• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 09:51:21

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kas yra Melchizedekas, Salemo karalius, kuris laimino Abraomą

Pradėjo Povilas, spalio 13, 2013, 08:32:34

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Citata iš: Pilgrim  gruodžio 21, 2015, 16:36:46
CitataDabar paimkim žodį "Jerusalem". "King of Salem"
arba kitą žodį Dublinas. "Du blynai"
na nematau jokio ryšio

;D  :thumbup:

O šiaip, jeigu rimtai, tai tie visokie pavadinimai turi kažkokią reikšmę ::) .

Varlė keliauninkė

Žinoma turi. Ir ta reikšmė paviršiuje, kaip š.. neplaukioja ;)
http://www.word.co.il/intrestin/2013/07/26/perevod_ierusalim/

Nesenai sužinojau, kad ivrite "vyras" (sutuoktinis, husband) yra "baal", ir neturi jokios neigiamos reikšmės, nes reiškia "šeimininką".
Vadinsiu dabar savo vyrą "baal šeli" (mano vyras) :)

Pilgrim

Kukuli,
tikrai taip pavadinimai ir vardai turi reikšmę ir gilią reikšmę bei prasmę.
Ir tos paieškos nėra paprastos.

kukulis


Andrius4

 
Citata iš: Varlė keliauninkė  gruodžio 22, 2015, 03:14:23
Čia dešimtinė priklauso Dievui ta prasme, kad viskas jam priklauso? 1 Kr 29, 11
Žmogus apsukinėjo Dievą štai šita prasme Lk 11, 42:  Vargas jums, fariziejai! Jūs duodate dešimtinę iš mėtų, rūtų ir kitokių žolelių, o nepaisote teisingumo ir Dievo meilės.
Čia ne prie ko ta citata. Čia su dešimtinė viskas tvarkoj, jie ją mokėjo, bet elgdavosi neteisingai ir nepaisė Dievo meilės
Citata
Dėl gimtosios nuodėmės joks žmogus nėra teisus prieš Dievą, taip. Bet gali būti teisus, jei yra pagal Jo širdį Apd 13, 22: jis pakėlė jiems karaliumi Dovydą, apie kurį pasakė: Radau Dovydą, Jesės sūnų, vyrą pagal savo širdį, kuris įvykdys visus mano norus. Karaliaus Dovydo nuodėmės tikiuosi tau žinomos.
Viskas gerai ir tai vis vien  nurodo i Dievo Teisumą. Žmogus pats iš savęs negali buti teisus.
Citata
Pirmasis Adomas yra kūrinys iš žemės dulkių Pr 2, 7: tuomet VIEŠPATS Dievas padarė žmogų iš žemės dulkių[i2] ir įkvėpė jam į nosį gyvybės alsavimą. Taip žmogus tapo gyva būtybe.
Aš irgi kūrinis, deja kaip ir tu.

"Beje, turiu tau, Andriau, dar kelis klausimus.
1. Kame yra Dievo ir žmogaus panašumas pagal Pr 1, 27 ?"  Dvasia
"2. Kokiame krašte gyveno Abraomas ir kodėl Dievas taip nekentė Kanaano?"(Pr 13:12) 12 Abramas apsigyveno Kanaano krašte, o Lotas įsikūrė tarp Lygumos miestų, pastatydamas savo palapines prie Sodomos.  (Pr 21:34) 34 Filistinų krašte Abraomas gyveno kaip ateivis ilgą laiką.
Nežinau, kodėl Dievas nekentė Kanaano.
"3. Kas yra Dievas vardu Elis, kurio šaukėsi Jėzus mirdamas ant kryžiaus?" Šito klausimo nesuprantu?

Citata
Vat tu vis tvirtini, kad "stovi ant Dievo žodžio".. Prašau, nulipk nuo jo (nebetrypk), geriau pakelk, pabučiuok ir padėk jį na gal ant palangės, kad vėjas prasklaidytų puslapius, kad įpūstų savo dvasios :) Jeigu esi ieškantis žmogus, nestovėk vienoje vietoje, nekapstyk ten tos pačios duobės, eik ieškok, ir kaip sakė Kristus "irkis į gilumą" - ieškok visur aplink, gilinkis ir daugiau skaityk, tik tada tavo tinklas bus pilnas.
Nepraleidi progos tiesiogiai mane pakritikuoti, na ką padarysi turi tokia teisia. Lig nežinotum, kad perkeltine prasme stoviu ant Dievo žodžio.

(Ps 1:1-3) 1 Laimingas, kas atmeta nedorėlių patarimą, kas neina nusidėjėlių keliu ir nebendrauja su pašaipūnais, 2 bet VIEŠPATIES įstatymu džiaugiasi ir šnabžda jo mokymą dieną ir naktį. 3 Jis yra lyg medis, pasodintas prie tekančio vandens, duodantis vaisių laikui atėjus, tas kurio lapai nevysta. {Ką tik daro, jam sekasi.}

Man geriau nesitraukti nuo šalę tekančio vandens, o tu kaip nori Varlyte



Diak. Tomas M.


Varlė keliauninkė

Melchizedekas (hebr. מלכי צדק - Malki cedek) pažodžiui išvertus reiškia teisingumo / teisumo karalius. Ortodoksinio judaizmo tradicijoje radau tris versijas.

1. Melchizedekas, Salemo (vėliau Jeruzalės) karalius, buvo Nojaus sūnus Šemas. Pasak kelių judaistinių šaltinių - tai tradicinė versija.
2. Teisingumo karaliumi galėjo būti bet kuris karalius , jeigu jis buvo "cadikas" (teisusis).
3. Melchizedekas galėjo būti pats Dievas. Tokiu atveju man visai norėtųsi galvoti, kad tai buvo Kristus :)

Andrius ne visai klydo..

Kaštonas

Melchizedekas.

Pas Kukuli yra knyga. "Jėzus iš Nazareto"
Joje šis" žodis " aiškinamas.

Ps galėtų būti atskira tema.
Hierofanija (iš sen. gr. ἱερός – ,,šventas" ir φαίνειν – ,,atgimstantis, nešantis šviesą")
Wiki

Hierofanija pakankamai aiškiai išaiškinama "sielos vadovas į Dievą" įžangoje.

Pilgrim

Keliauninke,
dėl 3 punkto tai yra judaistinė versija, krikščioniška interpretacija kita, apie tai rašiau aukščiau.

hierofanijos apibūdinimas iš vikipedijos neatskleidžia termino reikšmės ir prasmės kuria jis vartojamas.

Kaštonas

:)
Na man po išaiškinimo (gal 6 psl.) knygoje, aišku ir wikipedijoje :DDD

Varlė keliauninkė

Pilgrim, aš ankstesniam poste ir parašiau, kad visos trys versijos yra judaistinės.
Kadangi dabar truputį jaučiuosi žydė (chi), tai norėčiau išgirsti čia krikščionišką versiją. (pilną, iš tavęs) jei galima :)

kukulis

Citata iš: Varlė keliauninkė  sausio 21, 2016, 13:47:02
Kadangi dabar truputį jaučiuosi žydė (chi) ....

Ką tai reiškia jaustis žyde? Koks tai jausmas? Gal galėtum apibūdinti? :)

Varlė keliauninkė