• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 22:15:22

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Resursai, kuriais dalijamės ir autorinės teisės

Pradėjo Diak. Tomas M., balandžio 23, 2015, 11:15:17

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Kaštonai, smagu, kad daliniesi, bet manau mums reikėtų truputį labiau pasigilinti ar tokio pobūdžio dalinimasis nepažeidžia kitų žmonių/leidėjų autorinių teisių   :-\

Žinau, kad pvz. rusai į tai nekreipia dėmesio, bet man tai nėra sektinas pavyzdys. Pats rengiuosi parašyti straipsnį tuo atžvilgiu ir asmeniškai manau, kad tikėjimo resursai turėtų būti labiau prieinami ir sudaryta galimybė jais dalintis, bet... pasaulis tiksi pagal savo madą... Šiaip ar taip, net jei žmonės saugodami savo intelektualines teises ir nesielgia evangeliškai, mes privalome gerbti šį jų pasirinkimą.

Kaštonas

Aš Tomai pabijojau ko kito.
Pabijojau, kad gausiu barti už tai, kad tas knygas tam tikra prasme reklamuoju forume.

Nesidalinau knygos visu turiniu. Kas pagal mano supratimą būtų pažeidimas.
Taip kaip ir knygų mainai ir/arba paskolinimas paskaityti...

Na ne įkeldinėsiu jei jau tokie klausimai kyla...

Diak. Tomas M.

Gal tu ir teisus - jei daliniesi atskirom ištraukom, kažkuria prasme gaunasi, kaip ir citavimas.

Diak. Tomas M.

Tokie klausimai turi kilti, nes ateiname iš kultūros, kur vogti buvo ne tik norma, bet ir "protingumo" požymis, iš kultūros, kur piratavimas ir bet kokių autorinių, intelektualinės nuosavybės teisių ignoravimas buvo įprasta kasdienybė.

Nėra skirtumo ką vagi, tai yra ta pati nuodėmė, todėl šiame forume turime ne tik vartoti, bet ir stengtis, kad tas vartojimas, nors tai būtų ir religinio turinio informacija, neįstumtų mus į nuodėmę.

Taip būtų panašu į elgesį, kad neva dėl norėjimo pažinti Dievo žodį, mes nueisime į knygyną ir pasivogę Naująjį Testamentą, skaitydami jį, jausimės labai "šventi".

Kaštonas


Diak. Tomas M.

Kol ten yra tik tos citatos, manau viskas tvarkoje, aš tik norėjau atkreipti dėmesį, kad jaustume atsakomybę ir saiką citavime bei  dalindamiesi.