• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 11:33:40

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Dievo Žodis

Pradėjo Andrius4, gegužės 12, 2017, 19:42:06

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Varlė keliauninkė

Keistuoli, nereikia čia pykti, gerai? Geriau vietoj fantastinių apsakymų, ką nors pasimokykite pradžiai. 40 metų gal ir neprireiks ;)
https://lt.wikipedia.org/wiki/Retorin%C4%97_fig%C5%ABra

Keistuolis

Citata iš: Varlė keliauninkė  gegužės 29, 2017, 07:34:45
Keistuoli, nereikia čia pykti, gerai?
Nei aš ant ko pykstu, nei tu varginkis mane provokuojant.

Matau prasidėjo tradicinė demagogija, kuri pasireiškia forumuose, kai troliai neranda argumentų ir mėgina mobingo metodais sabotuoti aptariamą temą.

Kiek aš prisimenu, iki šiol kalbėjome apie Dievo Žodį,
o demagogai lenkia pokalbį apie mane...
Rimtas krikščioniškas mobingas, kaip matau! Bet tiek to...

Svarbiausia, kad jūs nepyktumėte ant to nukryžiuoto Jėzaus,
kuris labai dažnokai yra pasisakęs kitaip, nei jūs norėtumėte girdėti.

nf

Citata iš: Keistuolis  gegužės 29, 2017, 06:09:19
Sakau, gal jūs nepykite ant to Jėzaus, kad anas sakė kitaip, nei jums patinka.
Gal galėtum konkrečia eilute iš NT paaiškinti ką turi galvoje?
Pirmoj vietoj parašyk taip kaip NT užrašyta,
Antroj- kaip mums tas pasakymas " kitaip patinka"
Ir trečioje kaip tavo manymu ištikro turėtų būti užrašyta.

Tikiuosi ne vien aš nesuprantu, ką bandai įrodyt.  :-\

Silvija

Matai nf, norint suprasti Keistuolį ir būti jam pašnekovų, reikia prieš tai įsigilinti į jo mums siūlomus tekstus.

Citata iš: Kaštonas  gegužės 29, 2017, 07:30:50
"O, kad Paulius melagis, nesu kaltas, nes sužinojau iš paties Pauliaus,"

TALENTAS  :thumbup:

Man rodos Keistuolis omeny turi šią NT vietą:

Bet jeigu Dievo tiesa per mano melagystę tik skaidriau nušvito jo garbei, tai kam dar teisti mane kaip nusidėjėlį?! (Rom 3, 7)

Tik skaitant visą Rom 3 skyrių, iš konteksto Paulių galima suprasti visai kitaip, nei tai pateikta Keistuolio siūlytoje nuorodoje.

Aš matau šią situaciją panašiai kaip buvo ir su Andriumi - Keistuoli prašau nesupyk - tik Andrius mums atnešė savojo pranašo "Tiesos" versiją, o Keistuolis - saviškio (kažkoks Erwin Schneider). Tikrai drąsu yra atsiskirti nuo Bažnyčios ir pačiam bandyti aiškintis Dievo žodžio paslaptis.

nf

Citata iš: Silvija  gegužės 29, 2017, 09:21:30

Aš matau šią situaciją panašiai kaip buvo ir su Andriumi
Iš mano supratimo tai skirtingos situacijos, nes ką Andrius nori pasakyti dažniausia suprantu, tik ne visada pritariu.

Kaštonas

" Tikrai drąsu yra atsiskirti nuo Bažnyčios ir pačiam bandyti aiškintis Dievo žodžio paslaptis."

?! drąsu?

mda.

Tegul būna mums tai pamoka. Labiausiai sau primenu...

Keistuolis

Citata iš: Silvija  gegužės 29, 2017, 09:21:30...norint suprasti Keistuolį ir būti jam pašnekovų, reikia prieš tai įsigilinti į jo mums siūlomus tekstus.
Ne būtinai. Pakanka be išankstinio nusistatymo perskaityti Naująjį Testamentą.
Tiesiog taip, kaip bet kurią Antikos laikų knygą.

Citata iš: Silvija  gegužės 29, 2017, 09:21:30Man rodos Keistuolis omeny turi šią NT vietą:

Bet jeigu Dievo tiesa per mano melagystę tik skaidriau nušvito jo garbei, tai kam dar teisti mane kaip nusidėjėlį?! (Rom 3, 7)
Tikrai ne vien tai. Na pavyzdžiui, 1. laiške korintiečiams (11,23) Paulius sako: ,,Aš tai gavau iš Viešpaties ir tai perdaviau jums...".
Čia gal Paulius juokauja?

Nes griežtai chronologiškai tai reiškia, kad Saulius girdėjo Jėzaus Mesijo žodžius nebent tada, kai šnipinėjo Jėzų paskutinės vakarienės metu. Kitos progos girdėti Jėzaus paskelbtos Eucharistijos žodžius, Paulius tikrai neturėjo. Beje, savo Eucharistijos versijoje Paulius ne tik juokauja (kad nesakyti meluoja), jog gavo tai iš Viešpaties, bet ir skelbia vien Viešpaties mirtį. Jei Paulius Eucharistiją gavo apreiškimu, tai turėtų žinoti, kad Jėzus jau prisikėlęs. Viešpaties mirtį Paulius skelbia iki to laiko, kol Viešpatis vėl ateis. Apie prisikėlimą tokia svarbia proga, nei mur, mur... Na, o tas atėjimas, pagal Paulių, kaip jis sako kitoje vietoje, priklauso vien nuo to, kaip satanas panorės. O jei pradėsime fantazuoti Pauliaus ,,apreiškimais", neliks vietos nei apaštalui Petrui, nei kitiems Jėzaus apaštalams, kurie Eucharistiją tikrai gavo iš Viešpaties, paprastu žemišku būdu. Būkit žmonės, jeigu jau gerbete savo Bažnyčią labiau negu Jėzų, bent nesityčiokite iš Jėzaus ir iš jo mokinių, savo išvedžiojimais...

Beje, Paulius nėra mano tema.
Mano tema yra vien Evangelija, o ne kokie tai mano peršami tekstai.

Pilgrim

Apie ką diskusija ?
kas gali atsakyti ...  :-\

Andrius4

Citata iš: nf  gegužės 29, 2017, 09:42:08
Citata iš: Silvija  gegužės 29, 2017, 09:21:30

Aš matau šią situaciją panašiai kaip buvo ir su Andriumi
Iš mano supratimo tai skirtingos situacijos, nes ką Andrius nori pasakyti dažniausia suprantu, tik ne visada pritariu.
Ačiū Nf. Telaimina tave Dievas už tavo šituos žodžius.

Citata iš: Keistuolis  gegužės 28, 2017, 07:01:33
Citata iš: Andrius4  gegužės 27, 2017, 19:09:15Mano tikslas (...) skelbti tai, kas yra apreikšta Dievo per septinta angelą, kuris yra pažadėtas Dievo Šventuose Raštuose.
Kas apreikšta ir kur konkrečiai?
Keistuoli, aš jau apie du metus šitame forume apie tai tik ir kalbu. Jeigu netingi pasiskaitinėk visas temas "Sudėtinguose pokalbiuose" arba turiu tau rašyti į tavo e-paštą, nes negaliu visko vėl čia
kartotis. O dar geriau,  tai pasiskaityk šitą knygą.
http://branhamas.lt/SPB.pdf

Citata
Citata iš: Andrius4  gegužės 27, 2017, 19:09:15...kiekviena ausis turi tai išgirsti, šios valandos Dievo Žodį, Jis turi nuskambėti per visą pasaulį (...) O kas gali tylėti pažines Tiesą? Ir aš nesidedu visažiniu, nes toks nesu. Kalbu tik tai kas man yra atverta, nes negaliu tylėti.
Nagi, tai sakyk šviesiai tiesiai, kas gi tau ten atverta. Ar tikrai manai, kad pažinai Tiesą? Mano žiniomis tiesos pažinimas yra žmogui neišsenkantis siekimas. Na o jei tamsta pažinai Tiesą, tai pasidalink ir su mumis. Nes kiek aš supratau skaitinėdamas Evangelijas, pats Dievas yra Tiesa. Ir išeina iš tamstos išvedžiojimų, kad tamsta esi su Dievu asmeniškai pažįstamas. Pavydėt galima...
Dievo Žodis yra Tiesa.

Jn 17   17 Pašventink juos tiesa!
Tavo žodis yra tiesa.


Ir kas pažino Dievo Žodį, tas pažino Tiesą. O tai ir pati Dievą, nes Dievas yra savo Žodyje. Ir nėra taip, kad Tiesos neįmanoma pažinti. Nes Šventi Raštai rodo kad įmanoma.


2 Jn 1   1 Vyresnysis išrinktajai poniai ir jos vaikams, kuriuos aš myliu tiesoje, – ir ne tik aš vienas, bet ir visi, kurie yra pažinę tiesą, –

Ir kas liečia Paulių. Keistuoli Paulius nėra melagis. Nes šitaip teigdamas tu pavadini ir Šventąją Dvasią melaginga dvasia, o kas piktžodžiauja Šventajai Dvasiai, tam nebebus atleista. Kaip tyrinėdamas 40 metų NT, tai turėtum žinoti. Ir turėtum žinoti, kad Paulius turėjo Šventąją Dvasią.

Apd 13   9 Tada Saulius, kitaip vadinamas Pauliumi, Šventosios Dvasios kupinas, įdėmiai pažvelgė į jį

Ir Šventoji Dvasia, kalbėdavo per Paulių. Ir aplamai Šventuose Raštuose, nera nieko, kas nebūtu įkvėpta Dievo.

Citata iš: Keistuolis  gegužės 29, 2017, 10:49:27
Citata iš: Silvija  gegužės 29, 2017, 09:21:30Man rodos Keistuolis omeny turi šią NT vietą:

Bet jeigu Dievo tiesa per mano melagystę tik skaidriau nušvito jo garbei, tai kam dar teisti mane kaip nusidėjėlį?! (Rom 3, 7)
Tikrai ne vien tai. Na pavyzdžiui, 1. laiške korintiečiams (11,23) Paulius sako: ,,Aš tai gavau iš Viešpaties ir tai perdaviau jums...".
Čia gal Paulius juokauja?
Šventi Raštai ne kokia tai nuotykių Knyga. Tai Dievo Žodis ir Tiesa. Ir ar nežinojai, kad Paulius buvo ir pranašas? Ir ar pranašui neateina Dievo Žodis?


Citata iš: Silvija  gegužės 29, 2017, 09:21:30
Aš matau šią situaciją panašiai kaip buvo ir su Andriumi - Keistuoli prašau nesupyk - tik Andrius mums atnešė savojo pranašo "Tiesos" versiją,...
Tai Dievo pranašas. Pažadėtas Dievo Šventuose Raštuose mūsų dienai.

Silvija

Citata iš: Pilgrim  gegužės 29, 2017, 18:11:06
Apie ką diskusija ?
kas gali atsakyti ...  :-\

Taigi... :-\ diskusijoje apie Dievo Žodį susikirto trijų skirtingų požiūrių teorijos: katalikiškoji, Andriaus4, kuris yra Branhamo pasekėjas ir Keistuolio, kuris atstovauja laisvamanišką Evangelijos aiškinimą. Tema nukrypo į potemes: Bažnyčios kilmė ir apie apaštalą Paulių. Norintiems apie tai diskutuoti siūlau kurti naujas temas.

Sir@cid

Citata iš: Sir@cid  gegužės 27, 2017, 20:16:39
Citata iš: Andrius4  gegužės 27, 2017, 14:18:26
Citata
Tik nežinau, kur katalikų bažnyčios mirtį matai,...
Apreiškimo 18-tame skyriuje.

Andriau, argumentuok. Kodėl ir kur ten įžvelgi katalikų bažnyčią?  :-\

Andriau, Keistuoliui atsakei, o man ne  ::) Neįsižeidžiau, bet būt įdomu išgirst tavo interpretaciją, kodėl Apreiškimo 18 skyriuj yra minima Katalikų bažnyčios mirtis?  ;)

Keistuolis

Citata iš: Andrius4  gegužės 29, 2017, 20:09:08O dar geriau, tai pasiskaityk šitą knygą. http://branhamas.lt/SPB.pdf
Na ir apie ką ta knyga, tavo manymu? Aš gi jau sakiau, Paulius (galiu pridurti: ir jo bažnyčia) nėra mano tema. Petro bažnyčios toje knygoje aš neradau. Sapaliojimus Petro vardu radau, bet Petro bažnyčios neradau. Tai apie ką tu čia čiulbi?

Klausyk žmogau, sakyk gi tiesiai trumpai ir šviesiai į kokius pranašus tamsta čia mušiesi, kas gi tamstai buvo atverta?

Ačių iš anksto už aiškų atsakymą.

P.S. Tiesiog norėdamas su tamsta toliau kalbėtis, noriu sužinoti su kokio lygio pranašu turiu reikalą, kad galėčiau priderinti savo mintis.

Andrius4

Sir@cid,

Pirma, tai butu nauja ir didėlė tema.

Antra, galima butu ja sukurti, bet bijau, kad tai pereis į jausmingas asmens kritikas ir į ginčą. Ir naudos jokios nebus. Nes tai skaudi tema butu katalikams. Nes vystyk tai yra jūsų Bažnyčia. Bet jeigu mėgsti skaityti knygas? Tai toje knygoje, kuria rekomendavau Keistuoliui, yra viskas labai gerai ir aiškiai išdėstyta. Kodėl būtent  Apreiškimo 13-tame, 17-tame ir 18-tame skyriuje kalba eina apie KB.

Keistuoli, aš atsiprašau, bet nežinau kas gi tavo viduje vyksta. Kodėl taip nepagarbiai staiga ėmei bendrauti su visais? Ir aš nebegaliu ką nors  daugiau tau parašyti, nes tavo nusistatymas yra kritiškas į viska. Nors ir teigi kad neturi jokio nusistatymo. Bet tavo darbai kalba garsiau už tavo žodžius. Tu net nelabai skaitai kas yra rašoma. Nes kur tu perskaitei, kad aš muščiaus į pranašus? Aš kalbu apie Dievo pranašą kuris buvo mums duotas šiai paskutiniai valandai ir kurio jau nebėra.

O kas buvo man atverta? Tai ne man vienam tai yra atverta, o visiem kurie priėmė paskutines valandos žinią. O kas tiksliai buvo atverta? Tai Šventi Raštai ir visi vadinami slėpiniai juose. Bei  Apreiškimo knyga. Nes Dievo paslaptis yra užbaigta. Mes esame toje dienoje. Šita rašto vieta jau įsipildė (Apr 10, 7) Malachijo pranašystė taip pat. Kristaus Nuotaka yra ruošiama paėmimui. Baisus pasaulio suspaudimas jau čia pat, laiko beveik nebeliko. Kai tik paskutinis narys įveis į Kristaus Nuotaką. Dievo malone pasitrauks nuo pagonių ir atsigręš į žydus ir Dievas pasius jiems du pranašus, kurie pranašaus Jeruzalės gatvėse. Ir tie pranašai bus užmušti ir prisikels. Štai mes esame paskutinėje dienoje ir jau yra vakaras ir  Jėzus Kristus jau ateina. Ir tik nepamanyk, kad va aš pranašauju. Nes viskas senai išpranašauta ir viskas Šventuose Raštuose surašyta. O aš tiktai sakau, kas yra apreikšta Dievo per septinta angelą.

Sir@cid

Nieko prieš naują temą, didelę ar mažą ;)
Kaip sakoma, nieks už liežuvio netraukė, kai paminėjai "katalikų bažnyčios mirtį"  ;D. Tad pirštinė pakelta, iššūkis priimtas  8) . Kad nebūtų skaudu nei tau, nei kitiem forumo dalyviams, tai siūlau tokį formatą - diskusiją Biblijos ir istorinio konteksto ribose.

Citata iš: Andrius4  gegužės 13, 2017, 12:49:28
Ne, aš kimbu prie to, kad KB daro kitaip negu parašyta Biblijoje. Ir tai neliečia tik KB, tai liečia visas krikščioniškas bendruomenes. 

Citata iš: Andrius4  gegužės 13, 2017, 12:49:28
Būtent Varlyte :) Esu jau minėjas, kad Raštai aiškina Raštus. Nes jeigu kažką matome Biblijos gale, tai turi atspindėti ir Biblijos pradžioje ir atvirkščiai. Nes žmogus vieną ar kitą dalyką iš Biblijos išaiškina taip, kad kitoje Biblijos vietoje gaunasi prieštaravimas. Visa Biblija turi susijungti taip, kad tarp eilučių neitu nei skustuvo peiliuko prasprausti (jokios kitokios minties) Tik tada gali žinoti, kad tu turi teisinga Dievo žodžio išaiškinimą, nuo Paties Dievo Žodžio.

Pagal senesnes žinutes, manau, kad pritarsi minčiai, nes tema būtų įdomi ir naudinga tiek dalyviams, tiek skaitytojams  :thumbup:


Andrius4

Sutinku.   :thumbup:  Tik užtruksiu, kol surinksiu reikiama medžiagą pradėti tai temai.

Keistuolis

Dėkui Andriau, kad pamokei mandagumo.

Apreiškimą sugebu ir pats pasiskaityti. Tai čia toks klausimas: kas tave paskyrė Apreiškimo aiškintoju? O apie geležinę lazdą Apreiškime dar neskaitei? Įdomu ar su ta lazda bus auklėjami adventistai, kurie skelbiasi pranašais,- kaip manai? Be to, ten aiškiai pasakyta, kodėl prireikė tos lazdos. O sprendžiant iš tamstos pranašavimų, tamsta skaitai vien tai kas tau patinka. Nepyk, bet elgiesi su raštas, kaip su kokia gatvine merga, kai ieškai to, kas tau patinka ar nepatinka...

nf

Kol "daėjo" apie kokias didžiąsias raides kalba Silvija, tai ir žinučių nebeliko ką pacituoti.
Biblija.lt  paieškoje neradau žodžių junginio "Dievo žodis", kuriame "žodis" būtų iš didžiosios raidės.
Taip išeitų    Dievo žodis ir   Žodis ne tas pats, o naudoti junginį Dievo Žodis  ne gramatinė klaida, o sąvokų painiojimas.

Andrius4

Apr 19   13 Jis apsirengęs krauju permirkusiu drabužiu, ir jo vardas – Dievo Žodis.

Ir tai parašyta Apreiškimo Knygoje. Tai yra apreikšta. Ar to nepakanka?

Štai dar vienas straipsnis ir ten visur rašomas Dievo Žodis didžiąją "Ž". Ar ir tas žmogus neskiria sąvokų?

CitataTai, kad Dievas mums davė Bibliją, parodo Jo meilę mums. Žodis ,,apreiškimas" reiškia, kad Dievas pranešė žmonijai, koks Jis yra, ir kaip mes galime susitaikyti su Juo. Jeigu Dievas nebūtų mums apreiškęs šių dalykų Biblijoje, mes niekaip kitaip nebūtume jų sužinoję. Nors Dievas save apreiškė palaipsniui (per maždaug 1500 metų), Biblijoje visada buvo viskas, ko žmogui reikia, kad jis pažintų Dievą ir susitaikytų su Juo. Jeigu Biblija tikrai yra Dievo Žodis, tuomet ji yra aukčšiausias autoritetas visuose tikėjimo, religijos ir moralės klausimuose.

Bet iš kur mes galime žinoti, kad Biblija yra Dievo Žodis, o ne tiesiog dar viena gera knyga? Kuo ji skiriasi nuo visų kitų religinių knygų? Ar yra kokių nors įrodymų, kad Biblija tikrai yra Dievo Žodis? Šie yra klausimai, kuriuos mes privalome užduoti ir išanalizuoti, kad nuspręstume, ar Biblija tikrai yra Dievo Žodis, Dievo įkvėpta knyga, ir ar jos pakanka visiems dalykams, susijusiems su tikėjimų.

Be abejonės, Biblija pati tvirtina esanti Dievo Žodis. Tai aiškiai matome Pauliaus žodžiuose Timotiejui: ,,Tu nuo vaikystės žinai šventuosius Raštus, galinčius tave pamokyti išgelbėjimui per tikėjimą, kuris yra Kristuje Jėzuje. Visas Raštas yra Dievo įkvėptas ir naudingas mokyti, barti, taisyti, auklėti teisumui, kad Dievo žmogus taptų tobulas, pasiruošęs kiekvienam geram darbui" (2 Timotiejui 3:15-17).

Šaltinis.     https://www.gotquestions.org/Lietuviu/Biblija-Dievo-Zodis.html

Štai pačių katalikų

CitataDievo Žodis. Apmąstymas

Šaltinis.     http://www.utenosbaznycia.lt/parapijos-veikla/sventojo-rasto-skaitymo-grupele/dievo-zodis-apmastymas/

Štai vėl katalikai rašo

CitataMES TIKIME, KAD...
Dievo Žodis yra gyvas ir veiksmingas, mes tikime, kad Jis Šventosios Dvasios veikme ir šiandien veikia mūsų gyvenime, kalbina mus ir kreipia mūsų žingsnius Tėvo link bei padeda atpažinti Dievo valią kasdienybėje.

Šaltinis.   http://www.tikime.lt/dievo-zodis/zodis-1/

O štai kulminacija, Vatikano radijas. Visur rašo Dievo Žodis didžiąją.
http://punskas.pl/dievo-zodis-visuomet-klesti/

Tikiuosi Silvija atsiimsi savo žodžius :)

Silvija

Kokius žodžius? Ar kad esi primanipuliavęs sąvokomis Dievo žodis ir Dievo Žodis? Juk ir dabar pasakytum, kad tame nėra jokio skirtumo, kad tik iš pagarbos visi rašo didžiąją, o ne dėl to, kad ten, kur didžioji, yra minimas antrasis Švč. Trejybės asmuo. Juk viskas vėl susiveda į tai, kad tu neigi Trejybę ir uždarai Dievo Žodį (prieš visus amžius gimusį iš Tėvo) į Dievo žodį (Šventąjį Raštą).

Pilgrim

truputį esu palietęs šiuos terminus. Tiesiog prisiminkime ...
Dievo žodis - λόγος τοῦ θεοῦ Esame būtis kuriai reikalingas bendravimas, kuriai reikalingas kitas. Esame dialogo būtis. Susitikimą su vieni kitais įprastu mums būdu lydi kalba, kuri vėl mums įprastu būdu sudaryta iš žodžių. Žodžiais mes perteikiame tam tikrą turinį, tam tikrą prasmę. Žodį kitam galime perteikti garsu jį ištardami, raštu parašydami laišką, vaizdu nupieštu paveiksle, na ir dar pvz. gėlėmis, judesiais ... ir vis surastume būdų kaip perteikti žodį. Dogminė konstitucija apie Dievo Apreiškimą Dei Verbum (DV) sako: "12. Dievas Šventajame Rašte kalbėjo žmogišku būdu per žmones." Dievas kalba žmogui ir ši kalba užrašoma Šventajame rašte. Tačiau ... jeigu sakome, kad Dievas yra visagalis, tai ir "leiskime" juo būti. Kaip žmogus atranda ne vieną būdą išreikšti žodį - garsu, raštu, vaizdu ir t. t. Tai kodėl Dievui "leidžiame" kalbėti tik per Šventąjį Raštą. Dievo žodis jau negali būti kitur ?
Pr 1, 9-10 Dievas tarė: ,,Tebūna sutelkti vandenys po Dangumi į vieną vietą ir tepasirodo sausuma!" Taip ir įvyko. Dievas pavadino sausumą Žeme, o vandenų telkinį Jūromis.
Pr 1, 14-15 Dievas tarė: ,,Tebūna šviesuliai dangaus skliaute dienai nuo nakties atskirti! Teženklina jie šventes, dienas ir metus, tebūna jie šviesuliai dangaus skliaute žemei apšviesti!" Taip ir įvyko.
Dievas kalba ir šie žodžiai dėliojasi kitoje knygoje - Gamtos knygoje. Vadinasi jau turime dvi knygas  :) Šventąjį raštą ir Gamtos knygą.
Dievas kalba labai įvairiais būdais: Dievas, daug kartų ir įvairiais būdais kalbėjęs pranašų lūpomis ... (DV 4), per Jėzų Kristų, per sapnus, gyvenimo įvykius, kartais siunčia angelus ar archangelus  ;) forume jau apie tai buvau išrinkęs iš Švento Rašto citatas. Tiesiog leiskime pačiam Dievui pasirinkti būdą, kuriuo nuskambės Dievo žodis ar kitaip Dievo kalbėjimas ...
λόγος - Logos. Jn 1, 1 (Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος.) Pradžioje buvo Žodis. Tas Žodis buvo pas Dievą, ir Žodis buvo Dievas ... Evangelistas Jonas vartoja helenistinėje aplinkoje gerai žinomą terminą Logos, kuris gali būti verčiamas - Žodis. iš Dei Verbum: 4. Dievas, daug kartų ir įvairiais būdais kalbėjęs pranašų lūpomis, ,,dabar dienų pabaigoje prabilo į mus per Sūnų" (Žyd 1, 1–2). Jis pasiuntė savo Sūnų – amžinąjį Žodį, apšviečiantį visus žmones, tarp jų gyventi ir atskleisti jiems Dievo gelmes (plg. Jn 1, 1–18). Taigi Jėzus Kristus, kūnu tapęs Žodis, pasiųstas kaip ,,žmogus pas žmones", ,,kalba Dievo žodžius" (Jn 3, 34) ir atlieka išganymo darbą, kurį jam pavedė Tėvas (plg. Jn 5, 36; 17, 4).
Logos - tai įsikūnijęs Žodis, Logos - tai Jėzus Kristus.
Ir galbūt tiksliausia būtų naudoti šiuos terminus - Dievo žodis (ὁ λόγος τοῦ θεοῦ) ir Įsikūnijęs Žodis (ὁ λόγος).

p. s. Apreiškimo knyga 19, 13 originalo kalba:
καὶ περιβεβλημένος ἱμάτιον βεβαμμένον αἵματι, καὶ κέκληται τὸ ὄνομα αὐτοῦ ὁ λόγος τοῦ θεοῦ.