• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 14:07:23

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


New age "tiesa" kas mes esame ir kodėl pasaulyje egzistuoja kančia

Pradėjo Donatas Banaitis, balandžio 09, 2016, 09:19:03

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Andrius4

Donatai B. Čia jau bandau teigti, kad be Šventosios Dvasios tu negali atpažinti vilko avies kailyje. Nežinau, kaip tu klaidžioji po dvasini pasauli? Bet jeigu nepažinotum šito mūsų pasaulio, lengvai butu galima tave apgauti, tiesiog parodžius tau gražiausias, švariausias, tvarkingiausias ir ne korumpuotas vietas :) O apie visa kita nutylėti. Arba, kaip žvejys gaudo žuvį? Jis paslepia kabliuką užmaudamas tai, kas žuvį pritraukia. O tada makt ir kabliukas burnoja. Ir štai žuvis žvejo kibire, o vėliau ir ant žvejo stalo iškepta. Bet yra išimčių, jeigu nurunka valas, ar atsikabina žuvis, tai pavadinkim Dievo malone tai žuvytei. Todėl be Šventosios Dvasios nepastebėsi kabliuko, o užkibęs, be Dievo malones neištruksi. Buk atsargus ir dar devynis kartus persiskaičiuok. Kaip sako, devynis kartus išsimatuok, o tik dešimta pjauk.


Silvija

Donatai B., ar trokšdamas pasauliui gerų dalykų bandei jungtis prie krikščioniškų iniciatyvų, tokių kaip įvairios savanorystės pas sergančiuosius, pagalba socialiai remtinoms šeimoms, kova prieš šiuolaikines vergijos formas, prieš "karą" keliuose ir t.t?

Varlė keliauninkė

Dar vienas dalykas.
Sakai, kad nori išnaikinti blogį ir kančią pasaulyje. hmm.. tada čia nebeliks Dievo.. Kas tada? :)

sparnai

Sveiki mielieji, kaip seniai neturejau galimybes uzsukti, o va, kokiu tik diskusiju nebuna cia pasirodo :D
Galvoju ir kaip gali diskutuoti, kai kitoks ''zinojimas'' stoja pries mano patirti? Kazkuriam filme buvo grazi mintis issakyta, kad be koks klaidinga mokymas anksciau ar veliau prieina aklaviete. Ypac kritiniuose taskuose.

Silvija


sparnai

Sveiki, Silvija :) Na kadangi Tomas rase kad vis tiek sita tema trins, tai galima ir OT pasiplepeti :D Taigi augame sauniai, jau 1.3 metuku, vaikstom, dantis daiginames. Zinoma, motinystes dziaugsmas neatsiejamas nuo nuovargio, bet tai smulkmena :)

Varlė keliauninkė


sparnai

Aciu, Varlyte. Nesijauciau niekur labai isejus. Tik pritilus kiek :D Ir dabar vargu ar labai aktyviai jau isijungti pavyks, bet labai panorejau pasilabinti su visais  :ashamed:

Silvija

Fain :thumbup:, o tu Kaune? Gal pavyktų prisijungti prie arbatGėrio? Kad ir trumpam ;)

Donatas Banaitis

kukulis
"Dėl Vatikano komiteto. Niekur tokio neminėjau. Yra dviejų tūkstantmečių filosofų, mistikų ir šventųjų patirtis. "
Man įdomu kokia išmintimi tie "filosofai" rėmėsi keldami kryžių karus? Gal aš prastai išstudijavau tų "mistikų" parašytą informaciją, nu bet aš tikrai niekur neradau kur būtų parašyta, jog Kristus teigė jog tuos kurie manimi netiki eikit ir užkapokit kalavijų. Nu tikrai niekur neradau. Gal jūs kaip geriau susipažinę su Romos katalikų mokymų man tai paaiškinsit?

"O jeigu mūsų požiūriai taip radikaliai skiriasi - vadinasi kažkuris iš mūsų klysta."
Tikiuosi tikroji tiesa išaiškės kuo greičiau":)

Silvija
"Pirmiausia, patikėti, kad ne žvaigždžių vaikai esame, o Dievo"
Tikiu, "žvaigždžių vaikai" tai yra "New age" terminas.

"Kristus - Galva, krikščionys - Kūnas"
Galva sako mylėkit, o kūnas kryžių karus kelia, kažkaip įžvelgiu tarp galvos ir kūno stiprų nesusikalbėjimą. Galva sako atleisk paklydusiai sielai, o kūnas už tai renka mokestį, na bet juk reikia už kažką tuos "papuošimus" padaryt, ko Vatikane tikrai netrūksta

"To pasiekti žmogui pačiam, be Dievo, neįmanoma."
Sutinku

Andrius4
"Dievo malone tai žuvytei"
Šia dievo malonę per mane gauną visi pasaulio gyvūnai, nes aš jų nevalgau. Dievo įsakymas teigia NEŽUDYK. Griežtai to laikausi. Bet kažkodėl bažnyčios "mistikams" šitas dievo įsakymas "prasprūdo" pro akis kai kėlė kryžių karus.

"Kaip sako, devynis kartus išsimatuok, o tik dešimta pjauk."
mano matavimo principai yra labai griežti ir neturi nieko bendro su "mistikais ir filosofais"

Silvija
"trokšdamas pasauliui gerų dalykų bandei jungtis prie krikščioniškų iniciatyvų"
per šia organizaciją ne, bet asmeniškai tam skiriu nemažai laiko. Tik tą darau savais metodais

Varlė keliauninkė
"Sakai, kad nori išnaikinti blogį ir kančią pasaulyje. hmm.. tada čia nebeliks Dievo.. Kas tada?"
Man Dievas yra meilė o ne kančia. Kuo daugiau meilės tuo daugiau Dievo, kančios priežastis Dievo trūkumas širdyje

"O kodėl dabar negali?"
Sukurti padorią dokumentiką kurios po 5min žiūrėjimo žmonės neišbrokuoja vien dėl prastos kokybės ilgai trunka, bet dirbu ties tuo, bažnyčios "filosofai" turėjo porą tūkstančių metų kol gerai paruošė savo produktą iki tokio kokį turime dabar

"klaidinga mokymas anksciau ar veliau prieina aklaviete"
Tikiuosi tai bus prieita kuo greičiau.

Silvija

Matau stipriai pyksti ant krikščionių. Bet savo skriaudėjams atleidai, kaip supratau?  :-\ Žiūrėk, Donatai, bet juk KB sudaro žmonės, kurie yra kaip ir tu - nuodėmingi, tad ir visa Bažnyčia. Ji darė klaidas, deja. Tik Dievas išveda iš to ir, kaip sakė Kristus, pragaro vartai Jos nenugalės. Kasdien šv. Mišių metu meldžiamės atsiprašydami ir prašydami visiems pakrikštytiesiems išgelbėjimo (taigi ir tau ;))

http://www.lcn.lt/bzinios/bz0005/005bp3.html

,,Mes atleidžiame ir prašome atleidimo", – Jonas Paulius II pakartojo savo pirmtako Pauliaus VI mintį. Popiežius padėkojo Tarptautinei teologinei komisijai, parengusiai dokumentą ,,Atmintis ir susitaikinimas: Bažnyčia ir praeities kaltės". Homilijoje popiežius prašė atleidimo dėl nepasitikėjimo ir priešiškumo kitų religijų atžvilgiu. Jis taip pat pripažino krikščionių atsakomybę dėl šiandienio blogio ir ragino nuolat tikrinti šią atsakomybę susiduriant su ateizmu, religiniu abejingumu, etiniu reliatyvizmu ir teisės gyventi pažeidimu. Popiežius sakė, jog išpažindami kaltę mes taip pat atleidžiame ir tą kaltę, kurią kiti mums padarė.
Pats atleidimo prašymas susidėjo iš septynių maldavimų. Nebuvo paminėtas joks konkretus vardas, tokie reiškiniai kaip inkvizicija ar kryžiaus žygiai. Vis dėlto buvo atgailaujama ne tik dėl bendrų nusižengimų; kai kurios nusižengimų grupės buvo įvardijamos konkrečiau. Pavyzdžiui, greta apgailestavimo dėl priešiškumo žydams buvo minimas priešiškumas imigrantams ir čigonams. Meldžiantis dėl vargšų ir kitų atstumtųjų visuomenės grupių minėtas ir nepilnamečių skriaudimas. Septynis maldavimus pasikeisdami išsakė popiežius Jonas Paulius II su Romos kurijos hierarchais. Po kiekvieno maldavimo prieš krucifiksą buvo uždegama žvakė. Bendrą kaltės išpažinimo maldavimą pasakė kardinolas Bernardin Gantin. Kaltę dėl netinkamo tarnavimo tiesai išpažino kardinolas Joseph Ratzinger. Kardinolas Roger Etchegaray maldavimu išpažino nuodėmes Kristaus kūno vienybei. Kardinolas Edward Idris Cassidy išpažino kaltę Izraelio tautos atžvilgiu. Arkivyskupas Stefan Fumio Hamao išpažino kaltę dėl nusižengimų meilei, taikai, tautų teisėms, pagarbai kultūroms ir religijoms. Kardinolas Francis Arinze maldavimu išpažino nuodėmes, kuriomis nusikalsta moters orumui ir žmonių giminės vienybei. Arkivyskupas Francois Xavier Nguyen Van Thuan išpažino nuodėmes žmogaus teisių srityje. Baigiamąją maldą, kaip ir po kiekvieno maldavimo, pasakė Šventasis Tėvas.
Besibaigiant dvi valandas užtrukusioms pamaldoms Šv. Petro bazilikoje, popiežius Jonas Paulius II baigiamuoju maldavimu apibendrino atleidimo prašymą penkiskart pakartodamas ,,Niekuomet ...". ,,Niekuomet tenesikartoja priešinimaisi meilei ir tarnavimui tiesai, niekuomet tenesikartoja aktai, nukreipti prieš Bažnyčios bendrystę, niekuomet tenesikartoja nusikaltimai kokiai nors tautai, niekuomet tenebūna griebiamasi prievartos logikos, niekuomet tenebūna diskriminavimo, nušalinimo, priespaudos, nepagarbos vargšams ir labiausiai atstumtiesiems". Popiežius Jonas Paulius II išreiškė viltį, jog ši liturgija pasitarnaus atminties skaistinimui ir sustiprins ištikimybę Evangelijai.


Donatas Banaitis

"Matau stipriai pyksti ant krikščionių"
Neturiu nieko asmeniško prieš krikščionis tiesiog argumentavau vieną teiginį jog krikščionių "filosofai" neklysta, mano požiūris yra toks pats apie visus asmenis ar organizacijas kurios Dievo vardu daro tokius darbus, faktai kalba patys už save kai juos parodai. Suprantu kad žmonės klysta aš irgi per gyvenimą esu padaręs daug klaidų, nebuvau šventas, neesu ir dabar ir aplamai nemanau kad šioje planetoje tai yra įmanoma. Nors esu sutikęs asmenų kurie teigia jog jie "šventi" na tegu galvoja ką jie sau nori, kad tik kitiems nekenktų iš to savo "šventumo". Nes kai kurios organizacijos tiesiog puikiai žino ką jos daro darydamos pvz. teroristinius aktus ir prisidengdamos religiniais aktais. Šios organizacijos turi savo nedorų asmeninių tikslų, o ne dirba "dievo" vardan.

kukulis

Na štai, pasidalijome nuomonėmis.
Dabar klausimas, kas toliau?

Bendrų sąlyčio taškų beveik neradom, išskyrus tai, kad kiekvieni iš mūsų siekia gėrio pagal savo supratimą.

Gal kažką iš realaus gyvenimo?

Kokio tu Donatai, amžiaus? Kokia tavo profesija?
Per daug asmeninės informacijos siūlau neatskleisti, nes čia vis dėl to viešai skaitomas forumas, tačiam mes iš savo pusės galim pasižadėti, kad asmeniškai tavęs, kaip žmogaus stengsimės nepulti :)

Andrius4

Donatai B. Ar pažiūrėjai ta video "Nuo guru iki Jėzaus" kur buvo įdėjus Silvija? Man labai patiko. Jo ta patirtis su tomis dvasiomis, atitinka tai, kaip ir aš matau visa ta reikalą. Ir tai yra laaaabai rimta, geriau niekam niekados to nepraktikuoti. Nes nevisiem pasiseka iš to ištrukti. Kitiem baigęsi savižudybėm, išprotėjimais ir pan. Ką pats manai apie ta video, apie to žmogaus patirti su tomis dvasiomis?

P.S. pakartoju Silvijos nuoroda, jei kartasi nežiūrėjai https://www.youtube.com/watch?v=csapF0xRUSc&feature=youtu.be

Donatas Banaitis

Žiūrėjau, tikrai labai geras video, man tikrai patiko kad tas žmogus šneka iš savo gyvenimo praktikos, o ne iš "filosofinių" pamąstymų. Apie dvasias suprantu ir žinau kaip jos veikia, esu su jomis susidūręs iš įvairių perspektyvų ir moku jas atpažinti, bei norit tikėkit norit ne, bet galiu jas matyti šiame pasaulyje, jei ties tuo susikoncentruoju. Taipogi galiu matyti kaip jos įtakoja žmonių mintis, bei energetinį jų lauką. Kaip kad rūkaliams pavyzdžiui. Kartą vienas žmogus rūko, o aš jo klausiu kodėl tu dabar rūkai? Jis man sako, nes noriu, o aš matau kad šalia jo stovi negatyvi būtybė kuri yra tikrai paklaidinta siela ir ji jam siunčia mintis jog jis norėtų užsirūkyti. Nes ta siela matomai kol gyveno buvo stiprus rūkalius, o kai numiršti ir jei nepažysti Kristaus ar kito Dievo siuntinio, bei negali sekti jo šauksmu tuomet dažnu atveju paklysti šiame tamsiame pasaulyje ir jame įstringi. Šios sąlygos yra nenatūralios ir taip neturi būti, bei ties tuo yra stipriai dirbama kad tai išlyginti. Taigi ta įstrigusi siela be vedlio pasijunta sutrikusi ir palikta, bei nežino ką daryti. Taigi dažniausiai ji bando grįžti prie savo seno gyvenimo įpročių kokius turėjo. Pavyzdžiui jei buvai stipriai priklausomas nuo cigarečių ar alkoholio, narkotikų tuomet ieškai žmonių su tokiu polinkiu "kvailai" tikėdamasis jog tas žmogus vartodamas numalšins tavo vidinį troškimą tai vartoti, kas tau dabar nebeįmanoma nes nebeturi fizinio kūno. Suradęs tokį žmogų tuomet pradedi jį išnaudoti savo "neįmanomiems" tikslams pasiekti. Ir užtai žmonės negali mesti rūkyti ar gerti, nes tos sutrikusios sielos juos persekioja "tikėdamosios" kad gal kitą kartą joms pavyks pajusti tą dūmo kvapą. Kitas atvejis yra kai dvasios turi tikrai rimtų tikslų tave paveikti, bet šie agentai nėra sutrikę aš juos traktuoju kaip "demonus" ir jie dirba konkrečiai karmos valdovams t.y. puolusiems angelams, kurie čia kelią didžiausią sumaištį visame šiame reikale.

Taigi aš tam savo sutiktam rūkaliui sakau:
ar žinai, kad tavo mintis, kad tu nori rūkyti, yra iš tikro ne tavo, o tamsios būtybės, kuri stovi šalia tavęs ir tave įtakoja.
Jis man sako:
Aš dvasiomis netikiu, ir rūkau nes noriu, nebenorėsiu neberūkysiu,

Ir ką tu tokiam žmogui pasakysi, ogi nieko. Tai yra jo laisva valia, jo tikėjimas. Užtat aš netikiu filosofijomis ir tikėjimais. Užtat tikiu praktika, bet kartu remiuosi informacijos šaltiniais kurie man padeda viską sudėlioti į vietas, nes kažkas tai irgi patyrė, bei užrašė kad pasidalintų su kitais.

Ačiū už komentarą

Andrius4

Prieš šita pasidalinimą turiu pasakyti, kad aš nesu Romos katalikas, kad neuždėčiau ką nors nepriimtino katalikams ant jų mokimo ir nesuklaidinčiau tavęs.

Gal būt  tu ir matai tas būtybes šalia žmonių. Žmonės turi įvairių gebėjimų. Bet ta siela kuria tu matei šalia to žmogaus, tai nėra kokio tais žmogaus siela, kuri kažkada gyveno. Kiekvienas žmogus po mirties keliauja į jam skirta vietą. Ar tai į pragarą, ar tai į rojų. Bet dėl to, kad kažkas stovi už visu tu dalyku, kaip rukimas, gėrimas, narkotikai ir t.t. Tai taip, tas tiesa. Tai dvasios, kurios minta tuo. Realiai maitinasi tuo. Kaip ir žmogaus kūnui reikia maisto, taip ir žmogaus dvasiai reikia maisto, dvasinio maisto. Ir kuo žmogus maitina savo dvasia, tuo jo siela(jis pats) ir tampa. Reiškias žmogaus dvasiai reikia maisto, tinkamo ir gero maisto ir tas maistas yra Dievo žodis. Jeigu žmogus nenori priimti tokio maisto. Tuomet jam belieka tik valgyti kita maistą, kuri siūlo šėtonas, tai pasaulio malonumai ir kita. Už kuriu ir stovi demonai, tos netyros dvasios  ir kartu apsigyvenę tokiame žmoguje minta tuo. Ir kai žmogus sugalvoja tarkim mesti rūkyti, jis susiduria su dideliu tos netyros dvasios pasipriešinimu, nes jai reikia to maisto. Nes jei nebegaus to maisto, jai teks kraustytis kitur, o joms manau tai nėra lengva. Biblijoje, galima matyti, kad pas viena žmogų, gali tilpti visas legionas demonų. O legione būdavo nuo 4,000 iki 6,000 karių. Galima išsivaizduoti, kad žmoguje telpa iki 6,000 o gal ir daugiau demonų. Galima butu pradėti skaičiuoti, melo dvasia, keikimosi dvasia, kritikavimo dvasia, patyčiu dvasia, rūkimo, gėrimo, na ir t.t. Todėl tavo šaltiniai, kas jie bebūtu tau neatskleidžia visos tiesos, o klaidina ir klampina gilyn į nežinę.

P.S. Ir jeigu norėsi apie tai plačiau pabendrauti, rašyk man į pm.

Donatas Banaitis

Man visai priimtinas tavo atsakymas, ir beveik su viskuo galiu sutikti

Ačiū už pasidalinimą, kuriame naudą manau ras daugelis.

Šiaip dabar vat man kilo klausimas iš tikro, gal kas man teigsis atsakyti mieli forumiečiai. Kokios ten pas jus problemos tarp Romos katalikų, protestantų, bei Jahovos liudytojų, jei visi skaitot tą pačią knygą? Jau nekalbant apie Judaizmą kas aplamai yra jūsų religijos šaknys. Bei musulmonų, kas atleiskit jei klystu, bet teologiškai irgi priklauso šiai religijų šeimai, bei kiek žinau apie pranašą Mahometą Kristus buvo užsiminęs net pats, kad jis po jo ateis. Kas yra labai stiprus Islamo koziris prieš Krikščionis, kurį jie visur kiša teigdami jog tai yra galutinė religiją, nes taip buvo išpranašauta pačios biblijos.

Kaštonas

"bei kiek žinau apie pranašą Mahometą Kristus buvo užsiminęs net pats, kad jis po jo ateis. Kas yra labai stiprus Islamo koziris prieš Krikščionis, kurį jie visur kiša teigdami jog tai yra galutinė religiją, nes taip buvo išpranašauta pačios biblijos."

Taip nebuvo. Čia tapati problema. Kiek tu "žinai".



kukulis

Donatai, ta idėja, kad mirusio žmogaus siela prisikabina prie kito žmogaus ir bando patenkinti gyvenimo aistras, yra paminėta induistiškame judėjime "Spiritual research foundation", prieš atsiversdamas į sąmoningą krikščionybę, aš ten daug skaitinėjau.
Todėl darau išvadą, kad tavo pasaulėžiūra yra labai artima induizmui. (http://www.spiritualresearchfoundation.org/)

Mano atsivertimas įvyko per maldą. Melsdamasis patyriau išgyvenimą, per kurį suvokiau, kad krikščionybė yra tiesa. Aišku, gali būti, kad čia individualus mano atvejis.

Klausimai: ar tu praktikuoji maldą? Kokiomis maldomis meldiesi? Tekstais iš šventraščių ar savais žodžiais?


Donatas Banaitis

Kaštonas
"Taip nebuvo. Čia tapati problema. Kiek tu "žinai"."

Kiekvienas tvirtas musulmonas tam paprieštarautų, ir pasakytų jog tai yra melas ir tiesos neigimas. Su keletu esu diskutavęs šia tema.
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-03-19-abraomo-vaikai-zydu-krikscioniu-ir-musulmonu-bendruomeniu-apzvalga/97538
Kaip visada matau daugiau vienijančių faktorių, negu skiriančių

kukulis
"Todėl darau išvadą, kad tavo pasaulėžiūra yra labai artima induizmui"
Su tuo sutinku, šie mokymai yra seniausi oficialiai žinomi ir užtat daug kas Vedas laiko kaip "tikrąją tiesą", nes mano jog tik ten yra visa ko ištakos. Man tai tėra dar vienas informacijos šaltinis.

"ar tu praktikuoji maldą?"
Taip meldžiuosi, tai mano būdas kalbėti su dievu. Bet darau tai paprastai tiesiog susikoncentruoju ties širdimi, kartais sukabinu ties širdimi rankas kad energijai sustiprinti ir sakau tai ką noriu Dievui pasakyti. Dažniausiai prašau tiesiog pasauliui taikos bei ramybės.

Ačiū už klausimus.