• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 18, 2024, 14:47:04

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Tikėjimo išpažinimas (Nikėjos - Konstantinopolio)

Pradėjo Silvija, lapkričio 10, 2012, 17:28:18

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Giedrė

Dėl Dvasios Viešpaties Gaivintojo, tai aš suprantu labai paprastai: Šv. Dvasia yra teikiančioji gyvybę žemei, nes kasdien atnaujina jos veidą savo dvelksmu. Bet čia grynai mano asmeninis supratimas. Teologai gali nuo to ir pašiurpti  ;). Aš būtent taip suprantu. Ir tikrai man nelabai aišku, kodėl įrašytas būtent šis titulas. Na bet ką, įrašė, tai įrašė.

kukulis

Na, kaip minėjau, daug ką paaiškina istorija.

kukulis

CitataŠv. Dvasia yra teikiančioji gyvybę žemei, nes kasdien atnaujina jos veidą savo dvelksmu

Tai dabar ir tu paaiškink, ką reiškia "teikia gyvybę žemei", ką reiškia "atnaujina veidą" ir kas tas "dvelksmas". :D
Nes tavo ši frazė dar painesnė nei tos, kurias minėjai tikėjimo išpažinime :D

Giedrė

Šventąją Dvasią suprantu kaip gyvybę teikiantį vėją, kuris kas rytą dvelkia ir taip leidžia egzistuoti viskam ir visiems. Be jo, žemė sunyktų, numirtų. Taip aš suprantu Šventosios Dvasios esmę. Tikiuosi bus aiškiau.  ;) O kaip tu pats ją supranti?

kukulis

Niekaip nesuprantu :)

Yra dalykai, kuriuos galima paaiškinti kitais dalykais, tarsi palyginimais. Kadangi Dievas yra visų dalykų pagrindas, Jo neįmanoma niekuo paaiškinti.

Sudėtingus dalykus galima paaiškinti paprastesniais, šiuos dar paprastesniais, bet labai paprastų dalykų paaiškinti niekaip neįmanoma. Taip neįmanoma nuo gimimo aklam žmogui paaiškinti kas yra spalva, arba nuo gimimo kurčiam kas yra melodija.

Giedrė

Oi, kukuli, yra pasaulyje buvę ir kurčių kompozitorių, ir aklų fotografų. :D Tas pat ir su šv. Dvasia. Svarbu - širdies nusiteikimas. Mano artima bičiulė suvokia tai kaip liepsną. Aš - kaip vėją, o dar kitas - kaip balandį. Ir tu ateityje gal atrasi sau artimą įvaizdį...

Varlė keliauninkė

Šitas video kažkiek padės suprasti, kas Šventosios Dvasios dvelksmas arba Ruah  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=2mTLO2F_ERY

kukulis

Galima suprasti kaip kitas supranta, o kaip yra - niekas iš tikrųjų negali žinoti :)

Diak. Tomas M.


Giedrė

Labai geras tekstas, Tomai. Pas mus vertimuose prigijusi "grožio ir sklandumo " tradicija, kuri būdinga ir rusų vertėjams, ir prisiekusiems lituanistams. Tuo tarpu, pirmenybę verčiant reikia teikti tikslumui. Deja, mums dar iki to labai toli ... Ir ne tik religiniuose, tačiau ir pasaulietiniuose vertimuose.

Kaštonas

Nematau nieko gero Tomo įkeltoje nuorodoje.

"Tuo tarpu, pirmenybę verčiant reikia teikti tikslumui. " Manau pirmenybė turėtu būti Dievui.
Antra, tai ką Jis sako prasmei!!! Ir artimo meilei ty tiems kurie vertė!
Ir mums toli ir labai toli tada kai iš Gyvojo Žodžio padarome raides. Ir ne pasaulietiniuose ar teologiniuose vertimose, o savo galvose.


Diak. Tomas M.

Tikslumas manyčiau galime sakyti = pagarba ir pirmenybė Dievui, nes iškraipydami Dievo Žodį dėl bet kokių priežasčių, tikrai Jam garbės nepadarome.

Neveltui senovėje Šventąjį Raštą perrašinėję vienuoliai bausdavo didelėmis bausmėmis už perrašant padarytas klaidas, kitu atveju iki mūsų dienų nežinia ks būtų išlikę...

Kaštonas

Manai, kad tekstus vertė Google?

Kai susidūriau su tavo problema, man padėjo šios įžvalgos.

Fariziejai buvo ne pagonis.
Raštų aiškintojai net labai gerai išmanė raštus.

Jei prie manęs šiandiena praeitų Jėzus ar aš Jį pažinčiau? Pagal ką pažinčiau?