• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 16:41:10

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Filmas "Risen" (2016) - Prisikėlęs

Pradėjo Diak. Tomas M., vasario 23, 2016, 12:02:20

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Sekmadienį buvau šiame filme ir tikrai patiko.

Keista, bet kol kas nerandu jokio lietuviško aprašymo. Filme parodomas Kristaus nukryžiavimas ir vėliau Jo kūno paieškos Romos legionieriaus akimis. Vyksta toks lyg ir senovės detektyvas, kurio metu kartu vyksta ir šio kario dvasinė kelionė.

Įdomu tai, kad beveik visas siužetas yra išgalvotas, t.y. Evangelijos nieko apie tai nekalba, todėl šiuo atveju katalikai neturės per daug apie ką nesutarti su protestantais :) Tačiau, kaip viename straipsnyje mačiau paminėta, nors filmas nėra paremtas Evangelija, jis joms ir neprieštarauja.

Man gal toks dalykas truputį užkliuvo, kad išskyrus Šv. Petrą, kiti Apaštalai pavaizduoti tokie jaunatviški vėjavaikiai, kone hipiai, bet bendrai filmui tai nelabai trukdo.

Rusai pavadinimą verčia kaip "Воскресение Христа":

В начале 2016 года на мировые экраны выходит картина «Воскресение Христа»

Filmo video anonsai:


https://www.youtube.com/watch?v=OcTVLfn5i8g


https://www.youtube.com/watch?v=xxgm2TJr2m0

Filmo aktoriai susitinka su Popiežiumi Pranciškumi:


https://www.youtube.com/watch?v=eIc0Oz_CiVc

Man atrodo šis filmas labai tinka nuo tikėjimo atitolusiems žmonėms, nes lyg ir sudaro galimybę patenkinti savo smalsumą, duoda akims "kino žaismo", bet kartu įmeta susimąstymo sėklytę į žemę...

Kaštonas

"nors filmas nėra paremtas Evangelija,"

Kad sakyti tokį teiginį turi žinoti visus slėpinius.

Pvz ant stalo dedamas karūna (erškėčių vainikas) ir ištariama frazė "tai tu jį pats paskelbei karaliumi"


Puikus filmas. Man patiko.




Tikintysis

Man filmas taip pat patiko, bet kažko trūko iki tų tikrųjų, kuriame pagrinde figūruoja religiniai veikėjai, kaip kad "The Bible series" ir pan. Bet beabejo filmas apie visai pašalinį žmogų...

Kaštonas

Vienas iš veikėjų Biblijoje esi tu. Tai kaip sugebi sakyti, kad tas arba anas pašalinis?


Tikintysis

Pastebėjau, jog tamstos komentarai aštriausi. Gal ir gerai iš kitos pusės - leidžiate pasigilinti, savianalize/kritika užsiimti, bei kažkur žinias pasigilinti... O pašalinis tuo, jog filmas naujas, interpretuojamas savaip, galop iki šiol nebuvau susidūręs su informacija apie Tų dienų įvykius ir Juos lydintį kareivį. Mintyse turėjau tai, jog jis pašalins tuo, jog nėra koks tų dienų religinis veikėjas, kaip jo "palydėti".
Man patinka Jūsų požiūris - "...Biblijoje esi tu...". Aš kartais mėgstu įsivaizduoti - kurioje ten vietoje ar laikotarpyje būtų buvę įdomiausia man...
Sąžiningai - Biblijos nesu perskaitęs, tik kai kurias vietas, maldas ar Psalmes. (NT esu perskaitęs ir vis atsiverčiu Jį, paskaitinėju, ar šiaip pirštu duriu nežiūrėdamas tarp lapų...).
Be to manau, jog nėra būtina rodyti Anuos įvykius iš visų pusių... Žmogus gali ir pasiklysti.

Kaštonas

,, . Mintyse turėjau tai, jog jis pašalins tuo, jog nėra koks tų dienų religinis veikėjas, kaip jo "palydėti".,,
Tribūnas.
Kai melsis rožinį, jame bus kančios slėpiniai.
Žmogui duotos dvi ausys ir viena burna.
Ty dviem ausim klausykis ką kalbi.
Iki

Ps gali pamėginti ne įsivaizduoti, o rasti.