• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
birželio 03, 2024, 07:14:34

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ieškau panašių Švč. Jėzaus ir Nekalčiausios Marijos Širdžių paveikslų

Pradėjo Diak. Tomas M., gegužės 31, 2014, 03:08:07

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Norėjau paklausti, gal kas esate matę ar turite panašaus stiliaus Nekalčiausios Marijos Širdies paveikslą? Šis paveikslas buvo spausdinamas Lietuvoje apie 1940-50 metus. Ačiū!

Pilgrim



Diak. Tomas M.

Dėkui Augucka, tas pirmas pagal stilių lyg ir panašus.

Pilgrim, o tas paveikslas, kurį matei per atlaidus, jis kabėjo kur nors ar buvo pardavimui?

Truputis istorijos. Šis paveikslas yra skirtas Švč. Jėzaus Širdies intronizacijai (paaukojant savo namus ir šeimą Švč. Jėzaus Širdžiai). Stebuklinga, bet jį mano močiutė įsigijo (ir savo šeimą pašventė) Sibire apie 1955 m. Stebuklinga, nes neįsivaizduoju kas ir kaip ten tokius paveikslus pravežė  :o Po to tas paveikslas atkeliavo į Lietuvą ir visą gyvenimą prakabėjo jų namuose virtuvėje. Nes ir priklauso, kad šis paveikslas būtų pačioje matomiausioje namų vietoje, kaip kad šioje pamaldžioje katalikų šeimoje.

Nuskanavęs tą paveikslą aš atsispausdinsiu ir panaudosiu savo namų ir šeimos pašventimui (pratęsiant tradiciją ;) ), bet pagalvojau, kad būtų gražu paaukoti save ir Nekalčiausiajai Marijos Širdžiai, nujaučiu, kad turėjo būti komplektas tokių paveikslų. Kaip gi Jėzus be Marijos? :D

Pilgrim

Tomai, galima buvo įsigyti, tačiau tai buvo kopija be antros pusės.
Antroje šio paveikslo pusėje (originale) yra pasiaukojimo Švč. Jėzaus Širdžiai aktas. Tavo nuotraukoje yra tik paskutinės eilutės skirtos parašams, tačiau dar yra pilnas pasiaukojimo tekstas. Šis paveikslas į namus yra atnešamas ir pakabinamas su specialiomis apeigomis. Taip pat yra panašus paveikslas su pasiaukojimu Švč. Mergelės Širdžiai.
Lietuvoje cirkuliuoja šie paveikslai. Reikia surasti kunigą, kuris įsipareigojęs platinti, nes jis dar turi paaiškinti plačiau apie šią maldingumo formą. Turėčiau pasiteirauti.

Varlė keliauninkė

Mūsų adoracijos koplyčioje yra abu paveikslai ir kabo vienas priešais kitą. Nufotografavau "special" :)

Silvija

O mūsų kaime tai beveik kiekvienuos namuos tokie paveikslai kabo, bet tai - jau vėlesnės kopijos, paprasčiausi perfotografuoti įrėminti paveikslėliai. Manau, kad Pilgrim atkasė esmę:

Citata iš: Pilgrim  gegužės 31, 2014, 15:49:47
Tomai, galima buvo įsigyti, tačiau tai buvo kopija be antros pusės.
Antroje šio paveikslo pusėje (originale) yra pasiaukojimo Švč. Jėzaus Širdžiai aktas. Tavo nuotraukoje yra tik paskutinės eilutės skirtos parašams, tačiau dar yra pilnas pasiaukojimo tekstas. Šis paveikslas į namus yra atnešamas ir pakabinamas su specialiomis apeigomis. Taip pat yra panašus paveikslas su pasiaukojimu Švč. Mergelės Širdžiai.
Lietuvoje cirkuliuoja šie paveikslai. Reikia surasti kunigą, kuris įsipareigojęs platinti, nes jis dar turi paaiškinti plačiau apie šią maldingumo formą. Turėčiau pasiteirauti.

ir labai įdomu būtų sužinot, kas kur ir kaip.

Diak. Tomas M.

Dėl paveikslo, tai visokių yra, bet norėtųsi rasti tos pačios "serijos", kad jie derėtų kartu šalia vienas kito. Beje, juk anksčiau Lietuvoje už Švč. Jėzaus Širdies kulto plėtimą tiesiogiai buvo atsakingi jėzuitai, tad labai būtų įdomu, jei sužinotum, kas šiuo metu perėmęs šią garbingą tarnystę. Žinau, kad Šv. Pijaus X kunigų brolija tuo užsiima, bet turėtų būti ir daugiau kunigų. Įdomu ar yra koks "centras", atsakingas už šio pamaldumo skelbimą?  :-\

Varlyte, tavo paveikslas man atrodo naujesnis, nes daugiau spalvų, maniškis rodos monochrominis žalio atspalvio.

Pilgrim, ant mano turimo paveikslo antra pusė tuščia, bet pas mano močiutę dar "kiečiau" padaryta buvo - ji turi Švč. Jėzaus Širdies "pasą"  :happy:

Atkreipk dėmesį į antspaudą ;)

Iš tikro dabar matau, kad paaukojimas įvyko Lietuvoje, bet tarp tų nedaugelio daiktų, kuriuos jie spėjo pasiimti ištremiant, Švč. Jėzaus Širdies paveikslo nepamiršo  :o Kad mums dabar tokį tikėjimą turėti  :-\

Pataisymas: pažiūrėjęs į datas supratau, kad pase paaukojimas buvo padarytas mano prosenelės 1929 m., o močiutė visgi tikriausiai paveikslą Sibire gavo, nes data jau naujesnė - 1955 m.

Pilgrim

Vaikystėje mačiau juos platinant, paieškojus gal ir kažkurį originalą rasčiau. Tačiau negaliu garantuoti.
Jėzuitai ir dabar atsakingi, bet ne kiekvienas tą daro. Ryt paklausiu.
Tik spėju, kad norės betarpiškai perduoti iš rankų į rankas ir paaiškinti, o vėliau viską galėtų t. A. Baniulis užbaigti.
P.S. antspaudas gerai pažįstamas  :)

Diak. Tomas M.

Klausykite, gal tokia ambicinga idėja, bet su Dievo malone... o ką jei sakysime dabar Švč. Jėzaus Širdies Sąjunga nebeveikia (buvo apleista jėzuitų) ir mūsų bendruomenė perimtų Švč. Jėzaus Širdies kulto skelbimą? Parengtume ir atspausdintume naujus "pasus", paveikslus, nemokamai platintume paštu ir per parapijas ką?

Jei jėzuitai tai daro, tai daro slapta, net jų svetainėje nieko nėra, kiek pamenu...  :-\

Juk pamenate, tie kas skelbia Švč. Jėzaus Širdies kultą, tai gaus didelius nuopelnus :D

Silvija

Ė, Tomai, dėl paskutinio sakinio tai... nu pats žinai ;) Bet idėja - jooo!

Pilgrim, ten, Kaune dar yra toks antikvarinis knygynas, galima būtų užmest akį :-\

Pilgrim

Tomai,
viskas gražu, bet yra tam tikros apeigos, kurias gali atlikti tik šventimus turintis asmuo.
Tame turi dalyvauti kunigas. Tačiau dėl šios idėjos reikia kalbėti su jėzuitais.
P.S. svetainėje daug ko nerasi.

Diak. Tomas M.

Silvija, suprantu, kad darbas turi būti daromas pirmiausiai iš meilės, bet juk žmonės tokie yra - jiems reikia kažkokio akstino, "prizo". Tai žino ir pats Jėzus, nes juk jis pats ir davė tuos pažadus ;)

Idėja tame, kad jei jėzuitai tą daro slaptai, tai mes galime daryti tai atvirai - evangelizacija turi būti aktyvi ir karšta ;)

Pilgrim, be abejonės, mes apsiimtume pačio skelbimo, platinimo dalį - pagal savo profesiją   :thumbup:

Pilgrim

Reikia pasitikslinti, tačiau tai daroma ne slaptai  ;) o per KGB bendruomenes

Varlė keliauninkė

Pilgrim, juk Švenčiausiojo Sakramento bažnyčios koplyčia jėzuitams ir priklauso. Tai ten tie paveikslai ir kabo patyliukais. Šiandien važiuosiu dar kartą naktį į adoraciją - patikrinsiu kitas paveikslų puses.. tik šššš... :)

Diak. Tomas M.

Na bet sutik, kad tai tikrai nėra pakankama - mano lankomoje bažnyčioje pastoviai kažkas padeda lankstinukų apie Švč. Jėzaus Širdies kultą su paaiškinimais, intronizacijos maldomis, informacija ir pan. Tokiu būdu žmonės tikrai sužino, nes kitu atveju, tai čia tik vienetai tai sužino, o juk Jėzaus noras, kad jo Širdžiai būtų pašvęsta kiekviena šeima, ar ne? ;)

Taigi, tai galėtų būti pirmas mūsų bendras projektas! Galėtume bendromis jėgomis iš angliškų išversti lankstinukus, paruošti naujus pasus ir pan. T.y. pradėti tai daryti aktyviai, na o jei sužvejotume daug žuvų, tai ir kunigams būtų pakankamai darbelio, nes juk po namus reikia važinėti :D

Varlyte,  :thumbup: ;D

Pilgrim

Spėju teksto nebus  :)
Idėja puiki, bet ją reikia derinti su jėzuitais, kiek žinau tiksliau su vienu iš dabar esančių Vilniuje. Dar vienas moterų vienuolynas jiems talkino. Nepamenu pavadinimo, tačiau žinau sesutes, paieškosiu internete.

Vėtra

Tomai, kaip nuostabu, kad jūsų šeima išsaugojo tokius istorinius dalykus tokiais sunkiais laikais.
Šv.paveiklsų (perfotografuotų) esu mačiusi kaime ne vieną. Bet su "dedikacijomis" ar kaip tu rašai intronizacijomis (mano menkame žodyne šito žodžio nebuvo), niekad nemačiau. Labai graži idėja, bet ar netaptų ji plagijavimo meistrų taikiniu? Tikrai labai norėčiau tokio paveikslo, bet iš tiesų tai įsivaizduoju, kad tai turėtų būti kažkaip pašventinta, gauta kažkokia ypatinga proga su paaiškinimais, kaip sako Piligrim. Pvz. tai galėtų būti idėja sutuoktuvių, krikštynų ar panašiai proga...

Savo namuose neturiu jokių šv.relikvijų, simbolių, paveikslų ir pan. Kaip tik mąstau, kad namuose turiu tam tinkamą vietą. Bet žinot kas mane sulaiko? Mintis, kad įsigysiu reprodukciją  :-\ Nežinau ar toks "perfotografuotas" paveikslas būtų laikomas šventu? Arba kryžius - dažnai būna prie Bažnyčios per kermošių ar kokiose mugėse pardavineja įvairius paveikslėlius, rožančius, paveikslus ir kt. bet ar jie pašventini ar čia tik komercija? Ar tokį daiktą įsigijus reikia prašyti kunigo, kad pašventintų. O gal tiesiog reikia užeiti į religinių prekių parduotuvę (niekad nebuvau)  ;)

Pilgrim

Šventinti daiktai nėra pardavinėjami. Įsigijus religinės paskirties daiktą dėl pašventinimo geriausia kreiptis į bet kurį savo parapijos kunigą arba į bažnyčios zakristiją prieš ar po šv. Mišių.
Pašventinimas - žmogaus arba daikto paskyrimas vien Dievo tarnybai.
Palaiminimas - žmogaus arba daiktų patikėjimas Dievo globai ir apsaugai.

Diak. Tomas M.

Šiandien "restauravau" Nekaltosios Marijos Širdies paveikslą, kuris priklausė mano krikšto dukters močiutei. Atkreipiau dėmesį, kad paveikslas labai panašus į vieną, rastą Auguckos, tik tame paveiksle Mergelė Marija žiūri į mus, o mano paveiksle Ji žiūri įtolį.