• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 18:51:22

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Dievo Žodis

Pradėjo Andrius4, gegužės 12, 2017, 19:42:06

0 Nariai ir 2 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

Andrius4

Citata iš: kukulis  gegužės 10, 2017, 02:26:35
Andriau, ar žinai pasakymą: visos silkės yra žuvys, bet ne visos žuvys yra silkės.

Taip ir čia Šventas Raštas yra Dievo Žodžio dalis, bet ne visas Dievo Žodis telpa Šventame Rašte.
Kukuli, ar čia turi galvoje, "kad Šventas Raštas yra (Kristaus) dalis, bet nevisas (Kristus) telpa į Šventą Raštą" Ar tai turėjai galvoje?

Silvija

Andrius dažnai kimba prie KB, kad to, ką ji daro, nėra parašyta Biblijoje. Bet šios dienos Evangelijoje (JN 14, 7–14) skaitau: "Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas mane tiki, darys darbus, kuriuos aš darau, ir dar už juos didesnių, nes aš keliauju pas Tėvą."  Vadinasi, darys net ir tai, ko nebuvo užrašyta.


Kaštonas

Tai elementaru.

Mt:13:52   Tada Jis jiems tarė: ,,Todėl kiekvienas Rašto žinovas, tapęs dangaus karalystės mokiniu, panašus į šeimininką, kuris iškelia iš savo lobyno naujų ir senų daiktų".


Jn:21:25   Yra dar daug kitų dalykų, kuriuos Jėzus padarė. Jeigu juos visus atskirai aprašytume, manau, kad visas pasaulis nesutalpintų knygų, kurios būtų parašytos. Amen.

Varlė keliauninkė

Dievo žodį paaiškina pats Dievo žodis.
O galvoje yra ne tik akys skaitymui, bet ir smegenai mąstymui įdėti :)))

Pilgrim

Dievo žodis užrašytas Šventajame Rašte nėra Kristus.
Galima sakyti yra ne vienas Dievo žodis:
* apreikštasis žodis - Šventas Raštas,
* įsikūnijęs žodis - Jėzus Kristus.

Andrius4

Citata iš: Silvija  gegužės 13, 2017, 05:17:38
Andrius dažnai kimba prie KB, kad to, ką ji daro, nėra parašyta Biblijoje. Bet šios dienos Evangelijoje (JN 14, 7–14) skaitau: "Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas mane tiki, darys darbus, kuriuos aš darau, ir dar už juos didesnių, nes aš keliauju pas Tėvą."  Vadinasi, darys net ir tai, ko nebuvo užrašyta.
Ne, aš kimbu prie to, kad KB daro kitaip negu parašyta Biblijoje. Ir tai neliečia tik KB, tai liečia visas krikščioniškas bendruomenes. Ir verčiant iš graiku teksto (Jn 14,12) originaliai skamba ne "ir dar už juos didesnių" bet "ir dar už juos daugiau" Tai kad mes nedarysime didesnių, bet daugiau.
 
Citata iš: Varlė keliauninkė  gegužės 13, 2017, 08:34:37
Dievo žodį paaiškina pats Dievo žodis.
Būtent Varlyte :) Esu jau minėjas, kad Raštai aiškina Raštus. Nes jeigu kažką matome Biblijos gale, tai turi atspindėti ir Biblijos pradžioje ir atvirkščiai. Nes žmogus vieną ar kitą dalyką iš Biblijos išaiškina taip, kad kitoje Biblijos vietoje gaunasi prieštaravimas. Visa Biblija turi susijungti taip, kad tarp eilučių neitu nei skustuvo peiliuko prasprausti (jokios kitokios minties) Tik tada gali žinoti, kad tu turi teisinga Dievo žodžio išaiškinimą, nuo Paties Dievo Žodžio.

Citata iš: Pilgrim  gegužės 13, 2017, 11:20:34
Dievo žodis užrašytas Šventajame Rašte nėra Kristus.
Galima sakyti yra ne vienas Dievo žodis:
* apreikštasis žodis - Šventas Raštas,
* įsikūnijęs žodis - Jėzus Kristus.
Bet Pilgrim, apreikštasis žodis ir įsikūnijo. Ar ne taip?

Pilgrim


Andrius4

Pilgrim, ST tik ir kalba apie ateinanti Mesiją, o ir pats Jėzus sakė:

Jn 5   39 Jūs tyrinėjate Raštus, nes manote juose rasią amžinąjį gyvenimą. Tie Raštai ir liudija už mane,


Kituose vertimuose sakoma "liudija apie mane"
Tai, kad ST apreikštame žodyje kalbama apie Kristų, o NT apie atėjusi  Kristų kūne.

Keistuolis

Citata iš: Andrius4  gegužės 13, 2017, 12:49:28Ir verčiant iš graiku teksto (Jn 14,12) originaliai skamba ne "ir dar už juos didesnių" bet "ir dar už juos daugiau" Tai kad mes nedarysime didesnių, bet daugiau.
Deja, man žinomuose originaluose neradau ,,daugiau", rašoma vieningai: ,,...ir didesnius nei šie jis darys...".

Citata iš: Andrius4  gegužės 13, 2017, 12:49:28... apreikštasis žodis ir įsikūnijo. Ar ne taip?
Nesuprantu. Ką reiškia ,,įsikūnijo"?

Andrius4

Na dauguma net rusu vertimuose  rašo kad "daugiau"
https://www.bibleonline.ru/bible/rus/43/14/
Citata iš: Keistuolis  gegužės 13, 2017, 13:20:27
Nesuprantu. Ką reiškia ,,įsikūnijo"?
Na tapo kūnų. Aišku žodis "įsikūnijo" turbūt nėra tinkamas apibrėžti, kad tapo kūnų.

kukulis

Na taip, Dievo Žodis įsikūnijo - tai Jėzus Kristus.

Piligrim, kas čia tau ne taip?

Keistuolis

Citata iš: Keistuolis  gegužės 13, 2017, 13:20:27
Citata iš: Andrius4  gegužės 13, 2017, 12:49:28... apreikštasis žodis ir įsikūnijo. Ar ne taip?
Nesuprantu. Ką reiškia ,,įsikūnijo"?

Dabar jau visai nieko nebesuprantu:
Citata iš: kukulis  gegužės 15, 2017, 10:26:43Na taip, Dievo Žodis įsikūnijo - tai Jėzus Kristus.

Tai kaip Kristus yra Dievo Žodis?

Silvija


Augustas

Man irgi patinka, kaip ir Silvijai.  :D

Keistuolis

Citata iš: Augustas  gegužės 17, 2017, 11:28:30
Man irgi patinka, kaip ir Silvijai.  :D
Na neplepėkit užuominom abu... Sakykit tiesiai, jei ką kvailo paklausiau.

Na nesuprantu aš kaip Kristus yra Dievo Žodis, nesuprantu.

Kaštonas


Keistuoli, jei klausysi nuo pradžių rasi pradžią atsakymo

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1436.0.html

« Atsakymas #19 Įrašytas: Gegužė 14, 2017, 14:17:50 »

Tas laidas tau įkėliau.

Silvija

O aš manau, kad jis viską supranta, tik blefuoja. Ir... uždavinėja gerus klausimus :)

Andrius4

Citata iš: Keistuolis  gegužės 17, 2017, 14:23:27
Na nesuprantu aš kaip Kristus yra Dievo Žodis, nesuprantu.

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1476.msg22304.html#msg22304

Apr 19   11 Aš išvydau atvirą dangų, ir štai pasirodė baltas žirgas. Ant jo sėdėjo raitelis, vardu Ištikimasis ir Teisusis; jis teisingai teisia ir kovoja. 12 Jo akys švietė kaip ugnies liepsna, o ant jo galvos daug diademų ir įrašytas vardas, kurio niekas nežino, tik jis pats. 13 Jis apsirengęs krauju permirkusiu drabužiu, ir jo vardas – Dievo Žodis.

Keistuolis

Citata iš: Silvija  gegužės 17, 2017, 16:47:24
O aš manau, kad jis viską supranta, tik blefuoja. Ir... uždavinėja gerus klausimus :)
Dėkoju tau Silvija už tikrai simpatiškas paramą. Supranta tas Keistuolis tikrai supranta ir gerai žino, kur lenkia...

Dabar klausimo esmė pasidarė kita: ar ir tie kurie apie tai kaba, net jei ir seminarijos dėstytojai, kaip pvz., tikrai supranta ką jie kalba. Nemėgstu, kai žmonės tuščiažodžiauja ypač, kai tai liečia gyvenimo ir mirties klausimus. Negąsdinu! Tiesiog taip giliai suprantu tą klausimą ir todėl laukiu atsakymo.

Citata iš: Andrius4  gegužės 18, 2017, 01:54:09
Citata iš: Keistuolis  gegužės 17, 2017, 14:23:27
Na nesuprantu aš kaip Kristus yra Dievo Žodis, nesuprantu.
Apr 19 11 Aš išvydau atvirą dangų, ir štai pasirodė baltas žirgas. Ant jo sėdėjo raitelis, vardu Ištikimasis ir Teisusis; jis teisingai teisia ir kovoja. 12 Jo akys švietė kaip ugnies liepsna, o ant jo galvos daug diademų ir įrašytas vardas, kurio niekas nežino, tik jis pats. 13 Jis apsirengęs krauju permirkusiu drabužiu, ir jo vardas – Dievo Žodis.
Na dabar visai susipainiojau. Gąsdini?

Net du kartus mačiau atvirą dangų. Tad visiškai aišku, kas tai yra. Bet gal gali paaiškinti apie ką toliau čia kalbama? Kas tas baltas žirgas, kas tas raitelis,  kas tos diademos, gal kaip mietas Brazilijoje? Ir prieš ką jis kovoja, o kodėl jo rūbas toks kruvinas? Nors tik ką niekas nežinojo raitelio vardo – staiga jo vardas – Dievo Žodis!? Tikrai savotiška...

Iš jūsų apokalipsė išrautos citatos pranašu nedaro. Visa jūsų apokalipsė persisėmusi sąlyginių sakinių. O tuo tarpu, mes randamės jūsų apokalipsės 10. skyriuje, kur sąlyginiu sakinių tiesiog nėra. O kai skaitau tokius pasisakymus, net silpna darosi: ,,Ir toliau iš (1 Pt 1,10-11) Matome, kad Seno Testamento pranašuose veikė Kristaus Dvasia."

Aš ten Kristaus Nematau... Senojo Testamento autoriams, mano žiniomis, toks kaip Kristus iš vis nebuvo žinomas. Tariama išlyga: ,,mano žiniomis", nereiškia nežinojimą, bet teikia pašnekovui galimybę pateikti kitą požiūrį, kuri mielai priimsiu, jei toks bus...

Kaip matome, dar daugiau klausimų,
ir nei vieno atsakymo...

Silvija

Citata iš: Keistuolis  gegužės 18, 2017, 07:56:37
Tiesiog taip giliai suprantu tą klausimą ir todėl laukiu atsakymo.

Bet jei supranti, tai atsakymo tau tada nereikia? :P

O jei rimtai, tai dėkoju ir aš už užduotus klausimus, nes svarbiausia, kad bandytume patys sau į juos atsakyti.