyg "agoniskas", nes pagal jo keliamus reikalavimus as tureciau gyventi labai jau celebatiskai  :ashamed:
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. gruodžio 01, 2012, 18:26:47
Kreitono modelį išmokti tikrai nėra lengva, ypač tuo atveju, kai moters organizmas netiksi, kaip laikrodis ir kai kuriuos lemtingus ženklus matai vienąkart per pusmetį... šiuo atveju, tikrai neįkainuojamą pagalbą gauni iš tave prižiūrinčio Kreitono sistemos konsultanto.

Lyginant su kitais metodais, Kreitonas suteikia ne tik apsaugą nuo pastojimo, ar padeda matyti "langą" pastojimui, bet moteris, o kartu ir vyras pastoviai stebi sveikatos būklę, kas manau padeda labiau vertinti savo sveikatą ir natūraliai žiūrėti į vykstančius procesus.

Kalbant apie JAV, Kreitono sistemos konsultantai dirba "ant savęs". Jie dažnai lankosi sutuoktinių parengimo kursuose, kur trumpai pristato metodą ir tokiu būdu susiranda klientų. Nelabai gerai pamenu, bet kai mano žmonai siūlė Kreitono konsultanto kursus, rodos jie kainavo apie $3000 - $4000. Palyginimui, savo konsultantei mes mokame $400 per metus (į tai įeina apie 10 vizitų), kas tikrai nėra super didelės išlaidos porai.

Tokiu būdu, kursai atsipirktų turint bent 10 klientų. Kitas klausimas ar galima išsilaikyti vien iš konsultanto pajamų? Mūsų specialistė dienos metu dirbo sveikatingumo centre fizioterapeute, o vakarais užsiimdavo Kreitono porų konsultavimu.

Beje, aš papildžiau savo prieš tai buvusią žinutę svarbia informacija apie policistinių kiaušidžių sindromą ir Metformin vaistą.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai gruodžio 03, 2012, 04:41:15
Na Lietuvos pragyvenimo lygiui 20 tukst. kuriu reikia NaPro gydytojo kvalifikacijai igyti, yra tikrai dideli pinigeliai. Kad jie atsipirktu, tikrai tikiu, nes poreikis yra didziulis. Norint tapti tik Kreitono modelo mokytoju zinoma medicininio issilavinimo nereikia, ir galbut kursai jiems kainuoja pigiau? Taciau tai vis tiek nera lengva, nes reikia tureti galimybe vaziuoti i apmokymus uzsienyje. Zodziu, reikia tikru entuziastu. LABAI REIKIA  :happy:
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: ligita87 balandžio 26, 2013, 05:41:30
Sveiki. Ar žinote vaisingumo klinika (http://nmc.lt/vaisingumo-centras/) Kretingoje ? Niekaip negaliu pastoti jau porą metų, mąstau apsilankyti jau reiktų.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai balandžio 26, 2013, 09:07:26
Sveika,

Uzjauciu del problemu su gandrais. Ar jau meginai dometis siuo reikalu? Tyreisi hormonus? Stebejai savo cikla? Vyro turto tyrimus atlikote?
as asmeniskai sios klinikos nezinau, tik is ju tinklapio matau kad jie uzsiima pagalbiniu apvaisinimu, kuris su krikscioniskom vertybem prasilenkia  ;)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: nf balandžio 26, 2013, 11:26:52
Nesenai išgirdau, kad būna ir psichologinis nevaisingumas
http://www.youtube.com/watch?v=tf87m-RHfcY
nežinau ant kiek čia moksliška  :-\
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. birželio 07, 2013, 02:40:29
Įdomu, bet pasirodo net pravoslavai yra girdėję apie Kreitono metodą ir pats Osipovas tikisi, kad tas būdas ateis į Rusiją :)

http://www.youtube.com/watch?v=bfgCE5o-Dtc
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Silvija birželio 07, 2013, 08:08:37
Kartais Osipovo ironiškas kalbėjimo stilius "nepraeina" pro mano ausis. Štai pirmuose sakiniuose jis iškalbingu tonu pareiškia, kad negimusiais kūdikiais nereikia pernelyg rūpintis, nes jie - kaip šventieji kankiniai, bet štai moterimis...!

Taip, sutinku su jo mintimis, bet kalbėjimo maniera iškart įgelia ir iškelia kitą klausimą: o jūs, vyrai, kur buvote, kai tos moterys priėmė netinkamą sprendimą? Atrodytų, kad vyrų pražūčiai tai nei kiek negresia. Stačiatikiai (nežinau ar visi) tokiu būdu nukrypsta nuo pačios Evangelijos ir Jėzaus mokymo. Prisiminkim kaip Jis, atvedus svetimautoją ir pastačius ją į smerkiančių vyrų būrį, nukreipia įniršusiųjų dėmesį rašydamas kažką ant smėlio, po to atsitiesęs sako: "Kas iš jūsų be nuodėmės, tegu pirmas sviedžia į ją akmenį" (Jn 8, 7b).

Toliau mintys nuveda į pačią Pradžią, kai pirmieji tėvai patyrė nuopuolį. Teko girdėti tokį katalikų teologų aiškinimą, kad Adomas buvo atsakingas ir lygiai tiek pat kaltas, kaip ir Ieva, nes tuo metu, kai ji įsileido į derybas su žalčiu, jos neapsaugojo, bet pasidavė kartu su ja gundymui. Deja, dar gajus ir kitas aiškinimas, neva, viskas per tą moterį...

Čia noriu nusilenkt tokiems šeimos vyrams ir tėvams kaip Tomui (Tomai, tu čia neskaityk, kad neišpuiktum ;)), kurie atsakingai lydi savo moterį gyvenimo keliu, rūpinasi ja, aiškinasi kartu NŠP metodus ir galų gale visa šeima būna apdovanota Viešpaties malonėmis. Taip ir turi būti kuriama Dangaus karalystė žemėje.

Ir dar vienas pastebėjimas. Ne vien šioje paminėtoje Evangelijos vietoje skaitome, kaip Kristus apgina moterį. Vakarų Bažnyčios kasdienybėje tokios pagarbos apraiškų pastebiu daugiau nei Rytų. O tokie pažangūs metodai kaip Kreitono ir yra pasekmė evangelinio įsiklausymo į subtilius vaisingumo klausimus, bei tobulesnių santykių tarp vyro ir moters kūrimo pavyzdys. Labai dideli nuopelnai šioje srityje tenka popiežiui Jonui Pauliui II, kurį stačiatikiai taip mėgsta patraukt per dantį.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: ingrityte liepos 24, 2013, 05:20:06
Sveiki  :waving:
Labai džiaugiuosi, kad radau šią temą :) Mėnuo kaip mokomės Kreitono modelio kartu su modelio konsultante. Mūsų tikslas yra atidėti nėštumą. Turim savo tris atžalas.
Vis labiau įgyjant žinių ir suvokiant NŠP, man kyla mintis, kad reikia šviesti paauglius ir juos mokyti to mokykloje. Kokia jūsų nuomonė?
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. liepos 24, 2013, 14:57:50
JAV kiek girdėjau, mamos savo dukteris nuo 12 metų vedasi į konsultacijas. Aišku nereikėtų vaikams akcentuoti gimdymo atitolinimo pusės, nes juk pagrindinis metodo tikslas yra vaikų susilaukimas ir gausios šeimos.

Kaip keletas dvasininkų yra pasakę - jei šeimoje nėra 5-8 vaikų, apie jokį reguliavimą ir kalbos negali būti ;)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: tomulina spalio 01, 2013, 08:22:53
Sveiki,
Nebežinau kur kreiptis.
8 m. negaliu pastoti, laikas tiksi. Kur tik nebūta, bet nepakaliūnu pas tokius gydytojus kurie rekomenduotų ką nors natūralaus. Arba peilio imasi, arba vaistų hormoninių ir niekas nepadeda. O aš labiau domiuosi ir noriu kažko natūralaus. Esu girdėjusi apie NaPro techlologijas ir mane tai labai domina. Gal kas galite suteikti bet kokios informacijos, kaip ten galima būtų patekti, kiek kainuoja ir pan. Labai prašau, parašykite. Iš anksto dėkoju.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai spalio 01, 2013, 09:02:10
Sveika tomulina,

suprantu kad esi labai susirupinusi, taciau nevisai supratau ko butent ieskai? Kokios bedos kamuoja? As turiu info apie NaPro. Gali rasyti man i AZ ;)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: tomulina spalio 01, 2013, 10:38:36
Mane domina viskas. Galbūt galite rekomenduoti gydytoją, kuris dirba arba naudoja naturalius metodus, kuris galbūt galėtų siųsti ar kažką panašaus į Lenkiją, į tą Napro kliniką. Vienu žodžiu kur reikia kreiptis ir nuo ko pradėti norint pakliūti pas Napro specialistus. Būsiu labai dėkinga.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai spalio 01, 2013, 11:01:20
Mano klausimas tau buvo ar teisingai supratau kad turite vaisingumo problemu?
Kaune yra gydytoja kuri dirba su NaPro ir mus su vyru issiunte i Lenkina. Apie lenkija jau kai pribres reikalas mielai pasidalinsiu visa info. O gydytojos kontaktai stai:
http://www.nspinfo.lt/nsp-mokymas (kiek zemiau rasi Kreitono modelio mokyma).
Pirmiausiai jums reikes ismokti Kreitono modelio, o po triju menesiu jau galesite vaziuoti i Lenkija. 
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: tomulina spalio 01, 2013, 11:30:45
Kreitono metodas tai stebėti moters išskyras ir bazinę kūno temperatūrą? Jei tas, tai mes mokėmės NŠP ir daugiau nei metus laiko stebėjom, rašėm ir teikėm lenteles gydytojams, bet... Rodo ovuliaciją ne kiekvieną ciklą, bet yra. O nėštumo nėra.
Čia kuri gydytoja kuri jus  mokė Ingrida Radėnė ar ta kita?
O gal galite pasakyti bent jau kiek kainuoja vienas apsilankymas pas Lenkijos gydytojus? Nes finansai nėra stebuklingi, viskam reikia taupyti, tad iš anksto pradėtume ruoštis.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai spalio 01, 2013, 11:51:50
Ne, tai panasus metodai bet ju kokybe geroooookai skiriasi. Kaip ir ju teikiama informacija apie moters reprodukcine ir net psichine sveikata :)

Kreitono modelis remiasi itin issamiu gleiviu stebejimu ir itin tiksliu registravimu. O Naprotechnologijose jis naudojamas kaip pagalbine priemone nustatant diagnoze. Ir tiek NSP tiek Kreitono lenteles galit rodyti visiems is eiles, daugelis ju vis viena nesupranta. Esu pro visa ta praejusi. Taciau labai raginu nenusiminti. Vien tai kad paminejote pasikartojancius anovuliacinius ciklus, man teikia daug vilties kad NaPro jums tikrai pades. 
Apsilankymas pas dr. Tadeush Wasilewski Napromedica klinikoje Balstogeje, mums kas karta kainuoja skirtingai. Nuo 500 iki 1000lt neskaiciuojant keliones islaidu (apie 150lt). Vaziuoti ten reikia kas 3 ciklus. Tiesa, daugejant vaziuojanciuju ten, manau ir viliuosi kad visai netruks atsirasti keliones kompanionu. As asmeniskai to labai laukiu :)
Ne, gydytoja pas kuria mes mokemes kreitono ne ta. Jos kontaktai duoti toje nuorodoje kuria imeciau cia. Ar radote? Matot, labai nenoriu skelbti cia forume jos duomenu, todel ir nemetu taip tiesiogiai.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: tomulina spalio 01, 2013, 12:30:21
Taip, radau. Tik po to pamačiau kai jau buvau čia parašiusi :) 
Iš karto lengviau pasidarė kai radau šį puslapį ir šią temą, atsirado viltis, kad kažkas dar naujo gali būti. Mes esam buvę konferencijoje pritaikant Napro technologijas vaisingumui ir mes tada labai susižavėjome. Bet kiek teko kur kreiptis niekas nieko apie tai net nekalbėjo, arba nieko nežino, o gal ir nenorėjo žinoti...
Susisieksiu su ta gydytoja. Labai didelis ačiū.
Kai skaičiau jūsų pasisakymą apie pirmą kartą nuvykimą į Lenkiją, tai pastebėjau, kad buvo 2012 m. lapkritis, kaip suprantu jau beveik metai laiko praėjo. Ar jums yra kokių naujų žinių, ką nors naujo sužinojote? Sakau gal jau laukiatės?
Tai manau, mes irgi greitu laiku prisijungsime prie važiavimo į Lenkiją :) Reikia visas pastangas dėti :)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai spalio 02, 2013, 03:28:07
Praejo metai nuo musu pirmojo apsilankymo, ir 9 menesiai nuo diagnozes nustatymo ir gydymo pradzios. Deja dar nesilaukiam, taciau teigiamu stipriu pokyciu sveikatoj tikrai yra nemazai. Man buvo nustatytas PRG trukumas liuteininej fazej, tam db vartoju vaistus. Kiek dar reikes juos vartot, nezinau. Siuo metu kursas iki gruodzio menesios. Taip pat nemazai vitaminu, kurie tai pat daug prisideda prie mano sveikatos palaikymo. Pasak gydytojo mums belieka pasitiketi Dievu ir laukti vaikucio, nes visa kita is musu puses kaip ir padaryta.
Beje, kad mes vazinejame metus, nereiskia kad ir jums prireiks tiek laiko. Kiekviena istorija yra individuali. Va ana karta gydytojas netverdamas dziaugsmu rode mums laiska nuo vienos ispanijoje gyvenancios moters, kuri po 5 nesekmingu IVF pas ji apsilanke viena karta, ir jau netrukus pranese kad laukiasi. Vieniems reikia visai mazai laiko gydytis, kitiems kiek ilgiau. Man asmeniskai labai dziugu ir ramina tai kad NaPro turi grieztus protokolus del gydymo trukmes.: neilgiau kaip 1.5 metu "kokybisku ciklu" ar kaip ten rasoma. Tai savaime duoda apibreztuma ir reiskia kad visas tas procesas netruks iki begalybes. Zmones zino, kokiam maksimaliam laikotarpiui jiems reikia sukaupti savo jegas ir kantrybe.
Beje dar is karto pasidalinsiu patirtimi apie dr. Wasilewski. Jis tikrai is pasaukimo dirbantis gydytojas, tikintis katalikas, ir labai "serga" uz kiekviena pora kuria gydo. Todel drasiai i jo rankas siunciu visus nelaimes brolius ir seseris. Ta pat galiu pasakyti ir apie Kaune dirbancia gydytoja. Sie zmones tikra Dievo dovana, kad ir kaip nuvalkiotai galbut tai skamba, bet tai tikra tiesa.

O kokius tyrimus jau esate atlike? Kiek laiko jau nesulaukiate dziugios zinios?   
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: tomulina spalio 02, 2013, 09:11:33
Mano istorija tokia: nuo pat pradžių mėnesinėmis reguliariai nesirgau. Tam galbūt turėjo įtakos mano trys galvos stiprios traumos. Gavosi taip, kad gydytojai rašė kontraceptikus, kad sureguliuotų mėnesines. Gėriau gal kokius 2 metus. Būdavo kol geriu, tol gerai. Tada darytos dvi laparaskopijos pašalinti cystas. Atrasta endometriozė. Po to sekė labai komplikuota apendicito operacija, kuri buvo kažkaip susijusi su kiaušidėmis, kad nuo vienos kiaušidės nusiurbė apie 200 ml. pūlių, po tos operacijos tik su Dievo pagalba ir per stebuklą išgyvenau. Čia viskas buvo iki 20 m. Tada prasidėjo antibijotikų maratonas kiekvieną mėnesį, nes po tos operacijos uždegimai uždegimai ir dar kartą uždegimai... Gydžiausi Panevėžyje, važiavau į Vilnių Grybo g. privačią kliniką, diagnozė tokia, kad liekamieji reiškiniai po operacijos. Ir tipo apie vaikus man pasvajoti. Kaip sakant buvo kalama į galvą, kad su mano moteriškais organais jų nesusilauksiu, nes iki dirbtinio apvaisinimo buvome nuėję. Ačiū Dievui laiku sustojom. Nuo 25 m. situacija pasitaisė. Gyvenimas apvirto aukštyn kojom, Dievas padovanojo kitą draugą, kurias šiuo metu yra mano vyras :). Nuo tada uždegimai labai sumažėjo. Atsirado kiti gydytojai, kurie suteikė dideles viltis pastoti. Daug tyrimų, važiavimų į Kauną net pas genetikus. Iš tos pusės viskas gerai. Galų gale šiemet pavasarį suvesti galai. Gal smegenys gamina labai daug prolaktino, kuris blokuoja ovuliaciją ir pastojimą. Gėriau Brompritiną, tada ovuliacija vyko, bet pasirodo buvo užakusios abiejos kiaušidės. Bet nuo Bromkriptino man reiškiasi didelis šalutinis poveikis: slenka plaukau, pradeda skaudėti širdis, inkstai, ima miegas, jėgų nebuvimas ir pan..... Endokrinologas gydytojas (sako labai geras, dirba Kauno klinikose), nors ir prašiau pakeisti vaistus, nekeitė. Tad savarankiškai nutraukiau šių vaistų vartojimą, nes netikiu, kad jeigu reiškiasi man toks didelis šalutinis poveikis, kad tai nepersiduos kūdikiui jeigu pastočiau. O be to juos geriant prolaktinas sumažėjo, bet pastojimo nebuvo. Šią vasarą mečiau visus stebėjimus (vedžiau lenteles gleivių ir temperatūros), vaistus, kraujo tyrimus (prolaktiko ir progesterono kuriuos darydavausi kiekvieną mėnesį) ir sakiau kaip bus taip... Tačiau čia Biržuose apsilankiau pas naują ginekologę, kuri vėl mane paskatino ieškoti pagalbos, rekomendavo gydytoją Kaune, sakė labai geras. Pasiskaičiau apie jį, atsiliepimai tikrai geri, bet ten aš vėl neradau nieko tokio, kas būtų susiję su žmogiškumu, tikėjimu, Dievu ir pan. Ir pagaliau prisiminiau apie Napro technologijas, kurios dar tikrai nebandytos. Taip atradau šį forumą ir vėl kaip stebuklą :), kur radau už ko užsikabinti :) Labai didelis ačiū   :thumbup:
Gaunasi, kad nuo pat pradžių nesisaugojau, o pastojimo nė karto nebuvo. Tai viso 9 m.
O dabar kurį laiką vis sapnuoju berniuką ir nesuprantu ką tai reiškia... Tikiuosi jis nori pas mus ateiti :)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai spalio 02, 2013, 09:24:29
Labai skausminga istorija, ir didele jusu kantrybe. Tikiu kad Dievas ne siaip sau vis paragino jus neprarasti vilties, ir sapnas pilnai gali buti kad taip pat Dievo zenklas. Ateitis parodys. Is visos sirdies linkiu jums ir toliau nepasiduoti ir sulaukti taip trokstamu rezultatu.

Beje, pasikeiciau nustatymus. Db galite man parasyti i el. pasta :)  :thumbup:
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: tomulina spalio 02, 2013, 09:40:59
Ooo, tai labai šaunu. Būtinai parašysiu :)
Kiekviena patirtis duoda savo. Kaip aš mėgstu sakyti "Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą" :) Man visada pasiteisina, vis tiek atrandu nors kruopelytę gėrio visame kame.
Dabar laukiu, kada galėsiu susitikti su jūsų rekomenduota gydytoja ir  vėl reikalai pajudės į priekį :)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. spalio 02, 2013, 21:03:47
Tomulina, o pas tave kartais nėra policistinių kiaušidžių sindromo? Kai skaičiau tavo aprašymą, tai viskas buvo labai panašu, kaip mūsų atveju.

Mus viena labai gera endokrinologė (http://www.myfoxchicago.com/story/20939173/diet-soda-dangers-new-study-may-link-aspartame-to-cancer#!) konsultavo, kai sužinojo, kad mes lankomės vaisingumo klinikoje, ji prieš visas kitas priemones (kurias tiesą sakant jau tada buvome nusprendę atmesti) pasiūlė pabandyti vaistą Metformin, kuris šiaip yra labai nepiktybinis vaistas, ypač tinkamas policistinių kiaušidžių sindromą turinčioms moterims. Vėliau sužinojau, kad tyrimų metu buvo pastebėtas ryškus pagerėjimas nevaisingumo atveju pas moteris su PCKS. Daugiau info gali rasti čia:

The Use of Metformin in the Polycystic Ovary Syndrome (http://www.endocrineonline.org/pdf%20box/pcos%2Bmet.pdf)

Benefits of Metformin in Polycystic Ovarian Syndrome (http://www.epharmajournals.com/documents/Vol3issue1/ijps11-03-01-02.pdf)

Why Metformin May be Used to Treat Infertility in Women with PCOS (http://infertility.about.com/od/infertilitytreatments/a/Treatment-With-Metformin-For-Pcos.htm)

http://en.wikipedia.org/wiki/Polycystic_ovary_syndrome

Taip pat nežinau, kaip pas tavo su svoriu (kas PCKS atveju dažnas dalykas ir kas trukdo vaisingumui) ir mityba, nes mes kardinaliai pakeitėme, kaip maitinamės šeimoje. Mes šiuo metu valgome pagal taip vadinamą Paleo arba Akmens Amžiaus mitybą:

Real life testimonial: Paleo for PCOS & infertility (http://robbwolf.com/2011/05/30/real-life-testimonial-paleo-for-pcos-infertility/)

Dabar ir apsipirkti paprasčiau (nes praktiškai tik į kelis skyrius parduotuvėje teužeini) ir visokio "š" mažiau į organizmą įneši :)

Paleo mityba ir atsirado vienam profesoriui ieškant, kaip jo žmona, serganti diabetu turi maitintis, kad jai nereikėtų leistis insulino, o pas moteris su PCKS diabetas yra labai paplitusi problema. Gaila, bet lietuviškai apie Paleo mitybą tik vienas straipsnis LR buvo ir tai toks "žurnalistinis" - pagal visokias nuogirdas, na kaip įprasta LT :D
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. spalio 03, 2013, 22:49:54
Sekasi, kaip tik Delfis parašė apie šį mitybos būdą: Drastiška paleo mityba kardinaliai pakeitė Lietuvoje įsikūrusio italo savijautą (http://www.delfi.lt/news/daily/health/drastiska-paleo-mityba-kardinaliai-pakeite-lietuvoje-isikurusio-italo-savijauta.d?id=62487977).
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: tomulina spalio 05, 2013, 07:10:06
Nei vienas gydytojas nėra užsiminęs apie tokį vaistą. Gal Lietuvoje tokio nerašo? Ar reikėtų konkrečiai paklausti?
Mityba... sunkus dalykas:)
Šiuo metu valgom viską ir per daug, kažkoks laikas užėjo. Labai mėgstame saldžiai ypač aš. O kai nerimauju ar nervinuosi daug valgau, o tas labai negerai. Šiaip mityba daugiau linksta į vegetarų. Namuose mėsos nevalgome visai, tik kai kur svečiuojamės. Šiuo metu turiu truputi viršsvorio... Dabar pradėjau domėtis žaliavalgyste, bet vis dar nerandu prie ko galėtume apsistoti. Kaip sakant kad būtume tikri jog mums tai tinka.
Napro technologijos mane tuo ir sužavėjo, kad kiek pamenu ten yra labai žiūrima žmogaus mityba, todėl dedu daug vilčių, kad jeigu pasikeistų mityba į tokią kokią reikia dėl mano logos, gal viskas susitvarkytų.
Jūsų rekomenduota mityba visai sudomino, tik kad mažai informacijos apie ją žinau. Nežinau nuo ko pradėti reikėtų ir kas galėtų čia Lietuvoje mus pakonsultuoti. 
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Augucka spalio 05, 2013, 13:05:27
Man žinoma, labai liūdna ir gaila moterų, kurios negali pastoti :( Motinystė yra didelis džiaugsmas ir Dievo dovana. Aš pati esu dviejų savo vaikučių mama ir sūnėno mama.

Tačiau, kodėl berods, tos moterys, kurios galėtų būti pačios geriausios ir nuostabiausios mamos, negali pastoti? Koks keistas paradoksas. O ypač atrodo neteisinga, kai motinos gegutės, kurios pagimdo ir pameta ar netgi nužudo savo vaikus, gali gimdyt ir gimdyt. Kodėl gyvenimas toks žiaurus?

Aš randu tik keletą atsakymų į šį klausimą:

1. Matyt Dievas nori, kad tėvai, nesusilaukiantys savo atžalų, turi užauginti svetimą vaiką ar net kelis.
2. Reikia keisti gyvenimo būdą.
3. Reikia keisti mąstymą. Mąstyti siela, o ne galva. Pirmumas Dievui, o ne pasauliui.
4. Susitaikyti su tuo ir gyventi toliau.

Aš žinau gyvą pavyzdį savo vaikystės draugės. Žinant jos charakterį, visiškai nekeista, kodėl ji šitiek metų negalėjo pastoti, ir kai tik išsiskyrė su savo turtuoliu vyru ir liko be skatiko kišenėje, kai išėjo pati užsidirbti duonai, tuomet ir pastojo. Negalėjo pati patikėti iki 4 nėštumo mėnesių vis dar galvojo, kad tik šiaip pastorėjo, nes ji labai dažnai tai storėdavo, tai kūsdavo.... Kuomet kišenės buvo pilnos pinigų, pirko ir valgė ką norėjo, galvoje tik materialūs dalykai, Dievas sakė ''STOP, ką darai dukra?'' Kai viskas apsivertė aukštyn kojom, su metais pradėjo gilintis į savo vidinį pasaulį- še, pati nuostabiausia ir ilgai laukta dovana nuo paties Viešpaties!

Kartais reikia gero spyrio į užpakalį.

Tiesiog reikia gal permąstyti, ką darai negerai? Kur galėtum pasitaisyti? Ką Viešpats bando tau pasakyti šiuo kankinančiu išbandymu? Reikia mokėti išgirsti Dievą kalbą, Dievo planą ir Jo troškimą tau!
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. spalio 05, 2013, 18:14:02
Tomulina, atrodo, kad Metformin Europoje leidžiamas kelių vaistų forma: Glucophage, Glucophage XR, Glucovance (metformin + glyburide). Įdomu, kad Metformin medžiaga kilusi iš Prancūzijoje augančios lelijos :)

http://www.diabetesnet.com/about-diabetes/diabetes-medications/metformin

Apskritai iš mano patirties yra kelios daktarų rūšys: vieni išsimokslina ir visą gyvenimą gydo taip, kaip išmoko, kiti pastoviai skaito, domisi, bando savo praktikoje pritaikyti naujus (ar pamirštus senus) metodus. Gali būti, kad iki LT dar nepriėjo informacija, kad Metformin teigiamai įtakoja vaisingumą moterims su policistinių kiaušidžių sindromu, tai gera proga apšviesti mūsų gydytojus ;)

Atspausdinkite tuos PDF dokumentus, tegul pasiskaito. Taip pat iš mūsų patirties supratome, kad šiais laikais kažkuria prasme turi būti pats sau gydytojas, padaryti savo namų darbus prieš einant vizitui, pasiskaityti, pasidomėti. Nes deja, šių laikų medikai žiūri labiau, kaip įtikti farmacinių kompanijų pardavimo agentams, nei pasirūpinti geriausiu būdu savo pacientais  :-\
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: tomulina spalio 07, 2013, 04:13:43
Malonu, Augucka, kad parašei savo nuomonę :), Ačiū :)

Aš taip pat esu panašios nuomonės. Ir Dievo vedimo pradėjau klausyti kažkur prieš 5 metus ir dar nė karto nebuvo, kad pasigailėčiau, nors kartais sprendimai atrodo protui visiškai nesuprantami arba darau didžiausia kvailystę :) Bet visi mano pasirinkimai klausant Dievo buvo ir yra nuostabūs, labai dėl to džiaugiuosi :) , tik deja dar ne visada suprantu jo norus ir vedamą kelią. Ypač šiuo gyvenimo momentu, o taip norėčiau aš jį suprasti, būtų ramiau ir protas nebejauktų man gyvenimo :) Laukiu ir tikiuosi, kad vieną dieną suprasiu ką jis nori man pasakyti :)

Dėl vaikučių kaip aš sakau : "ateis laikas bus ir vaikas :)", "vadinasi dar ne laikas", "Dievas galbūt mums yra sugalvojęs kitą gyvenimo tikslą - misiją". Tik vistiek norisi viską išmėginti kas tik įmanoma, kad jeigu nesusilauksime vaikučių, bent jau žinotume kad stengėmės ir padarėme viską 100 proc. ir negrauš sąžinė. Dirbtis apvaisinimas mūsų planuose neįeina.

Be to yra ir kita šios situacijos pusė. Per šiuos ieškojimus, mėginimus skaitome įvairios medžiagos, daug kur lankomės ir pan. ir tai mūsų šeimą stiprina, suartina, vienas kitam artimesni ir brangesni pasidarėme :) O tai didelis atradimas, dauguma dalykų pradėjome vertinti kitaip, susipažinome su įdomiais ir šviesiais žmonėmis. Tai irgi atradimas, o toliau žiūrėsime kur mus dar nuves :)
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Augucka spalio 10, 2013, 10:37:39
Citata iš: tomulina  spalio 07, 2013, 04:13:43
Be to yra ir kita šios situacijos pusė. Per šiuos ieškojimus, mėginimus skaitome įvairios medžiagos, daug kur lankomės ir pan. ir tai mūsų šeimą stiprina, suartina, vienas kitam artimesni ir brangesni pasidarėme :) O tai didelis atradimas, dauguma dalykų pradėjome vertinti kitaip, susipažinome su įdomiais ir šviesiais žmonėmis. Tai irgi atradimas, o toliau žiūrėsime kur mus dar nuves :)


Džiaugiuosi dėl jūsų  :thumbup: Manau, kad einate teisingu keliu. Dievas jus apdovanos, tik tikėkite ir pasitikėkite Dievo valia.  [-O<
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. spalio 20, 2013, 17:12:23
Tomulina, klausei manęs apie Paleo (Akmens amžiaus) mitybą, įdėjau čia:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,516.0.html
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Ėjauprošalį spalio 27, 2013, 13:53:07
Citata iš: Tomas M.  spalio 02, 2013, 21:03:47
Tomulina, o pas tave kartais nėra policistinių kiaušidžių sindromo? Kai skaičiau tavo aprašymą, tai viskas buvo labai panašu, kaip mūsų atveju.

Mus viena labai gera  konsultavo, kai sužinojo, kad mes lankomės vaisingumo klinikoje, ji prieš visas kitas priemones (kurias tiesą sakant jau tada buvome nusprendę atmesti) pasiūlė pabandyti vaistą Metformin, kuris šiaip yra labai nepiktybinis vaistas, ypač tinkamas policistinių kiaušidžių sindromą turinčioms moterims. Vėliau sužinojau, kad tyrimų metu buvo pastebėtas ryškus pagerėjimas nevaisingumo atveju pas moteris su PCKS.


Sveiki, ne visai tas Metformin'as yra gėris. Tačiau, kad išaiškinti kodėl, reikia suprasti kodėl tas PKS atsiranda. PKS yra metabolinio sindromo pasekmė. Metabolinis sindromas yra angliavandenių apykaitos sutrikimas, kurio metu vystosi atsparumas/rezistencija insulinui. Dėl  angliavandenių nuolatinio valgymo/ padidėjusio gliukozės kiekio kraujyje, ir kartu su tuo  insulino pertekliaus, ląstelės nustoja "klausyti" insulino. Metforminas "prievartauja" ląsteles priimti nepageidaujamą gliukozę. Medicina , vietoj to, kad pašalinti priežastį- angliavandenius, kiša savo niekam nereikalingus "vaistus". Viskas ateityje vis vien baigiasi diabetu.
Vienintelis teisingas sprendimas yra sumažinti angliavandenių kiekį mityboje, kai mažiau vartojama angliavandenių, automatiškai mažiau kasai reikia gaminti insulino, tada po kiek laiko insulino sumažėja, ląstelės atgauna jautrumą insulinui ir viskas stoja į savo vietas. Be jokių vaistų.
Taip pat  būtina atsisakyti užkandžiavimo tarp valgymų.

apie insulino vaidmenį http://www.unimed.lt/straipsniai/insulinas/

insulino ir viršsvorio ryšys  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Virsvoris_ir_nutukimas

http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/kaip_numesti_riebalu_maisa_visam_laikui

Citata
Taip pat nežinau, kaip pas tavo su svoriu (kas PCKS atveju dažnas dalykas ir kas trukdo vaisingumui) ir mityba, nes mes kardinaliai pakeitėme, kaip maitinamės šeimoje. Mes šiuo metu valgome pagal taip vadinamą Paleo arba Akmens Amžiaus mitybą:

Real life testimonial: Paleo for PCOS & infertility (http://robbwolf.com/2011/05/30/real-life-testimonial-paleo-for-pcos-infertility/)

Dabar ir apsipirkti paprasčiau (nes praktiškai tik į kelis skyrius parduotuvėje teužeini) ir visokio "š" mažiau į organizmą įneši :)

Paleo mityba ir atsirado vienam profesoriui ieškant, kaip jo žmona, serganti diabetu turi maitintis, kad jai nereikėtų leistis insulino, o pas moteris su PCKS diabetas yra labai paplitusi problema. Gaila, bet lietuviškai apie Paleo mitybą tik vienas straipsnis LR buvo ir tai toks "žurnalistinis" - pagal visokias nuogirdas, na kaip įprasta LT :D


Taip, jūsų pasirinkimas- Paleo mityba- yra visiškai teisinga. Aš taip pat maitinuosi, jau porą metų. Dar svarbu žinoti, kad metabolinio sindromo atveju, nuo mitybos angliavandeniais būna sutrikusi medžiagų apykaita, žarnyne išplitusi netinkama mikroflora. Visa tai persiduotų kūdikiui, ir vėl pelnytūsi farmacija.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. spalio 27, 2013, 14:20:03
Sveiki, einantys pro šalį! ;)

Kas dėl Metformin... aš nesu specas, tai tik spėsiu, kad atstatyti natūralų ląstelių jautrumą insulinui gali prireikti nemažai laiko, o jei mityba tokia "per vidurį", tai dar daugiau. Šiuo atveju Metformin veikia todėl, kad kažkiek pagreitina tą procesą, ar tiksliau simuliuoja jį. Tokiu būdu moterys ir pastoja greičiau.

Suprantama, idealiu atveju reikėtų tą problemą sutvarkyti grynai mityba, bet dėl užsispyrimo stokos ar dėl kitų priežasčių (kaip tiksintis biologinis laikrodis), tai padeda kažkiek laiko sutaupyti.

Mane dar guodžia tas faktas, kad vaistas gana natūralios kilmės, nes mes ir taip chemijos daug į savo kūnus kišame.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Ėjauprošalį spalio 27, 2013, 16:05:08
na sakykim, aš  specas  :D, nes būtent tokiu keliu, apribojus angliavandenius, nustojus užkandžiauti, sumažinant insulino išskyrimą, per pusmetį susimažinom cukraus kiekį kraujyje iki normos, ir dar,  kai racione  dominuoja gyvuliniai riebalai, iki normos krito cholesterolis. O prieš tai jau buvo priešdiabetinė būklė.
apie metforminą
http://www.emedicina.lt/lt/zurnalai//lietuvos_gydytojo_zurnalas_2010/9/metformino_antidiabetinis_ir_kardioprotekcinis_poveikis.html

CitataMetformino veikimo mechanizmas nėra iki galo aiškus. Jis gali mažinti glikemiją keliais būdais: slopina gliukoneogenezę kepenyse, didina insulinui jautrių audinių - raumenų ir riebalinio audinio - jautrumą insulinui bei skatina periferinį gliukozės sunaudojimą.

Taip šis vaistas prievartauja organizmą, vėliau, kai atsparumas insulinui dar pagilėja, net metforminas nebepadeda, tenka leistis dirbtinį insuliną.   Toliau tik degradacija.


Dar- labai netinkamas angliavandenis yra fruktozė- vaisiai.

CitataNepaisant to, kad fruktozės glikeminis indeksas labai mažas, ji diabetikams muša per cukrų kitu lazdos galu, ji stipriai mažina jautrumą insulinui, t. y. blogina antro tipo diabeto būklę (antro tipo diabetas iš esmės ir yra labai toli pažengęs sisteminis atsparumas (nejautrumas) insulinui).

Aš pasisakiau, nes su tuo teko iš arčiau susidurt. Darykit kaip išmanot. Sėkmės.
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. spalio 27, 2013, 21:42:14
Na, mes šeimoje stengiamės kiek įmanoma pagal Paleo valgyti, bet čia pasirinkimo teisė kiekvienam. Ačiū labai už įžvalgas!  :thumbup:

Beje, gal galėtum pasidalinti savo patirtimi, kaip sekasi maitintis pagal Paleo mitybą Lietuvoje ir kokie pagrindiniai sunkumai, kaip juos sprendžiate, gal galėtum duoti kokių patarimų, kur perkate produktus ir pan. Bet perkeliam šią diskusiją į tam skirtą temą:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,516
Antraštė: Re: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Ėjauprošalį sausio 18, 2014, 04:40:53
Sveiki,  užsukau pasakyt :  per neilgą laiką ( per metus)  pastojo dvi moterys, kurios rimtai laikėsi paleo mitybos. Iki to laiko pastoti nepavyko, jos manė, kad jau visam. Čia Supermamos forume, paleo temoj.
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Pilgrim liepos 11, 2014, 08:07:34
CitataNaProTechnologija (arba Natūrali prokreacinė technologija) yra paprasčiausiai gera ginekologija. Ji prasideda nuo geros diagnozės, o paskui vyksta sunkus darbas, siekiant pašalinti pačią nevaisingumo priežastį.


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-07-11-dr-hab-piotr-kieniewicz-mic-naprotechnologija-perversmas-gydant-nevaisinguma/119677
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: sparnai liepos 11, 2014, 11:14:13
Geras straipsnis, tik kainos pateiktos kiek padidintos. Realiai jos kur kas prieinamesnes, ir lyginant su IVF klinikomis islaidos skiriasi tikrai daugiau nei dvigubai, nes net puses vienos IVF proceduros kainos zmoniu daugelis nepasiekia per metus gydymo.  8)
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: ingrityte rugpjūčio 28, 2014, 08:30:55
Laba diena,

Mokausi Kreitono modelio ir žadu tapti šios sistemos mokytoja.
Po savo pirmosios studijų sesijos kviečiu visas ir visus besidominčius šia sistema į pristatomąją nemokamą paskaitą Kaune rugsėjo 22d. vakare. Laikas ir konkreti vieta bus patikslinta registracijos metu.
Kviečiu į pristatomąją paskaitą apie vieną iš natūralaus šeimos planavimo metodų - Kreitono Modelio sistemą. Tai standartizuota gimdos kaklelio gleivių stebėjimo sistema, kurią gali efektyviai (96,8%) taikyti tiek šeimos, norinčios atidėti nėštumą, tiek siekiančios pastoti. Šis metodas taip pat tinka žindančioms moterims bei moterims, kurios nustojo vartoti kontraceptines tabletes ar yra premenopauzėje.

Paskaitos metu turėsite galimybę trumpai susipažinti su savo kūno ypatumais bei pokyčiais, kaip juos stebėti ir vertinti - tai gali būti naudinga ir informatyvu ne tik kalbant apie savo vaisingumo pažinimą ar šeimos planavimą, bet ir apie savo ginekologinę sveikatą bei ligų prevenciją. Paskaita yra tik pažintinė ir nemokama.

Ji vyks rugsėjo 22d. vakare (laiką patikslinsiu užsiregistravusiems žmonėms)
Kauno arkivyskupijos šeimos centre, Vilniaus g. 29, Kaunas
Planuojama trukmė - 1 val.

Registracija:
el. paštu: i.vuosaityte@gmail.com
Prašau nurodykite savo vardą, pavardę, ar atvyksite viena, ar su sutuoktiniu/sužadėtiniu ir kas Jums būtų aktualu (planuojate pastoti, norite nėštumą atidėti, esate žindanti ir pan.)

Jei susidomėjote, bet atvykti nurodytu laiku negalite, taip pat praneškite - aš Jus informuos, kai paskaita bus kartojama. Jei žmonės yra ne Kaune, vistiek drąsinu kreiptis, nes konsultacijos įmanomos ir nuotoliniu skype pagalbos būdu. Esant poreikiui esu lanksti ir  pristatomajai paskaitai galiu vykti į kitus miestus.
Po pristatomosios paskaitos norinčios mokytis Kreitono modelio sistemos poros kviečiamos registruotis į individualius mokomuosius susitikimus (iš viso 8 )

Būčiau labai dėkinga jei šia informacija pasidalintumėte su tai žmonėmis, kam būtų aktualu  :)
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: ingrityte gruodžio 18, 2014, 14:48:30
Sveiki!

Pristatomoji paskaita apie Kreitono modelio sistemą Vilniuje!

Kviečiu į pristatomąją paskaitą apie vieną iš natūralaus šeimos planavimo metodų - Kreitono Modelio vaisingumo pažinimo ir priežiūros sistemą. Tai standartizuota gimdos kaklelio gleivių stebėjimo sistema, kurią gali efektyviai (96,8%) taikyti tiek šeimos, norinčios atidėti nėštumą, tiek siekiančios pastoti. Šis metodas taip pat tinka žindančioms moterims bei moterims, kurios nustojo vartoti kontraceptines tabletes ar yra premenopauzėje.

Paskaitos metu turėsite galimybę trumpai susipažinti su savo kūno ypatumais bei pokyčiais, kaip juos stebėti ir vertinti - tai gali būti naudinga ir informatyvu ne tik kalbant apie savo vaisingumo pažinimą ar šeimos planavimą, bet ir apie savo ginekologinę sveikatą bei ligų prevenciją.

Paskaita yra pažintinė ir nemokama.

2015m. Sausio 9d. 18val. (planuojama trukmė - 1 val.) medicinos ir ekologiškos gyvensenos centre ,,Sveika Pradžia",  J.Balčikonio g. 3, Vilnius

Paskaitos turinys:

* Kas yra FertilityCARE ir NaProTECHNOLOGIJA?

* Moters ir vyro anatomijos bei fiziologijos pagrindai, vaisingumas

* Kreitono modelio sistemos pristatymas ir apžvalga

* IšvadosTolimesni kursai:

Po pristatomosios paskaitos norinčios mokytis šios sistemos poros ir moterys kviečiamos registruotis į individualius mokomuosius susitikimus (iš viso 8 ). Vieno susitikimo kaina - 51,79lt/15eur bei vienkartinis 62,15lt/18eur mokestis už dalomąją medžiagą. Konsultacijos vyktsta Kaune, tačiau galimos ir nuotoliniu Skype pagalbos būdu (įvadinė paskaita ir pirmi 2 susitikimai vyksta susitikus su mokytoju gyvai, likę 6 susitikimai galimi nuotoliniu būdu).Būtina išankstinė registracija į paskaitą. Prašau nurodykite savo vardą, pavardę; atvyksite viena, ar su sutuoktiniu/sužadėtiniu ir kas Jums būtų aktualu (planuojate pastoti, norite nėštumą atidėti, esate žindanti ir pan.)

i.vuosaityte@gmail.com  tel. 8 670 59669
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Teofilė gegužės 10, 2015, 12:05:31
"Sveikos pradžios" gydytoja akušerė ginekologė Akvilė Esmantienė apie naprotechnologiją (http://www.sveikapradzia.lt/seimos_klinika/lt?com=sheets&id=324)
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Maya rugpjūčio 26, 2015, 09:24:50
Mane ir domina  natūralus šeimos planavimas  (http://biomed.lt/57-naturalus-seimos-planavimas). Gal žinot kur artimiausių metu vyksta seminarai ar kažkas panašaus?
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Silvija rugpjūčio 26, 2015, 09:57:32
Jūsų aktyvi nuoroda nėra apie NŠP, o kaip suprantu - apie parduodamus produktus. Apie natūralų šeimos planavimą, visus renginius ir naujienas rasite čia:
http://www.nspinfo.lt

Arba žr. Teofilės profilį ;)
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Teofilė spalio 08, 2015, 18:34:48
Gražus liudijimas - Nevaisingas vaisingumas? (https://www.youtube.com/watch?v=bU_JTxucqTU&feature=youtu.be)
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. liepos 23, 2016, 17:05:04
A. Esmantienė: ,,Naprotechnologijos sėkmė nėra išmatuojama tik pastojimu" (http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-07-27-a-esmantiene-naprotechnologijos-sekme-nera-ismatuojama-tik-pastojimu/146841)
Antraštė: Ats: Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją
Parašė: Tomas M. spalio 19, 2016, 13:11:49
Medikai sakė, kad vilnietė nevaisinga, o ji jau supa pirmagimį

Skaitykite daugiau: http://gyvbudas.lrytas.lt/seima/medikai-sake-kad-vilniete-nevaisinga-o-ji-jau-supa-pirmagimi.htm