• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 05, 2024, 00:20:15

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Trys priežastys melstis lotynų kalba

Pradėjo Augucka, birželio 18, 2014, 04:06:01

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Perlas

Melstis lotyniskai, kai gimtoji kalba lietuviu, yra kvaila. Demonams nusisvilpt kokia kalba tu meldiesi. Jie paklusta tik  Jezaus Kristaus vardo valdziai ir Jezaus Kristaus vardas veiksmingas visomis kalbomis. Jezus Kristus tikrai kalbejo ne lotyniskai.

Diak. Tomas M.

Sveikas, Perlai, o tu apskritai katalikas/ė? Jei taip, tai parašyk savo mintis štai čia:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,23.0.html

Na, o be jokių paaiškinimų teigti, kad kažkas yra kvaila, tai yra mažų mažiausiai neatsakinga, nebent tu gali pasiremti rimtais šaltiniais   :-\

kukulis

Aš iš idėjos palaikau Perlą. Gal būt nepritariu pačiam išsireiškimui kad kažkas kvaila ar nekvaila, tačiau toks lotynų kalbos sureikšminimas man asocijuojasi su maginiu mąstymu, kai tarsi pats konkrečios kalbos naudojimas arba žodžiai patys  savaime kažką galėtų nulemti.  :-\

O jeigu, Tomai, kažkieno nuomonė nesutampa su tavąja tai dar nereiškia kad žmogus ne katalikas :P

Sigitas

Lotyniškai temoku tik "kyrie eleison".  :P
Kartais paėmus maldaknygę kyla mintis pasakyti Dievui - va tau paskaitysiu iš tos knygelės... tarsi Jis nežinotų kas ten parašyta. Kartais atrodo, jog Dievas būtų man ar kitam skolingas, todėl turi, tiesiog privalo išklausyti mūsų skaitomas ar netgi giedamas maldas. Ar tikrai Dievui patinka mūsų skaitomos, dainuojamos maldos?

Manau, jog Dievas laukia mūsų širdies, kada ją atveriame, tai Jis džiaugiasi, bet kai tik paskaitome, arba sudalyvaujame tiesiog kažkokiose ten pamaldose, bet liekame it mūrinė siena šalti, arba netgi dar labiau užsidarę...

Nežinau, kaip ten velniui lotynų kalba, nėra nei vieno kūdikio, kuriam mama dainuotų lopšinę lotynų kalba, kurį susimušus kelėną tėvas paguostų lotyniškai... velniui nėra ką gundyti lotynų kalba...

Bet lotynų geriau, nei anglų.  :D

Perlas

Visos kalbos yra pasekme tos sumaisties (babeles), kuria zmones nesiojasi savyje. Viena diena jos isnyyks, kai Dievas zmones isvaduos is juos kankinancios sumaisties. Dievas iesko zmogaus sirdies sauksmo, kai tas issako viska kas guli ant sirdies. Butu juokinga, jei atejes pas gera drauga ir pasakes, jog turi problemu imtum jam guostis lotyniskai. :)

Diak. Tomas M.

Paneigiant mitus: ar tikrai II Vatikano susirinkimas siekė sumažinti lotynų kalbos liturgijoje?


https://www.youtube.com/watch?v=uf7ginBW_YE