• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 11:20:03

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kaip prašyti maldos ir kaip ja prisidėti

Pradėjo Diak. Tomas M., spalio 24, 2011, 01:34:39

0 Nariai ir 5 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Šiandien išgirdau, kad pagal Šv. Tomo Akviniečio mokymą, kuo tiksliau maldoje yra išreiškiama intencija/prašymas, tuo daugiau malonės/ dvasinių nuopelnų per ją galima gauti.

Mano supratimas šiuo atžvilgiu yra toks, kad jei maldoje yra išreiškiamos labai bendrinės intencijos, nesistengiant labiau pagalvoti ir tiksliau paprašyti Tėvo, ko tikrai reikia, ji neturi tokios "galios".

Kažkuria prasme iš savo patirties žinau, kad kai meldiesi Valandų Liturgiją, ir prieina eilė prie "jūsų asmeniai prašymai", kartais tikrai pasijunti, kaip mažytis tinginys ir atrodo, ką čia dabar sugalvojus, ai, gal ką nors paprasto... bet gaunasi, kad derėtų rimčiau žiūrėti į maldą ir iš visos širdies ko nors paprašyti.

Tad prašykime tiksliai, ko mums reikia, o jei ir nepataikysime, Dievas mus pataisys, matydamas mūsų pastangas ;)

P.S. Aišku į galvą ateina ir Evangelijos eilutės, kur sakoma, kad Dangiškasis Tėvas ir taip žino, ko mums reikia, bet... matomai mes turime rodyti savo pastangas ir nedaryti dalykų atmestinai.

Silvija

Ką tik išklausiau MR Dievo žodį ir kun. A. Gudaičio homiliją, tai susišaukė.

Intencijos įvardijimas yra reikalingas visų pirma mums, kad patys geriau suprastume ir atvertume Dievui širdį, parodytume tą vietą (galbūt žaizdą), kuriai reikia gydymo. Dievas tikrai žino mūsų reikmes, bet Jam reikia bendradarbiavimo, mūsų pačių. Kaip tu ir sakai :)

Silvija

Ir dar viena "smulkmena" :) Kai sakai:

Citatakai meldiesi Valandų Liturgiją, ir prieina eilė prie "jūsų asmeniai prašymai", kartais tikrai pasijunti, kaip mažytis tinginys ir atrodo, ką čia dabar sugalvojus, ai, gal ką nors paprasto...

ar tau neatrodo, jog tai taip pat ir pagunda eilinį kartą nuslysti paviršium, nepasigilinus, kas aš esu ir ko IŠ TIKRŲJŲ  man reikia? Ir tada žmogus pamatai, kad giliai savyje tu nori visai ne to, ko dažniausiai prašai iš inercijos. Nes Dievo valia dažnai nesutampa su valia žmogaus, į viską žiūrinčio paviršutiniškai. O kai pasigilinus užčiuopi tikrus dalykus, supranti ko labiausiai tau trūksta ir ko turėtum prašyti Dievą, nes taip tu užčiuopi ir Dievo valią. Todėl malonės ir būna didžiausios, kai prašome to paties, ko ir Jis nori mums.

Diak. Tomas M.

"Esu linkęs manyti, kad jei pamatytume pokyčius, kuriuos sukelia net pačios mažiausios mūsų maldos Dievui ir visus tuos žmones, kuriuos toms mažoms maldoms lemta paliesti, ir visus to poveikio padarinius, bėgant šimtmečiams, mes būtume taip sukaustyti pagarbios baimės maldos jėgai, kad visą likusį savo gyvenimą negalėtume pakilti nuo kelių."
- Peter Kreeft


CitataI strongly suspect that if we saw all the difference even the tiniest of our prayers to God make, and all the people those little prayers were destined to affect, and all the consequences of those effects down through the centuries, we would be so paralyzed with awe at the power of prayer that we would be unable to get up off our knees for the rest of our lives.

Liepa

Sveiki, esu naujokė, tad trūksta žinių, informacijos. Noriu prašyti maldos už kitą žmogų (sunki liga). Kokią informaciją turėčiau pateikti?
Ačiū.

Silvija

Tiek, kiek leistų tas asmuo, už kurį melsimės.

Liepa

Prašau maldos už Kęstutį (Kaunas), laukiantį sunkios operacijos.
Ar yra galimybė daugiau info pateikti privačiai?

Silvija

Taip, Liepa, galima rašyti man el.paštu (spausti ant vokelio). Jūsų intencijas perduodu Kaišiadorių parapijos maldos grupei, jos lieka privačiame maldininkų ratelyje.

Dovile_vln

Sveiki,
noreciau paprasyti maldos ir uztarimo uz savo Teti Edmunda, kuriam atlikta sirdies operacija.
Prasau sveikatos ir kad jo sirdute plaktu pati. Aciu.

Silvija

Taip, būtinai, nors ir užtrukau su atsakymu.