• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 26, 2024, 00:31:37

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Juokai

Pradėjo kukulis, gegužės 12, 2014, 07:11:58

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Varlė keliauninkė

Tikros moteriškos draugystės nebūna. Tai visiems žinomas faktas. Draugystės tarp moters ir vyro taip pat. Klausimas: su kuo draugauti moteriai?

kukulis

Na nežinau .. pas mergaites visad būna "geriausia draugė". Tuo tarpu pas berniukus yra "draugai". :)

Varlė keliauninkė

Vaikų pasaulis žymiai paprestesnis nei suaugusių :)
Beto ir juokuose dalis tiesos yra.

kukulis

Amūras ir Timūras.
https://www.youtube.com/watch?v=fM5LmBFtMug

Tigras draugauja su ožiu :)

Silvija

Šv. Tomas Moras meldė Dievo suteikti jumoro jausmą ir net prieš pat mirtį juokavo (nuoroda iš Giedrės pasiūlytos rusiškos svetainės, atsiprašau, kad ištraukos neišversiu):

http://promo.icatholic.ru/2015/04/humor.html

Покровитель юмора

"Добродетель" юмора у святых достигала такой степени героичности, что сияла даже перед лицом страданий и смерти. Фома Мор был святым человеком, но всего лишь человеком, подверженным, как все мы, различным страхам, которые порождает наша психофизическая природа, страхам, которых не лишен ни один человек, от которых был не свободен даже наш Спаситель. Св. Фома, несомненно, очень боялся четвертования и всех тех пыток, которыми ему угрожали. Позднее пытки заменили отсечением головы. Уже перед самым эшафотом к нему подошел сын, рыдая и прося благословения. Атмосфера была очень серьезная, почти непереносимая. Было необходимо религиозное вмешательство юмора. Тогда Фома Мор обратился к офицеру, распоряжавшемуся казнью, и тоже смертельно серьезному: ,,Господин поручник, помоги мне, пожалуйста, подняться наверх, обратно я уж как-нибудь сам справлюсь". Такая вот, полная юмора, улыбка перед лицом собственной смерти.

Король Генрих VIII запретил ему говорить - известно, что может сделать с людьми человек, которого чувство юмора не покидает даже перед лицом смерти, какая это сила. Ведь человека с подлинным чувством религиозного юмора боится даже сатана, что уж говорить о Генрихе VIII. Итак, приговоренный опустился на колени без каких бы то ни было речей, помолился и с ясным лицом обратился к палачу: ,,Соберись с духом и смело исполни свою обязанность. У меня очень короткая шея, смотри же, не сруби криво, чтобы не повредить своей репутации" (В.Ропер, ,,Житие Томаса Мора", 65)

kukulis

Paieškos rezultatai "Dievo svarstyklės"

Šito ieškojau:
https://www.youtube.com/watch?v=RNLhEPuTrII

O likusieji rezultatai pirmame puslapyje apie horoskopus. Antram puslapyje 100% horoskopai. Trečiame pusiau horoskopai, pusiau kažkokios pievos apie būrėjus :D

vida

Provoslavai turi ,, atsiprašymo sekmadienį'. Paskambino žmogelis į banką , kad ,, atleistų'' kreditą. Neatleido bedieviai.

Tikintysis

Paklibinsiu senus komentarus.

Citata iš: Pilgrim  rugpjūčio 07, 2014, 16:42:49
O kas prisimenate  :) humoristus tapusius sventaisiais  :D arba sventuosius humoristus

Nehumoristai, bet...
Mozei Dievas prisistatė kaip Abraomo, Izaoko ir Jokūbo Dievas. O Izaokas vardo reikšmė yra juokas. Aš žiūrėjau filmą apie Mozę, tai Jam grįžus atgal pas žydus ir pasisakius, kad kalbėjo su Dievu visi klausė Mozės - ką Jis Tau sakė? Jis sakė, kad "Aš Esu Abraomo, Izaoko ir Jokūbo Dievas" - tame filme visi kvatotis pradėjo ir klausti - ką dar Jis tau sakė... Iš tikro reikia pažiūrėt ir galbūt humoro jausmą turėt...

Yra juokingų vietų tikrai. Man patinka, kur Dievas lankosi pas Abraoma ir Sara juokiasi...

Šito tiksliai neatmenu, bet buvau matęs apie Abraomą ir Sarą, kai karalius Saros iš rūmų neišleido. Tai beskaitant Bibliją apie Izaoka ir Isabelę (berods toks vardas) - kai tas pats karalius juos sutiko ir sužinojo, kad čia Abraomo sūnus - išleido įstatymą, kad kas "nužiūrėtų" (ar kaip ten Biblijoje parašyta) - gresia mirties bausmė... Ties ta vieta kvatojausi iš Širdies...

Kaip ir minėjau - Izaokas - juokas...

Čia gal labiau pamąstymai, o ne juokai...

Tikintysis

Atsiprašiukas - Izaoko žmonos vardas Rebeka...

Varlė keliauninkė

Izaokas, (hebrajų k. "Icchak') iš tiesų yra tos pačios šaknies kaip žodis juokas, hebrajiškai 'cchok' (צחוק). Tačiau vardas Izaokas reiškia 'jis juoksis'. Žydų kabalistinėjė tradicijoje šis vardas reiškia gebėjimą pakilti aukščiau virš materialaus pasaulio ir netgi jį kontroliuoti. Kad ir ką tai reikštų.. Bet čia jau rimtai, o ne juokai :)

Silvija

O ar pats Izaokas juokėsi? Nepamenu ar Biblijoje apie tai rašoma :-\

Silvija

Pasiskaičiau  :bible:, niekur nerašoma apie Izaoką kaip besijuokiantį, panašiau, kad jis tokį vardą gavo, nes:

Abraomas parpuolė veidu žemėn ir juokėsi, širdyje galvodamas: ,,Argi gali kūdikis gimti šimtamečiui seniui? Argi gali Sara, būdama devyniasdešimties metų, gimdyti? (Pr 17, 17)

ir:

Sara tad juokėsi sau, sakydama: ,,Tada, kai nuvytau, negi patirsiu malonumo – mano vyras toks senas?" (Pr 18, 12)
   
Arba... tai yra būtent tai, ką ir sakei, Keliauninke, - Izaokas iš savo tėvų paveldėjo gebėjimą (malonę) "pakilti aukščiau virš materialaus pasaulio ir netgi jį kontroliuoti".

Pilgrim

Izaokas arba Itzhakas  - hebr. יִצְחָק ,,lai Dievas juoksis".

Silvija

 :thumbup:

O Sara sakė:
,,Dievas iškrėtė man juoką;
kas tik apie tai išgirs,
juoksis su manimi".
(Pr 21, 6)

Varlė keliauninkė

Aha, po truputį einam pirmyn.. ir dabar laikas pradėti galvoti :)
Kodėl Sara juokėsi? Ar iš džiaugsmo? O gal ji juokėsi sarkastiškai, kaip juokiasi žmogus išgirdęs visišką absurdą ir nesamonę.. ar gali 90 metų senutė pastoti? Ar ne todėl jai Dievas priekaištavo už tą juoką, ir kodėl tada ji neigė, kad juokėsi?
Juokas gali būti visoks. Beje hebrajiškai juokas 'cchok' - nereiškia džiaugsmingo juoko, bet atvirkščiai - reiškia greičiau šūksnį, riksmą, kitaip sakant juoką iš nesupratimo.
Abraomas todėl ir vadinamas tikėjimo tėvu, kad patikėjo absurišku pažadu, tuo kas visiškai materialiame pasaulyje neįmanoma.

Wikipedijoje šito nerasite, skaičiau pas žydus puslapyje. Tie rabinai kasasi giliau nei galima įsivaizduoti :)

Tikintysis

Viena Biblija yra sunku remtis. Namie turiu seną be skyrių, internete jau išskirstyta viskas. O pavyzdžiui filmuose dar kitaip remiasi, gal kiek savaip interpretuoja, arba gal net iš Korano ima - gal ten dar kitaip?
Pavyzdžiui filme Sarai susijuokus kitaip sako - dar priduria - "tu pagimdysi Jam sūnų ir Jo vardas bus Izaokas - kas reiškia juokas".
O kalbėdamas, kad ten susijuokiau ties Izaoku - tai gal man tiesiog juokinga pasirodė. Aš dažnai pasikuojiu "su Dievu"...
Apie Izaoką labai mažai parašyta, bet filmas ne trumpas :D
Asmeniškai man Pradžios knyga apie Abraomą - viena įdomiausių. Juk Dievas lankosi pas Jį namuose - svečiuojasi ir valgo prie vieno stalo... Visos Biblijos nesu skaitęs, bet jei nklįstu tai bene vienintėlis atvejis, kai Dievas lankosi pas kažką svečiuose?

Augustas

CitataAsmeniškai man Pradžios knyga apie Abraomą - viena įdomiausių. Juk Dievas lankosi pas Jį namuose - svečiuojasi ir valgo prie vieno stalo... Visos Biblijos nesu skaitęs, bet jei nklįstu tai bene vienintėlis atvejis, kai Dievas lankosi pas kažką svečiuose?

Na, jei Jėzus yra ir Dievas, o ne vien žmogus, tai visa Evangelija yra viena vientisa istorija, kai Dievas Jėzaus asmenyje apsilanko pas kažką namuose. :)

Tikintysis

Beabejo. Bet... Tokį pastebėjimą norėjau pasakyti, kad Abraomas labai suartintas su Dievu Biblijoje. Jis su Angelais svečiuojasi pas Jį, valgo, Abraomas atneša vandens kojoms (filme Jis pats plauna kojas Dievui). Jis pasako, kad Sara pagimdys sūnų. O toliau veiksmas rutuliojasi link Sodomos ir Gomoros. Čia vėl - tik dėl Abraomo Jis siunčia Angelus pas Lotą... Ir mažą ką Jie dar ten aptarė ar šnekėjosi...
Tokius pastebėjimus norėjau išsakyti  :happy:

Silvija

Citata iš: Varlė keliauninkė  gegužės 24, 2016, 05:37:14
Aha, po truputį einam pirmyn.. ir dabar laikas pradėti galvoti :)


Aš tai suprantu paprastai :) Dievas turi jumoro jausmą ir mėgsta šposyt :) Žmonėms kartais ir visai juokas neima, nes jie bijo netikėtumų (pamenate vėtrą, valtį ežere ir miegantį Kristų?), atsiranda abejonės ir nepasitikėjimas. O Dievas nori, kad mes irgi žaistume Jo siūlomą gyvenimo žaidimą pasitikėdami Juo.

Kaštonas

"O pavyzdžiui filmuose dar kitaip remiasi, gal kiek savaip interpretuoja, arba gal net iš Korano ima - gal ten dar kitaip?"

Iš tavo prisistatymo šiame forume taip pat išeitu poros valandų filmas. O juk į filmą visai galėtu "tilpti" tavo gyvenimas.
Jei filmas būtų religinio formato tai pamąstymas apie Koraną būtų solidus pagrindas nusijuokti.


" Visos Biblijos nesu skaitęs, bet jei nklįstu tai bene vienintėlis atvejis, kai Dievas lankosi pas kažką svečiuose?"
nu ne.
Gal net ir dabar kažkam "kojas mazgoja". O  visa tai, gali tęstis dešimtmečius.

žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. :)