TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas

Bendros temos => Bendros diskusijos => Temą pradėjo: Augucka spalio 25, 2014, 06:56:53

Antraštė: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka spalio 25, 2014, 06:56:53
Buvau labai skeptiska statulu ir paveikslu klausimu kataliku baznycioje, bet po M. Restrepo pasakojimo kardinaliai pakeiciau nuomone.
Sventai tikiu, atleisk man, Viespatie  [-O<

Daug kas mano, kad sventi paveikslai ir statulos yra tik negyvi daiktai. Garsus kolumbieciu kataliku misionierius M. Restrepo sako, kad tai netiesa. Kiekviena sventa statula, kiekvienas sventas paveikslas yra netgi labai gyvi ir kiekvienas ju yra Dievo saugomas, nes prie kiekvieno is ju stovi po angela. Jis tai mate savo akimis per mistiska patyrima, kuri Dievas jam atskleide, kai jis buvo ant mirties slenkscio.

Prikabinu irodyma. 2 M. Marijos ir Jezaus statulos, paveikslai liko sveiki po zemes drebejimo Bohole, Filipinuose 2013 uju spalio 15 d.
http://www.splendorofthechurch.com.ph/2013/10/17/philippine-daily-inquirer-acknowledges-faith-in-the-midst-of-ruins/

(Sorry, neturiu lietuvisku raidziu, jei galit temos pavadinima kas istaisyti i liet. raides)
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Tomas M. spalio 25, 2014, 14:03:16
Kristaus statula atrodo įspūdingai - triumfuojanti tarp šio nuodėmingo pasaulio griuvėsių  :pentecostal:
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka spalio 26, 2014, 06:24:48
CitataKristaus statula atrodo įspūdingai - triumfuojanti tarp šio nuodėmingo pasaulio griuvėsių  :pentecostal:


Is tiesu! Amen :pentecostal:

As esu ''neviernas Tamosius''. Kol nepamatau ir neisitikinu savo akimis, tol nepatikiu. Sventoji Dvasia tiesiog atvede prie siu nuotrauku. Ir garbe Dievui.  :thumbup:
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Varlė keliauninkė spalio 26, 2014, 08:13:11
Nemanau, kad reikėtų tokius dalykus sureikšminti. "Šventų" statulų nebūna.. Tokie ženklai duodami/leidžiami [Dievo] dėl silpno mūsų tikėjimo ir supratimo.
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka spalio 26, 2014, 08:32:08
Nesureiksminam, tik pasidziaugiam ir tiek.  :)
Manau, kad daiktai gali buti sventi, nes Biblija vadinama sventa, tai kodel Jezaus ir M. Marijos statulos negali buti sventi?  :-\
Juk yra paveikslai laikomi sventais, tokie kaip Jezaus Dievo Gailestingumo, Ausros Vartu M. Marijos, Siluvos Sv. Mergeles Marijos ir kt.  ::)
Stai, minima
Citata...1671 m. karmelitų rūpesčiu šv. paveikslui toje pat vietoje pastatyta medinė koplyčia. ...

http://www.polia.info/Ikona/Ausros.html
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Varlė keliauninkė spalio 26, 2014, 08:34:31
Na, mes juk nežinom.. Bet sužinosim kadanors ;)
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Sigitas spalio 26, 2014, 10:28:29
Labai keista. Šeip jie nėra šventi, jie yra tik pašventyti, palaiminti paveiksliukai, pakabukai, rožantėliai ir škaplieriai, skulptūros ir kitos sakramentalijos. Tie daiktai šventi tik tiek, kiek jie veda link Dievo, kuris yra absoliučiai visokio šventumo šaltinis. Šventajame Rašte yra rašoma, jog vien tiktai Dievas yra Šventas ir šventumo šaltinis. Žmonės būna šventi tik tiek, kiek jie įsileidžia Dievą į savo gyvenimą. Vienas vienuolis man yra sakęs, jog stebisi, kaip katalikai Mergelę Mariją vadina Švenčiausiaja. Tiesiogine prasme ji nėra Švenčiausia, ji tik santykinai yra švenčiausia, nes Dievas ją išsirinko savo Sūnui motina. Ji yra labiausiai palaiminta tarp moterų, kaip kad sakė angelas jai evangelijoje pagal Luką (kažkur pačioje pradžioje, pirmam ar antrame skyriuje).

Daiktai šventi tik tiek, kiek Dievas gali veikti per juos. Pasidomėkite internete apie ikonoklastų kilmės priežastis Rusijoje. Kiek sudegė ugnyje "šventų" ikonų... jos tiesiog sudegė, kaip paprastas dažytas medis...  ::)

Ten rodomi tik tie daiktai, kurie liko sveiki, o kiek ten iš viso buvo statulų? Kas paskaičiavo procentą kiek sudužo ir kiek liko nepaliestųjų?  ;)
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka lapkričio 05, 2014, 16:48:00
Sigitai, cituoju katekizmą:

CitataŠVENTI PAVEIKSLAI
1159  Šventas paveikslas, liturginė ikona, dažniausiai vaizduoja Kristų. Ji negali atvaizduoti neregimo ir nesuvokiamo Dievo; tik Dievo Sūnaus Įsikūnijimas davė pradžią naujai paveikslų ,,ekonomijai"...


Tai visgi gali būti paveikslai šventi ar ne?  :-\
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Pilgrim lapkričio 05, 2014, 17:29:28
paveikslai šventi nėra, šioje citatoje yra du sinonimai: šventas paveikslas = liturginė ikona. O kas tai yra jau visa paskaita susidarytų.
Klausimas į šoną kaip paveikslas tampa šventu ? Kai kunigas pašventina ?  :-\ O ką tiksliai jis daro  :-\
Turime pakankamą sumaištį sąvokose ir terminuose, šiek tiek aiškumo įneš šie KTF liturgikos dėstytojo kun. A. Kazlausko tekstai:
http://magnificat.lt/index.php/rubrikos/48-rubrika/liturgijos-tema/liturgijos-tema-2011-m/217-palaiminimai-i
http://magnificat.lt/index.php/rubrikos/48-rubrika/liturgijos-tema/liturgijos-tema-2011-m/218-kas-gali-buti-laiminama
http://magnificat.lt/index.php/rubrikos/48-rubrika/liturgijos-tema/liturgijos-tema-2011-m/219-palaiminimu-liturgija
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka lapkričio 19, 2014, 03:28:19
Strapsnis lapkričio 17 d.
http://sanfrancisco.cbslocal.com/2014/11/17/holy-cross-catholic-church-nearly-100-year-old-san-jose-church-burns-parishioners-call-it-a-miracle-when-crucifix-survives/

Po gaisro senoje San Jose bažnyčioje krucifiksas ir M. Marijos statula liko visiškai sveiki.  :pentecostal: Parapijiečiai ir ugnegesiai vadina tai stebuklu, nes pati bažnyčia po gaisro liko beveik visai sunaikinta.
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 19, 2014, 03:54:32
Jeigu tai stebuklas, tai kokia jo reikšmė? Ar šis stebuklas keičia mano gyvenimą arba mano pasaulėžiūrą?
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka lapkričio 19, 2014, 04:30:37
Kukuli, šiandien ne nuotaikoj?  :D

Atsakymo kiekvienas ieško savyje. Manau, kad tokie dalykai savaip liudija ir stiprina tikėjimą. O jei manai, kad tavo tikėjimas ir taip stiprus, tai jau reiktų susimąstyt ar ne puikybė kalba. Čia taikau apskritai visiems.
Man asmeniškai stiprina tikėjimą ir liudija Dievą. Tokie dalykai vyksta ne be reikalo. Įsivaizduok, kaip tas įvykis paveikė tos parapijos žmones ir jei pas kurį nors iš jų buvo silpnas tikėjimas, tai po šito manau tikėjimas sutvirtėjo, nes tai gyvas įrodymas, kad yra daugiau, nei mes galim pamatyt ir suprast.
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 19, 2014, 05:05:22
Manau čia yra prioritetų klausimas :)

[Mk 2, 3-12]
3 Tada keturi vyrai atnešė paralyžiuotą žmogų. 4 Negalėdami dėl minios prinešti jo prie Jėzaus, jie praplėšė stogą namo, kur jis buvo, ir, padarę skylę, nuleido žemyn neštuvus, ant kurių gulėjo paralyžiuotasis. 5 Išvydęs jų tikėjimą, Jėzus kreipėsi į paralyžiuotąjį: ,,Sūnau, tau atleidžiamos nuodėmės!" 6 Tenai sėdėjo keletas Rašto aiškintojų, kurie svarstė savo širdyje: 7 ,,Kaip jis drįsta taip kalbėti? Juk jis piktžodžiauja! Kas gi gali atleisti nuodėmes, jei ne vienas Dievas?!" 8 Jėzus, iš karto savo dvasia perpratęs jų mintis, tarė: ,,Kam taip manote savo širdyje? 9 Kas lengviau - ar pasakyti paralyžiuotam: 'Tau atleidžiamos nuodėmės', ar liepti: 'Kelkis, pasiimk neštuvus ir vaikščiok'? 10 Bet, kad žinotumėte Žmogaus Sūnų turint galią atleisti žemėje nuodėmes, - čia jis tarė paralyžiuotajam, - 11 sakau tau: kelkis, imk savo neštuvus ir eik namo!" 12 Šis atsikėlęs tuojau pasiėmė neštuvus ir visų akyse nuėjo sau. Visi be galo stebėjosi ir šlovino Dievą, sakydami: ,,Tokių dalykų mes niekad nesame matę".


Man kyla toks klausimas: kas sunkiau, ar išsaugoti nesudegusį kryžių per gaisrą, ar atversti ateistą į tikėjimą?

O tu pati, Augucka, ir atsakei "Man asmeniškai stiprina tikėjimą ir liudija Dievą".

Nežinau, ar čia puikybė man, bet remti savo tikėjimą nesudegusiu kryžiumi, neatrodo teisingas priėjimas prie tikėjimo. Atsiprašau  ::) .

Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Silvija lapkričio 19, 2014, 05:16:11
Man irgi, nors neatmetu stebuklų kaip tokių, bet (gal taip tik šiame forume atrodo), ar ne pernelyg didelę įtaką, Augucka, tau daro tokie mistiniai (?) atsitikimai? Nepyk ;)
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Pilgrim lapkričio 19, 2014, 08:23:20
Priimta, kad stebuklu laikomas įsikišimas į natūralią gamtos tvarką. Tačiau pirmiausia stebuklas yra įvykis. Įvykis kartu yra ir ženklas. Religingas žmogus išmoksta skaityti šiuos ženklus ir jie įgija prasmę asmeniškai jam ar jo gyvenimui. Tai kas tinka vienam nebūtinai tiks kitam. Tai gali būti to žmogaus asmeniška labai intymi bendravimo su Dievu patirtis. Esame unikalūs ir nepakartojami ir Dievas bendravimui su mumis kiekvienam atranda nepaprastą ir vienintelį būdą.
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka lapkričio 19, 2014, 08:46:01
Kukuli, Silvija, mažiau rūpinkitės manimi, rūpinkitės savimi.  ;) Sakau tikrai draugiškai, ne su piktumu ar dar kažkuo.
Kiekvienas rūpinkimės savo tikėjimu ir mažiau kapstykimės kito dvasiniuose išgyvenimuose ir patirtyse, ieškodami krislų. Aš tik pasidalinau nuoroda. Gi ne apie mane čia diskusija išvis.

Pritariu, Pilgrim, tavo išsakytai minčiai  :thumbup: Kiekvienas turim savitą ryšį su Dievu. Niekas nežino ir nepažįsta to ryšio. Tai tarp manęs ir Viešpaties. Niekas to nesužinos ir niekas nesupras ir neišgyvens, ką aš išgyvenu savo sieloje.


Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 19, 2014, 09:17:28
Kas pritaria, tas draugas, o kas nesutinka, tas priešas ... kaip man tai pažįstama  :ashamed:
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka lapkričio 19, 2014, 09:33:15
Na kodėl iškart priešas?  :o  :o  :o Neklijuok man savo etikečių, Kukuli  ;)

Tiesiog noriu pasakyti ir tuo pačiu paprašyti visų - nesileiskim į asmeniškumus ir visiems bus gerai. Mažiau gvildenkim kitame kokias kas turi problemas ir viskas bus gerai, visi gyvensim draugiškai ir gražiai. Gal vieni kitų kritikai atidarykime atskirą forumo skyrelį, kur galėsim vienas kitą narstyti po kaulelį  ;D
Grįžkim prie temos.  :thumbup:
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Sigitas lapkričio 20, 2014, 08:24:52
Sveiki!
Šventi paveikslai, skulptūros...  :no-no:
Geriausiu atveju šventas gali būti žmogus, sąlyginai šventas, o tiksliau šventas tik tiek, kiek jis atsiliepia Dievo veikimui ir įgyvendina Dievo valią savo gyvenime, kaip kad sakė Jėzus Kristus. Daiktai šventais vadinami tik trumpinant bendrą posakį, iš tiesų daiktai yra tik pašventinami, jie yra vadinami sakramentalijomis, relikvijomis, priemonėmis, vedančiomis žmogų link Dievo, skatinantys žmogų žengti dievoieškos keliu, tampant dievažmogiais gerąja prasme.

Kas dėl daiktų, likusių sveikais po stichinės ar barbarinės žmogaus veiklos, visada reikėtų išvardyti ir tuos daiktus, kurie buvo suniokoti, apgadinti, kad būtų galima susidaryti teisingą, objektyvų vaizdą.

Va pavyzdžiui pas mus, Klaipėdos švento Juozapo darbininko parapijos medinės bažnytėlės gaisro metu, liko sveikas didysis altoriaus krucifiksas, bet, visiškai sudegė kioskelyje buvę  paveiksliukai ir kiti daiktai, ugnis sunaikino ir visą labdarinę mantą, kuri buvo sukrauta ant stalų, nes bažnytėlės patalpos buvo naudojamos kaip labdaros salė (naujojoje koplyčioje buvo tie senieji mediniai daiktai: altorius ir tabernakulis, sakyklos pultas, kryžiaus kelio stacijos, kitos sakramentalijos). O va tas kryžius, netilpęs koplytėlėje, kabojo senojoje bažnytėlėje ant mūrinės sienos ir liko sveikas, na, gerokai aprūkęs, parudavęs.  ::)
Tiesa, nukentėjo ir kunigas, gyvenęs mūrinėje bažnytėlės dalyje, daug jo daiktų liko nebetinkami, kai gaisrininkai viską kaip reikiant sulaistė vandeniu.  :'(
Džiaugiamės, kad jis pats liko gyvas.  :thumbup:

Taigi, kai žmonės, apimti kažkokios ten euforijos dėl likusio sveiko daikto, reiktų kam nors, sveika nuovoka ir blaiviu protu vedinam, parašyti ir kas buvo sunaikinta ar apgadinta.

Dar vienas dalykas. Anądien bažnyčioje radau tokią įdomią ikonos nuotraukytę, paveiksliuką kaip kad atviruką, o kitoje jos pusėje rusiškai parašyta, jog tai yra patvirtinta kažkokio ten pravoslavų metroplito antspaudu, jog šis paveiksliukas Dievo Motinos apsaugo nuo ugnies ir žaibo. Įdomiai.  ::) visad galvojau, kad tik Dievas gali apsaugoti, o pasirodo ir paveiksliukas ir šventos Agotos duona ir gal būt dar kas nors...
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka lapkričio 20, 2014, 08:29:40
Tu teisus, Sigitai. Sutinku, kas liečia objektyvų vertinimą  :thumbup: Deja, tokia informacija nepasidalino niekas, tik tiek, kiek straipsnyje parašyta. Aš visai nieko prieš būčiau sužinoti daugiau, kad, kaip tu sakai, susidaryti objektyvų vaizdą.
Tiesiog man kaip tikinčiai, tai pasirodė nuostabus stebuklas, o gal ten, iš tikrųjų, nėra jokio stebuklo  :-\
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Sigitas lapkričio 20, 2014, 08:34:54
Stebuklai vyksta kasdien, gal net kas akimirką, tik dauguma jų skirti konkrečiam asmeniui tikėjimui sustiprinti, lavinti, gilinti. Tik ypatingai reti stebuklai yra skirti visiems žmonėms, kitaip tariant vieši, o ne privatūs!  :thumbup:
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 20, 2014, 08:36:22
Na, yra maldos šventajai Agotai, dėl apsaugos nuo ugnies.

Aš svarstau, kad būna stebuklai momentiniai, o būna besitęsiantys. Pvz. yra tie negendantys šventųjų kūnai. O būna momentiniai, kai įvyksta kažkoks stebuklingas įvykis, toks kaip išgijimas iš nepagydomos ligos ir t.t.

Taip ir su tuo nesudegusiu kryžiumi. Jeigu tai momentinis stebuklas, vadinasi, turėjo tiesiogiai pasireikšti Dievo malonė su tam tikru Dievo užmanymu. Tuo tarpu galėjo būti ir taip, kad tas kryžius buvo pašventintas, ir tiesiog dėl to pašventinto, ugnis "nenorėjo" jo deginti. Panašiai, kaip mūsų klebonas, kuris šventina mašinas... nežinau su kokia intencija, bet gal mažiau tada jos genda ;D

P.S.
Juokas juokais, bet per yotube klausiau pasakojimą, kaip kažkokie sektantai apsilankę pas vieną žmogų, kuris kaip tik rašė knygą apie jų sektą, atėjo su juo pasikalbėti. Kai išėjo, nebeveikė nei vienas kompas. Tada atėjo vyskupas, pašventino kompus, ir visi vėl pradėjo veikti. :D
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Sigitas lapkričio 20, 2014, 08:42:48
Automobilius, broli Kristuje Jėzuje, Kukuli, norėjai pasakyti? Aš savąjį tikrai nuvariau prie bažnyčios, vos tik įsigijęs ir paprašiau kunigo, kad pašventintų. Manau katalikui tai yra normalu - palaiminti pačiam ar paprašyti kunigo, kad pašventintų turimus daiktus, netgi maistą. Nuo to jie netampa šventais, jie yra tik palaiminami ar pašventinami. Pašventinti gali išskirtinai tik diakonas, kunigas, vyskupas. (dėl diakono, tiesa tiksliai nežinau).
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 20, 2014, 08:44:36
Būčiau diakonas, tai viską iš eilės eičiau ir šventinčiau ... ;D  Tik ne taip paprasta juo tapti. Reikia mokslus specialius baigti, ir dar leidimą iš žmonos gauti  ;D
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Augucka lapkričio 20, 2014, 09:24:25
Oi, ne taip jau senoj senovėj (na gal koks 100-150 m. atgal) būdavo visiškai įprasta katalikiška praktika šventinti įvairiausius daiktus, pasėlius, aruodus, gyvulius ir t.t. Tuo met tai buvo normalu. Kunigėlis ar vikaras lakstydavo po parapiją ir viską šventindavo :) Vaikus išlydint kur nors tėvai visada peržegnodavo, prieš miegą ir ryte ir prieš valgį visi maldas kalbėdavo... O dabar?  :no-no: Visiškas nukatalikėjimas įvykęs  :(
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 20, 2014, 09:33:17
Šiaip su tuo pašventinimu yra vienas suklupimo akmuo. Draudžiama parduoti pašventintą daiktą. Nes juk Martinas Liuteris dėl to ir kabinosi prie katalikų, kad nemaža tuometinė kunigų dalis  iš savo pašaukimo padarė verslą.

Taip ir čia, kaži ar pašventintą mašiną paskui gali parduoti? ;D Bet čia gal tik sakramentalijoms galioja ... ::)
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Sigitas lapkričio 20, 2014, 11:30:11
Broli Kristuje Jėzuje, Kukuli, parduoti palaimintą ar pašventintą daiktą galima ir tai yra daroma nuolatos, pvz religinių daiktų krautvėlėse ar tiesiog bažnyčios kioskeliuose, bažnyčioje nuo staliuko, tarkim įvairios žvakės ir rožantėliai, škaplieriai ir kitos religinės prekės.

o kunigas Martynas Liuteris piktinosi ne dėl parduodamų pašvęstų daiktų, o dėl parduodamų atlaidų, taip vadinamų indulgencijų. Tai buvo doras, teisingas, pyktis iš Dievo, nes visi kas turėjo atliekamų pinigų galėjo be jokios atgailos įsigyti pergamentą, kuriame surašyta atlaidųdalis, atitinkamai pagal paaukotą sumą. Tai yra tikrai nedora ir neteisinga, tiesiog šventvagystė, kuria popiežius legaliai apgaudinėjo žmones ir rinko auksą kryžiaus žygiams ir kitiems toli gražu ne krikščioniškiems reikalams. Vėliau popiežius Jonas Paulius II atsiprašė visų už šią šventvagystę ir Jano Huso sudeginimą ant inkvizicijos laužo, kuris labai aiškiai ir tiesmukai pasisakė prieš šitą pinigų rinkimo "akciją".
P.S. Janas Husas (čekas, katalikų kunigas, Prahos universiteto profesorius) buvo Martyno Liuterio (vokietis, katalikų vienuolis kunigas) įkvėpėjas.

Martynas Liuteris nepasisakė prieš pašventintų ar palaimintų daiktų pardavinėjimą, pabrėžiu.  ;)
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 20, 2014, 12:12:50
Kiek žinau, nusipirkus tokį daiktą, jį reikia atskirai pašventinti. O taip pat žinau, kad kunigai nešventina daiktų, kurie bus skirti pardavimui.
Taip kad .. nebent mūsų žinių šaltiniai apie šituos dalykus skiriasi..
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Donatas lapkričio 20, 2014, 12:49:22
Pasiguosiu, kad aš nesuprantu pašventinimo reikalingumo - gyvenu nešventintame name, dirbu nešventintame biure, važinėju su nešventinta mašina, netgi maldas ir litanijas skaitau iš nešventinto maldymo. Ne todėl, kad esu prieš šventinimą, bet visai nejaučiu tam poreikio. Gal dar priaugsiu iki to.
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 20, 2014, 14:47:15
Panašus žodis į pašventinimą yra pašventimas. T.y. žmogus gali pašvęsti savo darbą, savo laisvalaikį ar visą savo dieną Dievui. Tarsi tada gyvena dieną su nuolatine malda.

Gal pritaikius panašią nuotaiką galima priimti ir pašventinimą?
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Silvija lapkričio 20, 2014, 16:11:29
Citata iš: kukulis  lapkričio 20, 2014, 09:33:17
Šiaip su tuo pašventinimu yra vienas suklupimo akmuo. Draudžiama parduoti pašventintą daiktą.


Parduoti negalima, o pirkti? Neseniai nusipirkau Jėzaus ir Marijos statulėles sendaikčiuose. Garantuotai kažkada jos buvo šventintos. Tarp tu senų daiktų daugybė brangenybių mėtosi, taip norisi viską supirkt... :-\
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Tomas M. lapkričio 20, 2014, 16:44:43
Kaip kun. A. Valkauskas pasakojo - atvažiuoja pas jį žmonės ir sako - mašina neužsiveda - nieko, sako kun. A Valkauskas, - eikime pasimelsti ir užsives :D

O kas gali žinoti, gal pašventinta mašina ir nebūtų taip paveikta piktojo  :-\
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: vida lapkričio 21, 2014, 02:29:00
Nuėjau pas mūsų parapijos kleboną , bobulytės prisinešusios visokių daiktų , prašė pašventinimo.
Turiu žiedą , kurį draugė parvežė iš Maskvos religinio fabriko. Ten  prekiaujama tik religiniais papuošalais.  Viduje išgraviruota ,, spasi i sahrani''. Klebonas nešventino.
Tuo pačiu kalbėjau apie vyro dvasinius reikalus. Pokalbis užsitęsė , kai atsisveikinau ir norėjau išeiti , ir vienos ir kitos durys uždarytos. Klebonas ( žmogus turi humoro ) išdrožė man: lik per naktį bažnyčioj, melskis, gal ir išmelsi Dievo malonės .
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Silvija lapkričio 21, 2014, 06:08:10
Ir vis dėlto. Donato komentaras man padėjo prieiti ir suformuluoti tokią išvadą: šiame laikmetyje KB tikrai yra labai pasikeitusi tiek išoriškai, tiek vidumi (tai matyt lėmė mokymas po II Vatikano). Tegu kai kam bažnyčių tuštėjimas, sumažėjęs paveikslų ir kt. sakramentalijų, kaip pagalbinių dalykų mūsų tikėjimo stiprinimui naudojimas, šiomis dienomis ir sukelia problemų, bet giliai tikinčiam, kuris yra nuolatiniam santykyje ir Dievo kontempliavime, tai nėra jokia kliūtis. Netgi atvirkščiai, kliūtis gali tapti pati sakramentalija arba paveikslas, jei ji (jis) neatspindi to Dievo veido, kurį yra pažinęs kontempliacijoje tikintysis (taip buvo s. Faustinai, kai dailininkas niekaip nesugebėjo drobėje išreikšti jos vizijos).

Todėl atsakyčiau Donatui (nors manau, kad jam ir pačiam viskas aišku :)): brolau, tu pats gali pašventinti ir savo namų erdvę, ir biurą, ir mašiną, kuria važinėji, jei tik esi malonės ir ryšio su Jėzumi stovyje. Nes mes patys galime būti gyvu tabernakuliu ir judančiomis šventyklomis :angel-2:.

Tačiau yra vienas dalykas - mes juk nesame dėl savęs. Mes esame dėl kito. Todėl ir šventoji Faustina nuolankiai susitaikė su visokiais netobulumais. Taip ir mes turime suprasti, kad senosios Bažnyčios praktikos yra naudingos ir reikalingos, kaip pagalba įeiti į Dievo slėpinius. Pašventinta aplinka padeda mums, o mes, būdami šventais, padedame pašventinti aplinką. Tas tam netrukdo.
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Varlė keliauninkė lapkričio 21, 2014, 07:15:40
Kitas dalykas, reikalingas pašventinimo ar palaiminimo (nžn kaip geriau pavadint), kai įsigytas daiktas yra pašvestas kitoms jėgoms ar kitam dievui. Pvz., krišnaitų gamintas maistas, Budos statulėlės, kažkokiu tai būdu atsirandančios namuose.. Mes gi nežinome, kokios jėgos ar dvasiukai ten veikia. Čia A. Valkauskas galėtų daug istorijų papasakoti :)

ps  draugė man padovanojo Marijos Širdies paveikslą, kabojusį vienuose namuose gūdžiam kaime, kuriuose užaugo žinomas Lietuvoje žudikas. Ar nešti jį pašventinti kunigui ar ne?
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Silvija lapkričio 21, 2014, 07:38:57
Aha, aš irgi paantrinciau klausimą, ar reikalingas pašventinimas įsigytam daiktui, dėl kurio pašventinimo nesame tikri?

O tokie kaip Budos statulėlė - kaži kas per dvasiukas gautųsi, jei ją koks nors kunigas pašventintų?  O:-) (Pritariu tam klebonui, kuris nešventina visokių žiedų ir kt neaiškios kilmės daikčiukų)
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: Pilgrim lapkričio 21, 2014, 09:34:53
jei abejojama ar religines paskirties krikscioniskas daiktas yra pasventintas, ji reikia nunesti pasventinti.
ne krikscioniski kaip budos statuleles negali buti sventinami.

p.s. II Vatikano susirinkimas gerokai yra pralenkes laika, o mes deja neskiriame reikiamo indelio ji suprasti
Antraštė: Ats: Šventi paveikslai ir statulos
Parašė: kukulis lapkričio 21, 2014, 11:33:24
Kokiu būdu Vatikano II susirinkimas pralenkęs laiką? Čia susiję su šita tema?