• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 18, 2024, 12:41:48

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kas yra nuodėmės?

Pradėjo Ganjah, rugpjūčio 04, 2016, 06:53:50

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Ganjah

Sveiki,

šimtas metų aš nebuvęs išpažinties. Viena priežastis - man labai keista ir nepatogu yra sakyti nuodėmes, kai kurias.

Nors kitas klausimas - kas yra nuodėmė.

Aš tai nesutinku su bažnyčia dėl kai kurių nuodėmių. Jei aš kitam nieko blogo nepadarau, tai man tai atrodo ne nuodėmė. Pvz alkoholio vartojimas. Na bent jau iš vaikystės kažkaip galvoju kad tai buvo mokoma kaip nuodėmė. O gal tai nėra nuodėmė kai esi pilnametis.

Žodžiu daug neaiškumų.

Arba lošimai. Na realiai tai yra blogai, kai yra daroma be proto. Bet pirma pakenki sau. Bet už tai padarai gero kitam - kažkam atiduodi pinigus. Aš pats kai buvvau paauglys buvau i skolas iklimpes. Protelio nebuvo. Tai kažkaip reikia apsaugot paauglius gal kurie galvoja apie lengvesni gyvenima neatsargiai.

Bet siuo metu turbut esate girdeje, kad zmones is losimu pragyvena, labai populiarus yra pokeris. Pokerio bendruomeneje tai net nera skaitoma losimu, o tai yra prilyginama prie investavimo, prie verslo. Jei pokeri vadinti losimu, tai ir akciju birza galima vadinti losimu, ir forexa, ir bet koki versla, nes investuoji - rizikuoji pinigais, laiku.

Paskui nuodeme - iki santuokitinis seksas ir panasus dalykai. Na visiskai nesutinku kad tai yra nuodeme.

Bet man nuodeme yra neistikimybe, kai apgaudinejamas, partneris, nes tada jau partneriui yra blogai.  Nenoreciau kad mano partnere miegotu su kitais vyrais. Bet jei abu partneriai susitaria kad gali miegot su kitais - nematau as cia jokios nuodemes.

Tai dabar man einant ispazinties iseitu kad as vistiek turiu prisipazint padares nuodeme, nors man tai net neatrodo nuodeme :/ Ir dar budavo - pasizadet kad nebedarysiu. Na visiskai neimanomas dalykas laikytis to pazado, ypac jei isakitant tuos dalykus kuriu nelaikau nuodeme.

Siaip yra geru dalyku is religijos, bet vat vietomis nesutinku visiskai.

Gal isviso reiktu galvot ne aklai laikytis visko, o tiesiog zmonems blogo nedaryti ir bus gerai.

Na ir atsimenu vaikystej buvo kazkokia maldaknyge kur buvo nuodemiu sarasas. Gal zinot kur rasti? Kazkada angliskai ieskojau, kazka rades buvau, bet ne taip patogu, ten dar issiverst reik kai kurias. Na ir aisku pilna buvo tokiu su kuriom nesutinku.


kukulis

Jo, labai gera ir įdomi tema. Ačiū, kad užvedei šitą temą Ganjah.

Aš manau, kad nuodėmė yra labiau vidinis žmogaus dalykas nei išorinis. Nes tokie žmonės, kurie sako, kad "aš niekam nieko blogo nedarau", paprastai turi tokią sąžinės graužatį, apie kurią bijo kam nors prisipažinti. Va tada ir kyla klausimas, kodėl man taip neramu ir kodėl mane taip sąžinė graužia, jeigu aš niekam nieko blogo nepadariau? ;)

Donatas

Imam paprastą dalyką - kitiems blogo nedarau, tik darau sau blogai, pvz geriu, lošiu ištvirkauju.  Rezultatas bus toks, kad norėdamas toliau
taip elgtis, turėsiu ir kitiems daryti blogą. Pvz, tam kad gerčiau  ir loščiau reiks pinigų, kuriuos norėdamas gauti turėsiu juos bent jau skolintis ir greičiausiai neatiduoti.

Tačiau yra svarbesnis dalykas, kurį galima suprasti tik atsakius į klausimą "kas aš esu?".

Silvija

Aha :)

Labai gerai yra kelti klausimus va taip - iš pat šaknų  :thumbup:, sako, kad maži vaikai tokie yra - jie taikosi tiesiai į esmę, dėl to jų klausimai būna į dešimtuką.

Aš mintyse perbėgau savuosius atsakymus ir priėjau, kaip Donatas, prie išvados - atsakymas slypi tame, kas esu ir kuo pašauktas būti. Ar tik nugyventi gyvenimą tekant pasroviui - lošiant, geriant, siekiant kūno malonumų - ar man svarbiau, KAIP aš jį nugyvensiu.

Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 04, 2016, 06:53:50
Arba lošimai. Na realiai tai yra blogai, kai yra daroma be proto. Bet pirma pakenki sau. Bet už tai padarai gero kitam - kažkam atiduodi pinigus.

Galima pasvarstyti ar tikrai tai gero darymas :), nes šitaip man atrodo, bile ką galima pateisinti ir žmogus šį meną puikiai įvaldęs, kad tik...

Na, tikrai yra apie ką diskutuoti.


Augustas

Na, manau, čia gerai užkabinta tema.  :thumbup:  Ir Donatas gerai pasisakė. Manau, kad iš tiesų atsakymas į klausimą, ar kažkoks veiksmas, padarytas laisvu sutarimu, yra nuodėmė, priklauso nuo to, kaip aš suprantu, kas apskritai yra žmogus, kokia apskritai yra žmogaus reikšmė ir ką apskritai reiškia jo (pasakyti ar užrašyti) žodžiai. Juk jei konkretus žmogus nieko nereiškia arba konkretaus žmogaus pasakyti (parašyti) žodžiai nieko nereiškia, tai kam jų klausytis (ar juos skaityti)? Ir kam gi iš viso reikalingi kokie nors susitarimai tokiu atveju? :)
Bet jei iš tikrųjų konkretus žmogus kažką reiškia ir jo pasakyti (ar parašyti) žodžiai kažką reiškia, tai tada ir tik tada yra prasmės sudarinėti su juo kažkokius susitarimus ir tų susitarimų ištikimai laikytis, kol tie susitarimai nėra atšaukiami. Juk taip, gerb. Ganjah? :)

Ganjah

CitataPvz, tam kad gerčiau  ir loščiau reiks pinigų, kuriuos norėdamas gauti turėsiu juos bent jau skolintis ir greičiausiai neatiduoti.

Tačiau yra svarbesnis dalykas, kurį galima suprasti tik atsakius į klausimą "kas aš esu?".

tai skolintis nera nuodeme :) neatiduoti? na cia nuo susitarimo priklauso. Pvz buna is banko kazkas pasiskolina, bet yra tam tikros sutartos salygos prie kuriu galima ir neatiduoti, tai turbut irgi nieko blogo. Bankas ta zinojo ir prisieme rizika. Na kaip geras pavyzdys yra greituju kreditu imones. Jos uzdibra pelna, net jei ir nevisi joms atiduoda skolas ir jos zino kad taip bus.

Jei skolintis is zmogaus ir neatiduot, siaip niekad nepagalvojau ar nuodeme ar ne, bet jei turi, tai tikrai reik atiduot. Jei neturi, nu neturi, gali gal tartis atidirbt ar pan. O siaip nieks neskolins tau jei esi nepatikimas. Siaip esu "paskolines" ir as pinigu, kuriu nebeatgaves, na nefaina, bet tos sumos nera dideles ir leidau sau prisiimt tokia rizika. Ypac dabar po 10 ar daugiau metu, tai isvis tos vertes sumazejo, nors paauglystej tai siek tiek reiske.

Kas as esu? Zmogus, darbuotojas, ir t.t. Bet nesupratau, kas is to kad as atasakau i sita klausima?

O siaip daugybe zmoniu geria, ir pinigus uzsidirba, jei pasiskolina, atiduoda ir jokios problemos cia nera.

CitataBet jei iš tikrųjų konkretus žmogus kažką reiškia ir jo pasakyti (ar parašyti) žodžiai kažką reiškia, tai tada ir tik tada yra prasmės sudarinėti su juo kažkokius susitarimus ir tų susitarimų ištikimai laikytis, kol tie susitarimai nėra atšaukiami. Juk taip, gerb. Ganjah? :)
Na taip, o ka norejai pasakyti? Siaip net jei tas zmogus tau nieko nereiskia. Na pvz kaip draugauja moteris su vyru, bet galvoja, kad cia tas vyras nieko jai nereiskia ir reiks ji keisti. Tai mano nuomone vistiek jei tas vyras tikisi kad moteris bus istikima, kaip numatytas dalykas draugysteje, tai jei nebuvo kitaip susitarta, jo apgauneti ir negalima.

As is tikro noreciau kad del neistikimybes butu baudziama. Nes dabar toks jausmas, kad kas neturi morales normu, ar nesilaiko religijos, tas dar situo klausimu ka nori ir nieko jam neatsitinka blogo.


CitataGalima pasvarstyti ar tikrai tai gero darymas :), nes šitaip man atrodo, bile ką galima pateisinti ir žmogus šį meną puikiai įvaldęs, kad tik...
nu gerai, pateisinkit kas nors toki belenkoki dalyka. Zmogus losia, neturi pinigu, eina vogti.
Raktinis zodis yra vogti, sitas jau yra nepateisinama mano nuomone.

O siaip net galetu as kazkada galvojau mokescius surinkinet loterijos principu - kas dalyvauja loterijoj mokedamas mokescius, turi sansu laimet kazkoki priza atsitiktiniu budu. Butu paskata.

Taip pat renkant pinigus labdarai.

Silvija

CitataKas as esu? Zmogus, darbuotojas, ir t.t. Bet nesupratau, kas is to kad as atasakau i sita klausima?

Ar yra skirtumas, pavyzdžiui, kaip jautiesi atlikęs gerą darbą, blogą darbą ir nieko? Ir kaip tai veikia tavo žmogiškumą?

Ganjah

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 04, 2016, 11:08:49
CitataKas as esu? Zmogus, darbuotojas, ir t.t. Bet nesupratau, kas is to kad as atasakau i sita klausima?

Ar yra skirtumas, pavyzdžiui, kaip jautiesi atlikęs gerą darbą, blogą darbą ir nieko? Ir kaip tai veikia tavo žmogiškumą?

kai gera darba atlieku, pasijauciu isnaudotas :) ok, cia priklauso nuo to ar atsilyginta man tinkamai buvo ar bus.

kai bloga, hmm, nu galvoju negerai cia. Ziurint koks tas blogas. Pvz buna virsiju su masina greiti. Bet kad daznai net virsijant tave lenkia :D tai nzn kaip sitoj vietoj.
Kitas dalykas - ar religijoj yra toks aprasytas dalykas kaip greicio virsijimas? Gal cia net nenuodeme. Turbut daug kas eidami ispazinties apie toki dalyka kaip nuodeme net nepagalvotu.

Jei nieko nedarau, tai arba esu pavarges nuo visko ir ilsiuosi, arba galvoju ka cia nuveikt idomuas, kad butu smagu arba kad patobulet, pagerint savo ateiti.

Kaip veikia mano zmogiskuma? Nelabai suprantu klausimo. Kas yra zmogiskumas? Kai esi geras kitiem gal, vadinas zmogiskas? Nu tada gera darba padarius pasidarau zmogiskesnis?

kukulis

Sako pati baisiausia kančia žmogui prieš mirtį yra mintis, kad nugyveno savo gyvenimą beprasmiškai.
Gal čia ir yra atsakymas į tavo klausimą Ganjah? :)

Silvija

Kai kalbi apie neištikimybę, suveikia vidinis - Dievo - įstatymas, kuris tau sako: tai nemoralu. O kalbant apie visokius sandėrius jau kiša trigrašį Mamona, jos gi įstatymai moralumo nežiūri, jai bile tik nauda. O Evangelijoje parašyta "negali tarnauti dviem šeimininkams", taigi teks rinktis :)
Beje, ilgai gyvenant tarp žmonių, kurie sakai, tave išnaudoja, imi visai nesuprasti kas esi, išsibarstai. Tada labai padeda rekolekcijos - savęs "surinkimas" kaip žmogaus iš naujo :)

Donatas

CitataKas as esu? Zmogus, darbuotojas, ir t.t. Bet nesupratau, kas is to kad as atasakau i sita klausima?

Jei esi tik darbuotojas arba tik  žmogus - socialinė būtybė, negalima atsakyti į klausimą kas yra nuodėmė.
Darbuotojo - darbdavio arba žmogaus santykyje su kitu žmogumi nėra tokios sąvokos kaip "nuodėmė". 


Diak. Tomas M.

Sveikas, Ganjah, pirmiausiai noriu padėkoti, ne ne tau ;) bet tavo angelui sargui, nes sako, kad sąžinė yra vienas iš tų kanalų, per kuriuos jie mums kalba. O tavo sąžinė tikrai yra gana jautri, klausimas, kaip tu tuo pasinaudosi?

Atsakant į Donato klausimą "kas aš esu", pagalvok, ar tu norėtum atsakyti į jį iš tikėjimo pusės? Nes iš tikėjimo perspektyvos, vienas iš atsakymų būtų - "aš esu Dievo šventovė". Tuomet kas yra nuodėmė - tai, kas vienaip ar kitaip tą šventovę suteršia.

Ir toks nekaltas dalykas, kaip gėrimas - ar tu geri saikingai, kad nesuterštum savęs? Klausimas - o kodėl tu norėtum savęs nesuteršti, juk tiek žmonių neima į galvą? Pradinukų Katekizme rašo, kad Dievas sukūrė žmogų su tam tikru tikslu. Vadinasi, kad jei mes gyvename nesiekdami to tikslo, mes gyvename veltui. Taigi, Dievas mus sukūrė su tikslu, kad mes Jį pažintume, Jį pamiltume (nes tik pažįstamą asmenį gali tikrai mylėti) ir Jam tarnautume.

Ir žvelgiant į savo nuodėmes, gali savęs klausti, ar šiuo veiksmu aš parodau savo meilę Dievui? Ar tai yra kažkas, kas Dievui pasitarnauja Jam tiesiogiai ar per artimus žmones?

Ir dar norėčiau pabrėžti, kad nors mes čia galime pasišnekėti, tau tikrai vertėtų pasikalbėti su kunigu, nes tai yra jų tarnystė ir Dievas jiems suteikia specialių malonių tą tarnystę atlikti.

Diak. Tomas M.

Beje, dėl tų situacijų, kai neatrodo, kad yra nuodėmė - tikėjimas moko, kad yra objektyvi moralė ir nors kartais tavo subjektyvi nuomonė nesutampa, tai nepadaro tos objektyvios moralės negaliojančios.

Tai panašiai, kaip tu nemanytum, kad važiuoti (nors ir kartais) per raudoną šviesą yra blogai (nes sakykime taip visi džigitai daro), bet tai nepakeičia kelių eismo taisyklių, ir vieną kartą bus didelė avarija ir tu būsi dėl to kaltas.

Manau, kad dažniausiai subjektyvi nuomonė nesutampa su objektyvia morale dėl to, kad tu darai tai, kas tau patinka ir tu ieškai pateisinimo, arba tu nesi pakankamai pasigilinęs, kad suprastum, kame yra vienos ar kitos nuodėmės blogis. Todėl atskirai pasigilink į kiekvieną tų nuodėmių ir po truputį ims aiškėti vaizdas, kaip pvz Bažnyčia nepritaria lošimams ne tik kad kortomis, bet net ir tokiems dalykams, kaip valstybinė loterija, kodėl? Štai tu mums ir atsakyk (tai yra tavo "namų darbai") ;)

Ganjah

CitataSako pati baisiausia kančia žmogui prieš mirtį yra mintis, kad nugyveno savo gyvenimą beprasmiškai.
Gal čia ir yra atsakymas į tavo klausimą Ganjah? :)

as sutinku su siuo teiginiu. Bet vis dar neatsako i mano klausima.


CitataTada labai padeda rekolekcijos - savęs "surinkimas" kaip žmogaus iš naujo :)

kaip suprast ?:)

CitataAtsakant į Donato klausimą "kas aš esu", pagalvok, ar tu norėtum atsakyti į jį iš tikėjimo pusės? Nes iš tikėjimo perspektyvos, vienas iš atsakymų būtų - "aš esu Dievo šventovė". Tuomet kas yra nuodėmė - tai, kas vienaip ar kitaip tą šventovę suteršia.

Cia irgi man per sudetinga :)

CitataIr toks nekaltas dalykas, kaip gėrimas - ar tu geri saikingai, kad nesuterštum savęs? Klausimas - o kodėl tu norėtum savęs nesuteršti, juk tiek žmonių neima į galvą? Pradinukų Katekizme rašo, kad Dievas sukūrė žmogų su tam tikru tikslu. Vadinasi, kad jei mes gyvename nesiekdami to tikslo, mes gyvename veltui. Taigi, Dievas mus sukūrė su tikslu, kad mes Jį pažintume, Jį pamiltume (nes tik pažįstamą asmenį gali tikrai mylėti) ir Jam tarnautume.

Na bet galima mylet ir isgeriant :)

Dar tas nuodemes reguliuoja zmones vistiek o ne Dievas. Nes pvz ten popiezius kazka pripazista, dabar tiksliai neatsimenu ka, bet gal geju santuokas ar abortus, kas pirma buvo nuodeme.

Tai velgi - nuo kazkokio zmogaus/zmoniu nuomones priklauso ar tu esi nuodemingas ar ne nuodemingas. Kazkaip man taip atrodo. Ateis kitas zmogus, pasakys kad ir isgert nera nuodeme. Tik gal cia isisenejusius dalykus yra sunku pramust. Daug besipriesinanciu.

CitataIr dar norėčiau pabrėžti, kad nors mes čia galime pasišnekėti, tau tikrai vertėtų pasikalbėti su kunigu, nes tai yra jų tarnystė ir Dievas jiems suteikia specialių malonių tą tarnystę atlikti.

na as noreciau ivairiu zmoniu nuomoniu isgirst, ir gal cia taip pat lankosi kunigai. Nes dar ir vienas kunigas vienaip gali sakyt, kitas kitaip.

CitataTai panašiai, kaip tu nemanytum, kad važiuoti (nors ir kartais) per raudoną šviesą yra blogai (nes sakykime taip visi džigitai daro), bet tai nepakeičia kelių eismo taisyklių, ir vieną kartą bus didelė avarija ir tu būsi dėl to kaltas.

Sitam pavyzdyje yra kitam zmogui blogo darymas - avarija. Tai cia galetu priskirt prie nuodemiu.



CitataManau, kad dažniausiai subjektyvi nuomonė nesutampa su objektyvia morale dėl to, kad tu darai tai, kas tau patinka ir tu ieškai pateisinimo, arba tu nesi pakankamai pasigilinęs, kad suprastum, kame yra vienos ar kitos nuodėmės blogis. Todėl atskirai pasigilink į kiekvieną tų nuodėmių ir po truputį ims aiškėti vaizdas, kaip pvz Bažnyčia nepritaria lošimams ne tik kad kortomis, bet net ir tokiems dalykams, kaip valstybinė loterija, kodėl? Štai tu mums ir atsakyk (tai yra tavo "namų darbai") ;)

namu darbu nenoriu :D noriu paprastai, greit ir aiskiai suzinot, zmoniu kalba kurie neskiria laiko daug religijai :)

man toks itarimas, kad bent jau su losimais tai gali but del to, kad yra visokiu ligoniu, tai kad apsaugot juos. Su alkoholiu irgi - yra ligoniu.
Gal reikia sviesti labiau zmones ir tiek, kad tai gali but lb pavojinga, kad papasakotu realias istorijas tie ligoniai, itikinancias.

Diak. Tomas M.

Tiesa, prisiminiau tavo klausimą dėl maldaknygės, manau šitas resursas tikrai neblogas:

Sąžinės sąskaitos klausimynas

P.S. bet jei tu nenori namų darbų, kas tave visgi verčia apie tai galvoti? Sargas? :D

Ganjah

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 04, 2016, 18:25:30
Tiesa, prisiminiau tavo klausimą dėl maldaknygės, manau šitas resursas tikrai neblogas:

Sąžinės sąskaitos klausimynas

P.S. bet jei tu nenori namų darbų, kas tave visgi verčia apie tai galvoti? Sargas? :D

nu pagalvojau, jei numirsiu kur nors, tai negerai su nuodemis. Visad rizika degt pragare :) cia irgi kazkaip keistai skamba, degt amzinai :) tai gal sudegsi ir viskas :)

O va yra ir geru dalyku religijoj - nedirbt sekmadieni :) Nors realiai jei nori kazka pasiekt daugiau, tai kad buna ir laiko neuztenka ir tenka dirbt :(

Melodija

Citata
šimtas metų aš nebuvęs išpažinties. Viena priežastis - man labai keista ir nepatogu yra sakyti nuodėmes, kai kurias
Sako: jei bijai eiti ispazinties, tai pats laikas eiti ispazinties :)

Ganjah

gal reik pereit i liuteronus, kur nereik pasakot kunigui nuodemiu :)

ai beje ir ten kazkaip geriau ir kunigam, jei gerai girdejau, tai ten ir zmonas gali legaliai turet. O cia jie turi moteris, ir skaitos kad nuodeme jiem

Ganjah

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 04, 2016, 18:25:30
Tiesa, prisiminiau tavo klausimą dėl maldaknygės, manau šitas resursas tikrai neblogas:

Sąžinės sąskaitos klausimynas



oj koks absurdas - masturbacija nuodeme. vat ir is vaikystes ta buvau girdejes ir nepatogu nei klebonui sakyt ir apskritai nematau as cia jokios nuodemes o kaip tik naudingas dalykas. Jei ten neturi su kuo uzsiimt seksu, tai net nesveika susilaikymas. Arba net jei ir turi su kuo, bet kol nesusituokei negali. Tai irgi nesveika. O paskui raso kad sau pakenkti, savizudybe, alkoholis nuodeme.


Melodija

Citata iš: Ganjah  rugpjūčio 05, 2016, 02:44:17
Citata iš: Melodija  rugpjūčio 05, 2016, 02:41:42
Citata
šimtas metų aš nebuvęs išpažinties. Viena priežastis - man labai keista ir nepatogu yra sakyti nuodėmes, kai kurias
Sako: jei bijai eiti ispazinties, tai pats laikas eiti ispazinties :)

gal reik pereit i liuteronus, kur nereik pasakot kunigui nuodemiu :)

ai beje ir ten kazkaip geriau ir kunigam, jei gerai girdejau, tai ten ir zmonas gali legaliai turet. O cia jie turi moteris, ir skaitos kad nuodeme jiem
Labai nesizavek tokiais kunigais, kurie gali tureti ir zmona ir vaiku, jie niekada pilnai, simta procentu neatsiduos tarnystei Dievui, nes ju mintys bus uzimtos kitais dalykais. Tuo tarpu, kataliku kunigas save ir visa savo gyvenima atiduoda tarnystei Dievui, tarnystei zmonems.