• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 17:41:32

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Projektas: Katalikų liturginis kalendorius išmaniesiems telefonams ir ne tik!

Pradėjo Diak. Tomas M., rugsėjo 22, 2012, 02:30:29

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Taigi, pradžiai toks gana paprastas projektėlis ;)

Kalendorius žiūrėjimui: http://tavorankose.org/kataliku-liturginis-kalendorius

Instrukcijos kaip pridėti liturginį kalendorių prie savo asmeninio Google kalendoriaus ir išmaniojo telefono kalendoriaus, o taip pat norint kalendorių rodyti savo svetainėje:

http://tavorankose.org/kataliku-liturginis-kalendorius-ismaniesiems-telefonams

Duokite žinoti, kokie rezultatai, ar gaunasi prisijungti, gal yra kokių pastabų, problemų ir pan. Klauskite ir bandysime padėti :D

Numatoma darbų seka:

1. Suvesti pradinę informaciją visiems mėnesiams (jau suvesta 9,10,11,12)
2. Sutikrinti informaciją su keletu šaltiniu (nes kai kurie kalendoriai mini tuos pačius šventuosius skirtingom dienom, dažnai skiriasi tik keletu dienų)
3. Suvesti dienos skaitinių nuorodas

gregorijus

Labai smagu būtų matyti dienos skaitinių nuorodas tame kalendoriuke. O šiaip labai smagus ir praverčia tikybos mokytojo darbe. Ačiū :)

Diak. Tomas M.

Sveikas, Gregorijau, dėkui už gerą žodį!

Aš galvojau irgi apie tai. Pradinę žinutę papildžiau trumpu darbų planeliu.

Kadangi tai yra bendruomeninis projektas, tai kukliai siūlau prisidėti ir tau, nes aš dar nesu iki galo išsiaiškinęs kaip ten skaitiniai keičiasi ir kada A metai būna, kada B ir t.t. Gautųsi, kad kiekviena diena turėtų bent kelias skaitinių nuorodas, tik reikėtų padaryti, kad jos kartotųsi skirtingais metais.

Tad jei turi gmail adresą, aš tave galiu pridėti prie redaktorių (parašyk į info [eta] TavoRankose.org), o jei ne, tada galėsi bent pakonsultuoti apie metus ;)

gregorijus

Mielai prisidėsiu.

P.S. ištryniau adresą, kad spamo robotai netyčia nepagautų. Tomas.

Diak. Tomas M.

Su Gregorijum svarstėm, kaip geriau integruoti į kalendorių dienos skaitinius. Čia keli mano pasiūlyti variantai:

1. galima į kiekvienos dienos įvykio (kur yra šventųjų minėjimai) apibūdinimą įrašyti visų metų variantus, kaip A metai: ....; B metai: .... Kažkur reikėtų aiškiai nurodyti kokie liturginiai metai yra šiuo metu.

2. galima būtų bandyti kurti atskirą įvykį dienos skaitiniams, bet dėl šito truputį bijau, nes žmonėms kalendorius per daug gali užpildyti įvykiais. Ypač tai galioja tiems, kurie prisijungę daugiau kalendorių (darbo, žmonos ir pan.).

3. variantas sukurti atskirą kalendorių tik skaitiniams, tada naudotų tik tie, kurie norėtų. Tačiau norėtųsi turėti viską vienoje vietoje.m

Aš manyčiau, kad pirmas variantas paprasčiausias ir visa info būtų vienoje vietoje. Dėl spalvos, manau taip pat reikėtų pasilikti prie vienos spalvos, kad žmonėms nesimaišytų su kitais kalendoriais (sakysime dabar aš žinau, kad pas mane visi žali įvykiai yra būtent iš liturginio kalendoriaus).

Dėl liturginių skaitinių pagal skirtingus liturginius metus, tai reikės dar pagalvoti :)

Diak. Tomas M.

Dabar aš sudėjau visas dienos skaitinių nuorodas į pagrindinio įvykio (šventųjų minėjimų) apibūdinimą. Taip ir mažiau vietos užims ir užteks vieną kartą paspausti ant kalendoriaus įvykio, kad matyti visą info.

Aš jau įdėjau visur žodžius "Dienos skaitiniai: ", tad ateity beliks įterpti skaitinių nuorodas.

Svarbu: kai išsaugojame pakeitimus, reikia pasirinkti "Visiems įvykiams".

Diak. Tomas M.

Atnaujinau kalendorių 2013 metams, dabar atskirų atnaujinimų kaip ir nereikės - kalendorius turėtų "suktis" automatiškai.

Esant galimybėm, galėsime po truputį sudėti dienos skaitinių nuorodas, o gal net visus skaitinius prie komentarų?

sauliusbig


Diak. Tomas M.

Sveikas, Sauliau,

galvojau dėl skaitinių ir priėjau išvados, kad tikriausiai realiausias variantas yra sudėti skaitinius pagal 1962 m. liturgiją, nes ten skaitiniai yra pastovūs ir nesikeičia metai iš metų. Kitu variantu reiktų dėti visus skaitinius, juos žymėti ir t.t. ir pan...

Antras dalykas - aš šiuo metu esu labai užimtas, todėl jei norėtum prisidėti prie šio projektėlio plėtros, kviečiu prisijungti. Suteikčiau tau redagavimo teisę, galėtum dėti skaitinius.

Dar vienas geras dalykas - būtų galima įdėti trumpus šventųjų aprašymus :)

Diak. Tomas M.

Augucka, padariau tau priėjimą kalendoriaus redagavimui. Reikėtų sudėti šventųjų minėjimus ir šventes pagal:

http://tavorankose.org/kataliku-liturginis-kalendorius

Jei tą dieną yra keletas minėjimų, reikėtų juos sudėti visus kaip atskirus minėjimus (ar tai būtų šventieji ar šventės).

Dėkui už iniciatyvą ir klausk, jei kas, nes ten pamenu painokas tas kalendoriaus valdymas ;)


Augucka

Kalendorius jau yra tvarkomas, tik kolkas ignoruokite savaitės dienas, nes nesutampa pagal datą.
Tikėkimės Tomas netrukus šitą neatitikimą sutvarkys  ;)

Diak. Tomas M.

Dėl švenčių nebuvimo - tikriausiai neperkėliau kilnojamų švenčių iš praeitų metų, reiks pažiūrėti.

Dėl savaitės dienų neatitikimo - čia kažkas susiję su forumo lietuvišku vertimu, nes angliškoje vartotojo aplinkoje viskas atitinka - pabandysiu išsiaiškinti.

Diak. Tomas M.

Taip pat atkreipk dėmesį - ten kur tu nukopijavai kelis šventuosius į vieną dieną, tas įrašas yra nukirptas, nes forume tas laukelis yra riboto dydžio, todėl ir reikėtų kiekvieną šventajį ar šventę dėti ne kartu, bet kaip atskirus įvykius ;)


Diak. Tomas M.


Augucka

Jei nieks neasilieps, tuomet paprasysiu sunaus, kad paziuretu kalendoriaus PHP failus, gal jis ras ta buga. Jis neblogas programuotojas, manau, kad jam cia turetu buti nesudetinga surasti kame yra beda  :D

Pabandyk pats paziureti PHP failus, gal rasi kuriame konkreciai rasomos dienos ir datos tame lietuviskame pack'e. Cia neturetu buti sudetinga. Paziureciau pati, bet dabar darbe busiu iki velaus vakaro. Nebent ryt ryte uzmesiu aki.
As redaguoju su Notepad++

Diak. Tomas M.

Dėkui! Geriau, kad atsilieptų pats autorius, nes tuomet visi lietuvių vertimo vartotojai galės gauti pataisymą.

Diak. Tomas M.

Augucka, aš pridėjau tavo gmail adresą prie Google kalendoriaus tvarkymo, tai dabar gali redaguoti/pildyti kalendorių tiesiai iš savo paskyros.

Kilnojamas šventes aš pridedu atskirai, kaip naują įvykį, kad lengviau būtų jas surasti, kai vėliau reikia perkelti sekantiems metams.

Augucka

Tomai,
Kalendorių su klaida rodo dėl to, kad Amerikoje visi kalendoriai prasideda pirmą savaitės dieną - sekmadienį.
Reikia, kad sukeistum vietomis įrašus faile:
smf_2-0-7_lithuanian-utf8\Themes\default\languages index.lithuanian-utf8.php
22 -23 eilutės.

Arba gali patį failą atsiųsti man. Sutvarkysim, poto beliks tik failus sukeisti serveryje.

Diak. Tomas M.

Ačiū labai! Atrodo veikia :D

Nors šiaip forume datos reikalai yra suvelti, nes kai pakeiti kažką, forumas žiūri pagal tavo profilio nustatymą ir bando apskaičiuoti dienos offset'ą, nors manau logiškiau, jei žmogus pasirinkęs pirmą savaitės dieną pirmadieniu, taip ir palikti... teko visų narių nustatymus pakeisti.