• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 13:56:41

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pasninkaukime kartu

Pradėjo Augucka, liepos 31, 2013, 19:36:25

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Augucka

Kviečiu jus, kas galite ir norite prisijungti prie bendro pasninkavimo trečiadieniais ir penktadieniais bei privalomu liturginiu metu. Man reikia kompanijos ir palaikymo. Bus smagiau kartu  [-O<
Dabar gi, mano pasninkavimas padrikas ir be tvarkos ir be intensijų.

Mano intensija kartu su maldomis: už visų mano giminės nuodėmių apvalymą,  ir giminės agnostikų (ateistų) atsivertimą, už savo mylimo nusižudžiusio pusbrolio sielą ir dangaus karalystę jam. Ypatingai už mano močiutės sielos išlaisvinimą iš piktosios dvasios. Ji jau sena, man baisu dėl jos.  :(
Pasninkausiu duona ir vandeniu arba susilaikymu dvi dienas per savaitę.

Tikiu, kad jūs ir taip penktadieniais pasninkaujat. Jei kas turit ypatingų intensijų, būtų smagu, jei prisijungtumėte, jei dar nepasninkaujate. Trečiadieniais neprivaloma, tačiau Medžugorėje sakoma pasninkauti ir trečiadieniais, ypatingai jei yra svarbių intensijų.
Duokite žinoti, kad būtų linksmiau. Pasižadu sukalbėti maldą už visų mūsų pasninkaujančių ištvermę, kad Dievas duotų stiprybės  [-O<
Taip pat parašykite savo intesijas, kad galėčiau už jas pasimelsti kartu su jumis.

Čia informacijos šaltiniai apie pasninką, tiems kam tai nauja:

http://www.fsspx.lt/index.php?Itemid=50&id=30&option=com_content&task=view

http://www.klauskkunigo.lt/tag/pasninkas

Ir dar: Mato 6:16-18 ,,Kai pasninkaujate, nebūkite paniurę kaip veidmainiai: jie perkreipia veidus, kad žmonės matytų juos pasninkaujant. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiėmė savo atlygį.

Pasiskaitymui apie pasninką

Kas yra pasninkas?
http://blog.gaveniamieste.lt/kas-yra-pasninkas/

Ką reiškia krikšioniškas pasninkas?
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-09-04-ka-reiskia-kriksioniskas-pasninkas/106469

Pasninkas ir susilaikymas
http://pranciskonai.w.interia.pl/pasninkas_ir_susilaikymas.html

KADA PASNINKAUTI?
http://viluckas.lt/kada-pasninkauti/

Prisiminkime ir metų ketvirčio pasninkus (Ember days) - pamirštą Vakarų Bažnyčios tradiciją:
http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,580.0.html

Ką apie pasninką sako ortodoksai  :-\

CitataДля физически здоровых людей основой поста считается воздержание в пище. Здесь можно различать 5 степеней физического поста:
1) Отказ от мяса.
2) Отказ от молочного.
3) Отказ от рыбы.
4) Отказ от масла.
5) Лишение себя пищи вообще на какие-то сроки.
http://www.pravmir.ru/chto-takoe-post-i-kak-pravilno-postitsya/

CitataЧто такое пост в наши дни?
В ранней Церкви пост означал совершенное воздержание от пищи, т. е. состояние голода, доводящее тело до крайнего предела. Но именно здесь мы понимаем, что пост, как физическое лишение пищи, совершенно бесполезен без его второй, духовной, стороны. "... Постом и молитвою".
http://www.pravmir.ru/chto-takoe-post-v-nashi-dni/

CitataЧто такое христианский пост? Как и зачем поститься?
«Почему мы постимся, а ты не видишь? Смиряем души свои, а ты не знаешь»? (Исайя 58:3)
http://www.mirstudentov.com/a/postitsya.html

ir labai plačiai
Православный пост
http://azbyka.ru/tserkov/o_postah/5g9_9n.shtml


Diak. Tomas M.

Prisijungiu trečiadieniais ir penktadieniais ;)

Mano pasninkų intencija - kad visi mes būtume Švč. Jėzaus Širdies sustiprinti mūsų dvasinėje kovoje. Kad Kristus Švč. Širdyje mus paslėptų, pašventintų, nuskaistintų ir išlaikytų Jam ištikimus amžinai  [-o<

CitataTiek būsiu žmonėms naudingas, kiek savo širdy užlaikysiu asketikos reikalavimus... KANKINYS KUN. S.RIMKUS (http://www.partizanai.org/failai/html/kankinys-rimkus.htm)

Augucka

Ačiū Tomai  :thumbup:  :celebrate:
Let's do it  :D

Prisijungiu prie tavo intensijų, labai geros  :thumbup:

CitataTiek būsiu žmonėms naudingas, kiek savo širdy užlaikysiu asketikos reikalavimus... KANKINYS KUN. S.RIMKUS
Nektaras  :thumbup:

Diak. Tomas M.

Iš kariuomenės laikų žinau, kad viena duona (kad ir su vandeniu) skrandžiui nėra labai geras dalykas - mums net drausdavo valgyti duoną dėl tos priežasties, nors maisto trūkumas buvo, tai mes bandydavome taip kompensuoti.

Aš duoną tiesiog pakeičiau į labai paprastą ir rūgštiniu atžvilgiu neutralų variantą - ryžius  :thumbup:

Ryžiai taip pat yra geras energijos šaltinis, ypač sportuojant, o kaip suprantu tu tą darai, tad nors ir pasninkaujant, išlaikysi pakankamą energijos kiekį.

Žmonėms, kurie aktyvesnį gyvenimo būdą gyvena, trečiadienį galima būtų padaryti labiau abstinenciją nuo mėsos/skanesnio maisto, kad nenusivaryti nuo kojų. Kitomis dienomis galima ryte išgerti baltymų kokteilį, kad būtų iš ko raumenų masę išlaikyti. Aišku vitaminus ir maisto papildus, tai kiekvieną dieną reikia gerti ;)

Todėl tie, kurie dėl savo gyvenimo būdo ar darbo, dienos bėgyje išeikvoja daug energijos, apsiribokite penktadienį sausu pasninku, o trečiadienį kiek lengvesne forma - juk asketika turi vystyti valią ir pakelti dvasią, bet netrukdyti vykdyti savo kasdieninių pareigų (o tai gali atsitikti dėl išsekimo).

Varlė keliauninkė

Kaip ir tikėjimas, tikras pasninkas yra malonė, ir tikras pasninkas yra tada, kai turi dvasinį pagrindą. Žygyje į Gvadalupę eina vienas brolis, prieš kelis metus ėjęs į Jeruzale irgi iš Kryžių kalno. Tada bene keturis mėnesius, kol ėjo, jis maitinosi tik duona ir vandeniu. Tvirtino, kad kitaip nebūtų įveikęs apie virš 4000 km. Ir dabar jis eina vien 'ant pasninko'...

Man labai patiko viena laida per Marijos radiją - t. Leonido, Graikų apeigų katalikų kunigo, vienuolio, pasakojimas apie pasninką (kalbina kun. Gintaras Blužas). Verta paklausyti, ypač 'inkliuzo' apie nuolankumą, kaip vienuolė penktadienį šventoriuje lapnojo dešrą ;-)
http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=35549

Turiu prisipažinti, kad iki žygio pasninkaudavau penktadieniais, net duona išmokau kepti tam reikalui, tikrą (pirktinės jau nebegaliu valgyti - neskani), o dabar matyt netekau tos malonės, arba Viešpats nori kitokio pasninko...

Augucka

Manau, kad jei pasirinksime sau tinkamą pasninkavimo variantą, tai nieko nenutiks. Svarbiausia, kad pasninkas atitiktų katalikų bažnyčios reikalavimus. Juk čia svarbiausia yra pasninko intensija, dėl ko mes tai darome, dėl ko susilaikome.
Aš asmeniškai pasninkauju rugine juoda duona ir vandeniu. Tą esu jau dariusi, žinau, kad man tai ištveriama. Na, ir dar 1 puodelis juodos kavos ryte ir viskas.

Citata4. Pasninko įsakymas reiškia, kad galima iki soties valgyti tik vieną kartą per dieną. Be šio pagrindinio valgio leidžiama vieną ar du kartus lengvai užkąsti. Tarpuose tarp šių valgymų valgyti negalima, leidžiama gerti vandenį, vaistus, alų, vyną, kavą, arbatą, sultis, bet ne pasotinančius gėrimus (pieną, šokoladą, buljoną).

5. Pasninko laikytis privalo visi katalikai, baigę 18 amžiaus metus iki pradėtų 60 metų. Nuo pasninko atleidžiami:
- ligoniai, silpnai besijaučiantys;
- nėščios ir žindančios moterys;
- tą dieną dirbantys sunkų fizinį ar protinį darbą, ilgai keliaujantys.

6. Susilaikymo įsakymas draudžia valgyti žinduolių ir paukščių mėsą bei jos produktus, pvz., buljoną. Leidžiama žuvis, kiaušiniai, pieno produktai, jūros gėrybės, o taip pat gyvulinių taukų naudojimas valgio ruošimui.

7. Susilaikymo laikytis privalo visi katalikai, baigę 14 amžiaus metus. Nuo susilaikymo atleidžiami (išskyrus Pelenų dieną, Didįjį penktadienį ir Kūčias):
- visi, atleistieji nuo pasninko;
- negalintys pasirinkti maisto, turintys valgyti tai, kas duodama (svečiai, krikštynų ar laidotuvių pietų dalyviai, vargšai, vaikai ir pan.).

Diak. Tomas M.

Drįsčiau teigti, kad alus gali visai pasotinti, na o po taurės vyno, tai tikrai niekas nebus perkreipęs veido. Ne veltui Šv. Benediktas savo reguloje, į dieną pusę butelio vyno savo vienuoliams "išrašo" ;D

Augucka

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 01, 2013, 16:47:25
Drįsčiau teigti, kad alus gali visai pasotinti, na o po taurės vyno, tai tikrai niekas nebus perkreipęs veido. Ne veltui Šv. Benediktas savo reguloje, į dieną pusę butelio vyno savo vienuoliams "išrašo" ;D

Tai jau tikrai  ;D
Šis bažnyčios pasninko aprašymas labai jau sotus, man net nedrąsu vadinti pasninku.

Man pasninko reikšmė labai svarbi. Kaip ir rašiau Tomui a. ž., mano tikslas - kuo asketiškesnė diena, kad malda ir asketiškas apsimarinimas veiktų kaip viena.
Labai noriu, kad mano visos tos intensijos duotų kokių rezultatų, nors ir menkučių. To trokštu visa širdimi ir tai laikau labai rimtu dalyku.

Man asmeniškai geriausias pasninkas - juoda ruginė duona su įvairiomis sėklelėmis ir grūdais, kuriuos reikia ilgai čiaumoti. Tas ilgas čiaumojimas mane ir pasotina  :D Užtenka 3 - 4 riekelių dienai.

CitataTuriu prisipažinti, kad iki žygio pasninkaudavau penktadieniais, net duona išmokau kepti tam reikalui, tikrą (pirktinės jau nebegaliu valgyti - neskani),
Citatao dabar matyt netekau tos malonės, arba Viešpats nori kitokio pasninko...

Kepti savo duoną - labai geras dalykas  :thumbup: Aš irgi turiu elektrinę duonkepę ir dažnai kepuosi savo duonelę.

Citatao dabar matyt netekau tos malonės, arba Viešpats nori kitokio pasninko...

Kodėl taip manote?  :-\ ::)

Augucka

CitataMan labai patiko viena laida per Marijos radiją - t. Leonido, Graikų apeigų katalikų kunigo, vienuolio, pasakojimas apie pasninką (kalbina kun. Gintaras Blužas). Verta paklausyti, ypač 'inkliuzo' apie nuolankumą, kaip vienuolė penktadienį šventoriuje lapnojo dešrą ;-)
http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=35549

Tikrai labai gera laida, rekomenduoju visiems paklausyti.  :thumbup:
Apie pasninko reikšmę, kokią duoną valgyti ir kokį vandenį gerti ir kodėl.

Vieni iš svarbesnių punktų:

1. Geriausia yra naminė kepta duona, o ne pirktinė sintetinė. Turbūt tinka ir kaimiška juoda ruginė duona.

2. Vanduo turi būti chemiškai neapdorotas, vadinasi ne krano vanduo. Geriausia gręžinio, šulinio ar šaltinio.

3. Prieš valgant duoną ir geriant vandenį reikia sukalbėti maldą.

4. Ilgai kramtant duonos gabalėlį, kontempliuoti savo intensijas.

Ir daugel kitos, labai svarbios informacijos išgirsite paklausę patys.   ;)


Varlė keliauninkė

Citata iš: Augucka  rugpjūčio 01, 2013, 18:47:52
Kodėl taip manote?
Todėl, kad valios neužtenka, kad supratau, jog darau tai visai ne iš meilės Dievui, o labiau baudžiu save už visokias kaltes ir t.t. Va, toj laidoj išgirdau, kad galiu pasninkaut nuo visko, kas trukdo mylėti Dievą - nuo išorinių dalykų tokių, kaip internetas, kava, taip pat ir nuo vidinių, tokių kaip tinginystė, noras kontroliuoti, nesiklausymas ar nekantrumas..kiekvienam asmeniškai.. Tik man labai įdomu, koks galėtų būti pasninkas, pvz. nuo baimės sakyti tiesą? anykaip nesugalvoju ;-)

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 01, 2013, 16:47:25
Drįsčiau teigti, kad alus gali visai pasotinti, na o po taurės vyno, tai tikrai niekas nebus perkreipęs veido. Ne veltui Šv. Benediktas savo reguloje, į dieną pusę butelio vyno savo vienuoliams "išrašo" ;D
Šįkart aš sutinku su jumis, kad nesutinku ;-) Nepagalvojai, Tomai apie alkoholikus katalikus, jiems tos vienos taurės taurės vyno tikrai gali būti daugoka, kad persikreiptų veidas.. Sutikčiau dėl tikro vyno, bet dabar vynas liaudžiai, masėms, daromas iš bet ko, iš chemikalų, matyt panašiai, kaip ir duona, na ir visa kita.. Todel alkoholio per pasninka geriau visai atsisakyti, ir, bet nesiplėsiu, nes nebus galo..

Diak. Tomas M.

Man laidoje labai įstrigo istorija apie labai pamaldų, tačiau viduje piktą vienuolį. Iš tiesų, kas iš to viso mūsų pasninko, jei mes net nepagalvoję, įžeidžiame savo namiškį ar kitą žmogų - nevalgome mėsos, bet "ėdame" žmones.

Dėl Homo Viator idėjos dėl valios neturėjimo, tai man kažkaip atrodo, kad mes pasninkaujame, kad nugalėti save, savo kūnus, aistras, pomėgius, prisirišimus. Kai nugali vieną jų, tuomet gal net ir geriau eiti ir praktikuoti kokį kitą apsimarinimo būdą. Pamenu ir istorija buvo apie seną vienuolį, kuris sausainius valgė, o jaunas vienuolis nesuprato, kaip čia yra... o juk senam vienuoliui jau jokio skirtumo - jis jau laimėjo tą kovą, jis bet kuriuo momentu gali to sausainio atsisakyti, t.y. saldumynų pomėgis jo jau nebevaldo, jau nebetempia žemyn jo dvasios.

Varlė keliauninkė

Puikus komentaras, Tomai. Būtent, kai laimi kovą, tiksliau ne pats, o Viešpats, kuris jau yra nugalėtojas, tada labai lengva ir atsisakyti. Nes kaina juk jau yra sumokėta :-) bet yra sekantis lygis - pasninkauti iš meilės Dievui. Apie tai ir šnekėjo tas vienuolis :-)

Augucka

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 02, 2013, 13:11:58
, tai man kažkaip atrodo, kad mes pasninkaujame, kad nugalėti save, savo kūnus, aistras, pomėgius, prisirišimus. Kai nugali vieną jų, tuomet gal net ir geriau eiti ir praktikuoti kokį kitą apsimarinimo būdą.
Nesinori man sutikti, kad mes pasninkaujame vien tik dėl to. Juk pasninkaujame ne vien tik dėl savęs, kad save nugalėti ar kažką kažkam įrodyti. Man tai skamba šventvagiškai.

Kun. Gintaro atsakymas:

CitataRekomenduotinas yra duonos ir vandens pasninkas, pvz. Kristaus mirties dieną - penktadieniais. Ne kaip apsivalymas, svorio numetimas, dieta, bet kaip dvasinė praktika, atgailos ir artimo meilės dvasioje. Pasninkauti galima kokia nors intencija. Ypač, jei nepakanka maldos, gera yra pridėt nuoširdų pasninką. Tikintieji yra pašaukti daryti atgailą už savo ir kitų nuodėmes... Labai kviesčiau į atgailos dvasią...

Diak. Tomas M.

Citata iš: Augucka  rugpjūčio 02, 2013, 17:33:26
Nesinori man sutikti, kad mes pasninkaujame vien tik dėl to. Juk pasninkaujame ne vien tik dėl savęs, kad save nugalėti ar kažką kažkam įrodyti. Man tai skamba šventvagiškai.

O ar aš pasakiau, kad "vien dėl to" ? Aš tik pasakiau, kaip man atrodo šiuo mano gyvenimo tarpsniu :)

Cituojamas kunigas pasninką apibūdina, kaip "dvasinė praktika, atgailos ir artimo meilės dvasioje".

Ar savo aistrų, žemiškų prisirišimų nugalėjimas nėra kažkas, ką mes darome atgailos ir nusižeminimo dvasioje, kad neliktų net tos "plonos vielutės, laikančios pririštą paukštį ir neleidžiančios jam kilti į viršų"? Juk aistros dažnai ir veda į nuodėmes, tad jų atsisakymas yra puiki atgaila. Kaip kitaip suvaldyti savo gerą draugą asiliuką, vardu "kūnas"?

Kaip ir kiekviena dvasinė praktika, pasninkas gali būti naudojamas kiekvieno žmogaus individualiai, padedant jam skintis kelią į dangų. Jei aš matau, kad prisirišu per daug prie FaceBook, tai galiu paskirti sau pasninką, kuris padės man suprasti, koks yra stiprus prisirišimas prie pasaulio, padės susikaupti ir pabandyti numesti tą svetimą jungą. Jei aš esu silpnas ir vis pasiduodu per dideliam maisto, saldumynų "vertinimui", tai maisto pasninkas man padės vėl sugrįžti prie tikrų, dvasinių vertybių. Bet savaime suprantama, savo kūną galima varginti ir vardan kitų intencijų, bandant permaldauti Dangų.

Jėzaus malda taip pat yra puikus pavyzdys, kaip dvasinė praktika gali būti naudojama įvairiems tikslams. Jėzaus malda yra naudojama atgailai, kovai prieš gundymus, Kristaus garbinimui, dvasios nuraminimui, minčių nuskaistinimui... ir t.t. ir pan.

Silvija

Labai ačiū visiems už mintis, šie pasidalinimai veda į apmąstymus, kurie brandina tolimesniems žingsniams. Esu ir toliau linkus manyti, kad tik laisvai pačiam "pribrendus" šitokiam pasninkui, kurį siūlo Augucka ir Tomas, Dievas tai laimina kaip auką. Pagarba jums, sesut ir broliuk Kristuje, už jūsų indėlį į Bažnyčios aruodus :happy:

Augucka

Ačiū, Silvija.  [-o<

Bandau priminti, kad rytoj pasninkaujame, jei kas norėtų dar prisijungti. Bet trečiadienio pasninkas neprivalomas. Mielai kviečiu pasninkauti penktadienį.

Čia mano asmeniškai (bandau save taip kontroliuoti, kad pasninkavimas būtų reguliarus ir organizuotas, tik taip galėsiu išsilaikyti)
Trečiadieniais - susilaikymas. (Kuo kukliau)
Penktadieniais - duona ir vanduo.

Jei kas turite intensijų maldai, prašau pasidalinkite. Aš jūsų intensijas paminėsiu savo maldose ir kūno apmarinimo aukoje.  [-O<


Silvija

Čia tarp kitko, dėl visokių įsipareigojimų: pamenu savo mamą gyvenimo pabaigoj, kaip nelengva jai buvo fiziškai įvykdyt tai, ką buvo įsipareigojusi dar nuo karo metų, bandžiau jai padėt "nusiimt" tas praktikas savo netobulais patarimais, nes tada dar nežinojau, kad prisiimtus žmonių įsipareigojimus turi "nuimti" dvasios vadovas ar kunigas (gal jūs turite kitų žinių?).

Taigi, dabar į kiekvieną įsipareigojimą žiūriu rimtai. Pati pasninkauju, kaip liepia Bažnyčia, bet niekada nesakau "niekada", nes jūsų pavyzdžiai iš tiesų įkvepiantys ;)

Augucka

Noriu priminti: šiandien susilaikymas privalomas visiems katalikams. Rytoj Mergelės Marijos Dangun Ėmimo Šventė - Žolinė.

Silvija

Argi?

CitataSusilaikymo nuo mėsiškų valgių (abstinencijos) įstatymas. Nuo mėsiškų valgių turi būti susilaikoma visais metų penktadieniais (išskyrus tuos atvejus, kai jie sutampa su iškilmės diena), Pelenų trečiadienį ir, pagal seną Lietuvos tradiciją, – Kūčių dieną. Šis abstinencijos įstatymas saisto visus nuo 14 metų amžiaus.

http://lvk.lcn.lt/naujienos/,91

Augucka

Tu teisi, Silvija, katalikų bažnyčioje neprivalomas. Buvo privalomas anksčiau. Ortodoksai 2 savaites iki Žolinės pasninkauja.
Pastebėjau, kad katalikų visi pasninkavimai šiek tiek "palengvinti".