• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 11:19:28

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Komunija gyvenantiems nesusituokus

Pradėjo geliupieva, spalio 12, 2014, 15:33:59

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Pilgrim

Augucka, knyga pirmiausia ir yra skirta tau. Na o kilusį sunkumą dėl knygos pabandysiu apmąstyti.

signorina55

Kazkodel tarp daugelio pasisakiusiuju, ilgai narstantis po baznycios kanonus ir diskutuojant, nebuvo istarta paprastos frazes - KLAUSTI JO. Tik Jis zino, koks musu kelias - tikrai ne baznyciu kanonai ir, deja, tikrai ne kunigai. Ir paradoksas - bendru taisykliu cia nera!  Sis kelias daug sunkesnis nei paklausti kunigo, ka man daryti, ir kunigui daug sunkesnis - juk nebegalima issilaikyti visazinio teisuolio pozicijoje, dalinancio kitiems patarimus visiems gyvenimo atvejams.  Patogus, nes susikuriame taisykles, kurios mums padeda apsiforminti, kad jaustis ramiau.

Visus siuos klausimus reikia spresti ne su kunigais, o su malda. O malda tai ne atsakymas - tai KLAUSIMAS. Ir galbut maldos metu pasirodys, kad Komunija eiti ne tik gali, bet ir privalai, nes Jezus neskirste zmoniu i privilegijuotus ir ne. Tada bus sunku, nes reiks nesutikti su taisyklemis, o tai labai sunkus kelias, ypac kai visazinis kunigas is anksto ''paaiskina'', kaip turi gyventi. O gal bus atvirksciai - gal pasirodys, kad tas kunigas teisus? Klauskit Jezaus, eikit pas dvasios palydetojus (geriau pas vienuolius, nes dvasine prasme jie laisveni mastyti, ju neriboja kanonai) ir ilgai tylekit maldos metu - atsakyma tikrai gausite :)  :bible: Galu gale ir aie antra zmogu reikia klaust, prasyt Dievo, kad vestu tikruoju keliu. Juk dvasiniai pokyciai vyksta pamazu, ne taip greitai, kaip teisme.


signorina55

Ir dar issakysiu savo nuomone. Atsiprasau, jei ka izeisiu - lieku prie nuomones, kad santuoka ir seima yra auksciausias geris, taciau jau kartais is to padaromas stabas. Tiesiog pastaruoju metu sunku, nes imu nusivilti dar visai neseniai taip idealizuota baznycia. Jau metus gyvenu nesantuokini gyvenima del asmeniniu priezasciu ir neteigiu, kad tai nera nuodeme, bet... Kokius metus einu ispazinties, prisakau daug nuodemiu ir kunigai sako man pamoksla gal valanda ispazinties metu apie mano nesantuokini gyvenima, o kitas nuodemes praledizia pro ausis ir mazdaug paskaoma taip - jis taves dabar neves, tu sugriovei savo ir jo bendra ateiti, kodel neatsisakai jo del dievo, kodel neprisiimi aukos, gali buti tobula, bet kol neatsisakysi sitos nuodemes, pas tave neateis sventoji dvasia, visos kutos nuodemes, net ir neatvirumas gyvynei pries sita yra niekas, niekada nerasiu ramybes, kol darysi sita nuodeme, o daznai pasakoma, kad visos mano nuodemes yra niekas ir net ne nuodemes (arba as per smulkmeniskai jas vardiju), kartais tiesiog praleidziama pro ausis, net jei pasakau kokia ypac giliai atrasta, rimta nuodeme, ir pusvalandi prie klausyklos skaitomas pamokslas TIK APIE TAI. O dar tas noras atskirti nuo sakramentinio gyvenimo... per ispazintis jau buvau nugrimzdus i tokia gilia depresija ir skausmas, kad isgelbejo, tik dvasios palydetoja ir maldos grupes vedeja, jau visai galvojau, kad amziams papulsiu i pragara... Bet su laiku ir su geru zmoniu pagalba jau atsistaciau ir dabar jau net ima pyktis, atleiskit, mielieji zmones, bet visa sita reikala imu matyti tik kaip spaudimo daryma ir kazkokios politikos vykdyma, tuo labiau, kad kiti dalykai kunigams visiskai neidomus, jau nekalbu apie gilia sielovada. KIEK GI GALIMA VIEN TIK APIE TAI?

kukulis

Na, pagal Bažnyčios kanonus, jei žmogus gyvena nesituokęs, tai jis pažeidžia Dievo įstatymą "nesvetimauk".

Dėl santuokos.

Pas pravoslavus, jeigu neįregistruota bažnytinė santuoka, o tik zakse, tai vis vien skaitosi kad susituokę, ir intymus bendras gyvenimas nelaikomas nuodėme.
Bažnytinė santuoka šeimą pašventina kaip mažąją Bažnyčią, kurioje gyvenantys vaikai ugdomi krikščionimis. T.y. bažnytinė santuoka sudaroma kad sukurti aplinką palankią ugdyti vaikus krikščioniška dvasia.

Nenoras tuoktis gali būti sąlygojamas kelių dalykų: * planu ateity išsiskirti, * atidedant santuoką iki gimstant vaikams ar kokio kito laiko, * nenorėjimas paklusti taisyklėmis.
Mano asmeniniame gyvenime taip yra atsitikę kaip antruoju atveju. Žmona kai pastojo, pirmiausia susituokėme zakse. O kai pagimdė, tai tuo pačiu metu buvo ir krikšynos ir vestuvės. Aišku buvo ir trečiasis atvejis - būtent nenoras paklusti taisyklėms. Dėl plano ateity skirtis, kažkaip tokio svarstymo nebuvo, nes mes tuo metu truputį skraidžiojom rožiniuose debesėliuose ;)

Kadangi mano paties patirtis nekokia, tai nesijaučiu galįs ką nors labai patarti.
Vis dėl to, jeigu planuojama ateity skirtis, tuomet tai akivaizdus svetimavimo atvejis. O nenoras paklusti taisyklėms rodo žmoguje esančią puikybę. Nepateisinu ir atidėliojimo, nes tai rodo žmogaus silpnavališkumą ir neryžtingumą/nesupratimą ko jis nori iš gyvenimo.

P.S.
Pas žmogų kyla visad prieštaravimas nes nuodėmė nenori lengvai išeiti iš jo gyvenimo :) . Iš čia gal būt ir kylas tas noras neklausyti patarimo ir pamokymų :).
Dėl asmeninio Kristaus pasiklausimo, čia yra vienas labai pavojingas dalykas, kai žmogus regis klausia Kristaus, o iš tiesų bendrauja su savo silpnybėmis. Tai yra pats blogiausias atvejis iš visų. Verčiau sakyti taip "aš nusidedu, bet kitaip negaliu", o ne "Kristus man taip leidžia daryti". Šis atvejis - dar vadinamas "paklydimu" arba "apsižavėjimu", yra kažkiek išnagrinėtas mūsų forume. Vėliau įdėsiu nuorodas.

Vieną žmogų pažįstu, kuriam asmeniškai "Kristus" pasakė, kad popiežius Benediktas XVI yra demonas.  :o

Diak. Tomas M.

Citata iš: signorina55  balandžio 05, 2015, 10:22:05
Kazkodel tarp daugelio pasisakiusiuju, ilgai narstantis po baznycios kanonus ir diskutuojant, nebuvo istarta paprastos frazes - KLAUSTI JO.

Negaliu sutikti su tokiu pareiškimu. Koks patikimiausias būdas išgirsti JĮ? Tai Dievo Žodžio skaitymas. O kas yra tie kanonai? Tai Dievo Žodis ir Bažnyčios tradicija apjungta į vieną vietą, kad būtų patogiau surasti klausimą kaip elgtis tam tikroje situacijoje.

Tad jei žmogus meldžiasi ir maldoje neva gauna atsakymą, kuris prieštarauja Dievo Žodžiui, koks to atsakymo šaltinis? Reikia suprasti, kad meldžiantis, blogis nemažiau stengiasi pakišti "atsakymus", nei Dievas...

O priešiškumas Bažnyčiai (nesvarbu kaip išreikštas ar kanonams, ar kunigams) dar kartą parodo, kad kažkas nori apsimesti Geruoju Ganytoju...

Citata iš: signorina55  balandžio 05, 2015, 10:22:05...eikit pas dvasios palydetojus (geriau pas vienuolius, nes dvasine prasme jie laisveni mastyti, ju neriboja kanonai)

Čia iš kur tokia informacija?  :o Vienuolius riboja kanonai tiek pat ir net daugiau nei pasauliečius, nes jie duoda paklusnumo įžadą...

Signorina, jūsų nuodėmklausiai yra visiškai teisūs, kad ir kaip jums tai nepatinka... Juk išpažintis yra tik tada įvykusi, jei yra stiprus pasiryžimas atsisakyti nuodėmės, o nesantuokinis gyvenimas yra tas liudijimas, kaip minėjote "dėl asmeninių priežasčių" jūs šiuo momentu nutarėte neatsisakyti tos nuodėmės. Tokiu būdu visos tos aibės kitų nuodėmių nuodėmėlių kaip ir neturi didelės esmės, nes dėl tos vienas nepatogios nuodėmės viskas sustoja... vėl prieiname prie JO žodžių "...eik ir daugiau nebenusidėk"...

Citata iš: signorina55  balandžio 05, 2015, 10:34:59O dar tas noras atskirti nuo sakramentinio gyvenimo...

Turite omenyje jūsų noras neatsisakyti nuodėmės ir taip save atskirti nuo sakramentinio gyvenimo? Juk jei nuodėmės būklėje priimamas Švč. Sakramentas, tai žmogus pats save pasmerkia, Apaštalas Paulius apie tai rašo.

Bet Bažnyčia neatskiria žmonių net ir tokiose sunkiose būklėse. Tam yra Adoracija ir Dvasinė Komunija, kuri ir yra tas tikrasis vaistas, kai Kristus paslaptingu būdu veikia sielą, širdį ir gydo jas.

Aš pats klaidžiojau tais keliais, kuriais einate jūs ir mane Dievas ištraukė iš tos balos man per daug neprisidedant... kažkuria prasme kartais jaučiu tarsi kaltę, nes žinau, kad Lietuvoje tie reikalai yra labai apleisti, todėl žmonės tikrai daug turi iškęsti dėl Bažnyčios tarnų dėmesio stokos ar normalios Bažnytinių teismų veiklos nebuvimo, bet tai nėra pasiteisinimas tikėti kažkokiais "palydėtojais", kurie prieštarauja pačiam Dievui, pas Kurį turėtų lydėti žmogų...

P.S. kukuli, aš labai abejoju, kad pas pravoslavus yra, kaip parašei, jei gali, paieškok įrodymų.

kukulis

Esu girdėjęs tokį atsiliepimą, kad valstybinė santuoka vis vien yra santuoka, nors ir be Bažnyčios palaiminimo.

Kaštonas

Tomai, Tomai.
(bet tai nėra pasiteisinimas tikėti kažkokiais "palydėtojais", kurie prieštarauja pačiam Dievui, pas Kurį turėtų lydėti žmogų...)
bet tu juk NEŽINAI!!! Palydėtojas NESIKIŠA taip kaip tu geriau žinodamas už patį Dievą!
Ir dar daug, labai daug gal42iau kalbėti apie palydėtojus, bet matau tu geriau žinai?

signorina, Bažnyčia tai ne kunigai ir kanonai.
Lankyk vienuolius, neapleisk maldos grupės ir be paliovos melskis.
Ps yra vienuolių ... kurie gali klausyti išpažinčių.

kukulis

Kaštone, Kaštone, nors mes su Tomu nesame dvasininkai, tačiau išsakome ne savo nuomonę, o Bažnyčios mokymą.
O pats remiesi autoritetu kuris esi TU.

Pilgrim

nesipykim  :( ir atidžiai skaitykim vienas kito mintis

Kaštonas

Labai smarku Kukuli. Net labai. Ir man Labai liūdna dėl to.

Tikriausiai dabar tinka paviršutiniškai  sakyti, jog esame tokioje situacijoje kokia nupiešė aukščiau minėta moteris. Liudiju ne savo nuomonę, o patirtį, kad asmeniškai man, nebuvo nei vieno (jei buvo viena karta) dvasininko kuris prikištu, pasmerktu ir tt.bendruomenės nemeta lauk...
  Mes taip pat einame išpažinties..., ...


Autoritetas man, Kukuli, Jėzus Kristus. Ir Tas nukryžiuotas.
Ir štai dabar, šioje diskusijoje,  sau primenu, tai kas buvo Jo rašoma ant źemės. Ir dar šiandiena eisiu sau priminti ištraukos apie save išsibaltinusį kapä.

O tu Kai turėsi laiko surask man savo autoriteto išvadas, kad du gyvenatys po vienu stogu automatiškai yra nuodėmė. O  aš tau priminsiu dėl ko tu vedei savo źmona.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Kaštonas  balandžio 06, 2015, 19:34:36
...nebuvo nei vieno (jei buvo viena karta) dvasininko kuris prikištu, pasmerktu ir tt.bendruomenės nemeta lauk...

O ar čia kas nors pasmerkė gyvenančius nesusituokus? Aš pats toks buvau... Mes tik norime pabrėžti, kad ir kaip tu vyniosi aštrius dalykus į vatą, jie vis tiek tave sužeis ir neverta apgaudinėti savęs, nes tai tik padaro situaciją pavojingesne, vietoje to, kad imtis priemonių, kurios skirtos spręsti tas problemas.

Jei yra "pašinas" įlindęs į pirštą, tai arba Gydytojas turi jį ištraukti, arba jis turi išeiti su pūliais, bet tu negali apsivynioti piršto ir manyti, kad pašinas pats dings kažkur.

Ir jei žmogus ateina pas gydytoją (kunigą) su ištinusiu nuo uždegimo pirštu ir gydytojas aiškiai mato, kad ten gali pasidaryti kraujo užkrėtimas, savaime suprantama, kad gydytojas nekreips dėmesio į nusiskundimus, kad skauda strėnas, nes pirmas dalykas ką reikia padaryti - likviduoti pavojingos infekcijos židinį.

kukulis

 :thumbup:

Katės ir katinai kieme atėjus pavasariui kniaukia, vienas kitą gaudo, poruojasi, o po to atsiveda kačiukų. Kitais metais vėl tas pats, o laimi tas katinas kuris nugali kitus ... paskui vaikšto apkramtytom ausim ir uodegom :D

Žmonės ne gyvuliai. Jungiasi sudarę santuoką visam gyvenimui, o ne atėjus pavasariui keisdami su kuo poruotis kiekvieną kartą ;)

Kaštonas

Tomai, pa6nekovė pasakė "del asmeniniu priezasciu ir neteigiu, kad tai nera nuodeme, bet..."  Tai ką tu pabrėžiai ir taip skauda. Greitai pamiršai?! (ateik į atleidimo rekolekcijas, anamnezėje sudalyvausi, o aš už tave (nors tu to nežinosi) melsiuosi, kad prisimintum. Ir net labai gerai prisimintum.)

Žinoti ir suprasti, skirtingi dalykai. Ta pašina, kaip jį vadini, tu PATS nepamatei, kitaip nei dalyvaudamas EUCHARISTIJOS  slėpinyje!
Taigi Tavo kelias buvo TOKS. Mano KITOKS. Jos dar kitoks. Ana Kukulio dar kitoks.
Viena tai tikrai žinau, kad ateis laikas ir ji pasnikaus. Verčiau MELSKIMĖS, kad demono darbų nedirbtume!!!
Pasidžiaukime verčiau už sesę. Ji juk buvo pražuvus...


Kukuli, radai sau teisėja. Jau labai greitai būsi savo žodžių išmėgintas.

Ps. Supratimo. Iš jos gi mažiau DABAR reikalauja...

PPS "Ir jei žmogus ateina pas gydytoją (kunigą) su ištinusiu nuo uždegimo pirštu" Jeigu, jeigu. Perskaityk ankstesnį mano komentarą...

kukulis

Citata iš: Kaštonas  balandžio 07, 2015, 03:40:08
Kukuli, radai sau teisėja. Jau labai greitai būsi savo žodžių išmėgintas.

Čia tipo tave? :D Tikiuosi nežinai kur gyvenu :D

Kaštonas

Citata iš: kukulis  balandžio 07, 2015, 04:17:42
Citata iš: Kaštonas  balandžio 07, 2015, 03:40:08
Kukuli, radai sau teisėja. Jau labai greitai būsi savo žodžių išmėgintas.

Čia tipo tave? :D Tikiuosi nežinai kur gyvenu :D

Yra daug dalykų, kurie maža arba visai nieko nereiškia sielai; ir neprotingas yra tas, kuris užsiima dalykais, neturinčiais reikšmės jo išganymui.

T. K.
Kristaus sekimas

kukulis

Pamąsčiau ir pamaniau kad supratau kur konflikto esmė.

Aš nesu šventasis, ir Tomas toks turbūt nėra :) . Ir kas liečia šitą klausimą, tai analogiškai klaidžiojau tiek aš tiek Tomas tiek Sinjorina.

Bet skirtumas gal būt toks ( nežinau kaip su Tomu, bet su mantim taip ): kad aš kai buvau nevedęs ir gyvenau su būsima žmona, tai ir nėjau į bažnyčią įrodinėti kunigui kad aš esu teisus. Pamenu į bažnyčią tais laikais nueidavau, kai būdavo "sunku ant širdies", pastovėdavau bažnyčios gale ir išeidavau po mišių. Tikrai palengvėdavo. Niekas juk nesako, kad padarius vieną nuodėmę, tau jau visi keliai užsidaro. Dievas myli visus žmones, net ir tuos, kurie pragare. Ir be abejo, Dievas teikia malones ir tiems žmonėms, kurie neina į bažnyčią ar net nepriklauso Bažnyčiai.
Tačiau jeigu kalbame apie sakramentus, tuomet turime laikytis tam tikros disciplinos.

Jeigu, kaip rašai Kaštone, čia yra kaltinimas už tai kad žmonės gyvena po vienu stogu, tai tada nereikia ir nieko sakyti per išpažintį, nes tik sukeli įtarimus kunigui. Visi juk supranta, kad jei gyvena vyras ir moteris atskiruose kambariuose tai per išpažintį to sakyti ir nereikia, o jei mano kad reikia sakyti, tai čia jau skrupulingumas, kuris pats yra nuodėmė ;)
Tačiau jei sako dėl to, kad miega vienoje lovoje, tai čia yra svetimavimas, jeigu nėra sudaryta santuoka.

Viskas paprasta. Kodėl dar turėtų kilti kokie nors klausimai? Nesuprantu  :-\

O paguodos iš vyrų juk nesulauksi  :ashamed: ... geriau jau moteriškės viena kitai guodžiasi  :ashamed:

Kaštonas

"Jeigu, kaip rašai Kaštone, čia yra kaltinimas už tai kad žmonės gyvena po vienu stogu, tai tada nereikia ir nieko sakyti per išpažintį,"
???? kur aš čia taip parašiau ????
Ar tau su galva viskas gerai?

kukulis

Citata iš: Kaštonas  balandžio 06, 2015, 19:34:36
Labai smarku Kukuli. Net labai. Ir man Labai liūdna dėl to.

Tikriausiai dabar tinka paviršutiniškai  sakyti, jog esame tokioje situacijoje kokia nupiešė aukščiau minėta moteris. Liudiju ne savo nuomonę, o patirtį, kad asmeniškai man, nebuvo nei vieno (jei buvo viena karta) dvasininko kuris prikištu, pasmerktu ir tt.bendruomenės nemeta lauk...
  Mes taip pat einame išpažinties..., ...


Autoritetas man, Kukuli, Jėzus Kristus. Ir Tas nukryžiuotas.
Ir štai dabar, šioje diskusijoje,  sau primenu, tai kas buvo Jo rašoma ant źemės. Ir dar šiandiena eisiu sau priminti ištraukos apie save išsibaltinusį kapä.

O tu Kai turėsi laiko surask man savo autoriteto išvadas, kad du gyvenatys po vienu stogu automatiškai yra nuodėmė. O  aš tau priminsiu dėl ko tu vedei savo źmona.

Panašu, kad pačiam su galvele nekaip ..

P.S.
Bet tu tik patvirtini Bažnyčios Tėvų teiginį, kad puikybė veda į beprotystę ..

Kaštonas

Aš prisimenu Kukuli ką parašiau. O tau sakykim bendrabutis iškarto asocijuojasi su dideliu viešnamiu?
Vyru vienuolynai, tai gėju haremas? Moteru, prostitučių ištva?
Brolio ir sesės joki gyvu negalima palikti vienų???
O kodėl tau taip rūpi svetimi lovos reikalai?
:)

kukulis

Apie ką tu čia?
Esi psichopatas. Tave geriau ištrinti iš šito forumo.