TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Bendros temos => Kasdieninės mūsų duonos... => Temą pradėjo: Tomas M. spalio 20, 2013, 17:12:03

Antraštė: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. spalio 20, 2013, 17:12:03
Susidomėjau Paleo (dar vadinamu Akmens amžiaus, pirmykščiu) mitybos, sportavimo ir gyvenimo būdu, nes kopiu į kalnus, o kai ruošiuosi kopimui, reikia labai geros mitybos, kuri yra raktas į gerą pasiruošimą. Kūnui reikia ir energijos, ir statybinių medžiagų raumenų augimui. Gerą mitybą suderinus su efektyviu sportavimo būdu (high intensity interval training (https://en.wikipedia.org/wiki/High-intensity_interval_training), CrossFit (http://www.crossfit.com/cf-info/what-is-crossfit.html)), per palyginus trumpą laiką galima kokybiškai atgauti formą ir pasirengti ilgas valandas trunkančiam, sekinančiam kūno darbui.

Paleo mitybą praktikuoja alpinistai, ultramaratonininkai, triatlonininkai, kultūristai, CrossFit sportininkai. Pamaniau, jei jie tai naudoja, vadinasi ta mityba yra išbandyta pačiose sudėtingiausiose situacijose ir didžiausiuose apkrovimuose.

Išties, mūsų seneliai, o proseneliai tai tikrai, gyveno Paleo stiliaus gyvenimus - valgė daug riebaus maisto, vartojo tik natūralius vaisius ir daržoves, daug dirbo, kvėpavo grynu oru... tad net nereikia grįžti į Akmens amžių :D

Iš mūsų senelių mitybos atėmę grūdines kultūras (išskyrus ryžius) ir pieno produktus, bei sumažinus krakmolingų daržovių suvartojimo kiekį (taip lietuvių mėgstamas bulves galima sėkmingai pakeisti žymiai maistingesnėmis saldžiomis bulvėmis) - gausime Paleo mitybą.

Šiais laikais iš vakarų atėjo tikra riebalų neapykantos liga, tačiau "prasirgę" ja 50 metų, dabar patys mokslininkai pradeda suprasti (http://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/mokslininkas-mes-nepagristai-bijome-riebalu.d?id=59138913), kad riebalai yra žymiai svarbesnė mitybos dalis, nei buvo galvojama. Įdomu, kai mano žmona lankėsi pas vieną žinomą vaisingumo specialistą Lietuvoje, jis šmaikščiai pasakojo: "Ateina pas mane perkūdusios moterys, liepiu valgyti lašinukus, ir pastoja" ;D

Iš tiesų, Paleo yra ne tik mityba, bet kartu ir sportavimo, bei gyvenimo būdas. Dažnai tai dar vadinama pirmykščiu gyvenimo būdu - "Primal lifestyle". Sporte tai atsispindi natūraliais pratimų judesiais (nenaudojami treniruokliai fiksuotoms raumenų grupėms), kurių metų raumenys dirba natūraliai, į vieną pratimą yra įtraukiamos įvairios raumenų grupės. Taip pat sportavimo režimas daugiau atitinką natūralią žmogaus veiklą - didelio intensyvumo intervalinis treniruočių režimas (HIIT).

Mano pasirinkimą užtvirtino knyga Art DeVany "The New Evolution Diet". Art DeVany yra mokslininkas, kuris padėjo pagrindą Paleo mitybai, ieškodamas būdų, kaip jis gali pakeisti diabetu sergančios žmonos ir sūnaus mitybą, kad jiems nereikėtų naudoti insulino injekcijų. Jis tai pasiekė, tačiau daktarai tuo negalėjo patikėti... čia trumpas paaiškinimas apie visą Paleo idėją iš jos autoriaus:

http://www.youtube.com/watch?v=MsLyp8XloCE

Kadangi jis yra mokslininkas, jau vėlesniuose Paleo mitybos aprašymuose, pradėjo remtis ir evoliucijos teorija, kuri yra šiek tiek kontraversiška tema tikėjime, bet manau tai nėra esmė, nes nereikia eiti taip gilyn į "mišką". Visa Paleo mitybos idėja buvo sukurta jam net negalvojant apie evoliuciją, o remiantis paprastais rezultatais, koks maisto produktas, kokį cukraus kiekį (ir kaip greitai) išskiria į kraujotakos sistemą, o vėliau tuos "blogus" produktus tiesiog išimant iš mitybos.

Pažiūrėkime, kaip visa jo idėja gavo Paleo vardą? Vienas jo studentų darė tyrimus necivilizuotose (pirmykštį gyvenimo būdą dar vedančiose) gentyse, gyvenančiose įvairiuose pasaulio kampeliuose. Yra žinomas tyrimais patvirtintas faktas, kad necivilizuotos gentys neserga jokiomis "civilizacijos ligomis", kaip diabetas, aukštas kraujospūdis, cholesterolis ir t.t. ir pan. Taigi, studentas pastebėjo, kad tų genčių gyventojai maitinasi panašiai, kaip profesoriaus šeima, apie ką jis ir papasakojo profesoriui, taip ir gimė tas "pirmykštis" ryšys.

Čia gana išsamus video apie pirmykštį mitybos ir sportavimo būdą:

Paleo Diet & Strength Training Biochemistry | Doug McGuff M.D. (http://www.youtube.com/watch?v=2PdJFbjWHEU)

Kalbant apie parastą kasdieninį šeimos gyvenimą, mūsų šeimai labai patinka katalikės, 5 vaikų mamos svetainė:

http://wellnessmama.com

Ši mama taip pat maitinasi panašiu būdu, taip pat ji labai daug rašo ir apie vaisingumą, besilaukiančių ar norinčių pastoti moterų mitybą, gyvenimo būdą. Savo svetainėje ji ne tik dalinasi savo patirtimi, gyvenant natūraliai, bei auginant vaikus, bet ir pateikia daug vertingų patarimų, receptų ir pan.

Moterims, norinčioms pastoti, besilaukiančioms ir bendrai visoms mamoms, besidominčiomis natūralia mityba šeimoje, rekomenduoju paklausyti jos pranešimą Real Food Con konferencijoje:

http://www.youtube.com/watch?v=Uv_1TocAB2w

Daugiau konferencijos pranešimų (registracija, kad pamatyti pranešimus yra nemokama):

http://wellnessmama.com/12614/realfoodcon/

Dar vienas labai populiarus Paleo resursas:

http://www.marksdailyapple.com

P.S. Po vienų metų maitinimosi Paleo stiliumi, pasitikrinau savo kraują - visi rodikliai tik pagerėjo, o cholesterolis, tai išvis nukrito į žemiausią turėtą tašką :)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Povilas spalio 20, 2013, 20:21:29
Mėgstu ir kalnus, ir sportą  :). Iš tikro pasirašyčiau beveik po kiekvienu teiginiu ... Ir apie lašinius galiu nuo savęs pridėti. Nevalgiau kiaulienos (įskaitant ir lašinius) apie 5 metus. Antrais metais pradėjau jausti pasekmes: pradėjo rastis sanarių "sausumas", akivaizdžiai sumažėjo ištvermė, jėga ir pan. Dar taip traukiau kelis metus. Dabar lašiniai vėl kasdieninė raciono dalis.

Dėl mitybos aplamai ... Dabartinis maistas, deja, niekada nebebus paleo, net ir lašiniai  :)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Silvija spalio 21, 2013, 05:16:10
Pralinksmino nuotraukos, Tomai  :thumbup:

Kas link temos, sutinku su paskutiniu Povilo teiginiu. Mane asmeniškai tai verčia eiti ,,gilyn į mišką". Vienas dalykas, aš neįsivaizduoju savo mitybos be lietuviškos duonos :), bet kitas, svarbesnis, tai - kaip tada su Viešpaties pasakymu nesirūpinkite perdaug ką valgysit ir gersite?

Ar įsijungdami į vieną ar kitą judėjimą negalime pamažu tapti jo fanais (http://www.tzz.lt/f/fanatikas) (liet. žodžio fanatikas trumpinys) , taip pat pastūmėti į tai ir kitus, mažiau tvirtus tikėjime krikščionis/katalikus? Suprantu, kai tai daroma ieškant išeičių dėl savo ar kitų sveikatos ir net gyvybės, bet turėtume atkreipt dėmesį ir į tai, kad gyvendami moderniame pasaulyje kartais net nepastebėdami imame žaisti jo žaidimus. Juk gali būti, kad šitą Paleo sukurti inicijavo vis besiplečiantis vegetarizmo judėjimas ir su tuo mažėjantys mėsos pardavimai, nemanote? :-\
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Augucka spalio 21, 2013, 09:21:13
Šis Paleo, tai dar vienas reklaminis triukas ir aš visiškai pritariu Silvijai. Be to pati esu sporto instruktorė, teko studijuoti šiek tiek apie mitybą, todėl man ši "riebalų dieta" tik kelia juoką.  ;D

Atsiprašau, nenoriu nieko įžeisti. Tiesą pasakius, kiekvienas renkasi tai, kas jo manymu yra reikalinga jo organizmui. Reikia išmokti girdėti, ką tavo organizmas sako. Jis žino geriausiai. Todėl nesmerkiu, jei kas ir renkasi tokį maitinimosi būdą. Gerai bus tol, kol neužpuls ligos nuo gyvulinių riebalų pertekliaus.

Sportuojantiems žmonėms reikia subalansuotos mitybos, o ne lašinių "dietos". Skirtingiems sportininkams tinka skirtingi dalykai, priklausomai nuo to, kokių jis rezultatų nori pasiekti.

Šis "Paleo" yra absoliučiai populistinis, nežinau kieno "darinys".

Neseniai per National Geography žiūrėjau dokumentinį filmą apie čiukotkos klajoklių čiukčių tautą, jų gyvenimo būdą, buitį, maitinimąsi. Kadangi jie gyvena jurtose, neišpasakytame šaltyje, niekada nevalgantys jokių augalinių produktų, nes paprasčiausiai gamta ten labai skurdi, tai jie maitinasi tuo, ką pavyksta sumedžioti - dažniausiai elniai ir kitokie laukiniai raguočiai. Mėsą pasidalina visi draugiškai, ją verda katile ir iškart valgo, be jokių duonų, bulvių ar kitų garnyrų ar druskų. Gryną mėsą. Šių žmonių gyvenimo vidurkis yra 40-50 metų ir tai, tiek jau yra labai daug pas juos.
Taip, kad šis Paleo labai primena tą čiukčių maitinimosi būdą.

Tai tiek.
;)

Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Povilas spalio 21, 2013, 09:44:42
Silvija,  :thumbup: Neverta perdaug mąstyti ką valgyti, kad nepradėtumėm tarnauti kūnui, kolorijų kiekiui, cholesteroliui ir pan. Dabar tikiu, kad sukalbėta malda prieš valgį, svarbiau negu produkto ekologiškumas   :)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. spalio 21, 2013, 13:30:53
Citata iš: Silvija  spalio 21, 2013, 05:16:10
Vienas dalykas, aš neįsivaizduoju savo mitybos be lietuviškos duonos :), bet kitas, svarbesnis, tai - kaip tada su Viešpaties pasakymu nesirūpinkite perdaug ką valgysit ir gersite?

Ar įsijungdami į vieną ar kitą judėjimą negalime pamažu tapti jo fanais (http://www.tzz.lt/f/fanatikas) (liet. žodžio fanatikas trumpinys) , taip pat pastūmėti į tai ir kitus, mažiau tvirtus tikėjime krikščionis/katalikus?...


O aš kažkaip nuo mažens juodos duonos nevirškindavau  :-\

Sutinku dėl per didelio nesirūpinimo, bet kartu Viešpats mums davė kūną dovanai ir mes privalome jį prižiūrėti. Nes prisidengiant nesirūpinimu, galima ir nuodingą koka-kolą gerti ir alkoholį, ir rūkyti...

Aš asmeniškai sveiko gyvenimo būdo nevertinu, kaip "judėjimo". Ar mūsų proseneliai buvo kažkokios sveiko gyvenimo sektos nariai, ar tiesiog sveikai gyveno? Man tai ne judėjimas, bet sugrįžimas prie gerų gyvensenos ir mitybos tradicijų.

Pagalvokime, kas vyksta dabar JAV ir EU - populiarėja ekologiniai ūkiai, ekologiškos daržovės, vaisiai, ekologiškai pagaminti gaminiai. Korporacijos, kurios žmonėms pardavinėja plastikinius sausainius, labai norėtų tą "judėjimą" paskelbti nenormaliu, nes tai tiesiogiai gadina jiems verslą...

Citata iš: Augucka  spalio 21, 2013, 09:21:13
Šis Paleo, tai dar vienas reklaminis triukas... Šis "Paleo" yra absoliučiai populistinis, nežinau kieno "darinys".


Augucka, prieš išreiškiant savo "stiprią" nuomonę, privalai būti susipažinusi su reikalu.

O ta istorija aprašyta mano minėtoje knygoje. Vyras, matydamas savo žmonos, o vėliau ir sūnaus kančias, gyvenant diabetiko gyvenimą ir vis patenkant į komos būsenas dėl insulino trūkumo ar perdozavimo, nusprendžia savo iniciatyva ištirti, kokie maisto produktai tai sukelia. Dabar tai jau nėra niekam paslaptis ir medicinoje yra vadinama Glycemic Index. Taigi, jei gerai pamenu, jis tuos tyrimus darė rodos 12 metų, ko pasekoje, iš šeimos mitybos pašalino visus produktus, kurie labai staigiai užkelia gliukozės kiekį kraujyje. Dabar mes tai vadiname Paleo, o medicinoje buvo pritaikyta ši idėja ir tapo kiek labiau "pasaulietišku" variantu - Glycemic Index diet, kurią daktarai rekomenduoja visiems diabetikams... Taigi, po to, jis užsimindavo apie savo asmeninius atradimus savo studentams, kurie būdavo nutukę arba diabetikai... vėliau, studentui papasakojus apie panašumus su primityvių genčių mityba, atsirado ir "Paleo" idėja. Ir kur man įdomu Augucka čia įžvelgė reklaminį triuką ir populizmą?  :-\
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Augucka spalio 21, 2013, 15:43:33
Tebūnie, kaip tu sakai, Tomai.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Varlė keliauninkė spalio 21, 2013, 16:10:43
o o o l a s i n i a i :-)

Pries keleta metu internete ieskojau informacijos del sunaus alergijos. Prisikasiau iki kepenu veiklos, na kas nusimano chemijoje, labai idomus kurinys tos kepenys, ismintingos sakyciau.. Tai va, bet ne apie jas. Netycia radau informacijos, kad lasiniai nera mesa! Ju baltymas gerokai skiriasi nuo mesos baltymu. Be to organizme jie nepuna, ir vadinasi neisskiria toksinu. Vadinasi musu proteviai, valgydami lasinius, maitinosi zymiai sveikiau, nei tie kas valge mesa. O Kinijoje senoves laikais mesa naudodavo mirties bausmei - zmogu menesi laiko maitindavo vien tik virta mesa, kuri pudama organizme is leto ji uznuodydavo.

Musu senoliai turejo patarle (laiko intervalu tiksliai nepamenu, bet panasiai): vargsas   mesa valgo viena karta per metus, sveikas zmogus - vienakart i menesi, o ligonis - kasdien.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. spalio 21, 2013, 17:12:13
Augucka, aš atsiprašau, per daug asmeniškai nusivažiavau...  :oh-no:
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Augucka spalio 21, 2013, 19:13:04
Ne, Tomai, tai aš atsiprašau. Tu teisus, nes įžvelgei mano neigiamą bruožą viską drėbti tiesmukai ir žodžių į vatą nevynioti. Na nemoku aš normaliai ir kultūringai kaip visi žmonės bendrauti  :D Ką daryt? kaip Radžis sako. Dar jis sako: jei tavęs nemyli niekas, o tu taip visus myli...  :P Juokauju, šmaikštauju  :P

Bandysiu pasitaisyti gi.  :-\
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. spalio 22, 2013, 03:01:00
Vakar dieną minėtas šv. Hilarijonas atsisakė duonos ir jos nevalgė 6 metus:

CitataAt his first entering on this penitential life he renounced the use of bread; and for six years together his whole diet was fifteen figs a day, which he never took till sunset. http://www.bartleby.com/210/10/212.html


Sutapimas, dabar truputį ramiau, kad ne aš vienas duonos atsisakiau :)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: tomulina spalio 22, 2013, 15:25:11
Ačiū, Tomai, už labai išsamų atsakymą su visomis nuorodomis :)
aš su vyru jau pradėjome maitintis pagal šią mitybą. Dar tik antra savaitė, tai žiūrėsime kas toliau bus. Dar nieko pasakyti negaliu :)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Silvija spalio 22, 2013, 19:26:33
Tomulina, nekreipk dėmesio, kad mes čia knisinejames šitoje temoj, linkiu tau ir tavo vyrui susiklausymo ir tvirtybės :) O Tomas tai dabar tapo jūsų užtarėju, juk ir tokiu būdu padedant galima užtart pas Dievą, ar ne?

"Kasdienės duonos...'' kalbėti galima ir valgant ryžius ;)

Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Giedrė spalio 23, 2013, 13:32:55
Na, maistas dalykas šventas ir gerai, kai žmogus neserga ir gali viską valgyti. Mamytei mano dabar sunkoka "prisiderinti" prie diabetinės mitybos. O aš valgau viską ir daug, ir skaniai.  :ashamed: Man viskas skanu - nemėgstu tik rūgštynių. Ypač sugriešiju, kai geriu kavą su pienu ir kokiu saldainiu. Taigi, strengiuosi saldumynus riboti, o visokioms "mitybos programoms" nebelieka nei jėgų, nei laiko. Mano credo - "Viskas yra valgoma tinkamais kiekiais".  ;)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: tomulina spalio 24, 2013, 03:40:13
Nekreipiu dėmesio į jūsų kalbas, turiu savo nuomonę ir pati renkuosi ką bandyti, o ko ne :) Tad viskas gerai, reikia visokių nuomonių. Aš ir pati po kolkas esu dar tokios nuomonės, kad viskas sveika, kas yra su saiku valgoma :), bet kai būna labai skanu, saikas dažnai išgaruoja :D, tad nusprendžiau bent kažkuriam laikui save apriboti ir pažiūrėti ar tikrai kas nors pasikeis mano savijautoje :)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 28, 2013, 05:19:41
CitataBeje, gal galėtum pasidalinti savo patirtimi, kaip sekasi maitintis pagal Paleo mitybą Lietuvoje ir kokie pagrindiniai sunkumai, kaip juos sprendžiate, gal galėtum duoti kokių patarimų, kur perkate produktus ir pan. .

gyvenu kaime beveik visą gyvenimą, laikom įvairių gyvūnų, dalinai juos ir valgom,  iš parduotuvės tik kokosų aliejus, avokadai ir šiek tiek riešutų.
Tačiau kiek turiu žinių, tai net parduotuvinė mėsa yra 100 kart geriau nei grūdų produktai. Ekologiška- neekologiška vaidina žymiai mažesnį vaidmenį, nei tinkamas  baltymų, riebalų, angliavandenių santykis maiste. Paleo mityba yra ta mityba, kuri geriausiai sureguliuoja medžiagų apykaitą- metabolizmą. Daug angliavandenių/krakmolo labiausia išbalansuojantis faktorius. Iš pradžių organizme atsiranda metabolizmo disbalansai http://www.unimed.lt/straipsniai/metabolizmo-disbalansai/ (http://www.unimed.lt/straipsniai/metabolizmo-disbalansai/) o jų pasekmės yra ligos. Vėžys taip pat yra liga-pasekmė. Reguliuojant metabolizmą, vėžio recidyvo galima išvengti, o paleo mityba tinka vėžio profilaktikai.

http://www.nutritionandmetabolism.com/content/7/1/7

http://robbwolf.com/2013/09/19/origin-cancer/

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/03/10/ketogenic-diet.aspx

viena naujausių ir labiausiai suprantamų paprastam žmogui knygų apie   mitybą ir išbalansuojančius sveikatą/medžiagų apykaitą faktorius yra  http://www.amazon.com/It-Starts-Food-Discover-Unexpected/dp/1936608898
Joje labai gerai išaiškinta kodėl mums netinkamas vienas ar kitas produktas.
Turiu el versiją rusų ir anglų kalbomis, galiu persiųst, jei parašysit į az savo el pašto adresą.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 28, 2013, 07:25:17
Citata iš: homo viator  spalio 21, 2013, 16:10:43
o o o l a s i n i a i :-)

Pries keleta metu internete ieskojau informacijos del sunaus alergijos.

alergijų ir autoimuninių ligų šaknys slypi pralaidžiame žarnyne, atmetus netinkamus/įtartinus produktus, belieka... ta pati paleo mityba. Susitvarko žarnynas, išnyksta neišgydomomis laikomos bėdos.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. spalio 29, 2013, 03:32:57
Mūsų atveju, sunkiausiai atsisakyti lietuviškos virtuvės karalienių bulvių (nes daug krakmolo), bananų ir šokolado, nors rodos labai tamsaus šokolado kartais galima gabaliuką suvalgyti :D

Bulves bandome keisti saldžiomis bulvėmis, kurios kiek maistingesnės ir rodos glycemic index mažesnis. Aš kažkaip pripratęs į darbą vis kelis bananus pasiimti, nes toks patogus maistas, kai norisi greitai kažką užkąst, tai dar neradau gero pakaitalo :)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 29, 2013, 05:29:08
http://www.dieta.lt/maistoforas/produkto-sudetis/grupe/vaisiai/produktas/bananai/

nieko gera. Noriu pasakyti, kad tame  suvalgytame banane yra beveik pusė dienos angliavandenių norma- o naudos organizmas beveik nieko iš to, apart gliukozės šuolio kraujyje ir kepenų apkrovimo, negavo .

https://www.google.lt/search?q=+J+Kwasniewski+%22Optimal+diet.%22++&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:lt:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=6WBvUojFIuXH7AbA7oHQDA
pas Kwasniewskį  galima vienam kg kūno svorio 1gr baltymų, 2-3 gr riebalų ir tik 0,8 gr angliavandenių. Tai tie, kas laikosi tų proporcijų ir svorį numeta ir vėžio recidyvų neturi, o pirmose stadijose vėžys net nustoja progresuoti. Jo mitybos plano pasaulyje laikosi keletas milijonų žmonių, tai vyksta ~ 40 metų, o pas mus apie jį nieko negirdėti.
Pas mane jokio krakmolo ir jokių bananų, nebent vasarą, kai ledų užsimanom, kokį suplakam su grietinėlės puslitriu ir sušaldom. Bulves dar sėjam iš įpratimo ir kiaulėms, tačiau jų nebevalgom.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: sparnai spalio 29, 2013, 05:46:35
Sveiki. labai idomi si diskusija, ir nors nieko neismanau beveik apie tai apie ka jus kalbate, norejau paklausti.
Tomai, mini Glikemijos indeksa. As turiu knygele apie tai, GI dieta vadinasi. Ar neteko jos vartyt ar skaityt? Idomi butu tavo nuomone.
Plius bendrai sudomino ir si mityba. Mano brolis turi labai auksta cukraus kieki kraujyje, ir daug problemu su sirdim, angina, inkstais, aukstas spaudimas. Tai taip suprantu kad jam irgi Paleo padetu?
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 29, 2013, 07:39:19
padėtų, tačiau aukštas spaudimas reiškia elektrolitų perteklių ir uždaras membranas, jas reikia suminkštint ir atidaryt, tada kris spaudimas. Jei aklai puls valgyt riebalus su cholesteroliu, tai tas membranas sukietins.

Va todėl pirmiausiai jam reikia daug  kokosų ir alyvuogių aliejaus,  t.y riebalų be cholesterolio, valgyti daug nekrakmolingų daržovių su mėsyte, tegu ir riebia. Jokių grūdų ir krakmolo jokiu pavidalu. Krakmolas=cukrus, ir visai nesvarbu koks jo GI. Aukštas cukrus kraujyje yra kaltas dėl  kraujagyslių pažeidimų.

Spaudimas krenta jau per keletą pirmų pakeistos mitybos savaičių.

Aukštas cukraus lygis kraujyje yra  dėl per gausaus angliavandenių kiekio mityboje- 2 tipo diabetas yra angliavandenių apykaitos sutrikimas. Insulino yra per daug, o ne per mažai. Todėl eliminavus angliavandenius iš raciono, palikus juos tik iš nekrakmolingų daržovių, cukrus nebeturi priežasties kilti, insulino reikia mažiau, mažėja rezistencija insulinui ir gliukozė ima patekti kur reikia, o ne plaukioti kraujyje.
Video žmogaus, kuris pasigavo diabetą dėl savo susižavėjimo vegetaryste (dauuug angliavandenių)

http://www.rideo.tv/video/8536/

jo atsikratė, atsisakęs angliavandenių pertekliaus. Tik ar suprasit rusiškai?
Panaršykit goooglėj -jis prirašęs knygų apie tai, susiraskit, pasiskaitykit.
šiaip žmogui, turinčiam problemų, negalima padėti, jei jis to nenorės pats. Taigi, jei brolis toliau norės valgyt  miltus ir bulves, jam neįmanoma padėti. Bus kaip bus.

Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 29, 2013, 11:40:40
Jei ką, turiu ir  Kwasniewskio knygos "Optimalnoje pitanije" el versiją rusų kalba, galiu persiųsti, jei kas skaito rusiškai. Na tai ne visai paleo, bet rezultatus angliavandenių ribojimas vis vien duoda.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. spalio 29, 2013, 13:01:04
Reikia suprasti, kad Glikemijos indeksu paremta dieta, dar vadinama "diabeto dieta", buvo sukurta, siekiant žmogų apsaugoti nuo diskomforto, t.y. jei buvai pripratęs valgyti visokį sintetinį, pilną chemikalų maistą, tai valgyk toliau, tik žiūrėk, kad GI būtų mažesnis... juk negalima valstybiniu mastu eiti prieš rinką - ekonomikai galima pakenkti... Sakote koka-kola blogai - prašom, imkite dietinę koka-kolą, be cukraus, bet su kenksmingais saldikliais, ir t.t. ir pan. Taip pat juk negalima buvo oficialiai paneigti valstybiniu lygiu propaguojamą maisto piramidės schemą, kurioje didžiąją dalį energijos tenka angliavandeniams, juk dideli protai yra pasakę, kad tam, kad išmaitintume pasaulį, mes turime kuo daugiau grudų auginti, nes tipo mėsos gamyba per daug CO2 į atmosferą išmeta...

Tuo tarpu Paleo kerta problemą iš pašaknies, ne veltui tyrimai patvirtina, kad diabetu sergantiems žmonėms Paleo yra žymiai efektyvesnė, nei "diabeto dieta":

CitataThe information on the Diabetes diet stated that it should aim at evenly distributed meals with increased intake of vegetables, root vegetables, dietary fiber, whole-grain bread and other whole-grain cereal products, fruits and berries, and decreased intake of total fat with more unsaturated fat. The majority of dietary energy should come from carbohydrates from foods naturally rich in carbohydrate and dietary fiber. The concepts of glycemic index and varied meals through meal planning by the Plate Model were explained. Salt intake was recommended to be kept below 6 g per day. Paleolithic diet much better for diabetics than conventional 'diabetes diet' (http://www.drbriffa.com/2011/05/08/paleolithic-diet-much-better-for-diabetics-than-conventional-diabetes-diet/)


Ši schema labai primena bendrą moderniosios medicinos schemą - jei išgydysi žmones, jie nepirks vaistų, nesilankys pas daktarus, todėl reikia padaryti taip, kad žmonės pastoviai sirgtų chroniškomis ligomis, kurioms kontroliuoti pastoviai reikėtų vaistų ir paslaugų.

Tas pats su "diabeto dieta", ji padeda kontroliuoti insulino lygį kraujyje, bet net neturi pretenzijų sutvarkyti žmogaus sistemai, todėl mano minėto profesoriaus žmona ir susilaukė medikų juoko, nes jie netikėjo, kad mityba galima taip pakeisti žmogaus metabolizmą, kad net nereikėtų insulino injekcijų. Reikia suprasti, kad medikai yra sistemos dalis - sistema juos paruošė, todėl jie masto tos dėžutės rėmuose.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 29, 2013, 14:45:04
Citata iš: Tomas M.  spalio 29, 2013, 13:01:04

Ši schema labai primena bendrą moderniosios medicinos schemą - jei išgydysi žmones, jie nepirks vaistų, nesilankys pas daktarus, todėl reikia padaryti taip, kad žmonės pastoviai sirgtų chroniškomis ligomis, kurioms kontroliuoti pastoviai reikėtų vaistų ir paslaugų.taip, teisinga mintis. Tačiau kaip atrandame kitokią mitybą, lygiai taip atrandam ir kitokią mediciną.
Be tablečių. Tai, ką medicina įvardija liga, ir mėgina gydyti, iš tiesų yra tam tikrų medžiagų apykaitos disbalansų pasekmės. Atstačius pusiausvyrą, ligos/pasekmės išnyksta. Ne per vieną dieną, bet išnyksta.

Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Varlė keliauninkė spalio 29, 2013, 19:52:25
Gerai, kad nepraEjaiprosali - didelis aciu uz pastabas ir nuoroda :-) Belieka isbandyti praktikoje. Beje, Ejauprosali,..jeigu nesunku..kuom tureciau maitinti savo vyra, kuris reguliariai sportuoja - begioja maratonus? Nes kaip matau dabar vartoja daug angliavandeniu -  beveik 'vien makaronai ir bananai'..
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. spalio 29, 2013, 20:03:51
Kelios nuorodos:

http://www.marksdailyapple.com/how-to-fuel-a-marathon/

http://www.paleodietplanet.com/paleo-diet-for-athletes/paleo-diet-for-endurance-an-ultra-marathoners-fuel-plan
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 30, 2013, 04:43:10
Citata iš: homo viator  spalio 29, 2013, 19:52:25
Gerai, kad nepraEjaiprosali - didelis aciu uz pastabas ir nuoroda :-) Belieka isbandyti praktikoje. Beje, Ejauprosali,..jeigu nesunku..kuom tureciau maitinti savo vyra, kuris reguliariai sportuoja - begioja maratonus? Nes kaip matau dabar vartoja daug angliavandeniu -  beveik 'vien makaronai ir bananai'..

maitink kuo nori, jei lakstys, vis vien žmogelis stipriai savo amželį susitrumpins

Наше сердце может сократиться восемьсот миллионов раз плюс-минус десять процентов. Не больше. Потому что мышцы вырабатывают свой цитологический ресурс.
-- Но мышцы-то можно накачать, развить...
-- Чем больше качаешься, тем быстрее помрешь, -- отрезал Савельев. -- Потому что количество сокращений конечное. Нагружаешь мышцы -- повышаешь матаболизм -- быстрее вырабатываешь ресурс. Спортивный образ жизни -- верный путь к смерти. Это прекрасная позиция государства -- развивать спорт: пенсию платить не надо. Если хотите жить дольше, нужно вести здоровый образ жизни, а именно: поменьше нагружаться, побольше отдыхать. А нагружаться только в удовольствие -- до момента наступления дискомфорта. Вы не можете остановить процесс старения, но можете экономно расходовать то, что есть.


http://s-v-saveliev.ru/interview/text/252/
:no-no: :o

Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Silvija spalio 30, 2013, 05:31:07
Matyt lektorius atstovauja ne tik kitokią mediciną, bet ir daugiau... Nuorodą į tamstos minėtą psl. padariau neaktyvia siekiant atkreipti brolių ir sesių Kristuje dėmesį, kad jie akylai stebėtų ne tik tai, koks siūlomas maistas kūnui, bet ir į toje svetainėje siūlomą dvasinį maistą. Čia - tik trumpa ištraukėlė iš to, už ko man užkliuvo akis:

Citata...dabar padėsiu tašką šio sakinio gale, ir parodysiu žmonėms pasaulį, kurio jie patys nenori matyti, jį parodysiu taip, kad jo nepamatyti nebus įmanoma, jiems parodysiu, kad yra kitas kelias, ir jis ne toks miglotas, kaip bet kuri religija teigia, jis yra toks aiškus, kad net vaikas jį mato, jiems parodysiu, kad tame pasaulyje laimės nereikia siekti, jos tiesiog nereikia atsikratyti, kad sveikata yra dovana tiems, kurie moka ją branginti, ir kad meilė, tai ne elgesio normų rinkinys, o instinktas, kaip ir daugelis kitų puikių žmogaus instinktų - parodysiu pasaulį, kuriame ir pats gyvensiu!
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 30, 2013, 05:42:33
matot, nepriklausomai nuo to, kokie mūsų įsitikinimai, mūsų kūnai funkcionuoja vienodai, o seminaruose  niekas nekalba apie dvasinius reikalus .
Juk kai susergat, jūsų nedomina ar gydytojas yra katalikas, ir kiek sykių meldžiasi? Einat ir gydotės.
Parduotuvėje, pasirenkam tik mums tinkamą maistą, ir neliečiam netinkamo?
Čia lygiai tas pat.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Silvija spalio 30, 2013, 05:51:00
:) Kai susergam, meldžiamės, kad per gydančio gydytojo rankas mus gydytų Pats Dievas. Dažnai ieškome paslaugų būtent pas gydytojus - katalikus.

Jono evangelijoje yra pasakyta: Kas myli savo gyvybę, ją pražudys, o kas nekenčia savo gyvybės šiame pasaulyje, išsaugos ją amžinajam gyvenimui. (Jn 12, 25).

Nesupraskite klaidingai žodžio nekenčia. Tai paaiškinama šitaip (čia turima omeny Lk evangelijos išsireiškimą laikyti neapykantoje, bet tai - tas pat):

CitataŠv. Augustinas sako: Jei blogai myli, - nekenti; jei gerai nekenti, - myli. Tad savo artimuosius turime mylėti dėl Dievo, o jeigu jų meilė veda į pikta, kovoti su tokia nevertinga meile. Posakis laikyti neapykantoje - hebraizmas, reiškiantis atsižadėti. Lukas labiau už kitus evangelistus pabrėžia asketizmą, šeimos malonumų ir nuosavybės atsižadėjimą.


Taigi, kaip ir daugelyje mūsų gvildenamų temų, šioje norisi priminti tą saiko jausmą, nes žmogus labai greitas pasidaryti sau stabą iš bet ko. Iš sveikatos - taip pat.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 30, 2013, 05:59:52
Jei žiūrėti per tą prizmę, tai nereiktų nė pas gydytojus eiti- Dievas turėtų/galėtų gydyti per bet kieno rankas.
Jei bijot, kad kažkokia informacija gali pakeisti jūsų tikėjimą, tai gal tas tikėjimas nėra tvirtas?

Pagal Bibliją, Adomas ir Ieva susilaukė dviejų sūnų. Vyresnysis vadinosi Kainas, o jaunesnysis Abelis. Kainas dirbo žemę, o Abelis ganė avis. Vieną kartą abu broliai išėjo Dievui aukoti atnašų. Jie pasidarė aukurus, prikrovė ant jų malkų ir uždegė. Ant malkų Kainas padėjo savo užaugintus javus ir vaisius, o Abelis geriausius savo bandos gyvulius. Abelio auką Dievas mielai priėmė. Kaino auką Dievas atmetė .
Taigi, nuoroda, ką iš tiesų verta valgyti, yra Biblijoj?
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Silvija spalio 30, 2013, 06:21:52
Beje, apie dvasinius reikalus seminaruose gal ir nekalbama, bet savo portalą, aišku, organizatoriai pareklamuoja ir šitaip "susižvejoja" ne vieną rėmėją ir bendrininką net iš save laikančių krikščionimis tarpo. Deja, ne visi jie yra tvirtai tikintys, ką pati teisingai ir pastebėjai :) Apie sinkretizmą, kai į krikščionybę primaišoma įvairių "prieskonių", galima pasiskaityti šioje diskusijoje (http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,418.msg2741.html#msg2741).

Dabar dėl Abelio ir Kaino. Visų pirma, aiškinti Šventąjį Raštą turėtų ne bet kas. Negalima išsitraukti vienos eilutės iš ST ir manipuliuojant pritaikyti jos sau. Viena iš versijų, kad Abelio auką Dievas priėmė dėl to, jog šis išrinko tai, kas geriausia, o Kainas aukojo iš to, kas atliko.

Plačiau pasiskaityti galima čia (http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-02-13-kun-algirdas-akelaitis-apie-istverme-panasaus-akivaizdoje-kainas-ir-abelis/76953) ir ypač - komentaruose po straipsniu.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Varlė keliauninkė spalio 30, 2013, 08:54:24
Citata iš: Ėjauprošalį  spalio 30, 2013, 04:43:10
maitink kuo nori, jei lakstys, vis vien žmogelis stipriai savo amželį susitrumpins


Manote, kad 'žmogelio' amžius priklauso tik nuo mitybos? :-)
Mano žmogus išlipo iš mirtinos ligos, ir yra laimingas galėdamas bėgti :-) kai sakiau kad reguliariai sportuoja, turėjau galvoje žinoma ne profesionalų sportą, o saikingą reguliarumą, 2-3 k/sav., na o maratonai, jei nežinote, kasdien nerengiami. Tai, va.. noriu tik pasakyti, kad žmogui ilgas ir sveikas gyvenimas nebūtinai suteiks laimės..

Citata iš: Ėjauprošalį  spalio 30, 2013, 04:59:16
Žiūrau dauguma kauniečiai, tai va, jums gera naujiena, yra tokie žmonės, kurie veda seminarus mitybos tema ir būtent iš tos pusės- ką valgyti, kaip gaminti maistą


Jūsų žiniai, krikščionims gera naujiena ne ką valgyti, o Išgelbėjimas :-) Geros dienos.

Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Ėjauprošalį spalio 30, 2013, 09:58:28
Citata iš: homo viator  spalio 30, 2013, 08:54:24
Citata iš: Ėjauprošalį  spalio 30, 2013, 04:43:10
maitink kuo nori, jei lakstys, vis vien žmogelis stipriai savo amželį susitrumpins


Manote, kad 'žmogelio' amžius priklauso tik nuo mitybos? :-)
Mano žmogus išlipo iš mirtinos ligos, ir yra laimingas galėdamas bėgti :-) kai sakiau kad reguliariai sportuoja, turėjau galvoje žinoma ne profesionalų sportą, o saikingą reguliarumą, 2-3 k/sav., na o maratonai, jei nežinote, kasdien nerengiami. Tai, va.. noriu tik pasakyti, kad žmogui ilgas ir sveikas gyvenimas nebūtinai suteiks laimės..

bet ilgas ir ligotas suteiks jos dar mažiau. ;)
prieš 6 metus ir aš sirgau vėžiu,  gydžiausi įprastai- chemija, bet paskui pakeičiau mitybą, nustojau valgyti cukrų/krakmolą, išsiaiškinau kokie simptomai /rodikliai rodo jo artėjimą .
http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=925522&st=0
Reikia žinoti, kaip teisingai bėgti nuo sunkios ligos.
Beje, trumpi sprintai, tačiau visa jėga, yra kur kas naudingesni organizmui, nei ilgų nuotolių bėgimas.

Citata

Jūsų žiniai, krikščionims gera naujiena ne ką valgyti, o Išgelbėjimas :-) Geros dienos.

bet iki Išgelbėjimo valgyt vis vien reikia?  :)
Gerai, supratau, toliau einu pro šalį  [-o<
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Silvija spalio 30, 2013, 10:19:37
Na, nesupyk, kad mes taip reaguojam, juk viskas tik tam, kad neprasilenktume su Tiesa ;) Nieko gyvenime nebūna atsitiktinai, net ir tai, kad Tu ėjai pro šalį :)

Stephen Gullet rašė: Tik kartą pereisiu šią žemę. Gėrį, kurį galiu padaryti dabar, meilumą, kurį galiu parodyti bet kokiam žmogui, turiu rodyti dabar ir neatidėlioti ateičiai. Nes antrą kartą pro čia nebeisiu.

Ačiū, kad pasidalinai patirtimi.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Augucka spalio 30, 2013, 13:01:23
Gražūs ir teisingi žodžiai  :thumbup:
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: nf spalio 30, 2013, 14:16:05
Citata iš: Ėjauprošalį  spalio 30, 2013, 04:43:10
Наше сердце может сократиться восемьсот миллионов раз плюс-минус десять процентов. Не больше. Потому что мышцы вырабатывают свой цитологический ресурс.
Paskaičiavau: jei imt vidurkį 72 širdies dūžiai per min., tai 800milij. dūžių būna per 22 metus.
          Net jei ir yra iš tikro yra kažkoks konkretus širdies susitraukimų limitas, tai vis vien manau mažai kas sulaukiam natūralaus "resurso" išnaudojimo. Iš kitos pusės jei taip matematiškai skaičiuoti, tai pas sportuojančius yra lėtesnis pulsas.
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. spalio 30, 2013, 14:24:51
Iš tiesų ši diskusija buvo pradėjusi krypti nuo kelio. Kaip gerai Silvija pasakė, mes čia susirinkę gelbėti savo sielas, o gelbėjame savo kūną tik tiek, kiek tai prisideda prie sielos gelbėjimo.

Pratryniau visokias nuorodas, pažiūrėjau tas svetaines, ten žmonės astrologai, aiškina, kad astrologija nieko blogo - vargšai... gelbėja savo žarnyną, o dvasia tarnauja velniui  :'(  :no-no:

Kaip ir minėtoje diskusijoje apie sinkretizmą, matome, kad blogis ieško vis naujų būdų nuvesti žmogų nuo Tikrojo Kelio. Tų Trojos arklių prikurta įvairiausių: ar tai okultizmo įkvėpta muzika atsipalaidavimui, ar fiziniai pratimai sveikatai, kurie dar garbina ir demonus, ar sveikatingumo mokyklos, kurios moko žmogų tarnauti ne Dievui, bet savo kūnui ir visą gyvenimo dėmesį ir energiją nukreipti į savo žarnyną.

Valgykime sveikai, gyvenkime aktyviai, bet nedarykime iš to stabo. Dėl tolimesnių diskusijų mitybos tema, prisiminkime, kad net diskutuodami apie maistą, mes tai darome iš tikėjimo perspektyvos - jei tas rūpestis užima maldos ar kito švento darbo vietą - nustokite rūpintis tuo ir pasivedę Dievui keliaukite nesirūpindami - jei Dievas norės, tai ir su "kiauru" žarnynu 100 metų nugyvensite, o tie visi nepatogumai ir negalavimai, paaukoti Dievui, jums net ir šventumo vainiką gali laimėti ;)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Varlė keliauninkė lapkričio 03, 2013, 14:02:50
Greičiausia daugumas nesusipratimų ir nesusikalbėjimų įvyksta tarp žmonių, kurių tikslai skiriasi... skiriasi žvilgnis..
Ėjauprošalį, "surūkykim taikos pypkę" kaip kokie indėnai, ok? :-)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: tomulina lapkričio 20, 2013, 09:46:53
Sveiki.
Kurį laiką nebuvau užsukusi į šią temą, kuri atsidaro, kai aš paprašiau Tomo platesnės info apie Paleo mitybą. Galiu pasakyti rezultatus :) Mėnesį laiko laikėmės Whol30 programos. Pradžia sunkoka buvo, bet kai apsiprato organizmas buvo viskas gerai. Vyrui susitvarkė aukštas kraujo spaudimas, sumažėjo pulsas, žymiai anksčiau keldavomės ir būdavome žvalūs. O mano pilvas buvo draugiškas, visada plokščias ir pakankamai sotus :) Tiek, kad mano kraujospūdis ir taip yra prie žemesnių, tai jis dar labiau nukrito. Atsirado žymiai didesnis tikėjimas, Dievo paieškos, pradėjau lankyti bažnyčią, nes tai atėjo savaime, net pati nesupratau :) Kažkoks meilės antplūdis po dviejų savaičių užėjo ir tęsėsi kol valgėme.
Deja, mitybą nutraukėme, nes mums tai po kolkas labai brangu. Be to, reikia suvalgyti maistą kurį turime pasirūpinę iš vasaros ir šiaip visko prisipirkę, išmesti negalime sau to leisti, o be to ir negalima maisto mėtyti.
Ačiū visiems už diskusijas ir išsakytas mintis :)
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Jazminas lapkričio 21, 2013, 07:22:57
Citata iš: tomulina  lapkričio 20, 2013, 09:46:53
Galiu pasakyti rezultatus :) Mėnesį laiko laikėmės Whol30 programos. Pradžia sunkoka buvo, bet kai apsiprato organizmas buvo viskas gerai.
(...)
Deja, mitybą nutraukėme, nes mums tai po kolkas labai brangu. Be to, reikia suvalgyti maistą kurį turime pasirūpinę iš vasaros ir šiaip visko prisipirkę, išmesti negalime sau to leisti, o be to ir negalima maisto mėtyti.


Sveika, Tomulina :) ačiū už pasidalinimą.

Kaupiuosi pamėginti taip maitintis nors kelias savaites. :D
Antraštė: Re: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Tomas M. sausio 07, 2014, 00:22:22
Šiomis dienomis su mityba gali atsitikti ir taip ;D
Antraštė: Ats: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: sandraa rugsėjo 01, 2017, 08:11:25
Šiandieniniame gyvenime yra labai daug informacijos ir pasiūlymų, kuriuos siūlo mūsų visuomenė, - tik skaityk ir rinkis. Kiekvienas teigia, kad jo mitybos būdas yra tinkamiausia priemonė pasiekti sveikatą ir ilgaamžiškumą. Tačiau kuo daugiau gilinuosi į mitybą, tuo labiau imu galvoti, kad mityba yra labai asmeniška filosofija, nes kiekvienas ją siūlo iš savo asmeninės perspektyvos. Asmeniškai išbandžiau keletą mitybos būdų ir supratau, kad per daug dėmesio skiriame mitybai.

Paleolito laikų žmonės gyvena natūraliai: valgė gamtos duodama maistą ir tik tiek, kiek reikalo organizmas (uogos, vaisiai, mėsą ir pan.), gyveno fiziškai aktyviai, judėjo, turėjo dagiau laisvo laiko ir niekur neskubėjo, viską darėsi patys ir tik tiek, kiek reikalauja jų prigimtis. Jų gyvenimas būdas buvo paremtas natūralumu ir dabartimi. Jie jautė savo kūną ir žinojo ko jam reikia. O šiuolaikinis  žmogus tapo sėslus, tingus, mažai aktyvus ir maitindamasis dirbtiniu maistu. Kitaip tariant, mes nutolome nuo natūralios savo kūniškos prigimties: per daug dirbama dėl didelių troškimų bei ambicijų, nuolatos skubama, trūksta laiko pasimėgauti dabartimi,  gyvenama ateitimi ir pan. Dėl to, tenka dirbtinai ieškoti sveiko gyvenimo būdo: sveika mityba, sportas ir t.t.

Ankščiau žmonės tenkino prigimtinius savo poreikius su saiku ir susivaldymu. Per daug metų, žmogus nukrypo nuo savo natūralios prigimties, prarado ryšį su savo kūnu ir jį apnuodijo net ik maistu, bet ir pojūčiu "atbukimu", godumu, troškimais ir komfortišku  gyvenimu. Pvz., kažkada sportavau tam, kad užsiauginčiau raumenukų ir atrodyčiau "gerai",  užtai teko valgyti per daug maisto. O iš prigimties, esu smulkaus kūno sudėjimo ir tas noras turėti to, ko neturiu natūraliai, vedė prieš prigimtį. Pradėjus maitintis pagal kitų žmonių ar mokslininkų rekomendacijas, pastebėjau, kad pradėjau atiduoti tam per daug savo dėmesio: skaičiuoti kalorijas, kas su kuo dera, kas tinkama, ar tinkamu laiku spėjau pavalgyti ir t.t. Tai atėmė ne tik mano laiką, bet ėmiau jausti, kad prie viso to imu prisirišti.


Ir apskritai, turiu pažįstamų  žmonių, kurie valgė viską ir nugyveno ilgą gyvenimą, o kitiems kilo įvairios ligos. Todėl imu manyti, kad reikia valgyti viską su saiku ir su paįvairinimu, bet neprisirišant prie mitybos metodikos. Reikia išmokti pajausti savo organizmą, kuris nuolatos kalba su mumis ir pasako, kas mums tinka, o kas ne. Tik savo vartotišku gyvenimu ir nuolatiniu skubėjimu nebejaučiame savo kūno. Juk vieniem užtenka 3 k., dienoje valgyti, kitiems reikia 2, o dar kitiems 5. Paleolito žmonės gyveno kitokiu laikmečiu, jų gyvenimas būdas ir aplinka buvo kitokia, į tai irgi verta atsižvelgti, manau.
Antraštė: Ats: Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas
Parašė: Silvija rugsėjo 01, 2017, 14:43:32
Ačiū, sandraa, kad "pakėlei" šią temą!  :thumbup:  Ji gražiai derinasi su paraleliai vykstančiom diskusijom apie mūsų kūnus - dvasinį ir fizinį. Žmogus iki pat mirties išliks tiek dvasinė, tiek fizinė būtybė, dėl to turime galvoti, ką darom ir su savo dvasia, ir su kūnu. Valgymas, manau, susijęs su dvasios gerove, bet ir dvasios gerovė su valgymu taip pat :) čia norisi ištraukti seną gerą Povilo komentarą:

Citata iš: Povilas  spalio 21, 2013, 09:44:42Neverta perdaug mąstyti ką valgyti, kad nepradėtumėm tarnauti kūnui, kolorijų kiekiui, cholesteroliui ir pan. Dabar tikiu, kad sukalbėta malda prieš valgį, svarbiau negu produkto ekologiškumas   :)

Vėl gi, labai svarbu ir kuo bei kaip maitinama mūsų dvasia. Bet šiom sąsajom atsklesti turbūt jau reiktų mokslinio darbo :D viena man tikrai aišku, kuris dalykas eina pirmas, o kuris antras.