• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 25, 2024, 17:58:51

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Rekolekcijos

Pradėjo Emilija, gegužės 17, 2013, 15:13:21

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Čia su animacija kažkaip siejasi, ar dar su kuo? Kažkoks baisus žodis  :o

Pamenu, kai žaisdavom tokį kompiuterinį žaidimą "Heroes of Might and Magic", tai ten buvo toks burtas "animate death", kuris prikeldavo nužudytus skeletonus :P

kukulis

Tai kad tų terminų šiais laikais visokių pilna. Kam vadinti animatoriais, jeigu galima pavadinti paprastai: pranešėjai?  :o

sparnai

Kukuli, as mielai papasakociau, tik beda kad nebuvusiems rekolekcijose geriau is anksto nepasakoti "kas ten vyksta". Nors nera ten bala zino ko. Va jei nuvaziuotum, tada galetume pasikalbeti apie tai, ar tikrai tas zodis yra tinkamiausias :). Man jis atrodo tinkamas. Be to ji sugalvojo ne Lietuvos SS, ir jis patvirtintas oficialiai,  vadinasi sis pavadinimas pries taikant yra svarstytas ir apgalvotas. Ir nieko bendro su animacija neturi, o jau ka kalbeti apie mirties animacija :D

VMI

Dėl sąvokos - man rods neverta sureikšmint. Man tiesą sakant beveik vienodai. Ar "animatorius", ar "vedėjas" - viskas tinka. Pati ir vadinu paprasčiau - vedėjais, mano galva tai irgi visiškai tinka. Bet kad jau reikalas tarptautinis, matyt idėjiniams tėvams atrodė svarbu turėti ir kažkokią labiau sutarptautintą sąvoką. Ar patirtis padiktavo, kad vis tik reikia. Pranešėjas ne, gal ne visai tai. Ne konferencijos. :D Viskas ten ganėtinai paprasta ir neprovokatyvu, tikrai tinka ir nedrąsiems, tiesiog nedalyvavusiems išties neleidžiama atskeisti metodikos (sudalyvavę supranta kodėl). Tiesiog rekolekcijos, kurios ne tik nupučia dulkes nu mano asmeninio ryšio su Dievu, bet ne viena pora liudija, kad ir nuo asmeninio ryšio su sutuoktiniu. Aš irgi iš tokių...  :)

Pilgrim

Audra,
bet šie sutuoktinių savaitgaliai vyksta ir kituose Lietuvos kraštuose
pvz. arčiau Kauno  ;)
O man visai patiktų - palydinčioji pora
sakai paprasta ... o gal tiksliau primiršta ir todėl netikėta  :D

VMI

Tai vyksta, maždaug 2-3 susitikimai per metus tai šen, tai ten (Šiluva, Pavilnys, kartais Guronys ir kt.). Kitų numatytų datų kol kas nėra (visada galima pasitikslinti Lietuvos šeimos centro puslapyje http://www.lietuvosseimoscentras.lt/sutuoktiniams/savaitgalis-sutuoktiniu-susitikimai/), mano tikslas buvo pranešti ne apie "arčiausiai Kauno" (argi čia specifinis kauniečių forumas? :)) , o apie artimiausią vyksiantį susitikimą. Gal kam bus aktualu. O kartais žmogui net ir norisi išvažiuoti iš savo įprastos aplinkos. Čia jau kaip kam pagal poreikius ir galimybes tinka...

Diak. Tomas M.

O gal iš tiesų "animatoriai" tinka, kukuli, juk jie bando atgaivinti numirusius santykius tiek šeimos viduje, tiek šeimos su Dievu? Iš sustingusio būvio (šaržo ant popieriaus) į atgijusį, "gyvą" būvį - animaciją :-\

VMI

Visa, kada yra datos, tada jos ir skelbiamos. Bent taip turi būti. Būtent su "Sutuoktinių susitikimais". Bent jau savo 4 metų praktikoje neteko susidurti su jokiomis "nepaviešintomis". ;) Galbūt painiojat su posavaitgaliniais susitikimais, kažkokiomis kitokiomis programomis sutuoktiniams, pvz. "Santuokos kursas", "Per juokus į geresnę santuoką" ar pan.? O gal aš pati esu suklaidinta avelė.  :)
Nors jei atvirai, pasikartosiu, tenorėjau paskelbti informaciją apie konkretų artimiausią rekolekcijų savaitgalį, o ne įsivelti apie "pasiaiškinimus" dėl terminų, metodikos ir geografijos. Taigi - jei kam aktualu, čiumpat sutuoktinį ir važiuojat.  [-O< Jei atrodo, kad aktualu draugams - parodot draugams. Jei neaktualu - viskas ok, žmogui negali būti viskas ir visur aktualu. Jei turit informacijos apie kažkur kitur vykstančias ir galbūt kažkam geografiškai patogesnes rekolekcijų vietas (nebūtinai "Sutuoktinių susitikimų"), pasidalinkite ja. Visiems nuo to bus tik geriau.

Pilgrim

Audra, būna būna   :) bet tai neturi jokios reikšmės
svarbiausia nuvažiuoti, jei kažką žinai visada dalinkis.
Tik gal dedam į renginių skyrių kur ir kada.
Apie sutuoktinių įvairias bendruomenes taip pat yra skyrelis,
kurį neblogai papildyti informacija, kadangi jos labai trūksta
ir ypatingai susistemintos.
Sutuoktiniams dalyvauti kažkurioje bendruomenėje yra nepaprastai
svarbu ... tiesiog būtina

Daugiau informacijos tiems, kas norėtų  sužinoti, kas gi tai ,,Sutuoktinių susitikimai":
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-01-23-sutuoktiniu-susitikimai-is-naujo-atrasti-vienam-kita-ir-bendra-kelia-i/113150
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-01-31-sutuoktiniu-susitikimai-is-naujo-atrasti-vienam-kita-ir-bendra-kelia-ii/113430

Emilija

Butu idomu sudalyvauti tokiose rekolekcijose. Tik reiketu paderinti laika, kad daugumas, kurie noretu dalyvauti galetu prisijungti. Kadangi jau baigesi gavenia, bet rekolekcijoms laikas visada yra tinkamas. Taigi lauksiu ziniu apie rekolekcijas, bei ju temair manau, kad kiekvienas kuo galesime tuo prisidesime prie ju organizavimo.

Diak. Tomas M.

Kadangi kaip įtariu (jau Velykos), I-sios virtualios rekolekcijos baigėsi. Įdomu būtų iš jų dalyvių išgirsti atsiliepimus, pasiūlymus. Bendrai padiskutuoti, kaip pavyko, ką galima būtų patobulinti ir pan. Lauksime nuomonių, bet pirmiausiai dėkoju Pilgrim už šią iniciatyvą ir paskirtą laiką!  :thumbup:

Pilgrim

Dalyviai, dar nėra pasiųsti į misijas  :)
bet nereikia jaudintis, jie tikrai tą padarys  ;)

kukulis

Sveiki,

rekolekcijų vadovo paskatintas rašau savo pasidalinimą.

Man gavėnios laikotarpis buvo sunkus. Didžiąją savaitę pratrūkau ir susiginčijau su žmona ( dabar jau susitaikėm ) . Na buvo ne šiaip ginčas, prišnekėjau nesąmonių. Visa laimė, kad mane žmona jau pažįsta, ir kai taip elgiuosi, nieko nesako, nes mato, kad esu kaip nesavas...

Per Velykas irgi buvo sunku. Bažnyčioje prisirinko daug žmonių. Kažkaip jautėsi, tarsi jie kažkaip ne į savo vietą atėjo. Kažkokie visi rimti, pasveikinimus atsako sausai ir nusuka akis ... Choras nusigiedojo. Kunigas kažkoks išsigandęs ...
Gerai, kad mano vaikai mažiau ožiavosi nei įprastai... žmonai kaip visad nugarą skaudėjo.

Bandžiau pramušti savo blogą nuotaiką pažįstamus sveikindamas "Kristus prisikėlė!". Visi žmonės kažkaip nervavo.. Po to kai pradėjo giedoti "Šventuoju prisikėlimu duok mums kalčių atleidimą! Tegul ir mus džiaugsmas ima! Aleliuja! Aleliuja!", pajutau, kad ir man džiaugsmas ateina :)

Po mišių grįžom. Pas uošvius man neužteko jėgų pasiūlyti sukalbėti maldą prieš valgant, nes uošvis į pasveikinimą "Kristus prisikėlė!" pasakė kad jis ne Kristus ir nėr čia ko prasivardžiuot .. :( .

Kaip visad visi apsivalgė.

Aš po to ėjau į parką pasivaikščioti, nes labai jau sunku ant širdies buvo. Užėjau į cerkvę, nors buvo nedrąsu, dar nei karto gyvenime nebuvau buvęs. Kažkaip neįprasta viskas. Žvakutės visur dega tokios plonos .. Kalnas rusiškų knygų sudėta nusipirkt ant stalo, esančio kampe. Pavaikščiojau ir išėjau. Prie vartų žiauriai sumuštam bomžui daviau smulkų pinigą. Po to atsisėdau ant suolo, ir kažkaip su grauduliu pradėjo lengvėti ant širdies. O po to ir visai praėjo.

Buvo labai geras oras.  Visokie paukščiai čiulbėjo ir krankė varnos. Krito kažkokie pumpurų lukštai nuo medžių. Pasėdėjau kokias 5 min. ir grįžau.

Tada supratau, kad ir man atėjo Velykos :) .

Be vis vien kažkaip liūdna. Nebesinori jokių protingų teologinių išvedžiojimų. Kažkaip norisi ramybės ir tiek ...


P.S.
o to brolio Jokūbo gyvenimo aprašymas labai įdomus. Patiko skaityti :)

Silvija

Kalbant apie rekolekcijas, tai patį metodą kaip tai daryti internete aš labai girčiau. Aišku, jei nėra alternatyvos kaip sudalyvauti rekolekcijose gyvai, kada tu atitrūksti nuo savo visų reikalų ir savos kasdieninės erdvės. Šiuo atžvilgiu minusas buvo, kad reikėjo užduotis atlikti gyvenant ir dirbant įprastu ritmu. Tai trukdė. Bet galvojant apie tuos, kurie neturi jokios galimybės rekolekcijoms gyvai, šias tikrai rekomenduočiau.

Net nežinau kiek čia galime dalintis, kol šis reikalas neužpatentuotas :D. Laikėmės konfidencialumo principo, todėl patį procesą gan smulkiai aptarėm rekolekcijų metu, o viešai aie patį projektą tegu pasidalina jo autorius Pilgrim ;).

arabele

Apie rekolekcijas galiu pasakyti, kad tai buvo nauja patirtis suderinti kasdienybę su rekolekcijomis buva iššūkis nežinau kaip kitiems bet manau kad man iš dalies pavyko ir labai džiaugiuosi jose dalyvavusi. Ir dėkoju mūsų vedliui

Vėtra

Sveiki visi. Baigesi rekolekcijos ir atrodo kazko truksta.. Buvo l.naudinga, idomu ir patogu  :ashamed: siais technologiju laikais valandele kita sustoti ir apsizvalgyti. Kukuli, pralinksminai su savo Velyku aprasymu -kazkoks pazistamas jausmas apeme. As po rekolekciju jauciausi l.geros nuotaikos bet Velyku ryta ja apkartino namiskiai ir dar buvo apgailetina ziureti kaip svencia kaimynai kaime. Vieni is vakaro prisigere, kiti per Velykas atseit giedojo sventas giesmes butu juokinga jeigu nebutu graudu..
. p.s. taip dziaugiuosi jus atradusi

Silvija

Tiems, kas dar neturėjote ir galbūt neturėsite progos pasinaudoti vasaros rekolekcijomis - tą galite padaryti ir namuose: archyviniai rekolekcijų įrašai.

Silvija

Advento rekolekcijos:

I dalis http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=52822

II dalis http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=53087

III dalis http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=53349

IV dalis http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=53612

Labai patariu, berods niekad negirdėjau taip aiškiai paaiškinto Įsikūnijimo slėpinio :thumbup: Savaitgalio užteks ;) Bet jei rimtai išgyventumėt šias rekolekcijas, šventinė ramybė ir džiaugsmas per Kalėdas būtų garantuotas :pentecostal:

Kaštonas

Šv. Ignaco Lojolos dvasinės pratybos "Pradžia ir pagrindas" spalio 9-14 d. ir gruodžio 26-31 d. Šiauliuose jėzuitų namuose, ...
https://www.facebook.com/sv.ignacas/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

Dvasinės pratybos arba rekolekcijos – tai laikotarpis,...
http://www.jesuit.lt/dvasines-pratybos-32/articles/apie-dvasines-pratybas-placiau