• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 10:49:53

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar tikrai šie kunigai sumoteriškėję?

Pradėjo Diak. Tomas M., sausio 04, 2017, 01:51:11

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Viename savo pasisakymų Pop. Pranciškus pasakojo istoriją apie jaunus kunigus, kurie dvasininkų apdarų parduotuvėje kažkodėl pasirinko senoviško tipo kunigišką skrybėlę (šiaip čia jau sena naujiena, kad jaunus kunigus traukia tiek daugelio pamiršta sutana, tiek kiti tradiciniai kunigiški apdarai). Įdomu tai, kad popiežius polinkį tradiciniams apdarams įvardino kaip sumoteriškėjimą. Tad čia geras pavyzdys, ar tikrai tie kunigai sumoteriškėję ;)

Jaunieji Vatikano kunigai – kalendoriaus fotosesija sudrebinusi internetą

P.S. Man asmeniškai, kaip buvusiam kariuomenės nariui, uniforma kaip tik pabrėžia vyriškumą, o sutana yra Dievo tarnų uniforma, kurios sako net pats velnias bijo :D

Sigitas

Nežinau kas ten turėjo sudrebėti internete. Pasižiūrėjau nuotraukas - gražūs, stilingai apsirengę vyrai. Gražu ir nieko moteriško ten neįžiūrėjau. Gal man su akim ar su protu kas negerai, tiesiog man patiko tokie tvarkingi, guzikai užsegti visi, kepurikės tokios čiotkos... viskas puiku!  :thumbup:

Silvija

Nesinori veltis į dar vieną beprasmę diskusiją, bet ar vyriškumas - tai atrodyti stilingai ir gražiai??? Ir išvis, ar vyriškumas - tai kaip nors ATRODYTI?

Pilgrim

Silvija,
super  :thumbup:
"Taip vyras yra pavojingas. Kaip ir skalpelis. Jis gali sužaloti, ir išgelbėti gyvybę. Jo nepadarysi saugesnio atšipindamas- jis saugus, kai atsiduria rankose to, kuris žino, ką daro."

Diak. Tomas M.

Tada reikia pažiūrėti iš kitos pusės, kokį vaizdą sudarytų kunigai, dėvintys pasaulietiškus rūbus, kad ir kostiumus, arba kurie butų apsmukę, netvarkingi ir pan. Kaip žmonės reaguotų į juos? Vienodai ar ne? Ir jei ne, tai tuomet kodėl per amžius sutana ir abitas lydėjo Dievo tarnus į kasdienę kovą ir tarnystę?

Tie, kas nedėvėjo uniformos, tai nelabai supras, bet uniforma tave įpareigoja. Dėvėdamas paprastus drabužius jautiesi vienaip, užsidedi kareivio uniformą ir jau žinai, kad tam tikras elgesys gali suteršti munduro garbę... tai tarsi sudrausmina, suteikia įkvėpimo, kai reikia, primena apie pareigą. Tas pats yra su Kristaus tarnų uniformomis - sutana, abitu - kai tu jį dėvi, jis tave įpareigoja, o žmonės tave pamatę, jaučiasi, kad Dievas yra arčiau.

Neseniai skaičiau įdomų straipsnį, kur pasaulietis žurnalistas apsivilko sutaną ir visą dieną su ja gyveno Čikagoje.  Jis padarė daug įdomių atradimų, kaip jis pats jautėsi ir kaip jautėsi aplinkiniai žmonės: What Happened When I Dressed Like a Priest.

Citata iš: Silvija  sausio 04, 2017, 16:52:20
... ar vyriškumas - tai atrodyti stilingai ir gražiai??? Ir išvis, ar vyriškumas - tai kaip nors ATRODYTI?

Aha, tikrai labai geras klausimas Popiežiui Pranciškui :)

Silvija

Nori pasakyti, kad Popiežius agitavo už sutanų nenešiojimą? Bet čia juk visai kitas klausimas, Tomai. Aš asmeniškai esu labai už. Manau ir popiežius. Bet tie, kas nori kovoti prieš šį žmogų, visada ras kaip prikibti.

Šiuo atveju matau daug pozos ir pozavimo, kas ir yra nevyriška.

Silvija

Ir dar. Visi turbūt sutiksite, kad pasislėpti po munduru taip pat galima. Jei pradetume ieškoti pavyzdžių, oi kiek rastume! Bet jau nenoriu. Nenoriu tokios kovos, kuri niekur neveda. Ir tikiu, kad su tais vyrukais, jaunais kunigais kalendoriaus lapuose, yra (ir bus) viskas tvarkoje. Gal iš jaunystės nepatyrimo sutiko dalyvauti tokiame projekte. Visai kas kita būtų, jei antroje lapų pusėje dar būtų aprašyti jų dvasiniai žygdarbiai, bet dabar pateikiamas tik "fasadas", o tai nėra evangelija. Ironiška, bet įžiūriu tame dar ir modernizmo Bažnyčioje šešėlius.

Varlė keliauninkė


Diak. Tomas M.

Silvija, nežinau tikslios Popiežiaus nuomonės apie sutanas, bet pvz. 2013 spalio 7d. homilijoje apie gerąjį samarietį, jis taip kalbėjo, palygindamas istorijos kunigą su katalikų kunigu:

Citata"garbingas kunigas, būtent - su sutana, geras, labai geras" — pamatęs žmogų pagalvojo, "Aš pavėluosiu į Mišias."

Tad nežinau, kodėl čia sutana Šv. Tėvui užkliuvo...

O čia didesnė angliška ištrauka:

Citata"The flight from God: You can flee from God, being Christian, being Catholic ... being a priest, bishop, pope ... we all, we all are able to flee from God," he said.

"It is a daily temptation," Pope Francis said, "to not listen to God; not listen to his voice, not hear in oneʼs heart his proposal, his invitation."

Jonahʼs effort to escape God was "direct" and came from a desire to not be "bothered," the Pope said, adding, "There are other ways to flee from God, a bit more educated, a bit more sophisticated."

He discussed the priest mentioned in the Gospel who passed by the half-dead man — "a worthy priest, precisely in a cassock, good, very good" — who saw the man and thought, "I will be late for Mass."

"And he went on his way," Pope Francis said. "He did not hear the voice of God there."

In a similar manner, the Holy Father said, when the Levite passed by, he considered that if he got involved with the nearly-dead man, he might become part of a court scene. So, he too passed on, fleeing "this voice of God."

In contrast to these examples, Pope Francis said, "one only has the capacity to understand the voice of God, one who habitually flees from God, a sinner" — the Samaritan.

...

Meanwhile, Pope Francis said, "the priest arrived in time for the holy Mass, and all the faithful were content; the Levite had, the following day, a tranquil day, according with what he had planned to do," since he had not involved himself with the half-dead man.

Žiūrint bendrai į Jėzuitų ordiną, tai atrodo, kad ten kostiumai yra gana populiarūs... dėl ko skundžiasi net patys jėzuitai... kodėl, tai nežinau.

Šiaip ar taip, Popiežiui užkliuvo faktas, kad jauni kunigai renkasi senoviškas kunigų kepures. O kodėl jis nusprendė tai iškelti į pasaulio lygį, aš nežinau, bet mane kaip tikintį tiesiog kartais liūdnai glumina tokie dalykai...

Pilgrim

CitataBaigdamas homiliją popiežius papasakojo neseniai iš vieno Romos kurijoje dirbančio pagyvenusio kunigo girdėtą istoriją. Tas paprastas, Jėzų mylinti kunigas, užėjo į kunigų drabužių parduotuvę nusipirkti marškinių. Ten jis pamatė jaunuolį, maždaug 25 metų, jauną kunigą arba dar tik besiruošiantį kunigystei, besimatuojantį  plačius aksominius apsiaustus, sidabro brandines, plačiabryles skrybėles ir su pasimėgavimu žiūrintį į save veidrodyje. Tas pagyvenę kunigas, sugebėjo įveikti jį nuo to vaizdo prislėgusį skausmą ir su humoru pakomentavo tą sceną: ,,O sakoma, kad moterims draudžiama būti kunigais". ,,Jei šitaip suvoksi kunigystę, žmonės iš tavęs juokis", - sakė Pranciškus.
http://lt.radiovaticana.va/news/2016/12/09/popie%C5%BEius_supasaul%C4%97jimas_ir_grie%C5%BEtumas_%E2%80%93_kunig%C5%B3_nelaim%C4%97s/1277991

Giedrė

Kunigui sutana būtina. O jeigu jau kunigas su kostiumu, netoli jam iki verslininko... Verslininkaujant seminarijos nereikia.  ;)

Sigitas

Citata iš: Pilgrim  sausio 05, 2017, 18:16:23,,Jei šitaip suvoksi kunigystę, žmonės iš tavęs juokis", - sakė Pranciškus.
Nu va apie ką popiežius kalba - "Jei šitaip suvoksi kunigystę"

Jonatanas2

Citata iš: Tomas M.  sausio 04, 2017, 01:51:11pasakojo istoriją apie jaunus kunigus, kurie dvasininkų apdarų parduotuvėje kažkodėl pasirinko senoviško tipo kunigišką skrybėlę (šiaip čia jau sena naujiena, kad jaunus kunigus traukia tiek daugelio pamiršta sutana, tiek kiti tradiciniai kunigiški apdarai)


Džiugu girdėti, kad neišsiamami Bažnyčios lobynai yra atveriami ir vartojami pagal pradinę / pirminę paskirtį... Nesivaikoma vienadienių madų, o iriamasi į gilumą...