• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
rugpjūčio 05, 2021, 09:10:15

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Forumo diskusijų ir etiketo taisyklės

Pradėjo Diak. Tomas M., spalio 31, 2011, 02:31:39

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Forumo diskusijų ir etiketo taisyklės

1. Troliai čia negyvena ir nėra laukiami. Gerbiami ateistai ir visi kiti, pikti ant viso pasaulio ir Dangaus, prašome pasiieškoti kitų vietų diskusijoms. Troliai bus šalinami su visom jų žinutėm.

2. Šis forumas nėra skirtas klausti ar atsakinėti į klausimą "Ar yra Dievas?". Tokius sudėtingus klausimus, kaip Dievo buvimas, neįmanoma išspręsti forumo erdvėje ir jie dažniausiai priveda prie begalinių tuščių diskusijų. Jei tikrai ieškote tokių svarbių atsakymų, akis į akį pakalbėkite su kunigais, vienuoliais ar kitais evangelizacija ir katechezė užsiimančiais asmenimis. O galbūt jūsų pažįstamu, kuris tiki, nes asmeninis liudijimas yra stipriausias dalykas!

Mes kviečiame diskutuoti žmones, esančius visuose savo tikėjimo ar tikėjimo kelio ieškojimo atkarpose, tačiau pradedant diskusiją, turime suprasti, kad tai yra katalikų forumas. Katalikų Bažnyčia yra mistinis Kristaus Kūnas ir Šventosios Dvasios buveinė, todėl Katalikų Bažnyčios mokymas turi būti gerbiamas ir diskusijos turi remtis Katalikų Bažnyčios Magisteriumo mokymu. Temos, kaip "Ar Katalikų Bažnyčia tikrai yra tikroji Kristaus Bažnyčia?" arba "Ar galima garbinti šventuosius, Švč. Mergelę Mariją" ir pan. nebus palaikomos. Pagrindinės tikėjimo tiesos yra išdėstytos Katalikų Bažnyčios katekizme: http://katekizmas.lt

3. Nedarykite kitiems kažko, ko nenorėtumėt, kad jums darytų. Pagarba kitiems forumo nariams yra ne tik pageidautina, bet privaloma. Negalima diskutuoti "ad hominem".

4. Savaime suprantamos gero elgesio taisyklės, kaip keiksmažodžių nevartojimas, pagarbus pokalbio tonas.

5. Kad diskusija būtų įdomi ir konstruktyvi, stenkitės laikytis pradinės temos. Jei diskusija "užkabina" kitą temą, kuria norėtumėt padiskutuoti - sukurkite naują temą (pradinėje diskusijoje galite įdėti nuorodą į ją). Forumo administratoriai padeda užtikrinti diskusijų vientisumą ir reikalui esant, gali atskirti nuo temos nukrypusias žinutes, sukuriant diskusiją nauja tema, atitinkančia šių žinučių turinį (jei yra reikalas, temos neatitinkančios žinutės gali būti pašalintos).

6. Draudžiama vienam vartotojui registruotis keliais skirtingais vardais ir juos naudoti diskusijose kaip skirtingus asmenis. Tai yra negraži ir nedora trolių taktika ir ji nebus toleruojama - tai darantis forumo narys bus pašalintas iš bendruomenės visiems laikams, visos susijusios su vartotojo paskyromis žinutės pagal galimybes bus ištrintos.

Daugiau informacijos apie forumo tvarkymą ir konkrečias situacijas rasite:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,215.0.html

Taip pat siūlome paskaityti apie krikščioniško bendravimo ir diskusijos kultūros aspektus:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,439.0.html

Silvija

Pati šiandien susidūriau su evangeline Aukso taisykle, todėl perskaičiusi perfrazuotą ją trečiajame punkte, siūlau palyginimui  ;)  :

"Tad visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite; nes tai yra Įstatymas ir Pranašai" (Mt 7,12).

kukulis

Tema apie tai, kokių siūlyčiau laikytis taisyklių ( ar bent jau stengtis laikytis ) diskusijose.
Bandysiu išvardinti ( nors ir pats jas neretai laužau  ::) )

1) Laikytis užduotos temos pagal antraštę. Nukrypimas į gretutinę temą ne daugiau kaip per vieną žingsnį. Pvz. diskutuojam apie meškas, tai galime diskutuoti ir apie tai, kad meškos turi blusų. Tačiau jeigu diskutuosime apie tai, kad blusos vesiasi ne tik meškose, bet ir zuikiuose, ir pradėsim diskutuoti apie zuikius, tai jau bus nukrypimas per du žingsnius.

2) Argumentacija, besiremianti nuorodomis diskusijoje negalioja, jeigu a) nėra nuorodos į internetinį resursą arba citatos. b) jeigu neįvardintas argumentas kuris toje nuorodoje atsako į klausimą arba nepateikiama į kurį klausimą atsako.

3) Neturėtų būti asmeninio pobūdžio puolimų. Pvz. atsakant į klausimą remiamasi argumentu: "tu neišmanai, dėl to yra taip ir taip", arba "tu dar nepatyrei to, o aš patyriau, dėl to yra taip ir taip".

4) Neturėtų būti trivialių argumentų, kurie nieko neatsako ir nepateikia absoliučiai jokios informacijos: pvz. "tu jau pats atsakei į klausimą",  arba "nereikia nieko manyti, tik reikia pasiskaityti",  arba "visi klydo, dėl to ir tu klysti".Antra vertus, manau, kad emociniai argumentai leistini, nes daro diskusiją gyvesnę, nes mes žmonės, o ne robotai, bet vis vien siūlau prisilaikyti tam tikrų taisyklių  ::)


Kaštonas